Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

στις πριν 11 ώρες, ο/η Theodora12 είπε:

Κορίτσια μου αυτή είναι η αλλαξιερα, μόλις την μοντάραμε... λείπει μόνο το υφασμάτινο κάλυμμα που προς το παρόν το έχει σε έλλειψη  

269372918_319556966698772_4125381549031822817_n.jpg

Με το καλό να μπει το μωράκι σας ❤️❤️🎉

τέτοια ίδια έχει κ η ξαδέρφη μου κ έχει βάλει από κάτω κουτιά οργάνωσης γι να βάζει αρκετά πράγματα μέσα απ ότι να είναι έτσι το ράφι κ να τα ακουμπάει απλά πάνω ! Εσυ πως το έχεις σκεφτεί ;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημεραααα 

να κοιτάξεις να είναι εργονομικος κ να έχει ρυθμιζόμενο πάνελ για να σε βολεύει 

κοιτας ssc η κ άλλες κατηγορίες ;;; 
 

εγω θα πάρω ssc εργονομικό ανάλογα τι θα βρω προσφορά τώρα τον Ιανουάριο καθώς υπάρχουν αρκετές επιλογές κ στην εταιρεία της μαμάς μου βγάζουν πολλές προσφορές 

εχω κ ένα Mei dai της amazonas αλλά δν με βολεύουν εμένα οι ραντες κ έτσι πηγα αυτή την φορά σε κλιπ! 
 

οσον αφορά φωλιές θα παρω από εδώ Λάρισα της greco strom από boutique Bebe kalesis 

είδα κ την milou αλλά για το κρεβάτι μας κ την συγκοιμιση που θα κάνω με το μωρό κ την κόρη μου δν θα χωράμε με τόσο μεγάλη φωλια (είναι μεγάλη δν ξέρω αν την έχεις δει από κοντά) 

θα πάρω λίκνο next to me όταν πάω Γερμανία τον Ιούνιο  γιατί εχω πολλά να κουβαλήσω κ δν γίνεται να τα πάρω όλα από εδώ 

Θα πάμε μ αεροπλάνο κ τα βαριά πράγματα μας θα έρθουν με φορτηγό αλλά είναι περιορισμένος ο χώρος κ δν θέλω να πληρώσω πολλά στα μεταφορικά γιατί είναι ακριβά όποτε θα βάλω φωλια από την μια πλευρά  (έχω το κρεβάτι κολλημένο στον τοίχο) στην μεση εγώ κ από την άλλη πλευρά το άλλο παιδί  (θα βάλω κάγκελο στο κρεβάτι που είχα όταν ήταν μικρή η κορη μου κ τώρα το έβγαλα γιατί έχει μεγαλώσει αλλά θα το ξανά βάλω 🤣

αυτό για 2 μήνες μέχρι να φύγουμε! Όποτε κοιτάω για πιο μαζεμένη φωλια εγώ! 

Καλημέρα!!

Αχ ναι μετακομίζετε και στη Γερμανία εσείς το καλοκαίρι..τι ωραία🥰 Καλά το λες, καλύτερα το λίκνο να το πάρετε από κει, μην έχετε να κουβαλάτε κι αυτό!

Εγώ έχω λίκνο από τον μικρό μου ένα πανέμορφο, τον οποίο μάλιστα τον είχα πάρει κι εγώ από Γερμανία! Πλήρωσα αρκετά μεταφορικά, γύρω στα 50€, και έκανε 1-2 μήνες να έρθει, αλλά ευτυχώς τον είχα παραγγείλει εγκαίρως και ήρθε πριν γεννήσω! Και είναι κι αυτός και κούνια, και κολλάει στο κρεβάτι..εμείς είχαμε βγάλει το κάγκελο και τον είχαμε ενωμένο με το κρεβάτι, οπότε θήλαζα και έβαζα τον μικρό στο λίκνο κατευθείαν όταν κοιμόταν, έτσι θα τον έχουμε και τώρα. Έχει και κουνουπιέρα, πολύ όμορφο γενικά!

Βλέπω που λες φωλιά εσύ κ από την άλλη το άλλο παιδί. Ο άντρας σου πού θα κοιμάται;; 😄😆

Αχ σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες για το μάρσιπο!!

