Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Χαίρομαι που είστε όλες καλά κ τα μωράκια μεγαλώνουν!!! 

@Διόνη μου συγχαρητήρια τα καταφέρατε, ήμουν σίγουρη από τη 1η στιγμή ότι όλα θα πήγαιναν καλα!!! Να τη χαίρεσαι κ να σου ζήσει!!!! 

Πολύ χαίρομαι που άρχισαν μα έρχονται τα γεννητούρια μαζί με την άνοιξη!!! Κουραγιο κ δύναμη σε όσες κοντευετε όπου να'ναι!!! Εγω είμαι η τελευταία νομίζω στη σειρά του Απρίλη, εύχομαι με το καλό κ με ένα πόνο όλες μας !!!! 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα.

Πήγαμε στο γιατρό μας σήμερα κ μας έκλεισε ημερομηνία για καισαρική. Την Παρασκευή είναι η μέρα μας. Είχα επιλογή ανάμεσα σε Παρασκευή ή Δευτέρα. Ευτυχώς βρήκαμε κενό την Παρασκευή οπότε κανονίστηκε έτσι. Ελπίζω να πάνε όλα καλά για τα μωράκια μας, ο μπέμπης ήταν σχεδόν στα ίδια με τη προηγούμενη εβδομάδα στο βάρος ενώ η μπέμπα όλο κ κατι είχε πάρει. Τώρα την Παρασκευή θα ξέρουμε όπως κ να το κάνουμε σίγουρα. Σας εύχομαι ότι καλύτερο κορίτσια μου, να έχετε υγιείς τοκετούς κ υγιή μωράκια!! Σας ευχαριστώ πολύ για τη συντροφιά τόσο καιρό κ την ενδιαφέρουσα ανταλλαγή απόψεων!! Θα σας κρατώ ενήμερες❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γέννησα το πρωί!!! 🤱💗 Με έπιασαν χθες τη νύχτα οι πόνοι και γέννησα πολύ γρήγορα και εύκολα!!🙏❤️ Βγήκε κυριολεκτικά με ένα σπρώξιμο (βήξιμο για την ακρίβεια) 💞

3040γρ η μπουμπού💗

Είχε λίγο ταχύπνοια όμως και την έβαλαν προληπτικά στο οξυγόνο και δεν την έχουμε μαζί μας..είναι καλά και οι εξετάσεις της είναι καλές οπότε περιμένουμε αύριο μήπως την πάρουμε..💞🙏

Είπαν στον άντρα μου ότι καμια φορά όταν βγαίνουν έτσι γρήγορα δεν προλαβαίνουν να αποβάλουν όλα τα υγρά από τους πνεύμονες και μπορεί αυτό να’ναι..🙏❤️

Τελικά ό,τι σχέδια και να κάναμε η μπέμπα ήρθε όποτε ήθελε🤪

Εύχομαι σε όλες έναν τόσο εύκολο τοκετό και σιγά σιγά να συζητάμε όλες για τα μωράκια μας❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/3/2022 at 1:17 ΜΜ, ο/η Lucky39 είπε:

Princess μου, πεθαίνω με την χαλαρότητά σου κορίτσι μου!!! 😂 Κ εγώ την καθαριότητα του πορτ μπεμπε και της καλαθούνας που πήραμε από τον κουμπάρο μας δε τα έχω κάνει ακόμα (περιμένω τον άντρα μου, το ομολογώ!), ούτε την βαλίτσα την έχω φτιάξει αλλά γεννάω και σε ένα μήνα+. Αχ, πώς φαίνεται η μανούλα που έχει εμπειρία και δεν αγχώνεται! Σε ζηλεύω κορίτσι μου, με την καλή έννοια, όχι για αυτά τα εύκολα της προετοιμασίας. Αλλά για όταν έρθει το μωράκι  με το καλό, που δε θα πανικοβάλεσαι με το παραμικρό (όπως φοβάμαι ότι θα κάνω εγώ!)

Την αντίδραση του μικρού σας νομίζω δε μπορείς να την προβλέψεις, ό,τι κι αν κάνεις. Φροντίστε με κάποιον τρόπο να μη χάσει τις καθημερινές του συνήθειες και νιώσει παραμελημένος. Θα πρέπει να δώσεις λίγη προσπάθεια παραπάνω σε αυτό το κομμάτι. 

