Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

στις πριν 13 ώρες, ο/η Euaggelia98 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας!! Και εγώ χάθηκα τόσο καιρό, με έφαγαν οι προετοιμασίες χαχα!! Και εγώ πρώτα ο Θεός Τετάρτη μπαίνω νοσοκομείο και Πέμπτη γεννάω!! Με καισαρική και εγώ..εκτός αν αποφασίσει να έρθει πιο νωρίς ή εκτός αν ο γιατρός αποφασίσει να περιμένει μερικές μέρες παραπάνω..θα κάνουμε κάποιες εξετάσεις την Τετάρτη το πρωί και θα δούμε!! Ή 10 Μάρτη ή 15 Μάρτη το αργότερο θα γεννηθεί χαχα (εκτός απροόπτου πάντα!!)

Γεια σου κορίτσι μου με το καλό να γεννήσεις 🤱🤰🎉

χαίρομαι πολύ που είσαι καλά! ❤️❤️❤️

 

σε έβαλα 10 κ αν αλλάξει μας λες κορίτσι μου 
 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 5/3/2022 at 1:30 ΜΜ, ο/η Maira29 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Καλό τριήμερο!! Αν μπορείς διόρθωσε με εμένα!! Τρίτη μπαίνουμε νοσοκομείο και Τετάρτη γενναμε πρώτα ο Θεός!! Αν και έχω ένα προαίσθημα ότι η μπουμπού από αντίδραση θα κάνει τη μεγάλη έξοδο την καθαρά Δευτέρα!! 😂😂😂

Αχ βρε κορίτσια όσες έχετε ήδη ένα παιδάκι πως νιώθατε τις τελευταίες μέρες πριν τη γέννα?? Εγώ έχω πάθει έναν πανικό και λόγω της καισαρικής και έχω και τρομερό άγχος!! Στο ξεκάρφωτο με πιάνουν τα κλάματα και αναρωτιέμαι αν το μωράκι μου (όσο χαζό κι αν ακουστεί) θα μας αγαπάει και θα μας θέλει για γονείς!! Ο άντρας μου από την άλλη μου λέει "εσύ δεν αγαπάς τους δικούς σου γονείς?" με εμένα να του απαντάω ναι αλλά τους συγγενείς δεν τους διαλέγεις!! Ουφφφ... Τρομερό άγχος!! Πήρα εντωμεταξύ πριν μερικές μέρες τις τελευταίες εξετάσεις μου και ο αιματοκρίτης μου επανήλθε στο 40,9 και αγχώθηκα πολύ και με αυτό!! Νομίζω εκπέμπω SOS!!! 😂😂😂😂

Έβαλα Τετάρτη κ εύχομαι όλα να πάνε όπως τ επιθυμείτε! ❤️
Με το καλό φτάνει η ωρααα ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου με το καλό να γεννήσεις 🤱🤰🎉

χαίρομαι πολύ που είσαι καλά! ❤️❤️❤️

 

σε έβαλα 10 κ αν αλλάξει μας λες κορίτσι μου 
 

 

Να σαι καλά!!! Εύχομαι να ναι 10 γιατί έχω τεράστια ανυπομονησία 😁😁💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/3/2022 at 10:11 ΠΜ, ο/η Euaggelia98 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας!! Και εγώ χάθηκα τόσο καιρό, με έφαγαν οι προετοιμασίες χαχα!! Και εγώ πρώτα ο Θεός Τετάρτη μπαίνω νοσοκομείο και Πέμπτη γεννάω!! Με καισαρική και εγώ..εκτός αν αποφασίσει να έρθει πιο νωρίς ή εκτός αν ο γιατρός αποφασίσει να περιμένει μερικές μέρες παραπάνω..θα κάνουμε κάποιες εξετάσεις την Τετάρτη το πρωί και θα δούμε!! Ή 10 Μάρτη ή 15 Μάρτη το αργότερο θα γεννηθεί χαχα (εκτός απροόπτου πάντα!!)

