Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σεπτέμβρη ζωγραφίζεις...χρώματα πολλά γεννάς...ευλογημένες..φουσκωτές κοιλίτσες άρχισε να μας σκορπάς!!!!!


lavie

Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Χχαχαχαχαχ γελάω με τον άντρα σου!!! μάλλον εσύ θα πεις τον δεσπότη παναγιώτη! χαχαχαχα

Πάντως εμένα δε θα μ'αρέσει εάν πάμε σε αυτόν τον γιατρό, να μας πάρει έναν-έναν μέσα! θα μου τη σπάσει! θέλω να ακούμε και οι 2!!!

αχαχχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!! δεν εχω και αντιδρασεις!!!! δικιο εχεις!!! θα με ξεζουμισει!! 😆😆😆

κοριτσια, αν χαθω απ το φορουμ το απογευμα να ξερετε θα πολεμαω για το σπλαχνο μου!!!!!! 😆😆🤣

Αν ειναι να βγει απο εκει μεσα πυ πυ πυραυλος, κάνε μια υποχωρηση!!! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Θα συμφωνήσω με την τελική σου απόφαση! ούτε εγώ θα τα έπαιρνα! Κάντε αγαπούλες κάθε μέρα και θα είσαι σίγουρη ότι δε θα χάσετε την ημέρα! Διακοπές θα είστε...όρεξη θα υπάρχει!!! Εάν έχεις τα τεστάκια μαζί σου θα το έχεις  συνέχεια στο μυαλό σου!

Σας ευχαριστώ κορίτσια έχετε δίκιο διακοπες είναι χρειαζόμαστε χαλάρωση γιατί το καλοκαίρι που είχαμε ένα μήνα άδεια κάτι μας συνέβηκε και ακυρώσαμε το ταξίδι μας! Όποτε χαλαρά και μακάρι να είμαστε και τυχεροί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

ναι αυτο να κανεις!!! συμφωνώ με την @iriana!! οταν τα εχουμε μαζι, έρχονται σαν διαβολακια στη σκέψη μας!! κι εγω στη ροδο που τα πηρα, το σκεφτομουν συνεχεια... 😕

καλύτερη χαλαρη κι ωραια!!! εξάλλου διακοπες θα ειστε, απο επαφες άλλο τπτ!!!! που θα πάτε κορίτσι;;;

Θα πάμε Βουδαπέστη και λεω στον άντρα μου αν πετύχει εκεί και είναι αγόρι θα το βγάλω Βούδα αν είναι κορίτσι θα το βγάλω Πεστη 🤪🤪🤪!! 
 

εχεις δίκιο αν τα εχεις μαζί μπαίνεις σε πειρασμό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Εφοσον δεν θα έχεις αμφιβολία για το αν έγινε οωρηξια, παράτα τα και να περάσετε τέλειααα!!! Να γυρίσετε 3 εύχομαι 👶👶👶👶

Μου τελείωσαν οι αντιδράσεις!! 
 

σε ευχαριστώ παρά πολύ μακάρι κορίτσια ❤️❤️ Να είναι για ολες μας ο τυχερός μηνας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

@Antonia2 χαίρομαι που έχεις αυτή τη ψυχολογία κορίτσι μου, αυτό είναι το σημαντικότερο! Κ κάντε σήμερα αγαπούλες να το γιορτάσετε... Κ που ξέρεις 

Aχ κοριτσι μου για σενα δεν έχω λόγια!!!! ❤️ Μια λέξη λέω και πιάνεις αμέσως την ψυχολογία μου!!

Πραγματικα από εχθες πετάω!! νιώθω τόσο αισιόδοξη!! (γι αυτο η ρουφιάνα τον έπρηζα από την αρχή τον άντρα μου να παμε για εξετάσεις αλλά αυτός εκείιιιιιιι.. "μετα το 6μηνο πάμε όπου θες! μην ξεκινάς ανάποδα και με αγχώνεις" μου είπε!! τι να κανω που τον αγαπαω και δε θελω να τον πιέζω...)

