Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιανουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Avocando είπε:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλες!! Εγώ πιθανή ημερομηνία 16/1, έχει πάρει θέση ο μικρούλης αλλά είναι ψηλά ακόμα κ δεν έχω καμία ενόχληση, δε βλέπω να βιαζεται να κατέβει.. 

Βλαστοκύτταρα θα κάνουμε κ εμείς δωρεά, κάναμε αίτηση και παραλάβαμε την τσαντουλα με τον εξοπλισμό. 

Εμάς στην Κρήτη δεν κάνουν επισκληριδιο στα δημόσια νοσοκομεία δυστυχώς.. Στην Αθήνα κάνουν απ'όσο ξέρω από φίλες που έχουν γεννήσει. 

Είναι το πρώτο μας μωρό, έχω αρκετό άγχος. Νιώθω ότι θα στέκω συνέχεια πάνω του οταν κοιμάται να βλέπω αν αναπνέει.. Μας έχουν δώσει λίκνο next to me, αλλά να ρωτήσω με τι το σκεπάζουμε Ιανουάριο? Οκ ζιπουνακι, φορμακι, κ σκέπασμα με κουβερτουλα? Φοβάμαι οτι δε θα καταλαβαίνω αν κρυώνει ή ζεσταίνεται. 

Ευχαριστώ κ με το καλό να έρθουν υγιή μωράκια σε όλες μας ❤️

Καλησπέρα κορίτσι μου! Καλή χρονιά, χρόνια πολλά, με υγεία κ ευτυχία!!!! Εμείς είμαστε πολύ κοντά.... Θα γεννήσω στις 18! 

Όντως δεν κάνουν επισκληρίδιο????? Γιατί? Απίστευτο μου φαίνεται

Εγώ κ τον μικρό μου που γεννήθηκε Φεβρουάριο τον σκέπαζα με ένα κουβερτάκι.... Θα καταλαβαίνεις την θερμοκρασία του πρώτα από τα χεράκια, αν είναι παγωμένα κ για σιγουριά στην πλατούλα αν είναι δροσερό ή ιδρωμένο 

Με το καλό κορίτσι μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 451
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλή χρονιά κορίτσια. Εγώ είμαι 28/01 κ όσο περνάει ο καιρός φοβάμαι ολο κ πιο πολύ, ελπίζω εδώ να κάνουν επισκληριδιο. Μακάρι να πάνε όλα καλά σε ολες μας και να είναι πανευκολο❤️.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η A8anasia είπε:

Καλή χρονιά κορίτσια. Εγώ είμαι 28/01 κ όσο περνάει ο καιρός φοβάμαι ολο κ πιο πολύ, ελπίζω εδώ να κάνουν επισκληριδιο. Μακάρι να πάνε όλα καλά σε ολες μας και να είναι πανευκολο❤️.

Με το καλό κορίτσι μου. Μην αγχώνεσαι! Είναι πολύ λογικό να σε πιάνει φόβος όσο πλησιάζει ο καιρός, αλλά να θυμάσαι ότι είναι στην φύση μας να μπορούμε να το αντιμετωπίσουμε όλο αυτό!!! Είμαστε γυναίκες... κρύβουμε απίστευτη δύναμη μέσα μας ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα, τώρα γυρίσαμε από το γιατρό. Η μικρή δεν έχει εδραιωθει,το αμνιακό μου είναι αυξημένο κ ο τράχηλος κλειστος. Οπότε κλείσαμε ραντεβού για Σάββατο πρωί στο Μητέρα για πρόκληση τοκετού! Η αλήθεια είναι πως το ραντεβού με αγχωσε, ενώ τόσες μερες είμαι χαλαρή! Με κόπο βρήκαμε να κάνουμε PCR για να το έχουν έτοιμο όταν μπούμε μέσα γιατί λόγω της αργίας αύριο δεν βρίσκαμε, όμως όλα καλά. Όλα είναι έτοιμα κ το μόνο που μένει είναι να λιώσω στον ύπνο μέχρι τότε 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mariaki_k είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, τώρα γυρίσαμε από το γιατρό. Η μικρή δεν έχει εδραιωθει,το αμνιακό μου είναι αυξημένο κ ο τράχηλος κλειστος. Οπότε κλείσαμε ραντεβού για Σάββατο πρωί στο Μητέρα για πρόκληση τοκετού! Η αλήθεια είναι πως το ραντεβού με αγχωσε, ενώ τόσες μερες είμαι χαλαρή! Με κόπο βρήκαμε να κάνουμε PCR για να το έχουν έτοιμο όταν μπούμε μέσα γιατί λόγω της αργίας αύριο δεν βρίσκαμε, όμως όλα καλά. Όλα είναι έτοιμα κ το μόνο που μένει είναι να λιώσω στον ύπνο μέχρι τότε 😁