Χαχα η αλήθεια ειναι οτι παραημασταν χαλαροί γιατί δεν προλάβαμε τελικά να τα φτιάξουμε όλα😆 ήταν κ η μπέμπα βιαστική και ήρθε απρόσμενα!! 💞

Αλλά ναι στον μικρό βοηθάει η χαλαρότητα κ η ψυχραιμία μας γιατί βοηθάει να είναι κ αυτός ετσι ήρεμος💕😊

Να σκέφτεσαι ότι με τον πανικό δεν αλλάζει κάτι💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/3/2022 at 3:47 ΜΜ, ο/η Dreamer1 είπε:

Γιατί ρε σύ τέτοια άρνηση; Καλά η αλήθεια είναι ότι στο πρώτο είναι όλα διαφορετικά. 

Κοίτα και εγώ δεν τα έχω βάλει όλα μέσα υπάρχουν κάποιες εκκρεμότητες αλλά τα βασικά έχουν μπει. 

Περαστικουλια εύχομαι... Μήπως κουράζεσαι πολύ ρε συ με την δουλειά και πέφτει το ανοσοποιητικό σου; Γι'αυτό αρρωσταίνεις; Ο μικρός είπες πηγαίνει παιδικό; Μήπως τις κουβαλάει ο Θεοδωράκης τις γριπουλες; 

Γενικά να προσέχεις τώρα γλυκάκι μου!!! 

Όσο για τον ερχομό του νέου μέλους στο σπίτι σίγουρα θα είναι μεγάλη αλλαγή για τον μικρό και στην αρχή μπορεί να μην την δει με καλό μάτι. Αλλά νομίζω πως αν νιώθει ότι δεν τον παραμελείς σύντομα θα συνηθίσει. 

Ο μικρός ο καημένος δεν αρρωσταίνει στον παιδικό χτυπα ξύλο..

Την πρώτη φορά που κόλλησα με τους εμετούς δεν κόλλησε καν, τη δευτερη τώρα τον κολλήσαμε εμείς κ έκανε πυρετό πρώτη φορά☹️ ευτυχώς ήταν ορεξάτος έτρωγε κ επαιζε❤️ 

Κ επειδη το φοβόμουν μη γεννήσω τωρα άρρωστη, τελικά αυτό επαθα γιατί μου εχει μείνει λίγος βήχας ακόμη και εδώ φοβήθηκαν κ με εβαλαν σε μονόκλινο..χαχα σε καλό μου βγήκε, αλλά από την άλλη δεν έχω παρέα..μου εκαναν κ τεστ γρίπης μήπως ήταν γρίπη..

Να προσέχετε κορίτσια τώρα στο τέλος🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

 

Έχετε δίκιο κι εγώ όταν μου το είπαν ήμουν μέσα στα νεύρα, αλλά δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα... 

Lucky μου αν κάνω μήνυση μάλλον εγώ θα πληρώνω παρά αυτοί... Όπως είπες σιγά μην άφησαν τον κώλο τους ακάλυπτο. 

Τέλος πάντων ας σκεφτούμε ότι είναι για καλό είναι λίγες οι μέρες και μετά στο σπίτι ο μπαμπάς θα έχει όσο χρόνο θέλει να δεθεί και να απολαύσει το μωράκι του... 

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ αυτό το μόνο που σκέφτομαι είναι το αν χρειαστώ βοήθεια! Ελπίζω τα υπόλοιπα κορίτσια να είναι προσιτά και να έχουμε παρέα η μία την άλλη. 

 

 

Δείτε τι είδηση μου έβγαλε σήμερα https://www.newsit.gr/ellada/euromedica-kliniki-genesis-gennithikan-tridyma-koritsakia-apo-ton-idio-plakounta-ena-spanio-iatriko-gegonos/3487986/

Λέτε να είναι το δικό μας το κορίτσι με τα τρίδυμα που ήταν στην αρχή στην ομάδα μας; Μαράκι αν θυμάμαι καλά;

Ναι για το Μαράκι λέει ☺️🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! @Tvz κοριτσάκι μου καλό με το καλό!!! Ευτυχώς που πρόλαβα να μπω και είδα ότι θα γεννήσεις να μπορέσω να σου ευχηθώ! Όταν ηρεμήσεις περιμένουμε νέα σου!!🙏💓 Εύχομαι τα μικρουλια σου να βγουν με υγεία στον κόσμο !θα έχουν δύο γονείς που τα αγαπάνε πολύ! Αγάπη... Μόνο αυτό χρειάζονται!!!

Κορίτσια μου είδα τις ευχές όλων σας! Σας υπερευχαριστω μέσα από την καρδιά μου!! Τα τρία κορίτσια που είμαστε κι από την ομάδα της εξωσωματικής και όλες τι υπόλοιπες που δεθηκαμε τόσο πολύ ! Με συγκινησατε όλες με τις ευχές σας! Σας εύχομαι μόνο τα καλύτερα! Περιμένω καρτερικά να γεννήσετε για να κουβεντιάζουμε όλες για τα μωράκια μας!!! 