Με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά και με έναν πόνο!! 🥰🤱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Έβαλα Τετάρτη κ εύχομαι όλα να πάνε όπως τ επιθυμείτε! ❤️
Με το καλό φτάνει η ωρααα ❤️❤️❤️❤️

Χρύσα λέω βάλε και στις άλλες κοπέλες τις ημερομηνίες που γέννησαν 🥰🥰🥰 προχωράει το πινακάκι τώρα έχουμε ήδη πολλά γεννητούρια στην ομάδα 🥰👶🤱🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/3/2022 at 3:19 ΜΜ, ο/η Nantinaki είπε:

Λοιπόν θα προσπαθήσω να στο περιγράψω. Ξυπνάει τον βάζω στο στηθοςζ θηλαζει περιπου 20 λεπτά μέχρι να αποκοιμηθεί στο στήθος. Τον αφήνω δεν τον βγάζω κατευθείαν με το που θα τον βάλω λίκνο θα ξυπνήσει ζητώντας να φαει. Θα τον ξαναπάρω θα τον βάλω στον άλλο στήθος θα θηλάσει πάλι 20 λεπτο. Μετά θα κοιμηθεί 5 λεπτά στο στήθος και θα ξαναξυπνησει να συνεχίσει, τον συνεχίζω στο ίδιο στήθος. Μετά πάλι αφού φάει θέλει και άλλο θα τον αφήσω μπορεί και μισάωρο με το να τον ρευω να τον κουνάμε να προσπαθούμε να τον ηρεμησουμε, αλλά δεν ηρεμεί. Τον αλλάξαμε επίσης πάνα μήπως τον ενοχλεί πάλι τίποτα. Αφού είχαν περάσει ώρες πάνω από 5 με το τον ίδιο τρόπο του έφτιαξα μπουκάλι τον κατασπάραξε και κοιμήθηκε σαν πουλάκι....

Δεν ξέρω τι κάνω λάθος...

Κορίτσι μου δεν κάνεις κάτι λάθος, θυμάμαι κι εγώ ο μικρούλης μου όλη μέρα στο στήθος τον είχα…για μήνες, όχι μόνο στην αρχή…πολλά μωράκια το έχουν ανάγκη αυτό, δε θέλουν στήθος μόνο για φαί αλλά και γιατί νιώθουν ασφάλεια και για πολλούς άλλους λόγους…εγώ ποτέ δε σκέφτηκα δεν έχω γάλα, και πάντα έτρεχε πολύ είχα πάρα πολύ και πάλι το μωράκι ήθελε όλη μέρα στο στήθος..εγώ σκεφτόμουν ότι αυτό χρειάζεται και τον έβαζα όποτε ήθελε🤗 μάλιστα δεν κοιμόταν ποτέ μες τη μέρα παρά μόνο αγκαλιά μου στο στήθος..έτρωγε και αποκοιμιόταν..και μόλις πήγαινα να τον ακουμπήσω στο κρεβατάκι ξύπναγε..λες κ είχε διακόπτη😄 ενώ τη νύχτα κοιμόταν από την αρχή σερί και δε ξύπναγε καθόλου…

Να ξέρεις γενικά για να μην αγχώνεσαι, αν παίρνει βάρος και ύψος και αναπτύσσεται κανονικά, και αν βρέχει περίπου 6 πάνες τη μέρα είναι μια χαρά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/3/2022 at 12:12 ΜΜ, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Κοριτσι μ τι ωραία!!σε λίγο θα είσαι και εσύ με το μωράκι σου στην αγκαλιά!!!πολύ λίγο έμεινε ποσων εβδομαδων θα είσαι την άλλη εβδομαδα;;;

Εγω πηγα χθες στο γιατρό η μικρούλα είναι γύρω στα 2.600 δεν μπορούσε να τη μετρήσει και πολυ καλα γτ δεν είχε καλή θέση...μου είπε να ξεκουράζομαι για να μπορέσουμε να πάρουμε άλλες δυο εβδομάδες...θα με ξανά δει 38 εβδομαδων τωρα και επειδή ανχονομαι λίγο γτ από εδώ που είμαστε είναι γύρω στις 2 μιση ώρες και στον μικρό μ ειχα γεννήσει πολυ γρήγορα φοβάμαι να ξεκινήσουμε από εδώ οταν θα αρχίσει ο τοκετός...