Ευχαριστώ για όοολη τη βοήθεια και την καθοδήγηση!!! Μας νοιάζεσαι όλες τόσο πολύ!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Γειά σας κορίτσια!!!

Συμφωνώ κορίτσι μου μην τα πάρεις, διακοπές θα είστε, δεν μπορεί...... σεξάκι σίγουρα θα γίνει αρκετό, οπότε δεν έχει νόημα να σε αγχώνει κάτι τέτοιο!!!

Εχεις δίκιο δε θα τα πάρω επαφές θα έχουμε όποτε δεν υπάρχει λόγος να τα πάρω 😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κορίτσια κλαιω!! απο εχθες που πηγαμε στους γιατρους κατι εχει πιασει τον άντρα μου!!! σαν να προσηλωθηκε στο στοχο "παιδι"!!!! κτ του ειπε ο ουρολογος οταν κλειστηκαν εκει μεσα και του γυρισε το ματι!!😆

Του γραφω λοιπον οτι σμρ ειναι η γονιμη και οχι απο αυριο (που μας ειχε πει η γυναικολογος) και μου λεει "φυγε απ τη δουλεια και στις 3 να εισαι σπιτι!!!!!"

εκλαψααααααααα 🤣🤣 παλιοτερα μια φορα του ειπα οτι ειναι καλες οι μερες και αγχωθηκε!! επεσε το καστρο!!! 😆😆

Κάτι θα του είπε σίγουρα…φύγε και εσυ βρε στις 3:00 να γίνει το θαύμα τώρα που τον βρήκες πανέτοιμο χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Θα πάμε Βουδαπέστη και λεω στον άντρα μου αν πετύχει εκεί και είναι αγόρι θα το βγάλω Βούδα αν είναι κορίτσι θα το βγάλω Πεστη 🤪🤪🤪!! 
 

εχεις δίκιο αν τα εχεις μαζί μπαίνεις σε πειρασμό 

αχ η Βουδαααα..... όνειρο!!! θα περασετε παραμυθενια!! χαλαρώστε μακρυα απο όλους και ολα θα έρθουν μόνα τους!! χωρίς τεστακια και προγραμματα!!!

Υ.Γ. με τα ονόματα έκλαψααααααααααααα 🤣🤣🤣 (με εχει πιασει μια χαζοχαρουμενιάση σμρ αλλά κι εσείς δεν παίζεστε!!! δίνετε πόνο!!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

αχ η Βουδαααα..... όνειρο!!! θα περασετε παραμυθενια!! χαλαρώστε μακρυα απο όλους και ολα θα έρθουν μόνα τους!! χωρίς τεστακια και προγραμματα!!!

Υ.Γ. με τα ονόματα έκλαψααααααααααααα 🤣🤣🤣 (με εχει πιασει μια χαζοχαρουμενιάση σμρ αλλά κι εσείς δεν παίζεστε!!! δίνετε πόνο!!!!)

Μακάρι να έχω διδυμάκια ένα αγόρι ένα κορίτσι και τότε θα είναι κομπλέ το όνομα 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κάτι θα του είπε σίγουρα…φύγε και εσυ βρε στις 3:00 να γίνει το θαύμα τώρα που τον βρήκες πανέτοιμο χαχαχα

ειμαι τοσο γιουχου μετα τους γιατρους που και τον αλλο μηνα να ερθει δεν εχω θεμα... εκει εφτασα!! 🤪

ισως γτ ξερω οτι αυτο το μηνα δεν θα εχω αγχος αν θα ερθει η οχι.. ειναι σιγουρο οτι θα ρθει.... 😆😆

Υ.Γ. δυστυχως χθες εφυγα μια ωρα νωριτερα για να προλαβουμε τους γιατρους και το πρωι αργησα μιση ωρα γτ με καθυστερησαν στους υπερηχους... δε με παιρνει να φυγω! θα με απολυσουν στο τελος!! 😎 τι μανα θα γινω εγω;;; ανεργη θα μαι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Μακάρι να έχω διδυμάκια ένα αγόρι ένα κορίτσι και τότε θα είναι κομπλέ το όνομα 🤣🤣🤣

😆😆😆😆😆😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Aχ κοριτσι μου για σενα δεν έχω λόγια!!!! ❤️ Μια λέξη λέω και πιάνεις αμέσως την ψυχολογία μου!!

