Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιανουαρίου 2022


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια ☺️

Έχω βγάλει τρομερές ραγαδες στην κοιλιά με αποτέλεσμα κάθε βράδυ πριν κοιμηθώ να με τρελαίνουν στην φαγούρα .. 

Έχετε παρόμοια εμπειρία ; Και αν ναι τι κάνατε ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 451
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 13 ώρες, ο/η Annast είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ☺️

Έχω βγάλει τρομερές ραγαδες στην κοιλιά με αποτέλεσμα κάθε βράδυ πριν κοιμηθώ να με τρελαίνουν στην φαγούρα .. 

Έχετε παρόμοια εμπειρία ; Και αν ναι τι κάνατε ;

Γεια σας κορίτσια πως είστε??? 

Κοριτσάκι μου, έχω ξαναπει πως κ εγώ έχω πάρα πολλές ραγάδες από την πρώτη εγκυμοσύνη.....δυστυχώς στο να τις περιορίσω δεν με βοήθησε τίποτα! Αλλά όλα τα προϊόντα, λάδι αμυγδάλου, βαζελίνη, bio oil κλπ με βοηθούσαν στην φαγούρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ γεννησα τν Πέμπτη το μεσημέρι το κοριτσάκι μου! Ήταν να μπω με πρόκληση λόγω κάτι χαλιά εξετάσεων αλλά τελικά όταν πήγαμε να ξεκινήσουμε πρόκληση ήρθε μόνη τς!!! Με το καλό σε όλες να κρατήσετε τα μωράκια σας αγκαλίτσα και καλές γιορτές να έχουμε με υγεία και αγάπη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Iwannatz είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ γεννησα τν Πέμπτη το μεσημέρι το κοριτσάκι μου! Ήταν να μπω με πρόκληση λόγω κάτι χαλιά εξετάσεων αλλά τελικά όταν πήγαμε να ξεκινήσουμε πρόκληση ήρθε μόνη τς!!! Με το καλό σε όλες να κρατήσετε τα μωράκια σας αγκαλίτσα και καλές γιορτές να έχουμε με υγεία και αγάπη!!! 

Ααααχ κορίτσι μου να σου ζήσει!!!!!!!! Τέλειο δώρο Χριστουγέννων! Να είναι γερό κ καλότυχο το μωράκι σου! Κάθε ευτυχία εύχομαι! Να έχετε τις πιο ευτυχισμένες γιορτές ❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Iwannatz είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ γεννησα τν Πέμπτη το μεσημέρι το κοριτσάκι μου! Ήταν να μπω με πρόκληση λόγω κάτι χαλιά εξετάσεων αλλά τελικά όταν πήγαμε να ξεκινήσουμε πρόκληση ήρθε μόνη τς!!! Με το καλό σε όλες να κρατήσετε τα μωράκια σας αγκαλίτσα και καλές γιορτές να έχουμε με υγεία και αγάπη!!! 

Να σου ζήσει κορίτσι μου το κοριτσάκι σου ! Γερό και δυνατό!! 

Πώς είσαι ; Πώς σου φαίνονται όλα ; 

Όταν έχεις χρόνο στείλε μας λεπτομέρειες !! 

❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Να σου ζήσει κορίτσι μου το κοριτσάκι σου ! Γερό και δυνατό!! 

Πώς είσαι ; Πώς σου φαίνονται όλα ; 

Όταν έχεις χρόνο στείλε μας λεπτομέρειες !! 

❤️❤️❤️

Ειμαι πολύ καλά..ούτε ράμματα δεν έχω γεννησα πολυ γρήγορα ευτυχώς αν και δν με έπιασε η επισκληριδιος και πόνεσα πολύ δεν πειράζει χαλάλι τς! Είναι πολύ μικρούλα και πολύ ήσυχη έπιασε αμέσως στήθος οπότε θηλάζουμε αλλά παίρνουμε που και που και συμπλήρωμα..χθες γυρίσαμε και σπίτι και συνάντησε τους μεγάλους αδερφούς..είμαστε όλη τρελαμενοι μαζι τς και ειδικά ο 3χρονος αδερφος που λέει συνέχεια ότι είναι δικιά του! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/12/2021 at 4:17 ΜΜ, ο/η Froufro είπε:

Γεια σας κορίτσια πως είστε??? 

Κοριτσάκι μου, έχω ξαναπει πως κ εγώ έχω πάρα πολλές ραγάδες από την πρώτη εγκυμοσύνη.....δυστυχώς στο να τις περιορίσω δεν με βοήθησε τίποτα! Αλλά όλα τα προϊόντα, λάδι αμυγδάλου, βαζελίνη, bio oil κλπ με βοηθούσαν στην φαγούρα 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.. δυστυχώς δεν με βοηθάει τίποτα με την φαγούρα .. ίσως μόνο λίγο το παγωμένο νερό ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/12/2021 at 6:50 ΜΜ, ο/η Iwannatz είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ γεννησα τν Πέμπτη το μεσημέρι το κοριτσάκι μου! Ήταν να μπω με πρόκληση λόγω κάτι χαλιά εξετάσεων αλλά τελικά όταν πήγαμε να ξεκινήσουμε πρόκληση ήρθε μόνη τς!!! Με το καλό σε όλες να κρατήσετε τα μωράκια σας αγκαλίτσα και καλές γιορτές να έχουμε με υγεία και αγάπη!!! 

