Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

Σήμερα κλαίω από συγκίνηση κάθε φορά που διαβάζω ή γράφω ευχές💕 Εύχομαι τέτοια δάκρυα να στολίζουν τα μάτια μας κορίτσια, δάκρυα χαράς🌺 Καλά Χριστούγεννα 🎄☃️να έχουμε, αγάπη και πάλι αγάπη ❤️στη καρδιά μας και με το καλό τα νεραϊδακια μας🧚🏼‍♂️🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ❤️
 

εφτασε η παραμονή Χριστουγέννων 🎄☃️❄️🎉

 

εχω διαβάσει όλα τ νέα σας αλλά τρέχω με δουλειές σπιτιού κ ψώνια της τελευταίας στιγμής! 
 

Αύριο απόγευμα περιμένω την Μανουλα μου μ τον πατριό μου έρχονται  από Γερμανία να κάνουμε μαζί όλες τις γιορτές να με βοηθήσει κιόλας 

Έχω να τους δω 9 μήνες 😭

Το μεσημέρι θα πάμε για φαγητό στην Θεια μου την αδερφή της μαμάς μου με τα ξαδέρφια μου όποτε δν φορτώνομαι κ εγω με ετοιμασίες για τραπεζοματα κ τέτοια κ όλα όσα συνεπάγονται 😅

η αλήθεια είναι ότι κ αυτοί προσέχουν λόγω κοβιντ κ εμείς περάσαμε κορωνοιο πριν  2 μήνες άρα δν παίζει να ξανά κολλήσουμε τόσο σύντομα  (2η φορά οπως σας έχω πει 🤣) κ οι δικοί μου είναι εμβολιασμένοι με περιορισμενεσ Επαφές στην Γερμανία γιατί κάνει κ πολυυυ κρυο εκεί δν έχεις κ πολλές εξόδους 🤷🏽‍♀️άρα θα κάνουμε μαζί γιορτές 

 

για πείτε μου κορίτσια εσείς τι θα κάνετε ;;;;;;; 
πως θα περάσετε τ Χριστούγεννα ;;;; 

 

Χρόνια πολλά! Καλά Χριστούγεννα να έχουμε με υγεία! Με το καλό να τους υποδεχτείς! Η αλήθεια είναι ότι οι γιορτές με γονείς όσο μεγαλώνουμε έχουν άλλη αξία κ ένας λόγος παραπάνω που έχεις να τους δεις τόσο καιρό!

Εμείς λόγω δουλειάς (στρατιωτικοι κ οι 2) πάντα επρεπε να μοιράσουμε τις γιορτές..Φέτος όμως λόγω της κατάστασης θα κάνουμε στους δικούς μου γιατί μένουμε πολύ κοντά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Louna καλές γιορτές κοπέλα μου έτσι συγκινήθηκα κ εγώ ανάμεσα στα καθαριστικά κ τις δουλειές έτσι ένιωσα ευγνωμοσύνη που έχουμε την υγεία μας αγαπημένα πρόσωπα κοντά μας κ θα κάνουμε όμορφες γιορτές! 🎄❄️☃️🎉🤰

Τι θα κάνετε εσείς Χριστούγεννα ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Χρόνια πολλά! Καλά Χριστούγεννα να έχουμε με υγεία! Με το καλό να τους υποδεχτείς! Η αλήθεια είναι ότι οι γιορτές με γονείς όσο μεγαλώνουμε έχουν άλλη αξία κ ένας λόγος παραπάνω που έχεις να τους δεις τόσο καιρό!

Εμείς λόγω δουλειάς (στρατιωτικοι κ οι 2) πάντα επρεπε να μοιράσουμε τις γιορτές..Φέτος όμως λόγω της κατάστασης θα κάνουμε στους δικούς μου γιατί μένουμε πολύ κοντά!

Με αγαπημένα πρόσωπα Μαρία μου αυτό μετράει! 
❤️❤️❤️❤️

Ξέρω από τον ξάδερφο μου που είναι στρατιωτικός πως λειτουργεί 

Μια μέσα μια έξω τι να κάνουμε κάθε δουλειά έχει τ υπέρ κ τ κατά! 
 

να περάσετε ομορφααααα🌺👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Niki5s είπε:

Ευχαριστούμε!! 🥰🥰Χριστούγεννα θα πάμε στα πεθερικα μου για φαγητό και πρωτοχρονιά μάλλον θα είμαστε σπιτάκι μας. Ήσυχα φέτος. 

