Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα!! Με το καλό το μωράκι σου!! 🌸 Καλωσήρθες στην παρέα μας!!😀🥰

Ευχαριστώ πάρα πολύ!! Επίσης!! Καλώς σας βρήκα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Theodora12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, διάβασα τα νεα σας ❤️ 

@Xrisa95 Ευτυχώς κορίτσι μου που την περάσατε ελαφριά, περαστικά να είναι και τούτο και μη άλλο να μην σας βρει :) Ωραία ιδέα με τον καθρέφτη αν και τα καταφέρνω ακόμα αλλά σίγουρα όμως θα χρειαστεί το επόμενο διάστημα.... 

@Kanelaa Kαλως ήρθες στην παρέα μας και με το καλό το μωράκι σου ❤️ 

@Niki5sTι όμορφη κοιλίτσα!!! ❤️ 

 

Μόλις έκανα και εγώ εγγραφή για το σεμινάριο.... Σεμινάρια επίσης κάνει το Νew baby, κάποια από αυτά δωρεάν. Παρακολούθησα την φροντίδα νεογνού και ενθουσιάστηκα, έμαθα πολλά που δεν ήξερα και μάλλον δεν θα μου τα εξηγούσε κανείς τόσο αναλυτικά. Νομίζω τα επαναλαμβάνει συχνά  

Σήμερα εχω και εγω ραντεβού με τον γιατρό μου και είμαι όπως πάντα μέσα στο άγχος να είναι όλα καλά...   Θα μου κανονίσει και  εμένα για την Β επιπέδου 

 

 

Καλώς την άντε να δεις το μπεμπακι σου σήμερα γραψε μας τ νέα σου ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!Σήμερα κάναμε μια μίνι β επιπέδου κ ολα πάνε καλά! Μεγαλώνουν το ίδιο και όλα φαίνεται να πηγαίνουν καλά..ο γιατρός μας επιβεβαίωσε ότι είναι κοριτσάκια, οπότε έδωσα κ το φως για αγορές στις γιαγιάδες!..εχουμε ακόμα έναν σταθμό στην 18η εβδομάδα για το σύνδρομο μετάγγισης που φόβομαστε κυρίως και μετά πιστεύω θα χαλαρώσουμε κ άλλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/11/2021 at 8:16 ΜΜ, ο/η Xrisa95 είπε:

Κρατα μικρό καλάθι γ αυτό της νουτριτσια καθώς το κάνει εταιρεία άρα δν ξέρω πραγματικά τι θα ακούσεις 

πχ κάνει κ η medela  (με μια μαία γνωστή ) αλλά μερικές φορές αυτά που έχω ακούσει δν ταίριαζαν

θέλω να πω αυτές οι εταιρίες πρέπει να προωθήσουν κ κάτι ;) 

Εγώ έχω κανείς τς nutricua μας μίλησε τότε μαία και γυναικολόγος είχα γραφτεί σε αρκετέ ήταν πολύ καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!Σήμερα κάναμε μια μίνι β επιπέδου κ ολα πάνε καλά! Μεγαλώνουν το ίδιο και όλα φαίνεται να πηγαίνουν καλά..ο γιατρός μας επιβεβαίωσε ότι είναι κοριτσάκια, οπότε έδωσα κ το φως για αγορές στις γιαγιάδες!..εχουμε ακόμα έναν σταθμό στην 18η εβδομάδα για το σύνδρομο μετάγγισης που φόβομαστε κυρίως και μετά πιστεύω θα χαλαρώσουμε κ άλλο!

Αντε μπράβο κοριτσι μου!!!!με το καλό τα μπεμπακια σας!!!έχεις αρχίσει να τα Καταλαβαίνεις????εγώ από αυτή την εβδομάδα 19 έχω αρχίσει να το νιώθω κάθε μέρα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/11/2021 at 1:40 ΜΜ, ο/η Διόνη είπε:

Όχι τον πρώτο μήνα ασθένειας σου μέσα σε ένα εργασιακό έτος πρέπει ο εργοδότης να σου δώσει τα μισά και το ΙΚΑ τα άλλα μισά. Εάν δεν έχεις ξαναπάρει άδεια μέσα σε αυτό το έτος .έτσι πρέπει να γίνει. Οι 3 πρώτες μέρες δεν πληρώνονται από το ΙΚΑ να ξέρεις. 

