Μετάβαση σε περιεχόμενο

Moms of twins 2022 🤰🌸💞


Vasilique

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 524
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις Just now, ο/η Vasilique είπε:

Να μαζευόμαστε σιγά σιγά οι διδυμομανούλες; Τι λέτε @geo2222 @Tvz @Katerinaki83? Δεν πιστεύω να ξέχασα κάποια;;; 

Εννοείται περιμένουμε και την @Apolνα δούμε τι έγινε .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katerinaki83 είπε:

Εννοείται περιμένουμε και την @Apolνα δούμε τι έγινε .

Εξυπακούεται! Κ την @kk88 βεβαίως βεβαίως! Με τέτοιο νούμερο χοριακής την βλέπω να κάνει join στο νέο παρεάκι με άλλου είδους αγωνίες πια… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι 10η εβδομάδα τώρα και είμαι ακόμα χάλια ούτε τα χάπια δεν μπορώ να πάρω .Εσας ποτέ σας σταμάτησαν οι αναγούλες ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοείται να μαζευόμαστε!! Μακάρι να μας πάνε όλα καλά κ συνέχεια να μαζευόμαστε όλο κ περισσότερες!! Πως είσαι @Vasiliqueμου; σε ποια εβδομαδα εισαι τώρα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Είμαι 10η εβδομάδα τώρα και είμαι ακόμα χάλια ούτε τα χάπια δεν μπορώ να πάρω .Εσας ποτέ σας σταμάτησαν οι αναγούλες ;

Αγάπη, εμένα μου ξεκίνησαν την 12η εβδομάδα κ κράτησαν μέχρι κ την 15η … Μου το είχε πει ο ενδοκρινολόγος όταν περιχαρής του είπα στην 11η εβδομάδα πως γιατρέ μου εγώ δεν έχω αναγούλες, την σκαπούλαρα! Καλά μου λέει περίμενε να δεις από την άλλη εβδομάδα τι έχει να γίνει! Κ είχε δίκιο ο άτιμος! Βέβαια δεν έκανα ούτε έναν εμετό… Είχα μόνο έντονη ναυτία…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ξέρετε Ζηλευω πολύ που δεν είμαι σ αυτήν την ομαδούλα. Χαίρομαι όμως για την καθεμία από σας ξεχωριστά. Έχω παρακολουθήσει τις αγωνίες κ τις απογοητεύσεις που περασαν οι περισσότερες από σας. Εύχομαι να έχετε μια εύκολη εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσετε τα μωράκια σας αγκαλιά. 👶🍼👶 θα μπαίνω να σας διαβαζω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tvz είπε:

Εννοείται να μαζευόμαστε!! Μακάρι να μας πάνε όλα καλά κ συνέχεια να μαζευόμαστε όλο κ περισσότερες!! Πως είσαι @Vasiliqueμου; σε ποια εβδομαδα εισαι τώρα;; 

Σήμερα μπήκα στην 20η… Κάθε Πέμπτη αλλάζω εβδομάδα… Εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η elena0212 είπε:

Να ξέρετε Ζηλευω πολύ που δεν είμαι σ αυτήν την ομαδούλα. Χαίρομαι όμως για την καθεμία από σας ξεχωριστά. Έχω παρακολουθήσει τις αγωνίες κ τις απογοητεύσεις που περασαν οι περισσότερες από σας. Εύχομαι να έχετε μια εύκολη εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσετε τα μωράκια σας αγκαλιά. 👶🍼👶 θα μπαίνω να σας διαβαζω 

Αγάπηηηηηηηη! Και για εσένα να είναι η πιο όμορφη περίοδος αυτή της ζωής σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Vasilique είπε:

Σήμερα μπήκα στην 20η… Κάθε Πέμπτη αλλάζω εβδομάδα… Εσύ;

