Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Νοέμβρης με τις βροχούλες ας γεμίσει τις κοιλιές σας με των μωρών σας τις καρδούλες


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Έφη καλησπέρα! Εγώ στα 37 που άρχισα να ψάχνομαι γιατί προσπαθούσα καιρό κ δεν, ο γιατρός μου επέμενε ότι στην ηλικία των 35+ η μέθοδος αυτή είναι χάσιμο χρόνου κ οι πιθανότητες ελάχιστες. Μου είπε ότι θα το έκανε αν ήμουν γύρω στα 30 κ δεν βρίσκαμε κάποιο θέμα (ήμουν στην ανεξήγητη, όλες οι εξετάσεις καθαρές). Να πω την αλήθεια μου ξινισε όταν το άκουσα γιατί έλεγα μα αφού δεν έχω κάτι γιατί όχι; όταν το έψαξα είδα ότι όντως λίγες πετυχαίνουν με αυτή τη μέθοδο κ είναι κυρίως νεότερες κοπέλες. Έκανα εξωσωματική απευθείας κ ήταν το σωστό για μένα. Δεν έχασα χρόνο (γιατί ήδη καθυστέρησα λόγω covid) κ σήμερα έχω ένα κοριτσάκι! 

Δεν ξέρω, λεφτά κ απογοήτευση για αμφίβολο αποτέλεσμα... Στη θέση σου θα έπαιρνα μια 2η γνώμη ώστε να ψαχτω για εξωσωματική. 

Έχετε κάποιο θέμα ή μόνο λόγω ηλικίας; εύχομαι ό,τι καλύτερο 

Καλησπέρα κορίτσι μου!!

Καταρχήν σ ευχαριστώ πολύ που μπήκες στον κόπο κ μου απάντησες. 

Έχουμε ένα θέμα με τη μορφολογία του σπέρματος, αλλά μας είπαν ότι στην σπερματεγχυση αυτό εξαλείφεται γιατί απομονώνονται τα ακατάλληλα σπερματοζωάρια. Επίσης έχω ένα ελεγχόμενο θέμα θρομβοφιλιας, για το οποίο παίρνω Φιλίνη κ σαλοσπιρ. Είχα μια βιοχημικη κύηση το Μάρτιο. Πέρα από αυτά, δόξα τω Θεώ δεν υπάρχει κάτι άλλο. 

Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!! Να είναι γερό κι ευλογημένο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η EFI 1981 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!!

Καταρχήν σ ευχαριστώ πολύ που μπήκες στον κόπο κ μου απάντησες. 

Έχουμε ένα θέμα με τη μορφολογία του σπέρματος, αλλά μας είπαν ότι στην σπερματεγχυση αυτό εξαλείφεται γιατί απομονώνονται τα ακατάλληλα σπερματοζωάρια. Επίσης έχω ένα ελεγχόμενο θέμα θρομβοφιλιας, για το οποίο παίρνω Φιλίνη κ σαλοσπιρ. Είχα μια βιοχημικη κύηση το Μάρτιο. Πέρα από αυτά, δόξα τω Θεώ δεν υπάρχει κάτι άλλο. 

Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!! Να είναι γερό κι ευλογημένο!!

Φιλισιν εννοώ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η EFI 1981 είπε:

Καλησπερα και καλή εβδομάδα σε όλες!! 
Δεν ξέρω αν με θυμάστε....
Είμαι 41 χρόνων κ ο άντρας μου 45. Μετά από 1,5 χρόνο άκαρπων προσπαθειών για παιδάκι, καταφύγαμε στις αρχές του μήνα στη μέθοδο της σπερματεγχυσης σε φυσικό κύκλο μόνο με την ένεση οβιτρελ. χωρίς κάποια άλλα φάρμακα πρόκλησης ωορρηξίας μιας που ο κύκλος μου είναι σταθερός κ η ωορρηξία μου επίσης. Δυστυχώς όμως χθες αδιαθετησα και μάλιστα νωρίτερα από το αναμενόμενο. Μίλησα με τη γιατρό μου κ μου σύστησε να πάρω για 5 μέρες κλομιφαινη έτσι ώστε να προκληθεί περισσότερη  ωορρηξία για την επόμενη σπερματεγχυση. Το ερώτημα μου είναι αν κάποια από εσάς έχετε βρεθεί σε αντίστοιχη θέση με τη δική μου και αν αξίζει τον κόπο να προσπαθήσουμε με αυτήν τη μέθοδο, δεδομένης της ηλικίας μας ή αν είναι προτιμότερο να σκεφτούμε την περίπτωση της εξωσωματικής. 
Όπως καταλαβαίνετε έχω απογοητευτεί αφάνταστα κ δε ξέρω ποιο δρόμο να ακολουθήσω. 
Θα ήμουν ευγνώμων αν μπορούσε κάποια κοπέλα να μου πει τη γνώμη της μέσα από μια αντίστοιχη εμπειρία. 
Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Καλησπέρα, έχοντας ενδομητριωση κ όντας 28 ετών όταν ξεκίνησα προσπαθειες ο γιατρός μου Μ είπε πως δεν υπάρχει λόγος να προσπαθησουμε αφου ήδη είχα κάνει κ προκληση ωορρηξίας με serpafar για περισσοτερα ωάρια. Μου είχε πει πως είναι χάσιμο χρόνου , είναι σχεδόν σα τη φυσική συλληψη..εξανα εξωσωματική κ έχω δίδυμα μωράκια τωτα. θα έλεγα κ εγώ λόγω ηλικίας αφου δοκίμασες μια φορα να μην αναλωνεσαι σ αυτη τη μέθοδο προχωρα πατακατω. Σίγουρα εχει επιτυχίες σ κπ περιπτωσεις αλλά να ειναι ολα φυσιολογικά κ ιδανικά!Όταν δε υπάρχει θέμα  το σπέρμα δώρον άδωρον.. Καλη Επιτυχια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μού, καταρχήν εύχομαι όλα να πάνε καλά με όποια απογραφή ακολουθήσετε... 

Δεν θέλω να σε επηρέασω, αλλά θα σου πω την δική μου ιστορία, εγώ είμαι 33 χρονών με πολυκυστηκες ωοθήκες, προσπαθούμε 1,5 χρόνο σχεδόν αποτυχημένα, όταν ρώτησα τον γιατρό μου τι μου προτείνει να κάνω,  μου είπε αν θες τόσο πολύ προχώρα σε εξωσωματική και όχι σε σπερματεγχυση, το ποσοστό επιτυχίας στη σπερματεγχυση είναι 20% και στην εξωσωματική 50%.. οπότε αυτο έκανα γιατί δεν ήθελα να χάσω χρόνο σε πιθανή αποτυχία με σπερματεγχυση και να το μετανιώσω αργότερα,  χωρίς να σημαίνει ότι θα πετύχω μς την εξωσωματική, αλλα τουλάχιστον δεν θα σκέφτομαι οτι έχασα χρόνο (και χρήμα, αλλά μπροστά στο θαυματακι μου, δεν μς απασχολεί)  αυτή είναι η δική μου άποψη, σαφώς και υπάρχουν κοπέλες που τα κατάφεραν με σπερματεγχυση! Δεν θέλω να σε αγχωσω.. θα σου πρότεινα να πάρεις και άλλη άποψη, εμένα προσωπικά δεν μου άρεσε που σε πήγε για σπερματεγχυση χωρίς να προκαλέσει οωρηξια,  (βέβαια ίσως να παίζει ρόλο η ηλικία )

Εξετάσεις υπογονιμότητας έχετε κανει? Επίσης θα σοτ πρότεινα να γράψεις και στις μανούλες εξωσωματικής,  σίγουρα θα σε βοηθήσουν και εκεί και ίσως καλύτερα,  λόγω εμπειρίας! 

