Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

στις πριν 11 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

 

Καλημέρα κορίτσι μου!!! 

Μίλησα λοιπόν με παιδίατρο για το θέμα της θέρμανσης και μου είπε ότι το ερκοντισιον πρέπει να καθαριστεί, να μην χτυπάει πάνω στο παιδί και να ελέγχω την υγρασία, να το έχω σε σταθερή θερμοκρασία και όλα καλά. Μου έφυγε ένα μεγάλο βάρος. Αααα και ότι απαγορεύεται το κάπνισμα μέσα στο σπίτι με το ερκοντισιον ανοιχτό. 

Ο σύζυγος είναι ψυκτικός οπότε θα τα περιποιηθεί... 😁

Καρδιοτοκογράφος και υπέρηχος άψογα όλα! Έχουμε πάρει θέση και είμαστε έτοιμες! Μέσα στην μέρα έχω λίγα πονακια αλλά όχι κάτι τραγικό μου είπε ότι καλό αυτό. Ασκήσεις στην μπάλα του πιλάτες κάνω και τις μέρες που θα έχει καλό καιρό, όπως σήμερα, περπάτημα. 

Μου είπε να έχω έτοιμη την βαλίτσα μου γιατί από την στιγμή που πήρε θέση μπορεί να βγει ανά πάσα ώρα... 😁😁😁

Εσύ τι κάνεις πως είσαι; 

Έτοιμη κ εσύ!! Ποτέ φτάσαμε κιόλας σε αυτόν τον καιρό??  Με το καλό να έρθει η μπεμπουλα σας κοριτσάκι μου!! Καλή, τελευταία γλυκιά αναμονή!! 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!! Πως είσαι εσύ?? Έστειλα mail και μου απάντησαν αμέσως και όλα καλά.. όντως για το μωρό δεν χρειάζομαι κάτι. Απλά μπερδεύτηκα γιατί ζήτησα από τη μαία μου λίστα και εκείνη μάλλον μου έδωσε για το σπίτι.. γιατί έλεγε για οινόπνευμα, γάζες, ορο, πάνες κρέμες, αφρολουτρα και τέτοια.. και λέω τι στο καλό, ούτε οινόπνευμα δεν έχουν?? Χαχα.. 

Αα ναι για το σπίτι εννοεί!! Στο μαιευτήριο τα έχουν όλα χαχα..και πάνες και τα αλλάζουν κι όλας να μην κουράζεσαι😄😄

Καλά είμαι εγώ στην αναμονή!! Τετάρτη έχω γιατρό και θα δούμε τι θα κάνουμε!! Ή Σάββατο ή την άλλη Τετάρτη μάλλον θα γεννήσω, ανάλογα τι θα πει κ ο γιατρός!! Δηλαδή αν είναι τόσο έτοιμο δε θα το ρισκάρουμε να περιμένουμε για πρόκληση μέχρι την άλλη Τετάρτη, αλλιώς ίσως πάμε τότε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/3/2022 at 8:44 ΜΜ, ο/η Dreamer1 είπε:

Κορίτσια εμείς σήμερα πήγαμε για καρδιοτοκογράφο και υπέρηχο! Όλα καλά!  έχει πάρει θέση και είναι έτοιμη την περιμένουμε λοιπόν. Μου είπε περπάτημα ή να κάθομαι στην μπάλα του πιλάτες και να κάνω πηδιματακια ή να κάνουνε σεξ γιατί το σπέρμα λένε ότι βοηθάει...

Επίσης έχει προσφορά στα my market τα Pampers.

Dreamer μου, δες και στο skroutz τιμές για τα pampers. Είχε και στον Βασιλόπουλο πριν 2 εβδομάδες αλλά τελικά η τιμή με την προσφορά ήταν διπλάσια από τις τιμές στο Skroutz. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Αα ναι για το σπίτι εννοεί!! Στο μαιευτήριο τα έχουν όλα χαχα..και πάνες και τα αλλάζουν κι όλας να μην κουράζεσαι😄😄

Καλά είμαι εγώ στην αναμονή!! Τετάρτη έχω γιατρό και θα δούμε τι θα κάνουμε!! Ή Σάββατο ή την άλλη Τετάρτη μάλλον θα γεννήσω, ανάλογα τι θα πει κ ο γιατρός!! Δηλαδή αν είναι τόσο έτοιμο δε θα το ρισκάρουμε να περιμένουμε για πρόκληση μέχρι την άλλη Τετάρτη, αλλιώς ίσως πάμε τότε!!

Να τα ένα ένα τα μωράκια αρχίζουν να μας έρχονται!! 🥰

@Tvz κι εσύ τώρα, μέσα του μήνα δε θα πήγαινες στο γιατρό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucky39 είπε:

Να τα ένα ένα τα μωράκια αρχίζουν να μας έρχονται!! 🥰

@Tvz κι εσύ τώρα, μέσα του μήνα δε θα πήγαινες στο γιατρό; 

Ναι ναι!! 💕

Κι εγώ δεν είμαι καθόλου έτοιμη κορίτσια!! 
Ούτε ψυχολογικά ούτε πρακτικά!!

Βαλίτσα δεν έχω έτοιμη ακόμα, πρέπει να πλύνω πυτζάμες κλπ..

Επίσης έχουμε να φτιάξουμε πάλι το λίκνο, να τα πλύνουμε όλα να το ετοιμάσουμε γιατί το έχουμε έξω τόσους μήνες, να κατεβάσουμε από το πατάρι το καθισματάκι του αυτοκινήτου που χρειάζεται για το μαιευτήριο..να δούμε αν κάνει ένα κάλυμμα που πήραμε για το καθισματάκι ώστε αν κάνει να το πλύνουμε κι αυτό να στεγνώσει..να κατεβάσουμε το πορτ μπεμπε κ να καθαρίσουμε το άλλο καρότσι ώστε να έχει ο μικρός μου το άλλο και η μπέμπα το πιο γερό με το πορτ μπεμπε μέσα που το έχει ο μικρός μου τώρα με το άλλο κάθισμα..γενικά βλεπω να γεννάω κ να τρέχει ο Κώστας να τα κάνει όλα όσο θα ‘μαι στο μαιευτήριο..να δω πότε θα προλάβουμε..

