Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Νοέμβρης με τις βροχούλες ας γεμίσει τις κοιλιές σας με των μωρών σας τις καρδούλες


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Οχι τυχαίο γεγονός.. κάθε μήνα νοιώθω όμως πονακια και έχω υγρά την μέρα που λογικά εχω ωορρηξία.. αυτό τον μήνα είχα πάντως γιατί έτυχε να πάω την μέρα της ωορρηξίας στην γιατρό για παπ τεστ 

Χμμ κατάλαβα. Ότι έως τώρα πήγαιναν όλα καλά. Με ωορρηξίες. Τότε καλύτερα να σου πει η γιατρός την γνώμη της. 

Εγώ δεν είμαι γιατρός. Λέω κυρίως τι έχω περάσει εγώ που κάνω κάποιους κύκλους καλούς και κάποιους οχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η babyblue94 είπε:

Χμμ κατάλαβα. Ότι έως τώρα πήγαιναν όλα καλά. Με ωορρηξίες. Τότε καλύτερα να σου πει η γιατρός την γνώμη της. 

Εγώ δεν είμαι γιατρός. Λέω κυρίως τι έχω περάσει εγώ που κάνω κάποιους κύκλους καλούς και κάποιους οχι

Τι να πω.. απογοητευτηκα.. δύο παιδιά έκανα..  πιο μικρή βέβαια.. είχα μείνει και τον Μάρτη με την πρώτη (είχαμε προσπαθήσει 4 μήνες σταματήσαμε 3 μήνες και αρχίσαμε ξανά) και τώρα αυτό..  περιμένω απάντηση από την γιατρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nandia- είπε:

Τι να πω.. απογοητευτηκα.. δύο παιδιά έκανα..  πιο μικρή βέβαια.. είχα μείνει και τον Μάρτη με την πρώτη (είχαμε προσπαθήσει 4 μήνες σταματήσαμε 3 μήνες και αρχίσαμε ξανά) και τώρα αυτό..  περιμένω απάντηση από την γιατρό 

Όχι βέβαια .μην απογοητεύεσαι τόσο γρήγορα  . Δεν έχεις προσπαθήσει πολύ. 4 μήνες δεν είναι τίποτα. .

Εδω άλλες κοπέλες προσπαθούμε πιο πολύ. Υπομονή, σωστή. Καθοδήγηση από γιατρό και όλα θα έρθουν. 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η babyblue94 είπε:

Όχι βέβαια .μην απογοητεύεσαι τόσο γρήγορα  . Δεν έχεις προσπαθήσει πολύ. 4 μήνες δεν είναι τίποτα. .

Εδω άλλες κοπέλες προσπαθούμε πιο πολύ. Υπομονή, σωστή. Καθοδήγηση από γιατρό και όλα θα έρθουν. 😍

Απλα αν δεν κάνω ωορρηξια τελικά άσχετα αν το νοιώθω κάθε μήνα τι γίνεται;  πως αλλιώς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Απλα αν δεν κάνω ωορρηξια τελικά άσχετα αν το νοιώθω κάθε μήνα τι γίνεται;  πως αλλιώς;

Βρε για να έπιασες τον Μάρτιο σημαίνει ότι κάνεις ωορρηξία. . Απλά αν δεν κάνεις έναν μήνα δεν τρέχει και κάτι. Εξάλλου δεν είναι σε όλες όλοι οι μήνες γόνιμοι. Μπορεί να μην είναι καλός αυτός ο μήνας, και να είναι ο επόμενος. Αλλά και πάλι δεν σημαίνει ότι δεν θα ξανά κάνεις στην ζωή σου ωορρηξία για να στενοχωριεσαι.  Είτε μόνη σου είτε με χάπι θα κάνεις. Άρα δεν έχεις να φοβάσαι κάτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Τι να πω.. απογοητευτηκα.. δύο παιδιά έκανα..  πιο μικρή βέβαια.. είχα μείνει και τον Μάρτη με την πρώτη (είχαμε προσπαθήσει 4 μήνες σταματήσαμε 3 μήνες και αρχίσαμε ξανά) και τώρα αυτό..  περιμένω απάντηση από την γιατρό 

Καλα σου λέει κορίτσι μου η @babyblue94 μην απογοητεύεσαι..... αλίμονο! Απλά σου περιγράφει την δική της περίπτωση, δεν είναι κάθε οργανισμός ίδιος! Θα μιλήσεις κ με τη γιατρό κ θα βγει συμπέρασμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

το λατρευωωωωωω!!!!!! και τη μαριζα ριζου αγαπω!!!!! την εχω ακουσει πολλες φορες Live και ειναι φανταστικη!!!!!!!

