Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Αυγούστου το μελτεμι θα μας πάρει απ το χέρι το φεγγάρι θα γεμίσει η κοιλίτσα θα ανθίσει


Lacostaki

Recommended Posts

Έτσι ακριβώς όπως τα είπατε βρε κορίτσια, κανείς δεν έκρινε κανέναν.. στόχος είναι να υπάρχει  σωστή ενημέρωση.. και στον χώρο αυτό κυκλοφορούν πολλά που μπερδεύουν..   για αυτό έγραψα το ας μην ονειροβατούμε!
Είναι καλύτερα να κοιτάμε τον γενικό κανόνα και το τι ισχύει και όχι την μια περίπτωση, την οποία συνηθως, αν παρεις ολες τις πληροφορίες θα  δεις πως δεν ήταν καν περιπτωση αλλά μέσα στο πλαίσιο του κανόνα.. Τωρα αν υπάρχουν εξαιρέσεις ναι, ισως  τι να πω…Αλλα αυτά θα κοιτάμε;! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε ζήτησα από κανέναν να μου χαϊδεύει τα αυτιά..έκανα μια ερώτηση και πήρα ως απάντηση πρώτα ενημέρωση απ' το γιατρό και ύστερα εδώ..για να ρωτάω εδώ προφανώς και δε μπορώ να έρθω σ επαφή με το γιατρό μου..τεσπα προφανώς κάποια παρεξήγηση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Πεταλουδιτσα94 είπε:

Δε ζήτησα από κανέναν να μου χαϊδεύει τα αυτιά..έκανα μια ερώτηση και πήρα ως απάντηση πρώτα ενημέρωση απ' το γιατρό και ύστερα εδώ..για να ρωτάω εδώ προφανώς και δε μπορώ να έρθω σ επαφή με το γιατρό μου..τεσπα προφανώς κάποια παρεξήγηση..

Ο γραπτός λόγος μερικές φορές παρεξηγείται Πεταλουδιτσα μου.. όμως να σε ρωτήσω κάτι που το έχω απορία τώρα που σας διαβαζα? νομίζω τα κορίτσια συζητανε τόση ώρα πολύ γενικα για μια περίεργη ιστορία μιας άγνωστης κοπέλας που αναφέρθηκε..εσύ έχεις κάτι παρόμοιο Καθυστέρηση κλπ? και ρωτάς γιατι δεν μπορείς να μιλήσεις τώρα με το γιατρό σου? Ρωτά μας αν σε απασχολεί κάτι για σένα να σε βοηθήσουμε αν μπορούμε εννοείται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Ο γραπτός λόγος μερικές φορές παρεξηγείται Πεταλουδιτσα μου.. όμως να σε ρωτήσω κάτι που το έχω απορία τώρα που σας διαβαζα? νομίζω τα κορίτσια συζητανε τόση ώρα πολύ γενικα για μια περίεργη ιστορία μιας άγνωστης κοπέλας που αναφέρθηκε..εσύ έχεις κάτι παρόμοιο Καθυστέρηση κλπ? και ρωτάς γιατι δεν μπορείς να μιλήσεις τώρα με το γιατρό σου? Ρωτά μας αν σε απασχολεί κάτι για σένα να σε βοηθήσουμε αν μπορούμε εννοείται...

Σχεδόν 10 μέρες καθυστέρηση έχω κοπέλα μου χωρίς συμπτώματα περιόδου και ο γιατρός μου είναι εξωτερικό και έρχεται την άλλη βδομάδα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Πεταλουδιτσα94 είπε:

Σχεδόν 10 μέρες καθυστέρηση έχω κοπέλα μου χωρίς συμπτώματα περιόδου και ο γιατρός μου είναι εξωτερικό και έρχεται την άλλη βδομάδα..

Πεταλούδιτσα κάνε λίγη υπομονή μέχρι να επιστρέψει ο γιατρος σου να σε δει κ με υπέρηχο ...ωστόσο αν νιώθεις πως υπάρχει έστω κ μια περίπτωση εγκυμοσυνης ξανά κάνε μια χοριακη σε λίγες μερες...

@Heart έχεις δίκιο εμένα προσωπικά με στηριξατε τοσο πολύ τον Ιούλιο....  Εδώ όντως πήγα μόνη μου δυο ώρες δρόμο με τη κοιλιά πρισμένη κ μου είπατε να έρθετε ..ήταν συγκινητικο... Κ ακόμη το θυμάμαι... 

