Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Theodora12 είπε:

 

Κοίτα εμένα έχει ντουλάπα το δωμάτιο εντοιχισμένη οπότε πιο χρήσιμα μου είναι συρτάρια, τώρα γενικά δεν ξέρω αν είναι απαραίτητη και ντουλάπα, τουλάχιστον για την αρχή

 

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Theodora12 είπε:

Κούνιες πρώτα ο θεός θα πάρετε 3 ή υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος;

Εμας δυστυχώς το σπίτι δεν έχει κ απο το να πάρουμε 2 συρταριερες που μετά μπορεί να μην βολεύουν είπαμε μηπως να πάρουμε κ μια κανονική ντουλάπα και για πιο μετά!..κούνιες έχουμε 2 απο τις αδερφές του άντρα μου κ θα πάρουμε μια εμείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

 

Εμας δυστυχώς το σπίτι δεν έχει κ απο το να πάρουμε 2 συρταριερες που μετά μπορεί να μην βολεύουν είπαμε μηπως να πάρουμε κ μια κανονική ντουλάπα και για πιο μετά!..κούνιες έχουμε 2 απο τις αδερφές του άντρα μου κ θα πάρουμε μια εμείς!

Nαι ότι σας βολεύει... καλύτερα κάτι που θα μείνει και μετά. Εσάς είναι και πολύ περισσότερα τα έξοδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Theodora12 είπε:

Nαι ότι σας βολεύει... καλύτερα κάτι που θα μείνει και μετά. Εσάς είναι και πολύ περισσότερα τα έξοδα...

Είναι και τα έξοδα, είναι κ που δεν μένουμε σε σταθερό σπίτι και προσπαθούμε να μην κάνουμε περιττά πράγματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Είναι και τα έξοδα, είναι κ που δεν μένουμε σε σταθερό σπίτι και προσπαθούμε να μην κάνουμε περιττά πράγματα!

Nαι καταλαβαίνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Theodora12 είπε:

Ναι πήρα απο Poli home μια πολύ οικονομική απλή κούνια και μια συρταριέρα με αλλαξιερα αποσπώμενη. Γύρω στα 500 ευρώ είχαν και τα 2 μαζί. Πιστεύω δεν αξίζει να παίρνεις ακριβά επιπλάκια....

Έχει ωραία επιπλακια! Είδα μια ωραία κούνια που στην τιμή έχει κ το στρωμα και τα λευκά είδη😮.( Στα 236€) Θέλω να πάρω τηλ να ρωτήσω τα στρώματα απο ποια εταιρεία ειναι, να δω ποιότητα γιατί συμφέρει πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Έχει ωραία επιπλακια! Είδα μια ωραία κούνια που στην τιμή έχει κ το στρωμα και τα λευκά είδη😮.( Στα 236€) Θέλω να πάρω τηλ να ρωτήσω τα στρώματα απο ποια εταιρεία ειναι, να δω ποιότητα γιατί συμφέρει πολύ.

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Έχει ωραία επιπλακια! Είδα μια ωραία κούνια που στην τιμή έχει κ το στρωμα και τα λευκά είδη😮.( Στα 236€) Θέλω να πάρω τηλ να ρωτήσω τα στρώματα απο ποια εταιρεία ειναι, να δω ποιότητα γιατί συμφέρει πολύ.

Kαλημέρα, μια από αυτές πήραμε(είπα να μην σας πιάσω την πάρλα και δεν τα είπα αναλυτικά 🤣) Το στρώμα έχει ύψος γύρω στα 10εκατ, τώρα μάρκα δεν νομίζω ότι είναι συγκεκριμένη. Έχω πάρει κι άλλα έπιπλα από εκεί και για τα χρήματα τους είναι αρκετά ποιοτικά. To μόνο τους πρόβλημα πάντα ότι αργούν πολύ τις παραδόσεις.

ontheflyresizer.jpg

ontheflyresizer (1).jpg

Στιγμιότυπο οθόνης (39).png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου τι ωραία  διάθεση που έχετε με τα επιπλακια τα ραντεβού τα μωράκια έτσι να είμαστε πάντα 🥰🎈❤️
 

Πολυ ωραία τ έπιπλα @Theodora12  να τα χαρείτε με το καλό! 
 