Νιώθω λίγο τύψεις που τα ‘χω παρατήσει όλα αλλά δε θέλω να γεννήσω ρε κορίτσιαα…καλά είναι εκεί μέσα χαχα

Άσε που τώρα τελευταία έχω τύψεις για τον μικρό μου, σκέφτομαι ότι θα ‘ρθει άλλο ένα μωρό κ δε θα’ναι πια ο μοναδικός μας…🙁και πώς θα νιώσει🥺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Lucky39 είπε:

Να τα ένα ένα τα μωράκια αρχίζουν να μας έρχονται!! 🥰

@Tvz κι εσύ τώρα, μέσα του μήνα δε θα πήγαινες στο γιατρό; 

Ναι κορίτσι μου αύριο έχω εγώ γιατρό για να αποφασίσουμε πότε θα μπούμε για τοκετό. Ενδεχομένως Παρασκευή ή από Δευτέρα ότι πει ο γιατρός. Εν τω μεταξύ ο άντρας μου χθες ήρθε σε επαφή με ένα συνάδελφο του που στην οικογένεια του βγήκε θετικο στον covid το ένα παιδί του κ είμαστε υπ ατμον. Ο συνάδελφος ειναι αρνητικός κ χθες κ σήμερα αλλά ποιος ξέρει τι μπορεί να συμβεί. Μόνο κ μόνο που σκέφτομαι ότι μπορεί να έχουμε κολλήσει στο παρά 1 όντας κ τριπλά εμβολιασμενοι δεν ξέρω τι να κάνω. Ελπίζω απλα να μην είναι τίποτα. Γιατί καλά να μου πει ο γιατρός έλα την άλλη εβδομάδα δεν έγινε κ τίποτα αλλά αν μου πει μπαίνουμε Παρασκευή δεν έχουμε περιθώριο κ είναι ο άντρας μου ή ακόμα κ εγώ θετική τότε τι κάνουμε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Ναι ναι!! 💕

Κι εγώ δεν είμαι καθόλου έτοιμη κορίτσια!! 
Ούτε ψυχολογικά ούτε πρακτικά!!

Βαλίτσα δεν έχω έτοιμη ακόμα, πρέπει να πλύνω πυτζάμες κλπ..

Επίσης έχουμε να φτιάξουμε πάλι το λίκνο, να τα πλύνουμε όλα να το ετοιμάσουμε γιατί το έχουμε έξω τόσους μήνες, να κατεβάσουμε από το πατάρι το καθισματάκι του αυτοκινήτου που χρειάζεται για το μαιευτήριο..να δούμε αν κάνει ένα κάλυμμα που πήραμε για το καθισματάκι ώστε αν κάνει να το πλύνουμε κι αυτό να στεγνώσει..να κατεβάσουμε το πορτ μπεμπε κ να καθαρίσουμε το άλλο καρότσι ώστε να έχει ο μικρός μου το άλλο και η μπέμπα το πιο γερό με το πορτ μπεμπε μέσα που το έχει ο μικρός μου τώρα με το άλλο κάθισμα..γενικά βλεπω να γεννάω κ να τρέχει ο Κώστας να τα κάνει όλα όσο θα ‘μαι στο μαιευτήριο..να δω πότε θα προλάβουμε..

Νιώθω λίγο τύψεις που τα ‘χω παρατήσει όλα αλλά δε θέλω να γεννήσω ρε κορίτσιαα…καλά είναι εκεί μέσα χαχα

Άσε που τώρα τελευταία έχω τύψεις για τον μικρό μου, σκέφτομαι ότι θα ‘ρθει άλλο ένα μωρό κ δε θα’ναι πια ο μοναδικός μας…🙁και πώς θα νιώσει🥺

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Εγώ έχω τύψεις κ για το σκύλο μου σε πληροφορω γιατί τόσο καιρό έχουμε όλη την προσοχή μας πάνω του κ δε μιλάω για βόλτες κτλ που είναι απαραίτητες. Κάθε βράδυ τον κάνω μπάνιο,του πλένω τα δόντια κ μετά κοιμόμαστε αγκαλιά. Τώρα θα προλαβαίνω ή το κυριότερο θα έχω το κουράγιο; Εννοείται πως δε συγκρίνω παιδί με σκύλο, μην παρεξηγηθω. Θα πρέπει να βάλεις το παιδί στην καθημερινότητα του νέου μωρού κ σίγουρα μπορεί το μωράκι κ καλά να φέρει ένα δώρο στο πρώτο παιδάκι για να το δει λίγο με καλύτερο μάτι. Όλα τα παιδάκια ζηλεύουν λίγο απλώς θα πρέπει όσο γίνεται κ μπορείς να μοιραζεις το χρόνο σου για να μη νιώθει παραμελημένος. Κ σίγουρα μα του εξηγήσεις ότι πρέπει να λείψεις κάποιες μέρες που θα είσαι στο μαιευτήριο. Μην ανησυχείς, σιγά σιγά θα βρείτε τους ρυθμούς σας,όλα θα πάνε καλά. Ζητά κ από κάποιον βοήθεια να τελειώνεις με τις δουλειές, κάνει κ κρύο πότε θα στεγνώσουν τα υφάσματα!! Κ δεν ξέρω για τον δικό σου τον άντρα, ο άντρας μου π.χ δεν τον έχει κ πολύ με τις δουλειές του σπιτιού κ τα μωρουδιακα. Αφού φοβάμαι μη μπερδευτεί κ αντί να φέρει τα αυγά στο μαιευτήριο,φέρει τα Πορτ μπεμπέ 🤣🤣

Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας κ όλα καλά θα πάνε,εδώ θα είμαστε μα τα λέμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/3/2022 at 8:44 ΜΜ, ο/η Dreamer1 είπε:

Κορίτσια εμείς σήμερα πήγαμε για καρδιοτοκογράφο και υπέρηχο! Όλα καλά!  έχει πάρει θέση και είναι έτοιμη την περιμένουμε λοιπόν. Μου είπε περπάτημα ή να κάθομαι στην μπάλα του πιλάτες και να κάνω πηδιματακια ή να κάνουνε σεξ γιατί το σπέρμα λένε ότι βοηθάει...

