Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Αυγούστου το μελτεμι θα μας πάρει απ το χέρι το φεγγάρι θα γεμίσει η κοιλίτσα θα ανθίσει


Lacostaki

Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η Riaa είπε:

Είμαι και εγώ στα θετικά τεστακια! Βάλε με αν θες @Lacostaki Κορίτσια ευχηθειτε μου καλή τύχη! Αύριο πάω για χοριακη και δεν το περίμενα αλλά έχω αγχωθει😐

Μια τέλεια χοριακη σου εύχομαι!!! Με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, εύχομαι αυτός ο μήνας να φέρει θετικά τεστακια! Μόνο ευχάριστα να έχουμε!

Ήθελα να ρωτήσω όσες λέτε ότι κάνετε αποχή αυτό το μήνα λόγο εμβολιου, ο γιατρός σας σας είπε να απέχετε ένα κύκλο η 2 3 μήνες όπως λένε κάποιοι; 

Εγω μετά από αποβολή στη 17η εβδομάδα το Μάιο, αύριο έχω να κάνω την υστεροσκόπηση που ειναι η τελευταία από τις εξετάσεις μου για διερεύνηση της αποβολής και πριν 10 μέρες ολοκλήρωσα τον εμβολιασμό μου. 

Αν όλα πάνε καλά αύριο και εάν μου το επιτρέψει λόγο πρόσφατου εμβολιασμού θέλω να ξεκινησω άμεσα προσπάθειες 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, εύχομαι αυτός ο μήνας να φέρει θετικά τεστακια! Μόνο ευχάριστα να έχουμε!

Ήθελα να ρωτήσω όσες λέτε ότι κάνετε αποχή αυτό το μήνα λόγο εμβολιου, ο γιατρός σας σας είπε να απέχετε ένα κύκλο η 2 3 μήνες όπως λένε κάποιοι; 

Εγω μετά από αποβολή στη 17η εβδομάδα το Μάιο, αύριο έχω να κάνω την υστεροσκόπηση που ειναι η τελευταία από τις εξετάσεις μου για διερεύνηση της αποβολής και πριν 10 μέρες ολοκλήρωσα τον εμβολιασμό μου. 

Αν όλα πάνε καλά αύριο και εάν μου το επιτρέψει λόγο πρόσφατου εμβολιασμού θέλω να ξεκινησω άμεσα προσπάθειες 🙏

Αχ κορίτσι μου τι κάνεις? Κάνατε τις εξετάσεις σας? βρήκατε τι μπορεί να έγινε τελικά? Με το καλό να ξεκινήσετε και πάλι τις προσπάθειες σας..μετά από υστεροσκοπηση είναι πολύ συχνό να έρθει εγκυμοσύνη,βοηθάει μου είχε πει ο γιατρός..άντε να τελειώνεις αύριο και με αυτό και σύντομα να μας έχεις καλά νέα!!όλα καλά θα πάνε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Αχ κορίτσι μου τι κάνεις? Κάνατε τις εξετάσεις σας? βρήκατε τι μπορεί να έγινε τελικά? Με το καλό να ξεκινήσετε και πάλι τις προσπάθειες σας..μετά από υστεροσκοπηση είναι πολύ συχνό να έρθει εγκυμοσύνη,βοηθάει μου είχε πει ο γιατρός..άντε να τελειώνεις αύριο και με αυτό και σύντομα να μας έχεις καλά νέα!!όλα καλά θα πάνε..

Καλημέρα Sandy μου! Έκανα μια σειρά εξετάσεων αρκετές μπορώ να πω αλλα δε βρήκαμε κάτι και η τελευταία που απέμεινε είναι η υστεροσκόπηση, αλλά από ότι καταλαβαίνω ήταν τυχαίο όπως είπαν εξαρχής. Έτσι έχω ακούσει όπως τα λες συν την αποξεση ότι μετά είναι πιο εύκολο απλά με προβληματίζει το εμβόλιο γιατι μου είπε να το κάνω αλλά δεν είχα ρωτήσει μετά από ποσό καιρό μου επιτρέπει προσπάθειες. Δεν θα ήθελα να αφήσω ακόμη 3 μήνες. 