Είναι καλό να μάθετε δεμένες...κ να στηρίζουμε η μία την άλλη....

Καμιά δεν περνάει εύκολα...αλλά πρέπει να δίνουμε δύναμη η μία στην άλλη εδώ μέσα 🥰😎

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Πεταλουδιτσα94 είπε:

Σχεδόν 10 μέρες καθυστέρηση έχω κοπέλα μου χωρίς συμπτώματα περιόδου και ο γιατρός μου είναι εξωτερικό και έρχεται την άλλη βδομάδα..

είναι όντως αρκετές μέρες καθυστέρησης και κάτι είδα ότι έχεις κάνει χοριακη..έχεις σταθερό κύκλο γενικά? Γιατί το καλοκαιράκι συνήθως έχουμε κάτι ανωμαλίες...επίσης ο γιατρός σου δεν έχει κάποια μαία ή γραμματέα να επικοινωνήσεις? Δεν μπορεί κάποιον αφήνουν πίσω όταν λείπουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Πεταλουδιτσα94 είπε:

Σχεδόν 10 μέρες καθυστέρηση έχω κοπέλα μου χωρίς συμπτώματα περιόδου και ο γιατρός μου είναι εξωτερικό και έρχεται την άλλη βδομάδα..

Α επίσης για την ιστορία της κοπέλας που ρώτησες αν το έχει πάθει καμία..ναι το έπαθε η κουμπάρα μου..έκανε ωορρηξία μετά την 20η μέρα του κύκλου της με αποτέλεσμα να νομίζει ότι έχει τεράστια καθυστέρηση και όλα τα τεστ και χοριακες ήταν αρνητικά..και όταν έφτασε η πραγματική καθυστέρηση τα επανέλαβε και βγήκαν θετικά.. εννοείται της το είπε και ο γυναικολόγος της αυτό, δεν γίνεται διαφορετικά..εξάλλου η ηλικία κύησης δεν συμβαδιζε με την ΤΕΡ..εσύ κατάλαβες μήπως πότε έκανες ωορρηξία για να υπολογίσεις λίγο τι συμβαίνει? Στο λέω γιατί εγώ που έχω ηλίθιο κύκλο μόνο όταν ξέρω ημέρα ωορρηξίας ξέρω και ημερομηνία περιόδου αλλιώς πάω στο άγνωστο σαν την κουμπάρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Πεταλουδιτσα94 είπε:

Σχεδόν 10 μέρες καθυστέρηση έχω κοπέλα μου χωρίς συμπτώματα περιόδου και ο γιατρός μου είναι εξωτερικό και έρχεται την άλλη βδομάδα..

Να σε ρωτήσω κάτι... Ίσως να το έχεις πει όλα δεν μπορώ να θυμηθώ, χρησιμοποίησες τεστάκια ωορρηξίας? Ρωτάω από την άποψη αν είσαι σίγουρη πως έχει γίνει αυτόν τον μήνα... αν όπως λένε κ μερικά κορίτσια καθυστέρησε σε αυτόν τον κύκλο δεν χάνεις τίποτα να συνεχίσεις τις προσπάθειες... Δεν ξέρεις καμιά φορά 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Πεταλουδιτσα94 είπε:

Σχεδόν 10 μέρες καθυστέρηση έχω κοπέλα μου χωρίς συμπτώματα περιόδου και ο γιατρός μου είναι εξωτερικό και έρχεται την άλλη βδομάδα..

Κορίτσι μου ευχομαι ολόψυχα να έχει γίνει καθυστερημένη ωορρηξία και σύλληψη! 
Αν θυμάμαι καλά έκανες τεστακι και βγήκε αρνητικό..γνώμη μου, αν δεν έκανες χοριακη να κανεις μέχρι να έρθει και ο γιατρός σου για να ξεκαθαρίσει το τοπίο και όταν με το καλό επιστρέψει να πας για έναν υπέρηχο!