Ξεκουράσου τώρα που μπορείς!!! Έρχεται το μπεμπάκι σου! Εγώ είμαι σε μια φάση που δεν ξέρω τελικά τι θα γίνει..... έχουμε θετικά κρούσματα στην οικογένεια μου κ ανησυχώ μήπως έχω κολλήσει! Αν έχει συμβεί δεν ξέρω πώς θα πάει το θέμα της γέννας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Ξεκουράσου τώρα που μπορείς!!! Έρχεται το μπεμπάκι σου! Εγώ είμαι σε μια φάση που δεν ξέρω τελικά τι θα γίνει..... έχουμε θετικά κρούσματα στην οικογένεια μου κ ανησυχώ μήπως έχω κολλήσει! Αν έχει συμβεί δεν ξέρω πώς θα πάει το θέμα της γέννας 

Εύχομαι @Froufro μου να είναι όλα καλά και για σένα κ για το μπεμπακι σου και να μην έχεις κολλήσει. Σας στέλνουμε όλη μας την θετική ενέργεια και την αγάπη 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mariaki_k είπε:

Εύχομαι @Froufro μου να είναι όλα καλά και για σένα κ για το μπεμπακι σου και να μην έχεις κολλήσει. Σας στέλνουμε όλη μας την θετική ενέργεια και την αγάπη 🥰

Ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου, να είσαι καλά! Με το καλό το μωράκι σου... όπου να ναι θα το κρατήσεις αγκαλιά!!! Όταν θα βρεις χρόνο να μας στείλεις την εμπειρία σου ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,από χθες το μεσημέρι στις 12:35 κρατάω αγκαλιά ένα πανέμορφο κορίτσι,ένα θαύμα που ακόμα το κοιτάμε κ δεν μπορούμε να συνειδητοποιήσουμε πως είναι δικόας κ αύριοαλλον θα το πάρουμε μαζί μας σπίτι. Ότι κ να πω δεν μπορώ να περιγράψω πως νιώθω. Όσες το έχετε ζήσει καταλαβαίνετε κ όσες είστε σαν εμένα που το ζει πρωτη φορά ετοιμαστείτε να τα χάσετε!

Ξεκινήσαμε λοιπόν Σάββατο πρωί στις 7 Στο μητέρα πρόκληση τοκετού κ μπήκαμε εν τέλει με καισαρική γιατί δεν έκανε ούτε εγώ διαστολή ούτε η μικρη κατέβαινε. Επίσης ήταν μπλεγμένη στο κεφάλι με τον λώρο κ αποδείχτηκε κ μεγάλη για μένα που εκτός από το ότι δεν άνοιγε ο τράχηλος έχω κ στενό κόλπο. 

3.090γρ και 50 πόντοι,ειλικρινά δεν ξέρω που χωράγε 😁😁

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Mariaki_k είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,από χθες το μεσημέρι στις 12:35 κρατάω αγκαλιά ένα πανέμορφο κορίτσι,ένα θαύμα που ακόμα το κοιτάμε κ δεν μπορούμε να συνειδητοποιήσουμε πως είναι δικόας κ αύριοαλλον θα το πάρουμε μαζί μας σπίτι. Ότι κ να πω δεν μπορώ να περιγράψω πως νιώθω. Όσες το έχετε ζήσει καταλαβαίνετε κ όσες είστε σαν εμένα που το ζει πρωτη φορά ετοιμαστείτε να τα χάσετε!

