Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΙΟΥΝΙΟΥ 2022!!


Recommended Posts

στις On 27/2/2022 at 9:35 ΜΜ, ο/η Eva29 είπε:

Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα είναι... Η καμπύλη δεν είναι τίποτα τελικά ! Απλά βαρεμάρα στην αναμονή, πήγε με παρέα να έχεις κάποιον να μιλάς μην είσαι μόνη.. πες μας τι θα σου  πει ο γιατρός για αυτό το πρήξιμο.. ❤️

Τελικά μάζεψε λίγο υγρό ο βαρθολίνειος αδένας κ μου συνέστησε ζεστά μπάνια κ μασάζ.. το είχα πάθει πριν 12 χρόνια πάλι.. τι άλλο θα ζήσουμε πια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimy3 είπε:

Και εγώ μια απο τα ίδια!! Δεν κοιμάμαι καθόλου καλά!! Στριφογυρνάω όλη την ώρα. Πιάνεται η μέση μου, βάζω μαξιλάρια, ένας χαμός…😆 Κάποια βράδια κλωτσάει και ο μικρός. Για κατούρημα 3 φορές ξυπνάω.

 

στις πριν 22 ώρες, ο/η Apol είπε:

Μια από τα ίδια! Ποναω πολύ στα πλευρά ειδικά από τη δεξιά μεριά κάτω από το στηθος κοιμάμαι στην αριστερή πλευρά μουδιαζω κ πονάω γυρνάω λίγο. Δεξιά να ξεπιαστω το ίδιο, μετά βάζω δύο μαξιλάρια κ ξαπλώνω κάπως ανάσκελο - καθιστά 😂😂😂 ηρεμώ μέχρι να με πιάσει ο γοφος μου που έχω θέμα εδώ κ χρόνια μόλις κουραστώ η μόλις αλλάξει ο καιρός με τραβαει λες και θα μου σκιστεί κάνας μυς... Εκτός του ότι έχουμε τις δύο φορές για τουαλέτα σίγουρα.. Δε μπορώ να αισθανομαι ότι κατουριεμαι ούτε λίγο...! Δράμα η κατάσταση αλλά χαλάλι τι να κάνουμε... Υπομονή!!! 

Επειδή άκουγα έτσι έλεγα πως κάτι δεν πάει καλά με εμένα... κρίμα που το τραβάτε κι άλλες, αλλά εμένα με ανακούφισε σε κάποιο βαθμό το ότι δεν είμαι η μόνη που δεν κοιμάται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Stacey89 είπε:

Τελικά μάζεψε λίγο υγρό ο βαρθολίνειος αδένας κ μου συνέστησε ζεστά μπάνια κ μασάζ.. το είχα πάθει πριν 12 χρόνια πάλι.. τι άλλο θα ζήσουμε πια!

Όλα θα τα ζήσουμε μάλλον!!!🥴

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/3/2022 at 1:21 ΜΜ, ο/η Apol είπε:

Όλα θα τα ζήσουμε μάλλον!!!🥴

Έκανα κ εγώ την καμπύλη ζαχάρου σήμερα κ δόξα τω θεώ όλα καλά. Τα κορίτσια που είναι να πάνε να μην φοβάστε δεν είναι τίποτα, όλα όσα είχα διαβάσει ήταν υπέρ τραβηγμένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Stacey89 είπε:

Έκανα κ εγώ την καμπύλη ζαχάρου σήμερα κ δόξα τω θεώ όλα καλά. Τα κορίτσια που είναι να πάνε να μην φοβάστε δεν είναι τίποτα, όλα όσα είχα διαβάσει ήταν υπέρ τραβηγμένα.

Μπράβο όλα καλά λοιπόν!!! Προσωπικά καθόλου δε φοβάμαι.. Δούλευα σε μικροβιολογικο κ ημουν αυτή που έκανε τις αιμοληψίες κ έβγαζε τα αποτελέσματα τώρα θα πάω να κάνω καμπύλη εκεί για να έχω κ παρέα δτο ωρίτσες!!!! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Stacey89 είπε:

Έκανα κ εγώ την καμπύλη ζαχάρου σήμερα κ δόξα τω θεώ όλα καλά. Τα κορίτσια που είναι να πάνε να μην φοβάστε δεν είναι τίποτα, όλα όσα είχα διαβάσει ήταν υπέρ τραβηγμένα.

