Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

στις πριν 7 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Αχ ! Τριανταρισες!!!!!! Μπράβο!!! Ο πρώτος στόχος μου ήταν να ξεπεράσω τις 24 εβδομάδες!!! Τώρα είναι να ξεπεράσω τις 30. Και μετά θα είναι τις 37. Έτσι το έχω στο νου μου!!!! Αχ με όλα τα μικρά θεματακια που έχω θέλω να βρίσκομαι μέσα στα όρια βιωσιμότητας ενός παιδιού προωρότητας.

Εγω ξάπλα και πάλι ξάπλα...στις 27 έχω υπέρηχο να δω τι θα μου πει ο γιατρός για τον τράχηλο. 

 

Αχ ρε μα τι ωραίο αυτό που έκανε η μανούλα σου! Συγκινήθηκα!! Αλήθεια!!! Εννοείται να το κάνεις κι εσύ! Και το μωράκι να βγει υγιές και ευλογημένο σαν εσάς!!! ♥️♥️♥️

Χαχαχα πωπω τα ίδια σκεφτόμαστε!!

Κ εγώ κάπου ειχα διαβάσει ότι στις 24 εβδ τα μωρά έχουν πιθανότητες επιβίωσης, και μετά στις 28 εβδ ότι έχουν παραπάνω..οπότε είχα στο μυαλό μου να φτάσω τις 24 κ μετά τις 28 για να ηρεμήσω λίγο, ότι χτύπα ξύλο αν συμβεί κάτι το μωρό μπορεί να επιβιώσει..είπαμε αυτό το άγχος μας δεν περνάει ποτέ χαχα🙈💞

Εσύ έχεις κ το θέμα με τον τράχηλο σωστά..οπότε ξαπλα και πάλι ξάπλα που λες, και περνάνε οι εβδομάδες🤗

Στις 27 έχω κι εγώ υπέρηχο!! Άντε θα δούμε τα μωράκια μας σε λίγες μέρες💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 20/12/2021 at 2:59 ΜΜ, ο/η Nantinaki είπε:

30+2! ΧΑ σαν τους φαντάρους μετράμε!

Εσύ πώς είσαι κορίτσι μου;

Ναι σιγά σιγά λέω να τα ετοιμάζω να έχω να χαίρομαι!

Επίσης η μαμά μου χτες μου έδωσε το πρώτο φορμακι που φόρεσα εγώ και τα 2 μου αδέρφια! Το είχε για γούρι να μας φορέσει το ίδιο και στους 3 για να βγούμε απ' το μαιευτήριο! Οπότε μου το έδωσε ώστε να φορέσω και στον γιο μου το ίδιο! Μπορεί να του έχω πάρει καινούργια αλλά εννοείται μόνο και μόνο για συναισθηματικούς λόγους θα του βάλω το ίδιο και ας είναι λίγο φθαρμένο🥰😍!

Αχουυ, τι γλυκό❤️❤️❤️ Εννοείται να το βάλεις!! 😍🥰🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Έλα γλυκό μου κορίτσι!!! Τι έπαθες ματάκια μου;;; Είναι κοντός;;; Η είναι πιο χαμηλά;; Εμένα τώρα μου είπαν για πρόπτωση....θα πάω Πέμπτη εκτάκτως στον εμβρυομητρικο μήπως το βάλω το δαχτυλίδι να τελειώνουμε.δεν έχω θέμα ότι είναι κοντός απλά πέφτει μέσα στον κολπο.γι αυτό μου είπαν για προπτωση.αλλα κι εγώ ξάπλα ειμαι.κατσε κάτω κορίτσι μου και δες μη σου βάλουν δαχτυλίδι κι εσενα,δεν χρειάζεται να ανησυχεις.αν μπει πεσσός και κάτσεις ξάπλα θα είσαι κομπλε.τι κάνουν τα μικρουλια σου;

Αχ κοριτσάκι μου τι περνάς κι εσύ..τι άγχος..υπομονή, δεν έμεινε πολύ ακόμα!! 🙏💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Τα μικρούλια μου ευτυχως είναι μια χαρά μεγαλώνουν ευτυχως γρήγορα έχουν πολύ καλό βάρος για τις εβδομάδες τους και ευχτυχως δεν επηρεάζονται από όλα αυτά!εμεις είδαμε ότι ο τράχηλος πήγε 2.6 και τώρα θα το μετράμε κάθε βδομάδα να δούμε γιατί το όριο στα δίδυμα μου είπε είναι 2 εγώ τις  έκλεισα τις 28 βδομαδες και τώρα λέω δυο βδομάδες και ήρθαν και οι 30 κοντεύουμε!!!