Τον Απρίλιο με κύκλο ρολόι είχα καθυστέρηση χωρίς συμπτώματα περιόδου,  με αρνητικά τεστ και τελικά αρνητική χοριακη. Ο υπέρηχος έδειξε κύστη γύρω στα 5 εκ η οποία ευτυχώς τελικά απορροφήθηκε απ τον οργανισμό και η περίοδος ήρθε στον επόμενο κύκλο, μετα απο 50+ ημέρες! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Petalouditsa , αν δεν έχεις κάνει τεστ ωορρηξίας ή υπέρηχο δεν μπορείς να ξέρεις πότε έκανες ωορρηξία άρα και πότε θα έρθει περίοδος!! Σου λέω κατά λέξη την πρώτη κουβέντα του γιατρού...." Το μόνο σίγουρο είναι ότι από την ωορρηξία περνούν 14-16 μέρες για να έρθει η περίοδος σε όλους τους κύκλους. Δεν ξέρουμε ποια μέρα θα κάνεις ( εκτός κι αν κάνεις τεστ ωορρηξίας και υπέρηχο ) αλλά αν έρθει η περίοδος υπολογίζεις σίγουρα την ωορρηξία μετρώντας 14-16 μέρες...." Μπορεί να σε επηρεάσει η θάλασσα , νομίζω είναι οι πρώτες προσπάθειες σου, εμένα μου είχε αλλάξει τον κύκλο αυτό για κάποιο καιρό...μπορεί να έχει δημιουργηθεί κύστη....μπορεί να έμεινες έγκυος αλλά να μην είσαι στην καθυστέρηση γιατί άλλη μέρα υπολογίζεις ως ωορρηξία και άλλη είχες τελικά!! Αυτό εννοώ ενημέρωση από γιατρό , μόνο εκείνοι μπορούν να λύσουν απορίες , κι εγώ πάντα συμβουλεύω πριν καν ξεκινήσουμε προσπάθειες να πηγαίνουμε για μια συζήτηση πρώτα να έχουμε μια σωστή καθοδήγηση...αυτό έκανα κι εγώ ..καταλαβαίνω ότι τώρα δεν μπορείς να πας στον γιατρό σου , κάνε υπομονή , μην κουράζεσαι γιατί μπορεί να μην είσαι σε καθυστέρηση αλλά να είσαι έγκυος όπως είπα πιο πάνω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι τραβάμε ρε κορίτσια και δεν το μαρτυράμε... ανακάλυψα χτες περιχαρής ότι έχω ωορρηξια, παίρνω άδεια να κάτσω σπίτι να το χαρουμαι με τον σύζυγο, κάνω τη βλακεια να του το πω, τώρα δεν ξέρω πως το πήρε ο ψυχισμός του επαφή δεν καταφέραμε να έχουμε... αγχωθηκε λέει και χάσαμε το πάθος της στιγμής... δε θα του ξαναπώ αλλά ειλικρινά τι άλλο πρέπει να κάνουμε για να γίνουμε μάνες; να κρεμαστούμε από τα κλαδιά του δέντρου στον κήπο περιχαρής;... Όσον αφορά την Πεταλουδιτσα νομίζω ότι έχει δίκιο που τα σκέφτεται όλα εγώ 5 μέρες καθυστέρηση είχα τον προηγούμενο μήνα και είχα τρελαθεί να κάνω τεστ και να το ψάχνω... Είναι εκνευριστικό. Απλά σκέφτομαι ότι πρέπει να κάνω υπομονή με χίλια ζόρια διότι και το μωρό όταν έρθει υπομονή θέλει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Τι τραβάμε ρε κορίτσια και δεν το μαρτυράμε... ανακάλυψα χτες περιχαρής ότι έχω ωορρηξια, παίρνω άδεια να κάτσω σπίτι να το χαρουμαι με τον σύζυγο, κάνω τη βλακεια να του το πω, τώρα δεν ξέρω πως το πήρε ο ψυχισμός του επαφή δεν καταφέραμε να έχουμε... αγχωθηκε λέει και χάσαμε το πάθος της στιγμής... δε θα του ξαναπώ αλλά ειλικρινά τι άλλο πρέπει να κάνουμε για να γίνουμε μάνες; να κρεμαστούμε από τα κλαδιά του δέντρου στον κήπο περιχαρής;... Όσον αφορά την Πεταλουδιτσα νομίζω ότι έχει δίκιο που τα σκέφτεται όλα εγώ 5 μέρες καθυστέρηση είχα τον προηγούμενο μήνα και είχα τρελαθεί να κάνω τεστ και να το ψάχνω... Είναι εκνευριστικό. Απλά σκέφτομαι ότι πρέπει να κάνω υπομονή με χίλια ζόρια διότι και το μωρό όταν έρθει υπομονή θέλει. 