Μάρσιπο είχα κι εγώ με σκοινιά, γι’αυτό δε με βόλεψε νομίζω! Τώρα αυτός που βρήκα νομίζω είναι από τους καλύτερους, οπότε δεν το έψαξα πολύ γι’αυτά που λες…μπήκα τώρα να δω γράφει αυτά

◦Όλα τα υφάσματα έχουν ελεγχθεί και πληρούν τον κανονισμό Oeko-Tex Standard 100, class 1.
◦Πληρεί τις απαιτήσεις ασφαλείας του πρότυπου ΕΝ13209-2¨2016
◦Πλένεται στο πλυντήριο.
◦Έχει σχεδιασθεί σε συνεργασία με παιδιάτρους για να εξασφαλίσει άριστη στήριξη κεφαλής, πλάτης και ισχύων.

Και στην περιγραφή του σκρουτζ λέει κι αυτό

  • Άνετη και εργονομική θέση από μαλακά υλικά

Επίσης γράφει ότι μπαίνει και βγαίνει χωρίς βοήθεια(βασικό) και ρυθμίζεται εύκολα όσο το παιδί μεγαλώνει.

Πώς σου φαίνεται;

Σ στέλνω κ φωτο να τ δεις. Μάλλον σ αυτά τα 3 χρώματα είμαι ανάμεσα. Ποιο λέτε; 😁 ή κ ένα σκούρο γκρι

1AA96354-3841-49BA-94A6-D20CB0C1C026.png

9690782B-D9A4-4E51-A647-369D88F112A9.png

34AE9198-C92A-4497-8BBD-F3DA99E323E6.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημεραααα 

να κοιτάξεις να είναι εργονομικος κ να έχει ρυθμιζόμενο πάνελ για να σε βολεύει 

κοιτας ssc η κ άλλες κατηγορίες ;;; 
 

εγω θα πάρω ssc εργονομικό ανάλογα τι θα βρω προσφορά τώρα τον Ιανουάριο καθώς υπάρχουν αρκετές επιλογές κ στην εταιρεία της μαμάς μου βγάζουν πολλές προσφορές 

εχω κ ένα Mei dai της amazonas αλλά δν με βολεύουν εμένα οι ραντες κ έτσι πηγα αυτή την φορά σε κλιπ! 
 

οσον αφορά φωλιές θα παρω από εδώ Λάρισα της greco strom από boutique Bebe kalesis 

είδα κ την milou αλλά για το κρεβάτι μας κ την συγκοιμιση που θα κάνω με το μωρό κ την κόρη μου δν θα χωράμε με τόσο μεγάλη φωλια (είναι μεγάλη δν ξέρω αν την έχεις δει από κοντά) 

θα πάρω λίκνο next to me όταν πάω Γερμανία τον Ιούνιο  γιατί εχω πολλά να κουβαλήσω κ δν γίνεται να τα πάρω όλα από εδώ 

Θα πάμε μ αεροπλάνο κ τα βαριά πράγματα μας θα έρθουν με φορτηγό αλλά είναι περιορισμένος ο χώρος κ δν θέλω να πληρώσω πολλά στα μεταφορικά γιατί είναι ακριβά όποτε θα βάλω φωλια από την μια πλευρά  (έχω το κρεβάτι κολλημένο στον τοίχο) στην μεση εγώ κ από την άλλη πλευρά το άλλο παιδί  (θα βάλω κάγκελο στο κρεβάτι που είχα όταν ήταν μικρή η κορη μου κ τώρα το έβγαλα γιατί έχει μεγαλώσει αλλά θα το ξανά βάλω 🤣

αυτό για 2 μήνες μέχρι να φύγουμε! Όποτε κοιτάω για πιο μαζεμένη φωλια εγώ! 

Επίσης φωλιά ναι ίσως είναι λίγο μεγάλη της la millou. 

Έχω βρει κ αυτή που είχε προτείνει μια κοπέλα εδώ κ φαίνεται καλή για τα λεφτά της, αλλά δε θυμάμαι ποια κοπέλα ήταν να μας πει τη γνώμη της πώς της φαίνεται τελικά

0E54BFFA-E0B9-476D-9127-88906627F265.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Με το καλό να μπει το μωράκι σας ❤️❤️🎉

τέτοια ίδια έχει κ η ξαδέρφη μου κ έχει βάλει από κάτω κουτιά οργάνωσης γι να βάζει αρκετά πράγματα μέσα απ ότι να είναι έτσι το ράφι κ να τα ακουμπάει απλά πάνω ! Εσυ πως το έχεις σκεφτεί ;;;; 

