Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022🤰🤰☀️☀️


Recommended Posts

στις πριν 48 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Εμένα κορίτσια μου κόλλησε η νύφη μου και το μωρό της που είναι 3 μηνών, και είχα έρθει σε επαφή...εγώ και ο άντρας μου τη σκαπουλαραμε....έκανα μοριακό και είμαι αρνητικη...κάνω κάθε μέρα ραπιντ..... πρόλαβα και έκανα και την τρίτη δόση... δεν ξέρω για πόσο θα τη γλυτώνουμε αλήθεια 🙄🙄

Κι εμείς, ενώ από τους φίλους μας έχουν κολλήσει πολλοί, έτυχε και λειπαμε στο χωριό του συντρόφου μου που δε βλέπουμε άνθρωπο και κάπως έχουμε γλιτώσει ακόμα. Αλλά δε γίνεται, θα κολλήσουμε όλοι αργά ή γρήγορα. Δουλεύουμε, κυκλοφορούμε.. Θέλω να ελπίζω ότι με τον τριπλό μας εμβολιασμό θα είναι πολύ πολύ ελαφρύ όμως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 17 ώρες, ο/η Angelaki91 είπε:

Μια χαρά σου σταμάτησαν κορίτσι μου...Ελπίζω αυτή η εβδομάδα να είναι η τελευταία μου μην με πάει μέχρι τόσο! 🤣

Στο εύχομαι να σταματήσουν σύντομα!! Όπως είπαν και τα κορίτσια σταματάνε ξαφνικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Κι εμείς, ενώ από τους φίλους μας έχουν κολλήσει πολλοί, έτυχε και λειπαμε στο χωριό του συντρόφου μου που δε βλέπουμε άνθρωπο και κάπως έχουμε γλιτώσει ακόμα. Αλλά δε γίνεται, θα κολλήσουμε όλοι αργά ή γρήγορα. Δουλεύουμε, κυκλοφορούμε.. Θέλω να ελπίζω ότι με τον τριπλό μας εμβολιασμό θα είναι πολύ πολύ ελαφρύ όμως. 

Κ εμάς εδώ χαμουλης.. Σήμερα βγήκαν 2 συναδέλφοι του άντρα μου θετικοί.. Και 2 από την οικογένειά!! Ο γιατρός μ είπε ότι πολύ πιθανό να κολλήσω κ να το περάσω ελαφρά με το εμβόλιο...  Κ εγώ αυτό πιστεύω κάποια στιγμή θα κολλήσουμε όλοι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Angelaki91 είπε:

Καλή χρονια σε όλες μας κορίτσια μου! Με υγεία και ευτυχία!!! ❤

Καλή Χρονιά με υγεία και με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου μπήκα στην 8η εβδομάδα σήμερα και από το πρωί είχα αυξημένες κολπικες εκκρίσεις μου έβγαλε και λίγο ροζ καφέ σταγόνες, είχα απίστευτη υπνηλία όλη μέρα, τώρα συνήλθα! Ο γυναικολόγος μου λέει δεν ανησυχώ και από μέσα μου λέω ναι αλλά ανησυχώ εγώ... 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου μπήκα στην 8η εβδομάδα σήμερα και από το πρωί είχα αυξημένες κολπικες εκκρίσεις μου έβγαλε και λίγο ροζ καφέ σταγόνες, είχα απίστευτη υπνηλία όλη μέρα, τώρα συνήλθα! Ο γυναικολόγος μου λέει δεν ανησυχώ και από μέσα μου λέω ναι αλλά ανησυχώ εγώ... 😋

Να μην αγχώνεσαι κορίτσι μου το είχα και εγώ...στην 7 η και στην 9 η βδομάδα.... εφόσον δεν είναι αίμα δεν έχεις λόγο να αγχώνεσαι.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/12/2021 at 7:24 ΜΜ, ο/η Eirinakos είπε:

Κ εμάς εδώ χαμουλης.. Σήμερα βγήκαν 2 συναδέλφοι του άντρα μου θετικοί.. Και 2 από την οικογένειά!! Ο γιατρός μ είπε ότι πολύ πιθανό να κολλήσω κ να το περάσω ελαφρά με το εμβόλιο...  Κ εγώ αυτό πιστεύω κάποια στιγμή θα κολλήσουμε όλοι! 