@Κουνελακι36 αγάπη μου είδα ότι επειδή είσαι μινιον συστήνεται η καισαρική! Το άκουσα κι από άλλη κοπέλα στον περίγυρο μου πρόσφατα! Αγάπη μου εγώ γέννησα με καισαρική...δεν είναι το καλύτερο να έχεις μια τομή αλλά σε κάποιες περιπτώσεις είναι ασφαλές.... Εγώ και με ολική σηκώθηκα το ίδιο απόγευμα...μη φοβάσαι πως θα είσαι ! Θα είναι όλα καλά θα δεις...ίσως λίγο σε πονάνε τα ράμματα που θα τραβάνε... Είναι βέβαια περιπτώσεις και περιπτώσεις...αλλά επειδή είχα κι άλλο χειρουργείο πέρυσι να ξέρεις το μωρό είναι κίνητρο να σηκωθείς και να πάρεις τα πάνω σου πιο γρήγορα! Το ίδιο θα έλεγα και σε εσένα @Lucky39 μου 💓🌸 θέλει ο γιατρός φυσιολογικό αλλά είδα ότι περιπέτεια με  τα ινομυωματα ίσως να μη σου επιτρέψει!  Πιστεύω θα παρθεί η σωστή λύση! 🌺🌸

@Dreamer1 Ντριμερακι είδα ότι λέγατε για τη θέρμανση...εμείς έχουμε και καλοριφέρ το βάζουμε το βράδυ. Αλλά το πρωί με το μωρό βάζουμε σομπουλα στο σαλόνι...ευτυχώς λίγες είναι οι μέρες με τα κρύα όμως...θα έρθει η άνοιξη...αν δε σας πιάσει και αυτό το κρύο που λέει θα έρθει από αύριο πιστεύω δε θα έχετε θέμα....όμως τα κλιματιστικά απ' ο,τι είδα ότι σου είπε και η παιδίατρος είναι κομπλέ! Οπότε μη σκας! Εγώ μερικές φορές με τη σόμπα την βλέπω και πολύ ζεστη! Λέω μη σκάει!!! 

@Lucky39 μου περιέγραψες μια χαρά τις απορίες που είχα κι εγώ πριν γεννήσω 🤣🤣🤣 όμως αλήθεια σου βγαίνουν όλα έμφυτα...εγώ κι ο άντρας Μ σιχαινομασταν τον αφαλό...τελικά κι αυτό το καθαρίζαμε(χτες μας έπεσε κιόλας !!!!- πάλι καλά χαχαχα), φοβομασταν πως θα την πιάνουμε..τελικά κι αυτό το πιο εύκολο είναι...και το λέμε μεταξύ μας με τον άντρα μου..σου βγαίνουν όλα τόσο εύκολα τόσο έμφυτα!!! 

Παιδιά για πάνες μόνο babylino συμφέρει κι εγώ αυτό κατάλαβα...λίγο ακόμα θα πάρω Pampers εγώ γιατί έχει τη γραμμουλα και μετά θα το αλλάξω στο babylino!!!

Εμείς με τη μικρούλα σήμερα έχουμε παιδίατρο! Πέρασαν 10 μερουλες κορίτσια μου!!!

Προσπάθησα να απαντήσω σε κάποια νέα....είδα κι ότι τα μωράκια σας πάνε καλά! Πόσο χαιρομαι...θα προσπαθήσω να μπαίνω πιο συχνά να μη χάνω την μπάλα!! 

Αυτή η κοπέλα με τα τρίδυμα είναι η κοπέλα που έμπαινε εδώ ναι @Dreamer1 μου!!! 

@Eva29 ευάκι μου τι κάνεις;;;;;;;;

@Princess28 πρινσενσακι μου εμείς μιλήσαμε και στην άλλη ομάδα !! Θα στα ξαναπώ κι εδώ !! Να σας ζήσει το μπουμπούκι!! 💓🌺🌸♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Διόνη @Princess28 Να σας ζήσουν τα κοριτσάκια σας! Να έχουν υγεία, χαρά και τύχη στη ζωή τους κι εσείς να είσαστε γεροί να τα βλέπετε να μεγαλώνουν! 

@Tvz Με το καλό κορίτσι μου, με το καλό να τα κρατήσεις γερά στην αγκαλιά σου! 

❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Tinkerbelly είπε:

Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω μαζί σου περισσότερο. Γι αυτούς είμαστε ένα πορτοφόλι, τέλος. 

Από όσο κατάλαβα, θα γεννήσω στο ίδιο μαιευτήριο με τα κορίτσια @Dreamer1 και @Sandyb.