Μια χαρά Νίκη μου είναι ωραία να έχεις κ καλή σχέση με τ πεθερικά κ βοηθεια! 
❤️❤️❤️

Εμεισ δν έχουμε επαφές κ με το σόι του άντρα μου όποτε όταν βρίσκουμε ευκαιρία να είμαστε οικογενειακά με το δικό μου σόι νιώθουμε έτσι αυτήν την ζεστασιά την ευχάριστη παρέα κτλ κτλ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

@Louna καλές γιορτές κοπέλα μου έτσι συγκινήθηκα κ εγώ ανάμεσα στα καθαριστικά κ τις δουλειές έτσι ένιωσα ευγνωμοσύνη που έχουμε την υγεία μας αγαπημένα πρόσωπα κοντά μας κ θα κάνουμε όμορφες γιορτές! 🎄❄️☃️🎉🤰

Τι θα κάνετε εσείς Χριστούγεννα ;;;

Δόξα τω Θεώ θα κάνουμε μαζί με τη δική μου και του άντρα μου και έχει έρθει και η αδερφή μου με την οικογένειά της από το εξωτερικό ❤️ Ευλογία και ναι κορίτσι μου, ευγνωμοσύνη για την *απλότητα, που στις μέρες μας σπανίζει. Αγάπη και υγεία στην οικογένειά σου🎄💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Niki5s είπε:

Ελα βρέ εσείς τη πατησατε με το πολιτικο. Κρίμα και είχατε κάνει τόσες ετοιμασίες. Εμείς είχαμε κλείσει για το Μάιο να κάνουμε θρησκευτικό αλλά το ακυρώσαμε όταν έμαθα ότι ήμουν έγκυος γτ με το μωρό τόσο μικρό θα ήταν δυσκολο απ όλες τις απόψεις. Θα κάνουμε γάμο βάφτιση μαζί τώρα. 

Ετσι και τα πεθερικα μου δεν έβλεπαν κανέναν δεν πήγαιναν πουθενα και κόλλησαν από το σουπερμάρκετ. Αλλά ναι συμφωνώ η αλήθεια είναι όπως λέω ότι όσο και να προσεχεις ποτε δεν μπορείς να είσαι σίγουρος. 

Ναι εννοείται ότι περνάνε και στο έμβρυο τα αντισώματα όπως και στο θηλασμό οπότε τα μωράκια σου λογικά θα είναι καλυμμένα. 🥰

Εγώ δεν ξέρω το φοβάμαι αρκετά για τώρα. 😕

 

Άσε ναι! Και το περιμέναμε πώς κ πώς! Ήμασταν άτυχοι...κ το θρησκευτικό τον έχουμε ακυρώσει 3 φορές..μία είχαμε πει αφού μας έκατσε αυτό με τον κορονοιο να κάναμε τον Ιούνιο εκείνης της χρονιάς(‘20) θρησκευτικό,για το γλέντι, αλλά είχαμε το λοκνταουν..μετά είχαμε κλείσει το ‘21 τώρα 2 Οκτώβρη κ το ακυρώσαμε γιατί έμεινα έγκυος στη μπουμπού..κ κλείσαμε πάλι 24 Ιουλίου τώρα το ‘22 γαμοβάφτιση, κ τελικά με κάποια θέματα που έτυχαν πάλι βλέπω να το αναβάλουμε για του χρόνου…🙁🙁

Οπότε λέτε για τώρα πολιτικό κ πότε με το καλό γαμοβάφτιση; Μου αρέσουν πολύ εμένα αυτά💕

Πφφ, δε ξέρω..κάνε ό,τι θεωρείς καλύτερο. Το κακό με εμάς τις έγκυες είναι ότι δεν έχουμε μόνο για τον εαυτό μας να σκεφτούμε κ να αποφασίσουμε, αλλά κ για ένα μωράκι..😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ❤️
 

εφτασε η παραμονή Χριστουγέννων 🎄☃️❄️🎉

 

εχω διαβάσει όλα τ νέα σας αλλά τρέχω με δουλειές σπιτιού κ ψώνια της τελευταίας στιγμής! 
 