Κ εγώ μπήκα κ την είδα χθες

Γιατί μέχρι τώρα έχουμε παρκοκρέβατο με αλλαξιέρα πάνω που μας έχει καταβολέψει, αλλά στο καινούργιο σπίτι μπορεί να μην έχουμε το παρκοκρέβατο ή να το έχουμε χωρίς την αλλαξιέρα απλά για πάρκο μήπως παίζει η μικρή, (γιατί ο μικρός δεν έκατσε ποτέ😆)

Οπότε σκεφτόμουν αν δεν πάρω συρταριέρα-αλλαξιέρα για το δωμάτιο μήπως πάρω αυτή για το μπάνιο κ αν την έπαιρνα έτσι θα έβαζα κουτιά από κάτω κ επίσης βρήκα ότι πουλάνε κ αυτά στο ικεα για τη συγκεκριμένη αλλαξιέρα που θα βολεύουν πολύ για να μη σκύβεις να πάρεις μωρομάντηλα κρέμες ή παμπερς πχ οπότε αν την πάρω σίγουρα θα πάρω κ κουτιά από κάτω κ αυτά για πάνω

 

0F278999-6615-415B-999E-684297F33605.png

1619473D-46F2-45BE-9AAB-E3C70A9E3376.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Riaa είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Η αλήθεια είναι πως τη καμπύλη ζαχάρου τη φοβάμαι λίγο γιατί η μαία του γιατρού μου είπε πως επειδή στο πρώτο και στο δεύτερο τρίμηνο είχα χαμηλό ζάχαρο (66) υπάρχει πιθανότητα να κάνω ζαχαρο τώρα που θα μπω στο τελευταίο τρίμηνο. Θα δείξει την επόμενη εβδομάδα!

Πολύ ωραία η ιδέα σου να βάψεις ουδέτερα χρώματα και να κολλήσεις αυτοκόλλητα. Νομίζω αν βάψεις δύο διαφορετικά χρώματα θα παρά πάει. Βέβαια πολλά χρώματα ταιριάζουν πολύ αρμονικά πχ μέντα με σομον. 

Μικρουλι είναι το δωματιακι της μικρής μας, θα το ήθελα λίγο μεγαλύτερο αλλά δε πειράζει, όλα καλά! 

Πήραμε μια λευκή απλή συρταριερα με 4 συρτάρια και μαύρα πομολακια. Επειδή και η κούνια είναι λευκή είπαμε να κινηθούμε σε αυτούς τους τόνους. Βέβαια φανταζομαι καδρακια ή ραφακια με παραμύθια και αρκουδάκια σε διάφορα χρώματα για να πάρει παραπανω χρώμα το δωμάτιο.

Θα κάνω μια έρευνα αγοράς για μαξιλάρι θηλασμού και θα δω τελικά που θα καταλήξω!Μακάρι να τα καταφέρω με τον θηλασμό γιατί είναι κάτι που το θέλω πολύ. ☺️

Εντάξει, ό,τι κι αν είναι θα το δεις! Μπορεί να βγει και καλή να σκέφτεσαι😊

Ναι, θα το δω πώς θα το κάνω🤔 Μάλλον κάτι ουδέτερο με αυτοκόλλητα..αλλά και αυτό που είπες ωραίο ακούγεται! Θα μπω κ στο pinterest να δω ιδέες

Κι εμάς μικρούλι θα είναι, και θέλω να βάλω 2 κούνιες και μία ωραία σκηνή που έχω βρει! Και τα παιχνίδια…ααα κ θέλω να πάρω κ μια βιβλιοθήκη μικρή που έχω βρει. γι’αυτό το σκέφτομαι μήπως δε βάλω συρταριέρα..ούτως ή άλλως ντουλάπες έχει αρκετές για τα ρούχα τους. Κ αλλαξιέρα μπορεί να πάρω μικρή για το μπάνιο..θα δούμε! Για αρχή θα έχω τη μία κούνια στο παιδικό δωμάτιο για τον μικρό, και το λίκνο στο δωμάτιό μας για τη μικρή. Που θα κοιμάται εκεί τους πρώτους μήνες. Οπότε θα χει πιο πολύ χώρο στην αρχή το παιδικό δωμάτιο. Μετά ήθελα να τους πάρω κουκέτα αλλά κ ο μικρούλης θα ναι πολύ μικρός για να κοιμάται πάνω. Θα κλείσει τα 2 του χρόνου το Σεπτέμβρη. Οπότε αναγκαστικά 2 κούνιες ή κρεβατάκια κ μελλοντικά κουκέτα σπιτάκι😊

Πήρα τώρα κ ένα τραπεζάκι με 2 καρέκλες, αλλά θα τ βάλουμε στο σαλόνι μάλλον αυτό. Μας το πήρε ένας φίλος μας δηλαδή που με ρώτησε τι θέλουμε για τα Χριστούγεννα οπότε του είπα αυτό.