Γελασα πολυ!!! Ακριβως τα ιδια κανει κ ο δικος μου 🤣🤣🤣 αχ τι τραβαμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Τι τραβάμε ρε κορίτσια και δεν το μαρτυράμε... ανακάλυψα χτες περιχαρής ότι έχω ωορρηξια, παίρνω άδεια να κάτσω σπίτι να το χαρουμαι με τον σύζυγο, κάνω τη βλακεια να του το πω, τώρα δεν ξέρω πως το πήρε ο ψυχισμός του επαφή δεν καταφέραμε να έχουμε... αγχωθηκε λέει και χάσαμε το πάθος της στιγμής... δε θα του ξαναπώ αλλά ειλικρινά τι άλλο πρέπει να κάνουμε για να γίνουμε μάνες; να κρεμαστούμε από τα κλαδιά του δέντρου στον κήπο περιχαρής;... Όσον αφορά την Πεταλουδιτσα νομίζω ότι έχει δίκιο που τα σκέφτεται όλα εγώ 5 μέρες καθυστέρηση είχα τον προηγούμενο μήνα και είχα τρελαθεί να κάνω τεστ και να το ψάχνω... Είναι εκνευριστικό. Απλά σκέφτομαι ότι πρέπει να κάνω υπομονή με χίλια ζόρια διότι και το μωρό όταν έρθει υπομονή θέλει. 

Τα ίδια κι εγώ ...αλλά εγώ είμαι στα 3 χρόνια κοντά , επομένως τώρα το έχω ρίξει στη τρελή για δύο μήνες ακόμη ύστερα θα το πάμε πιο εξειδικευμενα.... Του λέω ότι δεν κάνω τεστ κτλ για να μην αγχωνεται...έχουν κι αυτοι τα δίκια τους αλλά τι να κάνεις ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Τι τραβάμε ρε κορίτσια και δεν το μαρτυράμε... ανακάλυψα χτες περιχαρής ότι έχω ωορρηξια, παίρνω άδεια να κάτσω σπίτι να το χαρουμαι με τον σύζυγο, κάνω τη βλακεια να του το πω, τώρα δεν ξέρω πως το πήρε ο ψυχισμός του επαφή δεν καταφέραμε να έχουμε... αγχωθηκε λέει και χάσαμε το πάθος της στιγμής... δε θα του ξαναπώ αλλά ειλικρινά τι άλλο πρέπει να κάνουμε για να γίνουμε μάνες; να κρεμαστούμε από τα κλαδιά του δέντρου στον κήπο περιχαρής;... Όσον αφορά την Πεταλουδιτσα νομίζω ότι έχει δίκιο που τα σκέφτεται όλα εγώ 5 μέρες καθυστέρηση είχα τον προηγούμενο μήνα και είχα τρελαθεί να κάνω τεστ και να το ψάχνω... Είναι εκνευριστικό. Απλά σκέφτομαι ότι πρέπει να κάνω υπομονή με χίλια ζόρια διότι και το μωρό όταν έρθει υπομονή θέλει. 

Αχ εγώ τον καταλαβαίνω..ούτε εγώ μπορούσα έτσι προγραμματισμένα.. αγγαρεία μου φαινόταν..τεστ έκανες ή υπέρηχο για να δεις ότι ήταν χτες η ωορρηξία? Ας έχετε σήμερα επαφή μια χαρά θα ναι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sandyb είπε:

Αχ εγώ τον καταλαβαίνω..ούτε εγώ μπορούσα έτσι προγραμματισμένα.. αγγαρεία μου φαινόταν..τεστ έκανες ή υπέρηχο για να δεις ότι ήταν χτες η ωορρηξία? Ας έχετε σήμερα επαφή μια χαρά θα ναι..

