Μετάβαση σε περιεχόμενο

Moms of twins 2022 🤰🌸💞


Vasilique

Recommended Posts

στις πριν 16 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, 

Τι κάνετε; εγω μόλις γύρισα από το γιατρό κ βρήκαμε το αγοράκι κάπως μικρότερο από το κοριτσάκι σε βάρος,ενω ως τώρα πήγαιναν μαζί με πολύ μικρή διαφορά. Βέβαια ο γιατρός μου είπε ότι όλα σχετικά είναι με τον υπέρηχο γιατί σύμφωνα με τις μετρήσεις συμβαδίζουν με την εβδομάδα που είμαστε κ καμία φορά συμβαίνει το ένα να παίρνει περισσότερο βάρος σε σχέση με το αλλο ανάλογα κ το που βρίσκεται κ να μην ανησυχώ. Εσάς κορίτσια μου @Vasilique, @geo2222πού είστε πιο προχωρημένες σε εβδομάδα από μένα είναι κοντά στο βάρος τα μωράκια σας; γιατί λίγο ανησύχησα, δε σας το κρύβω!! 

Για τι διαφορά μιλάμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 524
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νομίζω η διαφορά στο βάρος έχει νόημα αν τα μωράκια τρέφονται από τον ίδιο πλακούντα.. Το λέω με κάθε επιφύλαξη αλλά αν θέλεις ρώτα και τον γιατρό σου.. Εμεις εχουμε έναν και για τα 3 και πρακολουθουμε αυτό το σύνδρομο που το ένα μπορεί να τρέφεται πιο πολύ σε σχέση με το άλλο, γιαυτο κ κάνουμε συχνούς υπερηχους..Ο γιατρός μας ειπε ότι είναι ανησυχητική μια διαφορά γύρω στο 20%.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Για τι διαφορά μιλάμε;

Γύρω στα 150 γραμμάρια, κ τα 2 έχουν πάρει βάρος απλώς το ένα φάνηκε να έχει πάρει περισσότερο. Βεβαια μπορεί να είναι κ θέμα υπέρηχου γιατί στις υπόλοιπες μετρήσεις πήγαιναν μαζί, μόνο εκεί στη διάμετρο της κοιλίτσας που βγάζει το βάρος βγήκε αυτη η διαφορα. Αλλά ο γιατρός είπε αμέσως επειδή κολλούσε λίγο ο υπέρηχος ότι μπορεί να μη μέτρησε κ εκεινος καλά. Κ εμένα τόσο καιρό είχαν μικρή απόκλιση στο βάρος 20-30 γραμμάρια. Σε 15 μέρες θα ξανά πάμε όπως κ να έχει να δούμε πως πάνε τα πράγματα, βεβαια ο γιατρός είπε ότι ακόμα κ αν δεν είναι θεμα μέτρησης συμβαίνει καμία φορά το ένα να παίρνει παραπάνω βάρος από το άλλο κ λόγω χώρου γιατί το αγοράκι είναι κάπως στριμωγμενο είναι η αλήθεια που είναι κ το πιο ελαφρύ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Νομίζω η διαφορά στο βάρος έχει νόημα αν τα μωράκια τρέφονται από τον ίδιο πλακούντα.. Το λέω με κάθε επιφύλαξη αλλά αν θέλεις ρώτα και τον γιατρό σου.. Εμεις εχουμε έναν και για τα 3 και πρακολουθουμε αυτό το σύνδρομο που το ένα μπορεί να τρέφεται πιο πολύ σε σχέση με το άλλο, γιαυτο κ κάνουμε συχνούς υπερηχους..Ο γιατρός μας ειπε ότι είναι ανησυχητική μια διαφορά γύρω στο 20%.

Η αλήθεια είναι ότι εμένα είναι σε διαφορετικό σάκο, κ το καθένα έχει το δικό του πλακούντα. Με βάση τις υπόλοιπες μετρήσεις ήταν ακριβώς στην εβδομάδα κ μέρα που είμαι, μόνο εκεί στο βάρος βρέθηκε διαφορά. Ελπίζω απλώς να είναι θέμα υπερήχου που κ αυτό έχει μια βάση γιατί κάπως του κολλούσε το χειριστήριο κ στο ένα να μην έπιασε όλη την κοιλίτσα για αυτό να υπάρχει αυτή η διαφορά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/12/2021 at 2:20 ΜΜ, ο/η Marakiii είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά! 