@Princess28 μεγαλώνει τ κοριτσάκι σου όπως πρέπει μπράβο Αθήνα μου 💜💜💜💜💜 αντίστροφη μέτρηση για τ επόμενο ραντεβού λοιπόν 💜

 

κορίτσια μ κ εσείς οι υπόλοιπες αν έχετε όρεξη κ έχετε ψωνίσει κάτι για τα μπεμπακια να μας δείχνετε έτσι είναι ωραία να τα χαζεύουμε φτιάχνει πολύ κ την διάθεση κ καθώς φτάνουμε 30 εβδ (κάποιες είστε ήδη) είναι επίκαιρα τα ψώνια 🥰

 

εγω από ρούχα προίκα λευκά ήδη ψώνισα ότι μ έλειπε 

μου μένει μαρσιπος που θα τον φέρει η μαμά μου από Γερμανία τον άλλον μήνα  από αμαζον που δουλεύει κ μια φωλιά που θα πάρω από εδώ αυτές τις μέρες άρα δν έχω κ κάτι να σας δείξω πιο πρακτικό καθως έχω ολα όσα χρειάζομαι από την κόρη μου που την γεννησα πριν 2 χρόνια που είναι κ καινούργια κ ελάχιστα χρησιμοποιημένα κ περιμένουν στο πατάρι 😄🥳🤱

Εγώ αυτό που έχω να σας προτείνω σαν εναλλακτική αν δν το έχετε δει οσον αφορά την αλλαξιερα είναι οι αλλαξιερες που έχουν κ μπανάκι 

εμενα μ έκαναν δώρο από λητω μια τέτοια κ με βόλεψε παρά πολύ 

αρχικα δν έσκυβα να πλύνω κ να κάνω μπάνιο  τ μωρό κ με μια κίνηση κούμπωνε η αλλαξιερα πάνω από το μπανάκι κ έντυνα άλλαζα κτλ κτλ 

Κ επειδή κάθε φορά που άλλαζα πάνα στην μπουμπου μου την επλενα με βόλευε εμένα καλύτερα να το έχω στο μπάνιο που την ξέπλενα με κανάτα η με τρεχούμενο νερό βρυσης παρά στο δωμάτιο 

βεβαια είναι όπως βολέψει την κάθε μητέρα αυτό θα το δείτε οι ίδιες πρακτικά στον εαυτό σας κ στο μπεμπακι σας! 
απλα το ανέφερα σαν εναλλακτική αν θέλετε να δείτε από κοντά σε μεγάλα γνωστά καταστήματα με βρεφικά τις έχουν! 
 

κ μ έχει βγει στιβαρή εμένα ακόμα θέλει να κάθεται η κόρη μου ξαπλωμένη 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι ωραία  διάθεση που έχετε με τα επιπλακια τα ραντεβού τα μωράκια έτσι να είμαστε πάντα 🥰🎈❤️
 

Πολυ ωραία τ έπιπλα @Theodora12  να τα χαρείτε με το καλό! 
 

@Princess28 μεγαλώνει τ κοριτσάκι σου όπως πρέπει μπράβο Αθήνα μου 💜💜💜💜💜 αντίστροφη μέτρηση για τ επόμενο ραντεβού λοιπόν 💜

 

κορίτσια μ κ εσείς οι υπόλοιπες αν έχετε όρεξη κ έχετε ψωνίσει κάτι για τα μπεμπακια να μας δείχνετε έτσι είναι ωραία να τα χαζεύουμε φτιάχνει πολύ κ την διάθεση κ καθώς φτάνουμε 30 εβδ (κάποιες είστε ήδη) είναι επίκαιρα τα ψώνια 🥰

 

εγω από ρούχα προίκα λευκά ήδη ψώνισα ότι μ έλειπε 

μου μένει μαρσιπος που θα τον φέρει η μαμά μου από Γερμανία τον άλλον μήνα  από αμαζον που δουλεύει κ μια φωλιά που θα πάρω από εδώ αυτές τις μέρες άρα δν έχω κ κάτι να σας δείξω πιο πρακτικό καθως έχω ολα όσα χρειάζομαι από την κόρη μου που την γεννησα πριν 2 χρόνια που είναι κ καινούργια κ ελάχιστα χρησιμοποιημένα κ περιμένουν στο πατάρι 😄🥳🤱

Εγώ αυτό που έχω να σας προτείνω σαν εναλλακτική αν δν το έχετε δει οσον αφορά την αλλαξιερα είναι οι αλλαξιερες που έχουν κ μπανάκι 

εμενα μ έκαναν δώρο από λητω μια τέτοια κ με βόλεψε παρά πολύ 

αρχικα δν έσκυβα να πλύνω κ να κάνω μπάνιο  τ μωρό κ με μια κίνηση κούμπωνε η αλλαξιερα πάνω από το μπανάκι κ έντυνα άλλαζα κτλ κτλ 

Κ επειδή κάθε φορά που άλλαζα πάνα στην μπουμπου μου την επλενα με βόλευε εμένα καλύτερα να το έχω στο μπάνιο που την ξέπλενα με κανάτα η με τρεχούμενο νερό βρυσης παρά στο δωμάτιο 

βεβαια είναι όπως βολέψει την κάθε μητέρα αυτό θα το δείτε οι ίδιες πρακτικά στον εαυτό σας κ στο μπεμπακι σας! 
απλα το ανέφερα σαν εναλλακτική αν θέλετε να δείτε από κοντά σε μεγάλα γνωστά καταστήματα με βρεφικά τις έχουν! 
 