τεστ έκανα, αλλά κορίτσια σας το λέω ενδιάμεσα από τα εμβόλια και το μήνα μετά τη 2η δόση η ωορρηξια ήταν αλλού για αλλού... τώρα ήρθε στα ίσα της! Να έχετε το νου σας. Του το ανακοίνωσα το πρωί ότι πάω δουλειά να χαρεί ότι δε θα μπαστακωθω δίπλα του με το βλέμμα "ξέρεις τι θέλω" από το πρωί... Αλλά από το απόγευμα και μετά δεν υπόσχομαι τίποτα 😇😇😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Τι τραβάμε ρε κορίτσια και δεν το μαρτυράμε... ανακάλυψα χτες περιχαρής ότι έχω ωορρηξια, παίρνω άδεια να κάτσω σπίτι να το χαρουμαι με τον σύζυγο, κάνω τη βλακεια να του το πω, τώρα δεν ξέρω πως το πήρε ο ψυχισμός του επαφή δεν καταφέραμε να έχουμε... αγχωθηκε λέει και χάσαμε το πάθος της στιγμής... δε θα του ξαναπώ αλλά ειλικρινά τι άλλο πρέπει να κάνουμε για να γίνουμε μάνες; να κρεμαστούμε από τα κλαδιά του δέντρου στον κήπο περιχαρής;... Όσον αφορά την Πεταλουδιτσα νομίζω ότι έχει δίκιο που τα σκέφτεται όλα εγώ 5 μέρες καθυστέρηση είχα τον προηγούμενο μήνα και είχα τρελαθεί να κάνω τεστ και να το ψάχνω... Είναι εκνευριστικό. Απλά σκέφτομαι ότι πρέπει να κάνω υπομονή με χίλια ζόρια διότι και το μωρό όταν έρθει υπομονή θέλει. 

Αχ βρε κοριτσάκι μου!! Νομίζω ότι οι περισσότερες το έχουμε κάνει αυτό το λάθος έστω μια φορά!!! Από τότε που είχαμε κ εμείς ένα παρόμοιο περιστατικό, όσο προσπαθούσαμε δεν του έλεγα τίποτα... το κακό είναι ότι μετά από καιρό έχει μάθει κ εκείνος τις μέρες μου 😆😆😆 Όταν πήγαινα κ τον έπιανα για αγαπούλες καμιά φορά με ρωτάει είναι τώρα οι μέρες? κ του απαντάω " δεν σου λέω" 

Άλλη φορά θα ετοιμάζεις ένα ωραίο περιβάλλον.... κ απλά θα του λες ότι ήθελες λίγο να περάσετε καλά οι δύο σας 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η evaioan είπε:

τεστ έκανα, αλλά κορίτσια σας το λέω ενδιάμεσα από τα εμβόλια και το μήνα μετά τη 2η δόση η ωορρηξια ήταν αλλού για αλλού... τώρα ήρθε στα ίσα της! Να έχετε το νου σας. Του το ανακοίνωσα το πρωί ότι πάω δουλειά να χαρεί ότι δε θα μπαστακωθω δίπλα του με το βλέμμα "ξέρεις τι θέλω" από το πρωί... Αλλά από το απόγευμα και μετά δεν υπόσχομαι τίποτα 😇😇😇

Ε μια χαρά τότε σήμερα είναι πολύ καλή μέρα για επαφή αλλά ναι μην του το πεις καλύτερα...δεν έχω κάνει ακόμα εμβόλιο αλλά αρκετες κοπέλες έχουν αναφέρει ότι κάτι παίζει με την περίοδο..δεν πειράζει τουλάχιστον ομως ξεμπερδεψες με αυτό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η iriana είπε:

 Καλημέρα κορίτσια! Σχετικά με το εμβόλιο νομίζω είναι θέμα οργανισμού.. εγώ έκανα τη 2η δοση την προηγούμενη εβδομάδα κι αυτη αδιαθετησα κανονικά στην ώρα μου.. δεν νομίζω ότι είναι απόλυτο πως επηρεάζει την περίοδο. 