Επίσης έχει προσφορά στα my market τα Pampers.

@Dreamer1 μου γιατί δεν κοιτάς σε διάφορα eshops φαρμακεία; Έχουν αρκετά καλές τιμές στις πάνες αλλά κ σε διάφορα προϊόντα μωρουδιακα, αφρολουτρα, μωρομαντηλα κτλ. Κ αν κάνεις παραγγελία γύρω στα 30-40€ τα περισσότερα δε χρεώνουν μεταφορικά. Εκτός αν μένεις κοντά σε κάποιο που εκεί μπορείς να κάνεις κ παραλαβή από το κατάστημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Ναι ναι!! 💕

Κι εγώ δεν είμαι καθόλου έτοιμη κορίτσια!! 
Ούτε ψυχολογικά ούτε πρακτικά!!

Βαλίτσα δεν έχω έτοιμη ακόμα, πρέπει να πλύνω πυτζάμες κλπ..

Επίσης έχουμε να φτιάξουμε πάλι το λίκνο, να τα πλύνουμε όλα να το ετοιμάσουμε γιατί το έχουμε έξω τόσους μήνες, να κατεβάσουμε από το πατάρι το καθισματάκι του αυτοκινήτου που χρειάζεται για το μαιευτήριο..να δούμε αν κάνει ένα κάλυμμα που πήραμε για το καθισματάκι ώστε αν κάνει να το πλύνουμε κι αυτό να στεγνώσει..να κατεβάσουμε το πορτ μπεμπε κ να καθαρίσουμε το άλλο καρότσι ώστε να έχει ο μικρός μου το άλλο και η μπέμπα το πιο γερό με το πορτ μπεμπε μέσα που το έχει ο μικρός μου τώρα με το άλλο κάθισμα..γενικά βλεπω να γεννάω κ να τρέχει ο Κώστας να τα κάνει όλα όσο θα ‘μαι στο μαιευτήριο..να δω πότε θα προλάβουμε..

Νιώθω λίγο τύψεις που τα ‘χω παρατήσει όλα αλλά δε θέλω να γεννήσω ρε κορίτσιαα…καλά είναι εκεί μέσα χαχα

Άσε που τώρα τελευταία έχω τύψεις για τον μικρό μου, σκέφτομαι ότι θα ‘ρθει άλλο ένα μωρό κ δε θα’ναι πια ο μοναδικός μας…🙁και πώς θα νιώσει🥺

Princess μου, πεθαίνω με την χαλαρότητά σου κορίτσι μου!!! 😂 Κ εγώ την καθαριότητα του πορτ μπεμπε και της καλαθούνας που πήραμε από τον κουμπάρο μας δε τα έχω κάνει ακόμα (περιμένω τον άντρα μου, το ομολογώ!), ούτε την βαλίτσα την έχω φτιάξει αλλά γεννάω και σε ένα μήνα+. Αχ, πώς φαίνεται η μανούλα που έχει εμπειρία και δεν αγχώνεται! Σε ζηλεύω κορίτσι μου, με την καλή έννοια, όχι για αυτά τα εύκολα της προετοιμασίας. Αλλά για όταν έρθει το μωράκι  με το καλό, που δε θα πανικοβάλεσαι με το παραμικρό (όπως φοβάμαι ότι θα κάνω εγώ!)

Την αντίδραση του μικρού σας νομίζω δε μπορείς να την προβλέψεις, ό,τι κι αν κάνεις. Φροντίστε με κάποιον τρόπο να μη χάσει τις καθημερινές του συνήθειες και νιώσει παραμελημένος. Θα πρέπει να δώσεις λίγη προσπάθεια παραπάνω σε αυτό το κομμάτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Έτοιμη κ εσύ!! Ποτέ φτάσαμε κιόλας σε αυτόν τον καιρό??  Με το καλό να έρθει η μπεμπουλα σας κοριτσάκι μου!! Καλή, τελευταία γλυκιά αναμονή!! 🥰🥰🥰🥰

Άστα να πάνε κοριτσάκι μου μέχρι πριν λίγο καιρό μου φαινόταν ότι έχει περάσει ένας αιώνας από τους που έμαθα ότι είμαι έγκυος και τώρα που φτάσαμε στο τέλος μου φαίνεται σαν κι εχθές... 😂😂 

Πόσο τυχερές είμαστε θεέ μου! Η πιο γλυκιά αναμονή όντως!!! Ευχαριστούμε πολύ!!!! 💋💋💋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Lucky39 είπε:

Dreamer μου, δες και στο skroutz τιμές για τα pampers. Είχε και στον Βασιλόπουλο πριν 2 εβδομάδες αλλά τελικά η τιμή με την προσφορά ήταν διπλάσια από τις τιμές στο Skroutz. 

Από τα my market που πήραμε εμείς πήραμε τα 56 pampers 8€ από το Σκρουτζ μου βγαίνει ιο ακριβά εκτός κι αν ψάχνω κάτι λάθος και σήμερα είδα τα babylino 50τμχ 5€ και κάτι και θα πάει ο σύζυγος να πάρει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tvz είπε:

@Dreamer1 μου γιατί δεν κοιτάς σε διάφορα eshops φαρμακεία; Έχουν αρκετά καλές τιμές στις πάνες αλλά κ σε διάφορα προϊόντα μωρουδιακα, αφρολουτρα, μωρομαντηλα κτλ. Κ αν κάνεις παραγγελία γύρω στα 30-40€ τα περισσότερα δε χρεώνουν μεταφορικά. Εκτός αν μένεις κοντά σε κάποιο που εκεί μπορείς να κάνεις κ παραλαβή από το κατάστημα.

