Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΙΟΥΝΙΟΥ 2022!!


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Και μένα στην αυχενική μου αύξησε το Σαλοσπίρ σε 160 γιατί μου βγάλε πιθανοτητα 1 προς 118. Παραδόξως είμαι πολύ ήρεμη και προσπαθώ να μην αγχώνομαι.  Έφτασες κ ολας β επιπέδου;;;τι καλά 🥰🥰 ολα καλά θα πάνε. Να μην αγχωνεσαι. Εγώ έχω ραντεβου με τον γιατρο μου 10/01. 

Εμένα μου έβγαλε 1/62 !!! 

Αγχώθηκα εκεί αλλά τι μπορώ να κάνω... Τίποτα! Υπομονή... Πλέον έχω πάθει ανοσία τα βλέπω πιο ψύχραιμα τα πράγματα ειδικά μετά την αποκόλληση που είχα λέω εντάξει θα τρελαθώ στο τέλος οπότε ας ηρεμήσω 😋

Τέλεια και εγώ 10/1  κάπου εκεί θα το κλείσω το ραντεβού με γυναικολόγο δεν το έχω κλείσει ακόμα. Ε β επιπέδου θα κάνω 21η εβδομάδα τόσο θα είμαι τέλος Ιανουαρίου... Τώρα είμαι 18η 😍 μου φαίνεται απίστευτο από τη μια ποτε φτάσαμε εδώ και από την άλλη δεν περνάει ο καιρός αυτό λέω ! 

Τι όμορφα που θα έχουμε κοριτσάκια θα τρελαθουμε με τις μπεμπουλες μας ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eva29 είπε:

Εμένα μου έβγαλε 1/62 !!! 

Αγχώθηκα εκεί αλλά τι μπορώ να κάνω... Τίποτα! Υπομονή... Πλέον έχω πάθει ανοσία τα βλέπω πιο ψύχραιμα τα πράγματα ειδικά μετά την αποκόλληση που είχα λέω εντάξει θα τρελαθώ στο τέλος οπότε ας ηρεμήσω 😋

Τέλεια και εγώ 10/1  κάπου εκεί θα το κλείσω το ραντεβού με γυναικολόγο δεν το έχω κλείσει ακόμα. Ε β επιπέδου θα κάνω 21η εβδομάδα τόσο θα είμαι τέλος Ιανουαρίου... Τώρα είμαι 18η 😍 μου φαίνεται απίστευτο από τη μια ποτε φτάσαμε εδώ και από την άλλη δεν περνάει ο καιρός αυτό λέω ! 

Τι όμορφα που θα έχουμε κοριτσάκια θα τρελαθουμε με τις μπεμπουλες μας ♥️♥️♥️

Καλά κανεις κορίτσι μου. Ολα καλά πάνε κ θα συνεχίσουν ετσι. Είναι γενικότερα πολύ αγχωτική η κατάσταση αυτήν την περίοδο. Όποτε αποφευγω να σκεφτομαι 😂😂 Ναι πολλά κοριτσάκια! Και η αγαπημένη μας @Apol κοριτσάκι περιμενει 🥰 με το καλό να τα κρατήσουμε αγκαλιά. Θυμασαι πριν λίγους μηνες;;; Σαν όνειρο φάνταζε αυτό…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Καλά κανεις κορίτσι μου. Ολα καλά πάνε κ θα συνεχίσουν ετσι. Είναι γενικότερα πολύ αγχωτική η κατάσταση αυτήν την περίοδο. Όποτε αποφευγω να σκεφτομαι 😂😂 Ναι πολλά κοριτσάκια! Και η αγαπημένη μας @Apol κοριτσάκι περιμενει 🥰 με το καλό να τα κρατήσουμε αγκαλιά. Θυμασαι πριν λίγους μηνες;;; Σαν όνειρο φάνταζε αυτό…

Καλε ναι παρακαλούσα να γινόταν έτσι ! έλεγα τι τυχερή που θα είμαι να έρθουν τα Χριστούγεννα και να είμαι 4 μηνών (τα υπολόγιζα το καλοκαίρι εγώ) 😋😋😋

Ευτυχώς έγινε όπως το είχα ονειρευτεί! Μακάρι να συνεχίσουν να πηγαίνουν όλα καλά που φτάσαμε ως εδώ άρα όλα καλά θα πάνε αυτό πιστεύω! 

♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eva29 @elena0212 μαζί ξεκινήσαμε μαζί προχωράμε κορίτσια μου!!!! Όλα θα πάνε καλά και για εμας κ για τα υπόλοιπα κορίτσια μας εδώ.. Κ εγώ έτσι έλεγα μακάρι τα Χριστούγεννα να είμαι 4 μηνών!!! Κ να που προχωράμε! Αύριο θα δούμε τη μπεμπουλα μας κ ανυπομονώ και αγχώνομαι να δω ότι είναι καλά...! Το 2022 θα είναι η χρονιά μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες μου χρόνια πολλά!!Καλή, ευλογημένη χρονιά να έχουμε με υγεία, αγάπη, ευτυχία & γερά μωράκια πάνω απ’ολα!!!!🥂💖 Με το καλό να τα κρατήσουμε στην αγκαλιά μας!!! Σας στέλνω πολλά φιλια και εύχομαι ο,τι καλύτερο στη κάθε μια ξεχωριστα🥰 

Υ.Γ: Εμείς αύριο πρωί έχουμε υπέρηχο! Επιτέλους θα δω και πάλι το μωράκι μου και θα επιβεβαιώσουμε 100% το φύλο!💙💝 Ανυπομονώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρονιά να έχουμε κορίτσια..μόνο καλά νέα εύχομαι και να μας πάνε όλα καλά..

Θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζετε..ξέρει καμία σας κανένα καλό site με οικονομικά βρεφικά ρουχαλακια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christipel είπε:

Καλή χρονιά να έχουμε κορίτσια..μόνο καλά νέα εύχομαι και να μας πάνε όλα καλά..

Θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζετε..ξέρει καμία σας κανένα καλό site με οικονομικά βρεφικά ρουχαλακια;

Καλή χρονιά κορίτσι μου !! Το 2022 να μας φέρει τα μωράκια μας γερά ! 

Πολύ καλή ερώτηση αν ξέρει καμία να μας πει 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Καλή χρονιά κορίτσι μου !! Το 2022 να μας φέρει τα μωράκια μας γερά ! 

Πολύ καλή ερώτηση αν ξέρει καμία να μας πει 😍

Τώρα που έψαχνα στο ίντερνετ είδα για μια σελίδα pat pat.αν γνωρίζει καμία ή έχει ψωνίσει από εκεί θα ήθελα να μου πει🥰☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στα jumbo έχει οικονομικά και όχι μόνο ρουχαλάκια αλλά και διαφορά  αλλά βρεφικά…Πρέπει να τα έχει και στο site τους… Τώρα σε αλλά site πχ h&m, orchestra κοίταξες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μόλις μου γυρίσαμε από τον γιατρό!! Το μωράκι μας είναι 215 g και ειναι παρα πολύ ζωηρό με 150 παλμούς !!! Όλη την ώρα έκανε κωλοτουμπες ο γιατρός προσπαθούσε να μετρήσει κ η μπεμπούλα γυρνούσε Τούμπα!!! Τον ρώτησα για το φύλο να το σιγουρέψουμε αλλά δεν μπόρεσε να δει με τίποτα.. Τον ρώτησα για τα πονάκια τα τραβήγματα μου είπε είναι φυσιολογικα μου έγραψε μαγνήσιο για να μην εχω αυτές τις ενοχλήσεις μου έδωσε σίδηρο θα με ξανά δει σε 20 μέρες!! Αυτά!! Όλα καλά δηλ μου έφυγε το άγχος μέχρι αύριο δηλ 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια μόλις μου γυρίσαμε από τον γιατρό!! Το μωράκι μας είναι 215 g και ειναι παρα πολύ ζωηρό με 150 παλμούς !!! Όλη την ώρα έκανε κωλοτουμπες ο γιατρός προσπαθούσε να μετρήσει κ η μπεμπούλα γυρνούσε Τούμπα!!! Τον ρώτησα για το φύλο να το σιγουρέψουμε αλλά δεν μπόρεσε να δει με τίποτα.. Τον ρώτησα για τα πονάκια τα τραβήγματα μου είπε είναι φυσιολογικα μου έγραψε μαγνήσιο για να μην εχω αυτές τις ενοχλήσεις μου έδωσε σίδηρο θα με ξανά δει σε 20 μέρες!! Αυτά!! Όλα καλά δηλ μου έφυγε το άγχος μέχρι αύριο δηλ 😂😂😂