Με έχουν πιάσει κάποιες ανασφάλειες και φοβίες γιατι μάλλον δεν έχω καταλάβει σωστά και ήθελα να ρωτήσω και την γνώμη σας ή αν έχετε κάποια εμπειρία!

1. Αν πάνε όλα καλά και συνεχίσουμε έτσι θα κάνω καισαρική κ ο γιατρός μας ειπε ότι θα έχει και ένα ακόμα άτομο (κατάλαβα ότι εννοεί την μαία αλλά η χαζή δεν ρώτησα τότε). Στο γραφείο του έχει 2 κοπέλες οπότε υποθέτω μια από αυτές θα είναι κ λογικά θα διαλέξω ποια...αυτή η κοπέλα θα είναι μόνο για εκείνη την μέρα, σωστά;

2. Ξέρετε πότε πρέπει να αρχίσω να ψάχνομαι με τον θηλασμό ή συνδέεται κάπως με την κλινική που θα γεννήσω, γιατί εκεί θα ξεκινήσω.

3. Αυτά τα συζητάω με τον γιατρό ή με την μαία; Μήπως είναι νωρίς να ξεκινήσω τέτοια συζήτηση; Γενικά ο γιατρός μας είναι συγκρατημενος όπως κ εμεις αλλά με έχει πιάσει ένα άγχος ότι δεν θα προλάβω! (Σε κάθε ερώτηση έχω πει από μέσα μου χίλιες φορές να πάνε όλα καλά αλλά δεν το γράφω 😅)

Με τρίδυμη κύηση εννοείται πως πας με καισαρική. Δεν ρισκάρει ο γιατρός. Θεωρώ πως εννοούσε ότι θα έχει κ κάποιον άλλον δίπλα του για να σε ξεγεννήσουν μαζί. Πού γεννάς; Την μαία θα την διαλέξεις εσύ εάν προτιμάς κάποια από τις δύο που έχει ο γιατρός σου στην ομάδα του. Ειδάλλως απ’ όσο γνωρίζω θα έχεις όποια θα έχει βάρδια εκείνη την ημέρα στην κλινική. Αλλά όλα αυτά να τα ρωτήσεις στο επόμενο ρνβ με τον γιατρό σου. Ούτε ντροπή είναι ούτε κ νωρίς! Να μπαίνουν όλα σε μια σειρά στο μυαλό μας γιατί προς το τέλος θα το χάσουμε μου φαίνεται από τις πολλές πληροφορίες! 😉🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Γύρω στα 150 γραμμάρια, κ τα 2 έχουν πάρει βάρος απλώς το ένα φάνηκε να έχει πάρει περισσότερο. Βεβαια μπορεί να είναι κ θέμα υπέρηχου γιατί στις υπόλοιπες μετρήσεις πήγαιναν μαζί, μόνο εκεί στη διάμετρο της κοιλίτσας που βγάζει το βάρος βγήκε αυτη η διαφορα. Αλλά ο γιατρός είπε αμέσως επειδή κολλούσε λίγο ο υπέρηχος ότι μπορεί να μη μέτρησε κ εκεινος καλά. Κ εμένα τόσο καιρό είχαν μικρή απόκλιση στο βάρος 20-30 γραμμάρια. Σε 15 μέρες θα ξανά πάμε όπως κ να έχει να δούμε πως πάνε τα πράγματα, βεβαια ο γιατρός είπε ότι ακόμα κ αν δεν είναι θεμα μέτρησης συμβαίνει καμία φορά το ένα να παίρνει παραπάνω βάρος από το άλλο κ λόγω χώρου γιατί το αγοράκι είναι κάπως στριμωγμενο είναι η αλήθεια που είναι κ το πιο ελαφρύ!! 