Έχουμε και 3ο υπνοδωμάτιο, αλλά δε βρίσκω το λόγο τώρα τόσο μωρά να τους έχω ξεχωριστό! Καλύτερα μαζί πιστεύω να έχουν κ παρέα☺️🤗

Πολύ ωραίο θα είναι το δωματιάκι σας όπως τ περιγράφεις! Κ εγώ έτσι το σκέφτομαι άσπρα έπιπλα κ θα πάρουν χρώμα με καδράκια αυτοκόλλητα κ σχέδια..κ σεντονάκια, μαξιλάρια κουνουπιέρες κλπ

Αν το θέλεις να θηλάσεις θα τα καταφέρεις!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Επίσης φωλιά ναι ίσως είναι λίγο μεγάλη της la millou. 

Έχω βρει κ αυτή που είχε προτείνει μια κοπέλα εδώ κ φαίνεται καλή για τα λεφτά της, αλλά δε θυμάμαι ποια κοπέλα ήταν να μας πει τη γνώμη της πώς της φαίνεται τελικά

0E54BFFA-E0B9-476D-9127-88906627F265.png

Καλησπέρα εγώ είχα πάρει την συγκεκριμένη σε άλλο χρώμα και σας το είχα πει :) Mια χαρά φαίνεται από ποιότητα για τα χρήματα της, τώρα με μωρό μέσα δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα 🤣οπότε δεν έχω άποψη πάνω σε αυτό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Κ εγώ μπήκα κ την είδα χθες

Γιατί μέχρι τώρα έχουμε παρκοκρέβατο με αλλαξιέρα πάνω που μας έχει καταβολέψει, αλλά στο καινούργιο σπίτι μπορεί να μην έχουμε το παρκοκρέβατο ή να το έχουμε χωρίς την αλλαξιέρα απλά για πάρκο μήπως παίζει η μικρή, (γιατί ο μικρός δεν έκατσε ποτέ😆)

Οπότε σκεφτόμουν αν δεν πάρω συρταριέρα-αλλαξιέρα για το δωμάτιο μήπως πάρω αυτή για το μπάνιο κ αν την έπαιρνα έτσι θα έβαζα κουτιά από κάτω κ επίσης βρήκα ότι πουλάνε κ αυτά στο ικεα για τη συγκεκριμένη αλλαξιέρα που θα βολεύουν πολύ για να μη σκύβεις να πάρεις μωρομάντηλα κρέμες ή παμπερς πχ οπότε αν την πάρω σίγουρα θα πάρω κ κουτιά από κάτω κ αυτά για πάνω

 

0F278999-6615-415B-999E-684297F33605.png

1619473D-46F2-45BE-9AAB-E3C70A9E3376.png

Και εγώ τα είδα αυτά αλλά δυστυχώς στο site τα έχουν σε έλλειψη, @Xrisa95 λογικά θα βάλω κάποιο κουτί οργάνωσης και εγώ στο κάτω ράφι... Επίσης κορίτσια ξέχασα νομίζω να το αναφέρω... αν κάποια κοπέλα έχει κάρτα bonus της Alpha bank με 5000 πόντους σου αφαιρεί 20 ευρω στα ΙΚΕΑ επομένως μου βγήκε πολύ οικονομικά μαζί με το στρωματάκι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα!!

Αχ ναι μετακομίζετε και στη Γερμανία εσείς το καλοκαίρι..τι ωραία🥰 Καλά το λες, καλύτερα το λίκνο να το πάρετε από κει, μην έχετε να κουβαλάτε κι αυτό!

Εγώ έχω λίκνο από τον μικρό μου ένα πανέμορφο, τον οποίο μάλιστα τον είχα πάρει κι εγώ από Γερμανία! Πλήρωσα αρκετά μεταφορικά, γύρω στα 50€, και έκανε 1-2 μήνες να έρθει, αλλά ευτυχώς τον είχα παραγγείλει εγκαίρως και ήρθε πριν γεννήσω! Και είναι κι αυτός και κούνια, και κολλάει στο κρεβάτι..εμείς είχαμε βγάλει το κάγκελο και τον είχαμε ενωμένο με το κρεβάτι, οπότε θήλαζα και έβαζα τον μικρό στο λίκνο κατευθείαν όταν κοιμόταν, έτσι θα τον έχουμε και τώρα. Έχει και κουνουπιέρα, πολύ όμορφο γενικά!