Να σου ζησειειειιει 😍😍😍

Γερό και ευτυχισμένο να είναι !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/12/2021 at 6:50 ΜΜ, ο/η Iwannatz είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ γεννησα τν Πέμπτη το μεσημέρι το κοριτσάκι μου! Ήταν να μπω με πρόκληση λόγω κάτι χαλιά εξετάσεων αλλά τελικά όταν πήγαμε να ξεκινήσουμε πρόκληση ήρθε μόνη τς!!! Με το καλό σε όλες να κρατήσετε τα μωράκια σας αγκαλίτσα και καλές γιορτές να έχουμε με υγεία και αγάπη!!! 

Να σου ζήσει κορίτσι μου! Να είναι πάντα γερή κ ευτυχισμένη! Το καλύτερο χριστουγεννιάτικο δώρο για όλους σας 🥰

 

Κορίτσια μου Καλά Χριστούγεννα σε όλες σας!!!!🌟🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Mariaki_k είπε:

Να σου ζήσει κορίτσι μου! Να είναι πάντα γερή κ ευτυχισμένη! Το καλύτερο χριστουγεννιάτικο δώρο για όλους σας 🥰

 

Κορίτσια μου Καλά Χριστούγεννα σε όλες σας!!!!🌟🥰

Καλά Χριστούγεννα κορίτσια! ❤ με αγάπη κ υγεία πάνω από όλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η A8anasia είπε:

Καλησπέρα. Θα γεννήσει καποια κοπέλα στο Ελενα και να ξέρει αν κάνουν επισκληριδιο;

Καλησπέρα κορίτσι μου! Δεν θα γεννήσω εκεί, αλλά δεν μπορεί να μην κάνουν.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Δεν θα γεννήσω εκεί, αλλά δεν μπορεί να μην κάνουν.....

Μακάρι γιατί ακουσα οτι στα δημόσια νοσοκομεία δεν κάνουν και έχω τρομοκρατηθεί λίγο με το θέμα γεννα. Σας ευχαριστώ για την απάντηση 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η A8anasia είπε:

Μακάρι γιατί ακουσα οτι στα δημόσια νοσοκομεία δεν κάνουν και έχω τρομοκρατηθεί λίγο με το θέμα γεννα. Σας ευχαριστώ για την απάντηση 🙂

Δεν νομίζω... δεν έχω κάποια γνωστή που να γέννησε στο συγκεκριμένο, αλλά σε οποιοδήποτε άλλο δημόσιο που έχει τύχει να πάνε δικά μου άτομα ξέρω πώς έχουν κάνει! Με το καλό 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η A8anasia είπε:

Καλησπέρα. Θα γεννήσει καποια κοπέλα στο Ελενα και να ξέρει αν κάνουν επισκληριδιο;

Καλησπέρα, είδα τυχαία το μήνυμα. Μέχρι πριν λίγο καιρό σίγουρα κάνανε, δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι, αλλά έχουν γεννήσει τρεις γνωστές μου εκεί και κάνανε και οι τρεις. Έχω διαβάσει στο φόρουμ εδώ ότι σε κάποια δημόσια στην επαρχία δεν κάνουνε επισκληρίδιο και απορώ πώς γεννάνε οι γυναίκες εκεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας κορίτσια ☺️ 

Χρόνια πολλαααααααα! 

Τι κάνετε ; Πώς είστε ; 

Εμενα ακόμα δεν έχουν σπάσει τα νερά ... Αναμένω μέχρι επτά Ιανουαρίου να δούμε τι θα γίνει .. σήμερα θα πάω και στον γιατρό για έλεγχο ! 

Έχετε καμία πληροφορία σχετικά με τα βλαστοκύτταρα; Δεν ξέρω τι να κάνω .. είναι εξωφρενικό το ποσο που ζητάνε .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Annast είπε:

Γεια σας κορίτσια ☺️ 

Χρόνια πολλαααααααα! 

Τι κάνετε ; Πώς είστε ; 

Εμενα ακόμα δεν έχουν σπάσει τα νερά ... Αναμένω μέχρι επτά Ιανουαρίου να δούμε τι θα γίνει .. σήμερα θα πάω και στον γιατρό για έλεγχο ! 

Έχετε καμία πληροφορία σχετικά με τα βλαστοκύτταρα; Δεν ξέρω τι να κάνω .. είναι εξωφρενικό το ποσο που ζητάνε .. 

Καλησπέρα κορίτσι μου! Χρόνια πολλά!!! Καλά αποτελέσματα να έχεις! Αν θες μετά να μας πεις τα νέα σου....