σκεφτομουν να μπουμε και στο τραπεζι του γαμου με το "πεταω" που λεει η μαριζα με το μουζουρακη (αν μπουμε με ελληνικο τραγουδι..)!!!! 😍😍

Και εμένα μου αρέσει πολύ η Μαριζα αλλά αυτό το τραγούδι δε το ήξερα και μολις το άκουσα μου έφτιαξε την διάθεση 🙃🙃🙃 δεν είχα ποτέ την τύχη να την ακούσω live 

Αα ωραίο το «πετάω»εγώ θέλω ένα άλλο ο άντρας μου θέλει ένα άλλο(του αρέσουν τα house ) αλλά θα του κάνω τη χάρη να βάλει ότι θέλει γιατί εγώ θέλω να χορέψω για πρώτο χορό ενα συγκεκριμένο χαχαχα😆😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

καταλαβαινω τα μουτρα του θειου αλλα εχεις τοσο δικιο!!!!!!!!!! οι συγγενεις αντι να σε προσεξουν, σε ξεπετανε και δεν θελουν να τους πεις και κουβεντα....

σε δουλειες δε χωρανε συγγενειες και φιλιες... η συνεργασια ειναι συνεργασια!!! 😇

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου η πεθερά μου λέει (είναι ο αδερφό της) ότι θα του περάσει και να μην στεναχωριόμαστε!! Η αλήθεια ο άντρας μου ήρθε σε πολύ δύσκολη θέση να τον αντιμετωπίσει και ήταν και ένα αίτιο που υποτροπίασε κ το άγχος του…γιατί ο πατέρας μου η αλήθεια δεν ήθελε τον εργολάβο που δουλεύει ο θείος, εγώ δεν ήθελα συγγενείς μέσα στα πόδια μας, κ για να τα έχει καλά με το μπαμπά μου ο άντρας μου προτίμησε να πει του αλλου ότι δεν ενδιαφερόμαστε ομως το κατέλαβε το άγχος… :( και χαλάσαμε κ τις διακοπες μας το καλοκαίρι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Βρε για να έπιασες τον Μάρτιο σημαίνει ότι κάνεις ωορρηξία. . Απλά αν δεν κάνεις έναν μήνα δεν τρέχει και κάτι. Εξάλλου δεν είναι σε όλες όλοι οι μήνες γόνιμοι. Μπορεί να μην είναι καλός αυτός ο μήνας, και να είναι ο επόμενος. Αλλά και πάλι δεν σημαίνει ότι δεν θα ξανά κάνεις στην ζωή σου ωορρηξία για να στενοχωριεσαι.  Είτε μόνη σου είτε με χάπι θα κάνεις. Άρα δεν έχεις να φοβάσαι κάτι 

Αρα σε αυτό τον κύκλο όταν τελειώσει η περίοδος μου δλδ λογικά με τέτοια τιμή δεν θα κάνω ωορρηξια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Κορίτσια βγήκα τα αποτελέσματα.. δεν καταλαβαίνω αν είναι καλά η οχι και η γιατρός δεν μου απάντησε ακόμα..  κάτι χαμηλό είναι αλλά δεν ξέρω τι ρόλο παίζει 

Screenshot_20211103-144852_Gallery.jpg

Η fsh σου είναι πολύ καλή συμφωνώ με τα κορίτσια, τώρα η lh οντως είναι χαμηλή, η αλήθεια δεν έχω ιδέα και θα περιμένουμε να μας πεις τι σου είπε η γιατρος σου… αλλά μην αγχώνεσαι γιατί ολα καλα θα είναι :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Καλα σου λέει κορίτσι μου η @babyblue94 μην απογοητεύεσαι..... αλίμονο! Απλά σου περιγράφει την δική της περίπτωση, δεν είναι κάθε οργανισμός ίδιος! Θα μιλήσεις κ με τη γιατρό κ θα βγει συμπέρασμα 

Είναι το πρώτο σοκ και πληροφορίες που δεν ήξερα και δεν έψαξα ποτε.. περιμένω την γιατρό νσ μου πει τι βλέπει.. προς το παρών με ρωτάει και απαντάω αλλά επειδή είναι με μνμ καθυστερεί να απαντήσει.. μάλλον έχει ραντεβού γιαυτο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Η fsh σου είναι πολύ καλή συμφωνώ με τα κορίτσια, τώρα η lh οντως είναι χαμηλή, η αλήθεια δεν έχω ιδέα και θα περιμένουμε να μας πεις τι σου είπε η γιατρος σου… αλλά μην αγχώνεσαι γιατί ολα καλα θα είναι :) 

Σε ευχαριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Αρα σε αυτό τον κύκλο όταν τελειώσει η περίοδος μου δλδ λογικά με τέτοια τιμή δεν θα κάνω ωορρηξια

Σύμφωνα με αυτά που διαβάζω έτσι πιστεύω εγώ .