Άντε καλέ μην σε στενοχωρεί! Σιγά την διαφορά! Δεν θα μπορούσαν να έχουν κ το ίδιο ακριβώς βάρος αλλά ούτως ή άλλως μιλάμε κ για διαφορά μικρή. Τι θέμα είναι πως παίρνουν βάρος! Εμένα στον β´ επιπέδου το ένα ήταν 498 κ το άλλο 578 κ δεν μου είπαν τίποτα. Την άλλη εβδομάδα που θα πάω θα ρωτήσω σχετικά κ θα σου πω. Νομίζω πως κάπου είχα διαβάσει αυτό που αναφέρει κ το @Marakiii σχετικά με τον εάν τρέφονται από τον ίδιο πλακούντα ή όχι…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Η αλήθεια είναι ότι εμένα είναι σε διαφορετικό σάκο, κ το καθένα έχει το δικό του πλακούντα. Με βάση τις υπόλοιπες μετρήσεις ήταν ακριβώς στην εβδομάδα κ μέρα που είμαι, μόνο εκεί στο βάρος βρέθηκε διαφορά. Ελπίζω απλώς να είναι θέμα υπερήχου που κ αυτό έχει μια βάση γιατί κάπως του κολλούσε το χειριστήριο κ στο ένα να μην έπιασε όλη την κοιλίτσα για αυτό να υπάρχει αυτή η διαφορά!! 

Μπορεί! Πότε ξαναεχετε ραντεβού; 

Αυτό που σου είπα για την δικιά μας περίπτωση το είπα έτσι όπως το έχω αντιληφθεί εγω γιατί είχα αυτήν την συζήτηση την προηγούμενη εβδομάδα με τον γιατρό μας.. Το επισημαίνω γιατί όλες μανούλες θα γίνουμε και δεν χρειαζόμαστε περιττό άγχος! Εμένα όσες φορές μου είπε μην ανησυχείς τον άκουσα κ δεν άφηνα ούτε τον άντρα μου να το συζητήσουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η angel35 είπε:

με εχει τρελανει το στομαχι μου ρεεεεεε

ολο αναγουλες, ολο νομιζω θα κανω εμετο φτανω στο τσακ και τιποτα, και μετα ποναει ακομα πιο πολυ το στομαχι... γκρινιαζω;;;;; χαχαχαχαχαχα δεν ξερω

ουτε τρωω ουτε τιποτα! κροσσια τελικα τα νευρα μου! 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα εγώ πάλι είμαι φουλ εμετούς 10 την μέρα τώρα κόψαμε όλα τα χάπια μήπως και ηρεμήσει το στομάχι πιέζω και την μια που είναι χαμηλά με τους εμετούς και έχω αγχωθεί λίγο! Γκρίνιαξε όσο θες το δικαιούσε χαχαχαχαχααχ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ θα γκρινιάξουμε κ νεύρα θα έχουμε! Εμένα ο άντρας μου χαριτολογώντας μου λέει : Λίγο ακόμη κ μετά θα φας της χρονιάς σου! 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε ;Έχω ανησυχήσει λιγάκι.Όταν πήγα για αυχενική είχα τράχηλο κλειστό 4,6 αλλά μου είπε πως του φάνηκε πως ειδε υγρό .Παίρνω τηλέφωνο το κέντρο που με παρακολουθούν το λέω μου λένε είναι νωρίς να ειδε κάτι .Πάω την Δευτέρα για τον καθορισμένο υπέρηχο το λέω στον γυναικολόγο και μου λέει ότι όντως και αυτός βλέπει κάτι οτι είναι λίγο περίεργος ο τράχηλος μου κσι ότι φαίνεται υγρός τον μετράει 4,9 και μου λέει είναι κλειστός .Βγάζει κάποιες εικόνες να τις δείξει και είπε ο εξωσωματικός πως δεν είναι τιποτα είναι η βλέννη μου πιο παχυρεστη .Μου έδωσαν ουτροτζεσταν ξανά κολπικά κσι θα με δουν πάλι την Δευτέρα για να σιγουρέψουν τι είναι .Μα τι είναι αυτό το υγρό στον τράχηλο ψάχνω στο ιντερνετ και δεν βρίσκω τίποτα .Στα υγρά μου δεν βλέπω κάτι περίεργο ούτε είναι αυξημένα .Μου λέει να αρχίσεις να προσεχείς όχι βόλτες σε mall.Άρα κάτι τον ανησύχησε μέχρι εχθές μου έλεγαν μην κάθεσαι να περπατάς .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε ;Έχω ανησυχήσει λιγάκι.Όταν πήγα για αυχενική είχα τράχηλο κλειστό 4,6 αλλά μου είπε πως του φάνηκε πως ειδε υγρό .Παίρνω τηλέφωνο το κέντρο που με παρακολουθούν το λέω μου λένε είναι νωρίς να ειδε κάτι .Πάω την Δευτέρα για τον καθορισμένο υπέρηχο το λέω στον γυναικολόγο και μου λέει ότι όντως και αυτός βλέπει κάτι οτι είναι λίγο περίεργος ο τράχηλος μου κσι ότι φαίνεται υγρός τον μετράει 4,9 και μου λέει είναι κλειστός .Βγάζει κάποιες εικόνες να τις δείξει και είπε ο εξωσωματικός πως δεν είναι τιποτα είναι η βλέννη μου πιο παχυρεστη .Μου έδωσαν ουτροτζεσταν ξανά κολπικά κσι θα με δουν πάλι την Δευτέρα για να σιγουρέψουν τι είναι .Μα τι είναι αυτό το υγρό στον τράχηλο ψάχνω στο ιντερνετ και δεν βρίσκω τίποτα .Στα υγρά μου δεν βλέπω κάτι περίεργο ούτε είναι αυξημένα .Μου λέει να αρχίσεις να προσεχείς όχι βόλτες σε mall.Άρα κάτι τον ανησύχησε μέχρι εχθές μου έλεγαν μην κάθεσαι να περπατάς .

