Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κλινικές και γιατροί εξωσωματικης στην Θεσσαλονίκη


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια :). Χρειάζομαι την πολύτιμη βοήθειά σας! Μετά από μία αποτυχημένη πρώτη εξωσωματική (φτάσαμε μέχρι την εμβρυομεταφορά αλλά εγκυμοσύνη δεν προέκυψε), θέλω να κάνω μια δεύτερη εξωσωματική, αλλά για πρακτικούς και οικονομικούς λόγους, θα ήθελα να την κάνω αυτή την φορά Θεσσαλονίκη και όχι Αθήνα. Έχετε να μου προτείνετε έμπειρους και ικανούς γιατρούς ή κλινικές, βάσει των προσωπικών σας εμπειριών; Χρειάστηκε να κάνετε πολλές προσπάθειες με τούς συγκεκριμένους γιατρούς; Πόσο καιρό πρέπει να αφήσω από τον προηγούμενο κύκλο εξωσωματικης (με πρωτόκολλο) για να προσπαθήσω πάλι; Σας ευχαριστώ πολύ εκ τών προτέρων για τις απαντήσεις σας και καλή επιτυχία σε όλες όσες προσπαθούν να συλλάβουν μωράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ioannina είπε:

Καλησπέρα κορίτσια :). Χρειάζομαι την πολύτιμη βοήθειά σας! Μετά από μία αποτυχημένη πρώτη εξωσωματική (φτάσαμε μέχρι την εμβρυομεταφορά αλλά εγκυμοσύνη δεν προέκυψε), θέλω να κάνω μια δεύτερη εξωσωματική, αλλά για πρακτικούς και οικονομικούς λόγους, θα ήθελα να την κάνω αυτή την φορά Θεσσαλονίκη και όχι Αθήνα. Έχετε να μου προτείνετε έμπειρους και ικανούς γιατρούς ή κλινικές, βάσει των προσωπικών σας εμπειριών; Χρειάστηκε να κάνετε πολλές προσπάθειες με τούς συγκεκριμένους γιατρούς; Πόσο καιρό πρέπει να αφήσω από τον προηγούμενο κύκλο εξωσωματικης (με πρωτόκολλο) για να προσπαθήσω πάλι; Σας ευχαριστώ πολύ εκ τών προτέρων για τις απαντήσεις σας και καλή επιτυχία σε όλες όσες προσπαθούν να συλλάβουν μωράκι!

καλησπερα!εμβρυοκλινικη!Τσακος Ηλιας!θα το βρεις στο διαδικτυο!καλη επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Star1978 είπε:

καλησπερα!εμβρυοκλινικη!Τσακος Ηλιας!θα το βρεις στο διαδικτυο!καλη επιτυχια!

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση Star 1978 :)!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 3/10/2021 at 1:21 ΜΜ, ο/η ioannina είπε:

Καλησπέρα κορίτσια :). Χρειάζομαι την πολύτιμη βοήθειά σας! Μετά από μία αποτυχημένη πρώτη εξωσωματική (φτάσαμε μέχρι την εμβρυομεταφορά αλλά εγκυμοσύνη δεν προέκυψε), θέλω να κάνω μια δεύτερη εξωσωματική, αλλά για πρακτικούς και οικονομικούς λόγους, θα ήθελα να την κάνω αυτή την φορά Θεσσαλονίκη και όχι Αθήνα. Έχετε να μου προτείνετε έμπειρους και ικανούς γιατρούς ή κλινικές, βάσει των προσωπικών σας εμπειριών; Χρειάστηκε να κάνετε πολλές προσπάθειες με τούς συγκεκριμένους γιατρούς; Πόσο καιρό πρέπει να αφήσω από τον προηγούμενο κύκλο εξωσωματικης (με πρωτόκολλο) για να προσπαθήσω πάλι; Σας ευχαριστώ πολύ εκ τών προτέρων για τις απαντήσεις σας και καλή επιτυχία σε όλες όσες προσπαθούν να συλλάβουν μωράκι!

Καλημέρα κοπέλα μου, εμείς καναμε στη New Life. Γιατρό είχα κ τον κράτησα κ ως μαιευτήρα και γυναικολόγο μου πλεον τον Παντελή! 2 βλαστοκύστες προέκυψαν, αυτές βάλαμε κ πιασαμε με την πρώτη!! Τώρα είναι 9 μην΄ν τα αστεράκια μου. Για μένα είναι εκπληκτικός επιστήμονας και πάνω απ όλα ανθρωπος!! Ότι επιπλοκή κ να μας βγήκε στην εγκυμοσύνη με την καθοδήγηση του πήγαν όλα καλά. Με το καλό σου εύχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου, εμείς καναμε στη New Life. Γιατρό είχα κ τον κράτησα κ ως μαιευτήρα και γυναικολόγο μου πλεον τον Παντελή! 2 βλαστοκύστες προέκυψαν, αυτές βάλαμε κ πιασαμε με την πρώτη!! Τώρα είναι 9 μην΄ν τα αστεράκια μου. Για μένα είναι εκπληκτικός επιστήμονας και πάνω απ όλα ανθρωπος!! Ότι επιπλοκή κ να μας βγήκε στην εγκυμοσύνη με την καθοδήγηση του πήγαν όλα καλά. Με το καλό σου εύχομαι

