Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιανουαρίου 2022


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 451
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κορίτσια μου! @Mariaki_k @Iwannatz

Με το καλοοοο! ❤️❤️❤️

Εμένα πιθανή ημερομηνία τοκετού 7 Ιανουαρίου το 2021! 

14+4 εβδομάδες και ακόμα να αποκτήσω όρεξη! 

Εσείς πώς είστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Iwannatz είπε:

Καλημέρα!! Με το καλο και σε εσένα!! Και εγώ ακόμα δεν έχω όρεξη..

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! 

Ελπίζω να μην κρατήσει πολύ αυτό γιατί είμαι κάθε μέρα όλη μέρα σπίτι χωρίς να κάνω τίποτα .. μόνο φαγητό ύπνο και τηλεόραση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Annast είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! 

Ελπίζω να μην κρατήσει πολύ αυτό γιατί είμαι κάθε μέρα όλη μέρα σπίτι χωρίς να κάνω τίποτα .. μόνο φαγητό ύπνο και τηλεόραση..

Έτσι και εγώ ξάπλα και τηλεόραση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου, ΠΗΤ 11/01.  Είμαι 14 +2 και είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη. εγώ άρχισα να τρώω αυτή την εβδομάδα, δεν είχα έμετους απλά πρηζοταν το στομάχι μου ακόμα κ νερό όταν έπινα. Τώρα ήμουν μια βδομάδα στο κρεβάτι λόγω λήψης τροφοβλάστη,τα πρώτα αποτελέσματα δείχνουν να είναι όλα καλά,περιμένω τα οριστικά κ την άδεια από τον γιατρό μου από Δευτέρα που θα πάω για τον υπέρηχο,για να αρχίσω να κινούμαι λιγάκι κ να το χαρώ πλέον χωρίς άγχος! 

Μια καλή εγκυμοσύνη εύχομαι σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Mariaki_k είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, ΠΗΤ 11/01.  Είμαι 14 +2 και είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη. εγώ άρχισα να τρώω αυτή την εβδομάδα, δεν είχα έμετους απλά πρηζοταν το στομάχι μου ακόμα κ νερό όταν έπινα. Τώρα ήμουν μια βδομάδα στο κρεβάτι λόγω λήψης τροφοβλάστη,τα πρώτα αποτελέσματα δείχνουν να είναι όλα καλά,περιμένω τα οριστικά κ την άδεια από τον γιατρό μου από Δευτέρα που θα πάω για τον υπέρηχο,για να αρχίσω να κινούμαι λιγάκι κ να το χαρώ πλέον χωρίς άγχος! 

Μια καλή εγκυμοσύνη εύχομαι σε όλες!

Καλημέρα!! Σου εύχομαι να είναι τέλεια τα αποτελέσματα!! Με το καλό το μωράκι σου και να έχεις μια καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/7/2021 at 11:58 ΜΜ, ο/η Mariaki_k είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, ΠΗΤ 11/01.  Είμαι 14 +2 και είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη. εγώ άρχισα να τρώω αυτή την εβδομάδα, δεν είχα έμετους απλά πρηζοταν το στομάχι μου ακόμα κ νερό όταν έπινα. Τώρα ήμουν μια βδομάδα στο κρεβάτι λόγω λήψης τροφοβλάστη,τα πρώτα αποτελέσματα δείχνουν να είναι όλα καλά,περιμένω τα οριστικά κ την άδεια από τον γιατρό μου από Δευτέρα που θα πάω για τον υπέρηχο,για να αρχίσω να κινούμαι λιγάκι κ να το χαρώ πλέον χωρίς άγχος! 

Μια καλή εγκυμοσύνη εύχομαι σε όλες!

 

Καλησπέρα κορίτσι μου ! 

Καλά αποτελέσματα να έχεις σου σου εύχομαι! Θα πάνε όλα τέλεια ! Είμαι σίγουρη ! 