Ξεκινήσαμε λοιπόν Σάββατο πρωί στις 7 Στο μητέρα πρόκληση τοκετού κ μπήκαμε εν τέλει με καισαρική γιατί δεν έκανε ούτε εγώ διαστολή ούτε η μικρη κατέβαινε. Επίσης ήταν μπλεγμένη στο κεφάλι με τον λώρο κ αποδείχτηκε κ μεγάλη για μένα που εκτός από το ότι δεν άνοιγε ο τράχηλος έχω κ στενό κόλπο. 

3.090γρ και 50 πόντοι,ειλικρινά δεν ξέρω που χωράγε 😁😁

 

Κορίτσι μου να σου ζήσει! Εύχομαι να έχει μια ζωή γεμάτη υγεία κ αμέτρητες υπέροχες στιγμές ευτυχίας! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mariaki_k είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,από χθες το μεσημέρι στις 12:35 κρατάω αγκαλιά ένα πανέμορφο κορίτσι,ένα θαύμα που ακόμα το κοιτάμε κ δεν μπορούμε να συνειδητοποιήσουμε πως είναι δικόας κ αύριοαλλον θα το πάρουμε μαζί μας σπίτι. Ότι κ να πω δεν μπορώ να περιγράψω πως νιώθω. Όσες το έχετε ζήσει καταλαβαίνετε κ όσες είστε σαν εμένα που το ζει πρωτη φορά ετοιμαστείτε να τα χάσετε!

Ξεκινήσαμε λοιπόν Σάββατο πρωί στις 7 Στο μητέρα πρόκληση τοκετού κ μπήκαμε εν τέλει με καισαρική γιατί δεν έκανε ούτε εγώ διαστολή ούτε η μικρη κατέβαινε. Επίσης ήταν μπλεγμένη στο κεφάλι με τον λώρο κ αποδείχτηκε κ μεγάλη για μένα που εκτός από το ότι δεν άνοιγε ο τράχηλος έχω κ στενό κόλπο. 

3.090γρ και 50 πόντοι,ειλικρινά δεν ξέρω που χωράγε 😁😁

 

Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου γερό και καλότυχο να είναι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσιαααααααα ❤️ 

Την Παρασκευή το πρωί 9:25 ήρθε και εμένα ο έρωτας μου ❤️

μπήκαμε με πρόκληση την Παρασκευή στις 12:30 τα ξημερώματα αλλά τελικά κάναμε καισαρική γιατί δεν κατέβαινε σωστά και ήταν και μικρός ο ομφάλιος λώρος! 

Είναι τρομεροοο δεν μπορώ να το πιστέψω ! Έχω τρελαθειειειειειει!!! 

με το καλό σε όλες σας κορίτσια μου ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Annast είπε:

Κορίτσιαααααααα ❤️ 

Την Παρασκευή το πρωί 9:25 ήρθε και εμένα ο έρωτας μου ❤️

μπήκαμε με πρόκληση την Παρασκευή στις 12:30 τα ξημερώματα αλλά τελικά κάναμε καισαρική γιατί δεν κατέβαινε σωστά και ήταν και μικρός ο ομφάλιος λώρος! 

Είναι τρομεροοο δεν μπορώ να το πιστέψω ! Έχω τρελαθειειειειειει!!! 

με το καλό σε όλες σας κορίτσια μου ❤️❤️❤️

Να σου ζήσει κ εσένα κοπέλα μου! Όλα τα καλά εύχομαι!!!! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες τις υποψήφιες μανούλες! Είμαι στις μέρες μου και ο γιατρός μου έδωσε παράταση μέχρι 20/01!

τον τελευταίο καιρό άλλαζε συνέχεια η ΠΗΤ μου! Σας έτυχε και εσάς;! Τελευταία φορά μου είπε ότι είναι στις 17/01 και ότι θα πάρουμε και λίγες μέρες από τη 40η βδομάδα!

Σήμερα θα πάω να με δει κολπικά και αγχώνομαι κάπως γι αυτή την εξέταση διότι είπε πως θα με «ξύσει» και θα με πονέσει λίγο! Προς το παρόν έχω ελάχιστες συσπάσεις τα βραδια που ξαπλώνω και τις πρωινές ώρες! Πίστευα ότι θα ξεκινούσε η διαδικασία του τοκετού αυθόρμητα αλλά μάλλον δεν τη γλιτώνω την πρόκληση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/7/2021 at 9:52 ΜΜ, ο/η Linaaa είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Κι εγω μανουλα του Ιανουαριου! ΠΗΤ 20/01/2022 ευχομαι σε ολες μια υπεροχη εγκυμοσυνη! Να τα λεμε να βοηθαμε η μια την αλλη!