Αύριο απόγευμα περιμένω την Μανουλα μου μ τον πατριό μου έρχονται  από Γερμανία να κάνουμε μαζί όλες τις γιορτές να με βοηθήσει κιόλας 

Έχω να τους δω 9 μήνες 😭

Το μεσημέρι θα πάμε για φαγητό στην Θεια μου την αδερφή της μαμάς μου με τα ξαδέρφια μου όποτε δν φορτώνομαι κ εγω με ετοιμασίες για τραπεζοματα κ τέτοια κ όλα όσα συνεπάγονται 😅

η αλήθεια είναι ότι κ αυτοί προσέχουν λόγω κοβιντ κ εμείς περάσαμε κορωνοιο πριν  2 μήνες άρα δν παίζει να ξανά κολλήσουμε τόσο σύντομα  (2η φορά οπως σας έχω πει 🤣) κ οι δικοί μου είναι εμβολιασμένοι με περιορισμενεσ Επαφές στην Γερμανία γιατί κάνει κ πολυυυ κρυο εκεί δν έχεις κ πολλές εξόδους 🤷🏽‍♀️άρα θα κάνουμε μαζί γιορτές 

 

για πείτε μου κορίτσια εσείς τι θα κάνετε ;;;;;;; 
πως θα περάσετε τ Χριστούγεννα ;;;; 

 

Καλησπέρααα!!!🎄

Τι ωραία που θα έρθει η μανούλα σου κ θα κάνετε όλοι μαζί γιορτές!!💞 

Έχεις να τους δεις κ τόσο καιρό, να περάσετε τέλεια εύχομαι και να τους χορτάσεις!!😍🥰

Ε ναι μωρέ, ούτε εγώ πιστεύω να ξανακολλήσετε!! Αφού προσέχουν κι όλας κι εκείνοι κι εσείς!

Εμείς τώρα την παραμονή ήρθαμε στον πεθερό μου, είναι κ ο αδερφός του άντρα μου εδώ με την κοπέλα του κ θα φάμε εδώ! Αύριο τα Χριστούγεννα θα είμαστε από το πρωί στον πεθερό μου με τον αδερφό του την κοπέλα του κ φίλους του, κ κατά τις 4 θα πάμε στη μαμά μου που κάθε Χριστούγεννα παραδοσιακά κάνει τραπέζι κ θα ‘ναι εκεί θείοι, ξαδέρφια κλπ! 😊 Τη 2η μέρα των Χριστουγέννων θα πάμε με κάτι φίλους μας που έχουν κ αυτοί μωρό σε ένα χριστουγεννιάτικο χωριό💕

Παραμονή Πρωτοχρονιάς με την οικογένεια του άντρα μου πάλι, και μετά την αλλαγή θα βγούμε με φίλους μας! Και Πρωτοχρονιά θα πάμε στον θείο μου, που παραδοσιακά κάθε χρόνο κάνει τραπέζι! 😊 Την Κυριακή μπορεί να πάμε καμια εκδρομούλα με τον άντρα μου🤗

Φουλ πρόγραμμα😄 αλλά τα κανονίσαμε έτσι για να’ναι όλοι ευχαριστημένοι!

Εσείς πώς σκέφτεστε να περάσετε τις υπόλοιπες γιορτές; 🎄💓🎁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρααα!!!🎄

Τι ωραία που θα έρθει η μανούλα σου κ θα κάνετε όλοι μαζί γιορτές!!💞 

Έχεις να τους δεις κ τόσο καιρό, να περάσετε τέλεια εύχομαι και να τους χορτάσεις!!😍🥰

Ε ναι μωρέ, ούτε εγώ πιστεύω να ξανακολλήσετε!! Αφού προσέχουν κι όλας κι εκείνοι κι εσείς!

Εμείς τώρα την παραμονή ήρθαμε στον πεθερό μου, είναι κ ο αδερφός του άντρα μου εδώ με την κοπέλα του κ θα φάμε εδώ! Αύριο τα Χριστούγεννα θα είμαστε από το πρωί στον πεθερό μου με τον αδερφό του την κοπέλα του κ φίλους του, κ κατά τις 4 θα πάμε στη μαμά μου που κάθε Χριστούγεννα παραδοσιακά κάνει τραπέζι κ θα ‘ναι εκεί θείοι, ξαδέρφια κλπ! 😊 Τη 2η μέρα των Χριστουγέννων θα πάμε με κάτι φίλους μας που έχουν κ αυτοί μωρό σε ένα χριστουγεννιάτικο χωριό💕

Παραμονή Πρωτοχρονιάς με την οικογένεια του άντρα μου πάλι, και μετά την αλλαγή θα βγούμε με φίλους μας! Και Πρωτοχρονιά θα πάμε στον θείο μου, που παραδοσιακά κάθε χρόνο κάνει τραπέζι! 😊 Την Κυριακή μπορεί να πάμε καμια εκδρομούλα με τον άντρα μου🤗

Φουλ πρόγραμμα😄 αλλά τα κανονίσαμε έτσι για να’ναι όλοι ευχαριστημένοι!

