Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έμβρυομεταφορά μετά από 2 χρόνια.


ΝΑΚΑ

Recommended Posts

Καλημέρα 

Θα ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας ...έχω μια κορούλα 18 μηνών , κι εχώ 4 γονιμοποιημένα ωάρια στο Ιασώ , και σκέφτομαι μήπως τα χρησιμοποιήσω. Η ηλικία μου ειναι 40 οπότε δεν έχω και πολλά περιθώρια ακόμα ....

Έχει κάνει κάποια έμβρυομεταφορά μετά από τόσο καιρό ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η ΝΑΚΑ είπε:

Καλημέρα 

Θα ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας ...έχω μια κορούλα 18 μηνών , κι εχώ 4 γονιμοποιημένα ωάρια στο Ιασώ , και σκέφτομαι μήπως τα χρησιμοποιήσω. Η ηλικία μου ειναι 40 οπότε δεν έχω και πολλά περιθώρια ακόμα ....

Έχει κάνει κάποια έμβρυομεταφορά μετά από τόσο καιρό ?

Γειά σου Νακα! Πως είσαι; θυμάμαι την ιστορία σου κ πόσο κουράγιο μου είχε δώσει! Τώρα έχω κ γω μια κόρη 6 μηνών! 

Έχω κρατήσει κ γω έμβρυα που σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω αργότερα. Ο γιατρός μου είχε πει ότι δεν τίθεται κανένα θέμα! Άλλωστε κ την κόρη μου την έκανα μετά από κατάψυξη 6 μηνών σχεδόν (λόγω υπερδιεργεσης αρχικά κ μετά λόγω κορονοιου καθυστέρησαν όλα!). 

Πάντως τα φώτα της μπορεί να δώσει εδώ η @Antelope

Να χαίρεσαι τη μικρή σου κ με το καλό το επόμενο ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΝΑΚΑ είπε:

Καλημέρα 

Θα ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας ...έχω μια κορούλα 18 μηνών , κι εχώ 4 γονιμοποιημένα ωάρια στο Ιασώ , και σκέφτομαι μήπως τα χρησιμοποιήσω. Η ηλικία μου ειναι 40 οπότε δεν έχω και πολλά περιθώρια ακόμα ....

Έχει κάνει κάποια έμβρυομεταφορά μετά από τόσο καιρό ?

Είχα διαβάσει σε ένα άρθρο ότι δεν γερνάει η μήτρα αλλά τα ωαρια. Το ότι υπάρχουν κατεψυγμένα αυτό σημαίνει ότι είναι προ 2 χρόνων αρα είναι με το μέρος σου. Φυσικά και να κάνεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Γειά σου Νακα! Πως είσαι; θυμάμαι την ιστορία σου κ πόσο κουράγιο μου είχε δώσει! Τώρα έχω κ γω μια κόρη 6 μηνών! 

Έχω κρατήσει κ γω έμβρυα που σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω αργότερα. Ο γιατρός μου είχε πει ότι δεν τίθεται κανένα θέμα! Άλλωστε κ την κόρη μου την έκανα μετά από κατάψυξη 6 μηνών σχεδόν (λόγω υπερδιεργεσης αρχικά κ μετά λόγω κορονοιου καθυστέρησαν όλα!). 

Πάντως τα φώτα της μπορεί να δώσει εδώ η @Antelope

Να χαίρεσαι τη μικρή σου κ με το καλό το επόμενο ❤️

Κι εγώ σε θυμάμαι κι όταν διάβασα ότι είσαι έγκυος χάρηκα πολύ !!! Να σου ζήσει κι εσένα το κοριτσάκι σου !!! Κι εγώ που είχα ρωτήσει το γιατρό μου είπε δεν υπάρχει κανένα θέμα, αλλά το σκέφτομαι λίγο .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Είχα διαβάσει σε ένα άρθρο ότι δεν γερνάει η μήτρα αλλά τα ωαρια. Το ότι υπάρχουν κατεψυγμένα αυτό σημαίνει ότι είναι προ 2 χρόνων αρα είναι με το μέρος σου. Φυσικά και να κάνεις. 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΝΑΚΑ είπε:

Καλημέρα 

Θα ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας ...έχω μια κορούλα 18 μηνών , κι εχώ 4 γονιμοποιημένα ωάρια στο Ιασώ , και σκέφτομαι μήπως τα χρησιμοποιήσω. Η ηλικία μου ειναι 40 οπότε δεν έχω και πολλά περιθώρια ακόμα ....

Έχει κάνει κάποια έμβρυομεταφορά μετά από τόσο καιρό ?

Καλημέρα κοπέλα μου, έχω μια εικόνα από την αδερφή μου... Κ εκείνη θα το προσπαθήσει ξανά, είναι ακριβώς στην ίδια φάση με εσένα. Από ότι της έχουν πει δεν υπάρχει κανένα θέμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου, έχω μια εικόνα από την αδερφή μου... Κ εκείνη θα το προσπαθήσει ξανά, είναι ακριβώς στην ίδια φάση με εσένα. Από ότι της έχουν πει δεν υπάρχει κανένα θέμα 

Καλή επιτυχία και στην αδερφή σου να της πάνε όλα καλα !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έκανα ακριβώς αυτή τη διαδικασία! Όταν ο γιος μου ήταν 18 μηνών έκανα εμβρυομεταφορα 2 από τις 3 βλαστοκύστες που είχα στην κατάψυξη από την προηγούμενη διέγερση, 2,5 χρόνια πριν. Το αποτέλεσμα: Έπιασαν και οι δύο και τώρα είμαι τρίτεκνη! Ήμουν 39,5 και δεν υπήρχε κανένα θέμα. Το μονο που ήταν κάθετοι οι γιατροί ήταν να έχω σταματήσει το θηλασμό του πρώτου μωρού.

Να σου πω την αλήθεια το μόνο που θα άλλαζα θα ήταν να βάλω 1 αντί για 2 βλαστοκύστες γιατι η δίδυμη κύηση με άλλο ένα δίχρονο στο σπιτι ήταν πραγματικά πρόκληση. Αλλά τέλος καλό όλα καλά και τώρα δεν τα αλλάζω τα μωρά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Εγώ έκανα ακριβώς αυτή τη διαδικασία! Όταν ο γιος μου ήταν 18 μηνών έκανα εμβρυομεταφορα 2 από τις 3 βλαστοκύστες που είχα στην κατάψυξη από την προηγούμενη διέγερση, 2,5 χρόνια πριν. Το αποτέλεσμα: Έπιασαν και οι δύο και τώρα είμαι τρίτεκνη! Ήμουν 39,5 και δεν υπήρχε κανένα θέμα. Το μονο που ήταν κάθετοι οι γιατροί ήταν να έχω σταματήσει το θηλασμό του πρώτου μωρού.

Να σου πω την αλήθεια το μόνο που θα άλλαζα θα ήταν να βάλω 1 αντί για 2 βλαστοκύστες γιατι η δίδυμη κύηση με άλλο ένα δίχρονο στο σπιτι ήταν πραγματικά πρόκληση. Αλλά τέλος καλό όλα καλά και τώρα δεν τα αλλάζω τα μωρά μου!

Σε ευχαριστώ πολύ για το θάρρος που μου δίνεις !! Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...