 

Λοιπόν για τους επόμενους μήνες εάν το κάνεις ηλεκτρονικά έχω πλήρη εικόνα και ξέρω να σου πω.διαφορετικα απλά στείλε τον άντρα σου να τα καταθέσει.στην Πάτρα που είμαι εγώ ούτε εξουσιοδότηση δεν χρειάζεται τώρα για άλλες περιοχές δεν ξέρω γιατί δεν τους βρίσκεις και αυτούς πουθενά είναι πως θα τους τη βαρεσει. Μην ξεχάσεις να σου το δώσεις κι έναν υπέρηχο μαζί γιατί τον ζητάνε. Αλλά αυτά είναι για τον δεύτερο μήνα γιατί λογικά θα βγαίνεις συνέχεια μέχρι τον ογδοο απ'ο,τι κατάλαβα. Όταν έχεις συνεχόμενη άδεια περνάς από επιτροπή.μην ακούς επιτροπή και αν αγχώνεσαι. Απλά είσαι έγκυος κοιτάνε τα χαρτιά και βάζουν σφραγίδες. Δεν χρειάζεται καν να πας εκεί για επιτροπές τώρα που είναι ο κόβιντ το κάνουν αυτοί και σε ειδοποιούν να πας να πάρεις την απόδειξη πληρωμής για να πληρωθεις

Γειά σου κορίτσι μου και συγγνώμη για το μεγάλο διάστημα που έκανα να απαντήσω! Δούλευα, είχα και το άγχος πως θα το πω στη δουλειά, τι θα πούνε, θα ξινίσουν κλπ. Τελικά ούτε αντέδρασαν ούτε ξίνισαν! Μήπως τελικά δεν δίνει ο εργοδότης τα μισά; 
Λοιπόν πήγα ΙΚΑ της περιοχής μου, έδωσα το χαρτί του γιατρού και τη βεβαίωση εργοδότη, μου είπαν μετά τις 22 να πάρω τηλέφωνο να έχει βγει η απόφαση να πάω να την πάρω. Υπέρηχο δεν ζήτησαν. Μάλλον στην επόμενη ανανέωση αναρρωτικής θα τον ζητήσουν αν είναι έτισ όπως τα λες. Δηλαδή τώρα στις 22 Νοεμβρίου θα δώσουν και χαρτί να το πάω στον εργοδότη που θα αναγράφει το ποσό που πρέπει να μου δώσει αυτός;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Γειά σου κορίτσι μου και συγγνώμη για το μεγάλο διάστημα που έκανα να απαντήσω! Δούλευα, είχα και το άγχος πως θα το πω στη δουλειά, τι θα πούνε, θα ξινίσουν κλπ. Τελικά ούτε αντέδρασαν ούτε ξίνισαν! Μήπως τελικά δεν δίνει ο εργοδότης τα μισά; 
Λοιπόν πήγα ΙΚΑ της περιοχής μου, έδωσα το χαρτί του γιατρού και τη βεβαίωση εργοδότη, μου είπαν μετά τις 22 να πάρω τηλέφωνο να έχει βγει η απόφαση να πάω να την πάρω. Υπέρηχο δεν ζήτησαν. Μάλλον στην επόμενη ανανέωση αναρρωτικής θα τον ζητήσουν αν είναι έτισ όπως τα λες. Δηλαδή τώρα στις 22 Νοεμβρίου θα δώσουν και χαρτί να το πάω στον εργοδότη που θα αναγράφει το ποσό που πρέπει να μου δώσει αυτός;

