Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022🤰🤰☀️☀️


Recommended Posts

στις On 14/2/2022 at 9:02 ΜΜ, ο/η kk88 είπε:

Αυτό με το σύζυγο πραγματικά είναι σωτήριο.....ναι ναι έχουν προσθιους πλακούντες και τα δύο και ο γιατρός μου είπε μετά την 19 η βδομάδα!!!!θα κάνω υπομονή για τα κορίτσια μου τι να κάνω.....

 

Θα κάνω υπομονή άλλωστε δεν έχω επιλογή κορίτσι μου!!!!! Ελπίζω όλα να είναι καλά!!!!!σε ευχαριστώ πολύ!!!!

Ρε αγάπη αυτό με τους πλακουντες ξέρεις να  μου πεις; εμάς ας πούμε είναι οπισθιοι! Ποια είναι η διαφορα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Κορίτσια μου τι κανετε;;;;;

Εμείς σήμερα όλα πολύ καλα με τον υπέρηχο!!!!!

Οι τσολιαδες μου είναι 200 και 209 γραμμάρια!!!!

Ηρέμησε λίγο η ψυχούλα μου γιατί η γιατρός μας είπε ότι οι πλακούντες έχουν αρχίσει να ανεβαίνουν και απομακρυντονται από τα ινωμιοματα,  κάτι που είναι πάρα πολύ καλό γιατί αυτό θέλαμε και θέλουμε να συνεχίσει να γίνεται!!!!! 

Με το που γύρισα βέβαια από το γιατρό ξεράθηκα στον ύπνο!!!!!!! Μου βγήκε όλη η ένταση!!!!

Και γω σκέφτομαι τον τοκετό πολλές φορές και αφοδευομαι αλλά προσπαθώ να βάλω την λογική και σκέφτομαι ότι όλα εκείνη την στιγμή θα είναι εντάξει και με τόσα άτομα από πάνω μας δεν υπάρχει λόγος να ανησυχώ!

Μπράβο κορίτσι μου υπέροχα τα νέα σου!!! ❤❤❤ ολα τέλεια λοιπόν μεγαλώνουν τα αντρακια σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Ρε αγάπη αυτό με τους πλακουντες ξέρεις να  μου πεις; εμάς ας πούμε είναι οπισθιοι! Ποια είναι η διαφορα;

Μπράβο για τα μωράκια! Τέλεια που ανεβαίνουν οι πλακουντες για να είσαι πιο ήσυχη! Δεν παίζει ρόλο αν είναι μπροστά ή πίσω (πρόσθιοι ή οπίσθιοι), είναι περιγραφή της θέσης απλά. Σημασία έχει να μην είναι πολύ κοντά στον τράχηλο ή σε ουλές ή ευαίσθητα σημεία της μήτρας για άτομα που έχουν χειρουργηθει κλπ γιατί έτσι πρέπει να προσέχεις πιο πολύ μην κάνεις καμιά αποκόλληση. Εσένα επειδή έχεις τα ινομυώματα, για να μην αιμορραγεις φαντάζομαι θέλετε να ανέβουν και να απομακρυνθουν, αλλά το πρόσθιο και το οπίσθιο δεν έχει σχέση. Σε αυτό που παίζει ρόλο συχνά αυτός ο προσδιορισμός είναι στο ποσο νωρίς μπορεί να νιώθεις το μωρό, γιατί συνήθως νιώθουμε τις κλωτσιές στην κοιλιά προς τα μπρος και αν είναι πρόσθιος απορροφά την ώθηση του μωρού πιο πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Maya90 είπε:

@MyNa αν θες να γράψω αναλυτικά την εμπειρία μου αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα βοηθήσω γιατί πολλές κοπέλες ''φοβούνται''...