Εγώ δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς τους ανησυχεί. Το ότι είναι 4,9 κ σκληρός κ είσαι ακόμη σχετικά σε μικρή ηλικία κύησης το βρίσκω πολύ καλό γιατί σου αφήνει περιθώρια να κάνεις πράγματα όπως βόλτες κλπ πράγματα που θα σου τα απαγόρευαν εάν ήταν κοντός κ μαλακός. Γιατί σου έδωσαν ούτρο όταν τα δίνουν στις περιπτώσεις που ο τράχηλος έχει μικρύνει; Γιατί σου είπαν ξαφνικά να μην περπατάς; Άρα τους προβληματίζει το υγρό; Μπερδεύτηκα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ πηγα χτες στον γιατρό και ο τράχηλος πήγε 2,6 μου είπε μπορεί να έχει αποκληση και κρατάει την χαμηλότερη μέτρηση αλλά η αλήθεια είναι πως έχω και πολλά υγρα δεν ξέρω αν σχετίζεται αυτό!εγω φοβηθηκα και αγχώθηκα αλλά μετά συζήτησα μαζί του και τι να κάνουμε έχω περάσει τόσα πολλά έτσι είναι τα πράγματα ότι και αν συμβεί θα το αντιμετωπίσουμε μου είπε και ότι το όριο στην δίδυμη κύηση είναι το 2 εκατοστά και ότι τώρα μπαίνω στον 7ο μήνα όποτε ο τράχηλος θα κονταίνει από εδώ και πέρα!οι μικρές είναι μια χαρά και μεγαλώνουν πολύ καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Εγώ δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς τους ανησυχεί. Το ότι είναι 4,9 κ σκληρός κ είσαι ακόμη σχετικά σε μικρή ηλικία κύησης το βρίσκω πολύ καλό γιατί σου αφήνει περιθώρια να κάνεις πράγματα όπως βόλτες κλπ πράγματα που θα σου τα απαγόρευαν εάν ήταν κοντός κ μαλακός. Γιατί σου έδωσαν ούτρο όταν τα δίνουν στις περιπτώσεις που ο τράχηλος έχει μικρύνει; Γιατί σου είπαν ξαφνικά να μην περπατάς; Άρα τους προβληματίζει το υγρό; Μπερδεύτηκα…

Ναι τους προβλημάτισε το υγρό .Μου έδωσαν ουτροτζεσταν για να δουν λέει αν γίνει ακόμα πιο παχύρευστο το υγρό για να σιγουρέψουν πως είναι βλέννη .Μήπως φοβούνται μήπως ανοίξει ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια εγώ πηγα χτες στον γιατρό και ο τράχηλος πήγε 2,6 μου είπε μπορεί να έχει αποκληση και κρατάει την χαμηλότερη μέτρηση αλλά η αλήθεια είναι πως έχω και πολλά υγρα δεν ξέρω αν σχετίζεται αυτό!εγω φοβηθηκα και αγχώθηκα αλλά μετά συζήτησα μαζί του και τι να κάνουμε έχω περάσει τόσα πολλά έτσι είναι τα πράγματα ότι και αν συμβεί θα το αντιμετωπίσουμε μου είπε και ότι το όριο στην δίδυμη κύηση είναι το 2 εκατοστά και ότι τώρα μπαίνω στον 7ο μήνα όποτε ο τράχηλος θα κονταίνει από εδώ και πέρα!οι μικρές είναι μια χαρά και μεγαλώνουν πολύ καλά!!

