Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΟΡΙΕΣ ΘΗΛΑΣΜΟΥ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑς.ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ 16 ΗΜΕΡΩΝ .ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΕΦΑΡΜΟΖΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ ΘΗΛΑΣΜΟ.ΠΟΣΕΑ ΦΟΡΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑΤΟ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΣΗ ΩΡΑ (ΤΟ ΒΑΖΩ ΟΤΑΝ ΠΕΙΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΣΟ ΘΕΛΕΙ)ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ Κ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΡΟΠΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΥΞΗΣΩ ΤΗ ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΓΑΛΑΤΟΣ;(Ο ΜΙΚΡΟΣ ΠΙΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΗ ΘΗΛΗ )ΕΚΟΨΑ ΤΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗ ΜΕΝΕΙ ΝΗΣΤΙΚΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ 6-8 ΓΕΥΜΑΤΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΑΝΑ 3ωρο ή ΤΟ ΠΟΛΥ 4ωρο

ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΕΧΕΙ 6-8 ΠΑΝΕΣ

ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΡΩΝΕΙ ΜΕ ΚΑΚΑ 4-5 ΠΑΝΕΣ

ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΝ ΕΒΑΖΑ 15ΛΕΠΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΚΑΙ 15 ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΛΟ

ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΦΗΝΩ ΟΣΗ ΩΡΑ ΘΕΛΕΙ

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΤΡΩΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΙΝΩ ΜΠΟΛΙΚΟ ΝΕΡΟ.

ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει το μωρακι σου!να ειναι καλοτυχο και ευτυχισμενο!

καλα εκανες και εκοψες το συμπληρωμα!

ειναι νωρις ακομα , δεν εχει εδραιωθει η γαλουχια , ειστε μολις 16 ημερων!οι πρωτες 40 μερες ειναι μερες προσαρμογης και γνωριμιας με το μωρο! δεν υπαρχει ωραριο στο μωρο, δεν υπαρχει τιποτα στανταρ , δεν μπορεις να βαλεις προγραμμα, μεγαλωνοντας θα βαλει μονο του εκεινο , χωρις αυτο να ειναι σιγουρο, για αρχη σιγουρα θα πρεπει να θηλαζεις μερα νυχτα, να μην αφηνεις να ξεπερνα το 3ωρο-4ωρο χωρις να θηλασεις,

ενα μωρο σιτιζεται καλα οταν βρεχει 6-8 πανες την ημερα, τις πανες με κακακια δεν τις μετραμε γιατι τα παιδια που θηλαζουν μπορει να κανουν και 1 εβδομαδα να κανουν κακακια , χωρις κανενα προβλημα!

θηλαζεις οση ωρα θελει το μωρο! μονο του θα αφησει την θηλη οποτε εκεινο νοιωσει χορτατο! μπορει να θηλασει 5 λεπτα αλλα μπορει να θηλασει και 3 ωρες!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω με την pebi, μην περιμένεις κάθε 3 ή 4 ώρες να το θηλάσεις, όσο πιο συχνά τόσο πιο καλά. Ο γιος μου θήλαζε 30 λεπτά από κάθε στήθος και πάντα σε κάθε γεύμα πρόσφερα και τα δύο. Η κόρη μου τώρα θηλάζει 10 λεπτά από το κάθε στήθος και φυσικά προσφέρω και τα δύο. Σταματά μόνη της! Στην αρχή αναρρωτιόμουν πώς είναι δυνατόν να χορταίνει με τόση λίγη ώρα, αλλά παίρνει κανονικά βάρος και βρέχει και τις πάνες της και είναι πάντα χαρούμενη. Όσο για τα κακάκια ο παιδίατρος μας είπε ότι τα μωρά που θηλάζουν μπορεί να κάνουν και 4 μέρες χωρίς να κάνουν κακά, είναι φυσιολογικό.

Να σου ζήσει το μωρουλίνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριμαρ , γιατι να αυξήσεις την παραγωγή γαλακτος ? Τι σε προβληματιζει και πιστευεις οτι δεν εχεις αρκετό γάλα ? Το μωρό σου μπορει να αυξήσει την παραγωγή σου ;)

Συμφωνώ σε ολα με την Pebi kai tin Argi αλλά θα συμπληρώσω κατι

σημαντικό να το μάθουμε ολες :)

Τις πρωτες 20 μέρες το μωρο ΠΡΕΠΕΙ να κανει 3-4 κενώσεις την ημέρα ! Μετά τις 20 μέρες και μετά τον πρωτο μηνα , δεν μας απασχολουν οι κενώσεις γιατι πολλά μωρά δεν αφήνουν τιποτα απο το γαλατάκι να παει χαμένο :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω τη μικρη μου τη θηλασα 4 μηνες.Τη θηλαζα καθε 2,5 η 3 ωρες και

10λεπτα απο το καθε στηθος.Το βραδυ ομως επειδη κοιμοταν μπορει να εκανε και μιση ωρα με σαραντα λεπτα να φαει.Μην το βαζεις συνεχεια

στο στηθος,κανε ενα προγραμμα θα ειναι πολυ καλο για σενα και

το μωρο.Το βραδυ αν δεν φαει στις 2,5 ωρες και φαει στις 4 ωρες

δεν εγινε και κατι,αλλωστε τα μωρα εχουν το ρολοι τους και πιστεψεμε

δεν χανουν ουτε κλασμα του δευτερολεπτου.Μην ανχωνεσαι σε λιγες

μερες ολα θα ειναι παιχνιδακι.

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...