Καλησπέρα κορίτσι μου με το καλό το μωράκι σου...εγώ πήρα αναρρωτικη 1 Οκτωβρίου κατέθεσα τα χαρτιά μου στο ΙΚΑ δουλεύω σε σούπερ μάρκετ...ο μισθός μ ήταν στα 650 το ΙΚΑ μου έχει εγκρίνει για τις πρώτες 15ημερες 114€ οι υπόλοιπες ημέρες πρέπει να περάσουν τα χαρτιά μ επιτροπή υπέρηχο δεν μου ζήτησαν και πληρώθηκα από τη δουλειά μ τέλος Οκτωβρίου 330 € δηλαδή τα μισά...Τωρα έχω κάνει καινούργια αιτηση για αυτό το μήνα...για τα χαρτιά μ αν πέρασαν επιτροπή δεν με έχουν ενημερώσει εγω βέβαια θα παρω ένα τηλ αύριο να ρωτήσω...φλπιζω να σε βοήθησα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Γειά σου κορίτσι μου και συγγνώμη για το μεγάλο διάστημα που έκανα να απαντήσω! Δούλευα, είχα και το άγχος πως θα το πω στη δουλειά, τι θα πούνε, θα ξινίσουν κλπ. Τελικά ούτε αντέδρασαν ούτε ξίνισαν! Μήπως τελικά δεν δίνει ο εργοδότης τα μισά; 
Λοιπόν πήγα ΙΚΑ της περιοχής μου, έδωσα το χαρτί του γιατρού και τη βεβαίωση εργοδότη, μου είπαν μετά τις 22 να πάρω τηλέφωνο να έχει βγει η απόφαση να πάω να την πάρω. Υπέρηχο δεν ζήτησαν. Μάλλον στην επόμενη ανανέωση αναρρωτικής θα τον ζητήσουν αν είναι έτισ όπως τα λες. Δηλαδή τώρα στις 22 Νοεμβρίου θα δώσουν και χαρτί να το πάω στον εργοδότη που θα αναγράφει το ποσό που πρέπει να μου δώσει αυτός;

Δεν πειράζει κορίτσι μου,μην το σκέφτεσαι καθόλου!!!!

Ναι...κάθε φορά σε κάθε αναρρωτική θα πρέπει να δίνεις το χαρτί στον εργοδότη και ύστερα να σου δίνει και αυτος ενα Που θα το πηγαίνεις ΙΚΑ....(αν το κάνεις διαδικτυακα αποφεύγεις τα χαρτιά γιατί απλά θα του πήγαινε στο email ένα αίτημα επιβεβαίωσης ότι λείπεις σε άδεια αυτός θα το αποδέχεται κι ολα οκ!) Κατά τα άλλα ναι αν είναι η πρώτη σου αναρρωτική θα τα πάρεις από τον εργοδότη αυτή τη φορά τα μισά ,ύστερα θα σε πληρώνει εξ ολοκλήρου το ΙΚΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!Σήμερα κάναμε μια μίνι β επιπέδου κ ολα πάνε καλά! Μεγαλώνουν το ίδιο και όλα φαίνεται να πηγαίνουν καλά..ο γιατρός μας επιβεβαίωσε ότι είναι κοριτσάκια, οπότε έδωσα κ το φως για αγορές στις γιαγιάδες!..εχουμε ακόμα έναν σταθμό στην 18η εβδομάδα για το σύνδρομο μετάγγισης που φόβομαστε κυρίως και μετά πιστεύω θα χαλαρώσουμε κ άλλο!

Μπράβο κορίτσι μου!!! Καλές αγορές να έχουν κι οι γιαγιαδες!!! Όλα θα πάνε καλά και στη 18η εβδομάδα είμαι σίγουρη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Διονη μου εγώ έτσι όπως μ τ λες τ βλέπω πολύ αισιόδοξα τ πράγματα αν ήταν κάτι πιο σοβαρό ξέρω ότι κάνουν περιδεση άρα οσο μπορείς να κανεις καλές σκέψεις κ εννοείται έχεις την καλύτερη παρέα 💜💜💜💜💜👶👶👶👶👶

Σε ευχαριστώ Χρύσα μου... Σήμερα θα μιλήσω με το γιατρό να δω τι συνεννοήθηκε με τον εμβρυομητρικο για το πότε θα βάλω δαχτυλίδι.θα σας πω νέα...💓💓💓🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Χτες παρακολούθησα το σεμινάριο στη Φαιναρέτη και πραγματικά αξίζει τον κόπο! Χτες έλεγε για τις πρώτες μέρες κυρίως του μαιευτηρίου! 

Όσες θέλετε να ενημερωθειτε κάντε εγγραφή στα επόμενα εάν δεν έχετε ήδη κάνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Χτες παρακολούθησα το σεμινάριο στη Φαιναρέτη και πραγματικά αξίζει τον κόπο! Χτες έλεγε για τις πρώτες μέρες κυρίως του μαιευτηρίου! 

Όσες θέλετε να ενημερωθειτε κάντε εγγραφή στα επόμενα εάν δεν έχετε ήδη κάνει.