Υπέροχα τα νέα σου κορίτσι μου!!!! 
Πω πω είναι τόσο πολύ ήδη; Εμένα στο application που έχω κατεβάσει μου λέει ότι περίπου πρέπει να είναι 100 γρ! Αχχχ τώρα ανυπομονώ περισσότερο να έρθει η Τετάρτη να πάω να το δω και εγώ το μπεμπακι μου!!!Τι σίδηρο σου έγραψε; Εγώ έχω αλλάξει ήδη δυο γτ με πειράζουν πολύ  και θα του πω να μου γράψει κάτι άλλο γτ δεν μπορώ να το πίνω! Και τι μαγνήσιο;; Να ξες στην αρχή είχα πάρει solumag και με ανακάτευε απίστευτα και μετά μου έδωσε η φαρμακοποιός τυχαία  το mag2( είναι ακριβώς το ίδιο) αλλά είναι σαν να μην το πίνω καμία ενόχληση πολύ καλό! Πως σου φάνηκε ο καινούριος σου γιατρός; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Αναστασια 29 είπε:

Υπέροχα τα νέα σου κορίτσι μου!!!! 
Πω πω είναι τόσο πολύ ήδη; Εμένα στο application που έχω κατεβάσει μου λέει ότι περίπου πρέπει να είναι 100 γρ! Αχχχ τώρα ανυπομονώ περισσότερο να έρθει η Τετάρτη να πάω να το δω και εγώ το μπεμπακι μου!!!Τι σίδηρο σου έγραψε; Εγώ έχω αλλάξει ήδη δυο γτ με πειράζουν πολύ  και θα του πω να μου γράψει κάτι άλλο γτ δεν μπορώ να το πίνω! Και τι μαγνήσιο;; Να ξες στην αρχή είχα πάρει solumag και με ανακάτευε απίστευτα και μετά μου έδωσε η φαρμακοποιός τυχαία  το mag2( είναι ακριβώς το ίδιο) αλλά είναι σαν να μην το πίνω καμία ενόχληση πολύ καλό! Πως σου φάνηκε ο καινούριος σου γιατρός; 

Ναι κ εγω δεν Περιμενα να είναι τόσα γραμμάρια!! Το σκατουλι μας!! Σίδηρο μου έδωσε viofer και μαγνήσιο trofocard πρωί βράδυ κ από τα δύο.. Πολύ καλός μου φάνηκε ήρεμος και μας τα εξηγούσε όλα... Επίσης μου είπε κ αυτός για καισαρικη ακριβώς τα ίδια με τον προηγούμενο κ μας είπε να μην έχουμε επαφές καλύτερα.. Ο. Πλακούντας μου είναι σε καλή θέση προς τα πίσω είπε; δεν κατάλαβα κ μου έδειξε κ τον τράχηλο ήθελα να του πω αν με μετρήσει τον τράχηλο αλλά λέω άσε καλύτερα για να μην. Είπε δε χρειάζεται!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αναστασια 29 είπε:

Στα jumbo έχει οικονομικά και όχι μόνο ρουχαλάκια αλλά και διαφορά  αλλά βρεφικά…Πρέπει να τα έχει και στο site τους… Τώρα σε αλλά site πχ h&m, orchestra κοίταξες;