ούτε εγώ φοβάμαι, περισσότερο σκέφτομαι ότι θα είναι αηδιαστικό και θα μου έρθει (πάλι) να ξεράσω πίνοντας αυτή την αηδία... δεν πίνω καθόλου γλυκά ποτά, μέχρι κ εσπρέσο σκέτο!

Και επίσης ότι θα σκυλοβαρεθώ τόσες ώρες εκεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Τι εννοείς;;; 

Μετά τον έβδομο δεν θα σας παρακολουθεί γιατρός του νοσοκομείου μέχρι να γεννησετε? Θα πηγαίνετε μέχρι τέλους στον ιδιωτικό? γιατί συνήθως τους τελευταίους μήνες πας νοσοκομείο για εξοικείωση κιόλας.. έτσι γίνεται στον τόπο μου τουλάχιστον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mati είπε:

Μετά τον έβδομο δεν θα σας παρακολουθεί γιατρός του νοσοκομείου μέχρι να γεννησετε? Θα πηγαίνετε μέχρι τέλους στον ιδιωτικό? γιατί συνήθως τους τελευταίους μήνες πας νοσοκομείο για εξοικείωση κιόλας.. έτσι γίνεται στον τόπο μου τουλάχιστον!

Εμένα θα με ξεγεννησει ο γιατρός μου που με παρακολουθεί κι όλας στο νοσοκομείο που έχουμε πει.. τα έχουμε κανονίσει... Οπότε δεν υπάρχει λόγος να πάω για κάποιο λόγο στο νοσοκομείο... Δηλαδή θέλω να πω ο ιδιώτης γυναικολόγος μαιευτήρας μου που με παρακολουθεί θα με ξεγεννησει κι όλας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mati είπε:

Μετά τον έβδομο δεν θα σας παρακολουθεί γιατρός του νοσοκομείου μέχρι να γεννησετε? Θα πηγαίνετε μέχρι τέλους στον ιδιωτικό? γιατί συνήθως τους τελευταίους μήνες πας νοσοκομείο για εξοικείωση κιόλας.. έτσι γίνεται στον τόπο μου τουλάχιστον!

Ναι μέχρι τέλους σε αυτόν που με παρακολουθει...δεν είναι σε νοσοκομείο είναι σε ιδιωτικές κλινικες και θα διαλέξουμε μια από αυτές για τη γέννα.. Δηλ εσύ στον έβδομο θα αλλάξεις γιατρό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Apol είπε:

Ναι μέχρι τέλους σε αυτόν που με παρακολουθει...δεν είναι σε νοσοκομείο είναι σε ιδιωτικές κλινικες και θα διαλέξουμε μια από αυτές για τη γέννα.. Δηλ εσύ στον έβδομο θα αλλάξεις γιατρό; 

Ναι θα γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο οπότε τώρα τον επόμενο μήνα θα ξεκινήσω σε γιατρό του νοσοκομείου να με παρακολουθεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mati είπε:

Μετά τον έβδομο δεν θα σας παρακολουθεί γιατρός του νοσοκομείου μέχρι να γεννησετε? Θα πηγαίνετε μέχρι τέλους στον ιδιωτικό? γιατί συνήθως τους τελευταίους μήνες πας νοσοκομείο για εξοικείωση κιόλας.. έτσι γίνεται στον τόπο μου τουλάχιστον!

Κι εγώ δεν κατάλαβα αρχικά την ερώτηση...