Εχεις δίκιο. Εγώ γενικά θέλω να τα μαθαίνω όλα πολύ αναλυτικά και σκεφτομουν να διαβάσω πιο αναλυτικά τη διαδικασία και να δω και βίντεο κλπ αλλά καταλαβαίνω ότι εδώ μπορεί να τα διαβάσουν και κοπέλες που να μη θέλουν να ξέρουν οπότε καλύτερα να μην είναι σε δημόσιο ποστ οι λεπτομέρειες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.. Εγω έχω πάλι θεμα εντέρου εχω κουράσει το ξέρω αλλα θέλω μια γνώμη γιατί εδώ στ νησί ψάχνω για γαστρεντερολογο και δε μπορώ να βρω, έφυγε κ από το νοσοκομείο ο γιατρός. Αριστερά στο έντερο παω δε παω τουαλέτα νιώθω ένα τεράστιο φούσκωμα, προξιμο δε ξέρω πως να το εξηγήσω ούτε να το ακουμπήσω δε μπορώ. Νιώθω οτι θα φύγει από τ θέση του, μήπως έχετε νιώσει κάτι παρόμοιο? Τ νιώθω μέρες κ ο γυναολογος μ δε μ δινει μια απάντηση για το τι μπορεί να είναι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eirinakos είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Εγω έχω πάλι θεμα εντέρου εχω κουράσει το ξέρω αλλα θέλω μια γνώμη γιατί εδώ στ νησί ψάχνω για γαστρεντερολογο και δε μπορώ να βρω, έφυγε κ από το νοσοκομείο ο γιατρός. Αριστερά στο έντερο παω δε παω τουαλέτα νιώθω ένα τεράστιο φούσκωμα, προξιμο δε ξέρω πως να το εξηγήσω ούτε να το ακουμπήσω δε μπορώ. Νιώθω οτι θα φύγει από τ θέση του, μήπως έχετε νιώσει κάτι παρόμοιο? Τ νιώθω μέρες κ ο γυναολογος μ δε μ δινει μια απάντηση για το τι μπορεί να είναι.. 

Εγώ αέρας θεωρώ ότι είναι αυτό που περιγράφεις. Αν υπάρχει αέρας στο έντερο νιώθεις αυτό το τέντωμα και αν είναι παγιδευμένος σε σκληρά κόπρανα ή απότομες έλικες του εντέρου είναι ασυμπίεστο το σημείο. Πρέπει να πας σε ένα γαστρεντερολογο να σου πει με σιγουριά όμως για να ηρεμήσεις. Εγώ στη θέση σου θα μιλούσα με έναν γιατρό στην Αθήνα που να είναι και έμπειρος σε αντίστοιχα θέματα. Θα μπορούσε να σε ακούσει και να σου κάνει κι έναν υπέρηχο κάτω κοιλιας που μπορεί να φανεί ο αέρας του εντέρου και τα γύρω όργανα. Με τόσο πόνο φυσιολογικά θα σου έκανε κολονοσκοπηση λογικά αλλά δεν ξέρω αν επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη. Ένας γιατρός θα ξέρει να σου πει όμως ποια βήματα να ακολουθήσεις και πώς να ανακουφίζεσαι κάπως. Η έστω να σου πει έκανες ο, τι γίνεται να κάνεις, τώρα υπομονή. Πάντως θα σου πει κάτι. Είναι πολλές οι γυναίκες που έχουν αντίστοιχα θέματα στην κύηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@MyNa η αλήθεια είναι πως εγώ δεν ήθελα να μάθω τίποτα για τη γέννα -κακώς, ΠΑΡΑ πολύ κακώς- και έτσι έμεινα παντελώς ανενημέρωτη. Αν είχα ενημερωθεί όλα θα ήταν διαφορετικά... Δε θα ειχα δεχτεί κολπικες εξετασεις με το που μπηκα στον μηνα μου με το προσχημα "να δει τον τραχηλο" οπου σε μια απο αυτες μκυ εκανε τεχνητη αποκόλληση υμενων, δε θα ειχα δεχτει να μπω με προκληση, δε θα ειχα δεχτει να μου βαζουν χερι, δε θα ειχα δεχτει να μου κανουν κριστελερ. Μονκ να μην κανω καισαρικη ελεγα καθώς 3 στις 4 φίλες μου γέννησαν με καισαρική δεν ήθελα ούτε να ακούσω αυτή τη λέξη. Δεν έχω κάνει ποτέ εγχείρηση και γενικά φοβάμαι τα πάντα σχετικά με τις επεμβάσεις οπότε μόνο θα επιδείνωναν τον ήδη υπάρχοντα φόβο μου.