Σε ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ και ελπίζω και η δική σου προσπάθεια να έχει σύντομο αποτέλεσμα μέσα στο 22 να έχουμε ευχάριστα. 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Καλημέρα Sandy μου! Έκανα μια σειρά εξετάσεων αρκετές μπορώ να πω αλλα δε βρήκαμε κάτι και η τελευταία που απέμεινε είναι η υστεροσκόπηση, αλλά από ότι καταλαβαίνω ήταν τυχαίο όπως είπαν εξαρχής. Έτσι έχω ακούσει όπως τα λες συν την αποξεση ότι μετά είναι πιο εύκολο απλά με προβληματίζει το εμβόλιο γιατι μου είπε να το κάνω αλλά δεν είχα ρωτήσει μετά από ποσό καιρό μου επιτρέπει προσπάθειες. Δεν θα ήθελα να αφήσω ακόμη 3 μήνες. 

Σε ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ και ελπίζω και η δική σου προσπάθεια να έχει σύντομο αποτέλεσμα μέσα στο 22 να έχουμε ευχάριστα. 🙂

Εμάς πάντως δε μας είπαν για αποχή, κάναμε το moderna. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα και καλότυχος να ειναι το νέο μας θεματακι.. Εμενα μου ήρθε περίοδος και περιμένω αν θυμάστε αρχές Σεπτεμβρίου να κάνουμε την πρώτη μας σπερματεγχυνση.. 

Μου είπε ο γιατρός μου όταν αδιαθετησω τον Αύγουστο να μιλήσουμε για να μου πει πως θα κινηθούμε..ευχομαι να πάνε όλα καλά και να έχουμε κάποιο θετικό αποτέλεσμα..

Έχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις και σπερμοδιαγραμματα και τρίπλεξ οσχεου και όλα είναι πεντακάθαρα αλλά η κινητικότητα πάντα 0 την πρώτη ώρα.. Με πάρα πολλές βιταμίνες με καλή διατροφή και κάποια αντιβίωση πριν 2 μήνες περίπου μήπως υπήρχε κάποιο μικρόβιο στον προστάτη αλλά κι αυτό μια χαρά.. Δεν μπορούμε να καταλάβουμε γιατί δεν φτιάχνει η κινητικότητα και αποφασίσαμε να πάμε για σπερματεγχυνση μήπως πετύχουμε κάτι με αυτό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lavie είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα και καλότυχος να ειναι το νέο μας θεματακι.. Εμενα μου ήρθε περίοδος και περιμένω αν θυμάστε αρχές Σεπτεμβρίου να κάνουμε την πρώτη μας σπερματεγχυνση.. 

Μου είπε ο γιατρός μου όταν αδιαθετησω τον Αύγουστο να μιλήσουμε για να μου πει πως θα κινηθούμε..ευχομαι να πάνε όλα καλά και να έχουμε κάποιο θετικό αποτέλεσμα..

Έχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις και σπερμοδιαγραμματα και τρίπλεξ οσχεου και όλα είναι πεντακάθαρα αλλά η κινητικότητα πάντα 0 την πρώτη ώρα.. Με πάρα πολλές βιταμίνες με καλή διατροφή και κάποια αντιβίωση πριν 2 μήνες περίπου μήπως υπήρχε κάποιο μικρόβιο στον προστάτη αλλά κι αυτό μια χαρά.. Δεν μπορούμε να καταλάβουμε γιατί δεν φτιάχνει η κινητικότητα και αποφασίσαμε να πάμε για σπερματεγχυνση μήπως πετύχουμε κάτι με αυτό.. 