Κοντεύεις κορίτσι μου!! Και τα διδυμάκια ούτως ή άλλως δύσκολα τα αφήνουν μέχρι τις 40..άρα λίγες εβδομάδες έχεις ακόμα και θα τα έχεις στην αγκαλιά σου και θα τα ξεχάσεις όλα🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Εγώ έκλεισα την 30η βδομάδα κ έχω σήμερα ραντεβού με τον γιατρό. Γεννάω αρχές Μαρτίου. Όποτε πάω δεν μου λέει βάρος παρα μόνο ότι πχ στην 26η όλα τα μωράκια είναι πάνω κάτω 800 γρ. Έχω αγχωθεί καθώς δεν λέει πολλα κ δεν μιλάει πολύ. Φοβάμαι μη μου πει πάλι σήμερα όταν τον ρωτήσω ότι "όλα τα μωρά την 30η βδομάδα είναι περίπου 1350 γρ. Κορίτσια εσάς κάθε φορά σας το μετράει κ σας λέει το βάρος; Εμένα γιατί κάνει έτσι; Μου λέει απλά ότι αναπτύσσεται φυσιολογικά. Αυτό μόνο. Το μήκος σας το λέει; Εμένα σπο τη β επιπέδου που είπε η εμβρυολόγος δεν μ έχει πει καθόλου. Τον ρωτάω κ μ λέει τι σημασία έχει αφού αναπτύσσεται κανονικά. 

Καλησπέρα!! 

Συμφωνώ με το @Nantinaki !! Μπορεί να μη σου λέει γιατί ο υπέρηχος έχει απόκλιση στο βάρος..κ να βλέπει ότι εσένα είναι στα φυσιολογικά όρια οπότε δεν αγχώνεται αλλά δε θέλει να σου πει κάτι συγκεκριμένο μην πέσει έξω!! Γι’αυτό σου λέει γενικά για την εβδομάδα!

Εμένα μήκος δε μου λέει αν δεν τον ρωτήσω, αλλά μου δίνει κάθε φορά ένα χαρτί, που εκεί πάνω λέει και τα γραμμάρια! Μήπως έχεις και εσύ κάτι τέτοιο; 

Σίγουρα δεν έχεις λόγο να αγχώνεσαι πάντως! Κ από αυτά που σου λέει φαίνεται πολύ χαλαρός. Αν ήταν κάτι θα στο έλεγε δεν το ρισκάρουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Τα μικρούλια μου ευτυχως είναι μια χαρά μεγαλώνουν ευτυχως γρήγορα έχουν πολύ καλό βάρος για τις εβδομάδες τους και ευχτυχως δεν επηρεάζονται από όλα αυτά!εμεις είδαμε ότι ο τράχηλος πήγε 2.6 και τώρα θα το μετράμε κάθε βδομάδα να δούμε γιατί το όριο στα δίδυμα μου είπε είναι 2 εγώ τις  έκλεισα τις 28 βδομαδες και τώρα λέω δυο βδομάδες και ήρθαν και οι 30 κοντεύουμε!!!

Αχ βρε κορίτσι μου! Έλα τίποτα δεν έμεινε!!! Λίγο ακόμα να περάσεις τις 30 εβδομάδες και φύγαμε για τον μήνα μας μετά.ποσο χαίρομαι για τα μικράκια σου....πόσο σημαντικό το καλό βάρος στα διδυμακια σου!! Υπομονή ομορφιά μου και με τον τράχηλο. Λίγο ξάπλα θέλει....να μην κάνεις τίποτα ! Να χαλαρώνεις!! 💓

στις πριν 5 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Εγώ έκλεισα την 30η βδομάδα κ έχω σήμερα ραντεβού με τον γιατρό. Γεννάω αρχές Μαρτίου. Όποτε πάω δεν μου λέει βάρος παρα μόνο ότι πχ στην 26η όλα τα μωράκια είναι πάνω κάτω 800 γρ. Έχω αγχωθεί καθώς δεν λέει πολλα κ δεν μιλάει πολύ. Φοβάμαι μη μου πει πάλι σήμερα όταν τον ρωτήσω ότι "όλα τα μωρά την 30η βδομάδα είναι περίπου 1350 γρ. Κορίτσια εσάς κάθε φορά σας το μετράει κ σας λέει το βάρος; Εμένα γιατί κάνει έτσι; Μου λέει απλά ότι αναπτύσσεται φυσιολογικά. Αυτό μόνο. Το μήκος σας το λέει; Εμένα σπο τη β επιπέδου που είπε η εμβρυολόγος δεν μ έχει πει καθόλου. Τον ρωτάω κ μ λέει τι σημασία έχει αφού αναπτύσσεται κανονικά. 