Καλησπέρα κορίτσια! Θα ήθελα να ρωτήσω εάν καμία σας θα κάνει το εμβόλιο στην εγκυμοσύνη? Γιατί ο γιατρός μου είπε οπωσδήποτε να το κάνω αλλά φοβάμαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου μπήκα στην 8η εβδομάδα σήμερα και από το πρωί είχα αυξημένες κολπικες εκκρίσεις μου έβγαλε και λίγο ροζ καφέ σταγόνες, είχα απίστευτη υπνηλία όλη μέρα, τώρα συνήλθα! Ο γυναικολόγος μου λέει δεν ανησυχώ και από μέσα μου λέω ναι αλλά ανησυχώ εγώ... 😋

Καλησπέρα και καλή χρόνια κορίτσι μου είχα και εγώ στην 10η και 11η εβδομάδα αρκετά αυξημένα … μην ανησυχείς ❤️💙 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρόνια σε όλες μας τις μέλλουσες μανούλες 💓💓 Εύχομαι ευλογημένο το νέο έτος και το καλοκαίρι να έχουμε  τα μωράκια μας αγκαλιά γερά και υγιέστατα !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου μπήκα στην 8η εβδομάδα σήμερα και από το πρωί είχα αυξημένες κολπικες εκκρίσεις μου έβγαλε και λίγο ροζ καφέ σταγόνες, είχα απίστευτη υπνηλία όλη μέρα, τώρα συνήλθα! Ο γυναικολόγος μου λέει δεν ανησυχώ και από μέσα μου λέω ναι αλλά ανησυχώ εγώ... 😋

Και εγώ είχα πάρα πολλές κολπικες εκκρίσεις από την έμβρυομεταφορά και μετά. Και ακόμα έχω κάποιες μέρες. Μην αγχώνεσαι είναι φυσιολογικό όπως και η υπνηλία. Όπου με άφηνες κοιμόμουν 😂😂😂 όπως μ είπε και μια κοπέλα εδώ (δεν θυμάμαι ποια συγνώμη 😂) ανησυχούμε μόνο όταν δούμε πολύ αίμα και έχουμε έντονους πόνους περιόδου που δεν υποχωρούν καθόλου. Όλα καλά θα πάνε ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Stacey89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Θα ήθελα να ρωτήσω εάν καμία σας θα κάνει το εμβόλιο στην εγκυμοσύνη? Γιατί ο γιατρός μου είπε οπωσδήποτε να το κάνω αλλά φοβάμαι!

Καλησπέρα κορίτσι μου....εγώ έκανα το εμβόλιο πριν μείνω έγκυος και τώρα που κλείνω τον 3ο μήνα έκανα και την τρίτη δόση....και εγώ φοβόμουν κορίτσι μου...όλες φοβόμαστε....αλλά όπως έχει η κατάσταση η δική μου γνώμη και του γιατρού μου ήταν να εμβολιαστω γιατί αν νοσησω να το περάσω ελαφρά....και ευτυχώς πρόλαβα αυτή τη βδομάδα και έκανα και την τρίτη δόση όπως σου είπα γιατί πραγματικά δεν πιστεύω ότι θα την γλυτώσουμε με τόσα κρούσματα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου....εγώ έκανα το εμβόλιο πριν μείνω έγκυος και τώρα που κλείνω τον 3ο μήνα έκανα και την τρίτη δόση....και εγώ φοβόμουν κορίτσι μου...όλες φοβόμαστε....αλλά όπως έχει η κατάσταση η δική μου γνώμη και του γιατρού μου ήταν να εμβολιαστω γιατί αν νοσησω να το περάσω ελαφρά....και ευτυχώς πρόλαβα αυτή τη βδομάδα και έκανα και την τρίτη δόση όπως σου είπα γιατί πραγματικά δεν πιστεύω ότι θα την γλυτώσουμε με τόσα κρούσματα....

Εγώ είμαι τελείως ανεμβολιαστη κ το καθυστερούσα κ τώρα με έχει πιέσει πολύ ο γιατρός. Ελπίζω να είναι κ άλλες κοπέλες έτσι κ να πήγαν όλα καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Stacey89 είπε:

Εγώ είμαι τελείως ανεμβολιαστη κ το καθυστερούσα κ τώρα με έχει πιέσει πολύ ο γιατρός. Ελπίζω να είναι κ άλλες κοπέλες έτσι κ να πήγαν όλα καλά

Η κολλητή μου από το σχολείο που τώρα μιλάμε για τις εγκυμοσύνες μας έκανε τις δύο πρώτες δόσεις στον 8ο μήνα, γέννησε μια χαρά. Εγώ θα κάνω λίγο υπομονή και θα κάνω την αναμνηστική δόση μόλις κλείσω τρίμηνο αρχές Φεβρουαρίου. Ο γιατρός μου λέει να την κάνω τώρα αλλά μου έδωσε αναρρωτική από τη δουλειά οπότε δεν πολύ βγαίνω και λέω να περιμένω αρχές Φλεβάρη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Stacey89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Θα ήθελα να ρωτήσω εάν καμία σας θα κάνει το εμβόλιο στην εγκυμοσύνη? Γιατί ο γιατρός μου είπε οπωσδήποτε να το κάνω αλλά φοβάμαι!