κ μ έχει βγει στιβαρή εμένα ακόμα θέλει να κάθεται η κόρη μου ξαπλωμένη 🤣🤣🤣

Καλημέρα!! Είδα από φιλη μου που γέννησε προσφατα ότι έβαλε την αλλαξιερα πάνω από το πλυντήριο ρούχων στο μπάνιο κ το βρήκα εξαιρετική ιδέα αν έχεις χώρο! Αλλά αν έχεις κορίτσια που θέλουν πιο συχνά πλύσιμο ίσως να είναι πιο βολικό αυτό που λες! Θα πάω να δω στα Λητώ,  έχει δίπλα στο σπίτι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Καλημέρα!! Είδα από φιλη μου που γέννησε προσφατα ότι έβαλε την αλλαξιερα πάνω από το πλυντήριο ρούχων στο μπάνιο κ το βρήκα εξαιρετική ιδέα αν έχεις χώρο! Αλλά αν έχεις κορίτσια που θέλουν πιο συχνά πλύσιμο ίσως να είναι πιο βολικό αυτό που λες! Θα πάω να δω στα Λητώ,  έχει δίπλα στο σπίτι μου!

Και εγω πήρα εξτρα μια ξυλινη απο το ΙΚΕΑ με φουσκωτο μαξιλαρακι που μπορεις να τοποθετηθει παντου πχ στο πλυντηριο. Την πηρα να την βαλω τον πρωτο καιρο στο μπανιο. Ειχα μια εκπτωση απο ποντους στην πιστωτικη οποτε μου βγηκε 24 ευρω :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Καλημέρα!! Είδα από φιλη μου που γέννησε προσφατα ότι έβαλε την αλλαξιερα πάνω από το πλυντήριο ρούχων στο μπάνιο κ το βρήκα εξαιρετική ιδέα αν έχεις χώρο! Αλλά αν έχεις κορίτσια που θέλουν πιο συχνά πλύσιμο ίσως να είναι πιο βολικό αυτό που λες! Θα πάω να δω στα Λητώ,  έχει δίπλα στο σπίτι μου!

Και εγω πήρα εξτρα μια ξυλινη απο το ΙΚΕΑ με φουσκωτο μαξιλαρακι που μπορεις να τοποθετηθει παντου πχ στο πλυντηριο. Την πηρα να την βαλω τον πρωτο καιρο στο μπανιο. Ειχα μια εκπτωση απο ποντους στην πιστωτικη οποτε μου βγηκε 24 ευρω :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Όλες σιγά σιγά βλέπω ετοιμαζόμαστε!☺️

Εμένα χτες ο άντρας μου έβαψε δύο τοίχους σε απαλό ροζακι στο δωμάτιο της μπουμπους ( αν και στην αρχή λέγαμε για μέντα, αλλά το ήθελα το ροζακι 😌 και τελικά υπερίσχυσε η επιθυμία μου).

Έφτιαξε και την κούνια, βέβαια θα χρησιμοποιηθεί μετά τους έξι μήνες αλλά δε πειράζει!😅

Και σήμερα μαστορευει τη συρταριερα που πήραμε τη Δευτέρα από τα ΙΚΕΑ. Θα πλύνω από βδομάδα ότι έχω από ρουχαλακια και θα τα τακτοποίησω. Έτσι θα δω και τι μου λείπει για να αρχίσω να οργανώνομαι και λίγο καλύτερα, όσο πλησιάζει ο καιρός.

Την επόμενη Τετάρτη έχω και τη καμπύλη ζαχάρου μου και μετά από αυτή την εξέταση γυναικολόγο να δούμε τη ζουζουνα.😄

Κοριτσια μου έχω μια ερώτηση!

Επειδή θέλω να θηλάσω βλέπω τι χρειάζομαι σε πρώτη φάση. Είδα λοιπόν και για μαξιλάρι θηλασμού, αλλά παρατηρώ πως είναι διάφορα μεγέθη.

