Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα, εγώ σε καταλαβαίνω!

Είμαι κι εγώ πολύ του έξω, δε μπορώ να κάθομαι σπίτι, και από πέρσι που ήμουν έγκυος, ήταν η καραντίνα, γέννησα κλπ έχω ψιλοκλειστεί σπίτι κ εγώ είχα ψιλοφρικάρει, βγαίνουμε αρκετά με τον άντρα μου αλλά δεν είναι το ίδιο! Δε μπορώ να σου πω ότι βρήκα κάποια λύση, απλά με το πέρασμα του καιρού το "συνήθισα"..με το μωρό, ειδικά από μια ηλικία και μετά, δεν προλαβαίνεις να σκεφτείς και πολλά…απλά προσπαθώ να βγαίνω όσο μπορώ με τον άντρα μου, με φίλους μου, με τη μαμά μου κλπ

Αχχχ έτσι κ γω... Μετα την φάση π με έπιασε πριν μέρες και είχα φρικάρει ίσως τώρα να αρχίσω να το συνηθίζω σιγά σιγά... Εμένα μου αρέσει πολύ να περπατάω, παρά πολύ! Με το καλό εύχομαι να πάνε όλα καλά, να κλείσει η αποκόλληση και να είναι το μωρό καλά για αρχή και μετά θα ξανακάνω κ γω τις βόλτες μου! Μέχρι τότε χειροτεχνίες και διάφορα τέτοια πραγματάκια να περνάει η ώρα! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια τι δημιουργικές που είστε όλες!! 😀

Πολύ όμορφα!!💓🌸

Αχ τέλειααα!!! 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Τυχερή η μαμά σου ...και εμείς το παλεύουμε !!!  

Σχεδόν όλες το κόβουν εμείς δεν μπορώ να καταλάβω

Ενταξει, εμένα πάντως όλες οι γνωστές μου κάπνιζαν στην εγκυμοσύνη.. αν η εγκυμοσύνη είναι καλή, δλδ χωρίς εμετούς, ζαλάδες κτλ, δεν το κόβουν λόγω άγχους.. ελπίζω να μην τα ακούσω πολύ από το γιατρό το απόγευμα, και να είναι όλα καλά, γιατί έχω πολλές τυψεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα  

ΘΕΜΑ ΤΣΙΓΆΡΟ 

Πήγα σημερα στη γιατρό μου ..το μωρό μου είναι πολύ καλά...προχωράμε καλά ..

Με ρώτησε αν κάπνιζα πριν την εγκυμοσύνη και την είπα σαν τρελή και μου είπε έχω σημάδια ότι γερνάει ο πλακούντας και για να το αποφύγουμε κομμένο εντελώς ..επίσης μου είπε για τα κιλά...πρέπει να το ράψω το στόμα μου 😂 έχω βγάλει και σπυράκια στο στήθος είναι ορμονικα .

Επίσης μας είπε από την μύτη και κάτω στο πηγούνι μοιάζει στον μπαμπά της ...

Αλλά τόνιζε όλη την ώρα ότι όλα πάνε καλά ..αλλά το τσιγάρο κομμένο ...και το στόμα ράψιμο ..τώρα πάλι το ζάχαρο θα κοιτάξουμε ..και θα ξανά κάνω θεραπεία για μυκητιάση ...

Τα λέω όλα αυτά για το τσιγάρο γιατί από ότι κατάλαβα και μαχαίρι να το είχα κόψει πάλι θα συνέβαινε αυτό γιατί καπνιζα από πριν ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kleo1997 είπε:

Κορίτσια καλημέρα  

ΘΕΜΑ ΤΣΙΓΆΡΟ 

Πήγα σημερα στη γιατρό μου ..το μωρό μου είναι πολύ καλά...προχωράμε καλά ..

Με ρώτησε αν κάπνιζα πριν την εγκυμοσύνη και την είπα σαν τρελή και μου είπε έχω σημάδια ότι γερνάει ο πλακούντας και για να το αποφύγουμε κομμένο εντελώς ..επίσης μου είπε για τα κιλά...πρέπει να το ράψω το στόμα μου 😂 έχω βγάλει και σπυράκια στο στήθος είναι ορμονικα .