@Eirinakos πρέπει να μιλήσεις με γαστρεντερολόγο, όντως, με αυτά που περιγράφεις. Κάποιο φάρμακο μπορεί να σε πειράζει, κάποια τροφή να σου προκαλεί πρήξιμο... αλλά αυτό μόνο γιατρός θα μπορεί να σου το πει με βεβαιότητα! Δυστυχώς το εκεί σύστημα στην εγκυμοσύνη γίνεται χάλια... Εγώ στην πρώτη κύηση πάθαινα κολικούς εντέρου πχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Εγώ αέρας θεωρώ ότι είναι αυτό που περιγράφεις. Αν υπάρχει αέρας στο έντερο νιώθεις αυτό το τέντωμα και αν είναι παγιδευμένος σε σκληρά κόπρανα ή απότομες έλικες του εντέρου είναι ασυμπίεστο το σημείο. Πρέπει να πας σε ένα γαστρεντερολογο να σου πει με σιγουριά όμως για να ηρεμήσεις. Εγώ στη θέση σου θα μιλούσα με έναν γιατρό στην Αθήνα που να είναι και έμπειρος σε αντίστοιχα θέματα. Θα μπορούσε να σε ακούσει και να σου κάνει κι έναν υπέρηχο κάτω κοιλιας που μπορεί να φανεί ο αέρας του εντέρου και τα γύρω όργανα. Με τόσο πόνο φυσιολογικά θα σου έκανε κολονοσκοπηση λογικά αλλά δεν ξέρω αν επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη. Ένας γιατρός θα ξέρει να σου πει όμως ποια βήματα να ακολουθήσεις και πώς να ανακουφίζεσαι κάπως. Η έστω να σου πει έκανες ο, τι γίνεται να κάνεις, τώρα υπομονή. Πάντως θα σου πει κάτι. Είναι πολλές οι γυναίκες που έχουν αντίστοιχα θέματα στην κύηση. 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αθήνα θα πάω αρχές του μήνα για υπέρηχο για το μωράκι μας, απλα φοβάμαι μην είναι κατι σοβαρό κ θέλει άμεση παρέμβαση. Προσπαθώ να βρω εδώ κάποιο γιατρό να μ κάνει έναν υπέρηχο για αρχή!κολονοσκοπηση έπρεπε καιρό να έχω κάνει κ δυστυχώς το αμέλησα κ έμεινα έγκυος μετααα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αθήνα θα πάω αρχές του μήνα για υπέρηχο για το μωράκι μας, απλα φοβάμαι μην είναι κατι σοβαρό κ θέλει άμεση παρέμβαση. Προσπαθώ να βρω εδώ κάποιο γιατρό να μ κάνει έναν υπέρηχο για αρχή!κολονοσκοπηση έπρεπε καιρό να έχω κάνει κ δυστυχώς το αμέλησα κ έμεινα έγκυος μετααα.. 

υπομονή κορίτσι μου και εγώ έχω θέμα με το έντερο όχι στον βαθμό που έχεις εσυ. Ίσως σε πειράζουν τα συμπληρώματα η ίσως πρέπει να κανείς συγκεκριμένη διατροφή ώστε να μην φουσκωνεις και να φτιάξει και το θέμα με την δυσκοιλιότητα!! Θα μπορούσες να συνδυάσεις να δεις και κάποιον γαστρεντερολόγο στην Αθήνα εφόσον από ότι κατάλαβα έρχεσαι συχνά, θα μπορούσε να σε παρακολουθεί!! 
 