Εσείς που είστε ήδη μανουλες και θηλασατε, ποιο σας βόλεψε;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Theodora12 είπε:

Και εγω πήρα εξτρα μια ξυλινη απο το ΙΚΕΑ με φουσκωτο μαξιλαρακι που μπορεις να τοποθετηθει παντου πχ στο πλυντηριο. Την πηρα να την βαλω τον πρωτο καιρο στο μπανιο. Ειχα μια εκπτωση απο ποντους στην πιστωτικη οποτε μου βγηκε 24 ευρω :)

Ααα θα δω κ εκεί! Νομίζω ξέρω ποια λες γιατί μ έδειξε μια άλλη φίλη μου μια που πήρε από εκεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Ααα θα δω κ εκεί! Νομίζω ξέρω ποια λες γιατί μ έδειξε μια άλλη φίλη μου μια που πήρε από εκεί!

Θα την δεις... ειναι μια που κανει 29 ευρω και 9 ευρω περιπου εχει ενα φουσκωτο στρωματακι που μπαινει πανω το οποιο μπορεις να το βαζεις οπου θελεις εκτος της αλλαξιερας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Theodora12 είπε:

Αυτό το καρότσι πήραμε μαζί με το αυγό που είχε προσφορά :) 

images (1).jpg

Πολύ ωραίο!! Μεγειά σας🌸🥰

Έχει και το καρότσι για πιο μετά ή θα πάρετε άλλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Theodora12 είπε:

 

Kαλημέρα, μια από αυτές πήραμε(είπα να μην σας πιάσω την πάρλα και δεν τα είπα αναλυτικά 🤣) Το στρώμα έχει ύψος γύρω στα 10εκατ, τώρα μάρκα δεν νομίζω ότι είναι συγκεκριμένη. Έχω πάρει κι άλλα έπιπλα από εκεί και για τα χρήματα τους είναι αρκετά ποιοτικά. To μόνο τους πρόβλημα πάντα ότι αργούν πολύ τις παραδόσεις.

ontheflyresizer.jpg

ontheflyresizer (1).jpg

Στιγμιότυπο οθόνης (39).png

Αχ τι ωραία όλαα!! Μεγεια!!🌸 Θα γίνει όνειρο το δωμάτιο του💗💗

Να μας στέλνετε κορίτσια που λέει κ η @Xrisa95 να μας φτιάχνετε τη διάθεση!!🤗😍

Είχα ψωνίσει κι εγώ κάτι από εκεί για το σπίτι όταν το φτιάχναμε, δε θυμάμαι τι! Όντως αργούν λίγο, αλλά πιστεύω τα παραγγείλατε αρκετά νωρίτερα οπότε θα έρθουν στην ώρα τους!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Πολύ ωραίο!! Μεγειά σας🌸🥰

Έχει και το καρότσι για πιο μετά ή θα πάρετε άλλο;

Ναι είναι όλα το πορτ μπεμπε, καρότσι για μετά, αυγό και βαση Iso fix για το αυτοκίνητο. Τα πήραμε στην black friday προσφορά όλα 650ευρώ, Νομίζω σχετικά καλή τιμή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι ωραία  διάθεση που έχετε με τα επιπλακια τα ραντεβού τα μωράκια έτσι να είμαστε πάντα 🥰🎈❤️
 

Πολυ ωραία τ έπιπλα @Theodora12  να τα χαρείτε με το καλό! 
 

@Princess28 μεγαλώνει τ κοριτσάκι σου όπως πρέπει μπράβο Αθήνα μου 💜💜💜💜💜 αντίστροφη μέτρηση για τ επόμενο ραντεβού λοιπόν 💜

 

κορίτσια μ κ εσείς οι υπόλοιπες αν έχετε όρεξη κ έχετε ψωνίσει κάτι για τα μπεμπακια να μας δείχνετε έτσι είναι ωραία να τα χαζεύουμε φτιάχνει πολύ κ την διάθεση κ καθώς φτάνουμε 30 εβδ (κάποιες είστε ήδη) είναι επίκαιρα τα ψώνια 🥰

 

εγω από ρούχα προίκα λευκά ήδη ψώνισα ότι μ έλειπε 

μου μένει μαρσιπος που θα τον φέρει η μαμά μου από Γερμανία τον άλλον μήνα  από αμαζον που δουλεύει κ μια φωλιά που θα πάρω από εδώ αυτές τις μέρες άρα δν έχω κ κάτι να σας δείξω πιο πρακτικό καθως έχω ολα όσα χρειάζομαι από την κόρη μου που την γεννησα πριν 2 χρόνια που είναι κ καινούργια κ ελάχιστα χρησιμοποιημένα κ περιμένουν στο πατάρι 😄🥳🤱

Εγώ αυτό που έχω να σας προτείνω σαν εναλλακτική αν δν το έχετε δει οσον αφορά την αλλαξιερα είναι οι αλλαξιερες που έχουν κ μπανάκι 