Επίσης μας είπε από την μύτη και κάτω στο πηγούνι μοιάζει στον μπαμπά της ...

Αλλά τόνιζε όλη την ώρα ότι όλα πάνε καλά ..αλλά το τσιγάρο κομμένο ...και το στόμα ράψιμο ..τώρα πάλι το ζάχαρο θα κοιτάξουμε ..και θα ξανά κάνω θεραπεία για μυκητιάση ...

Τα λέω όλα αυτά για το τσιγάρο γιατί από ότι κατάλαβα και μαχαίρι να το είχα κόψει πάλι θα συνέβαινε αυτό γιατί καπνιζα από πριν ..

Ωχ Παναγία μου!!!! 😢😢😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα σήμερα είχα γεμάτη μέρα τώρα κάθισα και διάβασα τα μηνύματα... 

@Kanelaa ναι είναι μέρες που με παίρνει από κάτω, μετά πάλι ανεβαίνω κλπ. Αυτό σκέφτομαι την κοιλίτσα και μόνο... 20+1 σήμερα!!!

Φτάσαμε στην μέση μαζί με την @Διόνη και την @Princess28!!! 🤩🤩🤩 άλλο τόσο θεέ μου!!! Με το καλό κοριτσαρες μου σε όλες!!!

Δεν το ήξερα για το τσιγάρο ότι δεν φιλτράρεται ρε σεις ήμουν σίγουρη... Σίγουρα με μια και δυο φορές δεν γίνεται κακό αλλά το συστηματικό μπορεί και να επηρεάζει.

@Tinkerbelly εγώ δεν το έκανα το εμβόλιο της γρίπης αν και μου το συνέστησε η γιατρός αλλά δεν θα το κάνω να σου πω την αλήθεια... Πιο πιθανόν είναι να κάνω του covid, αν το πάρω απόφαση κι αυτό γιατί δεν ξέρω την μια μέρα λέω ναι και την άλλη λέω δεν θα το κάνω.  Όσο για την κοιλίτσα πήρα κι εγώ το  bio oil, αλλα μου είπε ότι μπορώ να χρησιμοποιώ και κεραλοιφη και σπαθολαδο, απλά δεν απορροφάται εύκολα... Ούτε εγώ έβγαλα κάτι ακόμα

Με γειά σας το καθισματακι. Αφού δεν θα πάρετε κάτι άλλο καλά κάνετε και πήρατε κάτι καλό.

Εμείς ακούμε κάθε πρωί μουσική, αλλά όχι κλασική γιατί με εκνευρίζει. Έντεχνα και ροκ της βάζω πρέπει από τώρα να μάθει... 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kleo1997 είπε:

Κορίτσια καλημέρα  

ΘΕΜΑ ΤΣΙΓΆΡΟ 

Πήγα σημερα στη γιατρό μου ..το μωρό μου είναι πολύ καλά...προχωράμε καλά ..

Με ρώτησε αν κάπνιζα πριν την εγκυμοσύνη και την είπα σαν τρελή και μου είπε έχω σημάδια ότι γερνάει ο πλακούντας και για να το αποφύγουμε κομμένο εντελώς ..επίσης μου είπε για τα κιλά...πρέπει να το ράψω το στόμα μου 😂 έχω βγάλει και σπυράκια στο στήθος είναι ορμονικα .

Επίσης μας είπε από την μύτη και κάτω στο πηγούνι μοιάζει στον μπαμπά της ...

Αλλά τόνιζε όλη την ώρα ότι όλα πάνε καλά ..αλλά το τσιγάρο κομμένο ...και το στόμα ράψιμο ..τώρα πάλι το ζάχαρο θα κοιτάξουμε ..και θα ξανά κάνω θεραπεία για μυκητιάση ...

Τα λέω όλα αυτά για το τσιγάρο γιατί από ότι κατάλαβα και μαχαίρι να το είχα κόψει πάλι θα συνέβαινε αυτό γιατί καπνιζα από πριν ..