Έχω κοιτάξει αλλά νομίζω ότι και οι τιμές στο σ/μ είναι οκ. Ειδικά στα babylino. Γενικά τις προσφορές κυνηγάω αλλά ακόμα που δεν ξέρω τι θα μας ταιριάξει δεν θέλω να πάρω μεγάλο όγκο. Μόλις καταλήξω σε μάρκα ίσως τα παραγγείλω από το ίντερνετ αλλά και πάλι δεν νομίζω να έχει κάτω από 6€ η συσκευασία σε κανένα ,e shop. Εκτός κι αν έχετε βρει κάτι εσείς τότε στείλτε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/3/2022 at 2:30 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

Τέλεια Ντριμερακι μου..💞

Ναι λένε όταν μπαίνεις στο μήνα σου να ετοιμάσεις βαλίτσα..μόνο εγώ είμαι 38η κ δεν την έχω ετοιμάσει ακόμη…

Στο Θοδωρή που ήταν και πρώτο μωρό την είχα φτιάξει μόλις μπήκα στο μήνα μου, τώρα που ξέρω κι ότι θα γεννήσω νωρίτερα δεν την έχω φτιάξει ακόμα…έχω βάλει πράγματα δηλαδή μέσα, αλλά όχι όλα..δε ξέρω γιατί βαριέμαι..😅

Ίσως φταίει αυτό που σας λέω ότι δε θέλω να γεννήσω και με έχει πιάσει άρνηση…οπότε δεν έχω όρεξη να φτιάξω κ βαλίτσα κλπ ούτε τπτ..

Κατά τ άλλα καλά, πάλι άρρωστη αλλά όχι κοβιντ..αλλά φοβάμαι μήπως θέλω αντιβίωση γιατί πονάει πολύ το στήθος μου όταν βήχω και δε φαίνεται καλή η κατάσταση…θα πάω στο γιατρό μάλλον, αλλά λέω γιατί με βρήκε τώρα που είναι να γεννήσω και είμαι όλο άρρωστη;..😞

Γιατί ρε σύ τέτοια άρνηση; Καλά η αλήθεια είναι ότι στο πρώτο είναι όλα διαφορετικά. 

Κοίτα και εγώ δεν τα έχω βάλει όλα μέσα υπάρχουν κάποιες εκκρεμότητες αλλά τα βασικά έχουν μπει. 

Περαστικουλια εύχομαι... Μήπως κουράζεσαι πολύ ρε συ με την δουλειά και πέφτει το ανοσοποιητικό σου; Γι'αυτό αρρωσταίνεις; Ο μικρός είπες πηγαίνει παιδικό; Μήπως τις κουβαλάει ο Θεοδωράκης τις γριπουλες; 

Γενικά να προσέχεις τώρα γλυκάκι μου!!! 

Όσο για τον ερχομό του νέου μέλους στο σπίτι σίγουρα θα είναι μεγάλη αλλαγή για τον μικρό και στην αρχή μπορεί να μην την δει με καλό μάτι. Αλλά νομίζω πως αν νιώθει ότι δεν τον παραμελείς σύντομα θα συνηθίσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/3/2022 at 10:00 ΠΜ, ο/η Διόνη είπε:

Καλημερούδια γλυκά μου κορίτσια!! Από την Τρίτη που μας πέρασε ζουμε εγώ κι ο άντρας μου το μεγαλύτερο θαύμα που θα μπορούσε να μας συμβεί! Λες και άλλαξαν όλα σε μια στιγμή ! Δεν μπορώ να περιγράψω το συναίσθημα! Μετά από τόσο κόπο και πριν την κύηση αλλά και κατά τη διάρκεια και τοσο αγχοςτοαη θλίψη κάποιες φορές....νομίζω αυτή είναι η μεγαλύτερη ανταμοιβή μας! Θα το ζήσετε σύντομα και θα δείτε τι ακριβώς εννοώ! 🌺💗  

Γεννησαμε ένα υγιέστατο μωράκι το οποίο παρά τον υπέρηχο που έδειχνε μεγάλο βγήκε μικρό ...2800 γρ για την ακρίβεια! Κλαιω με τον υπέρηχο του δημοσίου νοσοκομείου 🤣!! Τελοσπαντων,σημασία έχει ότι αν και μια σταλιτσα το κουκλάκι μας είναι πλήρως υγιες! 

Εγώ έπαθα πρόπτωση και μετά την κύηση...τράβηξα λιγο κανάλι αυτές τις ημέρες για αυτό δεν μπήκα νωρίτερα να σας γράψω. Το τι θα συμβεί με εμένα μετέωρο. Αλλά το ξεχνω πραγματικά γιατί οπως μου λένε και οι γιατροί αυτό που καταφέραμε μετά από τόσα που μου έχουν συμβεί ήταν πραγματικά πολύ μεγάλο... Θα βρεθεί μία λύση και για εμένα... 

Τώρα δίνουμε προτεραιότητα στο μωράκι ...θηλάζω ... Στην αρχή έδινα και λίγο ξένο γιατί μας έκανε ικτερακο χτες τη βάλαμε στη λάμπα...και σήμερα όπως όλα δείχνουν φεύγουμε διότι της έπεσε...

Ανυπομονώ να γνωρίσει το σπίτι της η μικρή μας! 🌺🌸 

Θέλω να σας πω ότι είμαι εδώ για εσάς...αν και δεν πρόλαβα να διαβάσω τι λέγατε αυτές τις ημέρες...ωστόσο θα είμαι εδώ μέχρι να γεννήσετε όλες και μετά σιγά σιγά να μοιραζόμαστε απορίες και προβληματισμούς για τα μωρά μας ! 

Σας φιλώ γλυκά... Μόλις μας φώναξε κι ο παιδίατρος μέσα για τα τελευταία!! 💗

Διονη μου  γλυκια, τωρα διαβασα τα υπεροχα νεα σας ❤️ να σας ζησει η μπεμπουλα σας!! Να εχει μια ζωη παραμυθενια, να ειναι γερη και τυχερη! Ολα τα καλα σας ευχομαι στην οικογενεια σας!