εμενα μ έκαναν δώρο από λητω μια τέτοια κ με βόλεψε παρά πολύ 

αρχικα δν έσκυβα να πλύνω κ να κάνω μπάνιο  τ μωρό κ με μια κίνηση κούμπωνε η αλλαξιερα πάνω από το μπανάκι κ έντυνα άλλαζα κτλ κτλ 

Κ επειδή κάθε φορά που άλλαζα πάνα στην μπουμπου μου την επλενα με βόλευε εμένα καλύτερα να το έχω στο μπάνιο που την ξέπλενα με κανάτα η με τρεχούμενο νερό βρυσης παρά στο δωμάτιο 

βεβαια είναι όπως βολέψει την κάθε μητέρα αυτό θα το δείτε οι ίδιες πρακτικά στον εαυτό σας κ στο μπεμπακι σας! 
απλα το ανέφερα σαν εναλλακτική αν θέλετε να δείτε από κοντά σε μεγάλα γνωστά καταστήματα με βρεφικά τις έχουν! 
 

κ μ έχει βγει στιβαρή εμένα ακόμα θέλει να κάθεται η κόρη μου ξαπλωμένη 🤣🤣🤣

Καλησπέρα Χρύσα!!🌸

Τι κάνεις εσύ και τα παιδάκια σου; 💗

Ναι μεγαλώνει η μικρούλα💗💗 ανυπομονώ για το επόμενο ραντεβού💕

Όντως μας φτιάχνουν τόσο τη διάθεση αυτά τα ψώνια!! Και να τα παίρνεις και να τα βλέπεις!! 🥰

Κοιτούσα κι εγώ χθες για μάρσιπο, γιατί αυτός που είχαμε στον μικρό μου δε με βόλευε πολύ και δεν τον χρησιμοποίησα σχεδόν καθόλου εγώ, ο άντρας μου τον είχε συνέχεια με το μάρσιπο! Αλλά τώρα με τα δύο μωρά όταν είμαι μόνη μου θα χρειαστώ σίγουρα, οπότε κοίταζα μήπως πάρω κάποιον άλλον..είδα της babybjorn 2-3 χρώματα που μου άρεσαν πολύ! Μάλλον σε αυτόν θα καταλήξω! Εσύ ποιον σκέφτεσαι να πάρεις;

Επίσης φωλιά έχεις κοιτάξει;

Έχω δει της la millou που είναι πολύ όμορφη και φαίνεται γερή, αλλά είναι πανάκριβη, και έχω βρει και μία άλλη που είναι στα μισά λεφτά, 50€ και φαίνεται ωραία οπότε είμαι ανάμεσα σε αυτές τις 2! Αν κάποια κοπέλα έχει πάρει της la millou ή κάποια άλλη ας μας πει γνώμη! Αν αξίζει δηλαδή τα παραπάνω χρήματα!

Κατά τα άλλα πήρα μια ζακετούλα και κάτι καλτσάκια που ήθελα, δε χρειάζομαι κι εγώ πολλά πράγματα οπότε λίγες είναι οι αγορές μας. 2-3 μπουρνουζάκια θέλω αλλά θα μου τα φέρουν δώρο και αυτά και τη φωλιά μάλλον, οπότε δεν τα παίρνω από τώρα! ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Riaa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Όλες σιγά σιγά βλέπω ετοιμαζόμαστε!☺️

Εμένα χτες ο άντρας μου έβαψε δύο τοίχους σε απαλό ροζακι στο δωμάτιο της μπουμπους ( αν και στην αρχή λέγαμε για μέντα, αλλά το ήθελα το ροζακι 😌 και τελικά υπερίσχυσε η επιθυμία μου).

Έφτιαξε και την κούνια, βέβαια θα χρησιμοποιηθεί μετά τους έξι μήνες αλλά δε πειράζει!😅

Και σήμερα μαστορευει τη συρταριερα που πήραμε τη Δευτέρα από τα ΙΚΕΑ. Θα πλύνω από βδομάδα ότι έχω από ρουχαλακια και θα τα τακτοποίησω. Έτσι θα δω και τι μου λείπει για να αρχίσω να οργανώνομαι και λίγο καλύτερα, όσο πλησιάζει ο καιρός.

Την επόμενη Τετάρτη έχω και τη καμπύλη ζαχάρου μου και μετά από αυτή την εξέταση γυναικολόγο να δούμε τη ζουζουνα.😄

Κοριτσια μου έχω μια ερώτηση!

Επειδή θέλω να θηλάσω βλέπω τι χρειάζομαι σε πρώτη φάση. Είδα λοιπόν και για μαξιλάρι θηλασμού, αλλά παρατηρώ πως είναι διάφορα μεγέθη.