Άντε ρε συ αυτό το είδε στον απλό υπέρηχο ή έκανες κάποια άλλη εξέταση; 

Πήρες πολλά κιλακια; Θα ακολουθήσεις κάποια διατροφή;

Εμένα πάντως με βοήθησε η γυμναστική στο να ελέγξω τα κιλά μου, σταμάτησα να τρώω πατάτες και μακαρόνια. Αντί για πατάτες βράζω λίγα καρότα και κολοκυθάκια και ζυμαρικά τρώω μόνο ολικής. Επίσης τρώω μέχρι τις οχτώ το απόγευμα μετά αν πεινάσω τρώω μόνο λαχανικά. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα σήμερα είχα γεμάτη μέρα τώρα κάθισα και διάβασα τα μηνύματα... 

@Kanelaa ναι είναι μέρες που με παίρνει από κάτω, μετά πάλι ανεβαίνω κλπ. Αυτό σκέφτομαι την κοιλίτσα και μόνο... 20+1 σήμερα!!!

Φτάσαμε στην μέση μαζί με την @Διόνη και την @Princess28!!! 🤩🤩🤩 άλλο τόσο θεέ μου!!! Με το καλό κοριτσαρες μου σε όλες!!!

Δεν το ήξερα για το τσιγάρο ότι δεν φιλτράρεται ρε σεις ήμουν σίγουρη... Σίγουρα με μια και δυο φορές δεν γίνεται κακό αλλά το συστηματικό μπορεί και να επηρεάζει.

@Tinkerbelly εγώ δεν το έκανα το εμβόλιο της γρίπης αν και μου το συνέστησε η γιατρός αλλά δεν θα το κάνω να σου πω την αλήθεια... Πιο πιθανόν είναι να κάνω του covid, αν το πάρω απόφαση κι αυτό γιατί δεν ξέρω την μια μέρα λέω ναι και την άλλη λέω δεν θα το κάνω.  Όσο για την κοιλίτσα πήρα κι εγώ το  bio oil, αλλα μου είπε ότι μπορώ να χρησιμοποιώ και κεραλοιφη και σπαθολαδο, απλά δεν απορροφάται εύκολα... Ούτε εγώ έβγαλα κάτι ακόμα

Με γειά σας το καθισματακι. Αφού δεν θα πάρετε κάτι άλλο καλά κάνετε και πήρατε κάτι καλό.

Εμείς ακούμε κάθε πρωί μουσική, αλλά όχι κλασική γιατί με εκνευρίζει. Έντεχνα και ροκ της βάζω πρέπει από τώρα να μάθει... 😂😂😂

Ευχαριστούμε κοπέλα μου!!!  Αχ δεν ξέρω με τα εμβόλια, κι εγώ έτσι αναποφασιστη είμαι. Της γρίπης μου ήρθε πιο εύκολα, επειδή το είχα ξανακάνει.

Μουσικούλα ακούμε κι εμείς. Χορεύουμε κιόλας!!! Πλέον έχω καταργήσει την τηλεόραση. Με τόσο πανικό στις ειδήσεις και όλη μέρα στο σπίτι, έχω ψυχοπλακωθει. Μουσική και πάλι μουσική 🎶 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Kanelaa είπε:

Καλημέρααα!! Πολύ ωραία ιδέα!!! Ξεκίνησα και φτιάχνω και ένα σπιτάκι χριστουγεννιατικο τώρα!! Σ ευχαριστώ πολύ!!! :D

Τα γουρακια είναι πολύ όμορφα! Έχεις μια ωραία ασχολία.. Η μαμά μου φτιάχνει μακραμε τα τελευταία χρόνια, προσπαθεί να με πείσει να ξεκινήσω κ γω βέβαια αλλά το βαριέμαι να πω την αλήθεια, ο πηλός μ αρέσει πιο πολύ!ειναι ωραία να έχεις μια ασχολία και γω π δεν μπορώ να βγω απ το σπίτι με βοήθησε να ξεφύγω κάπως.. Την τεταρτη πάω στη γιατρό, ελπίζω όλα να πάνε καλά! 

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kanelaa είπε:

Καλημερααααα!! Αχαχχα μια απ τα ίδια και γω ακριβώς! Τώρα είμαι χειρότερα από πριν, κλαμμα με το παραμικρο!! 