Καλημερα!!!!Σου ευχομαι ο,τι καλυτερο μεσα απο την καρδια μου!!!Ισως η σπερματεγχυση βοηθησει αφου θα δωσει μια ωθηση στο σπερμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η lavie είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα και καλότυχος να ειναι το νέο μας θεματακι.. Εμενα μου ήρθε περίοδος και περιμένω αν θυμάστε αρχές Σεπτεμβρίου να κάνουμε την πρώτη μας σπερματεγχυνση.. 

Μου είπε ο γιατρός μου όταν αδιαθετησω τον Αύγουστο να μιλήσουμε για να μου πει πως θα κινηθούμε..ευχομαι να πάνε όλα καλά και να έχουμε κάποιο θετικό αποτέλεσμα..

Έχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις και σπερμοδιαγραμματα και τρίπλεξ οσχεου και όλα είναι πεντακάθαρα αλλά η κινητικότητα πάντα 0 την πρώτη ώρα.. Με πάρα πολλές βιταμίνες με καλή διατροφή και κάποια αντιβίωση πριν 2 μήνες περίπου μήπως υπήρχε κάποιο μικρόβιο στον προστάτη αλλά κι αυτό μια χαρά.. Δεν μπορούμε να καταλάβουμε γιατί δεν φτιάχνει η κινητικότητα και αποφασίσαμε να πάμε για σπερματεγχυνση μήπως πετύχουμε κάτι με αυτό.. 

Καλημέρα, καλή εβδομάδα!

Δεν έχω ιδέα από αυτά αλλά μήπως να περνάτε και μια δεύτερη γνώμη γιατρού όσον αφορά τη κινητικότητα που δεν άλλαξε μετά από αυτές τις ενέργειες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η lavie είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα και καλότυχος να ειναι το νέο μας θεματακι.. Εμενα μου ήρθε περίοδος και περιμένω αν θυμάστε αρχές Σεπτεμβρίου να κάνουμε την πρώτη μας σπερματεγχυνση.. 

Μου είπε ο γιατρός μου όταν αδιαθετησω τον Αύγουστο να μιλήσουμε για να μου πει πως θα κινηθούμε..ευχομαι να πάνε όλα καλά και να έχουμε κάποιο θετικό αποτέλεσμα..

Έχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις και σπερμοδιαγραμματα και τρίπλεξ οσχεου και όλα είναι πεντακάθαρα αλλά η κινητικότητα πάντα 0 την πρώτη ώρα.. Με πάρα πολλές βιταμίνες με καλή διατροφή και κάποια αντιβίωση πριν 2 μήνες περίπου μήπως υπήρχε κάποιο μικρόβιο στον προστάτη αλλά κι αυτό μια χαρά.. Δεν μπορούμε να καταλάβουμε γιατί δεν φτιάχνει η κινητικότητα και αποφασίσαμε να πάμε για σπερματεγχυνση μήπως πετύχουμε κάτι με αυτό.. 

Καλή επιτυχία κορίτσι μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου. 

Καλημερα κορίτσια, καλότυχος ο μήνας μας, καλη επιτυχία σε όλες μας... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Καλημέρα Sandy μου! Έκανα μια σειρά εξετάσεων αρκετές μπορώ να πω αλλα δε βρήκαμε κάτι και η τελευταία που απέμεινε είναι η υστεροσκόπηση, αλλά από ότι καταλαβαίνω ήταν τυχαίο όπως είπαν εξαρχής. Έτσι έχω ακούσει όπως τα λες συν την αποξεση ότι μετά είναι πιο εύκολο απλά με προβληματίζει το εμβόλιο γιατι μου είπε να το κάνω αλλά δεν είχα ρωτήσει μετά από ποσό καιρό μου επιτρέπει προσπάθειες. Δεν θα ήθελα να αφήσω ακόμη 3 μήνες. 