Εσείς πώς σκέφτεστε να περάσετε τις υπόλοιπες γιορτές; 🎄💓🎁

Καλημέρα καλημέρα απ όλα έχουν οι γιορτές σας να περάσετε όμορφα να το απολαύσετε! 🌺🌺🌺🌺
 

εμεις μαζί με την Μανουλα κ τοξ πατριό θα πάμε για τραπέζι αύριο πάλι στην Θεια μου κ τ ξαδέρφια μ θα έρθουν κ αυτοί την πρωτοχρονιά σε μας 

θα πάμε μια μέρα του Άι Γιαννιού να δει η μαμά μου τους γονείς της στο χωριό μας στην Καλαμπακα 

κατα τ άλλα βόλτες ψώνια τέτοια πράγματα 

μια βόλτα θα πάμε κ στον μύλο των ξωτικών που πηγαινουμε συνήθως κάθε χρόνο 

Ήρεμα γενικά ❤️❤️
 

εγω θα αφήσω την μικρή μου στην μαμά μου να βγω με τον άντρα μου μια φορά για φαγητό κ άλλη μια για να δούμε καμία ταινία που θέλει τόσο πολύ !!!να είμαστε κ μια φορά τ δυο μας γιατί γενικά δν την έχουμε αφήσει ποτε σε κάποιον άλλον για να πάμε κάπου την μικρή μας κ επειδή δν θέλω πχ να την αφήσω στην Θεια μου (δν κάθεται κιόλας 🤣)  κ γιατί στην πρώτη ώρα μου λείπει ήδη δν μπορώ να είναι μακριά μου όσο είναι τόσο μικρή! Κ ο μπαμπάς της που την παίρνει να κάνω δουλειές μόλις τελειώσω την ζητάω πίσω ❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα καλημέρα απ όλα έχουν οι γιορτές σας να περάσετε όμορφα να το απολαύσετε! 🌺🌺🌺🌺
 

εμεις μαζί με την Μανουλα κ τοξ πατριό θα πάμε για τραπέζι αύριο πάλι στην Θεια μου κ τ ξαδέρφια μ θα έρθουν κ αυτοί την πρωτοχρονιά σε μας 

θα πάμε μια μέρα του Άι Γιαννιού να δει η μαμά μου τους γονείς της στο χωριό μας στην Καλαμπακα 

κατα τ άλλα βόλτες ψώνια τέτοια πράγματα 

μια βόλτα θα πάμε κ στον μύλο των ξωτικών που πηγαινουμε συνήθως κάθε χρόνο 

Ήρεμα γενικά ❤️❤️
 

εγω θα αφήσω την μικρή μου στην μαμά μου να βγω με τον άντρα μου μια φορά για φαγητό κ άλλη μια για να δούμε καμία ταινία που θέλει τόσο πολύ !!!να είμαστε κ μια φορά τ δυο μας γιατί γενικά δν την έχουμε αφήσει ποτε σε κάποιον άλλον για να πάμε κάπου την μικρή μας κ επειδή δν θέλω πχ να την αφήσω στην Θεια μου (δν κάθεται κιόλας 🤣)  κ γιατί στην πρώτη ώρα μου λείπει ήδη δν μπορώ να είναι μακριά μου όσο είναι τόσο μικρή! Κ ο μπαμπάς της που την παίρνει να κάνω δουλειές μόλις τελειώσω την ζητάω πίσω ❤️❤️❤️ 