Κορίτσι μου έχουμε ίδια ημέρα! Ήρθε το μωράκι σου ή είστε στην αναμονή;!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα μανούλες Ιανουαρίου!! Ήρθε κ μας ο μπεμπακος μας 16/1 με ΠΗΤ 16/1 στην ώρα του!! Γεννησαμε φυσιολογικά μετά από 15 ωρες.. Άργησα να ερθω σε πλήρη διαστολή αλλά μετά γέννησα εύκολα σε μια ώρα. 

Κοιτάμε το μωρό κ κλαίμε σε άκυρες φάσεις.. Είναι δικό μας ❤️. Τώρα ξενύχτια, εξάντληση, αλλά κ αυτά στο πρόγραμμά είναι οπότε προσπαθω να μην απογοητευτώ από τώρα. 🍭👩‍👩‍👦

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Avocando είπε:

Καλησπέρα μανούλες Ιανουαρίου!! Ήρθε κ μας ο μπεμπακος μας 16/1 με ΠΗΤ 16/1 στην ώρα του!! Γεννησαμε φυσιολογικά μετά από 15 ωρες.. Άργησα να ερθω σε πλήρη διαστολή αλλά μετά γέννησα εύκολα σε μια ώρα. 

Κοιτάμε το μωρό κ κλαίμε σε άκυρες φάσεις.. Είναι δικό μας ❤️. Τώρα ξενύχτια, εξάντληση, αλλά κ αυτά στο πρόγραμμά είναι οπότε προσπαθω να μην απογοητευτώ από τώρα. 🍭👩‍👩‍👦

Καλησπέρα κορίτσι μου!! Να σου ζήσει! Γερό κ ευτυχισμένο να είναι στη ζωή του ❤

Κ εγώ γέννησα το κοριτσάκι μου 18 του μήνα 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Avocando @Froufroνα σας ζήσουν κορίτσια μου! Γερά και ευτυχισμένα τα παιδάκιαας σε όλη τους την ζωή!

Πώς είστε? Πως τα πάτε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Mariaki_k είπε:

@Avocando @Froufroνα σας ζήσουν κορίτσια μου! Γερά και ευτυχισμένα τα παιδάκιαας σε όλη τους την ζωή!

Πώς είστε? Πως τα πάτε? 

Να είσαι καλά κορίτσι μου!!! Μια χαρά είμαστε δώξα τω θεώ! Εσύ πως είσαι? Πώς τα πάτε με το μωράκι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Mariaki_k είπε:

@Avocando @Froufroνα σας ζήσουν κορίτσια μου! Γερά και ευτυχισμένα τα παιδάκιαας σε όλη τους την ζωή!

Πώς είστε? Πως τα πάτε? 

Εντάξει κλασσικά τα ξενύχτια μας ζοριζουν λίγο.. Κανει βέβαια κ κάτι 3ωρα κάποιες φορές κ ξεκουραζομαστε. Επίσης ζορίστηκα πολύ στην αρχη με το θηλασμο γιατι μου έκανε πληγες, έτρεχε αίμα κ αναγκαστικα να βάλω ψευδοθηλες μέχρι να επουλωθουν λιγο. Ευτυχώς σε μια βδομάδα τις έκοψα. Ακόμα πονάω λιγάκι αλλά είναι καλύτερα κάθε μέρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Avocando είπε:

Εντάξει κλασσικά τα ξενύχτια μας ζοριζουν λίγο.. Κανει βέβαια κ κάτι 3ωρα κάποιες φορές κ ξεκουραζομαστε. Επίσης ζορίστηκα πολύ στην αρχη με το θηλασμο γιατι μου έκανε πληγες, έτρεχε αίμα κ αναγκαστικα να βάλω ψευδοθηλες μέχρι να επουλωθουν λιγο. Ευτυχώς σε μια βδομάδα τις έκοψα. Ακόμα πονάω λιγάκι αλλά είναι καλύτερα κάθε μέρα. 