Πραγματικα από εχθες πετάω!! νιώθω τόσο αισιόδοξη!! (γι αυτο η ρουφιάνα τον έπρηζα από την αρχή τον άντρα μου να παμε για εξετάσεις αλλά αυτός εκείιιιιιιι.. "μετα το 6μηνο πάμε όπου θες! μην ξεκινάς ανάποδα και με αγχώνεις" μου είπε!! τι να κανω που τον αγαπαω και δε θελω να τον πιέζω...)

Ευχαριστώ για όοολη τη βοήθεια και την καθοδήγηση!!! Μας νοιάζεσαι όλες τόσο πολύ!!❤️

Κορίτσι μου γλυκό ❤❤❤

Το καλύτερο βέβαια είναι ότι άλλαξε κ η ψυχολογία του αντρούλη σου! Γενικά κάτι έχει αυτός ο γιατρός κ αλλάζει την αύρα νομίζω!!! Κ εμείς έτσι σαν χαζοχαρούμενα είχαμε βγει.... 😆😆 μακάρι είναι γουρλής κ όπως ήρθε σε εμάς το αγγελούδι μας μετά την επίσκεψη να έρθει κ σε εσάς!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσι μου γλυκό ❤❤❤

Το καλύτερο βέβαια είναι ότι άλλαξε κ η ψυχολογία του αντρούλη σου! Γενικά κάτι έχει αυτός ο γιατρός κ αλλάζει την αύρα νομίζω!!! Κ εμείς έτσι σαν χαζοχαρούμενα είχαμε βγει.... 😆😆 μακάρι είναι γουρλής κ όπως ήρθε σε εμάς το αγγελούδι μας μετά την επίσκεψη να έρθει κ σε εσάς!!! 

αχ μακαριιιι!!!! απ το στόμα σου και στου θεου το αυτι!! 💌❤️❤️👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Ναι δουλευουν τα τεστακια!!! κι εγώ σκάλωσα χθες με τη γιατρό και λέω κτ δεν μου βγαζουν καλα.. ευτυχως που ειχα σμρ τον άλλο υπέρηχο και έβγαλα μια άκρη.. 😁

χθες δεν είχαμε επαφή... μετά τους γιατρούς (ξεμπερδέψαμε 9μιση η ώρα) πήγαμε για φαγητό και γυρίσαμε σπίτι 11και... μπανάκι και πέσαμε ψόφιοι.. η μόνη κοντινή επαφή ήταν το Σαββατο οποτε δεν... πάμε για τον άλλο κύκλο!!! Δυνατά και χωρις άγχος!!!!! 💪💪💪

Καλησπερα κοριτσι ωραία τα νέα σου!! Καλά αποτελέσματα!!

Εγώ θα σου ελεγα εχετε και μια επαφη σημερα ποτέ δε ξερεις..εχω ακούσει οτι το ωάριο μενει κάποιες ωρες στη μήτρα..μπορει η σημερινή επαφή και του Σαββάτου να’ναι αρκετές😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Ακριβώς αυτό 1-2 φορες έπεσα έξω στις αρχές που ξεκινήσαμε που έπαθε ένα σοκ ο οργανισμός μου μάλλον! Δεν θα τα πάρω τελικά το αποφάσισα,  εξάλλου θα είμαστε σε διακοπες δεν πρέπει να αγχώνομαι για αυτό πάμε για να χαλαρώσουμε από όλα 

Συμφωνώ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπερα κοριτσι ωραία τα νέα σου!! Καλά αποτελέσματα!!