Σε ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ και ελπίζω και η δική σου προσπάθεια να έχει σύντομο αποτέλεσμα μέσα στο 22 να έχουμε ευχάριστα. 🙂

Για το εμβόλιο εγώ να σου πω την αλήθεια έχω καταμπερδευτει και άκρη δεν έχω βγάλει..ρώτησε τη γιατρό σου καλύτερα και κάνε ότι σου πει γιατί όλοι λένε και κάτι διαφορετικό..ελπιζω ότι δεν θα σου πει να περιμένεις τόσο πολύ για να ξεκινήσεις προσπαθεια..στειλε όταν τελειώσεις με την υστεροσκοπηση να μας πεις πως πήγε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Για το εμβόλιο εγώ να σου πω την αλήθεια έχω καταμπερδευτει και άκρη δεν έχω βγάλει..ρώτησε τη γιατρό σου καλύτερα και κάνε ότι σου πει γιατί όλοι λένε και κάτι διαφορετικό..ελπιζω ότι δεν θα σου πει να περιμένεις τόσο πολύ για να ξεκινήσεις προσπαθεια..στειλε όταν τελειώσεις με την υστεροσκοπηση να μας πεις πως πήγε..

Τελείωσα πριν λίγο και θα μείνω κάποιες ώρες μέσα στην κλινική να φύγει η νάρκωση. Μου είπε πως φάνηκε να έχω χαλαρό τραχηλο και το πιθανότερο είναι να απεβαλα για αυτό το λόγο. Όταν με τι καλό ξανα μείνω είπε θα πρέπει να κάνω συρραφή. Ναι ναι θα πάω από βδομάδα στο ιατρείο και μου είπε θα τα συζητήσουμε όλα. 

Εύχομαι τα καλύτερα και σε εσένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Riaa είπε:

Καλημέρα, καλή εβδομάδα!

Δεν έχω ιδέα από αυτά αλλά μήπως να περνάτε και μια δεύτερη γνώμη γιατρού όσον αφορά τη κινητικότητα που δεν άλλαξε μετά από αυτές τις ενέργειες;

Έχουμε πάει σε 3 ουρολογους άνδρολογους και μας έλεγαν όλοι μετά τους υπέρηχους και τα σπερμοδιαγραμματα ότι θα φτιάξει από μόνο του μπορεί σε ένα μην μπορεί και σε 5 χρόνια.. Δεν έβρισκαν τον λόγο που η κινητικότητα ήταν πάντα χαμηλή.. Και γι αυτό μιλήσαμε με τον γιατρό μου και μας είπε να μην περιμενουμε άλλο και να κάνουμε σπερματεγχυνση.. Δεν ξέρουμε που αλλου να απευθυνθούμε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Τελείωσα πριν λίγο και θα μείνω κάποιες ώρες μέσα στην κλινική να φύγει η νάρκωση. Μου είπε πως φάνηκε να έχω χαλαρό τραχηλο και το πιθανότερο είναι να απεβαλα για αυτό το λόγο. Όταν με τι καλό ξανα μείνω είπε θα πρέπει να κάνω συρραφή. Ναι ναι θα πάω από βδομάδα στο ιατρείο και μου είπε θα τα συζητήσουμε όλα. 

Εύχομαι τα καλύτερα και σε εσένα.

Μα τόσο συχνό αυτό με τον τράχηλο, και ειναι κρίμα ρε γαμωτο..θυμάμαι που το είχαμε συζητησει..καλή ανάρρωση κορίτσι μου..χαλάρωσε τώρα όσο μπορείς και με τη νέα σου γιατρο θα πάνε όλα καλά!! Σε φιλώ και σου εύχομαι σύντομα να έχεις θετικά νέα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lavie είπε:

Έχουμε πάει σε 3 ουρολογους άνδρολογους και μας έλεγαν όλοι μετά τους υπέρηχους και τα σπερμοδιαγραμματα ότι θα φτιάξει από μόνο του μπορεί σε ένα μην μπορεί και σε 5 χρόνια.. Δεν έβρισκαν τον λόγο που η κινητικότητα ήταν πάντα χαμηλή.. Και γι αυτό μιλήσαμε με τον γιατρό μου και μας είπε να μην περιμενουμε άλλο και να κάνουμε σπερματεγχυνση.. Δεν ξέρουμε που αλλου να απευθυνθούμε... 

