Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022🤰🤰☀️☀️


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η MyNa είπε:

@Eirinakos να σε ρωτήσω και κάτι άλλο. Δεν είχατε κάποια επαφή με τον άντρα σου χθες ε; γιατί πχ εμείς που συνεχίζουμε να έχουμε κανονικά επαφές την ίδια και την επόμενη μέρα, έχω το σπέρμα που φεύγει και επειδή στον κόλπο ρευστοποιειται είναι σα νερό. 

Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις ολες.. Οχι δεν είχαμε αυτές τις μέρες καθόλου λόγο πόνου εντέρου δε νιώθω κ πολυ καλά.. Αλλα ειμαι άτυχη λίγο με τους γιατρούς, πήγα νοσοκομείο κ ο γυναικολογος είναι σε άδεια, προσπάθησα να βρω ιδιώτη όπως μου είπαν κ ειναι ολοι Αθήνα. Ο εδω ο γιατρός μου κάπως με καθυσηχασε οτι είναι πολυ νωρίς για να πάθω κάτι τέτοιο κ να ηρεμήσω μέχρι αύριο που θα με δει, απο την άλλη ο γυναολογος στην Αθήνα με πάρα αγχωσε θα έλεγα.. Οπως και να χει προσπαθώ να μείνω ήρεμη μέχρι αύριο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 8 ώρες, ο/η Katerina1990 είπε:

Κοριτσάκι μου εύχομαι να μην είναι τίποτα! Προσπάθησε να είσαι οσο το δυνατόν ψύχραιμη και όλα θα πάνε καλά! Η προσευχή μου και η σκέψη μου είναι σε σένα και την μπεμπούλα!💓💓💓

Ευχαριστώ πάρα πολύ κοπελα μου... Δεν είμαι κ ο πιο ψύχραιμος ανθρώπος δυστυχώς.. Το τι κλάμα έχω ρίξει σήμερα δε λέγεται.. Τουλάχιστον τώρα εχω ηρεμήσει λίγο γιατί δεν εχω δει κατι αλλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eirinakos είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ κοπελα μου... Δεν είμαι κ ο πιο ψύχραιμος ανθρώπος δυστυχώς.. Το τι κλάμα έχω ρίξει σήμερα δε λέγεται.. Τουλάχιστον τώρα εχω ηρεμήσει λίγο γιατί δεν εχω δει κατι αλλο. 

Χαλάρωσε και ηρέμησε κορίτσι μου!! Πιθανόν να είναι αυξημένα κολπικά υγρά!  Εύχομαι να μην είναι τίποτα ανησυχητικό ! Ξέρεις ποσά παράξενε συμβαίνουν στο σώμα μας στην εγκυμοσυνη! Θετική σκέψη και όλα καλά θα είναι ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/2/2022 at 7:37 ΜΜ, ο/η Anna.gr είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Σήμερα είχα το ραντεβού στη γιατρό μου. Όλα πάνε καλά και το μωράκι μας μεγαλώνει. Αγοράκι τελικά, βγήκε σωστό το ένστικτο! 

Τελευταία, έχω κάποιες ταχυκαρδιες, είναι φυσιολογικές μου είπε αν είναι σπάνιες. Λογικά, συμβαίνουν λόγω κούρασης και αντίδρασης της καρδιάς στις αλλαγές της εγκυμοσύνης. Αν όμως αυξηθούν σε συχνότητα θα επισκεφτώ έναν καρδιολόγο για καρδιογραφημα. Εσείς αντιμετωπιζετε κάτι παρόμοιο; 

 

 

Ναι, είχα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη πολλές ταχυκαρδίες ενώ είμαι υποτασική. Πήγα σε καρδιολόγο και μου είπε ότι είναι φυσιολογικό, δε μου έγραψε κάποιο χάπι και πήγαν όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eirinakos κορίτσι μου, ψυχραιμία! Κατά πάσα πιθανότητα δεν είναι κάτι τόσο ανησυχητικό, είναι φυσιολογικό να έχουμε αυξημένα υγρά στην εγκυμοσύνη. Σκέψου θετικά, όλα θα είναι τέλεια! Το σώμα μας περνάει τρομακτικές αλλαγές και ''αντιδράει'' είτε με πονάκια, είτε με κολπικά υγρά, είτε με άλλους τρόπους και είναι νορμάλ. Η μπέμπα σου θα είναι άψογα! Λίγη υπομονή μέχρι να την ξαναδείς ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η ΝικηΚ είπε:

Χαλάρωσε και ηρέμησε κορίτσι μου!! Πιθανόν να είναι αυξημένα κολπικά υγρά!  Εύχομαι να μην είναι τίποτα ανησυχητικό ! Ξέρεις ποσά παράξενε συμβαίνουν στο σώμα μας στην εγκυμοσυνη! Θετική σκέψη και όλα καλά θα είναι ❤️

Ευτυχώς πέρασε η ωρα κ το πρωί έχω ραντεβού... Πάντως κάτι πρέπει να κάνω γενικά με το άγχος γιατί βλέπω μόλις γεννηθεί με το καλο να στήνω αντίσκηνα εξω απο παιδίατρους. 😛 Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για την υποστήριξη, ολες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Maya90 είπε:

@Eirinakos κορίτσι μου, ψυχραιμία! Κατά πάσα πιθανότητα δεν είναι κάτι τόσο ανησυχητικό, είναι φυσιολογικό να έχουμε αυξημένα υγρά στην εγκυμοσύνη. Σκέψου θετικά, όλα θα είναι τέλεια! Το σώμα μας περνάει τρομακτικές αλλαγές και ''αντιδράει'' είτε με πονάκια, είτε με κολπικά υγρά, είτε με άλλους τρόπους και είναι νορμάλ. Η μπέμπα σου θα είναι άψογα! Λίγη υπομονή μέχρι να την ξαναδείς ❤️ 

🙏🙏🙏💘 Ευχαριστώ πολυ.. Λέτε να ήμουν υπερβολική? Αν κ ο γιατρός μου λεει καλύτερα να το κοιτάμε κ ας είμαστε υπερβολικοί παρα να τραβάμε τα μαλλια μας.κ όταν νιώθω κατι να το κοιτάω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα, εγώ είμαι της άποψης better safe than sorry που λένε και στο χωριό μου :P 

Καλά έκανες που ενημέρωσες τον γιατρό σου και καλά θα κάνεις να πας αύριο να δεις το μωράκι σου! Θα ηρεμήσεις και θα ανακουφιστείς που θα τη δεις. Νομίζω όλες μας λίγο-πολύ ανησυχούμε για τα μωράκια μας και δεν το θεωρώ κακό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Maya90 είπε:

Κοίτα, εγώ είμαι της άποψης better safe than sorry που λένε και στο χωριό μου :P 

Καλά έκανες που ενημέρωσες τον γιατρό σου και καλά θα κάνεις να πας αύριο να δεις το μωράκι σου! Θα ηρεμήσεις και θα ανακουφιστείς που θα τη δεις. Νομίζω όλες μας λίγο-πολύ ανησυχούμε για τα μωράκια μας και δεν το θεωρώ κακό.

Ναι, αντε να περάσουν οι ώρες να πάω να ηρεμήσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eirinakos Κορίτσι μου εύχομαι να πάνε όλα καλά για σένα και το μωράκι σου. Στέλνουμε θετική ενέργεια και κουράγιο. 🙏🙏🙏Φαντάζομαι πόσο θα αγχωθηκες και θα τρόμαξες. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Eirinakos είπε:

Ναι, αντε να περάσουν οι ώρες να πάω να ηρεμήσω. 

Περιμένουμε νέα σου!! 
εμεις χθες παραγγείλαμε απ έξω, έφαγα ένα σάντουιτς και με πείραξε απίστευτα. Έκανα πολλές φορές διάρροια 😔😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΝικηΚ είπε:

Περιμένουμε νέα σου!! 
εμεις χθες παραγγείλαμε απ έξω, έφαγα ένα σάντουιτς και με πείραξε απίστευτα. Έκανα πολλές φορές διάρροια 😔😔

Πονεμένη ιστορία, πόσες φορές έχω λιγουρευτει το απέξω και μετά η θα φάω λίγο η θα μου κάτσει στο στομάχι.

Μήπως ήταν κάτι περίεργο και σε πείραξε;

 

@Eirinakos περιμένουμε νέα σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Eirinakos είπε:

🙏🙏🙏💘 Ευχαριστώ πολυ.. Λέτε να ήμουν υπερβολική? Αν κ ο γιατρός μου λεει καλύτερα να το κοιτάμε κ ας είμαστε υπερβολικοί παρα να τραβάμε τα μαλλια μας.κ όταν νιώθω κατι να το κοιτάω. 

Εννοείται πρεπει να τρεχουμε να τα κοιτάμε εννοείται περιμενουμε  νέα σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Πονεμένη ιστορία, πόσες φορές έχω λιγουρευτει το απέξω και μετά η θα φάω λίγο η θα μου κάτσει στο στομάχι.