Καλημέρα!! Χρόνια Πολλά!!! 🤗🎄

Τι ωραία όλα που θα κάνετε! Και με τη μανούλα σου μαζί! Καλά να περάσετε!!🥰

Θέλω κι εγώ μια φορά να πάω στο μύλο των ξωτικών! Πρέπει να’ναι ωραία😊

Καλά θα κάνετε να την αφήσετε στη μαμά σου και να βγείτε και λίγο οι δυο σας! Θα σας έχει λείψει💗 Πολύ σημαντικό να έχεις τη μαμά σου κοντά! 
Κι εγώ 2 φορές έχω αφήσει τον μικρούλη, κι αυτό στη μαμά μου!! Δεν εμπιστεύομαι αλλού κ μου λείπει κ εμένα. Μία φορά πέρσι την Πρωτοχρονιά τον άφησα, και μία φορά φέτος στα γενέθλια μου, που πήγαμε να φάμε με τον άντρα μου!☺️ Κ αυτό με δυσκολία! Κ λόγω κ της εγκυμοσύνης που ανακατευόμουν κ εμετούς κλπ, δεν κάτσαμε και πολύ! Δε μπορώ μωρέ κι εγώ να τον αφήσω, είναι μικρούλης ακόμα. Αλλά ελπίζω να το ξεπεράσω σιγά σιγά κ να μπορώ να τον αφήνω περισσότερο..χαχα 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια Πολλά κορίτσια μου!

Καλά Χριστούγεννα σε όλες!! 🎄🎁💞

Εύχομαι ό,τι κι αν κάνετε σήμερα να περάσετε τέλεια!!! ❤️❤️❤️

Να χαιδεύετε την κοιλίτσα σας συχνά να θυμάστε πόσο ευλογημένες είμαστε που έχουμε και τα μωράκια μας μαζί μας, και σε λίγο στην αγκαλιά μας!! 👶🥰❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά σε όλες κορίτσια!!! Χαρούμενα Χριστούγεννα για όλες μας και για τις οικογένειες μας!!! Με το καλό όλα τα μωράκια🎄🎄🎄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά κορίτσια μου!! Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας και τα επόμενα Χριστούγεννα να μας βρουν ξανά με τους αγαπημένους μας ανθρώπους και μακριά από την πανδημία!! Να περάσετε όλες υπέροχα!! ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Πήγα χθες στο γιατρό, 910 γραμμάρια η μπεμπούλα μας, σχεδόν 1 κιλό🤗🥰

Όλα καλά! 💗

Επόμενο ραντεβού 19/01, μου φαίνεται μακριά, αλλά στην ουσία είναι σε 3 εβδομάδες, οπότε όταν πάω θα είμαι 30 εβδ κ θα έχει μεγαλώσει κι άλλο η μπεμπούλα μας🤗💞💞💞

Επίσης την προηγούμενη φορά είχα πάρει 5 κιλά, αλλά τελικά χθες που ζυγίστηκα έχω πάρει 3! Άρα μάλλον έχασα! Και μπήκα στον 7ο συν 3 κιλά! 

Τι κάνετε εσείς; Τα μπεμπάκια σας; 🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Πήγα χθες στο γιατρό, 910 γραμμάρια η μπεμπούλα μας, σχεδόν 1 κιλό🤗🥰

Όλα καλά! 💗

Επόμενο ραντεβού 19/01, μου φαίνεται μακριά, αλλά στην ουσία είναι σε 3 εβδομάδες, οπότε όταν πάω θα είμαι 30 εβδ κ θα έχει μεγαλώσει κι άλλο η μπεμπούλα μας🤗💞💞💞

Επίσης την προηγούμενη φορά είχα πάρει 5 κιλά, αλλά τελικά χθες που ζυγίστηκα έχω πάρει 3! Άρα μάλλον έχασα! Και μπήκα στον 7ο συν 3 κιλά! 

Τι κάνετε εσείς; Τα μπεμπάκια σας; 🌈

Οοο τέλεια! 1 κιλό ε;; απίστευτο μου φαίνεται!

Εμείς την Δευτέρα έχουμε ραντεβού με τον γυναικολόγο και στις 10 /1 με τον εμβρυολογο!