Βλέπω που λες φωλιά εσύ κ από την άλλη το άλλο παιδί. Ο άντρας σου πού θα κοιμάται;; 😄😆

Αχ σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες για το μάρσιπο!!

Μάρσιπο είχα κι εγώ με σκοινιά, γι’αυτό δε με βόλεψε νομίζω! Τώρα αυτός που βρήκα νομίζω είναι από τους καλύτερους, οπότε δεν το έψαξα πολύ γι’αυτά που λες…μπήκα τώρα να δω γράφει αυτά

◦Όλα τα υφάσματα έχουν ελεγχθεί και πληρούν τον κανονισμό Oeko-Tex Standard 100, class 1.
◦Πληρεί τις απαιτήσεις ασφαλείας του πρότυπου ΕΝ13209-2¨2016
◦Πλένεται στο πλυντήριο.
◦Έχει σχεδιασθεί σε συνεργασία με παιδιάτρους για να εξασφαλίσει άριστη στήριξη κεφαλής, πλάτης και ισχύων.

Και στην περιγραφή του σκρουτζ λέει κι αυτό

  • Άνετη και εργονομική θέση από μαλακά υλικά

Επίσης γράφει ότι μπαίνει και βγαίνει χωρίς βοήθεια(βασικό) και ρυθμίζεται εύκολα όσο το παιδί μεγαλώνει.

Πώς σου φαίνεται;

Σ στέλνω κ φωτο να τ δεις. Μάλλον σ αυτά τα 3 χρώματα είμαι ανάμεσα. Ποιο λέτε; 😁 ή κ ένα σκούρο γκρι

1AA96354-3841-49BA-94A6-D20CB0C1C026.png

9690782B-D9A4-4E51-A647-369D88F112A9.png

34AE9198-C92A-4497-8BBD-F3DA99E323E6.png

Κορίτσι μου ο συγκεκριμένος είναι κ ακριβός κ ακατάλληλος 

Έχει πολύ σκληρό πάνελ ενώ το θέλεις μαλακό για το κεφαλάκι κ δν ρυθμίζεται το ύψος στο πάνελ κ στα πλάγια για τα ποδαράκια 

δν έχει κ άνετη εφαρμογή 

οποτε αν έχεις φβ μπες σε ομάδες baby wearing η αν πατήσεις στο Ίντερνετ θα βρεις σάιτ με πιστοποιημένες συμβούλους babywearing που μπορείς να τους στείλεις να σου προτείνουν κ να σε κατευθύνουν κ μπορείς να κανεις κ συνεδρια να δοκιμάσεις από κοντά όλα τα είδη εργονομικων (5 είδη είναι) 

ότι χρειαστείς πες μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Επίσης φωλιά ναι ίσως είναι λίγο μεγάλη της la millou. 

Έχω βρει κ αυτή που είχε προτείνει μια κοπέλα εδώ κ φαίνεται καλή για τα λεφτά της, αλλά δε θυμάμαι ποια κοπέλα ήταν να μας πει τη γνώμη της πώς της φαίνεται τελικά

0E54BFFA-E0B9-476D-9127-88906627F265.png

Καλησπερα κορίτσι μου!! 🥰🥰🥰 εγω την έχω παρει αυτή! Αλλά δεν το είχα πει εγω γιατι συγκεκριμένη. Μου την έκανε δώρο η αδερφή μου ακριβώς την ίδια αλλά σε γκρί-τιρκουαζ είναι πολυ καλή και πολυ μαλακο το υφασμα της . Είχε παρει απο αυτο το σαιτ για τημπέμπα της και βγήκε πολυ καλη σκέψου ότι η μπεμπα τώρα είναι 5 μηνών και κοιμάται απο νεογέννητο μέσα στη φωλιά μέσα στο λίκνο. Πριν τη φωλιά δεν κοιμόταν καθόλου το μωρό και με αυτό το τροπο σώθηκε οπότε μου πηρε κι εμένα για το μπέμπη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/12/2021 at 9:22 ΠΜ, ο/η Marakiii είπε:

Καλημέρα!! Είδα από φιλη μου που γέννησε προσφατα ότι έβαλε την αλλαξιερα πάνω από το πλυντήριο ρούχων στο μπάνιο κ το βρήκα εξαιρετική ιδέα αν έχεις χώρο! Αλλά αν έχεις κορίτσια που θέλουν πιο συχνά πλύσιμο ίσως να είναι πιο βολικό αυτό που λες! Θα πάω να δω στα Λητώ,  έχει δίπλα στο σπίτι μου!