Εγώ 17+5, αλλάζω κάθε Σάββατο.. Κ έχεις αγοράκι κ κοριτσάκι ε;; τι ωραία.. Κ εμένα στην αυχενική ένα κ ένα μου είπε ο έμβρυολογος, στον προηγούμενο υπέρηχο επιβεβαίωσαμε το αγοράκι αλλά το άλλο εμβρυακι είχε κλειστά ποδαράκια. Τη Δευτέρα έχουμε ξανά υπέρηχο κ ανυπομονώ να τα δω.. Τώρα έχω άγχος ποτέ θα τα αισθανθώ, έχω νιώσει κάτι αλλά δεν είμαι κ πολύ σίγουρη!! Εσύ πότε τα ένιωσες πρώτη φορά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Αγάπηηηηηηηη! Και για εσένα να είναι η πιο όμορφη περίοδος αυτή της ζωής σου! 

Όντως Είναι. Σας άφησα να περάσετε μπροστά δυο διδυμομανουλες μετά τις ωοληψιες μας ( @Katerinaki83 και για σένα λέω…) και ετσι ημουν σιγουρη ότι θα έχω θετικό αποτέλεσμα 🥰 σας φιλω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Να ξέρετε Ζηλευω πολύ που δεν είμαι σ αυτήν την ομαδούλα. Χαίρομαι όμως για την καθεμία από σας ξεχωριστά. Έχω παρακολουθήσει τις αγωνίες κ τις απογοητεύσεις που περασαν οι περισσότερες από σας. Εύχομαι να έχετε μια εύκολη εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσετε τα μωράκια σας αγκαλιά. 👶🍼👶 θα μπαίνω να σας διαβαζω 

Ελενακι πάντα με τον καλό λόγο όλες μαζί θα είμαστε μέχρι να γεννήσουμε .Έγινε η αρχή και σύντομα θα κρατάμε τα αγγελούδια μας .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Να ξέρετε Ζηλευω πολύ που δεν είμαι σ αυτήν την ομαδούλα. Χαίρομαι όμως για την καθεμία από σας ξεχωριστά. Έχω παρακολουθήσει τις αγωνίες κ τις απογοητεύσεις που περασαν οι περισσότερες από σας. Εύχομαι να έχετε μια εύκολη εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσετε τα μωράκια σας αγκαλιά. 👶🍼👶 θα μπαίνω να σας διαβαζω 

Να μπαίνεις κ εσύ στην ομαδουλα μας κ να γράφεις ότι θες!! Άλλωστε όλες εδώ πρώτο μαμάδες είμαστε κ χρειαζόμαστε συμβουλές κ γνώσεις!! Με το καλό κ σε σένα να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά, όλα καλά κ ανεφελα να κυλήσουν!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Αγάπη, εμένα μου ξεκίνησαν την 12η εβδομάδα κ κράτησαν μέχρι κ την 15η … Μου το είχε πει ο ενδοκρινολόγος όταν περιχαρής του είπα στην 11η εβδομάδα πως γιατρέ μου εγώ δεν έχω αναγούλες, την σκαπούλαρα! Καλά μου λέει περίμενε να δεις από την άλλη εβδομάδα τι έχει να γίνει! Κ είχε δίκιο ο άτιμος! Βέβαια δεν έκανα ούτε έναν εμετό… Είχα μόνο έντονη ναυτία…

Και εγώ έλεγα θα μου περάσουν .καλά εγώ όλη μέρα πονοκέφαλο εμετούς τουλάχιστον 3 την ημέρα και φαντασου μέχρι το μεσημέρι δεν τρώω τίποτα .Σήμερα ξεκίνησα αντιβίωση γιατί βγήκε  θετική η καλλιέργεια κολπικου και τρώω κάτι με το ζορι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Δηλαδή κορίτσια μου τους εμετούς καμία δεν τους γλύτωσε???? Εσύ Κατερινάκι πως την παλεύεις τρως κάτι???