Οπότε κοριτσια αμα δω ότι οι συνθήκες είναι εντάξει στις 38 εβδομάδες ίσως μπούμε προγραμματισμένα έχουμε τη δυνατότητα να κατέβουμε νωρίτερα αλλά θα πρέπει να αφήσω τον μικρούλη μ για περισσότερες μέρες και δεν θέλω...😕😕😕

Επίσης χθες φτιάξαμε και την κούνια όπου ο μικρος μ δεν την ηθελε με τπτ μικρος οταν έμπαινε δεν κοιμόταν ποτε εκεί...           Χθες βράδυ κοιμηθηκε στην κουνια χα χα χα🤣🤣🤣οποτε η κουνια μας γεμισε αμέσως τωρα οταν ερθει η μπουμπού θα δούμε ίσως αμα συνεχίσει να θελει να κοιμάται εκεί να βάλω τη μικρή στην καλαθουνα για τον πρώτο καιρό...

 

Να κάνεις ό,τι νιώθεις αλλά να σου πω την αλήθεια κι εγώ το ίδιο μπορεί να έκανα αν ήμουν στη θέση σου και το μωράκι ήταν σε καλή θέση και δεν είχα φόβο για καισαρική δηλαδή!! Γιατί είναι ένα άγχος να είσαι 2,5 ώρες μακριά όταν το πρώτο το γέννησες στις 3 ώρες…θα είχα το άγχος θα προλάβω δε θα προλάβω…μη γεννήσεις και στο δρόμο🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Να κάνεις ό,τι νιώθεις αλλά να σου πω την αλήθεια κι εγώ το ίδιο μπορεί να έκανα αν ήμουν στη θέση σου και το μωράκι ήταν σε καλή θέση και δεν είχα φόβο για καισαρική δηλαδή!! Γιατί είναι ένα άγχος να είσαι 2,5 ώρες μακριά όταν το πρώτο το γέννησες στις 3 ώρες…θα είχα το άγχος θα προλάβω δε θα προλάβω…μη γεννήσεις και στο δρόμο🤣🤣

Αστα και εγώ αυτό φοβάμαι μη γεννήσω στο δρόμο οποτε θα δω από την άλλη εβδομάδα τι θα μου πει ο γιατρός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Χρύσα λέω βάλε και στις άλλες κοπέλες τις ημερομηνίες που γέννησαν 🥰🥰🥰 προχωράει το πινακάκι τώρα έχουμε ήδη πολλά γεννητούρια στην ομάδα 🥰👶🤱🌸

Ναι ας μου γράψουν τ κορίτσια ημερομηνίες για να τ βάλω💪🏽

γιατι μπαίνω από κινητό κ δν μπορώ να ανατρέξω πολύ πίσω στις σελίδες μου κολλαει 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, δεν ξέρω εάν πρόλαβα να σας ενημερώσω… 2/3 γεννήσαμε! Είμαστε ήδη στο σπίτι μας… Τα μωρά καλά, εγώ αναρρώνω από την καισαρική κ όλα βαίνουν καλώς! Εύχομαι σε όλες σας να τελειώσει όμορφα το ταξίδι της εγκυμοσύνης κ να ξεκινήσει αυτό της μητρότητας πια… 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Κορίτσια μου, δεν ξέρω εάν πρόλαβα να σας ενημερώσω… 2/3 γεννήσαμε! Είμαστε ήδη στο σπίτι μας… Τα μωρά καλά, εγώ αναρρώνω από την καισαρική κ όλα βαίνουν καλώς! Εύχομαι σε όλες σας να τελειώσει όμορφα το ταξίδι της εγκυμοσύνης κ να ξεκινήσει αυτό της μητρότητας πια… 💚

