Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιανουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mariaki_k είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!

 

3 μέρες την έβγαλα στο κρεβάτι, με το ζόρι σηκώνομουν για τουαλέτα γιατί πίεζε τόσο πολύ η μικρη μόλις σηκώνομουν που νόμιζα θα φύγει από κάτω 😂😂

Στις 15 έχουμε ραντεβού κ εμεις που μπαίνουμε στον μήνα μας,να δουμε τι γίνεται κ πως προχωράμε. 

Ευτυχώς τα τρέξαμε όλα κ τελειώσαμε. Είμαστε πλέον έτοιμοι, αλλά το καλό που της θέλω να βγει με τον νέο χρόνο η κυρία 😁

Ούτε εγώ μπορώ να ξεχωρίσω ανειναι συσπάσεις ή όχι, πόνο δεν έχω συχνά αλλά τα πετρώματα ναι. Ένα μαγνήσιο κ ένα utrogestan παίρνω κάθε μέρα κ αν κουραστω κ νιώθω τραβήγματα παίρνω κ δεύτερο μαγνησιο.

Μέσα σε 3 εβδομάδες η κοιλιά μου τριπλασιάστηκε,πάλι μικρή μου λένε είναι,αλλά εμένα με δυσκολεύει πλέον. Δεν είχα μαθει κ πότε να έχω βάρος με κουραζει παραπάνω. 

Ανυπομονώ να πάμε κ να με αφήσει πάλι ο γιατρός να περπατησω να.κανω καμιά βόλτα χριστουγεννιάτικη όσο αντέχω.

Να σας πω κάτι όμως βρε κορίτσια,ακόμα δεν το πιστεύω ότι μεγαλώνει ένα ανθρωπάκι μέσα μου, πιάνω την κοιλιά μου κάποιες στιγμές κ δεν το πιστεύω. Δεν ξέρω αν φταίει το πόσο πολύ το επιθυμούσα ή αν είναι συνηθισμένο,αλλά αναρωτιέμαι ακόμα αν είναι αλήθεια.

Καλά μην νομίζεις και εγώ ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει... 

Ρε κορίτσια έχω βγάλει τρομερές ραγαδες στην κοιλιά .. και έχω στεναχωρηθεί .. έχετε καμία καλή κρέμα να προτείνετε ;

Έχω αλλάξει 2-3 αλλά δεν μου κάνουν κάτι .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 451
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Annast είπε:

Καλά μην νομίζεις και εγώ ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει... 

Ρε κορίτσια έχω βγάλει τρομερές ραγαδες στην κοιλιά .. και έχω στεναχωρηθεί .. έχετε καμία καλή κρέμα να προτείνετε ;

Έχω αλλάξει 2-3 αλλά δεν μου κάνουν κάτι .. 

Της frezyderm είναι πολύ καλή , αλλά είναι για πρόληψη. 

Κι εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη επειδή πήρα όχι πολλά κιλά είχα γεμίσει. Με τον καιρό έγιναν άσπρες και δεν σταμάτησα να δίνω σημασία... 

Έχει να κάνει με το δέρμα σου , αν είναι να κάνει θα κάνει ότι και να βάζεις ... 

Πάντως μην στεναχωριέσαι...

Κοίταξε για καμμία ανακλαστική κρέμα όσο είναι κόκκινες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Annast είπε:

Χαχαχαχαχαχαχα ! 

Και εγώ έτσι κάνω ... Μια δυο φορές που έχει έρθει έχω φύγει από το σπίτι...

Και εγώ το νιώθω πολύ χαμηλά .. μάλιστα μου σπρώχνει και τα ισχία! Φαντάζομαι είναι λογικό .. εγώ σήμερα μπήκα στον μήνα μου ! 

😂😂😂 Όχι καλέ!!!! Εννοούσα ότι θα δω ότι στείλετε το βράδυ..... Δηλαδή τώρα! Καθαρίσαμε κ στο τέλος παραγγείλαμε κ μια πιτσούλα 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Της frezyderm είναι πολύ καλή , αλλά είναι για πρόληψη. 

Κι εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη επειδή πήρα όχι πολλά κιλά είχα γεμίσει. Με τον καιρό έγιναν άσπρες και δεν σταμάτησα να δίνω σημασία... 