Εγώ δεν έκανα πολλούς εμετούς καμία δεκαριά σύνολο σε όλη τη διάρκεια. Κ μόλις έκανα την αυχενική κ μείωσα την προγεστερονη, εκοψα ενέσεις, υποθέτα κ μετά κ τα utrogestan μου σταμάτησαν κ οι ανακατωσουρες. Αλλιώς κ εγώ από την 6η ως τη 13η ανακατωσουρες είχα. Εμένα ο γιατρός μου είχε συστήσει ανθρακούχο νερό κ βέβαια οποιαδήποτε ξηρά τροφή, κράκερς, φρυγανιές κτλ. Κ γενικότερα μικρές ποσότητες κ ας τρώω κ κάθε ώρα.. Το οποίο το ακολουθώ κ τώρα γιατί αν τρώω παραπάνω υποφέρω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Εγώ 17+5, αλλάζω κάθε Σάββατο.. Κ έχεις αγοράκι κ κοριτσάκι ε;; τι ωραία.. Κ εμένα στην αυχενική ένα κ ένα μου είπε ο έμβρυολογος, στον προηγούμενο υπέρηχο επιβεβαίωσαμε το αγοράκι αλλά το άλλο εμβρυακι είχε κλειστά ποδαράκια. Τη Δευτέρα έχουμε ξανά υπέρηχο κ ανυπομονώ να τα δω.. Τώρα έχω άγχος ποτέ θα τα αισθανθώ, έχω νιώσει κάτι αλλά δεν είμαι κ πολύ σίγουρη!! Εσύ πότε τα ένιωσες πρώτη φορά; 

Τέλη 16ης αλλά δεν ήμουν σίγουρη… Αργότερα όπου αυξήθηκαν απλά επιβεβαιώθηκα πως δεν ήταν ούτε η ιδέα μου αλλά ούτε κ το έντερο όπως αρχικά πίστευα! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Να μπαίνεις κ εσύ στην ομαδουλα μας κ να γράφεις ότι θες!! Άλλωστε όλες εδώ πρώτο μαμάδες είμαστε κ χρειαζόμαστε συμβουλές κ γνώσεις!! Με το καλό κ σε σένα να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά, όλα καλά κ ανεφελα να κυλήσουν!! 

Ναι @elena0212 μου να μπαίνεις κ να τα λέμε! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Και εγώ έλεγα θα μου περάσουν .καλά εγώ όλη μέρα πονοκέφαλο εμετούς τουλάχιστον 3 την ημέρα και φαντασου μέχρι το μεσημέρι δεν τρώω τίποτα .Σήμερα ξεκίνησα αντιβίωση γιατί βγήκε  θετική η καλλιέργεια κολπικου και τρώω κάτι με το ζορι .

Ωχ, περνάς ταλαιπωρία… Υπομονή! Κρακεράκια! Μην αφήνεις τα γαστρικά υγρά χωρίς να ρίχνεις κάτι στο στομάχι σου… Πονοκέφαλο κ εγώ ναι! Η θετική πλευρά είναι πως δεν θα πάρεις από την αρχή κιλά! 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vasilique @Tvz @Katerinaki83 Τέλος οι αντιδράσεις. Σας δινω καρδούλα εδω ❤️ Και Εννοειται θα μπαίνω. Δε Θα γλιτώσετε τόσο ευκολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Δηλαδή κορίτσια μου τους εμετούς καμία δεν τους γλύτωσε???? Εσύ Κατερινάκι πως την παλεύεις τρως κάτι???

Εγώ δεν έκανα μεν εμετούς αλλά οι ναυτίες το πρωί δεν με άφηναν να σηκωθώ από το κρεβάτι… Φάση ήταν κ πέρασε… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό διδυμομανουλες!!!!, με το καλό να γνωρισετε τα μωράκια σας σε λίγο καιρό.. Πέρυσι τέτοια εποχή ήμουν κ εγώ εγγυουλα κ τωρα εχω τα κοριτσάκια μου διπλα μου ήδη 7 μηνών.. Είναι ευλογία, θα ξετρελαθείτε!! 🥰🥰😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Δηλαδή κορίτσια μου τους εμετούς καμία δεν τους γλύτωσε???? Εσύ Κατερινάκι πως την παλεύεις τρως κάτι???