Εντάξει το έχετε ψάξει παρά πολύ. Καλή επιτυχία να έχετε με τη σπερματεγχυση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλό μήνα! Εύχομαι να είναι ο τυχερός για όλες σας!!! 

Εγω δεν είμαι σε φάση προσπάθειας αλλά επειδή γέννησα το Φλεβάρη κ θηλάζω έχω συζητήσει πολύ το θέμα του εμβολίου τόσο με το γυναικολόγο όσο κ την παιδίατρο. Κανείς δεν έχει πει κάτι ότι επηρεάζει την εγκυμοσύνη... Οκ να καταλάβω ότι επειδή η 2η δόση συχνά κάνει πυρετό (σε εμένα όντως έκανε) να πει κάποιος μην κάνεις ανάμεσα στις 2 ώστε να μην πετύχει ο πυρετός κλπ σε εγκυμοσύνη. Κατά τα άλλα οι 2 κ 3 μήνες γιατί; δλδ ο καθένας λέει ό,τι θέλει κ μπερδεύουν τον κόσμο. Οι επίσημες οδηγίες δε λένε τπτ τέτοιο... Πάντα μιλάω για mrna εμβόλια (Pfizer & Moderna) 

Με το καλό σε όλες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lavie είπε:

Έχουμε πάει σε 3 ουρολογους άνδρολογους και μας έλεγαν όλοι μετά τους υπέρηχους και τα σπερμοδιαγραμματα ότι θα φτιάξει από μόνο του μπορεί σε ένα μην μπορεί και σε 5 χρόνια.. Δεν έβρισκαν τον λόγο που η κινητικότητα ήταν πάντα χαμηλή.. Και γι αυτό μιλήσαμε με τον γιατρό μου και μας είπε να μην περιμενουμε άλλο και να κάνουμε σπερματεγχυνση.. Δεν ξέρουμε που αλλου να απευθυνθούμε... 

Καλή επιτυχία στην προσπάθειά σας εύχομαι.

Μονο μια συμβουλή μην αναλωθείτε σε πολλές σπερματεγχύσεις γιατί εκτός από κόστος ψυχολογικό έχουν και οικονομικό. Η σπερματέγχυση δεν είναι πανάκεια για μέτρια ή κακά σπέρματα. Δεν διαφέρει πολύ από την φυσική σύλληψη, μπαίνει λίγο πιο βαθειά το σπέρμα αλλά πάλι πρέπει να διανύσει διαδρομή για να βρει το ωάριο. Όση επεξεργασία και να γίνει στο σπέρμα ένα μηδεν στην κίνηση πόσο να γίνει? Επίσης αν δεν παρακολουθείτε την ωορηξία τεχνητά με φάρμακα δηλαδή θέλει μαεστρία να προλάβεις το ωάριο. Η κλομιφαίνη είναι για να κάνεις περισσότερα ωάρια όχι για να μην σπάσουν. Εκτός και αν κάνεις και ovitrelle.

Εγώ έκανα δυο πριν καταφύγω σε εξωσωματική αλλά με την γνώση που έχω τώρα θα προτιμούσα να είχα μπει σε εξωσωματική νωρίτερα για να μην χάσω πολύτιμο χρόνο και γιατί τα χρήματα που έδωσα στις 2 σπερματεγχύσεις θα με βοηθούσαν μετέπειτα σε σειρά εξετάσεων για την εξωσωματική. Έχω ξανα αναφέρει οτι ενώ υπήρχε κινητικότητα 15% σε προηγούμενα σπερμοδιαγράμματα , την μέρα της σπερματέγχυσης το χαρτί έγραφε κινητικότητα 0% & μετά την επεξεργασία έφτασε στο 8%.