Είναι πέρα για πέρα άδικο αυτό για τους άντρες μας που και τόσες θυσίες έχουν κάνει και εμβολιαστηκαν και φυσικά αυτές τις στιγμές περιμένουν πώς και πώς. Αν πουν να μπει φωτογράφος για να πάρει φωτογραφίες του παιδιού, πραγματικά θα το κάνω θέμα, εγώ που γενικά δεν μιλάω. Δηλαδή θα κολλήσει το παιδί ο πατέρας του και ο φωτογράφος δεν θα το κολλήσει; Άντε, να δεχτούμε το μισάωρο επισκεπτήριο κάθε μέρα, αλλά αυτό είναι παράλογο. 

Συμφωνώ μαζί σου!! Είναι παράλογο όλο το θέμα!! Εγώ και στους μεγάλους υπερήχους δεν το καταλάβαινα γιατί δεν άφηναν.. ευτυχώς αυτά δεν τα έκανα στην κλινική και ο ιδιώτης άφηνε τον άντρα μου κανονικά με τεστακι.. Αχ και εσύ Θεσσαλονίκη? Σε ποια εβδομάδα είσαι? Πότε με το καλό έχεις ΠΗΤ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Κοριτσάκια μου καλησπέρα.

Πήγαμε στο γιατρό μας σήμερα κ μας έκλεισε ημερομηνία για καισαρική. Την Παρασκευή είναι η μέρα μας. Είχα επιλογή ανάμεσα σε Παρασκευή ή Δευτέρα. Ευτυχώς βρήκαμε κενό την Παρασκευή οπότε κανονίστηκε έτσι. Ελπίζω να πάνε όλα καλά για τα μωράκια μας, ο μπέμπης ήταν σχεδόν στα ίδια με τη προηγούμενη εβδομάδα στο βάρος ενώ η μπέμπα όλο κ κατι είχε πάρει. Τώρα την Παρασκευή θα ξέρουμε όπως κ να το κάνουμε σίγουρα. Σας εύχομαι ότι καλύτερο κορίτσια μου, να έχετε υγιείς τοκετούς κ υγιή μωράκια!! Σας ευχαριστώ πολύ για τη συντροφιά τόσο καιρό κ την ενδιαφέρουσα ανταλλαγή απόψεων!! Θα σας κρατώ ενήμερες❤️❤️

Ήρθε η στιγμή σας κορίτσι μου!! Εύχομαι με το καλό να υποδεχτείτε τα μωράκια σας!! Θα περιμένουμε τα νέα σας!!❤️🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια γέννησα το πρωί!!! 🤱💗 Με έπιασαν χθες τη νύχτα οι πόνοι και γέννησα πολύ γρήγορα και εύκολα!!🙏❤️ Βγήκε κυριολεκτικά με ένα σπρώξιμο (βήξιμο για την ακρίβεια) 💞

3040γρ η μπουμπού💗

Είχε λίγο ταχύπνοια όμως και την έβαλαν προληπτικά στο οξυγόνο και δεν την έχουμε μαζί μας..είναι καλά και οι εξετάσεις της είναι καλές οπότε περιμένουμε αύριο μήπως την πάρουμε..💞🙏

Είπαν στον άντρα μου ότι καμια φορά όταν βγαίνουν έτσι γρήγορα δεν προλαβαίνουν να αποβάλουν όλα τα υγρά από τους πνεύμονες και μπορεί αυτό να’ναι..🙏❤️

Τελικά ό,τι σχέδια και να κάναμε η μπέμπα ήρθε όποτε ήθελε🤪

Εύχομαι σε όλες έναν τόσο εύκολο τοκετό και σιγά σιγά να συζητάμε όλες για τα μωράκια μας❤️

Να σας ζήσει η μπέμπα σας κορίτσι μου!! Να ναι γερή και πάντα ευτυχισμένη!! Χαίρομαι που σου ήρθε έτσι εύκολα και γρήγορα τελικα.. και αφού όλα είναι καλά σύντομα θα είναι κοντά σας!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η EvakiKrt είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Χαίρομαι που είστε όλες καλά κ τα μωράκια μεγαλώνουν!!! 

@Διόνη μου συγχαρητήρια τα καταφέρατε, ήμουν σίγουρη από τη 1η στιγμή ότι όλα θα πήγαιναν καλα!!! Να τη χαίρεσαι κ να σου ζήσει!!!! 

Πολύ χαίρομαι που άρχισαν μα έρχονται τα γεννητούρια μαζί με την άνοιξη!!! Κουραγιο κ δύναμη σε όσες κοντευετε όπου να'ναι!!! Εγω είμαι η τελευταία νομίζω στη σειρά του Απρίλη, εύχομαι με το καλό κ με ένα πόνο όλες μας !!!! 