Μήπως ήταν κάτι περίεργο και σε πείραξε;

 

@Eirinakos περιμένουμε νέα σου!!!!!

Έχουμε ξαναπαραγγειλει από εκεί και δεν είχα καμία ενόχληση τι να πω… αυτό που φαντάζομαι είναι μήπως οι πατάτες ήταν τηγανισμένες σε πολυχρησιμοποιημένο λάδι… 

Αχ αυτές οι λιγούρες μου 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τα ψυχολογικά σας με το άγχος σας πιάνουν ποτέ; 

Θα τα καταφερω; τι θα κανω; τι θα γίνει; και πως θα γεννησω; και αφού γεννήσω; και στο σπίτι μετα;;; 

Η μόνο εγώ να πάω τρέχοντας σε γιατρό;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Κορίτσια τα ψυχολογικά σας με το άγχος σας πιάνουν ποτέ; 

Θα τα καταφερω; τι θα κανω; τι θα γίνει; και πως θα γεννησω; και αφού γεννήσω; και στο σπίτι μετα;;; 

Η μόνο εγώ να πάω τρέχοντας σε γιατρό;;;

Υπάρχουν μέρες που ειμαι  αναίσθητη μέρες που είμαι χαρουμενη μέρες που είμαι λυπημένη μέρες που εχω νευρα με τα παντα άλλες που νιώθω ότι το παιρναω μόνη μου καθε μερα ειναι και διαφορετική 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Κορίτσια τα ψυχολογικά σας με το άγχος σας πιάνουν ποτέ; 

Θα τα καταφερω; τι θα κανω; τι θα γίνει; και πως θα γεννησω; και αφού γεννήσω; και στο σπίτι μετα;;; 

Η μόνο εγώ να πάω τρέχοντας σε γιατρό;;;

Νομίζω όλες λίγο πολύ τα σκεφτόμαστε αυτά!αλλά θα τα καταφέρουμε! Κι εγώ τα σκέφτομαι συχνά, αν θα τα καταφέρω, αν θα γίνω καλή μαμά, αν θα μπορώ να του προσφέρω όσα θέλω!διαφορα τέτοια, αν και μέσα μου ξέρω ότι όλα θα πάνε καλά! Επίσης κάτι άλλο που σκέφτομαι συχνά είναι το πως θα είναι η σχέση μου με τον σύντροφο μου...ήδη αισθάνομαι ότι έχω αλλάξει απέναντι του, κυρίως λόγω γκρίνιας, αλλά προσπαθώ να το μετριάσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Dimi84 είπε:

Υπάρχουν μέρες που ειμαι  αναίσθητη μέρες που είμαι χαρουμενη μέρες που είμαι λυπημένη μέρες που εχω νευρα με τα παντα άλλες που νιώθω ότι το παιρναω μόνη μου καθε μερα ειναι και διαφορετική 

Χαχαχαχ αυτό το χω και γω, ακούω πχ την μαμά μου να λέω πω πω κουράστηκα σήμερα... και θέλω να της πω κουκλίτσα μου δύο παιδιά κουβαλάω και πονάω και είμαι και στο κρεβάτι συνέχεια χαχαχαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Κορίτσια τα ψυχολογικά σας με το άγχος σας πιάνουν ποτέ; 

Θα τα καταφερω; τι θα κανω; τι θα γίνει; και πως θα γεννησω; και αφού γεννήσω; και στο σπίτι μετα;;; 

Η μόνο εγώ να πάω τρέχοντας σε γιατρό;;;

Σήμερα το συζητούσα με τ γιατρό για το άγχος μου.. Θέλω βοήθεια απο ειδικό να μάθω κάπως να το διαχειριζομαι. Κορίτσια ολα. Καλα μου είπε ο γιατρός, είδαμε τη μπέμπα μας, μεγάλωσε κ το αμνιακό υγρό ειναι οκ. Τραχηλικες βλενες είναι αυτα που βγάζω! Μ έφυγε μεγάλο άγχος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

Σήμερα το συζητούσα με τ γιατρό για το άγχος μου.. Θέλω βοήθεια απο ειδικό να μάθω κάπως να το διαχειριζομαι. Κορίτσια ολα. Καλα μου είπε ο γιατρός, είδαμε τη μπέμπα μας, μεγάλωσε κ το αμνιακό υγρό ειναι οκ. Τραχηλικες βλενες είναι αυτα που βγάζω! Μ έφυγε μεγάλο άγχος. 

Αντε βρε παιδί μου , έχω μπει πόσες φορές να δω αν έγραψες!