Όπως και να έχει συζήτα με το γιατρό σου οσες απορίες έχεις , για παράδειγμα εγώ θα ρωτούσα αν τώρα είναι μηδέν την πρώτη ώρα με την επεξεργασία του σπέρματος που μπορεί να φτάσει πχ και προχωρήστε.

Μακάρι να είναι η τυχερή σας και να πάνε ολα καλά. Αν όχι θα έχετε προετοιμαστεί ψυχολογικά για την εξωσωματική εμάς δηλαδή μας βοήθησε να έρθουμε σε μια πρώτη επαφή με την υποβοηθουμενη.

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Μα τόσο συχνό αυτό με τον τράχηλο, και ειναι κρίμα ρε γαμωτο..θυμάμαι που το είχαμε συζητησει..καλή ανάρρωση κορίτσι μου..χαλάρωσε τώρα όσο μπορείς και με τη νέα σου γιατρο θα πάνε όλα καλά!! Σε φιλώ και σου εύχομαι σύντομα να έχεις θετικά νέα..

Δε μπορώ να καταλάβω αν θα μπορούσε να το έχει προβλέψει ώστε να μη το χάσω τόσο άδικα. Παντως τωρα η νέα γιατρός αυτό βρήκε και πιστεύει πως απεβαλα για αυτό. Τι να πω να μας πάνε όλα καλά εύχομαι. Σύντομα να είμαστε ςγκυες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lavie είπε:

Έχουμε πάει σε 3 ουρολογους άνδρολογους και μας έλεγαν όλοι μετά τους υπέρηχους και τα σπερμοδιαγραμματα ότι θα φτιάξει από μόνο του μπορεί σε ένα μην μπορεί και σε 5 χρόνια.. Δεν έβρισκαν τον λόγο που η κινητικότητα ήταν πάντα χαμηλή.. Και γι αυτό μιλήσαμε με τον γιατρό μου και μας είπε να μην περιμενουμε άλλο και να κάνουμε σπερματεγχυνση.. Δεν ξέρουμε που αλλου να απευθυνθούμε... 

Κοριτσάκι μου να ξέρεις η σπερματεγχύση συνήθως θέλει καλο σπέρμα για να πετυχει.... Αλλά προφανως κ να πας να προσπαθησεις.... Αλλά μην το κάνεις για πολλες φορες. Εγώ το έκανα 2-3 φορές και μετά σταμάτησα... Με αδυναμο σπερμα.... Στο λέω  φιλικά, δοκιμάστε το λίγες φορές μόνο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Τελείωσα πριν λίγο και θα μείνω κάποιες ώρες μέσα στην κλινική να φύγει η νάρκωση. Μου είπε πως φάνηκε να έχω χαλαρό τραχηλο και το πιθανότερο είναι να απεβαλα για αυτό το λόγο. Όταν με τι καλό ξανα μείνω είπε θα πρέπει να κάνω συρραφή. Ναι ναι θα πάω από βδομάδα στο ιατρείο και μου είπε θα τα συζητήσουμε όλα. 

Εύχομαι τα καλύτερα και σε εσένα.

Κορίτσι μου καλη ανάρρωση! Θα συνέλθεις σε λιγάκι! Κ ολα θα τα βρεις και παλι σιγά σιγά με το γιατρό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Δε μπορώ να καταλάβω αν θα μπορούσε να το έχει προβλέψει ώστε να μη το χάσω τόσο άδικα. Παντως τωρα η νέα γιατρός αυτό βρήκε και πιστεύει πως απεβαλα για αυτό. Τι να πω να μας πάνε όλα καλά εύχομαι. Σύντομα να είμαστε ςγκυες.