Μου επέτρεψε η γιατρός μια βολτίτσα με το αμάξι αλλά όχι συνέχεια.. Έχω να πάω τώρα απ την προηγούμενη Κυριακή! Σήμερα έλεγα να πω στον άντρα μου να πάμε που έχει ρεπό.. 

Βάζω ταινιουλες να δω δλδ ρομαντικές κομεντί, κωμωδίες και βάζω τα κλαμματα γι αυτό είπα πως για λίγο καιρό θα σταματησω τις ταινίες 🤣 ξεκίνησα να φτιάχνω χριστουγεννιατικο σπιτάκι από πηλό! Να έχω να ασχολούμαι.. 

Μουσική στο μωρουλι βάζω!! Τώρα ειδικά π ξεκίνησα το σπιτάκι βάζω να ακούω και φτιάχνω εγώ! 

Μου έφερε μια φίλη π γέννησε περσυ τον Αύγουστο την "βίβλο της εγκυμοσυνης"! Πάρα πολύ ωραίο βιβλίο! 😊 Αλλά να σου πω την αλήθεια και το διάβασμα βαρέθηκα... Μολις τελειώσω το σπιτάκι νομίζω θα ξαναπιάσω τα βιβλία και τις ταινιουλες.. Σ ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ!!! 🥰

μακραμε;;;;; ειναι υπεροχα!!!! τα εχω δει !αχ και ταιριαζουν με το boho δωματιο που θελω να φτιαξω στην μικρη!! χαχαχα πολυ ωραιο και αυτο!! και επισης αφου φτιαχνεις χριστουγεννιατικο σπιτακι προσπαθησε να κανεις κι αλλα χριστουγεννιατικα θα ειναι τελειο!!!!!

μωρε ναι σου περνα η ωρα!!!! γιατι και δυο ατομα δουλειες δεν δημουργουν μεσα στο σπιτι...να πεις θα κανεις ελαφρα καποιες καθαριοτητες.... οποτε ας ειμαστε παραγωγικες !!!

χαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ρε κορίτσι μόλις πήρα τις εξετάσεις του μήνα και ο αιματοκρίτης νόμου έχει πέσει κι άλλο... Εσείς τπως τα πάτε από αιματοκρίτη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tinkerbelly είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Να έχουμε μια καλή εβδομάδα με υγεία και αισιοδοξία!!!

Την Πέμπτη έκανα το εμβόλιο για τη γρίπη. Μου το έγραψε η γιατρός μου χωρίς να το έχουμε συζητήσει και με προετρεψε να το κάνω γιατί λέει θα είναι τα πράγματα δύσκολα φέτος. Για του covid δεν ανέφερε κάτι, ούτε κι εγώ ρώτησα για να είμαι ειλικρινής γιατί είμαι λίγο επιφυλακτικη. Της γρίπης το είχα ξανακάνει το 2019, όπου ήμουν σε προσπάθεια εξωσωματικής και μου το είχε προτείνει πάλι η τότε γιατρός μου. Αυτή τη φορά είχα για μια μέρα λίγους πόνους στα οστά σαν να επερχεται γρίπη και έντονο πόνο στο χέρι, αλλά τώρα είμαι μια χαρά. 

Για τις ραγαδες εγώ δεν αγόρασα κάτι, βάζω μόνο baby oil στο σώμα (και στην κοιλιά εννοείται) τρεις τέσσερις φορές την εβδομάδα. Προς το παρόν δεν έχω δει κάποια ραγαδα, αλλά ίσως αγοράσω κάποιο εξειδικευμενο προϊόν. Είδα ότι χρησιμοποιείτε της frezyderm, διάβασα και για την simulcium καλά σχόλια. Πάντως έχω γεμίσει μελανιες από τις αντιπηκτικες. Εσείς βάζετε κάτι γι αυτές; Έχω αλουμινονερο, ξέρετε αν επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη; 