Καλημέρα! Γράφτηκα για την επόμενη Δευτέρα🙂 το λινκ για να το παρακολουθήσουμε που θα το βρούμε; Θα μας το στείλουν στο μέιλ; 

Επίσης ξερεις αν κάθε Δευτέρα θα λέει και διαφορετικά πράγματα; Ή είναι το ίδιο σεμινάριο 3 διαφορετικές Δευτέρες;

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Theodora12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, διάβασα τα νεα σας ❤️ 

@Xrisa95 Ευτυχώς κορίτσι μου που την περάσατε ελαφριά, περαστικά να είναι και τούτο και μη άλλο να μην σας βρει :) Ωραία ιδέα με τον καθρέφτη αν και τα καταφέρνω ακόμα αλλά σίγουρα όμως θα χρειαστεί το επόμενο διάστημα.... 

@Kanelaa Kαλως ήρθες στην παρέα μας και με το καλό το μωράκι σου ❤️ 

@Niki5sTι όμορφη κοιλίτσα!!! ❤️ 

 

Μόλις έκανα και εγώ εγγραφή για το σεμινάριο.... Σεμινάρια επίσης κάνει το Νew baby, κάποια από αυτά δωρεάν. Παρακολούθησα την φροντίδα νεογνού και ενθουσιάστηκα, έμαθα πολλά που δεν ήξερα και μάλλον δεν θα μου τα εξηγούσε κανείς τόσο αναλυτικά. Νομίζω τα επαναλαμβάνει συχνά  

Σήμερα εχω και εγω ραντεβού με τον γιατρό μου και είμαι όπως πάντα μέσα στο άγχος να είναι όλα καλά...   Θα μου κανονίσει και  εμένα για την Β επιπέδου 

 

 

Καλημέρααα 🌸

Πώς πήγε το ραντεβού; Είδες το μπεμπάκι σου; 😊 Κανονίσατε τη β’ επιπέδου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Ναι σίγουρα καταλαβαίνω τι λες νομίζω είναι κ όπως λες του χαρακτήρα νιώθεις καταπίεση εγώ στην φάση που είμαι άσε με μέσα στο σπίτι μέρες δν έχω θέμα αρκεί να μείνω έτσι λίγο μόνη να κάνω με ηρεμία τις δουλειές μου χωρισ Να βιάζομαι να χαζέψω αλλά δύσκολα να μπορέσω πχ να δώσω την κόρη μου σε κάποιον να την πάει μέχρι το πάρκο! μόνο ο άντρας μ όταν μπορεί μετά την δουλειά την παίρνει πχ όπως τωρς που σου γράφω που πήγανε στο σούπερ κ βρήκα ευκαιρία ενώ σιδερώνω να σου απαντήσω 🤪😆😁

παντως στον φούρνο δν χρειάζεται τεστ μπορείς να πας για το ψωμάκι σου μέχρι να κανεις το εμβόλιο! 🥰

Καλημέρα!!

Ναι σε καταλαβαίνω😊 Κι εγώ δεν τον δίνω, μόνο στον άντρα μου κ στους γονείς μου ή την αδερφή μου..τους άλλους δεν τους αφήνω ούτε στο άλλο τετράγωνο να τον πάνε, μόνο να είναι κάπου κοντά να έχω οπτική επαφή, κ παρεξηγούνται κάποιοι αλλά εγώ νιώθω ανασφάλεια ρε αν το πάρει κάποιος κ δεν το βλέπω κ δεν το καταλαβαίνουν🙈 είναι και μικρούλης ακόμα! Δεν θα εμπιστευόμουν με τίποτα δηλαδή να τον πάρει κάποιος βόλτα οπουδήποτε🙈

Αλήθεια;; Γιατί διάβασα μόνο σουπερ μαρκετ, φαρμακείο κ εκκλησία μπορείς να πας χωρίς τεστ..κ κάποιος είπε κάπου δε θυμάμαι ότι ούτε στο φούρνο μπορείς να πας, και μου έκατσε..μακάρι να μπορούμε, γιατί κ αυτό αναγκαία έξοδος είναι πιστεύω..αν κ για τον επόμενο 1μιση μήνα μέχρι να κάνω κ τις 2 δόσεις κ να αρχίσει να ισχύει το πιστοποιητικό, έχω πάρει απόφαση ότι 1-2 φορές την εβδομάδα θα κάνω τεστ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Riaa είπε:

Καλημέρα! Γράφτηκα για την επόμενη Δευτέρα🙂 το λινκ για να το παρακολουθήσουμε που θα το βρούμε; Θα μας το στείλουν στο μέιλ; 

Επίσης ξερεις αν κάθε Δευτέρα θα λέει και διαφορετικά πράγματα; Ή είναι το ίδιο σεμινάριο 3 διαφορετικές Δευτέρες;

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση!!