 

 

Εσύ τι κάνεις γλυκάκι μου πως περνάτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Κοριτσάκια μου καλησπέρα.

Πήγαμε στο γιατρό μας σήμερα κ μας έκλεισε ημερομηνία για καισαρική. Την Παρασκευή είναι η μέρα μας. Είχα επιλογή ανάμεσα σε Παρασκευή ή Δευτέρα. Ευτυχώς βρήκαμε κενό την Παρασκευή οπότε κανονίστηκε έτσι. Ελπίζω να πάνε όλα καλά για τα μωράκια μας, ο μπέμπης ήταν σχεδόν στα ίδια με τη προηγούμενη εβδομάδα στο βάρος ενώ η μπέμπα όλο κ κατι είχε πάρει. Τώρα την Παρασκευή θα ξέρουμε όπως κ να το κάνουμε σίγουρα. Σας εύχομαι ότι καλύτερο κορίτσια μου, να έχετε υγιείς τοκετούς κ υγιή μωράκια!! Σας ευχαριστώ πολύ για τη συντροφιά τόσο καιρό κ την ενδιαφέρουσα ανταλλαγή απόψεων!! Θα σας κρατώ ενήμερες❤️❤️

Με το καλό κορίτσι μου!!! Ήρθε λοιπόν και η δική σας η σειρά!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά. Μια χαρά θα είναι και ο μπέμπης μας και η μπεμπα μας! Με το καλο να τα υποδεχτειτε και όταν βρεις χρόνο στείλε μας!!! 💙❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια γέννησα το πρωί!!! 🤱💗 Με έπιασαν χθες τη νύχτα οι πόνοι και γέννησα πολύ γρήγορα και εύκολα!!🙏❤️ Βγήκε κυριολεκτικά με ένα σπρώξιμο (βήξιμο για την ακρίβεια) 💞

3040γρ η μπουμπού💗

Είχε λίγο ταχύπνοια όμως και την έβαλαν προληπτικά στο οξυγόνο και δεν την έχουμε μαζί μας..είναι καλά και οι εξετάσεις της είναι καλές οπότε περιμένουμε αύριο μήπως την πάρουμε..💞🙏

Είπαν στον άντρα μου ότι καμια φορά όταν βγαίνουν έτσι γρήγορα δεν προλαβαίνουν να αποβάλουν όλα τα υγρά από τους πνεύμονες και μπορεί αυτό να’ναι..🙏❤️

Τελικά ό,τι σχέδια και να κάναμε η μπέμπα ήρθε όποτε ήθελε🤪

Εύχομαι σε όλες έναν τόσο εύκολο τοκετό και σιγά σιγά να συζητάμε όλες για τα μωράκια μας❤️

Πρινσεσακι μου γλυκοοοο να σα ζήσει κοριτσάκι μου!!! Γερή και δυνατή η μπεμπουλα σας!!! Τι ωραία έπιασε σε εσένα η ευχή με ένα Πόνο λοιπόν;;; 

Ωωωω και τα κιλάκια της μια χαρά είναι... Ναι το έχω ξανακουσει αυτό με την ταχύπνοια. Τίποτα δεν είναι.

Έτσι είναι φίλη μου όποτε θέλουν έρχονται ότι και να λέμε εμείς... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Ο μικρός ο καημένος δεν αρρωσταίνει στον παιδικό χτυπα ξύλο..

Την πρώτη φορά που κόλλησα με τους εμετούς δεν κόλλησε καν, τη δευτερη τώρα τον κολλήσαμε εμείς κ έκανε πυρετό πρώτη φορά☹️ ευτυχώς ήταν ορεξάτος έτρωγε κ επαιζε❤️ 

Κ επειδη το φοβόμουν μη γεννήσω τωρα άρρωστη, τελικά αυτό επαθα γιατί μου εχει μείνει λίγος βήχας ακόμη και εδώ φοβήθηκαν κ με εβαλαν σε μονόκλινο..χαχα σε καλό μου βγήκε, αλλά από την άλλη δεν έχω παρέα..μου εκαναν κ τεστ γρίπης μήπως ήταν γρίπη..

Να προσέχετε κορίτσια τώρα στο τέλος🙏🙏

Πάλι καλά γιατί από τα παιδάκια του περιβάλλοντος μου ακούω ότι από τον παιδικο όλο και κάτι φέρνουν σπίτι. 

Πάλι καλά δεν τον επηρέασε πολύ από ότι φαίνεται! 