Επίσης κάναμε την πρώτη αγορά για το μωράκι μας, εκμεταλλευομενοι το δεκαήμερο εκπτώσεων. Ο συζυγος φαγωθηκε δηλαδή, εγώ ήθελα να περιμένουμε λίγο ακόμη. Πήραμε παιδικό καθισματακι, εκείνος το διάλεξε, είναι της joie το i-spin 360. Είναι λίγο ακριβό, αλλά δε θα αγοράσουμε πολλά άλλα πράγματα, όπως λικνο και κρεβάτι, γιατί θα μας δώσουν τα αδέρφια μας. Επίσης μάλλον δε θα αγοράσουμε ούτε καροτσάκι, εκτός και αν αυτά που έχουν δεν χωρουν στο πορτ μπαγκαζ. Εάν τελικά χρειαστεί να αγοράσουμε, θα πάρουμε κάτι απλό και οικονομικό. 

 

κοριτσι μου!!!! με γεια το καθισματακι σας!!!! καλα κανατε και το πηρατε!! πφφ ποσο αλλο να φοβομαστε μη στραβωσει κατι ...κι εγω εχω βαρεθει!!! χαχαχαχ θελω να της αγοραααασω ο,τι βλεπω!!! 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

❤️❤️❤️❤️ Τώρα κι εγώ αυτό σκέφτομαι την μέρα που έχω την β επιπέδου αφού τελειώσουμε με το καλό να πάμε να πάρουμε κανένα στολιδακι και να στολίσω κι εγώ μπας και αλλάξει η διάθεση... 

ααααχ τι τελεια!!! ετσι βρε κοριτσι μου ναι!!! αντε σιγα σιγα!!!! τωρα χεις την κοιλιτσα σου!!! ειναι αλλιως φετος!! 💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

 

μακραμε;;;;; ειναι υπεροχα!!!! τα εχω δει !αχ και ταιριαζουν με το boho δωματιο που θελω να φτιαξω στην μικρη!! χαχαχα πολυ ωραιο και αυτο!! και επισης αφου φτιαχνεις χριστουγεννιατικο σπιτακι προσπαθησε να κανεις κι αλλα χριστουγεννιατικα θα ειναι τελειο!!!!!

μωρε ναι σου περνα η ωρα!!!! γιατι και δυο ατομα δουλειες δεν δημουργουν μεσα στο σπιτι...να πεις θα κανεις ελαφρα καποιες καθαριοτητες.... οποτε ας ειμαστε παραγωγικες !!!

χαχαχαχαχ

Το μόνο κακό σε δουλειές είναι πως κάθε μέρα θέλει σκούπισμα το σπίτι και ειδικά στο σαλόνι γιατί έχουμε 3 γατες! Και μαδανε, ευτυχώς όχι πολύ, συν του ότι πετάνε την αμμα αριστερά δεξιά και γίνεται χαμουλης! Α!!! Και τα πιάτα... Και κάνα πλυντήριο αλλά όλα αυτά τα κάνει ο άντρας μου λόγω του ότι δεν μπορώ εγώ... Ποιος θα μου το έλεγε πως κάποτε θα παρακαλούσα να κανω δουλειες του σπιτιού για να περάσει η ώρα μου🤣

Είναι όντως πολύ ωραία τα μακραμε! Και η μανούλα μου αυτοδιδακτη, έχει περάσει κ αυτή μεγάλη φουρτούνα με τους γονείς της και φτιάχνει γούρια και ξεφεύγει το μυαλό της.. 

Ότι θέλεις για ιδέες για το παιδικό πες μου να τη ρωτήσω να σου πω!!Θα χαρω πολύ να σε βοηθήσω σε ότι θέλεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Αυτά είναι από πέρσυ!!! Τις πεταλούδες τις κόλλησε νστον τοίχο ντου δωματίου της η αδερφή μου... 