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου τα γραμμάρια άλλωστε είναι πολύ σχετικά. Εάν υπήρχε κάτι ανησυχητικό θα στο είχε πει. Κανονικά τα γραμμάτια τα εμφανίζει ο υπέρηχος αυτόματα.επομενως μπορείς να τον ρωτάς κι εσύ που τα γράφει. Εγώ καμιά φορά εάν δεν μου τα λέει και μου τα παραλείπει τον ρωτάω. Μην ανησυχείς. Αλλά και με θάρρος να τον ρωτάς!!!! ♥️♥️♥️♥️

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σου❤️❤️❤️ καταλαβαίνω ότι τα λες με πολύ αγάπη!

Ολες ίδιες είμαστε τελικά! Και γω έτσι σκεφτόμουν με στόχους, ανά βδομάδες και μια ακόμα επιτυχία, ακόμα πιο κοντά στο να γεννηθεί το μωράκι μας υγιές! Έμενα τώρα είναι στις 32 που πλησιάζει!! Και μετά να μπω στο μήνα μου με το καλό!!! 

Αχ και γω πιστεύω ότι τώρα στις γιορτές που θα βρεθούμε με οικογένειά και κοντινούς φίλους θα περάσουν πιο γρήγορα οι μέρες!

Υπομονή είναι πολύ δύσκολο να είσαι ξάπλα κορίτσι μου, διάβασα και το θέμα με τον τράχηλο. Λίγο υπομονή ακόμα δεν έχει μείνει πολύ. Είμαι σίγουρη ότι θα καταφέρεις τον τελικό σου στόχο να περάσεις τις 37 βδομάδες!

Έχεις και στα κοντά γιατρό οπότε θα κάνεις ήρεμη πρωτοχρονιά!🥰

Ναι ναντινάκι μου! Κάνω υπομονή! Δόξα το Θεό με βοηθάνε κιολας. Δεν σηκώνομαι καθόλου. Τι να κάνουμε...

Πόσο όμορφα ακούγεται το "μπαίνω στο μήνα μου" !! Με το καλό κορίτσι μου!! Μετά τις γιορτές θα είσαι προ των πυλών!! Με το καλό να έρθει το μικρουλι!! ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα Μαράκι!! 🎀

Πώς πας; Πώς πάνε τα κορίτσια;; 👶👶👶

Εμένα ναι μου γράφει κάθε μήνα εξετάσεις αίματος και ούρων!

Ρώτησέ τον!

Όλα καλά μέχρι στιγμής! Ναι θα τον ρωτήσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα!! 

Συμφωνώ με το @Nantinaki !! Μπορεί να μη σου λέει γιατί ο υπέρηχος έχει απόκλιση στο βάρος..κ να βλέπει ότι εσένα είναι στα φυσιολογικά όρια οπότε δεν αγχώνεται αλλά δε θέλει να σου πει κάτι συγκεκριμένο μην πέσει έξω!! Γι’αυτό σου λέει γενικά για την εβδομάδα!

Εμένα μήκος δε μου λέει αν δεν τον ρωτήσω, αλλά μου δίνει κάθε φορά ένα χαρτί, που εκεί πάνω λέει και τα γραμμάρια! Μήπως έχεις και εσύ κάτι τέτοιο; 

Σίγουρα δεν έχεις λόγο να αγχώνεσαι πάντως! Κ από αυτά που σου λέει φαίνεται πολύ χαλαρός. Αν ήταν κάτι θα στο έλεγε δεν το ρισκάρουν

Του είπα να μου πει σήμερα και μου είπε! Το μέτρησε σε βάρος περίπου 1800 μου είπε. Υπολογίζει να γεννηθεί γύρω στα 3600! Όχι δεν μου δίνει τίποτα κανένα χαρτί, μόνο τα αποτελέσματα των εξετάσεων γράφει στην καρτέλα. Αλλά δεν λέει χαρσκτηριστικά εμβρυου πουθενά αλλά μόνο τα δικά μου πχ βάρος σάκχαρο κλπ.

Μήκος ξέχασα να τον ρωτήσω. Αφού μου είπε το βάρος το θεώρησα άθλο!

στις πριν 3 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου τα γραμμάρια άλλωστε είναι πολύ σχετικά. Εάν υπήρχε κάτι ανησυχητικό θα στο είχε πει. Κανονικά τα γραμμάτια τα εμφανίζει ο υπέρηχος αυτόματα.επομενως μπορείς να τον ρωτάς κι εσύ που τα γράφει. Εγώ καμιά φορά εάν δεν μου τα λέει και μου τα παραλείπει τον ρωτάω. Μην ανησυχείς. Αλλά και με θάρρος να τον ρωτάς!!!! ♥️♥️♥️♥️

 

Τον ρώτησα σήμερα σχεδόν το απαίτησα να μου πει κ ευτυχώς μου είπε! Είναι λίγο πιο μεγάλο λέει.. Ίσως απο τα γλυκά που τρώω. Πρέπει να τα ελαττώσω. Να γιατί ήθελα να ξέρω βάρος! Δεν μου είπε ότι είναι θεμα αλλά εγώ αποφάσισα να φρενάρω λίγο τα πολλά γλυκά! Μη βγεί πάνω απο 4 κιλά! Μου είπε μάλιστα ότι υπολογίζει πως θα γεννηθεί απο 3600 μέχρι 4000. 