Στο email σου θα σου έρθει email κορίτσι μου... Εκεί θα έχεις το λινκ...οι συνεδρίες γίνονται μέσω zoom! Εάν δεν έχεις λογαριασμό στο ζουμ φτιάξε αλλιώς κατέβασε εφαρμογή στο κινητό και φτιάξε εκεί! Τρία σεμινάρια είναι αυτό το μήνα δεν ξέρω αργότερα εάν θα έχει αλλά.εχοτν διαφορετικό θέμα. Μας είπε χτες για τις πρώτες μέρες στο μαιευτήριο και λογικά από το επόμενο θα είναι για πιο μετά. 

Να είσαι καλά ομορφιά μου...εγώ δεν έκανα τίποτα! Μια άλλη κοπέλα το ανέφερε εδώ στο τοπικ ( νομίζω η λουνα) και έτσι μπήκα κι εγώ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Στο email σου θα σου έρθει email κορίτσι μου... Εκεί θα έχεις το λινκ...οι συνεδρίες γίνονται μέσω zoom! Εάν δεν έχεις λογαριασμό στο ζουμ φτιάξε αλλιώς κατέβασε εφαρμογή στο κινητό και φτιάξε εκεί! Τρία σεμινάρια είναι αυτό το μήνα δεν ξέρω αργότερα εάν θα έχει αλλά.εχοτν διαφορετικό θέμα. Μας είπε χτες για τις πρώτες μέρες στο μαιευτήριο και λογικά από το επόμενο θα είναι για πιο μετά. 

Να είσαι καλά ομορφιά μου...εγώ δεν έκανα τίποτα! Μια άλλη κοπέλα το ανέφερε εδώ στο τοπικ ( νομίζω η λουνα) και έτσι μπήκα κι εγώ!!!!!

Καλημερα μανούλες ❤️🥰🌺🧚 ειναι το πρωτο μου μωρακι και με βοηθησε αρκετα το σεμιναριο!!! Τα μαθηματα ειναι αυτα Δευτέρα, 8 Νοεμβρίου 2021 
Αναστασία Γιαμαλίδου
«Τι πρέπει να γνωρίζω για τα οφέλη, την έναρξη και εδραίωση του θηλασμού;»

Δευτέρα, 15 Νοεμβρίου 2021 
Μαριέλενα Βογιατζόγλου
«Συμβουλές για επιτυχημένο μητρικό θηλασμό.
Θέσεις θηλασμού και τεχνικά ζητήματα που αφορούν στην άντληση του μητρικού γάλακτος.»

Δευτέρα, 22 Νοεμβρίου 2021 
Μαρία Δάγλα
«Μητρικός Θηλασμός τον 1ο μήνα ζωής: Ποιες οι καθημερινές ανάγκες και οι δυσκολίες των μητέρων και των νεογέννητων;»

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Riaa είπε:

Καλημέρα! Γράφτηκα για την επόμενη Δευτέρα🙂 το λινκ για να το παρακολουθήσουμε που θα το βρούμε; Θα μας το στείλουν στο μέιλ; 

Επίσης ξερεις αν κάθε Δευτέρα θα λέει και διαφορετικά πράγματα; Ή είναι το ίδιο σεμινάριο 3 διαφορετικές Δευτέρες;

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση!!