 Πολύ χαίρομαι με τα νέα σου!

Κοίτα εγώ κάνω καιρό ψυχοθεραπεία, αλλά βλέπω και με φίλες μου που ρέουν γεννήσει όλες τα ίδια σκεφτοντουσαν!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eirinakos είπε:

Σήμερα το συζητούσα με τ γιατρό για το άγχος μου.. Θέλω βοήθεια απο ειδικό να μάθω κάπως να το διαχειριζομαι. Κορίτσια ολα. Καλα μου είπε ο γιατρός, είδαμε τη μπέμπα μας, μεγάλωσε κ το αμνιακό υγρό ειναι οκ. Τραχηλικες βλενες είναι αυτα που βγάζω! Μ έφυγε μεγάλο άγχος. 

Αχ μπράβο! Κι εγώ όλη την ημέρα έμπαινα και κοιτούσα αν έγραφες κάτι. Χθες ήμουν ήσυχη αλλά ανησύχησα που δεν είχες γράψει σήμερα όλη την ημέρα. Όλες αγχωνομαστε! Εγώ να πω την αλήθεια μετά το σοκ με την κυστική ινωση είμαι πολύ αισιόδοξη. Και για το τι άγχος υγείας εχω συνήθως είμαι πάρα πολύ ψύχραιμη! Κλείσαμε να πάμε και ταξίδι Παρίσι Άμστερνταμ τον Μάρτιο και γενικά έχω επανέλθει παρα πολύ στην καθημερινότητά μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@angel35 και εγώ το ίδιο άγχος έχω τις περισσότερες μέρες σε καταλαβαίνω. Προσπαθώ να διαβάζω διάφορες πληροφορίες γι αυτά που με απασχολούν!

@Eirinakos τέλεια όλα είναι μια χαρά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Eirinakos είπε:

Σήμερα το συζητούσα με τ γιατρό για το άγχος μου.. Θέλω βοήθεια απο ειδικό να μάθω κάπως να το διαχειριζομαι. Κορίτσια ολα. Καλα μου είπε ο γιατρός, είδαμε τη μπέμπα μας, μεγάλωσε κ το αμνιακό υγρό ειναι οκ. Τραχηλικες βλενες είναι αυτα που βγάζω! Μ έφυγε μεγάλο άγχος. 

Αχ κορίτσι μου τι ανακούφιση!! Σε σκεφτόμουν συνέχεια και αγχώθηκα που δεν είχες απαντήσει. Χαίρομαι πολύ για σένα! Μπράβο, έτσι να πάνε όλα καλά! 

Κι εγώ νόμιζα ότι στη 2η εγκυμοσύνη δε θα έχω άγχος, μιας και τα πέρασα ήδη, αλλά ούτε καν. Εννοείται ότι αγχώνεσαι (ίσως όχι το ίδιο, μιας και κάποιες καταστάσεις/συμπτώματα είναι γνώριμα). Εγώ επικοινωνώ για οποιαδήποτε απορία με τη γιατρό μου μέσω viber και γενικά όποτε πάω για υπέρηχο, τελειώνουμε στο 10λεπτο και μετά συζητάμε για μισή ώρα. Άρα αυτό με βοηθάει πολύ. Τώρα αρνητικές σκέψεις σχετικά με τη γέννα πάντα υπάρχουν άλλα προσπαθώ να μην τις φέρνω στην επιφάνεια. Αισιοδοξία γιατί τα μωράκια μας τα καταλαβαίνουν όλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Eirinakos είπε:

Σήμερα το συζητούσα με τ γιατρό για το άγχος μου.. Θέλω βοήθεια απο ειδικό να μάθω κάπως να το διαχειριζομαι. Κορίτσια ολα. Καλα μου είπε ο γιατρός, είδαμε τη μπέμπα μας, μεγάλωσε κ το αμνιακό υγρό ειναι οκ. Τραχηλικες βλενες είναι αυτα που βγάζω! Μ έφυγε μεγάλο άγχος. 

Μπράβο κορίτσι μου ωραία νέα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για το ενδιαφέρον.. Έχουμε μετακόμιση κ ήμουν στ πόδι ολη μέρα κ το βράδυ λεω καλε δεν ενημέρωσα τα κορίτσια κ θα ανησυχούν 😛 κ το γιατρό μου στην Αθήνα το βράδυ τον πήρα. Απο άγχος γενικά ειχα πάντα αλλά τώρα δεν υποφέρομαι κ ίσως φταίει κ αυτό για το έντερο μου τώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...