Κατερίνα έτσι είναι κ φαντάσου ότι το ποσοστό που λες είναι αν το σπέρμα είναι καλό κλπ. Στην ηλικία τη δική μου (που με την κοπέλα είμαστε κοντά) είναι κ πιο χαμηλά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lactaki είπε:

Καλησπέρα, έχοντας ενδομητριωση κ όντας 28 ετών όταν ξεκίνησα προσπαθειες ο γιατρός μου Μ είπε πως δεν υπάρχει λόγος να προσπαθησουμε αφου ήδη είχα κάνει κ προκληση ωορρηξίας με serpafar για περισσοτερα ωάρια. Μου είχε πει πως είναι χάσιμο χρόνου , είναι σχεδόν σα τη φυσική συλληψη..θα έλεγα κ εγώ λόγω ηλικίας αφου δοκίμασες μια φορα να μην αναλωνεσαι σ αυτη τη μέθοδο προχωρα πατακατω. Σίγουρα εχει επιτυχίες σ κπ περιπτωσεις αλλά να ειναι ολα φυσιολογικά κ ιδανικά! Όταν δε υπάρχει θέμα  το σπέρμα δώρον άδωρον.. Καλη Επιτυχια!!! 

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου!!

Αν επιτρέπεται, εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η EFI 1981 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!!

Καταρχήν σ ευχαριστώ πολύ που μπήκες στον κόπο κ μου απάντησες. 

Έχουμε ένα θέμα με τη μορφολογία του σπέρματος, αλλά μας είπαν ότι στην σπερματεγχυση αυτό εξαλείφεται γιατί απομονώνονται τα ακατάλληλα σπερματοζωάρια. Επίσης έχω ένα ελεγχόμενο θέμα θρομβοφιλιας, για το οποίο παίρνω Φιλίνη κ σαλοσπιρ. Είχα μια βιοχημικη κύηση το Μάρτιο. Πέρα από αυτά, δόξα τω Θεώ δεν υπάρχει κάτι άλλο. 

Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!! Να είναι γερό κι ευλογημένο!!

Το ότι γίνεται συλληψη ειναι πολυ θετικό παντως!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η EFI 1981 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!!

Καταρχήν σ ευχαριστώ πολύ που μπήκες στον κόπο κ μου απάντησες. 

Έχουμε ένα θέμα με τη μορφολογία του σπέρματος, αλλά μας είπαν ότι στην σπερματεγχυση αυτό εξαλείφεται γιατί απομονώνονται τα ακατάλληλα σπερματοζωάρια. Επίσης έχω ένα ελεγχόμενο θέμα θρομβοφιλιας, για το οποίο παίρνω Φιλίνη κ σαλοσπιρ. Είχα μια βιοχημικη κύηση το Μάρτιο. Πέρα από αυτά, δόξα τω Θεώ δεν υπάρχει κάτι άλλο. 

Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!! Να είναι γερό κι ευλογημένο!!

Κοίτα το ότι έχεις μείνει έγκυος είναι πάρα πολύ θετικό, εγώ δεν τα είχα καταφέρει ποτέ! Οπότε ήδη έχεις πλεονέκτημα. Δεν ξέρω στη θέση σου νομίζω θα έπαιρνα μια 2η γνώμη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η EFI 1981 είπε:

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου!!

Αν επιτρέπεται, εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι;

Εγώ έκανα εξωσωματική κ τώρα έχω 7,5 μηνών δίδυμα κοριτσάκια 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Εγώ έκανα εξωσωματική κ τώρα έχω 7,5 μηνών δίδυμα κοριτσάκια 😍😍

Να σου ζήσουν κορίτσι μου!! Να είναι γερα εύχομαι!!

Δε ξέρω τι να κάνω. Έχω καταμπερδευτει. Την εξωσωματική την έχω στο μυαλό μου σαν τελευταία λύση. Αν κάνω κ δε πετύχει τι θα κάνω μετά; Ήδη είμαι πολύ χαλια από χθες που αδιαθετησα. 