Καλημερα 🥰 Σου στελνουν εκεινη τη μερα ενα mail και σου δινουν σύνδεσμο να πατησεις πανω (λινκ). Κατεβασα το Firefox και το zoom για να το παρακολουθήσω. Στο mail που σου στελνουν γραφουν τι σύνδεσμο να πατησεις και σου δινουν εναν κωδικο. Οταν μπεις στο σύνδεσμο βαζεις το ονομα σου το mail και το κωδικο 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Louna είπε:

Καλημερα μανούλες ❤️🥰🌺🧚 ειναι το πρωτο μου μωρακι και με βοηθησε αρκετα το σεμιναριο!!! Τα μαθηματα ειναι αυτα Δευτέρα, 8 Νοεμβρίου 2021 
Αναστασία Γιαμαλίδου
«Τι πρέπει να γνωρίζω για τα οφέλη, την έναρξη και εδραίωση του θηλασμού;»

Δευτέρα, 15 Νοεμβρίου 2021 
Μαριέλενα Βογιατζόγλου
«Συμβουλές για επιτυχημένο μητρικό θηλασμό.
Θέσεις θηλασμού και τεχνικά ζητήματα που αφορούν στην άντληση του μητρικού γάλακτος.»

Δευτέρα, 22 Νοεμβρίου 2021 
Μαρία Δάγλα
«Μητρικός Θηλασμός τον 1ο μήνα ζωής: Ποιες οι καθημερινές ανάγκες και οι δυσκολίες των μητέρων και των νεογέννητων;»

Ααα ωραία.... Εγώ δεν είχα βρει τους τίτλους κάπου ... Καλά έκανες και τους  έστειλες! Ευχαριστούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Ααα ωραία.... Εγώ δεν είχα βρει τους τίτλους κάπου ... Καλά έκανες και τους  έστειλες! Ευχαριστούμε!

Τιποτα κοριτσια 🥰🥰🥰 και γω τυχαια το βρηκα 🌺🧚🏼‍♂️🍫 Να μαστε καλα να βοηθιόμαστε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρααα 🌸

Πώς πήγε το ραντεβού; Είδες το μπεμπάκι σου; 😊 Κανονίσατε τη β’ επιπέδου;

Καλησπέρα, Ναιι όλα καλά :), το μόνο ότι βγαίνει 4-5 μέρες μεγαλύτερο και σε βάρος   To σιγουρέψαμε ότι είναι αγοράκι και κανονίσαμε την Β επιπέδου για τις  24/11. Ο εμβρυολόγος δέχεται στην κλινική που είναι και ο γιατρός μου οπότε θα είναι και εκείνος εκεί εκείνη την μέρα να τα δει και εκείνος μετά... 

Κορίτσια μου μια βοήθεια όσες έχετε και άλλο παιδάκι.... Τι νούμερο-μέγεθος φαρμάκια μας είπατε να κοιτάζουμε για να νεογέννητο ώστε να μην μας πέσουνε πολύ μικρά; Eχω κατα μπερδευτεί...  🤣 Αν θυμάμαι καλά είχατε πει να αποφύγουμε το πολύ μικρό μέγεθος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Theodora12 είπε:

Καλησπέρα, Ναιι όλα καλά :), το μόνο ότι βγαίνει 4-5 μέρες μεγαλύτερο και σε βάρος   To σιγουρέψαμε ότι είναι αγοράκι και κανονίσαμε την Β επιπέδου για τις  24/11. Ο εμβρυολόγος δέχεται στην κλινική που είναι και ο γιατρός μου οπότε θα είναι και εκείνος εκεί εκείνη την μέρα να τα δει και εκείνος μετά... 

Κορίτσια μου μια βοήθεια όσες έχετε και άλλο παιδάκι.... Τι νούμερο-μέγεθος φαρμάκια μας είπατε να κοιτάζουμε για να νεογέννητο ώστε να μην μας πέσουνε πολύ μικρά; Eχω κατα μπερδευτεί...  🤣 Αν θυμάμαι καλά είχατε πει να αποφύγουμε το πολύ μικρό μέγεθος

Καλησπέρα Θεοδώρα μου!!

Μια χαρά!! Στην αυχενική πότε σου βγήκε ΠΗΤ; Με αυτό θα πηγαίνεις! Έτσι μου έχει πει ο γιατρός μου. Στους επόμενους υπέρηχους θα αλλάζει δεν έχει σημασία..το βάρος είναι στο περίπου εξάλλου!