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ annie μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
στις On 3/10/2021 at 1:21 ΜΜ, ο/η ioannina είπε:

Καλησπέρα κορίτσια :). Χρειάζομαι την πολύτιμη βοήθειά σας! Μετά από μία αποτυχημένη πρώτη εξωσωματική (φτάσαμε μέχρι την εμβρυομεταφορά αλλά εγκυμοσύνη δεν προέκυψε), θέλω να κάνω μια δεύτερη εξωσωματική, αλλά για πρακτικούς και οικονομικούς λόγους, θα ήθελα να την κάνω αυτή την φορά Θεσσαλονίκη και όχι Αθήνα. Έχετε να μου προτείνετε έμπειρους και ικανούς γιατρούς ή κλινικές, βάσει των προσωπικών σας εμπειριών; Χρειάστηκε να κάνετε πολλές προσπάθειες με τούς συγκεκριμένους γιατρούς; Πόσο καιρό πρέπει να αφήσω από τον προηγούμενο κύκλο εξωσωματικης (με πρωτόκολλο) για να προσπαθήσω πάλι; Σας ευχαριστώ πολύ εκ τών προτέρων για τις απαντήσεις σας και καλή επιτυχία σε όλες όσες προσπαθούν να συλλάβουν μωράκι!

Καλησπέρα κοπέλα μου σου εύχομαι γρήγορα να γεμίσουν τα χεράκια σου μωράκια!!! Εγώ έμεινα με την δεύτερη φορά περιμένω διδυμακια κ έχω άλλες 4 βλαστοκυστες κρύο συντήρηση. Εμενα γιατρός μου είναι η Κ. Κύρου Δήμητρα είμαι πολύ ευχαριστημενη γιατί προσπαθούσαμε 5 χρόνια σε διάφορους γιατρούς. Αυτό που μου άρεσε στην Κ Κύρου είναι η ειλικρίνεια της ότι έχει να σου πει θα στο πει χωρίς να χαϊδεύει αυτιά από την πρώτη στιγμή αν και ήμουν τόσο απογοητευμένη από άλλους γιατρούς αισθάνθηκα ότι έχω απέναντί μου έναν επιστήμονα που πραγματικά θα με βοηθήσει ένιωσα εμπιστοσύνη. Επίσης ότι ώρα κ να την πάρω τηλέφωνο δεν υπάρχει περίπτωση να μην το σηκώσει. Σου εύχομαι καλή επιτυχία κ αν χρειαστείς οτιδήποτε μπορείς να μου στείλεις ακόμα κ αν θέλεις απλά να μιλήσεις σε κάποιον. Φιλιά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Τα καλύτερα έχω να πω κι εγώ για την κα Κύρου Δήμητρα. Μετά από χρόνια προσπαθειών με 2 σπερματεγχυσεις κ 3 εξωσωματικές με άλλο γιατρό αποφασίσαμε να πάμε στην Κύρου κ πραγματικά ήταν ότι καλύτερο καναμε,καθώς μετα απο 2 εξωσωματικές μαζί της είμαι επιτέλους για πρώτη φορά έγκυος μετά από 5 χρονια ταλαιπωρίας κ πόνου κ περιμένω την κορούλα μου τον φεβρουαριο. Πρόκειται για μια γιατρό που δεν σε αντιμετωπίζει ως ένα ακόμα περιστατικό από τα πολλά. Μελετά και ασχολείται ενδελεχώς με το πρόβλημα σου,σου εξηγεί τα πάντα κ ήταν πραγματικά πάντα διαθέσιμη οταν την χρειάστηκα. Το ίδιο ισχύει κ για την μαια της που μας εξυπηρετούσε πάντα με χαμόγελο κ υπευθυνότητα. Τους είμαστε ειλικρινά ευγνώμονες όχι μόνο για το αποτέλεσμα αλλά και για την ανθρώπινη αντιμετώπιση που είχαμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν κάποια κοπέλα έχει να προτείνει κάποιον  σωστό επιστήμονα και σίγουρα άνθρωπο να μην σε κοιτάει στην τσέπη μόνο θα ήθελα μια πρόταση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/11/2021 at 11:59 ΠΜ, ο/η Vicky84 είπε:

Αν κάποια κοπέλα έχει να προτείνει κάποιον  σωστό επιστήμονα και σίγουρα άνθρωπο να μην σε κοιτάει στην τσέπη μόνο θα ήθελα μια πρόταση 