Εγώ να σου πω πιστεύω ότι λόγω πανδημίας πρέπει όλοι να το δούμε σοβαρά, δεν πειράζει αν έφερε η όχι μια προσωρινή αλλαγή στην περίοδο, ας με προφυλάσσει από αλλά χειρότερα και δεν πειράζει. Εμείς επειδή στη δουλειά μου έχουμε συναναστροφη και με κόσμο δεν υπήρχε περίπτωση να μην το κάνω. Αλλά πάντα είσαι φοβισμένη με όσα ακούμε λογικό είναι. Παλιά θυμόμουν πυρετό ανέβαζα και το να μην έρθω στο γραφείο για ένα 38.0 ήταν αστείο τώρα δεν παίζεις με τέτοια πράγματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η iriana είπε:

 Καλημέρα κορίτσια! Σχετικά με το εμβόλιο νομίζω είναι θέμα οργανισμού.. εγώ έκανα τη 2η δοση την προηγούμενη εβδομάδα κι αυτη αδιαθετησα κανονικά στην ώρα μου.. δεν νομίζω ότι είναι απόλυτο πως επηρεάζει την περίοδο. 

Εγώ έχω την δεύτερη δόση την άλλη εβδομάδα που είναι μια εβδομάδα πριν την περίοδο..το έκανα έτσι για να χάσω έναν κύκλο μόνο!!μακάρι να έρθει στην ώρα της, όπως και η δική σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Τι τραβάμε ρε κορίτσια και δεν το μαρτυράμε... ανακάλυψα χτες περιχαρής ότι έχω ωορρηξια, παίρνω άδεια να κάτσω σπίτι να το χαρουμαι με τον σύζυγο, κάνω τη βλακεια να του το πω, τώρα δεν ξέρω πως το πήρε ο ψυχισμός του επαφή δεν καταφέραμε να έχουμε... αγχωθηκε λέει και χάσαμε το πάθος της στιγμής... δε θα του ξαναπώ αλλά ειλικρινά τι άλλο πρέπει να κάνουμε για να γίνουμε μάνες; να κρεμαστούμε από τα κλαδιά του δέντρου στον κήπο περιχαρής;... Όσον αφορά την Πεταλουδιτσα νομίζω ότι έχει δίκιο που τα σκέφτεται όλα εγώ 5 μέρες καθυστέρηση είχα τον προηγούμενο μήνα και είχα τρελαθεί να κάνω τεστ και να το ψάχνω... Είναι εκνευριστικό. Απλά σκέφτομαι ότι πρέπει να κάνω υπομονή με χίλια ζόρια διότι και το μωρό όταν έρθει υπομονή θέλει. 

Δεν ξέρω τι παθαίνουν και ενώ δεν έχουν ιδέα τι σημαίνει έχω ωορρηξία όταν τους το λέμε κλειδώνουν... Κι εγώ μια φορά έκανα το λάθος να του το πω και δεν... Από τότε δεν λέω κουβέντα απλά αρχίζω τις γλυκές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Τι τραβάμε ρε κορίτσια και δεν το μαρτυράμε... ανακάλυψα χτες περιχαρής ότι έχω ωορρηξια, παίρνω άδεια να κάτσω σπίτι να το χαρουμαι με τον σύζυγο, κάνω τη βλακεια να του το πω, τώρα δεν ξέρω πως το πήρε ο ψυχισμός του επαφή δεν καταφέραμε να έχουμε... αγχωθηκε λέει και χάσαμε το πάθος της στιγμής... δε θα του ξαναπώ αλλά ειλικρινά τι άλλο πρέπει να κάνουμε για να γίνουμε μάνες; να κρεμαστούμε από τα κλαδιά του δέντρου στον κήπο περιχαρής;... Όσον αφορά την Πεταλουδιτσα νομίζω ότι έχει δίκιο που τα σκέφτεται όλα εγώ 5 μέρες καθυστέρηση είχα τον προηγούμενο μήνα και είχα τρελαθεί να κάνω τεστ και να το ψάχνω... Είναι εκνευριστικό. Απλά σκέφτομαι ότι πρέπει να κάνω υπομονή με χίλια ζόρια διότι και το μωρό όταν έρθει υπομονή θέλει. 