Ανυπομονω να το ζησω και εγω αυτο το θαυμα... ❤️

Θα βρεθει λυση και για το δικο σου θεμα με την προπτωση ολα καλα θα πανε! ❤️ Εχεις καταφερει οπως σου ειπαν και οι γιατροι κατι τεραστιο, μπραβο σου κοριτσι μου! σε φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α δεν σας είπα στο Γένεσις ο μπαμπάς επιτρέπεται μόνο την ημέρα του τοκετού και μισή ώρα την επόμενη μέρα. Και ξανά δεν μπορεί να έρθει!! Απογοητεύτηκα λίγο να σας πω την αλήθεια αλλά σκέφτομαι ότι δεν είναι πολλές οι μέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Α δεν σας είπα στο Γένεσις ο μπαμπάς επιτρέπεται μόνο την ημέρα του τοκετού και μισή ώρα την επόμενη μέρα. Και ξανά δεν μπορεί να έρθει!! Απογοητεύτηκα λίγο να σας πω την αλήθεια αλλά σκέφτομαι ότι δεν είναι πολλές οι μέρες. 

Έλα Παναγίτσα μου, τι παράλογο είναι πάλι τούτο; Τι φοβούνται, μην τους κατσικωθεί ο μπαμπάς;; Πρώτη φορά ακούω κάτι τέτοιο!!

Μια χαρά η τιμή στα pampers, καλά έκανες! Κι εγώ pampers θα πάρω για την αρχή που λένε τα κορίτσια για τη γραμμούλα που δείχνει ότι θέλει αλλαγή το μωράκι και εξυπηρετεί πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Α δεν σας είπα στο Γένεσις ο μπαμπάς επιτρέπεται μόνο την ημέρα του τοκετού και μισή ώρα την επόμενη μέρα. Και ξανά δεν μπορεί να έρθει!! Απογοητεύτηκα λίγο να σας πω την αλήθεια αλλά σκέφτομαι ότι δεν είναι πολλές οι μέρες. 

Τι ναι τούτο πάλι? Πάνε καλά? Εγώ νόμιζα ότι στα επισκεπτήρια μπορεί να έρχεται ο σύζυγος.. Και γω θα απογοητευομουν, λογικό.. στη σελίδα τους πάντως γράφει ότι ο συνοδός μπορεί να ειναι μέσα τη μέρα του τοκετού και την επόμενη με το υπάρχον pcr που έχει κάνει και υπέθεσα πως εννοεί ότι με νέο τεστ μπαίνει πάλι.. δεν έχω μιλήσει ακόμα απευθείας με το Γένεσις αλλά την προηγούμενη εβδομάδα που ζήτησα τιμές και πληροφορίες για την κλινική από το γιατρό μου δεν μου είπε κάτι τέτοιο.. δεν το αναλύσαμε βέβαια και πολύ.. τι να πω... Σίγουρα ευτυχώς που δεν είναι πολλές μέρες αλλά και πάλι είναι κρίμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Τι ναι τούτο πάλι? Πάνε καλά? Εγώ νόμιζα ότι στα επισκεπτήρια μπορεί να έρχεται ο σύζυγος.. Και γω θα απογοητευομουν, λογικό.. στη σελίδα τους πάντως γράφει ότι ο συνοδός μπορεί να ειναι μέσα τη μέρα του τοκετού και την επόμενη με το υπάρχον pcr που έχει κάνει και υπέθεσα πως εννοεί ότι με νέο τεστ μπαίνει πάλι.. δεν έχω μιλήσει ακόμα απευθείας με το Γένεσις αλλά την προηγούμενη εβδομάδα που ζήτησα τιμές και πληροφορίες για την κλινική από το γιατρό μου δεν μου είπε κάτι τέτοιο.. δεν το αναλύσαμε βέβαια και πολύ.. τι να πω... Σίγουρα ευτυχώς που δεν είναι πολλές μέρες αλλά και πάλι είναι κρίμα..

Η γιατρός μας είχε πει ότι θα μπορεί να έρχεται ο συνοδός στις ώρες επισκεπτηρίου κανονικά, εχθές όμως που μιλούσα με μια ξαδέρφη μου, που γενναμε μαζί, μου είπε αυτό που ανέφερα και κατευθείαν πήρα τηλέφωνο και ρωτήσα όντως ισχύει. Και μου είπαν μόνο αν θέλουμε να κλείσουμε μονοκλινο και να μείνει μέσα όλες τις μέρες χωρίς να βγει έξω καθόλου. Άλλαξε τώρα τελευταία από ότι κατάλαβα ο κανονισμός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dreamer1 είπε:

Η γιατρός μας είχε πει ότι θα μπορεί να έρχεται ο συνοδός στις ώρες επισκεπτηρίου κανονικά, εχθές όμως που μιλούσα με μια ξαδέρφη μου, που γενναμε μαζί, μου είπε αυτό που ανέφερα και κατευθείαν πήρα τηλέφωνο και ρωτήσα όντως ισχύει. Και μου είπαν μόνο αν θέλουμε να κλείσουμε μονοκλινο και να μείνει μέσα όλες τις μέρες χωρίς να βγει έξω καθόλου. Άλλαξε τώρα τελευταία από ότι κατάλαβα ο κανονισμός.

Όλο κάτι αλλάζει ρε παιδί μου με αυτόν τον κορονοιο δεν μπορώ άλλο μπουχτισα!! Εμείς εκτός των πολλών άλλων λόγων, διαλέξαμε μονοκλινο γιατί στον άντρα μου είναι δύσκολο να πηγαινοέρχεται στα επισκεπτήρια (ακόμα δεν οδηγεί από το ατύχημα που ειχε, είναι με την πατερίτσα) που να του έλεγα να μην έρθει καθόλου.. ποιος θα τον άκουγε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α 

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Όλο κάτι αλλάζει ρε παιδί μου με αυτόν τον κορονοιο δεν μπορώ άλλο μπουχτισα!! Εμείς εκτός των πολλών άλλων λόγων, διαλέξαμε μονοκλινο γιατί στον άντρα μου είναι δύσκολο να πηγαινοέρχεται στα επισκεπτήρια (ακόμα δεν οδηγεί από το ατύχημα που ειχε, είναι με την πατερίτσα) που να του έλεγα να μην έρθει καθόλου.. ποιος θα τον άκουγε..