κι εμένα θα με ξεγεννήσει η γυναικολόγος που πηγαίνω σε κλινική που συνεργάζεται, οπότε θα συνεχίσω φαντάζομαι μέχρι τέλος σε αυτή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mati είπε:

Μετά τον έβδομο δεν θα σας παρακολουθεί γιατρός του νοσοκομείου μέχρι να γεννησετε? Θα πηγαίνετε μέχρι τέλους στον ιδιωτικό? γιατί συνήθως τους τελευταίους μήνες πας νοσοκομείο για εξοικείωση κιόλας.. έτσι γίνεται στον τόπο μου τουλάχιστον!

Και εγώ με τον ιδιώτη γιατρό που με παρακολουθεί ,σε ιδιωτική κλινική θα γεννήσω, δε θα πάω καθόλου Νοσοκομείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mati είπε:

Ναι θα γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο οπότε τώρα τον επόμενο μήνα θα ξεκινήσω σε γιατρό του νοσοκομείου να με παρακολουθεί!

Και γιατί δεν βρήκες από την αρχή έναν γιατρό που είναι σε νοσοκομείο για να μην αλλάζεις τελευταία στιγμή; όχι ότι θα γίνει κάτι απλά για σένα για να είσαι άνετη απο την αρχή.. Πολλές φίλες μου που γέννησαν σε δημόσιο είχαν τον ίδιο γιατρό εξ αρχής 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Και γιατί δεν βρήκες από την αρχή έναν γιατρό που είναι σε νοσοκομείο για να μην αλλάζεις τελευταία στιγμή; όχι ότι θα γίνει κάτι απλά για σένα για να είσαι άνετη απο την αρχή.. Πολλές φίλες μου που γέννησαν σε δημόσιο είχαν τον ίδιο γιατρό εξ αρχής 

Γιατί άλλη εξυπηρέτηση έχεις από τον ιδιώτη.ακομη και στο να κλείσεις ένα ραντεβού.δεν ήθελα να μπλέξω από την αρχή με νοσοκομεια. Καλά έτσι κι αλλιώς αν δεν είναι προγραμματισμένη καισαρική σε ξεγενναει ο γιατρός της εφημερίας από ότι ξέρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Dimy3 είπε:

Και εγώ με τον ιδιώτη γιατρό που με παρακολουθεί ,σε ιδιωτική κλινική θα γεννήσω, δε θα πάω καθόλου Νοσοκομείο.

Φαντάζομαι γενικότερα το κόστος της ιδιωτικής κλινικής είναι αρκετά μεγάλο ε? Εδώ στον Έβρο που είμαι όλες γεννάνε στο δημόσιο βασικά δεν υπάρχει καν ιδιωτικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mati είπε:

Φαντάζομαι γενικότερα το κόστος της ιδιωτικής κλινικής είναι αρκετά μεγάλο ε? Εδώ στον Έβρο που είμαι όλες γεννάνε στο δημόσιο βασικά δεν υπάρχει καν ιδιωτικό.

Για Καισαρική είναι μεταξύ 2500-3000 για ΦΤ είναι πολύ πιο οικονομικά. Παίζει ρόλο και το τι δωμάτιο θα διαλέξεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mati είπε:

Φαντάζομαι γενικότερα το κόστος της ιδιωτικής κλινικής είναι αρκετά μεγάλο ε? Εδώ στον Έβρο που είμαι όλες γεννάνε στο δημόσιο βασικά δεν υπάρχει καν ιδιωτικό.

Στην κλινική που θα γεννήσω εγώ είναι 1800 σε τρίκλινο δωμάτιο είτε γεννήσεις με καισαρική είτε φυσιολογικα και 1500 για τον γιατρό. Τι να κάνουμε... Εγώ ξεκίνησα με τον γιατρό μου λόγω εξωσωματικης που έκανα σε αυτή την κλινική και συνεχίζω εκεί δεν τον αλλάζω τώρα αναγκαστικά θα γεννήσω εκεί φοβάμαι να αλλάξω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εμείς γυρίσαμε από τον γιατρό η μπέμπα είναι καλά, 894γρ!! Απίστευτο μου φαίνεται!! Πάλι δεν καθόταν καλά ήταν μπρούμυτα! Με το ζόρι είδαμε ότι είδαμε μας πήρε τόση ώρα..  τώρα θα ξαναπάω σε ένα μήνα μου είπε.❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eva29 είπε:

Στην κλινική που θα γεννήσω εγώ είναι 1800 σε τρίκλινο δωμάτιο είτε γεννήσεις με καισαρική είτε φυσιολογικα και 1500 για τον γιατρό. Τι να κάνουμε... Εγώ ξεκίνησα με τον γιατρό μου λόγω εξωσωματικης που έκανα σε αυτή την κλινική και συνεχίζω εκεί δεν τον αλλάζω τώρα αναγκαστικά θα γεννήσω εκεί φοβάμαι να αλλάξω... 

Εγώ θα πληρώσω 2800 όλα μαζί, κλινική, γιατρό αναισθησιολόγο, σε μονόκλινο με κρεβάτι για συνοδό. Εδώ και πολλά χρόνια με παρακολουθεί αυτός ο γιατρός και τον εμπιστεύομαι. Έτσι όπως έχει και η κατάσταση με τον κορωνοιό προτιμώ την κλινική παρά το Νοσοκομείο. 
Εύχομαι να πάνε όλα καλά σε όλες μας και σε λίγους μήνες να μιλάμε για την εμπειρία της γέννας μας και τα όμορφα μωράκια μας!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια μου εμείς γυρίσαμε από τον γιατρό η μπέμπα είναι καλά, 894γρ!! Απίστευτο μου φαίνεται!! Πάλι δεν καθόταν καλά ήταν μπρούμυτα! Με το ζόρι είδαμε ότι είδαμε μας πήρε τόση ώρα..  τώρα θα ξαναπάω σε ένα μήνα μου είπε.❤️

Ωωω μπράβο τη μπεμπουλα!!!! Πόσο είσαι τώρα Εύα μου;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Dimy3 είπε:

Εγώ θα πληρώσω 2800 όλα μαζί, κλινική, γιατρό αναισθησιολόγο, σε μονόκλινο με κρεβάτι για συνοδό. Εδώ και πολλά χρόνια με παρακολουθεί αυτός ο γιατρός και τον εμπιστεύομαι. Έτσι όπως έχει και η κατάσταση με τον κορωνοιό προτιμώ την κλινική παρά το Νοσοκομείο. 
Εύχομαι να πάνε όλα καλά σε όλες μας και σε λίγους μήνες να μιλάμε για την εμπειρία της γέννας μας και τα όμορφα μωράκια μας!🥰

Και εμάς μας ζήτησαν 2800 για φτ σε πεντακλινο σε κλινική μαζί με την αμοιβή γιατρό χωρίς όμως τον αναισθησιολογο. Λίγο ακριβά αλλά θα τα δώσουμε είμαστε σε νησί κ είναι μονοπώλιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Stacey89 είπε:

Και εμάς μας ζήτησαν 2800 για φτ σε πεντακλινο σε κλινική μαζί με την αμοιβή γιατρό χωρίς όμως τον αναισθησιολογο. Λίγο ακριβά αλλά θα τα δώσουμε είμαστε σε νησί κ είναι μονοπώλιο...

Δεν πειράζει κορίτσι μου, για τα μωράκια μας αξίζει να τα δώσουμε. Θα μας τα δώσει πίσω μετά ο Μητσοτάκης🤪Εγώ προγραμματισμένη καισαρική θα κάνω, σε επαρχία είμαι και εμείς δεν έχουμε πολλές επιλογές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Dimy3 είπε:

Δεν πειράζει κορίτσι μου, για τα μωράκια μας αξίζει να τα δώσουμε. Θα μας τα δώσει πίσω μετά ο Μητσοτάκης🤪Εγώ προγραμματισμένη καισαρική θα κάνω, σε επαρχία είμαι και εμείς δεν έχουμε πολλές επιλογές.

Εγώ λέω αν είναι να γίνουν εκλογές ας γεννησουμε και μετά....μη χάσουμε το διχιλιαρο 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...