Εσείς που είστε ήδη μανουλες και θηλασατε, ποιο σας βόλεψε;

 

Αχ, τι ωραία!!! Ροζάκι εννοείται💗💗💗💗

Κι εγώ ροζάκι θα το έκανα αν είχα μόνο κορίτσι, αλλά τώρα που θα τα βάλουμε στο ίδιο δωμάτιο κ τον μικρό και τη μπουμπού θα το βάψω κάτι ουδέτερο, μπεζ ή γκρι μάλλον κ θα βάλω αυτοκόλλητα στον τοίχο..αν έχετε καμια ιδέα για χρώμα τοίχου πείτε μου!!
Στο δωμάτιό τους(αν πάμε στο σπίτι του άντρα μου) θα έχουμε 3 τοίχους, γιατί η μία πλευρά είναι όλη ντουλάπα. Ίσως μπορούσα να βάψω τον έναν τοίχο πίσω από το κρεβάτι της πριγκίπισσας μας ροζάκι παστελ, και πίσω από το κρεβάτι του μικρού γαλάζιο; Κ τον τρίτο κάτι ουδέτερο ή παστελ πάλι; Τώρα μου ήρθε αυτή η ιδέα, αλλά δε ξέρω αν θα είναι ωραία τόσα χρώματα..ίσως καλύτερα ένα χρώμα όλο, και να βάλω κάποια αυτοκόλλητα στον τοίχο σαν ταπετσαρία!

Ποια συρταριέρα πήρατε; Μεγειά σας!!

Για το μπάνιο καλή είναι κ αυτή που πρότεινε η @Theodora12, γιατί μετακινείται εύκολα!! Κοίταξα τώρα λίγο στο σαιτ του ΙΚΕΑ και τις είδα💕

Πολύ ωραία που θα τα πλύνεις όλα και θα οργανωθείς!! Έτσι θα δεις τι έχεις κ τι χρειάζεσαι ακόμα🤗 Πόσο μου φτιάχνουν τη διάθεση όλαυτα!!🥰

Μαξιλάρι θηλασμού εγώ δε χρησιμοποίησα παρα μόνο λίγο στην αρχή, αλλά δε με βόλεψε τόσο! Οπότε καλύτερα να σου πουν τα κορίτσια που χρησιμοποιούν!!

Με το καλό και η καμπύλη ζαχάρου! Καλά αποτελέσματα εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Theodora12 είπε:

Ναι είναι όλα το πορτ μπεμπε, καρότσι για μετά, αυγό και βαση Iso fix για το αυτοκίνητο. Τα πήραμε στην black friday προσφορά όλα 650ευρώ, Νομίζω σχετικά καλή τιμή...

Τέλεια!! Τι μάρκα είναι; Φαίνεται γερό πάντως στη φωτο!! Οπότε καλή τιμή το βρήκατε ναι, γιατί έχει και βάση isofix που τη χρεώνουν συνήθως πιο ακριβά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Τέλεια!! Τι μάρκα είναι; Φαίνεται γερό πάντως στη φωτο!! Οπότε καλή τιμή το βρήκατε ναι, γιατί έχει και βάση isofix που τη χρεώνουν συνήθως πιο ακριβά..

Βexa είναι η μάρκα, το μοντέλο είναι  2 σε 1 Ultra 2.0 U

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Αχ, τι ωραία!!! Ροζάκι εννοείται💗💗💗💗

Κι εγώ ροζάκι θα το έκανα αν είχα μόνο κορίτσι, αλλά τώρα που θα τα βάλουμε στο ίδιο δωμάτιο κ τον μικρό και τη μπουμπού θα το βάψω κάτι ουδέτερο, μπεζ ή γκρι μάλλον κ θα βάλω αυτοκόλλητα στον τοίχο..αν έχετε καμια ιδέα για χρώμα τοίχου πείτε μου!!
Στο δωμάτιό τους(αν πάμε στο σπίτι του άντρα μου) θα έχουμε 3 τοίχους, γιατί η μία πλευρά είναι όλη ντουλάπα. Ίσως μπορούσα να βάψω τον έναν τοίχο πίσω από το κρεβάτι της πριγκίπισσας μας ροζάκι παστελ, και πίσω από το κρεβάτι του μικρού γαλάζιο; Κ τον τρίτο κάτι ουδέτερο ή παστελ πάλι; Τώρα μου ήρθε αυτή η ιδέα, αλλά δε ξέρω αν θα είναι ωραία τόσα χρώματα..ίσως καλύτερα ένα χρώμα όλο, και να βάλω κάποια αυτοκόλλητα στον τοίχο σαν ταπετσαρία!