Δεν το εμφανίζει αυτόματα ο υπέρηχος κοπέλα μου, μέτρησε κεφάλι σώμα πόδια και απο εκεί έβγαλε ο υπέρηχος έναν μέσο όρο βάρους. Το είδα διότι δεν το έκανε τις προηγούμενες φορές. Αφού έμαθα πάλι καλά!! Θα το απαιτώ απο δω κ πέρα να μου λέει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Του είπα να μου πει σήμερα και μου είπε! Το μέτρησε σε βάρος περίπου 1800 μου είπε. Υπολογίζει να γεννηθεί γύρω στα 3600! Όχι δεν μου δίνει τίποτα κανένα χαρτί, μόνο τα αποτελέσματα των εξετάσεων γράφει στην καρτέλα. Αλλά δεν λέει χαρσκτηριστικά εμβρυου πουθενά αλλά μόνο τα δικά μου πχ βάρος σάκχαρο κλπ.

Μήκος ξέχασα να τον ρωτήσω. Αφού μου είπε το βάρος το θεώρησα άθλο!

Τον ρώτησα σήμερα σχεδόν το απαίτησα να μου πει κ ευτυχώς μου είπε! Είναι λίγο πιο μεγάλο λέει.. Ίσως απο τα γλυκά που τρώω. Πρέπει να τα ελαττώσω. Να γιατί ήθελα να ξέρω βάρος! Δεν μου είπε ότι είναι θεμα αλλά εγώ αποφάσισα να φρενάρω λίγο τα πολλά γλυκά! Μη βγεί πάνω απο 4 κιλά! Μου είπε μάλιστα ότι υπολογίζει πως θα γεννηθεί απο 3600 μέχρι 4000. 

Δεν το εμφανίζει αυτόματα ο υπέρηχος κοπέλα μου, μέτρησε κεφάλι σώμα πόδια και απο εκεί έβγαλε ο υπέρηχος έναν μέσο όρο βάρους. Το είδα διότι δεν το έκανε τις προηγούμενες φορές. Αφού έμαθα πάλι καλά!! Θα το απαιτώ απο δω κ πέρα να μου λέει!

Χαίρομαι που είναι όλα καλά! Μια χαρα είναι το βάρος μην αγχώνεστε, εφόσον δεν έχεις θέμα με το ζάχαρο δεν του προκαλεις πρόβλημα και τα γλυκάκια σου να τρως. Μόνο όταν κάνεις υπερβολές καθημερινά και πάρεις υπερβολικό βάρος μπορεί να συμβεί κάτι τέτοιο. Και μένα στον τελευταίο υπέρηχο μου είπε ότι είναι ελαφρώς μεγαλυτερος ( αλλά στα φυσιολογικά πλαίσια ).

Επισης το 3500 με 4000 είναι απλά μια πρόβλεψη! Εξαρτάται και σε ποια βδομάδα θα γεννηθεί ( δηλαδή άλλο 38 άλλο 40/ Μην σε αγχωνει ακόμα. Σταδιακά θα βλέπουμε πια πόσο θα μεγαλώνουν τα μωρά μας. Άσε που λένε ότι μέχρι τις 37 παίρνει το κύριο βάρος μετά δεν βάζει πολύ τις τελευταίες βδομάδες. 

Παντως το θετικό είναι ότι τρέφονται σωστά και περνάνε καλά στην κοιλίτσα μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα Ναντινάκι!! 💖 Αχ εσύ κοντεύεις, μετά τις γιορτές είσαι μια ανάσα!!

Πολύ ωραία σε βρίσκω από ρουχαλάκια😊😊

Εγώ έχω γύρω στα 15 κοντομάνικα φορμάκια για από μέσα, καμια 10αριά ολόσωμα (4 που αγόρασα κ 7 που θα μου δώσει η φίλη μου), συν άλλα 5 ολόσωμα που βρήκα από τον μικρό μου που είναι ουδέτερα..1-2 ζακετούλες θέλω να πάρω, καλτσούλες έχω πάρα πολλές από το μικρό μου συν 1 ζευγαράκι που αγόρασα για τη μπέμπα, κ θέλω να πάρω άλλη μια 4αδα ροζ καλτσάκια🥰 Σεντονάκια λίκνου έχω 4 (2 άσπρα που είχα από το μικρούλη μου κ 2 κοριτσίστικα που μου πήρε δώρο μια φίλη μου). Κουβερτούλα μου πήρε μία τέλεια η μαμά μου ροζ βελουτέ από mothercare μαζί με ένα κουκλάκι παρηγοριάς. Και πήρα και 3 πάνες αγκαλιάς με τέλεια σχεδιάκια🥰 Έχω και άλλες βέβαια πάρα πολλές! Πετσετάκια επίσης έχω πάααρα πολλά όπως και σαλιάρες!!