Εγώ θα σου ελεγα εχετε και μια επαφη σημερα ποτέ δε ξερεις..εχω ακούσει οτι το ωάριο μενει κάποιες ωρες στη μήτρα..μπορει η σημερινή επαφή και του Σαββάτου να’ναι αρκετές😜

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Ελπίζω τα αποτελέσματα να είναι καλά και να μας δώσουν ακόμα περισσότερη ώθηση!! 😉❤️

νομίζω με τετοια ψυχολογία η επαφή σμρ θα γίνει έτσι κι αλλιως!! 😊 Για την πάρτη μας και μόνο!!! αχαχαχαχα!!

κι αν μας κάτσει, καλως να ερθει το θαυματακι μας!!!!! 🙏😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Ελπίζω τα αποτελέσματα να είναι καλά και να μας δώσουν ακόμα περισσότερη ώθηση!! 😉❤️

νομίζω με τετοια ψυχολογία η επαφή σμρ θα γίνει έτσι κι αλλιως!! 😊 Για την πάρτη μας και μόνο!!! αχαχαχαχα!!

κι αν μας κάτσει, καλως να ερθει το θαυματακι μας!!!!! 🙏😍😍😍

Κορίτσια μου πιστεύω πως κάθε φορά που πηγαίνουμε στο γιατρό και κάνουμε εξετάσεις είτε αποκλείοντας ενα πρόβλημα είτε αν διαπιστωθεί και αντιμετώπιστει ενα πρόβλημα κάνουμε ενα βήμα πιο κοντά στο στόχο μας, αυτο μας χαροποιεί και μας δίνει δύναμη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ειμαι σε τεραστιο σοκ.......... Πριν λιγο πηρα αποτελεσμαρα σπερμοδιαγραμμαατος και  δεν μπορω να σταματησω να κλαιω με τιποτα.... Η κακη μου διαισθηση τοσα χρονια  οτι κατι δεν θα παει καλα επιβεβαιωθηκε.... Βγηκε το σπερμοδιαγραμμα ανδρα μου, ειχε παρα πολυ κακα αποτελεσματα σε σημειο ποθ ο γιατρος γονιμοτητας ειπε οτι ουτε εξσωματικη δεν γινεται ετσιπιθανον... (300.000 ανα ml με κατωτατο οριο 15 εκατομμυρια, και συνολο σε ολο το δειγμα 1 εκατομμυριο με κατωτατο οριο αποδεκτο τα 39...... η εκτιμηση κινητικοτητας κλπ ηταν αδυνατητα υπολιοπα δεν εκτιμουνται καν  (Μακαρι να μπορουσα να σας μεταφερω ποσο ασχημα μπορω να αισθανομαι.. Περιμενα τοσα πολλα χρονια και ενιωθα οτι κατι δεν θα παει καλα... Πραγματικα αναρωτιεμαι γιατι ? Μα γιατι?  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσια ειμαι σε τεραστιο σοκ.......... Πριν λιγο πηρα αποτελεσμαρα σπερμοδιαγραμμαατος και  δεν μπορω να σταματησω να κλαιω με τιποτα.... Η κακη μου διαισθηση τοσα χρονια  οτι κατι δεν θα παει καλα επιβεβαιωθηκε.... Βγηκε το σπερμοδιαγραμμα ανδρα μου, ειχε παρα πολυ κακα αποτελεσματα σε σημειο ποθ ο γιατρος γονιμοτητας ειπε οτι ουτε εξσωματικη δεν γινεται ετσιπιθανον... (300.000 ανα ml με κατωτατο οριο 15 εκατομμυρια, και συνολο σε ολο το δειγμα 1 εκατομμυριο με κατωτατο οριο αποδεκτο τα 39...... η εκτιμηση κινητικοτητας κλπ ηταν αδυνατητα υπολιοπα δεν εκτιμουνται καν  (Μακαρι να μπορουσα να σας μεταφερω ποσο ασχημα μπορω να αισθανομαι.. Περιμενα τοσα πολλα χρονια και ενιωθα οτι κατι δεν θα παει καλα... Πραγματικα αναρωτιεμαι γιατι ? Μα γιατι?  