Για βλαστοκύτταρα εμείς θα τα κάνουμε δωρεά, δεν ξέρω τι γίνεται με τις ιδιωτικές τράπεζες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Χρόνια πολλά!!! Καλά αποτελέσματα να έχεις! Αν θες μετά να μας πεις τα νέα σου....

Για βλαστοκύτταρα εμείς θα τα κάνουμε δωρεά, δεν ξέρω τι γίνεται με τις ιδιωτικές τράπεζες 

Ευχαριστωωωωωωωωω ! 

Ναι θα σας γράψω μόλις τελειώσω ! 

Δωρεά πώς μπορούμε να τα κάνουμε ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Annast είπε:

Ευχαριστωωωωωωωωω ! 

Ναι θα σας γράψω μόλις τελειώσω ! 

Δωρεά πώς μπορούμε να τα κάνουμε ;

Θα βρεις εδώ ότι χρειαστείς!!!

https://hcbb.bioacademy.gr/index.php?option=com_sppagebuilder&view=page&id=22

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Θα βρεις εδώ ότι χρειαστείς!!!

https://hcbb.bioacademy.gr/index.php?option=com_sppagebuilder&view=page&id=22

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ ❤️

Πήγα χθες στον γιατρό αλλά πριν πάω με είχαν πιάσει κάποιοι πόνοι...

Με εξέτασε και μου είπε ο σ ήταν προπαρασκευαστικοι πόνοι.. λογικά από μέρα σε μέρα θα έρθει ο μικρούλης .. αλλιώς Παρασκευή θα μπω με ραντεβού ..

Το μόνο που με στεναχωρεί είναι πως στο Ρέα θα πρέπει να κάνει και ο άντρας μου μοριακό το οποίο λέει βγαίνει μετά από 3-4 ώρες και δεν θα μπορεί να είναι μαζί μου μέχρι να βγει το αποτέλεσμα..

Επίσης η αλήθεια είναι ότι έχω αγχωθει γιατί έχω κάτι πονακια σήμερα πάλι και είμαι τελείως μόνη μου γιατί δουλεύει .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Annast είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ ❤️

Πήγα χθες στον γιατρό αλλά πριν πάω με είχαν πιάσει κάποιοι πόνοι...

Με εξέτασε και μου είπε ο σ ήταν προπαρασκευαστικοι πόνοι.. λογικά από μέρα σε μέρα θα έρθει ο μικρούλης .. αλλιώς Παρασκευή θα μπω με ραντεβού ..

Το μόνο που με στεναχωρεί είναι πως στο Ρέα θα πρέπει να κάνει και ο άντρας μου μοριακό το οποίο λέει βγαίνει μετά από 3-4 ώρες και δεν θα μπορεί να είναι μαζί μου μέχρι να βγει το αποτέλεσμα..

Επίσης η αλήθεια είναι ότι έχω αγχωθει γιατί έχω κάτι πονακια σήμερα πάλι και είμαι τελείως μόνη μου γιατί δουλεύει .

Κοντεύει το μωράκι σου κορίτσι μου!!!! Με το καλό! Εσείς όπως κ να έχει μόλις καταλάβετε πόνους γέννας πάτε κατευθείαν για μοριακό να μην χάνετε χρόνο.... όλα καλά να πάνε!!!!! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, Καλή χρονιά με υγεία και όλες με τα αγγελούδια μας γερά στην αγκαλιά μας! Όλα τα καλά σας εύχομαι και μόνο ευτυχισμένες στιγμές 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρονιά κορίτσια!!!! Υγεία κ ευτυχία στα σπίτια μας ό,τι επιθυμείτε!! Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας να κάνουν ακόμα πιο όμορφη τη νέα χρονιά ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλες!! Εγώ πιθανή ημερομηνία 16/1, έχει πάρει θέση ο μικρούλης αλλά είναι ψηλά ακόμα κ δεν έχω καμία ενόχληση, δε βλέπω να βιαζεται να κατέβει.. 

Βλαστοκύτταρα θα κάνουμε κ εμείς δωρεά, κάναμε αίτηση και παραλάβαμε την τσαντουλα με τον εξοπλισμό. 

Εμάς στην Κρήτη δεν κάνουν επισκληριδιο στα δημόσια νοσοκομεία δυστυχώς.. Στην Αθήνα κάνουν απ'όσο ξέρω από φίλες που έχουν γεννήσει. 

Είναι το πρώτο μας μωρό, έχω αρκετό άγχος. Νιώθω ότι θα στέκω συνέχεια πάνω του οταν κοιμάται να βλέπω αν αναπνέει.. Μας έχουν δώσει λίκνο next to me, αλλά να ρωτήσω με τι το σκεπάζουμε Ιανουάριο? Οκ ζιπουνακι, φορμακι, κ σκέπασμα με κουβερτουλα? Φοβάμαι οτι δε θα καταλαβαίνω αν κρυώνει ή ζεσταίνεται. 

Ευχαριστώ κ με το καλό να έρθουν υγιή μωράκια σε όλες μας ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...