😖 Δεν παίζεται αυτός ο πόνος στις θηλές! Το είχα πάθει στο προηγούμενο μωρό... τώρα ευτυχώς πιάσαμε μια χαρά. Φαντάζομαι θα ξέρεις για την purelan... την αναφέρω σε περίπτωση που δεν έτυχε να στην πει κάποιος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανουλες!!! Να σας ζήσουν τα μωράκια σας ❤️❤️❤️❤️

Εγώ έχω Π.Η.Τ  4/2 έχει κατέβει χαμηλά ο μπέμπης μας αλλά δεν έχω πόνους τίποτα ακόμα.. Ο γιατρός δεν μας δίνει καμία παράταση το συζητήσαμε και είπε ότι αν δεν έχει έρθει μέχρι την Πέμπτη την Παρασκευή στην ΠΗΤ μπαίνουμε με πρόκληση.... 

Έχω αγχωθεί πολύ.. φοβάμαι μην καταλήξω σε αναίτια καισαρική...

Πείτε καμιά ιδέα βρε κορίτσια πως να επισπεύσω τον τοκετό εκτός από σεξ και περπάτημα. Δεν θέλω με τίποτα να μπω με πρόκληση είμαι πολύ στενοχωρημένη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Poli91 είπε:

Καλησπέρα μανουλες!!! Να σας ζήσουν τα μωράκια σας ❤️❤️❤️❤️

Εγώ έχω Π.Η.Τ  4/2 έχει κατέβει χαμηλά ο μπέμπης μας αλλά δεν έχω πόνους τίποτα ακόμα.. Ο γιατρός δεν μας δίνει καμία παράταση το συζητήσαμε και είπε ότι αν δεν έχει έρθει μέχρι την Πέμπτη την Παρασκευή στην ΠΗΤ μπαίνουμε με πρόκληση.... 

Έχω αγχωθεί πολύ.. φοβάμαι μην καταλήξω σε αναίτια καισαρική...

Πείτε καμιά ιδέα βρε κορίτσια πως να επισπεύσω τον τοκετό εκτός από σεξ και περπάτημα. Δεν θέλω με τίποτα να μπω με πρόκληση είμαι πολύ στενοχωρημένη....

Καλημέρα κορίτσι μου. Με το καλό το μωράκι σου! Γιατί είναι τόσο πιεστικός ο γιατρός σου? Γιατί να μην δώσετε λιγάκι χρόνο να έρθει μόνο του? Στο κάτω κάτω ότι φτάνεις την ΠΗΤ δεν σημαίνει ότι έχει αργήσει.... πολύ κοντινή μου κοπέλα έφτασε στις 41+2 για να γεννήσει, έχω ακούσει κ για 42 βδομάδες. Πολύ φοβάμαι ότι κάπως σαν να θέλει να ξεμπερδεύει ο γιατρός κ στο τέλος όπως λες μπορεί να σε βάλει κ για καισαρική χωρίς ιδιαίτερο λόγο επειδή δεν έχει υπομονή κ είναι κρίμα..... Εγώ θα έλεγα κατ' αρχήν να μην δεχτείς έτσι εύκολα την πρόκληση, να του ξεκαθαρίσεις ότι θες να περιμένεις λίγο, δικό σου σώμα είναι, εσύ αποφασίζεις!!!!! Επίσης υπάρχουν κάποιες ασκήσεις που βοηθούν να ξεκινήσει πιο γρήγορα ο τοκετός, ψάξε λίγο στο ίντερνετ κ σίγουρα θα βρεις βίντεο να σε βοηθήσουν. Εύχομαι να πάνε όλα όπως τα θες ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Με το καλό το μωράκι σου! Γιατί είναι τόσο πιεστικός ο γιατρός σου? Γιατί να μην δώσετε λιγάκι χρόνο να έρθει μόνο του? Στο κάτω κάτω ότι φτάνεις την ΠΗΤ δεν σημαίνει ότι έχει αργήσει.... πολύ κοντινή μου κοπέλα έφτασε στις 41+2 για να γεννήσει, έχω ακούσει κ για 42 βδομάδες. Πολύ φοβάμαι ότι κάπως σαν να θέλει να ξεμπερδεύει ο γιατρός κ στο τέλος όπως λες μπορεί να σε βάλει κ για καισαρική χωρίς ιδιαίτερο λόγο επειδή δεν έχει υπομονή κ είναι κρίμα..... Εγώ θα έλεγα κατ' αρχήν να μην δεχτείς έτσι εύκολα την πρόκληση, να του ξεκαθαρίσεις ότι θες να περιμένεις λίγο, δικό σου σώμα είναι, εσύ αποφασίζεις!!!!! Επίσης υπάρχουν κάποιες ασκήσεις που βοηθούν να ξεκινήσει πιο γρήγορα ο τοκετός, ψάξε λίγο στο ίντερνετ κ σίγουρα θα βρεις βίντεο να σε βοηθήσουν. Εύχομαι να πάνε όλα όπως τα θες ❤