Δηλαδή θέλω ακόμα 1-2 ζακετούλες, μια 4αδα καλτσάκια, ένα ζευγάρι παπουτσάκια και 1-2 μπουρνούζια κάπες(γιατί τα άλλα τα χρησιμοποιεί ακόμα ο μικρούλης μου, είναι κ αυτός νινάκι🥰)…αλλά περιμένω και τα δώρα οπότε δεν παίρνω ακόμη!

Παρεπιπτόντως να πω ότι κ εγώ που δεν τρώω ζάχαρη για τον αντίθετο λόγο βέβαια (λόγω χαμηλού ζαχάρου κ υπογλυκαιμιών), έχω τσακίσει τα μελομακάρονα με στεβια από το φούρνο δίπλα μας😇😇 ένα δυο τη μέρα δηλαδή γιατί μετά ανακατεύομαι😆 κ ανακάλυψα επίσης σήμερα και τις σοκοφρέτες ιον με στεβια που είναι τέλειες σαν τις κανονικές😍😍

Καλημέρα! Τέλεια είσαι από ρουχαλακια! Ευχαριστώ που τα έγραψες, με βοήθησαν να συγκρίνω τι έχω για να δω πόσα ακόμα θα χρειαστω. Δεν θέλω να κάνω υπερβολές γιατί είναι κρίμα να μην φορεθούν άσε που θέλω να δώσω πόνο μετά σε αυτά που θα του φοράω πχ το καλοκαίρι που θα είμαστε συνέχεια έξω! Έχω δει απίστευτα σετάκια με σορτσάκια μπλουζάκια πολύ κουλ😆

Εμένα τώρα στο χριστουγεννιάτικο τραπέζι να μου φέρουν δωράκια οπότε κρατηθηκα και δεν πήρα πολλά ακόμα! Μου είπαν πχ ότι μου πήρανε κουβέρτα και κάποια ακόμα ρουχαλακια. Οπότε θέλω να τα δω και μετά στις εκπτώσεις να πάρω τα τελευταία ότι θα μου λείπει

Λοιπόν lidl έχει αυτήν την εβδομάδα κάτι λίγα βρεφικά, πέρασα χτες και πήρα 2 φανελάκια μακρυμάνικα ( 3€ το 1! ) Και ένα ολόσωμο με 6€! Ποιότητα μοιάζουν σούπερ, έχουν πολύ καλή υφή κ είναι οργανικό βαμβάκι. Απλά δεν είχε ποικιλία στα σχέδια οπότε δεν είναι να πάρεις πολλά. Τα πήρα για δοκιμή γιατί φίλες που τα έχουν χρησιμοποιησει μου είπαν ότι μετά από τόσο πλυντήρια είναι ακόμα άθικτα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/12/2021 at 4:18 ΜΜ, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Εγώ έκλεισα την 30η βδομάδα κ έχω σήμερα ραντεβού με τον γιατρό. Γεννάω αρχές Μαρτίου. Όποτε πάω δεν μου λέει βάρος παρα μόνο ότι πχ στην 26η όλα τα μωράκια είναι πάνω κάτω 800 γρ. Έχω αγχωθεί καθώς δεν λέει πολλα κ δεν μιλάει πολύ. Φοβάμαι μη μου πει πάλι σήμερα όταν τον ρωτήσω ότι "όλα τα μωρά την 30η βδομάδα είναι περίπου 1350 γρ. Κορίτσια εσάς κάθε φορά σας το μετράει κ σας λέει το βάρος; Εμένα γιατί κάνει έτσι; Μου λέει απλά ότι αναπτύσσεται φυσιολογικά. Αυτό μόνο. Το μήκος σας το λέει; Εμένα σπο τη β επιπέδου που είπε η εμβρυολόγος δεν μ έχει πει καθόλου. Τον ρωτάω κ μ λέει τι σημασία έχει αφού αναπτύσσεται κανονικά. 

Kαλησπέρα, και εμένα το μετράει κάθε φορά, νομίζω μου το λέει δεν είμαι και σίγουρη...αλλά αν ρωτήσω το αν είναι φυσιολογικό (απο το άγχος μου που έβγαινε πιο μεγάλο) μου απαντάει κάτι του στυλ" και τι σε νοιάζει εσένα αν βγαίνει λ΄ίγο πιο μεγάλο" 🤣 ή ότι είναι μια χαρά το βάρος του και να μην ασχολούμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Όλα καλά μέχρι στιγμής! Ναι θα τον ρωτήσω!