Με το καλό κορίτσια τα μωράκια σας!!! Σορρυ που πετάγομαι!! Εγώ στην αρχή όταν "στόλιζα" Εβαλα την αλλαξιερα πανω στη συρτάριερα στο παιδικο.. Εννοείται ποτε δε μπήκε μωρό εκεί πανω. Αυτό που μας βόλεψε απίστευτα κ το χρησιμοποιουμε έως κ σημερα 9μηνων.. Είναι η αλλαξιερα πανω στο παρκοκρεβατο που έχουμε στο σαλόνι.. δε την έβαλα εγώ ήταν πανω στο παρκο, μαζί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Με το καλό κορίτσια τα μωράκια σας!!! Σορρυ που πετάγομαι!! Εγώ στην αρχή όταν "στόλιζα" Εβαλα την αλλαξιερα πανω στη συρτάριερα στο παιδικο.. Εννοείται ποτε δε μπήκε μωρό εκεί πανω. Αυτό που μας βόλεψε απίστευτα κ το χρησιμοποιουμε έως κ σημερα 9μηνων.. Είναι η αλλαξιερα πανω στο παρκοκρεβατο που έχουμε στο σαλόνι.. δε την έβαλα εγώ ήταν πανω στο παρκο, μαζί! 

Κι εμάς αυτό μας έχει καταβολέψει για το μπέμπη, το είπα και πιο πάνω!! 😊 Το χρησιμοποιούμε ακόμα και ο μικρός είναι σχεδόν 16 μηνών!

Βέβαια τώρα που θα μετακομίσουμε μάλλον θα κάνω το παρκοκρέβατο απλά πάρκο, και θα πάρω μια μικρή αλλαξιέρα για το μπάνιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Theodora12 είπε:

Καλησπέρα εγώ είχα πάρει την συγκεκριμένη σε άλλο χρώμα και σας το είχα πει :) Mια χαρά φαίνεται από ποιότητα για τα χρήματα της, τώρα με μωρό μέσα δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα 🤣οπότε δεν έχω άποψη πάνω σε αυτό

στις πριν 11 ώρες, ο/η Niki5s είπε:

Καλησπερα κορίτσι μου!! 🥰🥰🥰 εγω την έχω παρει αυτή! Αλλά δεν το είχα πει εγω γιατι συγκεκριμένη. Μου την έκανε δώρο η αδερφή μου ακριβώς την ίδια αλλά σε γκρί-τιρκουαζ είναι πολυ καλή και πολυ μαλακο το υφασμα της . Είχε παρει απο αυτο το σαιτ για τημπέμπα της και βγήκε πολυ καλη σκέψου ότι η μπεμπα τώρα είναι 5 μηνών και κοιμάται απο νεογέννητο μέσα στη φωλιά μέσα στο λίκνο. Πριν τη φωλιά δεν κοιμόταν καθόλου το μωρό και με αυτό το τροπο σώθηκε οπότε μου πηρε κι εμένα για το μπέμπη. 

Ααα εσύ ήσουν @Theodora12 κ σε έψαχνα 😄😄😄

Είδα και αυτά που είπε η @Niki5s και για το μωράκι της αδερφής της και νομίζω με έπεισε!! Μάλλον αυτή θα πάρω κι εγώ!!! 😀😀😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Theodora12 είπε:

Και εγώ τα είδα αυτά αλλά δυστυχώς στο site τα έχουν σε έλλειψη, @Xrisa95 λογικά θα βάλω κάποιο κουτί οργάνωσης και εγώ στο κάτω ράφι... Επίσης κορίτσια ξέχασα νομίζω να το αναφέρω... αν κάποια κοπέλα έχει κάρτα bonus της Alpha bank με 5000 πόντους σου αφαιρεί 20 ευρω στα ΙΚΕΑ επομένως μου βγήκε πολύ οικονομικά μαζί με το στρωματάκι

Θα τα ξαναφέρουν!! Εγώ έβαλα και το email μου να με ενημερώσουν όταν τα φέρουν!