Αλλά εγώ δεν είμαι γιατρός. 

Όταν μάθεις από την γιατρό τι σημαίνει αυτή η εξέταση , αν θες πες και σε εμάς για να γνωρίζουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Σύμφωνα με αυτά που διαβάζω έτσι πιστεύω εγώ .

Αλλά εγώ δεν είμαι γιατρός. 

Όταν μάθεις από την γιατρό τι σημαίνει αυτή η εξέταση , αν θες πες και σε εμάς για να γνωρίζουμε

Ναι εννοείται.. θα με σκάσει γιατί μάλλον έχει ραντεβού και μου απαντά πεταχτα και μόνο με ερωτήσεις προς το παρών 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλή επιτυχία στις προσπάθειες σας…ποτέ περιμένεις να δεις περίοδο; 

13/11 περιμένω.εχω μικρό κύκλο. Αλλά μάλλον δεν θα έγινε τίποτα. Έχω κάτι ενοχλήσεις ήδη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

13/11 περιμένω.εχω μικρό κύκλο. Αλλά μάλλον δεν θα έγινε τίποτα. Έχω κάτι ενοχλήσεις ήδη. 

Μην απογοητεύεσαι εχεις ακόμη πολλες μερες ως τότε κ να ελπίζεις… ισως είναι κάτι άλλο που προκαλεί τις ενοχλήσεις 😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Ναι εννοείται.. θα με σκάσει γιατί μάλλον έχει ραντεβού και μου απαντά πεταχτα και μόνο με ερωτήσεις προς το παρών 

κοριτσι μου ψυχραιμια και ας περιμενουμε τη γιατρο!!! το αγχος και η ημιμαθεια ειναι κακος συμβουλος!! (εννοειται δεν το λεω για τα κοριτσια της παρεας μας και δεν θελω να προσβαλλω αλλα οτι και να πουμε εμεις μονο η γιατρος ξερει... κι εγω ειχα μπει περυσι στο ιντερνετ (ειχα προλακτινη 27 αντι για 24) και διαβασα οτι η υψηλη προλακτινη συνδεεται με την υπογονιμοτητα και επαθα πολλαπλα εγκεφαλικα.. τελικα δεν ηταν ΤΙΠΟΤΑ και τζαμπα στεναχωρεθηκα και αγχωθηκα...)

οταν μιλησεις με τη γιατρο και βγαλεις ακρη στειλε μας τα νεα σου!!!! μεχρι τοτε ψυχραιμια και η σκεψη μας ειναι μαζι σου!!!!! 🤗❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

13/11 περιμένω.εχω μικρό κύκλο. Αλλά μάλλον δεν θα έγινε τίποτα. Έχω κάτι ενοχλήσεις ήδη. 

ποτε μη λες ποτε!!! ειναι οντως πολυ νωρις για να καταλαβεις κατι...

εγω απο μεριας μου ευχομαι συντομα να μας πεις τα ευχαριστα!!!!! 🙏🙏❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσι μου ψυχραιμια και ας περιμενουμε τη γιατρο!!! το αγχος και η ημιμαθεια ειναι κακος συμβουλος!! (εννοειται δεν το λεω για τα κοριτσια της παρεας μας και δεν θελω να προσβαλλω αλλα οτι και να πουμε εμεις μονο η γιατρος ξερει... κι εγω ειχα μπει περυσι στο ιντερνετ (ειχα προλακτινη 27 αντι για 24) και διαβασα οτι η υψηλη προλακτινη συνδεεται με την υπογονιμοτητα και επαθα πολλαπλα εγκεφαλικα.. τελικα δεν ηταν ΤΙΠΟΤΑ και τζαμπα στεναχωρεθηκα και αγχωθηκα...)