Ναι μου είπε και μένα ο γιατρός πως στην δίδυμη κύηση ΔΥστηχως πιέζεται πολύ ο τράχηλος λόγω βάρους .Μην ανησυχείς εσένα οι μικρές σου είναι πλέον βιώσιμες .Σου είπε να προσεχείς ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια εγώ πηγα χτες στον γιατρό και ο τράχηλος πήγε 2,6 μου είπε μπορεί να έχει αποκληση και κρατάει την χαμηλότερη μέτρηση αλλά η αλήθεια είναι πως έχω και πολλά υγρα δεν ξέρω αν σχετίζεται αυτό!εγω φοβηθηκα και αγχώθηκα αλλά μετά συζήτησα μαζί του και τι να κάνουμε έχω περάσει τόσα πολλά έτσι είναι τα πράγματα ότι και αν συμβεί θα το αντιμετωπίσουμε μου είπε και ότι το όριο στην δίδυμη κύηση είναι το 2 εκατοστά και ότι τώρα μπαίνω στον 7ο μήνα όποτε ο τράχηλος θα κονταίνει από εδώ και πέρα!οι μικρές είναι μια χαρά και μεγαλώνουν πολύ καλά!!

Κρατάμε πως όλα βαίνουν καλώς, τα μωρούλια είναι σούπερ κ όλα τα άλλα θα τα αντιμετωπίσουμε! 💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻

Ανυπομονώ να δω κ τα δικά μου τα χαΐρια την άλλη εβδομάδα όσον αφορά τον τράχηλο…

Με τον υπέρηχο σου τον μέτρησε κοιλιακά ή κολπικά; Λένε πως όταν φτάσει σε χαμηλά επίπεδα τον εξετάζουν κολπικά για μεγαλύτερη ακρίβεια….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Ναι τους προβλημάτισε το υγρό .Μου έδωσαν ουτροτζεσταν για να δουν λέει αν γίνει ακόμα πιο παχύρευστο το υγρό για να σιγουρέψουν πως είναι βλέννη .Μήπως φοβούνται μήπως ανοίξει ;

Κατερίνα μου με 4,9 κ σκληρός απ’ ότι σου είπαν, είναι δυνατόν να φοβούνται μήπως ανοίξει; Περίεργο μου ακούγεται… Για να δούμε τι θα σου πουν την Δευτέρα. Άρα είσαι στο κρεβάτι ή απλά αποφεύγεις τις βόλτες; Καταλαβαίνω πως νιώθεις τώρα… Προσπάθησε να χαλαρώσεις, δεν αργεί η Δευτέρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Κρατάμε πως όλα βαίνουν καλώς, τα μωρούλια είναι σούπερ κ όλα τα άλλα θα τα αντιμετωπίσουμε! 💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻

Ανυπομονώ να δω κ τα δικά μου τα χαΐρια την άλλη εβδομάδα όσον αφορά τον τράχηλο…

Με τον υπέρηχο σου τον μέτρησε κοιλιακά ή κολπικά; Λένε πως όταν φτάσει σε χαμηλά επίπεδα τον εξετάζουν κολπικά για μεγαλύτερη ακρίβεια….

Κολπικά την μια βγήκε 3 και την άλλη  2,6 αλλά κρατάνε ιατρικά το μικρότερο μου είπε αν και το νιώθω να σου πω την αλήθεια εγώ του ειπα να το μετρήσουμε γιατί την μια την νιώθω πολύ χαμηλά να χτυπάει!περασα ζόρικα αυτές τις μέρες από εμετούς και ένιωθα πτι πιέζω πολύ την κοιλιά μου και ρώτησα αν παίζει ρόλο και μου είπε πως υπάρχει πιθανότητα και θέλει προσοχή τώρα με του εμετούς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Κατερίνα μου με 4,9 κ σκληρός απ’ ότι σου είπαν, είναι δυνατόν να φοβούνται μήπως ανοίξει; Περίεργο μου ακούγεται… Για να δούμε τι θα σου πουν την Δευτέρα. Άρα είσαι στο κρεβάτι ή απλά αποφεύγεις τις βόλτες; Καταλαβαίνω πως νιώθεις τώρα… Προσπάθησε να χαλαρώσεις, δεν αργεί η Δευτέρα! 