Εγώ έκανα τις 2 δόσεις του εμβολίου όταν άνοιξε για την ηλικιακή μου ομάδα και τώρα στην 11η έκανα την 3η. Δεν περίμενα κάτι (της γρίπης το έκανα στην 8η), απλά τότε ήταν η σειρά μου να κάνω την αναμνηστική. Έχω κάνει πολλή έρευνα στο θέμα γιατί εννοείται κι εγώ είχα αγχωθει που έλεγε ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του και δε σχετίζεται με τίποτα κακό στην εγκυμοσύνη το εμβόλιο. Από την άλλη η μόλυνση από τον ιό έχει συσχετιστει με επιπλοκές (κάνω και μεταπτυχιακό στην ιατρική στην παθολογία της Κύησης και είναι πολύ χοτ θέμα η έρευνα στο θέμα). Προσωπικά με αυτά που έχω ακούσει στη σχολή σίγουρα δε θα το ρίσκαρα μένοντας ανεμβολιαστη.

Κατά τα άλλα επειδή νιώθω ότι τελικά πιο πολύ μετράνε για τους ανθρώπους που μιλάω οι προσωπικές εμπειρίες από την ιατρική έρευνα, εγώ έκανα κανονικά εμβόλιο στην 11η (και της γρίπης στην 8η), η κολλητή μου στην 8η εβδομάδα (και της γρίπης στην 12η) και οι αυχενικες μας ήταν τέλειες και όλα πάνε καλά. Η ξαδελφη μου έκανε καταλάθος την 1η δόση με το που έπιασε μωρό φυσικά (η μία μέρα πριν, δεν ξέρουν ακριβώς, ήταν εκείνες τις ημέρες) μετά από αποτυχημένη εξωσωματική και είναι 20η εβδομάδα και όλα πάνε τέλεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Εγώ έκανα τις 2 δόσεις του εμβολίου όταν άνοιξε για την ηλικιακή μου ομάδα και τώρα στην 11η έκανα την 3η. Δεν περίμενα κάτι (της γρίπης το έκανα στην 8η), απλά τότε ήταν η σειρά μου να κάνω την αναμνηστική. Έχω κάνει πολλή έρευνα στο θέμα γιατί εννοείται κι εγώ είχα αγχωθει που έλεγε ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του και δε σχετίζεται με τίποτα κακό στην εγκυμοσύνη το εμβόλιο. Από την άλλη η μόλυνση από τον ιό έχει συσχετιστει με επιπλοκές (κάνω και μεταπτυχιακό στην ιατρική στην παθολογία της Κύησης και είναι πολύ χοτ θέμα η έρευνα στο θέμα). Προσωπικά με αυτά που έχω ακούσει στη σχολή σίγουρα δε θα το ρίσκαρα μένοντας ανεμβολιαστη.

Κατά τα άλλα επειδή νιώθω ότι τελικά πιο πολύ μετράνε για τους ανθρώπους που μιλάω οι προσωπικές εμπειρίες από την ιατρική έρευνα, εγώ έκανα κανονικά εμβόλιο στην 11η (και της γρίπης στην 8η), η κολλητή μου στην 8η εβδομάδα (και της γρίπης στην 12η) και οι αυχενικες μας ήταν τέλειες και όλα πάνε καλά. Η ξαδελφη μου έκανε καταλάθος την 1η δόση με το που έπιασε μωρό φυσικά (η μία μέρα πριν, δεν ξέρουν ακριβώς, ήταν εκείνες τις ημέρες) μετά από αποτυχημένη εξωσωματική και είναι 20η εβδομάδα και όλα πάνε τέλεια. 