IMG_20201203_185314.jpg

IMG_20210130_132608.jpg

IMG_20210202_201100.jpg

IMG_20210130_200048.jpg

IMG_20201125_170553.jpg

IMG_20201120_164308.jpg

ελα ενταξει!!!! τι τελειο ρεε!!!! ειναι φανταστικα αληθεια!!!! ❣️ εγω τρελαθηκα και με τις πεταλουδες και με τα χριστουγεννιατικα!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Κι εγώ αυτό σκεφτόμουν πριν λίγες μέρες Διόνη μου, ότι πέρασα το μισό!! 🤗🌸

Κ τώρα είδα ότι σε λίγες μέρες μπαίνω στον 6ο!! Αχ τι ωραία που περνάει ο καιρός…ανυπομονώ❤️❤️❤️

γυρω στο τριμηνο εγραψα στην ομαδα του μαρτιου!!!!! και τωρα μπαινουμε 6ο !!!! πως περναει ο καιρος!!!💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Αυτά είναι από πέρσυ!!! Τις πεταλούδες τις κόλλησε νστον τοίχο ντου δωματίου της η αδερφή μου... 

IMG_20201203_185314.jpg

IMG_20210130_132608.jpg

IMG_20210202_201100.jpg

IMG_20210130_200048.jpg

IMG_20201125_170553.jpg

IMG_20201120_164308.jpg

Καλά είναι πανέμορφα!!!!!! Μπράβο σου!! 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Τι ωραίες ιδέες που δίνεις😊

Τα μωράκια όντως λέει ακούνε τη μουσική και τους αρέσει, να τους βάζετε κλασική μουσική..🤗

Εμείς κορίτσια ένα συγκρεκριμένο house τραγούδι που ακούγαμε πολύ όταν ήμουν έγκυος στο μπέμπη, όταν γεννήθηκε κ έκλαιγε όποτε το βάζαμε ηρεμούσε..😄

αυτο το εχεις ξαναπει καπου και να ξερεις θα το δοκιμασω!!!!!! δεν το εχω κανει ακομα!!!! αλλα θα οτο κανω!!! η φαση ειναι οτι ηταν house το τραγουδι χαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Εγώ ρε κορίτσι μόλις πήρα τις εξετάσεις του μήνα και ο αιματοκρίτης νόμου έχει πέσει κι άλλο... Εσείς τπως τα πάτε από αιματοκρίτη;

Παίρνεις εξτρα σίδηρο;; Εμένα μου είχε πέσει, αλλά παίρνω σίδηρο και μου ανέβηκε πάλι λίγο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Κορίτσια καλημέρα  

ΘΕΜΑ ΤΣΙΓΆΡΟ 

Πήγα σημερα στη γιατρό μου ..το μωρό μου είναι πολύ καλά...προχωράμε καλά ..

Με ρώτησε αν κάπνιζα πριν την εγκυμοσύνη και την είπα σαν τρελή και μου είπε έχω σημάδια ότι γερνάει ο πλακούντας και για να το αποφύγουμε κομμένο εντελώς ..επίσης μου είπε για τα κιλά...πρέπει να το ράψω το στόμα μου 😂 έχω βγάλει και σπυράκια στο στήθος είναι ορμονικα .

Επίσης μας είπε από την μύτη και κάτω στο πηγούνι μοιάζει στον μπαμπά της ...

Αλλά τόνιζε όλη την ώρα ότι όλα πάνε καλά ..αλλά το τσιγάρο κομμένο ...και το στόμα ράψιμο ..τώρα πάλι το ζάχαρο θα κοιτάξουμε ..και θα ξανά κάνω θεραπεία για μυκητιάση ...

Τα λέω όλα αυτά για το τσιγάρο γιατί από ότι κατάλαβα και μαχαίρι να το είχα κόψει πάλι θα συνέβαινε αυτό γιατί καπνιζα από πριν ..

ελα ρε κοριτσι μου!!! το ζαχαρο γιατι;;; ηταν αυξημενο στις προηγουμενες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

γυρω στο τριμηνο εγραψα στην ομαδα του μαρτιου!!!!! και τωρα μπαινουμε 6ο !!!! πως περναει ο καιρος!!!💜

😍😍😍🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

αυτο το εχεις ξαναπει καπου και να ξερεις θα το δοκιμασω!!!!!! δεν το εχω κανει ακομα!!!! αλλα θα οτο κανω!!! η φαση ειναι οτι ηταν house το τραγουδι χαχαχαχαχ