Μόνο οι γιατροί ξέρουν τι μπορούν να προλάβουν και τι όχι..θα μιλήσετε και θα σου εξηγήσει τα πάντα τώρα που ξέρετε τι έγινε και θα κινηθείτε όπως πρέπει από δω και περα..όλα θα πάνε καλά και εύχομαι σύντομα να έχουμε όλες τα μωράκια μας αγκαλιτσα!! Που ξέρεις μπορεί να συναντηθούμε πάλι σε θεματακι με εγκυουλες με αίσιο τέλος αυτή τη φορά και για τις δύο μας!!🙏🙏💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Καλημέρα Sandy μου! Έκανα μια σειρά εξετάσεων αρκετές μπορώ να πω αλλα δε βρήκαμε κάτι και η τελευταία που απέμεινε είναι η υστεροσκόπηση, αλλά από ότι καταλαβαίνω ήταν τυχαίο όπως είπαν εξαρχής. Έτσι έχω ακούσει όπως τα λες συν την αποξεση ότι μετά είναι πιο εύκολο απλά με προβληματίζει το εμβόλιο γιατι μου είπε να το κάνω αλλά δεν είχα ρωτήσει μετά από ποσό καιρό μου επιτρέπει προσπάθειες. Δεν θα ήθελα να αφήσω ακόμη 3 μήνες. 

Σε ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ και ελπίζω και η δική σου προσπάθεια να έχει σύντομο αποτέλεσμα μέσα στο 22 να έχουμε ευχάριστα. 🙂

@Maimoudaki92 @Sandyb Καλησπέρα κορίτσια μου, τι κάνετε; Σας θυμάμαι από τις Μανούλες Νοεμβρίου... :) Μετά από την αποβολή που είχα και εγώ τον Απρίλιο ξεκινήσαμε τις προσπάθειες μας πριν 3 εβδομάδες  και με την 1η είχα πάλι θετικό τέστ στα χέρια μου και μάλιστα με συμπτώματα νωρίς νωρίς( πριν την καθυστέρηση) , επομένως θεωρώ ισχύει ότι μετά από απόξεση είναι πολύ πιο εύκολο. Σήμερα έχω το 1ο ραντεβού στον γιατρό μου και δεν σας κρύβω ότι έχω πολύ άγχος και φόβο μετά από ότι έγινε. Έχω κάνει την 1η δόση την εμβολίου η οποία συνέπεσε στις αρχές της σύλληψης και κλείνω προς το να κάνω και την 2η να ξεμπερδεύω αφού ποια το ξεκίνησα. Εύχομαι να έχετε σύντομα ευχάριστα και να μας πάνε όλα δεξιά αυτή την φορά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Theodora12 είπε:

@Maimoudaki92 @Sandyb Καλησπέρα κορίτσια μου, τι κάνετε; Σας θυμάμαι από τις Μανούλες Νοεμβρίου... :) Μετά από την αποβολή που είχα και εγώ τον Απρίλιο ξεκινήσαμε τις προσπάθειες μας πριν 3 εβδομάδες  και με την 1η είχα πάλι θετικό τέστ στα χέρια μου και μάλιστα με συμπτώματα νωρίς νωρίς( πριν την καθυστέρηση) , επομένως θεωρώ ισχύει ότι μετά από απόξεση είναι πολύ πιο εύκολο. Σήμερα έχω το 1ο ραντεβού στον γιατρό μου και δεν σας κρύβω ότι έχω πολύ άγχος και φόβο μετά από ότι έγινε. Έχω κάνει την 1η δόση την εμβολίου η οποία συνέπεσε στις αρχές της σύλληψης και κλείνω προς το να κάνω και την 2η να ξεμπερδεύω αφού ποια το ξεκίνησα. Εύχομαι να έχετε σύντομα ευχάριστα και να μας πάνε όλα δεξιά αυτή την φορά!!! 