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κοίτα το ότι έχεις μείνει έγκυος είναι πάρα πολύ θετικό, εγώ δεν τα είχα καταφέρει ποτέ! Οπότε ήδη έχεις πλεονέκτημα. Δεν ξέρω στη θέση σου νομίζω θα έπαιρνα μια 2η γνώμη. 

Λες βρε κορίτσι μου; Είμαι πολύ μπερδεμένη κ απογοητευμένη.  Φοβάμαι ότι αν αποτύχει η εξωσωματική μετά δε θα έχω να ελπίζω σε τίποτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Ναι έχεις δίκιο δεν μπορώ με τίποτα να το πιστέψω βασικά δεν νιώθω απολύτως τίποτα... 

Με το καλό κ η χοριακη λοιπόν . Σήμερα αναμενεις αποτελέσματα? Αφου σταμάτησε η περιοδος μπορεί να εκπλαγεις θετικά!! Ανέβασε το τεστ αν θες ειναι πιο σκουρο η ίδιο!? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κατερίνα έτσι είναι κ φαντάσου ότι το ποσοστό που λες είναι αν το σπέρμα είναι καλό κλπ. Στην ηλικία τη δική μου (που με την κοπέλα είμαστε κοντά) είναι κ πιο χαμηλά... 

Ναι ναι έχεις δίκιο!!!!

@lactakiΑντε ρε κορίτσια ανυπομονώ να έρθω στη θέση σας ❤👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η EFI 1981 είπε:

Λες βρε κορίτσι μου; Είμαι πολύ μπερδεμένη κ απογοητευμένη.  Φοβάμαι ότι αν αποτύχει η εξωσωματική μετά δε θα έχω να ελπίζω σε τίποτα....

Γιατί να μην ελπίζεις σε τίποτα? Ο δρόμος της εξωσωματικήσ για κπ είναι συντομος για κπ μακρυς. Θα μπεις κ θα παλέψεις, κανεις δε μας εγγυάται ότι θα πετυχουμε με τη 1η προσπαθεια. Κ ουτε μια αποτυχία σημαίνει πως δε θα πετυχει η επόμενη!! Τώρα για τη σπερματεγχυση τι να πω δική σου επιλογή.. Αλλά μην αναλωθεις σε πολλες προσπαθειες δεν έχει νόημα κατά τη γνώμη μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ναι ναι έχεις δίκιο!!!!

@lactakiΑντε ρε κορίτσια ανυπομονώ να έρθω στη θέση σας ❤👶

Ουυυ κοντεύεις κοντευεις!!! Αναμένουμε ευχάριστα, σε καλό δρόμο είσαι!! 😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ουυυ κοντεύεις κοντευεις!!! Αναμένουμε ευχάριστα, σε καλό δρόμο είσαι!! 😍😍😍

Μακαριιι... μου δίνεται δύναμη και κουράγιο ❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Γιατί να μην ελπίζεις σε τίποτα? Ο δρόμος της εξωσωματικήσ για κπ είναι συντομος για κπ μακρυς. Θα μπεις κ θα παλέψεις, κανεις δε μας εγγυάται ότι θα πετυχουμε με τη 1η προσπαθεια. Κ ουτε μια αποτυχία σημαίνει πως δε θα πετυχει η επόμενη!! Τώρα για τη σπερματεγχυση τι να πω δική σου επιλογή.. Αλλά μην αναλωθεις σε πολλες προσπαθειες δεν έχει νόημα κατά τη γνώμη μου.. 

Έχεις απόλυτο δίκιο κορίτσι μου!! 