Να πω ότι όταν λέω καταλαθος για την ξαδέλφη εννοώ ότι φοβόταν κι αυτή πάρα πολύ οπότε ήθελε να το κάνει στο κενό από τις εξωσωματικέςγια να μην έχει να το κάνει στην εγκυμοσύνη. Μετά έκανε και τη 2η δόση αφού είδε ότι όλα πάνε καλά και ένιωσε περισσότερη εμπιστοσύνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Να πω ότι όταν λέω καταλαθος για την ξαδέλφη εννοώ ότι φοβόταν κι αυτή πάρα πολύ οπότε ήθελε να το κάνει στο κενό από τις εξωσωματικέςγια να μην έχει να το κάνει στην εγκυμοσύνη. Μετά έκανε και τη 2η δόση αφού είδε ότι όλα πάνε καλά και ένιωσε περισσότερη εμπιστοσύνη. 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου! Πραγματικά κ εγώ έμεινα έγκυος μετά από δύο χρόνια και δε θέλω τίποτα να βλάψει το μωρό μου, για εμένα δε με νοιάζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Stacey89 είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου! Πραγματικά κ εγώ έμεινα έγκυος μετά από δύο χρόνια και δε θέλω τίποτα να βλάψει το μωρό μου, για εμένα δε με νοιάζει.

Εγώ θεωρώ ότι η μητέρα και το μωρό έχουν κοινό συμφέρον να είναι και οι 2 υγιείς. Ούτε αν αρρωστήσεις εσύ σοβαρά σου εγγυάται κανείς ότι το μωρό σου θα είναι καλα. Ειλικρινά θεωρώ ότι το συμφέρον και των 2 σας είναι αυτό που λέει ο γιατρός, να εμβολιαστείς όσο πιο άμεσα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Stacey89 είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου! Πραγματικά κ εγώ έμεινα έγκυος μετά από δύο χρόνια και δε θέλω τίποτα να βλάψει το μωρό μου, για εμένα δε με νοιάζει.

Καλησπερα, καλή χρονιά να έχεις... Κ εγώ φοβόμουν λίγο αλλά έχω κάνει τις 2 και αρχές Φλεβάρη θα κάνω κ την 3η.. Θα την έκανα τώρα αλλά επειδή έκανα της γρίπης πρέπει να περάσουν κάποιες μέρες.. Είμαι υπέρ στο να ακούμε το γιατρό μας σίγουρα δε θα μας συμβούλευε κάτι για το οποίο θα μας έθετε σε κίνδυνο! Επίσης ο ιός είναι σε μεγάλη έξαρση κ καλό θα ήταν να μη το καθυστερησουμε.. Όπως κ να έχει μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

Καλησπερα, καλή χρονιά να έχεις... Κ εγώ φοβόμουν λίγο αλλά έχω κάνει τις 2 και αρχές Φλεβάρη θα κάνω κ την 3η.. Θα την έκανα τώρα αλλά επειδή έκανα της γρίπης πρέπει να περάσουν κάποιες μέρες.. Είμαι υπέρ στο να ακούμε το γιατρό μας σίγουρα δε θα μας συμβούλευε κάτι για το οποίο θα μας έθετε σε κίνδυνο! Επίσης ο ιός είναι σε μεγάλη έξαρση κ καλό θα ήταν να μη το καθυστερησουμε.. Όπως κ να έχει μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά.. 

Τελικά πήγα με φόβο κ κλάματα κ έκανα την πρώτη δόση. Και Ο Θεός βοηθός. Μόνο για το μωρό με νοιάζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Stacey89 είπε:

Τελικά πήγα με φόβο κ κλάματα κ έκανα την πρώτη δόση. Και Ο Θεός βοηθός. Μόνο για το μωρό με νοιάζει.

Όλα καλά θα είναι. Μην το σκέφτεσαι καν! Έκανες το καλύτερο και για τους 2 σας. Ελπίζω να μη σε ταλαιπωρήσει τώρα με δέκατα κλπ. Οι έγκυοι περνούν και τις παρενέργειες πιο ελαφρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Stacey89 είπε:

Τελικά πήγα με φόβο κ κλάματα κ έκανα την πρώτη δόση. Και Ο Θεός βοηθός. Μόνο για το μωρό με νοιάζει.

Κορίτσι μου και εγω μια από τα ίδια...πρέπει να πάω για την πρώτη δόση...μια χαρά θα είσαι να είσαι αισιόδοξη! Όλα καλά θα πάνε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stacey89 είπε:

Τελικά πήγα με φόβο κ κλάματα κ έκανα την πρώτη δόση. Και Ο Θεός βοηθός. Μόνο για το μωρό με νοιάζει.