και εγώ κάθε μήνα κάνω, σήμερα πάλι έκανα :( 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια τι τιμές έχουν τα φορμάκια στα lidl; Δεν τα έχω δει

Γύρω στα 5 ευρω το φορμάκι αν θυμάμαι καλά, 100% βαμβάκι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Theodora12 είπε:

και εγώ κάθε μήνα κάνω, σήμερα πάλι έκανα :( 

Τον ρώτησα και μ ειπε να κάνω! Δίνω ουρά καθε μήνα οπότε έβλεπαν από εκεί κάποιες τιμές! Θα κάνω γενική αίματος και βιταμίνη d.

Σε άλλα νέα τα κορίτσια μας μεγαλώνουν! 570 561 563! Όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Τον ρώτησα και μ ειπε να κάνω! Δίνω ουρά καθε μήνα οπότε έβλεπαν από εκεί κάποιες τιμές! Θα κάνω γενική αίματος και βιταμίνη d.

Σε άλλα νέα τα κορίτσια μας μεγαλώνουν! 570 561 563! Όλα καλά!

Μπράβο βρε κορίτσι!

Περνάνε καλά τα τριδυμακια στη κοιλίτσα σου ☺️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marakiii είπε:

Τον ρώτησα και μ ειπε να κάνω! Δίνω ουρά καθε μήνα οπότε έβλεπαν από εκεί κάποιες τιμές! Θα κάνω γενική αίματος και βιταμίνη d.

Σε άλλα νέα τα κορίτσια μας μεγαλώνουν! 570 561 563! Όλα καλά!

Αχ θα τρελαθώ 💓💓💓💓💓💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Riaa @Princess28 ναι ναι! Στους τελευταίους υπερηχους τα 2 ειναι δίπλα δίπλα και το 3ο είναι μόνο του πιο ψηλά κοντά όμως με τα άλλα! Το μόνο που μας ειπε ο γιατρός είναι ότι αυτό που είναι μόνο του έχει υμενωδη πρόσφυση ομφαλιου λώρου. Είναι λόγος για καισαρική άλλα εμεις σίγουρα παμε για καισαρική οπότε αυτό δεν μας επηρεάζει άλλα μας ειπε ότι υπάρχει μια μικρή πιθανότητα  να μην αναπτύσσεται το ίδιο με τα άλλα άλλα ούτως ή άλλως το παρακολουθούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Καλημέρα! Τέλεια είσαι από ρουχαλακια! Ευχαριστώ που τα έγραψες, με βοήθησαν να συγκρίνω τι έχω για να δω πόσα ακόμα θα χρειαστω. Δεν θέλω να κάνω υπερβολές γιατί είναι κρίμα να μην φορεθούν άσε που θέλω να δώσω πόνο μετά σε αυτά που θα του φοράω πχ το καλοκαίρι που θα είμαστε συνέχεια έξω! Έχω δει απίστευτα σετάκια με σορτσάκια μπλουζάκια πολύ κουλ😆

Εμένα τώρα στο χριστουγεννιάτικο τραπέζι να μου φέρουν δωράκια οπότε κρατηθηκα και δεν πήρα πολλά ακόμα! Μου είπαν πχ ότι μου πήρανε κουβέρτα και κάποια ακόμα ρουχαλακια. Οπότε θέλω να τα δω και μετά στις εκπτώσεις να πάρω τα τελευταία ότι θα μου λείπει

Λοιπόν lidl έχει αυτήν την εβδομάδα κάτι λίγα βρεφικά, πέρασα χτες και πήρα 2 φανελάκια μακρυμάνικα ( 3€ το 1! ) Και ένα ολόσωμο με 6€! Ποιότητα μοιάζουν σούπερ, έχουν πολύ καλή υφή κ είναι οργανικό βαμβάκι. Απλά δεν είχε ποικιλία στα σχέδια οπότε δεν είναι να πάρεις πολλά. Τα πήρα για δοκιμή γιατί φίλες που τα έχουν χρησιμοποιησει μου είπαν ότι μετά από τόσο πλυντήρια είναι ακόμα άθικτα! 

Τίποτα κορίτσι! Μερικά έχω πολλά, γιατί έχω και από τον μικρό μου που μου είχαν δώσει άπειρα, κ είχα αγοράσει κι όλας!! Ισχύει μην κάνεις υπερβολές! 

Χαχαχα Αχ καλά κι εγώ όλα τα σετακια που έχω πάρει τα πήρα για καλοκαίρι ή φθινόπωρο!