Αγοράκι οπότε..με το καλό!!💙 Ο άντρας σου πώς το πήρε;; Ξεκινήσατε τις αγορές;; 🥰

Άντε ωραία που κανονίσατε και τη β’ επιπέδου!! Σε 2 εβδομάδες οπότε θα ξαναδείς γρήγορα το μωράκι σου😍 Εγώ έχω την άλλη εβδομάδα στις 17/11 και μου φαίνεται ακόμα πολύ μακριά δε μπορώ να περιμένω να περάσουν οι μέρες🙈 

Ο άντρας σου μπορεί να είναι στη β’ επιπέδου; Εγώ την κάνω στο Ρέα και δεν του επιτρέπουν🙁

Φορμάκια ναι εγώ λέω 1-3 κατευθείαν, δηλαδή 62εκ, να κοιτάς τα εκατοστά όταν αγοράζεις. Μπορείς να πάρεις και λίγα 56εκ αλλά όχι πάρα πολλά, γιατί θα τα βάλει πολύ λίγο!! Για νεογέννητα δηλαδή 50εκ δεν προτείνω να πάρεις, εκτός αν γεννηθεί πρόωρο το μωράκι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα Θεοδώρα μου!!

Μια χαρά!! Στην αυχενική πότε σου βγήκε ΠΗΤ; Με αυτό θα πηγαίνεις! Έτσι μου έχει πει ο γιατρός μου. Στους επόμενους υπέρηχους θα αλλάζει δεν έχει σημασία..το βάρος είναι στο περίπου εξάλλου!

Αγοράκι οπότε..με το καλό!!💙 Ο άντρας σου πώς το πήρε;; Ξεκινήσατε τις αγορές;; 🥰

Άντε ωραία που κανονίσατε και τη β’ επιπέδου!! Σε 2 εβδομάδες οπότε θα ξαναδείς γρήγορα το μωράκι σου😍 Εγώ έχω την άλλη εβδομάδα στις 17/11 και μου φαίνεται ακόμα πολύ μακριά δε μπορώ να περιμένω να περάσουν οι μέρες🙈 

Ο άντρας σου μπορεί να είναι στη β’ επιπέδου; Εγώ την κάνω στο Ρέα και δεν του επιτρέπουν🙁

Φορμάκια ναι εγώ λέω 1-3 κατευθείαν, δηλαδή 62εκ, να κοιτάς τα εκατοστά όταν αγοράζεις. Μπορείς να πάρεις και λίγα 56εκ αλλά όχι πάρα πολλά, γιατί θα τα βάλει πολύ λίγο!! Για νεογέννητα δηλαδή 50εκ δεν προτείνω να πάρεις, εκτός αν γεννηθεί πρόωρο το μωράκι σου.

Αχ με βοήθησες πολύ με τα μεγέθη, σε ευχαριστώ ❤️ 

Αγχώνομαι λίγο με το βάρος  αν και ο γιατρός μου είναι χαλαρός και μου είπε και εκείνος ότι δεν είναι θέμα 2-3 μέρες διαφορά. Ο λόγος είναι ΄΄ότι έχω ένα θέμα με τις τιμές του σακχάρου, έχω ένα κληρονομικό γονίδιο που το φυσιολογικό για τον οργανισμό μου είναι πάντα  τιμές κοντά στο όριο (λέγεται mody 2) δεν κάνω κάποια διατροφή, ούτε παίρνω φάρμακα στην ζωή μου αλλά στην  εγκυμοσύνη θέλει μια προσοχή μην επηρεαστεί το έμβρυο και κάνει μακροσωμία αν δεν κληρονομήσει και εκείνο το ίδιο γονίδιο.  

Ναι αγοράκι... ο άντρας μου ήθελε κοριτσάκι και του είχε έρθει κάπως όταν μας είχε πει ο γιατρός τις προηγούμενες φορές ότι μάλλον είναι αγόρι, τώρα νομίζω το έχει ξεπεράσει...😅  

Να σου πω δεν σκέφτηκα καν να ρωτήσω αν μπορεί να είναι μαζί ο άντρας στην Β επιπέδου, φαντάζομαι θα έρθει μαζί και αν τον αφήσουν θα μπει διαφορετικά δεν πειράζει, τον αφήνει ο γιατρός μου όλες τις φορές να είναι μέσα, οπότε το χορταίνει το μωράκι.