Ποια συρταριέρα πήρατε; Μεγειά σας!!

Για το μπάνιο καλή είναι κ αυτή που πρότεινε η @Theodora12, γιατί μετακινείται εύκολα!! Κοίταξα τώρα λίγο στο σαιτ του ΙΚΕΑ και τις είδα💕

Πολύ ωραία που θα τα πλύνεις όλα και θα οργανωθείς!! Έτσι θα δεις τι έχεις κ τι χρειάζεσαι ακόμα🤗 Πόσο μου φτιάχνουν τη διάθεση όλαυτα!!🥰

Μαξιλάρι θηλασμού εγώ δε χρησιμοποίησα παρα μόνο λίγο στην αρχή, αλλά δε με βόλεψε τόσο! Οπότε καλύτερα να σου πουν τα κορίτσια που χρησιμοποιούν!!

Με το καλό και η καμπύλη ζαχάρου! Καλά αποτελέσματα εύχομαι!

Σε ευχαριστώ πολύ! Η αλήθεια είναι πως τη καμπύλη ζαχάρου τη φοβάμαι λίγο γιατί η μαία του γιατρού μου είπε πως επειδή στο πρώτο και στο δεύτερο τρίμηνο είχα χαμηλό ζάχαρο (66) υπάρχει πιθανότητα να κάνω ζαχαρο τώρα που θα μπω στο τελευταίο τρίμηνο. Θα δείξει την επόμενη εβδομάδα!

Πολύ ωραία η ιδέα σου να βάψεις ουδέτερα χρώματα και να κολλήσεις αυτοκόλλητα. Νομίζω αν βάψεις δύο διαφορετικά χρώματα θα παρά πάει. Βέβαια πολλά χρώματα ταιριάζουν πολύ αρμονικά πχ μέντα με σομον. 

Μικρουλι είναι το δωματιακι της μικρής μας, θα το ήθελα λίγο μεγαλύτερο αλλά δε πειράζει, όλα καλά! 

Πήραμε μια λευκή απλή συρταριερα με 4 συρτάρια και μαύρα πομολακια. Επειδή και η κούνια είναι λευκή είπαμε να κινηθούμε σε αυτούς τους τόνους. Βέβαια φανταζομαι καδρακια ή ραφακια με παραμύθια και αρκουδάκια σε διάφορα χρώματα για να πάρει παραπανω χρώμα το δωμάτιο.

Θα κάνω μια έρευνα αγοράς για μαξιλάρι θηλασμού και θα δω τελικά που θα καταλήξω!Μακάρι να τα καταφέρω με τον θηλασμό γιατί είναι κάτι που το θέλω πολύ. ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Ααα θα δω κ εκεί! Νομίζω ξέρω ποια λες γιατί μ έδειξε μια άλλη φίλη μου μια που πήρε από εκεί!

Κορίτσια μου αυτή είναι η αλλαξιερα, μόλις την μοντάραμε... λείπει μόνο το υφασμάτινο κάλυμμα που προς το παρόν το έχει σε έλλειψη  

269372918_319556966698772_4125381549031822817_n.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Theodora12 είπε:

Κορίτσια μου αυτή είναι η αλλαξιερα, μόλις την μοντάραμε... λείπει μόνο το υφασμάτινο κάλυμμα που προς το παρόν το έχει σε έλλειψη  

269372918_319556966698772_4125381549031822817_n.jpg

Ναι αυτή έχει κ η φίλη μου! Και θα βάλει λέει κ ροδακια για να την αλλάζει θέση λέει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα Χρύσα!!🌸

Τι κάνεις εσύ και τα παιδάκια σου; 💗

Ναι μεγαλώνει η μικρούλα💗💗 ανυπομονώ για το επόμενο ραντεβού💕

Όντως μας φτιάχνουν τόσο τη διάθεση αυτά τα ψώνια!! Και να τα παίρνεις και να τα βλέπεις!! 🥰

Κοιτούσα κι εγώ χθες για μάρσιπο, γιατί αυτός που είχαμε στον μικρό μου δε με βόλευε πολύ και δεν τον χρησιμοποίησα σχεδόν καθόλου εγώ, ο άντρας μου τον είχε συνέχεια με το μάρσιπο! Αλλά τώρα με τα δύο μωρά όταν είμαι μόνη μου θα χρειαστώ σίγουρα, οπότε κοίταζα μήπως πάρω κάποιον άλλον..είδα της babybjorn 2-3 χρώματα που μου άρεσαν πολύ! Μάλλον σε αυτόν θα καταλήξω! Εσύ ποιον σκέφτεσαι να πάρεις;

Επίσης φωλιά έχεις κοιτάξει;

Έχω δει της la millou που είναι πολύ όμορφη και φαίνεται γερή, αλλά είναι πανάκριβη, και έχω βρει και μία άλλη που είναι στα μισά λεφτά, 50€ και φαίνεται ωραία οπότε είμαι ανάμεσα σε αυτές τις 2! Αν κάποια κοπέλα έχει πάρει της la millou ή κάποια άλλη ας μας πει γνώμη! Αν αξίζει δηλαδή τα παραπάνω χρήματα!