Με το καλοοοοοοο 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από εμένα, δεν βρίσκω άλλο γκρουπ για το 2022 οπότε είπα να ακολουθήσω εδώ κι ας έχω ΠΗΤ Μάρτιο του 22! Με το καλό τα μωράκια μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/7/2021 at 1:28 ΜΜ, ο/η Eva80 είπε:

Καλησπέρα κι από εμένα, δεν βρίσκω άλλο γκρουπ για το 2022 οπότε είπα να ακολουθήσω εδώ κι ας έχω ΠΗΤ Μάρτιο του 22! Με το καλό τα μωράκια μας! 

Έχω ανοίξει σήμερα ένα νέο νήμα για μωράκια Μαρτίου αν θέλεις έλα να τα πούμε ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eva80 Καλησπερααααα! 

Με το καλό το μωράκι σου!!!!!

Εμείς πάθαμε το άλλο , πριν ένα μήνα μας είπε ο γιατρός ότι είναι 100% κορίτσι... Πάρτυ χαμός, είχαμε προετοιμαστεί ψυχολογικά είχαμε κάνει σχέδια στο μυαλό μας και πάνω από όλα εγώ είχα τρελαθεί από την χαρά μου γιατί ήθελα πάρα πολύ ένα κοριτσάκι...

Προχθές που πήγαμε στον γιατρό ξανά μας είπε ότι τελικά έχουμε αγοράκι...

Γερό να είναι το παιδάκι δεν το συζητάμε αλλά είχα χαρεί τόσο πολύ και είχα κάνει τόσα σχέδια ... 

Ξέρω είναι εγωιστικό αυτό που σκέφτομαι αλλά μου ήρθε κάπως ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eva80Με το καλό,γερό να είναι το παιδάκι κ στην τελική ότι κ να λέμε,εκείνο θα επιλέξει τι θα είναι. 

Μου θύμησες την μητέρα μου, έχοντας ήδη έμενα,στην δεύτερη εγκυμοσύνη της της λένε είναι κορίτσι. Μέχρι κ τον 7ο που της κάνει υπέρηχο αλλος γιατρός κ της λέει καλέ ποιο κορίτσι ? Εδώ δεν βλέπεις που τα ξύνει κιόλας? 😂😂😂Κλάμα,κακό η μάνα μου,μέχρι που τους έλεγε δεν το θέλω παρτέ το. 

περιττό να σου πω πως ο γιος της είναι η αδυναμία της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια! Κι εγω μανουλα του Ιανουαριου! ΠΗΤ 20/01/2022 ευχομαι σε ολες μια υπεροχη εγκυμοσυνη! Να τα λεμε να βοηθαμε η μια την αλλη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Linaaa είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Κι εγω μανουλα του Ιανουαριου! ΠΗΤ 20/01/2022 ευχομαι σε ολες μια υπεροχη εγκυμοσυνη! Να τα λεμε να βοηθαμε η μια την αλλη!

Καλημέρα!! Με το καλό και σε εσένα!! Μαθαμε φύλο επιτέλους μετά από 2 γιους έρχεται και η κόρη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω τι ωραία ρε κορίτσια !! Εσεις πως είστε αυτές τις μέρες; Εμένα η κοιλίτσα μου έχει γίνει τεράστια και γενικά έχω και μερικές φορές το στομάχι μου ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κλεισμένη στο σπίτι με το αιρκοντίσιον, τον ανεμιστήρα κ το σκυλουκο! Γεράκος αυτός,εγκυμονούσα εγώ, περνάμε 3η καραντίνα 😁😁

Που θα πάει θα περάσει κορίτσια ο καύσωνας υπομονή!

Εγώ δυσκολευομαι να φάω το μεσημέρι λόγω της ζέστης, κατά τ'αλλα όλα καλά δείχνουν. Τα αποτελέσματα της τροφοβλάστη δεν τα έχω πάρει ακόμα στα χέρια μου, αλλά τηλεφωνικά είπαν στο γιατρό πως δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα κ έτσι ηρέμησα κ εγώ. 

Τώρα έχω μπει στην διαδικασία να βάζω συνέχεια το χέρι στην κοιλιά μήπως κ νιώσω κάτι,αλλά η σκατουλα τίποτα ακόμα 😂

@Iwannatz Άντε με το καλό η κορακλα 🌹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια σε ολες και με το καλο να κρατησουμε ολες μας γερα μωρακια! Εχω ΠΗΤ 3/2 οποτε ειμαι και λιγο οριακα μανουλα Ιανουαριου! Θα χαρω να τα λεμε με ολες σας κι εδω οποτε θελετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω μήπως έχετε ιδέα ...