@angel35 Έχω και εγώ θέμα με τον πλακούντα! Πολύ χαίρομαι που σου ανέβηκαν ! Αυτό σημαίνει ότι πιθανότατα μέχρι να γεννήσεις θα έρθουν εκεί που πρέπει! Θέλει ξάπλα για πιο καλή κυκλοφορία του αίματος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ΝικηΚ είπε:

υπομονή κορίτσι μου και εγώ έχω θέμα με το έντερο όχι στον βαθμό που έχεις εσυ. Ίσως σε πειράζουν τα συμπληρώματα η ίσως πρέπει να κανείς συγκεκριμένη διατροφή ώστε να μην φουσκωνεις και να φτιάξει και το θέμα με την δυσκοιλιότητα!! Θα μπορούσες να συνδυάσεις να δεις και κάποιον γαστρεντερολόγο στην Αθήνα εφόσον από ότι κατάλαβα έρχεσαι συχνά, θα μπορούσε να σε παρακολουθεί!! 
 

@angel35 Έχω και εγώ θέμα με τον πλακούντα! Πολύ χαίρομαι που σου ανέβηκαν ! Αυτό σημαίνει ότι πιθανότατα μέχρι να γεννήσεις θα έρθουν εκεί που πρέπει! Θέλει ξάπλα για πιο καλή κυκλοφορία του αίματος! 

Παραμένω ξάπλα ναι, και ξεκίνησα και αντιπηκτικες από χτες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα ❤️ γισ τις διδυμοεγκυουλες, έχει ψάξει καμία σας καροτσι διδύμων? Αν ναι δώστε καμιά ιδέα γιατί εγώ αυτό που σκέφτομαι πήγα ρώτησα τιμή και μου έπεσαν τα μαλλιά 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/2/2022 at 11:10 ΠΜ, ο/η Eirinakos είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Εγω έχω πάλι θεμα εντέρου εχω κουράσει το ξέρω αλλα θέλω μια γνώμη γιατί εδώ στ νησί ψάχνω για γαστρεντερολογο και δε μπορώ να βρω, έφυγε κ από το νοσοκομείο ο γιατρός. Αριστερά στο έντερο παω δε παω τουαλέτα νιώθω ένα τεράστιο φούσκωμα, προξιμο δε ξέρω πως να το εξηγήσω ούτε να το ακουμπήσω δε μπορώ. Νιώθω οτι θα φύγει από τ θέση του, μήπως έχετε νιώσει κάτι παρόμοιο? Τ νιώθω μέρες κ ο γυναολογος μ δε μ δινει μια απάντηση για το τι μπορεί να είναι.. 

Και εμένα. Με ταλαιπωρεί πονος εντέρου και Ηρεμω όταν αερίζομαι και συνηθωςε, πιανειαφου παω τουαλέτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου. Σήμερα είχα το ραντεβού στη γιατρό μου. Όλα πάνε καλά και το μωράκι μας μεγαλώνει. Αγοράκι τελικά, βγήκε σωστό το ένστικτο! 

Τελευταία, έχω κάποιες ταχυκαρδιες, είναι φυσιολογικές μου είπε αν είναι σπάνιες. Λογικά, συμβαίνουν λόγω κούρασης και αντίδρασης της καρδιάς στις αλλαγές της εγκυμοσύνης. Αν όμως αυξηθούν σε συχνότητα θα επισκεφτώ έναν καρδιολόγο για καρδιογραφημα. Εσείς αντιμετωπιζετε κάτι παρόμοιο; 

@Eirinakos Με το έντερο ομοίως έχω θεματακια, μέχρι στιγμής ελεγχόμενα. Μετά τη Β' επιπέδου όμως μου είπε θα διπλασιασουμε τη δόση άρα εκεί θα αρχίσουν τα δύσκολα. Σίγουρα μια επίσκεψη στον γαστρεντερολογο θα σε βοηθήσει. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΚορίτσια μου καλησπέρα!

Κι εγώ τις τελευταίες μέρες αντιμετωπίζω παρόμοιο πρόβλημα με το έντερο, πέρα από τη δυσκοιλιότητα έχω και έντονους πόνους που καταλαβαίνω ότι είναι αέρια.. Ρώτησα χτες στο ραντεβού τον γιατρό και μου είπε οτι είναι συνηθισμένο γιατι μετακινούνται τα όργανα και εγκλωβίζεται αέρας...το μόνο που μου είπε είναι να παρατηρήσω αν κάποιες τροφές το επιδεινώνουν, άλλα λυση δεν μου έδωσε...