Στο site στα jumbo κοίταξα αλλά δεν είδα μεγάλη ποικιλία..ίσως θα πρέπει να πάω από κοντά.τα orchestra θέλουν κάρτα μέλους κ έχει πάρα πολύ ωραία όντως..σε ευχαριστώ πολύ πάντως😁🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια μόλις μου γυρίσαμε από τον γιατρό!! Το μωράκι μας είναι 215 g και ειναι παρα πολύ ζωηρό με 150 παλμούς !!! Όλη την ώρα έκανε κωλοτουμπες ο γιατρός προσπαθούσε να μετρήσει κ η μπεμπούλα γυρνούσε Τούμπα!!! Τον ρώτησα για το φύλο να το σιγουρέψουμε αλλά δεν μπόρεσε να δει με τίποτα.. Τον ρώτησα για τα πονάκια τα τραβήγματα μου είπε είναι φυσιολογικα μου έγραψε μαγνήσιο για να μην εχω αυτές τις ενοχλήσεις μου έδωσε σίδηρο θα με ξανά δει σε 20 μέρες!! Αυτά!! Όλα καλά δηλ μου έφυγε το άγχος μέχρι αύριο δηλ 😂😂😂

Πόσες βδομάδες είσαι;;;εγώ είχα πάει την 16η βδομαδα στον γιατρό μου κ ήταν η μπέμπα 116γρ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Christipel είπε:

Πόσες βδομάδες είσαι;;;εγώ είχα πάει την 16η βδομαδα στον γιατρό μου κ ήταν η μπέμπα 116γρ.

15+5 δεν ξέρω τι γίνεται... Λες να βγήκε λάθος μέτρηση; με βάλατε σε σκεψεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Christipel είπε:

Στο site στα jumbo κοίταξα αλλά δεν είδα μεγάλη ποικιλία..ίσως θα πρέπει να πάω από κοντά.τα orchestra θέλουν κάρτα μέλους κ έχει πάρα πολύ ωραία όντως..σε ευχαριστώ πολύ πάντως😁🥰

Ναι στο κατάστημα σίγουρα θα έχει μεγαλύτερη ποικιλία! Οι ξαδερφες μου πάντως που έχουν απο 3 παιδιά η καθεμία απο εκεί τα ψώνισαν όλα! Και είναι αρκετά καλη και η ποιότητα!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Apol είπε:

15+5 δεν ξέρω τι γίνεται... Λες να βγήκε λάθος μέτρηση; με βάλατε σε σκεψεις

Κάθε μωρό είναι διαφορετικό και οι υπέρηχοι έχουν μια μικρή απόκλιση! Δεν νομίζω να είναι λάθος! ❣️❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Ναι κ εγω δεν Περιμενα να είναι τόσα γραμμάρια!! Το σκατουλι μας!! Σίδηρο μου έδωσε viofer και μαγνήσιο trofocard πρωί βράδυ κ από τα δύο.. Πολύ καλός μου φάνηκε ήρεμος και μας τα εξηγούσε όλα... Επίσης μου είπε κ αυτός για καισαρικη ακριβώς τα ίδια με τον προηγούμενο κ μας είπε να μην έχουμε επαφές καλύτερα.. Ο. Πλακούντας μου είναι σε καλή θέση προς τα πίσω είπε; δεν κατάλαβα κ μου έδειξε κ τον τράχηλο ήθελα να του πω αν με μετρήσει τον τράχηλο αλλά λέω άσε καλύτερα για να μην. Είπε δε χρειάζεται!!! 

Αφού σου είπε και αυτός τα ίδια για την καισαρική ησύχασα τώρα! Ένα άγχος το είχα μην μ λέει μαλακιες ο δικός μου!!!🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Αναστασια 29 είπε:

Αφού σου είπε και αυτός τα ίδια για την καισαρική ησύχασα τώρα! Ένα άγχος το είχα μην μ λέει μαλακιες ο δικός μου!!!🤣🤣🤣

Όχι όχι ακριβώς τα ίδια είπε κ όχι επαφές επίσης για τον ίδιο λόγο, περάσατε λέει τόσα μέχρι να φτάσατε εδώ καλό θα ήταν να προσεχουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Apol είπε:

15+5 δεν ξέρω τι γίνεται... Λες να βγήκε λάθος μέτρηση; με βάλατε σε σκεψεις

Όχι βρε τι λάθος μέτρηση;μια χαρά τα είπε ο γιατρός σου..εμένα είναι πιο μικρούλι κ παρόλα αυτά μου είπε ότι είναι πάρα πολύ καλά..μην ανησυχείς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/1/2022 at 12:22 ΜΜ, ο/η Christipel είπε:

Καλή χρονιά να έχουμε κορίτσια..μόνο καλά νέα εύχομαι και να μας πάνε όλα καλά..

Θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζετε..ξέρει καμία σας κανένα καλό site με οικονομικά βρεφικά ρουχαλακια;

Χριστινακι αξίζει να βγάλεις την κάρτα της orchestra.. Σκέψου εγώ την έβγαλα με προσφορά 30€ για δυο χρόνια.. 

Βέβαια σε λίγες μέρες θα αρχίσουν οι εκπτώσεις και θα βρούμε σίγουρα προσφορες .. εγώ έτυχε να παρω minervakia απο τα hondos 7 φανελάκια στο σύνολο - 15€.. αρκεί τα ρουχαλάκια τους να ειναι απο βαμβάκι … 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εχει ρωτήσει καμία το γιατρό της για φύλαξη βλαστοκυττάρων;; Εγώ εχω ραντεβού σήμερα και θα τον ρωτήσω και θα σας στείλω την άποψη του.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Αναστασια 29 είπε:

Κάθε μωρό είναι διαφορετικό και οι υπέρηχοι έχουν μια μικρή απόκλιση! Δεν νομίζω να είναι λάθος! ❣️❣️❣️

Καλησπέρα κ από εμένα τελικά εμβολιαστηκα στη 17 εβδομάδα, τώρα μπήκα στη 18. Πήγα κλαίγοντας, προς το παρόν είμαι καλά με πόνο στο χέρι μόνο. Έχω κάποιους πόνους σε όλη τη δεξιά πλευρά δε ξέρω αν μεγαλώνει το μωρό η από το εμβόλιο όμως. Ο γιατρός μου έδωσε κ μαγνήσιο εκτός από σίδηρο ασβέστιο και φυλλικό που παίρνω. Το μαγνήσιο όμως πως να το πάρω ξέχασα να τον ρωτήσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια μόλις μου γυρίσαμε από τον γιατρό!! Το μωράκι μας είναι 215 g και ειναι παρα πολύ ζωηρό με 150 παλμούς !!! Όλη την ώρα έκανε κωλοτουμπες ο γιατρός προσπαθούσε να μετρήσει κ η μπεμπούλα γυρνούσε Τούμπα!!! Τον ρώτησα για το φύλο να το σιγουρέψουμε αλλά δεν μπόρεσε να δει με τίποτα.. Τον ρώτησα για τα πονάκια τα τραβήγματα μου είπε είναι φυσιολογικα μου έγραψε μαγνήσιο για να μην εχω αυτές τις ενοχλήσεις μου έδωσε σίδηρο θα με ξανά δει σε 20 μέρες!! Αυτά!! Όλα καλά δηλ μου έφυγε το άγχος μέχρι αύριο δηλ 😂😂😂

Κοριτσάκι μου τι ωραία !! Μεγάλωσε η μπεμπουλα !! Αχ ανυπομονώ κι εγώ τώρα να πάω τη Παρασκευή να τη δούμε !! 

Πωπω πήγε 215gr? Τι καλά !! Μπράβο μπράβο!! Έτσι να μεγαλώνει! Εμένα την 14η εβδομάδα ήταν 96gr, την 16η που πήγα δεν μου είπε και ξέχασα να ρωτήσω τώρα στην 19η θα μου πει πάλι λογικά θα τον ρωτησω κι εγώ... 

@Alexandra92 κορίτσι μου πως πήγε ο υπέρυχος εχτές ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλή χρονιά σε όλες! Υγεία και ευτυχία και με το καλό να υποδεχτούμε τα μωράκια μας! 
Ευχομαι να είστε όλες καλά, εγώ έχω το επόμενο ραντεβού 12/01 και ανυπομονώ να δω πάλι το μωράκι μου. Προς το παρόν πάντως με έχει ταράξει στην κλωτσιά! Πριν μερικές μέρες έριξε την πρώτη και στον άντρα μου και καταχάρηκε! Μου έχει κάνει μεγάλη εντύπωση γιατί την πρώτη μου κόρη την κατάλαβα μετά την 21η εβδομάδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...