Εγω πάντως πρώτη φορά στη ζωή μου δεν ασχολούμαι με τα κιλά παραδόξως!..στην αρχή το είχα άγχος αλλά εντάξει δεν έχω ούτε την όρεξη να φάω ούτε τις λιγουρες που μου έλεγαν όλοι! Τρωω όπως έτρωγα κ κανω τις ατασθαλίες που έκανα 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα κοριτσάκια μου και εγώ αύριο έχω γιατρό και όπως πάντα το περιμένω πως και πως, δεν περνάνε οι μέρες... 🤣 Κατά τα ΄άλλα όλα καλά!!! Σήμερα μπήκα στην 26η εβδομάδα! Αύριο επίσης περιμένουμε να παραλάβουμε και το καρότσι μας οπότε έχω ανυπομονησία και για αυτό. Είναι το πρώτο μεγάλο πράγμα του μπέμπη που θα έρθει και μετά περιμένουμε τα επιπλάκια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Οοο τέλεια! 1 κιλό ε;; απίστευτο μου φαίνεται!

Εμείς την Δευτέρα έχουμε ραντεβού με τον γυναικολόγο και στις 10 /1 με τον εμβρυολογο!

Εγω πάντως πρώτη φορά στη ζωή μου δεν ασχολούμαι με τα κιλά παραδόξως!..στην αρχή το είχα άγχος αλλά εντάξει δεν έχω ούτε την όρεξη να φάω ούτε τις λιγουρες που μου έλεγαν όλοι! Τρωω όπως έτρωγα κ κανω τις ατασθαλίες που έκανα 😅

Χαχαχα, εγώ πάλι ενώ ποτέ στη ζωή μου δεν ασχολιόμουν με κιλά, στις εγκυμοσύνες πρώτη φορά ασχολούμαι, γιατί με μετράει η μαία σε κάθε ραντεβού και μου τα λέει😅 Ούτε εγώ τρώω παραπάνω, τρώω ό,τι έτρωγα κ πριν μείνω έγκυος αλλά μικρότερες ποσότητες, γιατι δε μπορώ με τις ανακατωσούρες κλπ να φάω και πολύ.

Το μόνο κακό ότι τρώω κάθε μέρα μπεργκερ, πιτσες κλπ, αλλά αυτό μου είναι πολύ δύσκολο να το αλλάξω🙈🙈 ούτως ή άλλως πάντα έτσι είναι η διατροφή μου κ δεν παίρνω κιλά.

Ναιι 1 κιλό, και μένα απίστευτο μου φαίνεται❤️❤️ Ολόκληρο παιδάκι, ολόκληρη πριγκίπισσα δηλαδή🥰💕💞 Ανυπομονώ να περάσει ο καιρός!!🙏💞

Άντε με το καλό να πας κι εσύ να δεις τα κοριτσάκια σου😍😍💗 Με τον εμβρυολόγο τι θα κάνετε; Για να εξετάσει πιο λεπτομερώς την ανάπτυξή τους κλπ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Theodora12 είπε:

Kαλησπέρα κοριτσάκια μου και εγώ αύριο έχω γιατρό και όπως πάντα το περιμένω πως και πως, δεν περνάνε οι μέρες... 🤣 Κατά τα ΄άλλα όλα καλά!!! Σήμερα μπήκα στην 26η εβδομάδα! Αύριο επίσης περιμένουμε να παραλάβουμε και το καρότσι μας οπότε έχω ανυπομονησία και για αυτό. Είναι το πρώτο μεγάλο πράγμα του μπέμπη που θα έρθει και μετά περιμένουμε τα επιπλάκια 

Καλησπέραα💗💗💗

Αχχ τι ωραία που άρχισαν να έρχονται τα πραγματάκια σας!!! Να μας τα δείχνεις όταν έρχονται!! 😍 Τι στυλ- χρώματα πήρατε;;

Ανυπομονώ να πάω κ εγώ σε μεγαλύτερο σπίτι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Χαχαχα, εγώ πάλι ενώ ποτέ στη ζωή μου δεν ασχολιόμουν με κιλά, στις εγκυμοσύνες πρώτη φορά ασχολούμαι, γιατί με μετράει η μαία σε κάθε ραντεβού και μου τα λέει😅 Ούτε εγώ τρώω παραπάνω, τρώω ό,τι έτρωγα κ πριν μείνω έγκυος αλλά μικρότερες ποσότητες, γιατι δε μπορώ με τις ανακατωσούρες κλπ να φάω και πολύ.

Το μόνο κακό ότι τρώω κάθε μέρα μπεργκερ, πιτσες κλπ, αλλά αυτό μου είναι πολύ δύσκολο να το αλλάξω🙈🙈 ούτως ή άλλως πάντα έτσι είναι η διατροφή μου κ δεν παίρνω κιλά.