Τελοσπαντων, ελπίζω να υποχωρήσει. Κατά τ αλλα είδαμε τη μπεμπούλα μας, ειναι μια χαρά και ζυγίζει 220 γραμ.!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Dimi84 είπε:

Και εμένα. Με ταλαιπωρεί πονος εντέρου και Ηρεμω όταν αερίζομαι και συνηθωςε, πιανειαφου παω τουαλέτα

Προσπαθώ αλλα δεν βγαίνει κ πολύ αέρας.. Μίλησα εχθές με γαστρεντερολογο στο τηλέφωνο κ μου είπε οτι πρέπει να έχει εγκλοβιστει αρκετός αέρας κ το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να περπατάω πολύ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

Προσπαθώ αλλα δεν βγαίνει κ πολύ αέρας.. Μίλησα εχθές με γαστρεντερολογο στο τηλέφωνο κ μου είπε οτι πρέπει να έχει εγκλοβιστει αρκετός αέρας κ το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να περπατάω πολύ.. 

Κάτι που με είχε βοηθήσει με αυτό, που μου είχε πει και η γιατρός ήταν ένα ντεπον και ξάπλα στο πλάι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Κάτι που με είχε βοηθήσει με αυτό, που μου είχε πει και η γιατρός ήταν ένα ντεπον και ξάπλα στο πλάι!!

Πριν λίγο στ σημείο ακριβώς που είναι το μωρό ένιωσα 4 φορές πολύ έντονα σα κλοτσιά αλλα τόσο έντονα λεω αποκλείεται να είναι το μωρό μάλλον το έντερο θα είναι.. Αλλα με ανησύχησε που είναι σ αυτό το σημείο.. Ένιωσα πολυ πολύ έντονα σα κλοτσιά.. Μήπως το πειράξει εκεί δε ξέρω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Eirinakos είπε:

Προσπαθώ αλλα δεν βγαίνει κ πολύ αέρας.. Μίλησα εχθές με γαστρεντερολογο στο τηλέφωνο κ μου είπε οτι πρέπει να έχει εγκλοβιστει αρκετός αέρας κ το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να περπατάω πολύ.. 

Εμβρυακή στάση και υπομονή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δε ξεκίνησε καλα η μέρα μου, φοβάμαι κ ολη την ώρα κλαίω.. Ξύπνησα κ ήταν βρεγμένο τ εσώρουχο μου, πήρα το γιατρό Αθήνα μ λεει πρέπει να κάνεις επειγόντως υπέρηχο κ να με πάρεις τηλέφωνο γτ μπορεί να έσπασαν τα νερά.. Πήρα τον εδω γυναικολόγο κ λείπει Αθήνα, έρχεται αύριο πρωι κ θα με δει λεει.. Αυτός εδώ με καθυσηχασε κάπως. Μ είπε βέβαια να αλλαζω εσώρουχο κ να βλέπω τη ροή.. Κοριτσια φοβάμαι πάρα πολύ δε θέλω να πάει κάτι στραβά τώρα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

Κορίτσια δε ξεκίνησε καλα η μέρα μου, φοβάμαι κ ολη την ώρα κλαίω.. Ξύπνησα κ ήταν βρεγμένο τ εσώρουχο μου, πήρα το γιατρό Αθήνα μ λεει πρέπει να κάνεις επειγόντως υπέρηχο κ να με πάρεις τηλέφωνο γτ μπορεί να έσπασαν τα νερά.. Πήρα τον εδω γυναικολόγο κ λείπει Αθήνα, έρχεται αύριο πρωι κ θα με δει λεει.. Αυτός εδώ με καθυσηχασε κάπως. Μ είπε βέβαια να αλλαζω εσώρουχο κ να βλέπω τη ροή.. Κοριτσια φοβάμαι πάρα πολύ δε θέλω να πάει κάτι στραβά τώρα.. 