Όχι εχθές βγήκα αφού νιώθω καλά .Απλά δεν σκύβω και πάω αργά .Δεν μου είπε ακινησία απλά να προσέχω .Είμαι ακόμα 16η εβδομαδα. Ελπιζω την Δευτέρα να ακούσω καλά νέα  .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η geo2222 είπε:

Κολπικά την μια βγήκε 3 και την άλλη  2,6 αλλά κρατάνε ιατρικά το μικρότερο μου είπε αν και το νιώθω να σου πω την αλήθεια εγώ του ειπα να το μετρήσουμε γιατί την μια την νιώθω πολύ χαμηλά να χτυπάει!περασα ζόρικα αυτές τις μέρες από εμετούς και ένιωθα πτι πιέζω πολύ την κοιλιά μου και ρώτησα αν παίζει ρόλο και μου είπε πως υπάρχει πιθανότητα και θέλει προσοχή τώρα με του εμετούς!

Πόσο να προσέξει πια ένας άνθρωπος κάνοντας εμετό! Αχ, τι τραβάς ρε κορίτσι! Κ εμένα το ένα χτυπάει χαμηλά κ χωρίς εμετούς κ ανησυχώ! Υπομονή θα κάνουμε! Αυτό μόνο! Πονάκια έχεις; Πόνους στη μέση; Εγώ έχω κ από αυτά… 😐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Όχι εχθές βγήκα αφού νιώθω καλά .Απλά δεν σκύβω και πάω αργά .Δεν μου είπε ακινησία απλά να προσέχω .Είμαι ακόμα 16η εβδομαδα. Ελπιζω την Δευτέρα να ακούσω καλά νέα  .

Ναι βρε συ μην αγχώνεσαι! Όλα αντιμετωπίζονται! Όπως λες, μην σκύβεις κ όταν νιώθεις βάρος χαμηλά σταματάς ό,τι κάνεις κ χαλαρώνεις…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Πόσο να προσέξει πια ένας άνθρωπος κάνοντας εμετό! Αχ, τι τραβάς ρε κορίτσι! Κ εμένα το ένα χτυπάει χαμηλά κ χωρίς εμετούς κ ανησυχώ! Υπομονή θα κάνουμε! Αυτό μόνο! Πονάκια έχεις; Πόνους στη μέση; Εγώ έχω κ από αυτά… 😐

Όχι μέση δεν έχω που και που με πιάνει αν δεν κοιμάμαι καλά το βράδυ έχω πόνους στην κοιλιά χαμηλά αριστερά και δεξιά  αλλά μου είπε ο γιατρός ότι είναι το μωρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η geo2222 είπε:

Όχι μέση δεν έχω που και που με πιάνει αν δεν κοιμάμαι καλά το βράδυ έχω πόνους στην κοιλιά χαμηλά αριστερά και δεξιά  αλλά μου είπε ο γιατρός ότι είναι το μωρό!

Μα σε ρωτήσω κάτι υγρα εσυ έχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Μα σε ρωτήσω κάτι υγρα εσυ έχεις;

Έχω ναι από την αρχή… Δεν φοράω σερβιετάκια οπότε καταλαβαίνεις πως αλλάζω εσώρουχο σίγουρα δυο φορές την ημέρα… Εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Όχι μέση δεν έχω που και που με πιάνει αν δεν κοιμάμαι καλά το βράδυ έχω πόνους στην κοιλιά χαμηλά αριστερά και δεξιά  αλλά μου είπε ο γιατρός ότι είναι το μωρό!

Προφανώς δεν σε πονάει επειδή δεν πήρες κιλά οπότε δεν άλλαξε το κέντρο βάρους σου… 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου, με ησυχάσατε καπως. Από ότι διαβαζω κ από εσάς ο τράχηλος θα μας απασχολήσει πολύ τους επόμενους μήνες!! Εγώ ήδη ξεκουράζομαι αρκετά, κάνω ελάχιστες βόλτες, κ εννοείται πως πολλές δουλειές του σπιτιού κτλ τις κάνει ο άντρας μου!! Βέβαια το επόμενο χρονικό διάστημα επίκειται να μετακομίσουμε, αλλά κ εκεί ελάχιστα πράγματα θα κάνω..μας βλέπω σαν τους φαντάρους να μετράμε τις μέρες, να φτάσουμε κοντά στον 9ο!!! Κ η αλήθεια είναι πως αυτό είναι το πιο σημαντικό για εμάς να γλιτώσουμε την προωροτητα κ τα μωράκια μας να είναι υγιή!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...