Άσε ρε κι εγώ αυτό τον φόβο έχω αυτό τον καιρό γιατί οποία πέτρα και να σηκώσεις ένας άρρωστος είναι από κάτω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια γέννησα το πρωί!!! 🤱💗 Με έπιασαν χθες τη νύχτα οι πόνοι και γέννησα πολύ γρήγορα και εύκολα!!🙏❤️ Βγήκε κυριολεκτικά με ένα σπρώξιμο (βήξιμο για την ακρίβεια) 💞

3040γρ η μπουμπού💗

Είχε λίγο ταχύπνοια όμως και την έβαλαν προληπτικά στο οξυγόνο και δεν την έχουμε μαζί μας..είναι καλά και οι εξετάσεις της είναι καλές οπότε περιμένουμε αύριο μήπως την πάρουμε..💞🙏

Είπαν στον άντρα μου ότι καμια φορά όταν βγαίνουν έτσι γρήγορα δεν προλαβαίνουν να αποβάλουν όλα τα υγρά από τους πνεύμονες και μπορεί αυτό να’ναι..🙏❤️

Τελικά ό,τι σχέδια και να κάναμε η μπέμπα ήρθε όποτε ήθελε🤪

Εύχομαι σε όλες έναν τόσο εύκολο τοκετό και σιγά σιγά να συζητάμε όλες για τα μωράκια μας❤️

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Να σας ζήσει η μικρή, να τη χαίρεστε, να είναι υγιής και ευτυχισμένη! 👶

Έμεινε στις πρώτες εκτιμήσεις σου που έλεγες ότι δεν ήθελες να αργήσει σαν τον μικρό σου. Να λοιπόν που ήρθε νωρίτερα και δε σε δυσκόλεψε και καθόλου!! Εύχομαι να είναι έτσι βολική και στη συνέχεια! Με το καλό να πάτε σπιτάκι σας και να βρεθείτε όλοι μαζί!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Κοριτσάκια μου καλησπέρα.

Πήγαμε στο γιατρό μας σήμερα κ μας έκλεισε ημερομηνία για καισαρική. Την Παρασκευή είναι η μέρα μας. Είχα επιλογή ανάμεσα σε Παρασκευή ή Δευτέρα. Ευτυχώς βρήκαμε κενό την Παρασκευή οπότε κανονίστηκε έτσι. Ελπίζω να πάνε όλα καλά για τα μωράκια μας, ο μπέμπης ήταν σχεδόν στα ίδια με τη προηγούμενη εβδομάδα στο βάρος ενώ η μπέμπα όλο κ κατι είχε πάρει. Τώρα την Παρασκευή θα ξέρουμε όπως κ να το κάνουμε σίγουρα. Σας εύχομαι ότι καλύτερο κορίτσια μου, να έχετε υγιείς τοκετούς κ υγιή μωράκια!! Σας ευχαριστώ πολύ για τη συντροφιά τόσο καιρό κ την ενδιαφέρουσα ανταλλαγή απόψεων!! Θα σας κρατώ ενήμερες❤️❤️

Με το καλό κορίτσι μου να γεμίσουν οι αγκαλιές σας με τα μωράκια σας! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια γέννησα το πρωί!!! 🤱💗 Με έπιασαν χθες τη νύχτα οι πόνοι και γέννησα πολύ γρήγορα και εύκολα!!🙏❤️ Βγήκε κυριολεκτικά με ένα σπρώξιμο (βήξιμο για την ακρίβεια) 💞

3040γρ η μπουμπού💗

Είχε λίγο ταχύπνοια όμως και την έβαλαν προληπτικά στο οξυγόνο και δεν την έχουμε μαζί μας..είναι καλά και οι εξετάσεις της είναι καλές οπότε περιμένουμε αύριο μήπως την πάρουμε..💞🙏

Είπαν στον άντρα μου ότι καμια φορά όταν βγαίνουν έτσι γρήγορα δεν προλαβαίνουν να αποβάλουν όλα τα υγρά από τους πνεύμονες και μπορεί αυτό να’ναι..🙏❤️

Τελικά ό,τι σχέδια και να κάναμε η μπέμπα ήρθε όποτε ήθελε🤪

Εύχομαι σε όλες έναν τόσο εύκολο τοκετό και σιγά σιγά να συζητάμε όλες για τα μωράκια μας❤️