Χαχαχαχαχ 😄😃 ναι ναι να το κάνεις!!🎶🎵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Εγώ ρε κορίτσι μόλις πήρα τις εξετάσεις του μήνα και ο αιματοκρίτης νόμου έχει πέσει κι άλλο... Εσείς τπως τα πάτε από αιματοκρίτη;

ποσα χαπακια σιδηρο παιρνεις βρε κοριτσι μου;;;; γιατι δεν παιρνεις υο σιδηρο με λιγο χυμο φρεσκο να τον ενισχυεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παίρνω κάθε μέρα και κάποιες και δύο φορές την ημέρα. Πίνω και φυσικό. Τρώω και κόκκινο κρέας 2 φορές την εβδομάδα και λαχανικά και ξηρούς καρπούς και όσπρια γενικά έχω ένα πλήρες διαιτολόγιο και για αυτό άρχισα να αγχώνομαι. Τώρα περιμένω να πέρασει λίγο η ώρα να πάρω την γιατρό να δω τι θα μου πει. Ξεκίνησα τη εγκυμοσύνη με 42 και τώρα έχω 33. Και δεν τρώω γαλακτοκομικά μαζί με τις τροφές αυτές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Kanelaa είπε:

Το μόνο κακό σε δουλειές είναι πως κάθε μέρα θέλει σκούπισμα το σπίτι και ειδικά στο σαλόνι γιατί έχουμε 3 γατες! Και μαδανε, ευτυχώς όχι πολύ, συν του ότι πετάνε την αμμα αριστερά δεξιά και γίνεται χαμουλης! Α!!! Και τα πιάτα... Και κάνα πλυντήριο αλλά όλα αυτά τα κάνει ο άντρας μου λόγω του ότι δεν μπορώ εγώ... Ποιος θα μου το έλεγε πως κάποτε θα παρακαλούσα να κανω δουλειες του σπιτιού για να περάσει η ώρα μου🤣

Είναι όντως πολύ ωραία τα μακραμε! Και η μανούλα μου αυτοδιδακτη, έχει περάσει κ αυτή μεγάλη φουρτούνα με τους γονείς της και φτιάχνει γούρια και ξεφεύγει το μυαλό της.. 

Ότι θέλεις για ιδέες για το παιδικό πες μου να τη ρωτήσω να σου πω!!Θα χαρω πολύ να σε βοηθήσω σε ότι θέλεις! 

κοριτσακι εχω εγω οποτε αν εχει καμια ιδεα για κοριτσακι ευχαριστως!!! σ ευχαριστω πολυ!!!
αχαχαχχαχ ειδες καπως περναει η ωρα και με τις δουλειες!!!  εντωμεταξυ μια βασικη ασχολια ειναι ο υπνος!!!!που δεν την κανουμε!!
δεν ξερω για εσας αλλα εγω ξυπναω πρωι αλλα και μες στη νυχτα ...... και μετααα ολοι μου λενε δε θα κοιμομαστε!!!! χαχαχχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dreamer1 είπε:

Παίρνω κάθε μέρα και κάποιες και δύο φορές την ημέρα. Πίνω και φυσικό. Τρώω και κόκκινο κρέας 2 φορές την εβδομάδα και λαχανικά και ξηρούς καρπούς και όσπρια γενικά έχω ένα πλήρες διαιτολόγιο και για αυτό άρχισα να αγχώνομαι. Τώρα περιμένω να πέρασει λίγο η ώρα να πάρω την γιατρό να δω τι θα μου πει. Ξεκίνησα τη εγκυμοσύνη με 42 και τώρα έχω 33. Και δεν τρώω γαλακτοκομικά μαζί με τις τροφές αυτές. 

κοιταξε σαφως η αποκλιση ειναι μεγαλη...αλλα κι εγω 35.1 ειμαι.....ειμαι κατω απο το τοιο !ομως το βρηκε καλο!!! αν παρνεις και δυο μηπως να επαιρνες τις αμπουλες;;; μηπως εχουν καλυτερη απορροφηση απο το χαπι;; οπως μου τα λες οντως δε θα επρεπε να υπαρχει τοση αποκλιση αλλα ειναι και αναλογα τους οργανισμους... ααααααχ η μικρουλα ποσο σου ρουφαειιιιι;;;; χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...