Να σου ζήσουν @Vasilique μου τα μωράκια. Γερά κ καλότυχα να είναι με μια ζωή σαν όνειρο. Φαντάζομαι θα έχετε τρελαθεί από ευτυχία εσύ κ ο άντρας σου. Καλή ανάρρωση σου εύχομαι κ να μας ενημερώνεις πως τα πάτε με τα μωρά να μαθαίνουμε κ εμείς που ακολουθούμε!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια εγώ γέννησα Κυριακή πρωί το μωράκι γεννήθηκε 2500 τν έβαλαν θερμοκοιτίδα γιατί είχα ελάχιστο αμνιακό υγρό χωρίς ρίξει τέλος καλά όλα καλά.Εγώ σήμερα το απόγευμα ή αύριο το πρωί θα φύγω ο μπέμπης σίγουρα θα κάτσει 2 εβδομάδες φλκ σε όλες με το καλό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria mariaa είπε:

Καλημέρα κορίτσια εγώ γέννησα Κυριακή πρωί το μωράκι γεννήθηκε 2500 τν έβαλαν θερμοκοιτίδα γιατί είχα ελάχιστο αμνιακό υγρό χωρίς ρίξει τέλος καλά όλα καλά.Εγώ σήμερα το απόγευμα ή αύριο το πρωί θα φύγω ο μπέμπης σίγουρα θα κάτσει 2 εβδομάδες φλκ σε όλες με το καλό 

Να σας ζήσει κ σύντομα στην αγκαλιά σας! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Να σου ζήσουν @Vasilique μου τα μωράκια. Γερά κ καλότυχα να είναι με μια ζωή σαν όνειρο. Φαντάζομαι θα έχετε τρελαθεί από ευτυχία εσύ κ ο άντρας σου. Καλή ανάρρωση σου εύχομαι κ να μας ενημερώνεις πως τα πάτε με τα μωρά να μαθαίνουμε κ εμείς που ακολουθούμε!! ❤️❤️❤️

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου! Εσύ πώς είσαι; Τα μωρούλια; Για πότε υπολογίζετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου! Εσύ πώς είσαι; Τα μωρούλια; Για πότε υπολογίζετε;

Εγώ είμαι καλά, τα μωράκια είχαν πάρει στον τελευταίο υπέρηχο λιγότερο βάρος λόγω κούρασης λογικά γιατί υπήρχε κ μετακόμιση σε νέο σπίτι στη μέση αλλά ο γιατρός είπε ότι από υγρά κ πλακούντα είναι καλά κ τα αφήσαμε 10 μέρες ακόμα. Αύριο θα κάνω doppler κ θα αποφασίσει ποια ημερομηνία θα μπούμε για καισαρική. Λογικά την άλλη εβδομάδα μου είπε. Οπότε κ εμείς κοντευουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Κορίτσια μου, δεν ξέρω εάν πρόλαβα να σας ενημερώσω… 2/3 γεννήσαμε! Είμαστε ήδη στο σπίτι μας… Τα μωρά καλά, εγώ αναρρώνω από την καισαρική κ όλα βαίνουν καλώς! Εύχομαι σε όλες σας να τελειώσει όμορφα το ταξίδι της εγκυμοσύνης κ να ξεκινήσει αυτό της μητρότητας πια… 💚

Να σας ζήσουν! Να είναι γερά και καλότυχα! Εύχομαι ότι καλύτερο! Καλή ανάρρωση και σε εσένα Βασιλική μου 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Βλέπω σιγά σιγά η καθεμία παίρνει τον δρόμο της! 

Εμεις καλά είμαστε, στην αναμονή ακόμα για να έρθουν τα μωράκια μας σπίτι!

Ήθελα να ρωτήσω μήπως κάποια έχει καμια ιδέα για να τα ξεχωρίζουμε! Προς το παρόν λέμε να τους βάλουμε στο ποδαράκι κατι πως είναι ο μαρτης χωρίς άλλα στοιχεία πάνω σε διαφορετικά χρώματα αλλά δεν ξέρω κατά πόσο αυτά τα υλικά κάνουν για μωράκια!