Να σας ζήσει η μπέμπα,καλότυχη κ ευτυχισμένη πάντα να είναι!! Να είστε καλά κ εσύ κ ο άντρας σου να την καμαρώνετε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ ολες για τις ευχές σας!! Μια μια βλέπω φτανουμε στο πολυπόθητο στον τοκετό!! Εννοείται θα σας ενημερώσω αυριο, ελπίζω να πάνε όλα καλά! Κ το ίδιο εύχομαι κ για εσάς φυσικά, να κρατήσουμε υγιή μωράκια στην αγκαλιά μας!!  Φιλάκια πολλά!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Συμφωνώ μαζί σου!! Είναι παράλογο όλο το θέμα!! Εγώ και στους μεγάλους υπερήχους δεν το καταλάβαινα γιατί δεν άφηναν.. ευτυχώς αυτά δεν τα έκανα στην κλινική και ο ιδιώτης άφηνε τον άντρα μου κανονικά με τεστακι.. Αχ και εσύ Θεσσαλονίκη? Σε ποια εβδομάδα είσαι? Πότε με το καλό έχεις ΠΗΤ?

Ναι!!! Θεσσαλονίκη κι εγώ! Είμαι τώρα 35η εβδομάδα, ΠΗΤ έχω 22 Απριλίου, αλλά θα γεννήσω νωρίτερα με καισαρική! Εσύ; 

Με το καλό σε όλες μας!🤨

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Tinkerbelly είπε:

Ναι!!! Θεσσαλονίκη κι εγώ! Είμαι τώρα 35η εβδομάδα, ΠΗΤ έχω 22 Απριλίου, αλλά θα γεννήσω νωρίτερα με καισαρική! Εσύ; 

Με το καλό σε όλες μας!🤨

Κοντά είμαστε.. εγώ έχω ΠΗΤ 27 Απριλίου, τώρα είμαι 34w 1d (πω πω το λέω και δεν το πιστεύω, σαν χτες μου φαίνεται που έκανα εμβρυομεταφορα) αλλά δεν ξέρω πότε θα γεννησω την προηγούμενη εβδομάδα που πήγα στο γιατρό και τον ρωταγα διάφορα, μου λέει: τι αγχώνεσαι από τώρα; Έχουμε ακόμα κάνα 6 εβδομάδες μέχρι να γεννήσεις.. δηλαδή 39εβδ έτσι όπως τα λέει εκείνος, πασχαλιατικο το αγοράκι μου, (εκτός απροόπτου βέβαια γιατι όπως είπε και η princess ότι σχέδια και να κάνουμε έρχονται όποτε θέλουν τα μωράκια).. εγω καλού κακού φτιαχνω τη βαλίτσα μου τώρα να είναι έτοιμη αφού μπαίνω στο μήνα μου σε λίγο..άρα εσύ δεν έχεις πολύ ακόμα αφού ξέρεις ότι θα πας νωρίτερα.. τα έχεις όλα έτοιμα? με το καλό κορίτσι μου!! Να μας πεις και τις εντυπώσεις σου από την κλινική..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Κοριτσάκια μου καλησπέρα.

Πήγαμε στο γιατρό μας σήμερα κ μας έκλεισε ημερομηνία για καισαρική. Την Παρασκευή είναι η μέρα μας. Είχα επιλογή ανάμεσα σε Παρασκευή ή Δευτέρα. Ευτυχώς βρήκαμε κενό την Παρασκευή οπότε κανονίστηκε έτσι. Ελπίζω να πάνε όλα καλά για τα μωράκια μας, ο μπέμπης ήταν σχεδόν στα ίδια με τη προηγούμενη εβδομάδα στο βάρος ενώ η μπέμπα όλο κ κατι είχε πάρει. Τώρα την Παρασκευή θα ξέρουμε όπως κ να το κάνουμε σίγουρα. Σας εύχομαι ότι καλύτερο κορίτσια μου, να έχετε υγιείς τοκετούς κ υγιή μωράκια!! Σας ευχαριστώ πολύ για τη συντροφιά τόσο καιρό κ την ενδιαφέρουσα ανταλλαγή απόψεων!! Θα σας κρατώ ενήμερες❤️❤️

Κορίτσι μου, με το καλό!! Σου εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου να πάνε όλα τέλεια!! Περιμένουμε τα όμορφα νεακια σου!!! Και εμείς σε ευχαριστούμε για τη συντροφιά και όλο αυτό το ταξίδι, τόσους μήνες.. ♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια γέννησα το πρωί!!! 🤱💗 Με έπιασαν χθες τη νύχτα οι πόνοι και γέννησα πολύ γρήγορα και εύκολα!!🙏❤️ Βγήκε κυριολεκτικά με ένα σπρώξιμο (βήξιμο για την ακρίβεια) 💞