Α ναι ρε σωστά εσείς δεν μπορείτε και αλλιώς το είχαμε ξανά πει αυτό. Τότε είστε εντάξει σε αυτό το κομμάτι δεν σε απασχολεί. 

Καλά πες μου έναν που δεν μπουχτισε. Δεν γίνεται ρε αφού υπάρχουν στιγμές που λέω δεν γαμ....ται θα βγω και ότι γίνει και την επόμενη σκέφτομαι το μικρακι που έχω στην κοιλιά και λέω αυτό δεν φταίει σε τίποτα και μένω. Πάλι καλά μεγάλωσε η μέρα και μπορούμε να πάμε και ένα περίπατο με παρέα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Α 

Α ναι ρε σωστά εσείς δεν μπορείτε και αλλιώς το είχαμε ξανά πει αυτό. Τότε είστε εντάξει σε αυτό το κομμάτι δεν σε απασχολεί. 

Καλά πες μου έναν που δεν μπουχτισε. Δεν γίνεται ρε αφού υπάρχουν στιγμές που λέω δεν γαμ....ται θα βγω και ότι γίνει και την επόμενη σκέφτομαι το μικρακι που έχω στην κοιλιά και λέω αυτό δεν φταίει σε τίποτα και μένω. Πάλι καλά μεγάλωσε η μέρα και μπορούμε να πάμε και ένα περίπατο με παρέα... 

Καλά κάνεις και προσέχεις.. εγώ μετά που νόσησα άρχισα λίγο τις βλακείες και έβγαινα αρκετα αλλά κανείς δεν λέει ότι δεν θα το ξανά κολλήσω.. οπότε συμμαζευτηκα πάλι.. συν οτι φοβήθηκα πάλι γιατι η αδερφή μου βρέθηκε θετική στο pcr που της έκαναν μια μέρα πριν μπει για προγραμματισμένη καισαρική, αναβλήθηκε φυσικά η καισαρικη και περασαμε μεγαλο άγχος μην της σπάσουν τα νερά όσο νοσεί και θα έπρεπε να πάει ή Παπαγεωργίου ή Ιπποκράτειο σε τμήμα κοβιντ.. έκλαιγε και χτυπιοταν η καημενη.. ευτυχώς όμως όλα πήγαν καλα και γέννησε μια εβδομάδα αργότερα με τον γιατρό της.. θέλει προσοχή παντως.. καμία βολτιτσα σε ανοιχτό χώρο που λες και συ και μια χαρά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Α δεν σας είπα στο Γένεσις ο μπαμπάς επιτρέπεται μόνο την ημέρα του τοκετού και μισή ώρα την επόμενη μέρα. Και ξανά δεν μπορεί να έρθει!! Απογοητεύτηκα λίγο να σας πω την αλήθεια αλλά σκέφτομαι ότι δεν είναι πολλές οι μέρες. 

Εντελώς παράλογο μου φαίνεται. Δλδ ο μπαμπάς δεν πρέπει να βλέπει το μωράκι; Τι πάει να πει μισή ώρα την επόμενη μέρα; Τι είναι ο μπαμπάς μόνο πορτοφόλι να πληρώσει στο εξιτήριο;; Κ είναι κ ιδιωτικό νοσοκομείο. Κ εγώ εκνευρίστηκα την τελευταία φορά που πήγα στο Ιασώ,την προηγούμενη εβδομάδα για το doppler γιατί δεν άφησαν τον άντρα μου να έρθει μαζί κ ο κακομοίρης δεν έχει δει κανένα μεγάλο υπέρηχο. Κ εγώ έχω κ μια κοιλιά τεράστια κ χρειάζομαι κ βοήθεια να σηκωθώ κ από καρέκλα που λέει ο λόγος. Κ αφού μπήκα εγώ να πληρώσω δίπλα μου ήταν κοπέλες με τους άντρες τους που περίμεναν απλώς για αυχενική ή β επιπέδου, πληρώναν κ καλά οι άντρες τους κ μετά καθοντουσαν κ περίμεναν να περάσουν στο εξεταστηριο. Κ δεν τους έβγαζε κανένας έξω, δλδ 2 μέτρα κ 2 σταθμά. Πρέπει να είσαι πονηρός κ να λες ψέματα για να δεις το μωράκι σου; Τι να σου πω; Εκνευρίστηκα πάρα πολύ εκείνη τη μέρα κ το είπα κ σε μια νοσοκόμα, είπε σε ένα μπαμπά να φύγει ο οποίος φυσικά δεν έκανε τίποτα. Κ τώρα άλλος παράλογος κανόνας κ μπαμπάς τελείως στην απέξω να μη δει το παιδί του παρά μόνο μισή ώρα τη 2η μέρα. Κ αν εσύ θέλεις βοήθεια να πας τουαλέτα ή να ντυθείς ή να κάνεις μπάνιο ξέρω εγώ πρέπει να σε δει η κάθε νοσοκόμα; Ή αν χρειάζεσαι κάποιο προσωπικό σου αντικείμενο. Τι να πω άντε να δούμε τι άλλο θα ακούσουμε πια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Εντελώς παράλογο μου φαίνεται. Δλδ ο μπαμπάς δεν πρέπει να βλέπει το μωράκι; Τι πάει να πει μισή ώρα την επόμενη μέρα; Τι είναι ο μπαμπάς μόνο πορτοφόλι να πληρώσει στο εξιτήριο;; Κ είναι κ ιδιωτικό νοσοκομείο. Κ εγώ εκνευρίστηκα την τελευταία φορά που πήγα στο Ιασώ,την προηγούμενη εβδομάδα για το doppler γιατί δεν άφησαν τον άντρα μου να έρθει μαζί κ ο κακομοίρης δεν έχει δει κανένα μεγάλο υπέρηχο. Κ εγώ έχω κ μια κοιλιά τεράστια κ χρειάζομαι κ βοήθεια να σηκωθώ κ από καρέκλα που λέει ο λόγος. Κ αφού μπήκα εγώ να πληρώσω δίπλα μου ήταν κοπέλες με τους άντρες τους που περίμεναν απλώς για αυχενική ή β επιπέδου, πληρώναν κ καλά οι άντρες τους κ μετά καθοντουσαν κ περίμεναν να περάσουν στο εξεταστηριο. Κ δεν τους έβγαζε κανένας έξω, δλδ 2 μέτρα κ 2 σταθμά. Πρέπει να είσαι πονηρός κ να λες ψέματα για να δεις το μωράκι σου; Τι να σου πω; Εκνευρίστηκα πάρα πολύ εκείνη τη μέρα κ το είπα κ σε μια νοσοκόμα, είπε σε ένα μπαμπά να φύγει ο οποίος φυσικά δεν έκανε τίποτα. Κ τώρα άλλος παράλογος κανόνας κ μπαμπάς τελείως στην απέξω να μη δει το παιδί του παρά μόνο μισή ώρα τη 2η μέρα. Κ αν εσύ θέλεις βοήθεια να πας τουαλέτα ή να ντυθείς ή να κάνεις μπάνιο ξέρω εγώ πρέπει να σε δει η κάθε νοσοκόμα; Ή αν χρειάζεσαι κάποιο προσωπικό σου αντικείμενο. Τι να πω άντε να δούμε τι άλλο θα ακούσουμε πια.