Ναιι 1 κιλό, και μένα απίστευτο μου φαίνεται❤️❤️ Ολόκληρο παιδάκι, ολόκληρη πριγκίπισσα δηλαδή🥰💕💞 Ανυπομονώ να περάσει ο καιρός!!🙏💞

Άντε με το καλό να πας κι εσύ να δεις τα κοριτσάκια σου😍😍💗 Με τον εμβρυολόγο τι θα κάνετε; Για να εξετάσει πιο λεπτομερώς την ανάπτυξή τους κλπ;

Ναι ναι πάμε μια φορά στον γυναικολόγο κ μια στον εμβρυολογο εναλλάξ κάθε 2 εβδομάδες περίπου για να βλέπουμε για διάφορα σύνδρομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Theodora12 είπε:

Kαλησπέρα κοριτσάκια μου και εγώ αύριο έχω γιατρό και όπως πάντα το περιμένω πως και πως, δεν περνάνε οι μέρες... 🤣 Κατά τα ΄άλλα όλα καλά!!! Σήμερα μπήκα στην 26η εβδομάδα! Αύριο επίσης περιμένουμε να παραλάβουμε και το καρότσι μας οπότε έχω ανυπομονησία και για αυτό. Είναι το πρώτο μεγάλο πράγμα του μπέμπη που θα έρθει και μετά περιμένουμε τα επιπλάκια 

Από επιπλα τι πήρατε; τα κλασσικά των μωρών; εννοώ συρταριερα - αλλαξιερα κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marakiii είπε:

Από επιπλα τι πήρατε; τα κλασσικά των μωρών; εννοώ συρταριερα - αλλαξιερα κλπ

Ναι πήρα απο Poli home μια πολύ οικονομική απλή κούνια και μια συρταριέρα με αλλαξιερα αποσπώμενη. Γύρω στα 500 ευρώ είχαν και τα 2 μαζί. Πιστεύω δεν αξίζει να παίρνεις ακριβά επιπλάκια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέραα💗💗💗

Αχχ τι ωραία που άρχισαν να έρχονται τα πραγματάκια σας!!! Να μας τα δείχνεις όταν έρχονται!! 😍 Τι στυλ- χρώματα πήρατε;;

Ανυπομονώ να πάω κ εγώ σε μεγαλύτερο σπίτι!!

Αυτό το καρότσι πήραμε μαζί με το αυγό που είχε προσφορά :) 

images (1).jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Theodora12 είπε:

Ναι πήρα απο Poli home μια πολύ οικονομική απλή κούνια και μια συρταριέρα με αλλαξιερα αποσπώμενη. Γύρω στα 500 ευρώ είχαν και τα 2 μαζί. Πιστεύω δεν αξίζει να παίρνεις ακριβά επιπλάκια....

Καλα ναι εννοείται!.. ρωτάω γιατί το σκεφτόμασταν κ εμεις για τα έπιπλα κ είπαμε μήπως χρειάζεται να παρουμε και μια ντουλαπα και ρωτάω γενικά τις μανούλες τι προτιμούν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Καλα ναι εννοείται!.. ρωτάω γιατί το σκεφτόμασταν κ εμεις για τα έπιπλα κ είπαμε μήπως χρειάζεται να παρουμε και μια ντουλαπα και ρωτάω γενικά τις μανούλες τι προτιμούν!

 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Καλα ναι εννοείται!.. ρωτάω γιατί το σκεφτόμασταν κ εμεις για τα έπιπλα κ είπαμε μήπως χρειάζεται να παρουμε και μια ντουλαπα και ρωτάω γενικά τις μανούλες τι προτιμούν!

Κοίτα εμένα έχει ντουλάπα το δωμάτιο εντοιχισμένη οπότε πιο χρήσιμα μου είναι συρτάρια, τώρα γενικά δεν ξέρω αν είναι απαραίτητη και ντουλάπα, τουλάχιστον για την αρχή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Καλα ναι εννοείται!.. ρωτάω γιατί το σκεφτόμασταν κ εμεις για τα έπιπλα κ είπαμε μήπως χρειάζεται να παρουμε και μια ντουλαπα και ρωτάω γενικά τις μανούλες τι προτιμούν!

Κούνιες πρώτα ο θεός θα πάρετε 3 ή υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...