εχω ακριβως το ιδιο προβλημα και μου εχουν σπασει τα νευρα πραγματικα. Δηλαδη περιμενα τοσα χρονια να το αποφασισει οτι θελει να κανει παιδια. Οκ, δικη μου αποφαση αυτο να περιμενω. Αλλα και τωρα που το αποφασισε δεν τυχαινει να εχει διαθεση εκεινες τις μερες γιατι οταν του λεω οτι ειναι οι μερες να προοσπαθησουμε πιεζεται και  λεει χρειαζεται αυθορμητισμος και χανουμε κυκλους! Εχει δικιο φυσικα αλλα οταν εισαι πανω απο 35 και εχεις και θεμα γονιμοτητας, πρεπει καπως να επικεντρωθεις σε συγκεκριμενες μερες. Και αν ο αλλος τυχαινει και δεν  εχει διαθεση εκεινες τις μερες τι πρεπει να κανεις? να περιμενεις 5 χρονια μεχρι να τυχει να εχει ορεξη τις μερες της ωορηξιας? Εξαλλη με εχει κανει πραγματικα, μας βλεπω στη συνταξιουχους να περιμενουμε ποτε θα μας ερθει η ορεξη αυθορμητα! Ειλικρινα δεν ξερω πως λυνεται αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Εμείς τα καταφέραμε και ήρθαμε σε επαφή μέρα ωορρηξιας ☺️ δεν άφησα πολλά περιθώρια συζήτησης! 

Μπραβο εγω οσο και να προσπαθησα με αγνοησε απλα γιατι πιεζεται. Να δω ποσο υπομονη θα κανω γιατι πρεπει να βιαστω και λογω θεματος γονιμοτητας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/8/2021 at 6:51 ΜΜ, ο/η Marakiii είπε:

Κορίτσι μου!...Πήγα χθες το απόγευμα και έκανα!729 βγήκε!ακόμα δεν το πιστεύω!

Συγχαρητήρια!!! Να έχεις μαι τέλεια εγκυμοσύνη! Και στα δικά μας στις υπόλοιπες!!!!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

εχω ακριβως το ιδιο προβλημα και μου εχουν σπασει τα νευρα πραγματικα. Δηλαδη περιμενα τοσα χρονια να το αποφασισει οτι θελει να κανει παιδια. Οκ, δικη μου αποφαση αυτο να περιμενω. Αλλα και τωρα που το αποφασισε δεν τυχαινει να εχει διαθεση εκεινες τις μερες γιατι οταν του λεω οτι ειναι οι μερες να προοσπαθησουμε πιεζεται και  λεει χρειαζεται αυθορμητισμος και χανουμε κυκλους! Εχει δικιο φυσικα αλλα οταν εισαι πανω απο 35 και εχεις και θεμα γονιμοτητας, πρεπει καπως να επικεντρωθεις σε συγκεκριμενες μερες. Και αν ο αλλος τυχαινει και δεν  εχει διαθεση εκεινες τις μερες τι πρεπει να κανεις? να περιμενεις 5 χρονια μεχρι να τυχει να εχει ορεξη τις μερες της ωορηξιας? Εξαλλη με εχει κανει πραγματικα, μας βλεπω στη συνταξιουχους να περιμενουμε ποτε θα μας ερθει η ορεξη αυθορμητα! Ειλικρινα δεν ξερω πως λυνεται αυτο.

Η αλήθεια είναι πως δεν μπορώ να πω πως έχω τέτοιο θέμα να τον πείσω να κάνουμε χαδάκια..... όμως μου έχει τύχει επειδή ήταν εκείνες οι μέρες κ τον είχα ενημερώσει, αγχώθηκε επειδή το θέλαμε πάρα πολύ κ βρεθήκαμε κ εμείς σε παρόμοια κατάσταση! Αυτό που έκανα από εκεί κ πέρα ήταν να μην του ξαναπώ για τις μέρες μου.... Η λύση είναι να βάλετε την θηλυκότητα σας σε δράση 😊 χωρίς να ξέρει, χωρίς να το περιμένει, χωρίς να πηγαίνει το μυαλό του γιατί έχετε τέτοια διάθεση..... Ειδικά όσες δεν έχετε αλλά παιδάκια κ είναι το πεδίο ελεύθερο στο σπίτι, φτιάξτε το κατάλληλο περιβάλλον μαγειρέψτε κανένα θαλασσινό κ ότι άλλο μπορεί να ισχύει πως ανεβάζει την διάθεση κ αποπλανήστε τους 😁😁😁 κ πιστεύω το μυστικό είναι να υιοθετήσετε αυτή τη συμπεριφορά όλον τον μήνα κ όχι μόνο εκείνες τις μέρες γιατί αμέσως θα πηγαίνει το μυαλό τους....

Έγινα αρκετά περιγραφική αλλά ο στόχος είναι ιερός!!!!! Στον αγώνα κορίτσια! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...