Κοριτσι μου γλυκό προσπαθησε να ηρεμησεις. νομίζω οτι ο γιατρος ηταν πολύ επιπόλαιος με αυτό που σου είπε. καταλαβαινω απο αυτα που μας γραφεις οτι το αποτελεσμα δεν ειναι καλο (γιατι δεν εχω εικονα με τα ορια του σπερματος) αλλά μην απογοητευεσαι. 

Ηταν οι συνθηκες της δειγματοληψιας οκ; ο αντρας σου τηρησε ολες τις προυποθεσεις;; Το κέντρο είναι αξιοπιστο;; συγγνωμη που σε ρωταω αλλα ολα αυτα παίζουν ρόλο.

Νομίζω η @Froufro έχει πολυ κοντινό της ζευγαρι που με 7 σπερματοζωάρια σε ΟΛΟ το δειγμα, το ζευγάρι έχει αποκτησει παιδακι μέσω εξωσωματικης.

Μην απελπίζεσαι και εξαντλησε ολα τα ενδεχομενα. 

Κλαψε αν το χρειαζεσαι για να εκτονωθεις αλλα εχε πιστη και θα ερθει το θαυματακι σου. το πιστευω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσια ειμαι σε τεραστιο σοκ.......... Πριν λιγο πηρα αποτελεσμαρα σπερμοδιαγραμμαατος και  δεν μπορω να σταματησω να κλαιω με τιποτα.... Η κακη μου διαισθηση τοσα χρονια  οτι κατι δεν θα παει καλα επιβεβαιωθηκε.... Βγηκε το σπερμοδιαγραμμα ανδρα μου, ειχε παρα πολυ κακα αποτελεσματα σε σημειο ποθ ο γιατρος γονιμοτητας ειπε οτι ουτε εξσωματικη δεν γινεται ετσιπιθανον... (300.000 ανα ml με κατωτατο οριο 15 εκατομμυρια, και συνολο σε ολο το δειγμα 1 εκατομμυριο με κατωτατο οριο αποδεκτο τα 39...... η εκτιμηση κινητικοτητας κλπ ηταν αδυνατητα υπολιοπα δεν εκτιμουνται καν  (Μακαρι να μπορουσα να σας μεταφερω ποσο ασχημα μπορω να αισθανομαι.. Περιμενα τοσα πολλα χρονια και ενιωθα οτι κατι δεν θα παει καλα... Πραγματικα αναρωτιεμαι γιατι ? Μα γιατι?  

Καταλαβαίνω το σοκ και το πως αισθάνεσαι -έχω περάσει το σοκ και καταλαβαίνω- αλλά ψυχραιμία.

Ο γιατρός γονιμότητας θα έπρεπε να σας καθοδηγήσει σε ουρολόγο εξειδικευμένο σε θέματα αναπαραγωγής και να μην βιάζεται να βγάλει συμπεράσματα. Παιδιά έχουν κάνει και άντρες με αζωοσπερμία (0 σπέρμα δηλαδή) είτε με βιοψία όρχεως είτε με δωρητή σπέρματος. Ένα κακό σπερμοδιάγραμμα μπορεί να έχει πολλές αιτίες που οι περισσότερες λύνονται ή βελτιώνονται.

Ο γιατρός που πήγε η @Antonia2 (αν είναι ο κος Ασβέστης) είναι και δικός μας γιατρός που είμαι σε προσπάθεια εξωσωματικής αλλά και της @troia που περιμένει το παιδάκι της σε λίγο καιρό.

Επίσης η @troia έχει αναφέρει και άλλα ονόματα εξειδικευμένων ουρολόγων και αν το δει θα σε βοηθήσει.