Ευχαριστούμε για την πληροφορία για την alpha bank!! Έχει ο άντρας μου!! ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Κορίτσι μου ο συγκεκριμένος είναι κ ακριβός κ ακατάλληλος 

Έχει πολύ σκληρό πάνελ ενώ το θέλεις μαλακό για το κεφαλάκι κ δν ρυθμίζεται το ύψος στο πάνελ κ στα πλάγια για τα ποδαράκια 

δν έχει κ άνετη εφαρμογή 

οποτε αν έχεις φβ μπες σε ομάδες baby wearing η αν πατήσεις στο Ίντερνετ θα βρεις σάιτ με πιστοποιημένες συμβούλους babywearing που μπορείς να τους στείλεις να σου προτείνουν κ να σε κατευθύνουν κ μπορείς να κανεις κ συνεδρια να δοκιμάσεις από κοντά όλα τα είδη εργονομικων (5 είδη είναι) 

ότι χρειαστείς πες μου!! 

Στην περιγραφή γράφει ότι ρυθμίζεται ανάλογα με την ηλικία του μωρού..κ ότι προσφέρει άριστη στήριξη σε κεφάλι, πλάτη και ισχία..τώρα δε ξέρω, θα το κοιτάξω παραπάνω σύμφωνα με αυτά που είπες γιατί δεν τα ήξερα!!

Σε ευχαριστώ!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Χρόνια Πολλά!!

Τι κάνετε; Τι κάνουν τα μωράκια σας;;

Εγώ είμαι κομμωτήριο..εύχομαι ό,τι κι αν κάνετε σήμερα να περάσετε τέλεια!!

Εύχομαι το 2022 να φέρει σε όλες μας τα μωράκια μας υγιή, και να τελειώσει πια όλη αυτή η κατάσταση που ζούμε!! 🙏❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Χρόνια Πολλά!!

Τι κάνετε; Τι κάνουν τα μωράκια σας;;

Εγώ είμαι κομμωτήριο..εύχομαι ό,τι κι αν κάνετε σήμερα να περάσετε τέλεια!!

Εύχομαι το 2022 να φέρει σε όλες μας τα μωράκια μας υγιή, και να τελειώσει πια όλη αυτή η κατάσταση που ζούμε!! 🙏❤️❤️❤️

Χρόνια πολλά κορίτσια μου με υγεία, με το καλό τα μωράκια μας και ότι άλλο επιθυμείτε να σας το φέρει ο νέος χρόνος!!! ❤️ 

Εμάς ήρθε το καρότσι σήμερα και τώρα θα το ψαχουλέψουμε, θα σας ανεβάσω φώτο.....

Ο μπέμπης μια χαρά, πήγαμε γιατρό είναι όλα καλά και έχει πάρει θέση με το κεφάλι προς τα κάτω, ακόμα βέβαια είναι νωρίς οπότε μπορεί να ξαναγυρίσει αλλά όπως και να έχει χάρηκα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά σε όλες!! Καλή χρονιά να έχουμε με υγεία! Ευτυχία θα χουμε σίγουρα γιατί θα έρθουν στον κόσμο τα μωράκια μας❤️🥰! Με το καλό λοιπόν το νέο χρόνο να τα πάρουμε αγκαλίτσα🙏.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/12/2021 at 3:30 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

Στην περιγραφή γράφει ότι ρυθμίζεται ανάλογα με την ηλικία του μωρού..κ ότι προσφέρει άριστη στήριξη σε κεφάλι, πλάτη και ισχία..τώρα δε ξέρω, θα το κοιτάξω παραπάνω σύμφωνα με αυτά που είπες γιατί δεν τα ήξερα!!

Σε ευχαριστώ!! ❤️

Συνήθως όλα έτσι γράφουν αλλά δν πληρούν τις προδιαγραφές! Όπως πχ κ πολύ γνωστές μάρκες που είναι πανάκριβα (βλέπε inglesina) κ είναι επικίνδυνοι για τα μωράκια ως προς τα ορθοπεδικά ζητήματα! 
 

ψαξε κ θα εκπλαγείς με το ποσα θα μάθεις που δν ήξερες! Εγώ κατά τύχη πήρα πραγματικά εργονομικό κ ψάχνοντας πως να βολέψω το μωρό έτσι έπεσα σε ομάδες κ συμβούλους κ έμαθα 🤪 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά σε όλες κορίτσια και στις όμορφες κοιλίτσες σας ❤️❤️❤️❤️❤️ Να έχουμε ένα ευτυχισμένο 2022 με υγεία πάνω απ όλα ,αγάπη και όμορφες στιγμές! 
 