Οχι μη το παίρνεις έτσι.. Δε σου κάνει καλό να αγχώνεσαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Εγώ έκανα τις 2 δόσεις του εμβολίου όταν άνοιξε για την ηλικιακή μου ομάδα και τώρα στην 11η έκανα την 3η. Δεν περίμενα κάτι (της γρίπης το έκανα στην 8η), απλά τότε ήταν η σειρά μου να κάνω την αναμνηστική. Έχω κάνει πολλή έρευνα στο θέμα γιατί εννοείται κι εγώ είχα αγχωθει που έλεγε ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του και δε σχετίζεται με τίποτα κακό στην εγκυμοσύνη το εμβόλιο. Από την άλλη η μόλυνση από τον ιό έχει συσχετιστει με επιπλοκές (κάνω και μεταπτυχιακό στην ιατρική στην παθολογία της Κύησης και είναι πολύ χοτ θέμα η έρευνα στο θέμα). Προσωπικά με αυτά που έχω ακούσει στη σχολή σίγουρα δε θα το ρίσκαρα μένοντας ανεμβολιαστη.

Κατά τα άλλα επειδή νιώθω ότι τελικά πιο πολύ μετράνε για τους ανθρώπους που μιλάω οι προσωπικές εμπειρίες από την ιατρική έρευνα, εγώ έκανα κανονικά εμβόλιο στην 11η (και της γρίπης στην 8η), η κολλητή μου στην 8η εβδομάδα (και της γρίπης στην 12η) και οι αυχενικες μας ήταν τέλειες και όλα πάνε καλά. Η ξαδελφη μου έκανε καταλάθος την 1η δόση με το που έπιασε μωρό φυσικά (η μία μέρα πριν, δεν ξέρουν ακριβώς, ήταν εκείνες τις ημέρες) μετά από αποτυχημένη εξωσωματική και είναι 20η εβδομάδα και όλα πάνε τέλεια. 

Καλησπέρα κ καλή  χρονια Κ με το καλό το μωράκι σου! Επεμβαίνω στο θέμα γτ είδα ότι μιλάτε περί εμβολίου κ θα ήθελα να πω κ ‘γώ την εμπειρία μου. Ως υγειονομικός λοιπόν θα μπορούσα να έχω εμβολιαστεί από τον Ιανουάριο του 2021 κ δν εμβολιάστηκα γτ τον επόμενο μήνα θα έκανα έμβρυομεταφορά κ μιλώντας με την αιματολόγο μου είπαμε να μην εμβολιαστώ γτ δεν θέλαμε να το ρισκάρουμε έχοντας ήδη 3 αποβολές στο ιστορικό μου! Βέβαια τότε δεν υπήρχε  ακόμη μελέτη κ έρευνα στο τι επιπλοκές θα μπορούσε να έχει το εμβόλιο στο έμβρυο! Όταν ήμουν στον 6ο μήνα ξανά μίλησα με την αιματολόγο μου που είναι κ διευθύντρια σε νοσοκομείο στη Θεσσαλονίκη  μου είπε να μην κάνω το εμβόλιο γτ επίσης ως τότε δν την είχαν πείσει οι έρευνες (έχω βέβαια κάποιο θέμα υγείας) , όποτε το εμβόλιο δν είναι το ίδιο για όλους γτ υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που λόγω θεματων υγείας δν μπορούν να το κάνουν. Στην 36η λοιπόν εβδομάδα κόλλησα κορωνοϊο χωρίς να ξέρω πως αφού δν έβγαινα από το σπιτι κ δν είχα τπτ  από συμπτώματα παρά μόνο απώλειας γεύσης ενώ ειμαι ευπαθής ομάδα κ  εγκυος τότε κ η γιατρος μου είχε κατατρομάξει όταν άκουσε ότι ήμουν θετική στο ιό αλλά ευτυχως το πέρασα πιο ελαφριά κ από κρυολόγημα .Όποτε θέλω να καταλήξω ότι οι επιπλοκές από τη νοσηση μπορεί να διαφέρουν από εγκυμονουσα σε εγκυμονούσα γτ κάθε οργανισμος είναι διαφορετικος . Γέννησα τον Νοέμβριο κανονικά στην 40η βδομάδα ένα υγειεστατο αγοράκι 3700 χωρίς να έχω καμία επιπλοκή . Κανείς λοιπόν δν μπορεί ξέρει αν θα έχει επιπλοκές είτε από το εμβόλιο είτε από τη νοσηση . Ο αδερφός μου εμβολιασμενος νόσησε βαριά ,τον έκανε πνευμονία κ νοσηλεύτηκε! Άρα ούτε το εμβόλιο μπορεί να σου εγγυηθεί ότι δν θα νοσήσει κ ότι δν θα το περάσεις βαριά! Η  καθεμια όμως θα κάνει αυτό που πρέπει κ αυτό που την κάνει να νιώθει ασφάλεια ! Εννοείται πως κ ‘γώ τώρα τον Φεβρουάριο αφού θα έχουν περάσει 4 μήνες από τη νοσηση θα εμβολιαστώ ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...