Ειδικός στο σπέρμα είναι μονο ο ουρλόγος αναπαργωγής και κανένας άλλος. Οι γυναικολόγοι έχουν κάποιες βασικές γνώσεις και μέχρι εκεί στο θέμα σπέρμα.

Πάρε το χρόνο σου, στήριξε τον άντρα σου γιατί και για αυτόν θα είναι σοκ, βρείτε τις δυνάμεις σας και ψάχτε το.

Ελπίζω το σπερμοδιάγραμμα να είναι σε εξειδικευμένο κέντρο και οχι σε απλό μικροβιολογικό (τύπου Βιοιατρική) γιατί έχουν δώσει σε πάρα πολλές περιπτώσεις ψευδή αποτελέσματα και έχουν χάσει πολύ χρόνο πολλά ζευγάρια.

Οτι χρειαστείς είμαστε εδώ 💓

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Καταλαβαίνω το σοκ και το πως αισθάνεσαι -έχω περάσει το σοκ και καταλαβαίνω- αλλά ψυχραιμία.

Ο γιατρός γονιμότητας θα έπρεπε να σας καθοδηγήσει σε ουρολόγο εξειδικευμένο σε θέματα αναπαραγωγής και να μην βιάζεται να βγάλει συμπεράσματα. Παιδιά έχουν κάνει και άντρες με αζωοσπερμία (0 σπέρμα δηλαδή) είτε με βιοψία όρχεως είτε με δωρητή σπέρματος. Ένα κακό σπερμοδιάγραμμα μπορεί να έχει πολλές αιτίες που οι περισσότερες λύνονται ή βελτιώνονται.

Ο γιατρός που πήγε η @Antonia2 (αν είναι ο κος Ασβέστης) είναι και δικός μας γιατρός που είμαι σε προσπάθεια εξωσωματικής αλλά και της @troia που περιμένει το παιδάκι της σε λίγο καιρό.

Επίσης η @troia έχει αναφέρει και άλλα ονόματα εξειδικευμένων ουρολόγων και αν το δει θα σε βοηθήσει.

Ειδικός στο σπέρμα είναι μονο ο ουρλόγος αναπαργωγής και κανένας άλλος. Οι γυναικολόγοι έχουν κάποιες βασικές γνώσεις και μέχρι εκεί στο θέμα σπέρμα.

Πάρε το χρόνο σου, στήριξε τον άντρα σου γιατί και για αυτόν θα είναι σοκ, βρείτε τις δυνάμεις σας και ψάχτε το.

Ελπίζω το σπερμοδιάγραμμα να είναι σε εξειδικευμένο κέντρο και οχι σε απλό μικροβιολογικό (τύπου Βιοιατρική) γιατί έχουν δώσει σε πάρα πολλές περιπτώσεις ψευδή αποτελέσματα και έχουν χάσει πολύ χρόνο πολλά ζευγάρια.

Οτι χρειαστείς είμαστε εδώ 💓

 

ναι κοριτσι μου τον κο Ασβεστη επισκεφθηκαμε χθες. Ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσια ειμαι σε τεραστιο σοκ.......... Πριν λιγο πηρα αποτελεσμαρα σπερμοδιαγραμμαατος και  δεν μπορω να σταματησω να κλαιω με τιποτα.... Η κακη μου διαισθηση τοσα χρονια  οτι κατι δεν θα παει καλα επιβεβαιωθηκε.... Βγηκε το σπερμοδιαγραμμα ανδρα μου, ειχε παρα πολυ κακα αποτελεσματα σε σημειο ποθ ο γιατρος γονιμοτητας ειπε οτι ουτε εξσωματικη δεν γινεται ετσιπιθανον... (300.000 ανα ml με κατωτατο οριο 15 εκατομμυρια, και συνολο σε ολο το δειγμα 1 εκατομμυριο με κατωτατο οριο αποδεκτο τα 39...... η εκτιμηση κινητικοτητας κλπ ηταν αδυνατητα υπολιοπα δεν εκτιμουνται καν  (Μακαρι να μπορουσα να σας μεταφερω ποσο ασχημα μπορω να αισθανομαι.. Περιμενα τοσα πολλα χρονια και ενιωθα οτι κατι δεν θα παει καλα... Πραγματικα αναρωτιεμαι γιατι ? Μα γιατι?  