με το καλό σε όλες 🎉🎉🎉🎉🎉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Εμείς σήμερα πήγαμε γιατρό και όλα προχωράνε καλά! 32&3 σήμερα και ο μπουμπούκος μεγαλώνει είναι πια ένα μωρό 2100!!! Απίστευτο μου φαίνεται! Τώρα πια θα πυκνώσουν και τα ραντεβού θα πάω ανά 2 βδομάδες🎉💃. Το επόμενο ραντεβού είναι για Doppler!

Εχει κάποια άλλη κοπέλα ραντεβού αυτήν την εβδομάδα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Nantinaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Εμείς σήμερα πήγαμε γιατρό και όλα προχωράνε καλά! 32&3 σήμερα και ο μπουμπούκος μεγαλώνει είναι πια ένα μωρό 2100!!! Απίστευτο μου φαίνεται! Τώρα πια θα πυκνώσουν και τα ραντεβού θα πάω ανά 2 βδομάδες🎉💃. Το επόμενο ραντεβού είναι για Doppler!

Εχει κάποια άλλη κοπέλα ραντεβού αυτήν την εβδομάδα;

Τέλεια κορίτσι μου!!! ❤️ Εγώ έχω ξανά ραντεβού 21 του μήνα για να κάνω το Doppler :) Ολο και κοντεύουμε!!! Το είχε πει και η Χρύσα νομίζω... από τον 5ο και μετά νιώθω και εγώ ότι περνάει πολύ γρήγορα ο καιρός ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Nantinaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Εμείς σήμερα πήγαμε γιατρό και όλα προχωράνε καλά! 32&3 σήμερα και ο μπουμπούκος μεγαλώνει είναι πια ένα μωρό 2100!!! Απίστευτο μου φαίνεται! Τώρα πια θα πυκνώσουν και τα ραντεβού θα πάω ανά 2 βδομάδες🎉💃. Το επόμενο ραντεβού είναι για Doppler!

Εχει κάποια άλλη κοπέλα ραντεβού αυτήν την εβδομάδα;

Είναι ένα ολόκληρο μωράκι!! 

Πως περνάει τόσο γρήγορα ο καιρός Θεέ μ! Με το καλό και το doppler σου!

Εγώ αύριο μπαίνω 27η εβδομάδα και έχω τη καμπύλη ζαχάρου μου το πρωί. 

Με το καλό όλες οι εξετάσεις μας κορίτσια και του τελευταίου τριμήνου! Λίγο έμεινε και έρχονται τα μωράκια!😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Εμείς σήμερα πήγαμε γιατρό και όλα προχωράνε καλά! 32&3 σήμερα και ο μπουμπούκος μεγαλώνει είναι πια ένα μωρό 2100!!! Απίστευτο μου φαίνεται! Τώρα πια θα πυκνώσουν και τα ραντεβού θα πάω ανά 2 βδομάδες🎉💃. Το επόμενο ραντεβού είναι για Doppler!

Εχει κάποια άλλη κοπέλα ραντεβού αυτήν την εβδομάδα;

32&3;; Πωπωω εσύ καλέ έφτασες🤗 ολόκληρο παιδάκι είναι! 🥰

Εγώ είχα την προηγούμενη εβδομάδα ραντεβού και τώρα έχω πάλι στις 19/01!

Πότε σου έκλεισε για ντοπλερ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μ καλησπέρα Χρονια πολλά καλή χρονιά με υγεία και με το καλό τα μωράκια μας!!!Δεν είχα προλάβει να μπω να σας γράψω σήμερα μπήκα και διάβασα τα νέα σας χαίρομαι πολύ που είστε όλες καλα και έχετε ξεκινήσει τις αγορές σας!!!εμείς αυτές τις μέρες ήμασταν πολυ Οικογενειακα γτ ήρθαμε σε επαφή με κρούσμα κ φοβηθηκαμε πολυ ευτυχώς είμαστε όλοι καλά δεν κόλλησε κανένας μας..χθες έκανα και τη δεύτερη δόση τ εμβόλιο και περιμένω το πιστοποιητικό μου να μπορέσουμε να βγούμε καμια βόλτα αν κ φοβάμαι λόγο με το χαμουλη π γίνεται !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...