Επίσης, σήμερα πήγα βόλτα στα μαγαζιά και βρήκα και μια ζακέτα στο ovs όπως την ήθελα, απλή ροζ, πολύ γλυκούλα που την είχαν βάλει σε έκπτωση 10€ και την πήρα🙈 Οπότε έχω κ μία ζακετούλα💓

Αχ τι ωραία, οπότε θα δεις  κ δωράκια για το μικρό τώρα στις γιορτές😊😊😊

Θα τα δω και του lidl αν προλάβω να περάσω! Αν κ νομίζω προς το παρόν είμαι φουλ🤔

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

@Riaa @Princess28 ναι ναι! Στους τελευταίους υπερηχους τα 2 ειναι δίπλα δίπλα και το 3ο είναι μόνο του πιο ψηλά κοντά όμως με τα άλλα! Το μόνο που μας ειπε ο γιατρός είναι ότι αυτό που είναι μόνο του έχει υμενωδη πρόσφυση ομφαλιου λώρου. Είναι λόγος για καισαρική άλλα εμεις σίγουρα παμε για καισαρική οπότε αυτό δεν μας επηρεάζει άλλα μας ειπε ότι υπάρχει μια μικρή πιθανότητα  να μην αναπτύσσεται το ίδιο με τα άλλα άλλα ούτως ή άλλως το παρακολουθούμε!

Χμμ δε ξέρω τι είναι αυτό..αλλά όπως λες ούτως ή άλλως για καισαρική πάτε οπότε δεν σας επηρεάζει σε κάτι! Όλα καλά θα πάνε Μαράκι μου!! Έχουν ήδη περάσει 22 εβδομάδες, πάνω από τα μισά δηλαδή🤗🥰

Σου είπε πότε περίπου με το καλό γεννάνε σε τέτοιες περιπτώσεις;; Δηλαδή θα σε αφήσει μετά τις 37εβδ αν είναι όλα καλά; Ή δε θα χωράνε τα μωράκια;😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Χμμ δε ξέρω τι είναι αυτό..αλλά όπως λες ούτως ή άλλως για καισαρική πάτε οπότε δεν σας επηρεάζει σε κάτι! Όλα καλά θα πάνε Μαράκι μου!! Έχουν ήδη περάσει 22 εβδομάδες, πάνω από τα μισά δηλαδή🤗🥰

Σου είπε πότε περίπου με το καλό γεννάνε σε τέτοιες περιπτώσεις;; Δηλαδή θα σε αφήσει μετά τις 37εβδ αν είναι όλα καλά; Ή δε θα χωράνε τα μωράκια;😅