Δίκιο έχεις κορίτσι μου, λες και τα μωρά φύτρωσαν από μόνα τους στην κοιλιά μας. Λες και δεν είναι τόσο του μπαμπά όσο και της μαμάς (είναι λίγο παραπάνω δικά μας, αλλά ας το παραδεχτούμε μόνο μεταξύ μας!!). Απαράδεκτο τόσο για τη γέννα, όσο και για τις εξετάσεις. Μετά σου λέει ότι ο μπαμπάς πρέπει να ενισχύσει το δεσμό με το βρέφος. Πώς να το κάνει αν δεν τον αφήνουν ούτε στις εξετάσεις, ούτε καν όταν γεννηθεί; Εφόσον έχει κάνει τεστ, το βρίσκω σχεδόν παράνομο να μην αφήνουν τον πατέρα να επισκεφθεί τη γυναίκα και το μωρό.

@Dreamer1 μήπως να τους κάνεις μία μήνυση για ανθρώπινα δικαιώματα κλπ να πλουτίσεις;;; 😂 (αν και αυτοί δε θα έχουν αφήσει τον κώλο τους εκτεθειμένο!)

Ευτυχώς εμείς στην Αθήνα έχουμε πάει σε πολύ καλό εμβρυολόγο εκτός μαιευτηρίων και το έχει απολαύσει ο δικός μου. Για το doppler έκανε φαντάσου ειδικό ταξίδι και ήρθε από την επαρχία που είχε δουλειά μόνο για 2 μερούλες, γιατί ήθελε κι ο ίδιος να δει τη μικρή. Μου έλεγε ότι δε θα έχει τη δυνατότητα να δει κάτι τέτοιο ξανά και είχε δίκιο. Μας την έδειξε και σε 3d τη μικρή και πάθαμε πλάκα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Εντελώς παράλογο μου φαίνεται. Δλδ ο μπαμπάς δεν πρέπει να βλέπει το μωράκι; Τι πάει να πει μισή ώρα την επόμενη μέρα; Τι είναι ο μπαμπάς μόνο πορτοφόλι να πληρώσει στο εξιτήριο;; Κ είναι κ ιδιωτικό νοσοκομείο. Κ εγώ εκνευρίστηκα την τελευταία φορά που πήγα στο Ιασώ,την προηγούμενη εβδομάδα για το doppler γιατί δεν άφησαν τον άντρα μου να έρθει μαζί κ ο κακομοίρης δεν έχει δει κανένα μεγάλο υπέρηχο. Κ εγώ έχω κ μια κοιλιά τεράστια κ χρειάζομαι κ βοήθεια να σηκωθώ κ από καρέκλα που λέει ο λόγος. Κ αφού μπήκα εγώ να πληρώσω δίπλα μου ήταν κοπέλες με τους άντρες τους που περίμεναν απλώς για αυχενική ή β επιπέδου, πληρώναν κ καλά οι άντρες τους κ μετά καθοντουσαν κ περίμεναν να περάσουν στο εξεταστηριο. Κ δεν τους έβγαζε κανένας έξω, δλδ 2 μέτρα κ 2 σταθμά. Πρέπει να είσαι πονηρός κ να λες ψέματα για να δεις το μωράκι σου; Τι να σου πω; Εκνευρίστηκα πάρα πολύ εκείνη τη μέρα κ το είπα κ σε μια νοσοκόμα, είπε σε ένα μπαμπά να φύγει ο οποίος φυσικά δεν έκανε τίποτα. Κ τώρα άλλος παράλογος κανόνας κ μπαμπάς τελείως στην απέξω να μη δει το παιδί του παρά μόνο μισή ώρα τη 2η μέρα. Κ αν εσύ θέλεις βοήθεια να πας τουαλέτα ή να ντυθείς ή να κάνεις μπάνιο ξέρω εγώ πρέπει να σε δει η κάθε νοσοκόμα; Ή αν χρειάζεσαι κάποιο προσωπικό σου αντικείμενο. Τι να πω άντε να δούμε τι άλλο θα ακούσουμε πια.