3040γρ η μπουμπού💗

Είχε λίγο ταχύπνοια όμως και την έβαλαν προληπτικά στο οξυγόνο και δεν την έχουμε μαζί μας..είναι καλά και οι εξετάσεις της είναι καλές οπότε περιμένουμε αύριο μήπως την πάρουμε..💞🙏

Είπαν στον άντρα μου ότι καμια φορά όταν βγαίνουν έτσι γρήγορα δεν προλαβαίνουν να αποβάλουν όλα τα υγρά από τους πνεύμονες και μπορεί αυτό να’ναι..🙏❤️

Τελικά ό,τι σχέδια και να κάναμε η μπέμπα ήρθε όποτε ήθελε🤪

Εύχομαι σε όλες έναν τόσο εύκολο τοκετό και σιγά σιγά να συζητάμε όλες για τα μωράκια μας❤️

Κορίτσι μουυυυ.. μπράβοοοοοο... Να σας ζήσει το μωράκι σας!!! Να είναι πάντα γερό και δυνατό και γρήγορα να το έχετε μαζί σας!! Χαίρομαι πολυ που είσαι καλά και πήγαν όλα καλά!! ♥️♥️♥️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Κοντά είμαστε.. εγώ έχω ΠΗΤ 27 Απριλίου, τώρα είμαι 34w 1d (πω πω το λέω και δεν το πιστεύω, σαν χτες μου φαίνεται που έκανα εμβρυομεταφορα) αλλά δεν ξέρω πότε θα γεννησω την προηγούμενη εβδομάδα που πήγα στο γιατρό και τον ρωταγα διάφορα, μου λέει: τι αγχώνεσαι από τώρα; Έχουμε ακόμα κάνα 6 εβδομάδες μέχρι να γεννήσεις.. δηλαδή 39εβδ έτσι όπως τα λέει εκείνος, πασχαλιατικο το αγοράκι μου, (εκτός απροόπτου βέβαια γιατι όπως είπε και η princess ότι σχέδια και να κάνουμε έρχονται όποτε θέλουν τα μωράκια).. εγω καλού κακού φτιαχνω τη βαλίτσα μου τώρα να είναι έτοιμη αφού μπαίνω στο μήνα μου σε λίγο..άρα εσύ δεν έχεις πολύ ακόμα αφού ξέρεις ότι θα πας νωρίτερα.. τα έχεις όλα έτοιμα? με το καλό κορίτσι μου!! Να μας πεις και τις εντυπώσεις σου από την κλινική..

Ναι κι εγώ τα έχω όλα πολύ φρέσκα στο μυαλό μου: εξετάσεις, εμβρυομεταφορα, αναμονή, όλα!!! Πολύ γρήγορα πέρασε ο καιρός! Και τι όμορφα που ήταν όλα! Θα τα θυμάμαι πάντα με πολλή νοσταλγία. 

Με το καλό να υποδεχτείς το πασχαλιατικο μωράκι σου λοιπόν! 

Εγώ είχα εξαρχής την καισαρική στο μυαλό μου, φοβάμαι να πω την αλήθεια και τον φυσιολογικό τοκετό και η γιατρός μου είπε ότι αφού το έχω αποφασίσει, θα γεννησουμε λίγο νωρίτερα από την ΠΗΤ. Όλες οι μετρήσεις βγαίνουν πολύ καλές, το μωράκι έχει καλό βάρος και είναι ψηλά ακόμη, να δούμε τώρα πότε θα μας πει... 

Ναι, όλα έτοιμα τα έχουμε, βαλίτσα λέω να φτιάξω το σαββατοκύριακο! Φυσικά και θα σας πω εντυπώσεις, εύχομαι όλα να πάνε καλά για όλες μας...

Υ.Γ. Ήθελα πριν να βάλω καρδούλα και πατηθηκε αυτό το θυμωμένο emoji. Κάθε φορά που θέλω να βάλω emoji, κάτι γίνεται και κολλάει όλο το σύστημα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά!!! Ήμουν busy, έκανα τα γραφειοκρατικά του πολιτικού, έστελνα αναφορές/καταγγελίες παντού για το ΙΚΑ που μας έχει 5 εγγυες ξεναγους σε αναμονή με μη μετρημένα ένσημα απτο 2018, κ δε μπορούμε να πάρουμε στην ώρα τους τα επιδόματα. Έγραφα κάτι θεματικές ξεναγήσεις να τις αναλάβει ο άντρας μου. 

Ο μπόμπος είναι ανεπτυγμενος, 2300+ κ,  33 εβδ εγώ, 36 εβδ αυτός, κάνει τη ζωή του, χορεύει κ γω αγκομαχαω !! 

Ανυπομονώ να γεννήσετε ολες με το καλο για να έρθει κ η σειρά μου !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...