Από 28 μέχρι 34! Σρην αρχή ο γιατρός μας έλεγε αν φτάσουμε τις 28 θα είμαστε οκ αλλά όσο περνάει ο καιρός και βλέπουμε ότι πάνε καλά τα πράγματα ανεβαίνουμε κ στις εβδομάδες! Ο εμβρυολογος είναι θετικός για τις 32!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!! Δεν έχω προλάβει πάλι να διαβάσω όλα σας τα νέα οπότε ελπίζω να είσαστε όλες καλά!! Εμείς σήμερα είχαμε γιατρό και ευτυχώς μας δέχτηκε γιατί από τη Δευτέρα είμαι με πυρετό!! Αχ κορίτσια μου είδαμε την μπεμπούλα μας και ηρέμησα!! Κλείσαμε ημερομηνία για την καισαρική και πάμε για 10 Μαρτίου λόγω της καθαρας Δευτέρας!! 1130 γραμμάρια φτάσαμε!! Ρωτήσαμε για τις ζαλάδες και μας είπε ότι κατά πάσα πιθανότητα είναι πίεση και δεν μας ενοχλεί εάν είναι χαμηλή το πρόβλημα είναι η ψιλή και ότι το μωράκι μας δεν θα πάθει κάτι!! Για το ζάχαρο μου είπε να δω ενδοκρινολογο λόγω και του θυρεοειδή που ήταν λίγο τσιμπημένος γιατί είχα μέρες να πάρω το χάπι!! Γενικά όμως όλα καλά!! Θα κάνω Χριστούγεννα ήσυχη πια!! Απλά βρε κορίτσια μια απορία λίγο άσχετη!! Ο γιατρός μας είναι σε δημόσιο νοσοκομείο και μέχρι τώρα μπαίναμε και εγώ και ο άντρας μου με rapid.. Σήμερα ο γιατρός μου είπε ότι κανονικά δεν επιτρέπεται να μπει ο άντρας μου γιατί δεν έχει μοριακό και ότι αυτά τα μέτρα ισχύουν περίπου 2 εβδομάδες τώρα!! Δηλαδή μέχρι τώρα ξέραμε ότι για εξέταση χρειάζεται rapid σε ανεμβολιαστους και μοριακό σε περίπτωση που χρειαστεί να είναι συνοδός σε νοσηλεία!! Τώρα πια μας είπε και για απλή εξέταση χρειάζεται μοριακό σε ανεμβολιαστους και rapid σε εμβολιασμενους!! Γνωρίζετε εσείς κάτι τέτοιο?? Γιατί πήρα τεράστια απογοήτευση!! Είχε να δει την μπέμπα από τη Β επιπέδου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Maira29 είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!! Δεν έχω προλάβει πάλι να διαβάσω όλα σας τα νέα οπότε ελπίζω να είσαστε όλες καλά!! Εμείς σήμερα είχαμε γιατρό και ευτυχώς μας δέχτηκε γιατί από τη Δευτέρα είμαι με πυρετό!! Αχ κορίτσια μου είδαμε την μπεμπούλα μας και ηρέμησα!! Κλείσαμε ημερομηνία για την καισαρική και πάμε για 10 Μαρτίου λόγω της καθαρας Δευτέρας!! 1130 γραμμάρια φτάσαμε!! Ρωτήσαμε για τις ζαλάδες και μας είπε ότι κατά πάσα πιθανότητα είναι πίεση και δεν μας ενοχλεί εάν είναι χαμηλή το πρόβλημα είναι η ψιλή και ότι το μωράκι μας δεν θα πάθει κάτι!! Για το ζάχαρο μου είπε να δω ενδοκρινολογο λόγω και του θυρεοειδή που ήταν λίγο τσιμπημένος γιατί είχα μέρες να πάρω το χάπι!! Γενικά όμως όλα καλά!! Θα κάνω Χριστούγεννα ήσυχη πια!! Απλά βρε κορίτσια μια απορία λίγο άσχετη!! Ο γιατρός μας είναι σε δημόσιο νοσοκομείο και μέχρι τώρα μπαίναμε και εγώ και ο άντρας μου με rapid.. Σήμερα ο γιατρός μου είπε ότι κανονικά δεν επιτρέπεται να μπει ο άντρας μου γιατί δεν έχει μοριακό και ότι αυτά τα μέτρα ισχύουν περίπου 2 εβδομάδες τώρα!! Δηλαδή μέχρι τώρα ξέραμε ότι για εξέταση χρειάζεται rapid σε ανεμβολιαστους και μοριακό σε περίπτωση που χρειαστεί να είναι συνοδός σε νοσηλεία!! Τώρα πια μας είπε και για απλή εξέταση χρειάζεται μοριακό σε ανεμβολιαστους και rapid σε εμβολιασμενους!! Γνωρίζετε εσείς κάτι τέτοιο?? Γιατί πήρα τεράστια απογοήτευση!! Είχε να δει την μπέμπα από τη Β επιπέδου!! 

Καλημέρα κορίτσι μου, αυτό που λες ισχύει και στην κλινική που πάω και εγώ. Για την απλή επίσκεψη δείχνουμε πιστοποιητικό εμβολιασμού και αν ήταν ανεμβολίαστος ήθελε rapid ενώ για συνοδό σε νοσηλεία θέλει μοριακό. Δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Τον ρώτησα και μ ειπε να κάνω! Δίνω ουρά καθε μήνα οπότε έβλεπαν από εκεί κάποιες τιμές! Θα κάνω γενική αίματος και βιταμίνη d.

Σε άλλα νέα τα κορίτσια μας μεγαλώνουν! 570 561 563! Όλα καλά!

Μπράβο Μαράκι μου, πολύ χαίρομαι που πάνε τόσο καλά και τα 3 κορίτσια. ❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Από 28 μέχρι 34! Σρην αρχή ο γιατρός μας έλεγε αν φτάσουμε τις 28 θα είμαστε οκ αλλά όσο περνάει ο καιρός και βλέπουμε ότι πάνε καλά τα πράγματα ανεβαίνουμε κ στις εβδομάδες! Ο εμβρυολογος είναι θετικός για τις 32!

Τόσο γρήγορα ε; Κοντεύεις Μαρία, φοβερό! Όλα θα πάνε καλά αφού όπως λέει και η @Princess28 περάσατε τα μισά!☺️ Σύντομα θα δείτε τα μωράκια σας!!😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Riaa είπε:

Τόσο γρήγορα ε; Κοντεύεις Μαρία, φοβερό! Όλα θα πάνε καλά αφού όπως λέει και η @Princess28 περάσατε τα μισά!☺️ Σύντομα θα δείτε τα μωράκια σας!!😍

Αχ μακάρι να συνεχίσουν όλα έτσι! Για όλες μας! Να πάνε όλα καλά! Πραγματικά δεν σκέφτομαι τίποτα άλλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...