οταν μιλησεις με τη γιατρο και βγαλεις ακρη στειλε μας τα νεα σου!!!! μεχρι τοτε ψυχραιμια και η σκεψη μας ειναι μαζι σου!!!!! 🤗❤️

Παντως με ρώτησε αν έκανα τεστ ωορρηξιας και πως είναι η περίοδος μου .. τεσπα θα μάθουμε σε κάποια φάση.. πάντα έχει πολλή δουλειά.. παλι καλά που μου απαντά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορεί να παίξει ρόλο και η ηλικία.. δεν είμαι και μικρή.. και αυτή η γιατρός με σκάει.. δεν μπυ λέει είναι καλε η κακές η μέτριες.. με ρωτάει διαφορά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Μπορεί να παίξει ρόλο και η ηλικία.. δεν είμαι και μικρή.. και αυτή η γιατρός με σκάει.. δεν μπυ λέει είναι καλε η κακές η μέτριες.. με ρωτάει διαφορά 

σε ρωταει για να εχει μια πιο ολοκληρωμενη εικονα.. οι ορμονολογικες ειναι αλληλενδετες και σε ρωταει για να βγαλει μια ακρη...

πηγες προσφατα σε αυτη τη γυναικολογο ή σε παρακολουθει καιρο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

σε ρωταει για να εχει μια πιο ολοκληρωμενη εικονα.. οι ορμονολογικες ειναι αλληλενδετες και σε ρωταει για να βγαλει μια ακρη...

πηγες προσφατα σε αυτη τη γυναικολογο ή σε παρακολουθει καιρο;

Πήγα τον Φεβρουάριο πρώτη φορά..  έμεινα έγκυος Μάρτιο και το έκανα αποξεση τον Μάιο.. σε αυτά με ξέρει.. και πήγα 15/10 για να με ξαναδεί και να ξεκινήσω προσπάθεια πάλι.. τις εξετάσεις αυτές τις έκανα από περιέργεια της γιατρού για να δει πόσο γονιμη είμαι ακόμα γιατξ είμαι 38 χρόνων 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Παντως με ρώτησε αν έκανα τεστ ωορρηξιας και πως είναι η περίοδος μου .. τεσπα θα μάθουμε σε κάποια φάση.. πάντα έχει πολλή δουλειά.. παλι καλά που μου απαντά 

Το οτι είσαι γόνιμη δεν σημαίνει οτι κάθε μήνα μπορεί να έχεις ποιοτικό ωάριο, μπορεί ναι μεν να βλέπει ο γιατρός ωοθηλακιο, αλλά κανείς δεν ξέρει αν είναι ποιοτικό ωάριο.. Αυτό Μόνο αν σου κάνουν οωληψια και εξετάσουν το ωάριο σου η μείνεις έγκυος και τότε  μπορεις να πεις ότι είναι ποιοτικό το ωάριο.. η ποιότητα εξαρτάτε  απο την ηλικία (Χωρίς να είναι απαγορευτικό μια καλή ποιότητα και σε λίγο μεγαλύτερη ηλικία) και για να γίνει οωρηξια χρειάζεται ένας κύκλος που να μην ξεπερνάει τις 35 μέρες ( Χωρίς να είναι απαγορευτικό και οι 38 μέρες για παράδειγμα) πολλά έχουμε δει και ακόμα περισσότερα θαύματα εχουμε ακούσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Μην απογοητεύεσαι εχεις ακόμη πολλες μερες ως τότε κ να ελπίζεις… ισως είναι κάτι άλλο που προκαλεί τις ενοχλήσεις 😉😉

Μακάρι κορίτσι μου. Αλλά δυστυχώς απέλυσαν και τον άντρα μου και είμαι να σκάσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Το οτι είσαι γόνιμη δεν σημαίνει οτι κάθε μήνα μπορεί να έχεις ποιοτικό ωάριο, μπορεί ναι μεν να βλέπει ο γιατρός ωοθηλακιο, αλλά κανείς δεν ξέρει αν είναι ποιοτικό ωάριο.. Αυτό Μόνο αν σου κάνουν οωληψια και εξετάσουν το ωάριο σου η μείνεις έγκυος και τότε  μπορεις να πεις ότι είναι ποιοτικό το ωάριο.. η ποιότητα εξαρτάτε  απο την ηλικία (Χωρίς να είναι απαγορευτικό μια καλή ποιότητα και σε λίγο μεγαλύτερη ηλικία) και για να γίνει οωρηξια χρειάζεται ένας κύκλος που να μην ξεπερνάει τις 35 μέρες ( Χωρίς να είναι απαγορευτικό και οι 38 μέρες για παράδειγμα) πολλά έχουμε δει και ακόμα περισσότερα θαύματα εχουμε ακούσει 

Έχω γενικά σταθερό κύκλο 27 ημερών με πάνω κάτω 2-3 μέρες απόκλιση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...