Κορίτσι μου σε θυμάμαι αλλά δεν θυμόμουν ότι απεβαλλες..μα δεν μας πήγε καθόλου καλά τότε..όμως πόσο τέλεια που έμεινες κατευθείαν πάλι έγκυος!! Συγχαρητήρια, σου εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη και σε 9 μηνες να κρατάς το μωράκι σου αγκαλίτσα..ελπίζω να σε ακολουθήσουμε..το άγχος και ο φόβος άστο δεν τελειώνει..εγώ να δεις πόσο φοβάμαι..αλλά πάντα ελπίζω..να μας πεις νέα από το γιατρό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Κορίτσι μου σε θυμάμαι αλλά δεν θυμόμουν ότι απεβαλλες..μα δεν μας πήγε καθόλου καλά τότε..όμως πόσο τέλεια που έμεινες κατευθείαν πάλι έγκυος!! Συγχαρητήρια, σου εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη και σε 9 μηνες να κρατάς το μωράκι σου αγκαλίτσα..ελπίζω να σε ακολουθήσουμε..το άγχος και ο φόβος άστο δεν τελειώνει..εγώ να δεις πόσο φοβάμαι..αλλά πάντα ελπίζω..να μας πεις νέα από το γιατρό..

Ναι δυστυχώς παλινδρόμησε την 10η εβδομάδα... Όντως στις περισσότερες δεν μας πήγε καλά τότε :( αλλά ας ελπίσουμε να μας πάνε όλα δεξιά αυτή την φορά και να έχουμε μωράκια στις αγκαλιές μας σύντομα, οι αποβολές είναι τελικά πολύ συχνό φαινόμενο... Απλα το δύσκολο είναι ότι μετά από τέτοια εμπειρία δεν μπορείς να αφεθείς και να χαρείς το ίδιο την επόμενη φορά, εγώ τουλάχιστόν έτσι νιώθω, φοβάμαι και δεν αφήνω τον εαυτό μου να χαρεί. Τώρα λέω ένα βήμα την φορά και βλέπουμε πως θα πάει..  Θα σας ενημερώσω όταν επιστρέψω από τον γιατρό ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Theodora12 είπε:

Ναι δυστυχώς παλινδρόμησε την 10η εβδομάδα... Όντως στις περισσότερες δεν μας πήγε καλά τότε :( αλλά ας ελπίσουμε να μας πάνε όλα δεξιά αυτή την φορά και να έχουμε μωράκια στις αγκαλιές μας σύντομα, οι αποβολές είναι τελικά πολύ συχνό φαινόμενο... Απλα το δύσκολο είναι ότι μετά από τέτοια εμπειρία δεν μπορείς να αφεθείς και να χαρείς το ίδιο την επόμενη φορά, εγώ τουλάχιστόν έτσι νιώθω, φοβάμαι και δεν αφήνω τον εαυτό μου να χαρεί. Τώρα λέω ένα βήμα την φορά και βλέπουμε πως θα πάει..  Θα σας ενημερώσω όταν επιστρέψω από τον γιατρό ❤️

Καλησπέρα! Σου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα κατ ευχήν από την αρχή ως το τέλος!

Εγώ σήμερα κορίτσια έκανα την δεύτερη χοριακη μου και πήγε 590,30 από 110,80 της Παρασκευής. Μου είπαν πως είναι μια χαρά. Τετάρτη θα επαναλάβω χοριακη και θα βρεθώ και με τον γιατρό μου για να μου δώσει οδηγίες, για τις μέρες που θα απουσιάζω.

Θέλω να τον ρωτήσω και για τη γυμναστική αν κάνει κάποιο είδος. Εφ όσον πριν γυμναζομουν, μήπως μπορώ να συνεχίσω με ασφάλεια, με λιγότερη ένταση εννοείται. 

Επίσης ρε κοριτσια έχω οπίσθια κλήση μήτρας που από ότι διαβάζω έχει μεγαλύτερα ποσοστά σε αποβολές. Έχει κάποια από εσάς οπίσθια κλήση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...