Γκουτζιούλης Φώτιος στο FIVI, στο Διαβαλκανικό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 29/10/2021 at 12:47 ΜΜ, ο/η Νανά22 είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου σου εύχομαι γρήγορα να γεμίσουν τα χεράκια σου μωράκια!!! Εγώ έμεινα με την δεύτερη φορά περιμένω διδυμακια κ έχω άλλες 4 βλαστοκυστες κρύο συντήρηση. Εμενα γιατρός μου είναι η Κ. Κύρου Δήμητρα είμαι πολύ ευχαριστημενη γιατί προσπαθούσαμε 5 χρόνια σε διάφορους γιατρούς. Αυτό που μου άρεσε στην Κ Κύρου είναι η ειλικρίνεια της ότι έχει να σου πει θα στο πει χωρίς να χαϊδεύει αυτιά από την πρώτη στιγμή αν και ήμουν τόσο απογοητευμένη από άλλους γιατρούς αισθάνθηκα ότι έχω απέναντί μου έναν επιστήμονα που πραγματικά θα με βοηθήσει ένιωσα εμπιστοσύνη. Επίσης ότι ώρα κ να την πάρω τηλέφωνο δεν υπάρχει περίπτωση να μην το σηκώσει. Σου εύχομαι καλή επιτυχία κ αν χρειαστείς οτιδήποτε μπορείς να μου στείλεις ακόμα κ αν θέλεις απλά να μιλήσεις σε κάποιον. Φιλιά 

Σε ευχαριστώ πολύ Νανά 22! Και όλα 🤗!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/11/2021 at 6:52 ΜΜ, ο/η Νατκερ είπε:

Τα καλύτερα έχω να πω κι εγώ για την κα Κύρου Δήμητρα. Μετά από χρόνια προσπαθειών με 2 σπερματεγχυσεις κ 3 εξωσωματικές με άλλο γιατρό αποφασίσαμε να πάμε στην Κύρου κ πραγματικά ήταν ότι καλύτερο καναμε,καθώς μετα απο 2 εξωσωματικές μαζί της είμαι επιτέλους για πρώτη φορά έγκυος μετά από 5 χρονια ταλαιπωρίας κ πόνου κ περιμένω την κορούλα μου τον φεβρουαριο. Πρόκειται για μια γιατρό που δεν σε αντιμετωπίζει ως ένα ακόμα περιστατικό από τα πολλά. Μελετά και ασχολείται ενδελεχώς με το πρόβλημα σου,σου εξηγεί τα πάντα κ ήταν πραγματικά πάντα διαθέσιμη οταν την χρειάστηκα. Το ίδιο ισχύει κ για την μαια της που μας εξυπηρετούσε πάντα με χαμόγελο κ υπευθυνότητα. Τους είμαστε ειλικρινά ευγνώμονες όχι μόνο για το αποτέλεσμα αλλά και για την ανθρώπινη αντιμετώπιση που είχαμε. 

Σε ευχαριστώ πολύ Νατκερ! Με το καλό να γεννηθεί η κορούλα σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/10/2021 at 12:47 ΜΜ, ο/η Νανά22 είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου σου εύχομαι γρήγορα να γεμίσουν τα χεράκια σου μωράκια!!! Εγώ έμεινα με την δεύτερη φορά περιμένω διδυμακια κ έχω άλλες 4 βλαστοκυστες κρύο συντήρηση. Εμενα γιατρός μου είναι η Κ. Κύρου Δήμητρα είμαι πολύ ευχαριστημενη γιατί προσπαθούσαμε 5 χρόνια σε διάφορους γιατρούς. Αυτό που μου άρεσε στην Κ Κύρου είναι η ειλικρίνεια της ότι έχει να σου πει θα στο πει χωρίς να χαϊδεύει αυτιά από την πρώτη στιγμή αν και ήμουν τόσο απογοητευμένη από άλλους γιατρούς αισθάνθηκα ότι έχω απέναντί μου έναν επιστήμονα που πραγματικά θα με βοηθήσει ένιωσα εμπιστοσύνη. Επίσης ότι ώρα κ να την πάρω τηλέφωνο δεν υπάρχει περίπτωση να μην το σηκώσει. Σου εύχομαι καλή επιτυχία κ αν χρειαστείς οτιδήποτε μπορείς να μου στείλεις ακόμα κ αν θέλεις απλά να μιλήσεις σε κάποιον. Φιλιά 

Με το καλό να γεννηθούν τα διδιμάκια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια και καλή Παρασκευούλα.Ξεκιναω σήμερα το φαρμακευτικό μου πρωτόκολλο.Πρωτος υπέρηχος 8 Μαϊου.Ευχομαι η δεύτερη ετ να είναι η τυχερή ♥️🙏♥️
    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...