Κάθε ιδέα καλοδεχουμενη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Βλέπω σιγά σιγά η καθεμία παίρνει τον δρόμο της! 

Εμεις καλά είμαστε, στην αναμονή ακόμα για να έρθουν τα μωράκια μας σπίτι!

Ήθελα να ρωτήσω μήπως κάποια έχει καμια ιδέα για να τα ξεχωρίζουμε! Προς το παρόν λέμε να τους βάλουμε στο ποδαράκι κατι πως είναι ο μαρτης χωρίς άλλα στοιχεία πάνω σε διαφορετικά χρώματα αλλά δεν ξέρω κατά πόσο αυτά τα υλικά κάνουν για μωράκια!

Κάθε ιδέα καλοδεχουμενη!

Να σου ζήσουν τα μωράκια κ με το καλό να τα πάρετε κ σπίτι σας!! Κ εγώ το σκεφτόμουν πως αν έχουμε 2 ίδιου φύλου πως θα τα ξεχωρίζουμε. Φαντάζομαι πως είναι δύσκολο ειδικά αν έχεις κ 3. Ίσως αν τα εντυνες απλώς διαφορετικά δλδ όχι τα κλασικα ροζ φορμακια αλλά έντονα χρώματα διαφορετικά. Βέβαια θα μου πεις με το αλλαγμα τι θα γίνει που μπορεί να χρειαστεί να τα αλλάζουμε κ ταυτόχρονα;; Βάλε κάτι στο κρεβάτακι τους ίσως για να τα ξεχωρίζεις. Δλδ αυτό το κοριτσάκι θα κοιμάται στο κρεβάτακι με τη κόκκινη κορδέλα ξέρω εγώ κ το έχω ταισει κ αλλάξει. Δεν ξέρω μπορεί να σου λέω κ βλακείες!! Πότε βγαίνουν με το καλό τα μωράκια σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Να σου ζήσουν τα μωράκια κ με το καλό να τα πάρετε κ σπίτι σας!! Κ εγώ το σκεφτόμουν πως αν έχουμε 2 ίδιου φύλου πως θα τα ξεχωρίζουμε. Φαντάζομαι πως είναι δύσκολο ειδικά αν έχεις κ 3. Ίσως αν τα εντυνες απλώς διαφορετικά δλδ όχι τα κλασικα ροζ φορμακια αλλά έντονα χρώματα διαφορετικά. Βέβαια θα μου πεις με το αλλαγμα τι θα γίνει που μπορεί να χρειαστεί να τα αλλάζουμε κ ταυτόχρονα;; Βάλε κάτι στο κρεβάτακι τους ίσως για να τα ξεχωρίζεις. Δλδ αυτό το κοριτσάκι θα κοιμάται στο κρεβάτακι με τη κόκκινη κορδέλα ξέρω εγώ κ το έχω ταισει κ αλλάξει. Δεν ξέρω μπορεί να σου λέω κ βλακείες!! Πότε βγαίνουν με το καλό τα μωράκια σου;

Ευχαριστώ πολυ 🥰🥰🥰 κάτι τέτοιο σκεφτήκαμε κ εμεις αλλά φοβάμαι ότι αν τα έχουμε αγκαλιά θα μπερδευτουμε πάλι! Σκεφτόμουν αυτό που είπες με την κούνια δηλαδή κόκκινη κορδέλα στην κούνια κόκκινη κλωστή και στο ποδαράκι...κατι τέτοιο!

Δεν ξέρουμε ακόμα! Εμείς υπολογιζουμε την άλλη εβδομάδα αν όλα συνεχίσουν καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Κορίτσια μου, δεν ξέρω εάν πρόλαβα να σας ενημερώσω… 2/3 γεννήσαμε! Είμαστε ήδη στο σπίτι μας… Τα μωρά καλά, εγώ αναρρώνω από την καισαρική κ όλα βαίνουν καλώς! Εύχομαι σε όλες σας να τελειώσει όμορφα το ταξίδι της εγκυμοσύνης κ να ξεκινήσει αυτό της μητρότητας πια… 💚

Nα σας ζησουν τα αγγελουδια σας Βασιλική μου γλυκιά ❤️ να εχουν μια ζωη παραμυθένια και να είναι γερά!