Χίλια ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα να έχουμε!!! Εγώ τελικά πήγα πριν λίγο και έκανα χοριακη το απόγευμα θα βγουν τα αποτελέσματα... Με βαλατε στο τρύπακι και έκανα και τρίτο τεστ εχθες και βγήκε πάλι αχνό θετικο

Καλα αποτελέσματα κοριτσι μου για χοριακη μεσα απτην καρδια μου💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Ναι ναι θα πάει αυτή την εβδομάδα μας είπες ο γιατρος 2-3 ημερες χωρις εκσπερμάτωση για να κάνει το σπερμοδιαγραμμα! Μάλλον την Πέμπτη θα πάει να το κάνει…Θα πάω και εγώ στην ενδοκρινολόγο την Πέμπτη! Μολις βγει το σπερμοδιαγραμμα θα δούμε πως θα είναι κ θα κάνει κ αλλες εξετάσεις! 
 

Σε ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου μακάρι να το προλάβαμε στο Τσακ 🤞🏻😉😉

Ειδα τις ημερες που εγραφες κοριτσι μου και ειναι μια χαρα γιατι οι μερες πριν την ωορηξια ειναι επισης πολυ γονιμες. Καλα σας αποτελεσματα στο σπερμοδιαγραμμα💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα να έχουμε!!! Εγώ τελικά πήγα πριν λίγο και έκανα χοριακη το απόγευμα θα βγουν τα αποτελέσματα... Με βαλατε στο τρύπακι και έκανα και τρίτο τεστ εχθες και βγήκε πάλι αχνό θετικο

Τι ωραία νέα! Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου!! Περιμένουμε με αγωνία νέα σου!!!🙏💕💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μια ερώτηση.. κάπου είδα ότι αν είσαι έγκυος μπορεί να κάνεις τεστ ωορρηξιας και να βγει θετικό κοντά στην μέρα που περιμένεις περίοδο..  όντως;  λίγο άκυρο μου ακούγεται αλλά λέω μήπως ξέρετε κάτι παραπάνω εσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα έχω αρκετό τρέξιμο και στην δουλειά και τώρα στο σπίτι και δεν μπήκα στο φόρουμ.. μόνο για την ερώτηση μου🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Τι ωραία νέα! Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου!! Περιμένουμε με αγωνία νέα σου!!!🙏💕💞

Σ εχω στείλει μήνυμα για τσεκ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Κορίτσια μια ερώτηση.. κάπου είδα ότι αν είσαι έγκυος μπορεί να κάνεις τεστ ωορρηξιας και να βγει θετικό κοντά στην μέρα που περιμένεις περίοδο..  όντως;  λίγο άκυρο μου ακούγεται αλλά λέω μήπως ξέρετε κάτι παραπάνω εσεις

Καλησπέρα κορίτσι μου, ναι το έχω διαβάσει κι εγώ κάπου στο φόρουμ, δεν θυμάμαι από ποιοα κοπέλα, ωστόσο δεν έχω προσωπική εμπειρία και δεν γνωρίζω κατά πόσο ισχύει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, ναι το έχω διαβάσει κι εγώ κάπου στο φόρουμ, δεν θυμάμαι από ποιοα κοπέλα, ωστόσο δεν έχω προσωπική εμπειρία και δεν γνωρίζω κατά πόσο ισχύει.

Εγω σκέφτομαι ότι το τεστ εγκυμοσύνης δεν δείχνει πολλές φορές πριν και ακόμα μετά την περίοδο ότι υπάρχει εγκυμοσύνη.. θα δείξει το τεστ ωορρηξιας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Εγω σκέφτομαι ότι το τεστ εγκυμοσύνης δεν δείχνει πολλές φορές πριν και ακόμα μετά την περίοδο ότι υπάρχει εγκυμοσύνη.. θα δείξει το τεστ ωορρηξιας; 

Bρήκα αυτό το άρθρο στα αγγλικά που λέει λίγα πράγματα για το θέμα, σλιγουρο δεν είναι ο ενδεδειγμένος τρόπος εννοείται: https://proovtest.com/blogs/blog/will-an-ovulation-test-be-positive-if-i-m-pregnant

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...