Θα ταξιδέψω αύριο με αεροπλάνο για μια ώρα.. ρώτησα τον γιατρό μου και μου είπε πως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα . Απλά ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποια αν δίνουν στο αεροπλάνο ειδική ζώνη για εγκύους...

Άλλο ένα θέμα που με απασχολεί είναι ότι είμαι με αναρρωτική άδεια (λόγο κακής συμπεριφοράς εργοδότη) από το τέλος Μαίου και ακόμα δεν έχω περάσει επιτροπή ούτε έχουν μπει λεφτά ... 

Έχει κάποια παρόμοιες εμπειρίες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Annast είπε:

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω μήπως έχετε ιδέα ...

Θα ταξιδέψω αύριο με αεροπλάνο για μια ώρα.. ρώτησα τον γιατρό μου και μου είπε πως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα . Απλά ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποια αν δίνουν στο αεροπλάνο ειδική ζώνη για εγκύους...

Άλλο ένα θέμα που με απασχολεί είναι ότι είμαι με αναρρωτική άδεια (λόγο κακής συμπεριφοράς εργοδότη) από το τέλος Μαίου και ακόμα δεν έχω περάσει επιτροπή ούτε έχουν μπει λεφτά ... 

Έχει κάποια παρόμοιες εμπειρίες;

Καλημερα κοριτσι μου! Δυστυχως δε ξερω να σε βοηθησω ουτε για τη μια ουτε για την αλλη περιπτωση. Πιστευω ομως οτι στο αεροπλανο θα εχουν καποια ζωνη για εγκυους εαν το ζητησεις απο αεροσυνοδο. Ισως καποιο αλλο κοριτσι που εχει ταξιδεψει προσφατα να ξερει, καλο σου ταξιδι κ με ασφαλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariaki_k καλη επιτυχια κ καλα αποτελεσματα στις εξετασεις σου να ευχηθω κι εγω με τη σειρα μου κοριτσι μου, να σας πανε ολα καλα! Αν επιτρεπεται για ποιο λογο κανατε τροφοβλαστη ? Λογω ηλικιας ή υπηρχε καποιο ευρημα σε αυχενικη? Αν θες στειλε μου κ σε πμ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Annast είπε:

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω μήπως έχετε ιδέα ...

Θα ταξιδέψω αύριο με αεροπλάνο για μια ώρα.. ρώτησα τον γιατρό μου και μου είπε πως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα . Απλά ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποια αν δίνουν στο αεροπλάνο ειδική ζώνη για εγκύους...

Άλλο ένα θέμα που με απασχολεί είναι ότι είμαι με αναρρωτική άδεια (λόγο κακής συμπεριφοράς εργοδότη) από το τέλος Μαίου και ακόμα δεν έχω περάσει επιτροπή ούτε έχουν μπει λεφτά ... 

Έχει κάποια παρόμοιες εμπειρίες;

Καλημέρα!! Εδώ ταξιδέψει εγώ με αεροπλάνο στν 5ο μήνα,να σου πω για ζώνη δεν ξέρω γιατί δεν είχα καθόλου κοιλιά οπότε δέθηκα με του καθίσματος,απλά είχα πιο καλή προσοχή με έβαλαν σε ασανσέρ και στ λεωφορειακή πρώτη για να κάθομαι.στο άλλο σου ερώτημα δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@AnnastαΧ! Ούτε εγώ ξέρω να σου πω κάτι και γιατί δεν έχω ταξιδέψει και γιατί είμαι άνεργη οπότε δεν γνωρίζω τπτ για τις αποζημιώσεις. 