Μάλλον καμια... Χαχα!! Κ εγώ ταλαιπωτηθηκα μέχρι τη 14-15η περιπου... 

Με βοηθούσε για λιγο το τσάι τζίντζερ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εγώ το έκλεισα ηλεκτρονικά ! Θα το κάνω όμως για σιγουρια ! Για να μη τρέχω τελευταία στιγμή!
    • Κορίτσια μου αγαπημένα!!!!!❤️❤️❤️ Κάναμε χτες τη χοριακή και ακόμα δεν πιστεύω ότι τα καταφέραμε!!!! 💪Πετάμε στα σύννεφα ακόμα, νομίζω ότι ζω ένα όνειρο!!! Θα κάνουμε αύριο επαναληπτική, νιώθω όμως μέσα μου ότι όλα θα πάνε καλά από εδώ και πέρα🙏!!! Εύχομαι σε όλες τις φίλες που προσπαθούν ή περιμένουν το αποτέλεσμα να πάρουν τη χαρά αυτή! Έχουμε περάσει όλες τόσο πολύ δύσκολα, που μας αξίζει επιτέλους να χαρούμε κι εμείς!!🌈👶 Έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας, αλλά με κάποιον τρόπο νιώθω ότι το πιο δύσκολο για μένα πέρασε κορίτσια μου. Σας στέλνω όλη μου την αγάπη❤️🌷 και σας ευχαριστώ για όλα όσα έχουμε πει όλους αυτούς τους μήνες🥰
    • Απαπαπα βρε κορίτσι μου τι περιπέτεια πέρασες λογικό να σε πιάσει άγχος ευτυχώς πήγαν όλα καλά και έκαναν λαθος οι γιατροί  να περάσεις με ηρεμία τις γιορτές και όμορφα 😊
    • Καλημέρα σε όλες.. Χρόνια πολλά και καλό Πάσχα να έχουμε..με το καλό να ερθουν τα μωρακια μας! εγω είχα περιπέτειες χθες πάλι... πήγα στο νοσοκομείο γιατι είχα πόνο απο την Πέμπτη απο την αριστερή πλευρά απο το κεφάλι μεχρι τα πλευρά και φοβηθηκα μήπως είναι κάτι... πάω και μου λένε μολις μ κάνανε υπέρηχο στους πνεύμονες οτι έχω θρόμβο στην αρτηρία του αριστερού πνεύμονα..και κινδυνεύει η ζωη μου..ΣΟΚ😱 μου κανανε εισαγωγή για να μ κανουν αντιπηκτικες σε μεγάλες δόσεις..εν τέλει μου είπαν αν θελω να κάνω αξονική( που ειναι λίγο βλαβερό για το μωρό) για να είμαστε σίγουροι τι είναι και σε τι ποσότητα πρέπει να γίνουν οι αντιπηκτικες.την καναμε...και εδιξε οτι δεν υπάρχει κανένας θρόμβος..και μ ειπαν οτι ίσως είναι καποια αρχόμενη λοίμωξη...ΜΕ ΠΕΘΑΝΑΝ..στην κυριολεξία...μ ειχαν συνέχεια με οξυγόνο...μ έλεγαν οτι και να γίνει προτεραιότητα μας είσαι εσύ...θα κανουμε τα αδύνατα δυνατά... εγώ εκεί κλάμα και κακό...ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ,ΟΛΑ ΚΑΛΑ...   ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ...ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ...❤️❤️❤️
    • Είχα κλείσει τηλεφωνικά το ραντεβού και δε μου το είπε ποτέ κανένας αλλά ούτε κι όταν πήγα εκεί μου ζήτησαν κάτι! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...