Εσένα μένει μια εβδομάδα ακόμα... υπομονή... ❤️ 

Από αγορές έχω πάρει ένα λίκνο που το πέτυχα προσφορά και μια φωλιά, επειδή μάλλον για αγόρι πηγαίναμε τα έχω πάρει γκρι οπότε και ουδέτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κι από εμένα!! Εμείς τώρα γυρίσαμε από τη γυναικολόγο. Μεγαλώσαμε αρκετά είμαστε είδη 395 γραμμάρια και όπως μας είπε η γιατρός είναι φουσκακος ο Μπεμπης μάς!! Το τρώμε όλο το φαγητό μας 😂😂😂Είναι 2 εβδομάδες μπροστά- μεγαλυτερος σε σχέση με την ημερομηνία της της ΠΗΤ. Το καλυτερο ήταν ότι μας έδωσε φωτογραφία του που γελάει και φαίνεται 🥰🥰

@Princess28 Εγώ έχω ραντεβού στις 16/11 για Β- Επιπέδου σε έμβρυο λόγο στην Αλεξάνδρας και ρώτησα εάν μπορεί να είναι ο άντρας μου μαζί και μου είπαν με το πιστοποιητικό εμβολιασμού ή με αρνητικό Ραπίντ μπορεί να μπει κανονικά μέσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Niki5s είπε:

Καλησπερα κι από εμένα!! Εμείς τώρα γυρίσαμε από τη γυναικολόγο. Μεγαλώσαμε αρκετά είμαστε είδη 395 γραμμάρια και όπως μας είπε η γιατρός είναι φουσκακος ο Μπεμπης μάς!! Το τρώμε όλο το φαγητό μας 😂😂😂Είναι 2 εβδομάδες μπροστά- μεγαλυτερος σε σχέση με την ημερομηνία της της ΠΗΤ. Το καλυτερο ήταν ότι μας έδωσε φωτογραφία του που γελάει και φαίνεται 🥰🥰

@Princess28 Εγώ έχω ραντεβού στις 16/11 για Β- Επιπέδου σε έμβρυο λόγο στην Αλεξάνδρας και ρώτησα εάν μπορεί να είναι ο άντρας μου μαζί και μου είπαν με το πιστοποιητικό εμβολιασμού ή με αρνητικό Ραπίντ μπορεί να μπει κανονικά μέσα!!

Αρα δεν είναι μόνο εμένα που τρώει το φαι του με το παραπάνω 🤣 Καλά σίγουρα και οι υπέρηχοι μετράνε στο περίπου οπότε δεν μπορούμε να ξέρουμε πόσο είναι πραγματικά. 

Σε ποια εβδομάδα είσαι; Εγώ είμαι 19 ακριβώς σήμερα

Tα 3d που βγάζουν είναι τέλεια... ❤️ 

Λογικά αφού σου είπαν αυτό από το Αλεξάνδρας το ίδιο πάνω κάτω ισχύει παντού και εμένα στην κλινική μπαίνει με πιστοποιητικό εμβολιασμού

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Theodora12 είπε:

Αρα δεν είναι μόνο εμένα που τρώει το φαι του με το παραπάνω 🤣 Καλά σίγουρα και οι υπέρηχοι μετράνε στο περίπου οπότε δεν μπορούμε να ξέρουμε πόσο είναι πραγματικά. 

Σε ποια εβδομάδα είσαι; Εγώ είμαι 19 ακριβώς σήμερα

Tα 3d που βγάζουν είναι τέλεια... ❤️ 

Λογικά αφού σου είπαν αυτό από το Αλεξάνδρας το ίδιο πάνω κάτω ισχύει παντού και εμένα στην κλινική μπαίνει με πιστοποιητικό εμβολιασμού

Περιμένω πως και πως τη Β-επιπεδου που θα τον δουμε καλυτερα!!  Είμαι 20+1 αλλά στον υπέρηχο βγαίνουμε 21+6  βάση των μετρήσεων. Μας είπε ότι εμάς έχει κοιλίτσα εκεί φαίνεται μπουλουκος 😂😂

Οχι οχι παραπονο δεν έχουμε είναι φαγανά τα παιδακια μας 😂😂

Οχι στο Αλεξάνδρας στο νοσοκομείο. Εμείς πηγαίνουμε έξω σε ιδιώτη εμβρυολογο που είναι στην Αλεξάνδρας που μας συστήσει η γυναικολόγος μου οπότε δεν ξέρω τι παίζει με τα νοσοκομεία. 🤷‍♂️🤷‍♂️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...