 

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Lucky39 είπε:

Δίκιο έχεις κορίτσι μου, λες και τα μωρά φύτρωσαν από μόνα τους στην κοιλιά μας. Λες και δεν είναι τόσο του μπαμπά όσο και της μαμάς (είναι λίγο παραπάνω δικά μας, αλλά ας το παραδεχτούμε μόνο μεταξύ μας!!). Απαράδεκτο τόσο για τη γέννα, όσο και για τις εξετάσεις. Μετά σου λέει ότι ο μπαμπάς πρέπει να ενισχύσει το δεσμό με το βρέφος. Πώς να το κάνει αν δεν τον αφήνουν ούτε στις εξετάσεις, ούτε καν όταν γεννηθεί; Εφόσον έχει κάνει τεστ, το βρίσκω σχεδόν παράνομο να μην αφήνουν τον πατέρα να επισκεφθεί τη γυναίκα και το μωρό.

@Dreamer1 μήπως να τους κάνεις μία μήνυση για ανθρώπινα δικαιώματα κλπ να πλουτίσεις;;; 😂 (αν και αυτοί δε θα έχουν αφήσει τον κώλο τους εκτεθειμένο!)

Ευτυχώς εμείς στην Αθήνα έχουμε πάει σε πολύ καλό εμβρυολόγο εκτός μαιευτηρίων και το έχει απολαύσει ο δικός μου. Για το doppler έκανε φαντάσου ειδικό ταξίδι και ήρθε από την επαρχία που είχε δουλειά μόνο για 2 μερούλες, γιατί ήθελε κι ο ίδιος να δει τη μικρή. Μου έλεγε ότι δε θα έχει τη δυνατότητα να δει κάτι τέτοιο ξανά και είχε δίκιο. Μας την έδειξε και σε 3d τη μικρή και πάθαμε πλάκα! 

Έχετε δίκιο κι εγώ όταν μου το είπαν ήμουν μέσα στα νεύρα, αλλά δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα... 

Lucky μου αν κάνω μήνυση μάλλον εγώ θα πληρώνω παρά αυτοί... Όπως είπες σιγά μην άφησαν τον κώλο τους ακάλυπτο. 

Τέλος πάντων ας σκεφτούμε ότι είναι για καλό είναι λίγες οι μέρες και μετά στο σπίτι ο μπαμπάς θα έχει όσο χρόνο θέλει να δεθεί και να απολαύσει το μωράκι του... 

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ αυτό το μόνο που σκέφτομαι είναι το αν χρειαστώ βοήθεια! Ελπίζω τα υπόλοιπα κορίτσια να είναι προσιτά και να έχουμε παρέα η μία την άλλη. 

 

 

Δείτε τι είδηση μου έβγαλε σήμερα https://www.newsit.gr/ellada/euromedica-kliniki-genesis-gennithikan-tridyma-koritsakia-apo-ton-idio-plakounta-ena-spanio-iatriko-gegonos/3487986/

Λέτε να είναι το δικό μας το κορίτσι με τα τρίδυμα που ήταν στην αρχή στην ομάδα μας; Μαράκι αν θυμάμαι καλά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Εντελώς παράλογο μου φαίνεται. Δλδ ο μπαμπάς δεν πρέπει να βλέπει το μωράκι; Τι πάει να πει μισή ώρα την επόμενη μέρα; Τι είναι ο μπαμπάς μόνο πορτοφόλι να πληρώσει στο εξιτήριο;; Κ είναι κ ιδιωτικό νοσοκομείο. Κ εγώ εκνευρίστηκα την τελευταία φορά που πήγα στο Ιασώ,την προηγούμενη εβδομάδα για το doppler γιατί δεν άφησαν τον άντρα μου να έρθει μαζί κ ο κακομοίρης δεν έχει δει κανένα μεγάλο υπέρηχο. Κ εγώ έχω κ μια κοιλιά τεράστια κ χρειάζομαι κ βοήθεια να σηκωθώ κ από καρέκλα που λέει ο λόγος. Κ αφού μπήκα εγώ να πληρώσω δίπλα μου ήταν κοπέλες με τους άντρες τους που περίμεναν απλώς για αυχενική ή β επιπέδου, πληρώναν κ καλά οι άντρες τους κ μετά καθοντουσαν κ περίμεναν να περάσουν στο εξεταστηριο. Κ δεν τους έβγαζε κανένας έξω, δλδ 2 μέτρα κ 2 σταθμά. Πρέπει να είσαι πονηρός κ να λες ψέματα για να δεις το μωράκι σου; Τι να σου πω; Εκνευρίστηκα πάρα πολύ εκείνη τη μέρα κ το είπα κ σε μια νοσοκόμα, είπε σε ένα μπαμπά να φύγει ο οποίος φυσικά δεν έκανε τίποτα. Κ τώρα άλλος παράλογος κανόνας κ μπαμπάς τελείως στην απέξω να μη δει το παιδί του παρά μόνο μισή ώρα τη 2η μέρα. Κ αν εσύ θέλεις βοήθεια να πας τουαλέτα ή να ντυθείς ή να κάνεις μπάνιο ξέρω εγώ πρέπει να σε δει η κάθε νοσοκόμα; Ή αν χρειάζεσαι κάποιο προσωπικό σου αντικείμενο. Τι να πω άντε να δούμε τι άλλο θα ακούσουμε πια.

Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω μαζί σου περισσότερο. Γι αυτούς είμαστε ένα πορτοφόλι, τέλος. 

Από όσο κατάλαβα, θα γεννήσω στο ίδιο μαιευτήριο με τα κορίτσια @Dreamer1 και @Sandyb.

Είναι πέρα για πέρα άδικο αυτό για τους άντρες μας που και τόσες θυσίες έχουν κάνει και εμβολιαστηκαν και φυσικά αυτές τις στιγμές περιμένουν πώς και πώς. Αν πουν να μπει φωτογράφος για να πάρει φωτογραφίες του παιδιού, πραγματικά θα το κάνω θέμα, εγώ που γενικά δεν μιλάω. Δηλαδή θα κολλήσει το παιδί ο πατέρας του και ο φωτογράφος δεν θα το κολλήσει; Άντε, να δεχτούμε το μισάωρο επισκεπτήριο κάθε μέρα, αλλά αυτό είναι παράλογο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...