@Froufro εσύ πολύ καλά τα λες αλλά αυτός δεν παίρνει από λόγια!

Όταν του λες τη γνώμη σου νευριάζει και σε ειρωνεύεται! Οκ είναι καθηγητής 75αρης αλλά μάλλον έχει έρθει η ώρα να πάει σπίτι του μόνο και μόνο για την απαράδεκτη συμπεριφορά του...

Έχω τσακωθεί ήδη μια φορά μαζί του για την κολπική εξεταση στις 36 εβδομάδες και μου απάντησε ειρωνικά και με απαξιωτικό τροπο...εν τελη δεν την έκανε αλλά με εξετασε χωρίς να με ρωτήσει την επόμενη φορά.

Μετά από αυτό πήγα στο Αρεταίειο αλλά δεν με δέχτηκαν εκεί μέχρι τις 20 εβδομάδες σε δέχονται... 

Στο μεταξύ nst δεν μου έχει κάνει ποτέ  και φοβάμαι να πάρω το ρίσκο από μόνη μου να το τραβήξω γτ στην ουσία είναι σαν να είμαι χωρίς παρακολούθηση...

Δύο μέρες μόνο κλαίω έχω απελπιστει.

Σ ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου ας μην σας γεμίζω με αρνητική ενέργεια και τα δικά μου θέματα! 

Μακάρι να έχει αίσιο τέλος αυτή η περιπέτεια μου 🙏❤️🥰

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Poli91 είπε:

@Froufro εσύ πολύ καλά τα λες αλλά αυτός δεν παίρνει από λόγια!

Όταν του λες τη γνώμη σου νευριάζει και σε ειρωνεύεται! Οκ είναι καθηγητής 75αρης αλλά μάλλον έχει έρθει η ώρα να πάει σπίτι του μόνο και μόνο για την απαράδεκτη συμπεριφορά του...

Έχω τσακωθεί ήδη μια φορά μαζί του για την κολπική εξεταση στις 36 εβδομάδες και μου απάντησε ειρωνικά και με απαξιωτικό τροπο...εν τελη δεν την έκανε αλλά με εξετασε χωρίς να με ρωτήσει την επόμενη φορά.

Μετά από αυτό πήγα στο Αρεταίειο αλλά δεν με δέχτηκαν εκεί μέχρι τις 20 εβδομάδες σε δέχονται... 

Στο μεταξύ nst δεν μου έχει κάνει ποτέ  και φοβάμαι να πάρω το ρίσκο από μόνη μου να το τραβήξω γτ στην ουσία είναι σαν να είμαι χωρίς παρακολούθηση...

Δύο μέρες μόνο κλαίω έχω απελπιστει.

Σ ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου ας μην σας γεμίζω με αρνητική ενέργεια και τα δικά μου θέματα! 

Μακάρι να έχει αίσιο τέλος αυτή η περιπέτεια μου 🙏❤️🥰

 

Γλυκιά μου μου μην το σκέφτεσαι! Γι'αυτό είμαστε όλες εδώ για να βοηθάμε και να βοηθιόμαστε... Ακούγεται απαράδεκτη η συμπεριφορά του και είναι λογικό να είσαι τόσο προβληματισμένη, αλλά όπως σου είπα είναι το σώμα σου, αν θες κάτι θα το απαιτήσεις κ ας σε ειρωνεύεται! Παρ' όλα αυτά θα σου κάνουν καλό οι ασκήσεις που σου ανέφερα!

Ερώτηση.... σε ενδιαφέρει γιατρός ιδιωτικού? Αν ναι, θα ήθελες να σε στείλω στη γιατρό μου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...