@Bonbonαρχικά μου είχε πει ο γιατρός ότι συνιστάται να γίνει λόγω ηλικίας,είμαι 37, αλλά θα κάναμε πρώτα αυχενική κ θα βλέπαμε μετά αν θα πηγαίναμε για επεμβατική ή nipt. Επειδή όμως ο καλός μου είναι ναυτικός κ όταν μάθαμε ότι τα καταφέραμε είχε 10 μέρες που έφυγε είχαμε το εξής θέμα. Εγώ έχω στιγμα και εδώ δεν υπήρχε τπτ γραπτό να επιβεβαιώσει ότι δεν έχει κ ο άντρας μου και μες στο πουθενά.που βρισκόταν ήταν αδύνατο να εξεταστει έπρεπε να επιβεβαιώσουμε ότι δεν έχει με εξέταση στο έμβρυο. Οπότε μετά από έρευνα του γιατρού μου ρωτώντας γενετιστές κ μέχρι κ το υπουργείο υγείας προχωρήσαμε σε τροφοβλάστη. Στο δείγμα που πήραν κοίταξαν σε ποιο ακριβώς γονίδιο έχω το στίγμα και μετά εξέτασαν του εμβρύου αν έχει περάσει εκεί,γιατί σε περίπτωση που είχε κ ο άντρας μου υπήρχε 25%πιθανοτητα να έχει μεσογειακη αναιμία οπότε θα προχωρούσαμε αμέσως σε διακοπη. Τέλος καλό όμως όλα καλά! Όλα βγήκαν καθαρά κ για σύνδρομα και για όλα! Κ εγώ επιτέλους ηρεμησα κ μπορώ να χαρώ το θαύμα! Ειδικά από προχθές βράδυ που έκανε μπουρμπουληθρες στην κοιλιά μου η κυρία είμαι σαν χαζοχαρουμενη 😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/8/2021 at 12:53 ΜΜ, ο/η Mariaki_k είπε:

@AnnastαΧ! Ούτε εγώ ξέρω να σου πω κάτι και γιατί δεν έχω ταξιδέψει και γιατί είμαι άνεργη οπότε δεν γνωρίζω τπτ για τις αποζημιώσεις. 

@Bonbonαρχικά μου είχε πει ο γιατρός ότι συνιστάται να γίνει λόγω ηλικίας,είμαι 37, αλλά θα κάναμε πρώτα αυχενική κ θα βλέπαμε μετά αν θα πηγαίναμε για επεμβατική ή nipt. Επειδή όμως ο καλός μου είναι ναυτικός κ όταν μάθαμε ότι τα καταφέραμε είχε 10 μέρες που έφυγε είχαμε το εξής θέμα. Εγώ έχω στιγμα και εδώ δεν υπήρχε τπτ γραπτό να επιβεβαιώσει ότι δεν έχει κ ο άντρας μου και μες στο πουθενά.που βρισκόταν ήταν αδύνατο να εξεταστει έπρεπε να επιβεβαιώσουμε ότι δεν έχει με εξέταση στο έμβρυο. Οπότε μετά από έρευνα του γιατρού μου ρωτώντας γενετιστές κ μέχρι κ το υπουργείο υγείας προχωρήσαμε σε τροφοβλάστη. Στο δείγμα που πήραν κοίταξαν σε ποιο ακριβώς γονίδιο έχω το στίγμα και μετά εξέτασαν του εμβρύου αν έχει περάσει εκεί,γιατί σε περίπτωση που είχε κ ο άντρας μου υπήρχε 25%πιθανοτητα να έχει μεσογειακη αναιμία οπότε θα προχωρούσαμε αμέσως σε διακοπη. Τέλος καλό όμως όλα καλά! Όλα βγήκαν καθαρά κ για σύνδρομα και για όλα! Κ εγώ επιτέλους ηρεμησα κ μπορώ να χαρώ το θαύμα! Ειδικά από προχθές βράδυ που έκανε μπουρμπουληθρες στην κοιλιά μου η κυρία είμαι σαν χαζοχαρουμενη 😍😍😍

Μπραβο κοπελα μου! Δοξα τω Θεω, ολα ειναι καλα και τωρα μπορεις να το ευχαριστηθεις οπως λες! Φανταζομαι αγχος που θα τραβηξατε μεχρι να σιγουρευτειτε.....να το χαρεις τωρα οσο μπορεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...