Καταλαβαίνω το σοκ σας.. το περάσαμε και εμείς πριν ένα χρόνο.. τον γιατρό σας δεν καταλαβαίνω με αυτά που λεει.. εμάς αρκετά σπερμοδιαγραμματα είχαν ολικό αριθμό περίπου 250000 και εξωσωματική κάναμε κανονικά και με επιτυχία, χρειάζεστε καλό ουρολόγο να σας καθοδηγήσει πρώτα.. υπάρχει μια σειρά εξετάσεων για να βρουν τι προκαλεί το πρόβλημα και να βελτιώσουν ότι μπορούν.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

-

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσι μου γλυκό προσπαθησε να ηρεμησεις. νομίζω οτι ο γιατρος ηταν πολύ επιπόλαιος με αυτό που σου είπε. καταλαβαινω απο αυτα που μας γραφεις οτι το αποτελεσμα δεν ειναι καλο (γιατι δεν εχω εικονα με τα ορια του σπερματος) αλλά μην απογοητευεσαι. 

Ηταν οι συνθηκες της δειγματοληψιας οκ; ο αντρας σου τηρησε ολες τις προυποθεσεις;; Το κέντρο είναι αξιοπιστο;; συγγνωμη που σε ρωταω αλλα ολα αυτα παίζουν ρόλο.

Νομίζω η @Froufro έχει πολυ κοντινό της ζευγαρι που με 7 σπερματοζωάρια σε ΟΛΟ το δειγμα, το ζευγάρι έχει αποκτησει παιδακι μέσω εξωσωματικης.

Μην απελπίζεσαι και εξαντλησε ολα τα ενδεχομενα. 

Κλαψε αν το χρειαζεσαι για να εκτονωθεις αλλα εχε πιστη και θα ερθει το θαυματακι σου. το πιστευω!!!

ειναι τοσο σοκ αυτο το πραγμα, πραγματικα σας λεω δεν το περιμενα με τιποτα. Θα μου πεις γιατι δεν το περιμενες? Δεν ξερω το ειχα ριξει σεμενα... Και ο αντρας μου εχει παθει σοκ τωρα...Θα προσπαθησω να ηρεμησω..

Δυστυχως ζουμε εκτος Αθηνας και το καναμε σε ενα πολυ καλο μιρκοβιολογικο που ομως μας εδωσε παρα πολυ αναλυτικες οδηγιες και ειναι παντα πολυ προσεκτικοι... Θα παμε στην Αθηνα για επαναληωη εννοειται μολις κατφερουμε να συνελθουμε...

Γενικα δεν αισθανομαι ετοιμη να μπω σε διαδικασια εξωσωματικης... Αισθανομαι βαθια στενοχωρημενη,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Καταλαβαίνω το σοκ σας.. το περάσαμε και εμείς πριν ένα χρόνο.. τον γιατρό σας δεν καταλαβαίνω με αυτά που λεει.. εμάς αρκετά σπερμοδιαγραμματα είχαν ολικό αριθμό περίπου 250000 και εξωσωματική κάναμε κανονικά και με επιτυχία, χρειάζεστε καλό ουρολόγο να σας καθοδηγήσει πρώτα.. υπάρχει μια σειρά εξετάσεων για να βρουν τι προκαλεί το πρόβλημα και να βελτιώσουν ότι μπορούν.. 

Καλησπερα κοριτσι μου σε υπερυχαριστω για απαντηση... θα μαζεψω τα κομματια μου επομενες μερες για να παμε σε ουρολογο στην Αθηνα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...