Απίστευτο μου φαίνεται, πότε μας έλεγες για την τεράστια χοριακή σου και πότε ήρθε η μέρα που τα πήρες αγκαλιτσα σου!! με το καλό να ακολουθήσουμε όλες! ❤️ Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Nα σας ζησουν τα αγγελουδια σας Βασιλική μου γλυκιά ❤️ να εχουν μια ζωη παραμυθένια και να είναι γερά!

Απίστευτο μου φαίνεται, πότε μας έλεγες για την τεράστια χοριακή σου και πότε ήρθε η μέρα που τα πήρες αγκαλιτσα σου!! με το καλό να ακολουθήσουμε όλες! ❤️ Σας φιλώ!

@Eva29 μου τι κάνεις; Πως πας με το μωράκι σου;όλα καλά; Σε ποια εβδομάδα βρίσκεσαι τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Βλέπω σιγά σιγά η καθεμία παίρνει τον δρόμο της! 

Εμεις καλά είμαστε, στην αναμονή ακόμα για να έρθουν τα μωράκια μας σπίτι!

Ήθελα να ρωτήσω μήπως κάποια έχει καμια ιδέα για να τα ξεχωρίζουμε! Προς το παρόν λέμε να τους βάλουμε στο ποδαράκι κατι πως είναι ο μαρτης χωρίς άλλα στοιχεία πάνω σε διαφορετικά χρώματα αλλά δεν ξέρω κατά πόσο αυτά τα υλικά κάνουν για μωράκια!

Κάθε ιδέα καλοδεχουμενη!

Γεια σου κορίτσι μ σου έχω γράψει ευχές και στη σελίδα μας στο fb είμαι η glykeria απλά δεν μπορώ με τπτ να βρω πως αλλάζει το ονομα χρηστη...εγώ όταν γέννησα τον μικρούλη μ του ειχα βάλει κανονικά μαρτακι στο χεράκι του απλά επειδή μεγαλώνουν πολυ γρήγορα χρειαζόταν να του τον αλλάζω γτ έπαιρνε πολυ γρήγορα βαρος για να μην το σφίγγει...έχετε σκεφτεί ονοματακια;;;θα μπορούσες να τους βάλεις μαρτακι και να έχει το αρχικό του ονομα ή κάποιο σηματάκι καρδούλα αστεράκι κ τέτοια συνήθως λένε πως οι μαμάδες με τον καιρό τα ξεχωρίζουν ολο και κάποια διαφορά έχουν στα χαρακτηριστικά τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Κορίτσια μου, δεν ξέρω εάν πρόλαβα να σας ενημερώσω… 2/3 γεννήσαμε! Είμαστε ήδη στο σπίτι μας… Τα μωρά καλά, εγώ αναρρώνω από την καισαρική κ όλα βαίνουν καλώς! Εύχομαι σε όλες σας να τελειώσει όμορφα το ταξίδι της εγκυμοσύνης κ να ξεκινήσει αυτό της μητρότητας πια… 💚

Τι ωραία που είστε σπιτάκι σας οι πρώτες μέρες είναι λίγο δύσκολες μέχρι  να αναρρωσεις και εσύ κοριτσι μου μετά μπαίνουν και αυτά σε μια σειρουλα...Να ξέρεις πως είναι και πολύ πιο εύκολη εποχή αυτή που μας έτυχαν οι γέννες μας γτ ερχετε γρήγορα οι άνοιξη και βγαίνουμε έξω με τα μικρούλια και παίρνανε πιο εύκολα οι μερες από ότι να είσαι μέσα στον χειμώνα δεν υπάρχουν και τόσες ιώσεις!!!!❣❣❣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...