Να έσπασαν τα νερα;; γίνεται να γίνει κάτι τέτοιο από τωρα; 

Ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά προσπάθησε όσο μπορείς να παραμείνεις ψύχραιμη, κάτσε και λίγο ξάπλα για να είσαι σίγουρη και όπως σου είπαν τσέκαρε το.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

Κορίτσια δε ξεκίνησε καλα η μέρα μου, φοβάμαι κ ολη την ώρα κλαίω.. Ξύπνησα κ ήταν βρεγμένο τ εσώρουχο μου, πήρα το γιατρό Αθήνα μ λεει πρέπει να κάνεις επειγόντως υπέρηχο κ να με πάρεις τηλέφωνο γτ μπορεί να έσπασαν τα νερά.. Πήρα τον εδω γυναικολόγο κ λείπει Αθήνα, έρχεται αύριο πρωι κ θα με δει λεει.. Αυτός εδώ με καθυσηχασε κάπως. Μ είπε βέβαια να αλλαζω εσώρουχο κ να βλέπω τη ροή.. Κοριτσια φοβάμαι πάρα πολύ δε θέλω να πάει κάτι στραβά τώρα.. 

Κοριτσάκι μου εύχομαι να μην είναι τίποτα! Προσπάθησε να είσαι οσο το δυνατόν ψύχραιμη και όλα θα πάνε καλά! Η προσευχή μου και η σκέψη μου είναι σε σένα και την μπεμπούλα!💓💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eirinakos είπε:

Κορίτσια δε ξεκίνησε καλα η μέρα μου, φοβάμαι κ ολη την ώρα κλαίω.. Ξύπνησα κ ήταν βρεγμένο τ εσώρουχο μου, πήρα το γιατρό Αθήνα μ λεει πρέπει να κάνεις επειγόντως υπέρηχο κ να με πάρεις τηλέφωνο γτ μπορεί να έσπασαν τα νερά.. Πήρα τον εδω γυναικολόγο κ λείπει Αθήνα, έρχεται αύριο πρωι κ θα με δει λεει.. Αυτός εδώ με καθυσηχασε κάπως. Μ είπε βέβαια να αλλαζω εσώρουχο κ να βλέπω τη ροή.. Κοριτσια φοβάμαι πάρα πολύ δε θέλω να πάει κάτι στραβά τώρα.. 

Πήγαινε στο νοσοκομείο σαν έκτακτο να κανεις έλεγχο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eirinakos είπε:

Κορίτσια δε ξεκίνησε καλα η μέρα μου, φοβάμαι κ ολη την ώρα κλαίω.. Ξύπνησα κ ήταν βρεγμένο τ εσώρουχο μου, πήρα το γιατρό Αθήνα μ λεει πρέπει να κάνεις επειγόντως υπέρηχο κ να με πάρεις τηλέφωνο γτ μπορεί να έσπασαν τα νερά.. Πήρα τον εδω γυναικολόγο κ λείπει Αθήνα, έρχεται αύριο πρωι κ θα με δει λεει.. Αυτός εδώ με καθυσηχασε κάπως. Μ είπε βέβαια να αλλαζω εσώρουχο κ να βλέπω τη ροή.. Κοριτσια φοβάμαι πάρα πολύ δε θέλω να πάει κάτι στραβά τώρα.. 

Κορίτσι μου ψυχραιμία. Είναι πιο πιθανό ότι δεν είναι κάτι σοβαρό αν δεν έχεις και πόνους. Συνεχίζεις να έχεις ροή υγρού ή ήταν μόνο το βραδινό εσώρουχο; αν είσαι σε αυτή την ένταση καλύτερα όντως να πας στο νοσοκομείο να κάνεις έναν έκτακτο υπέρηχο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eirinakos να σε ρωτήσω και κάτι άλλο. Δεν είχατε κάποια επαφή με τον άντρα σου χθες ε; γιατί πχ εμείς που συνεχίζουμε να έχουμε κανονικά επαφές την ίδια και την επόμενη μέρα, έχω το σπέρμα που φεύγει και επειδή στον κόλπο ρευστοποιειται είναι σα νερό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...