Κατά τα άλλα πήρα μια ζακετούλα και κάτι καλτσάκια που ήθελα, δε χρειάζομαι κι εγώ πολλά πράγματα οπότε λίγες είναι οι αγορές μας. 2-3 μπουρνουζάκια θέλω αλλά θα μου τα φέρουν δώρο και αυτά και τη φωλιά μάλλον, οπότε δεν τα παίρνω από τώρα! ☺️

Καλημεραααα 

να κοιτάξεις να είναι εργονομικος κ να έχει ρυθμιζόμενο πάνελ για να σε βολεύει 

κοιτας ssc η κ άλλες κατηγορίες ;;; 
 

εγω θα πάρω ssc εργονομικό ανάλογα τι θα βρω προσφορά τώρα τον Ιανουάριο καθώς υπάρχουν αρκετές επιλογές κ στην εταιρεία της μαμάς μου βγάζουν πολλές προσφορές 

εχω κ ένα Mei dai της amazonas αλλά δν με βολεύουν εμένα οι ραντες κ έτσι πηγα αυτή την φορά σε κλιπ! 
 

οσον αφορά φωλιές θα παρω από εδώ Λάρισα της greco strom από boutique Bebe kalesis 

είδα κ την milou αλλά για το κρεβάτι μας κ την συγκοιμιση που θα κάνω με το μωρό κ την κόρη μου δν θα χωράμε με τόσο μεγάλη φωλια (είναι μεγάλη δν ξέρω αν την έχεις δει από κοντά) 

θα πάρω λίκνο next to me όταν πάω Γερμανία τον Ιούνιο  γιατί εχω πολλά να κουβαλήσω κ δν γίνεται να τα πάρω όλα από εδώ 

Θα πάμε μ αεροπλάνο κ τα βαριά πράγματα μας θα έρθουν με φορτηγό αλλά είναι περιορισμένος ο χώρος κ δν θέλω να πληρώσω πολλά στα μεταφορικά γιατί είναι ακριβά όποτε θα βάλω φωλια από την μια πλευρά  (έχω το κρεβάτι κολλημένο στον τοίχο) στην μεση εγώ κ από την άλλη πλευρά το άλλο παιδί  (θα βάλω κάγκελο στο κρεβάτι που είχα όταν ήταν μικρή η κορη μου κ τώρα το έβγαλα γιατί έχει μεγαλώσει αλλά θα το ξανά βάλω 🤣

αυτό για 2 μήνες μέχρι να φύγουμε! Όποτε κοιτάω για πιο μαζεμένη φωλια εγώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οσον αφορά τ μαξιλάρι θηλασμού κορίτσια μου εγώ το χρησιμοποιώ ακόμα στην 2χρονη κόρη μου 

Αυτό που θα πρότεινα είναι να το δοκιμάσετε από κοντά να το δείτε να είναι σφιχτό κ άνετο γύρω σας κ να φτάνει αρκετά ψηλά κοντά στο στήθος γιατί όσο μεγαλώνει τ μωρό θα βυθίζει κ δν είναι σωστή η στάση σώματος να σκύβετε  προς το μωρό αλλά το μωρό να έρχεται προς το στήθος 

Άρα να είναι ένα μαξιλάρι και συμπαγές! Υπάρχει κ γέμιση για μαξιλάρια αν θελήσετε είχα δει στα λητω κ θα πάρω να γεμίσω τ δικό μου να το ανανεώσω 

Υπαρχουν κ  τύπου μαξιλάρια που ανοίγουν κ ρυθμίζουν με κορδόνι στην μεση κ άλλα που είναι σταθερά κ δν ανοίγουν αλλά εφαρμόζουν στην μεση όπως είναι όποτε αυτά θέλουν σίγουρα να τα δείτε από κοντά γ αυτό έχουν κ μεγέθη 

αυτααα θα το δείτε κ στην πράξη με το καλό στο μαιευτήριο ❤️

οσες αγοράσετε μαξιλάρι θηλασμού μην ξεχάσετε να το πάρετε στο μαιευτήριο κ για να σας δείξουν οι μαίες την στάση (ελπίζω να ξέρουν αυτές που θα τύχουν στις βάρδιες 😄) αλλά κ για να είστε άνετα! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...