Έχει να κάνει με το δέρμα σου , αν είναι να κάνει θα κάνει ότι και να βάζεις ... 

Πάντως μην στεναχωριέσαι...

Κοίταξε για καμμία ανακλαστική κρέμα όσο είναι κόκκινες 

Έβαλα της frezyderm μια αναπλαστικη και δεν έκανε τίποτα .. βασικά καμιά δεν μου έκανε κάτι ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

😂😂😂 Όχι καλέ!!!! Εννοούσα ότι θα δω ότι στείλετε το βράδυ..... Δηλαδή τώρα! Καθαρίσαμε κ στο τέλος παραγγείλαμε κ μια πιτσούλα 😋

Χαχαχαχαχα αααααα οκκκκ... Εγώ το αντίθετο κατάλαβα ... 

Είσαι τυχερή εσύ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Annast είπε:

Καλά μην νομίζεις και εγώ ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει... 

Ρε κορίτσια έχω βγάλει τρομερές ραγαδες στην κοιλιά .. και έχω στεναχωρηθεί .. έχετε καμία καλή κρέμα να προτείνετε ;

Έχω αλλάξει 2-3 αλλά δεν μου κάνουν κάτι .. 

Κορίτσι μου κ εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα βάλει τα πάντα όλα!!!!! Τίποτα δεν με βοήθησε.... Δυστυχώς αν είναι να κάνεις θα κάνεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσι μου κ εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα βάλει τα πάντα όλα!!!!! Τίποτα δεν με βοήθησε.... Δυστυχώς αν είναι να κάνεις θα κάνεις 

Σου μείναν πολύ έντονες ; Έχω στεναχωρηθεί ρε γαμωτο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Annast είπε:

Σου μείναν πολύ έντονες ; Έχω στεναχωρηθεί ρε γαμωτο... 

Δεν μένουν τόσο έντονες όσο τις βλέπεις, γίνονται άσπρες με το καιρό. Επίσης αργότερα μπορείς να κάμεις και πλαστική αν θέλεις να φύγουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Annast είπε:

Σου μείναν πολύ έντονες ; Έχω στεναχωρηθεί ρε γαμωτο... 

Με τον καιρό γίνονται άσπρες κ δεν τις βλέπεις τόσο πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι να μην φαίνονται πάρα πολύ γιατί είναι πολλές και έχουν φτάσει πάνω από τον αφαλό ... 

Ο γυναικολόγος αυτό μου είπε,κοιλιοπλαστικη... 

Κατά τα άλλα είστε καλά ; Εγώ πάλι δεν κοιμήθηκα καλά ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Annast είπε:

Μακάρι να μην φαίνονται πάρα πολύ γιατί είναι πολλές και έχουν φτάσει πάνω από τον αφαλό ... 

Ο γυναικολόγος αυτό μου είπε,κοιλιοπλαστικη... 

Κατά τα άλλα είστε καλά ; Εγώ πάλι δεν κοιμήθηκα καλά ... 

Λίγο κουρασμένη.... Αλλά καλά σε γενικές γραμμές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Λίγο κουρασμένη.... Αλλά καλά σε γενικές γραμμές 

Έχει μπει κάποια άλλη στον μήνα της επίσημα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Annast είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... Καλησπέρα @Annast.. Εγώ είμαι στις 33 εβδομάδες και 3 ημέρες και μέχρι της 7 Γενάρη θα έχω γεννήσει στις 37 εβδομάδες με ραντεβού. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Annast είπε:

Έχει μπει κάποια άλλη στον μήνα της επίσημα ;

Εγώ όχι ! 

Σε πια εβδομάδα είσαι τώρα ; 37?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Annast είπε:

Εγώ είμαι 36+2 ! 

Έως επτά Γενάρη θα έχω γεννήσει .. 

Έχω αγχωθει λίγο να σας πω την αλήθεια ... 

Ω έλα μια χαρά ! Πέρασε ο καιρός! 

Είναι λογικό να αγχώνεσαι και να σκέφτεσαι τι θα γίνει ! Σε λίγο καιρό θα έχεις αγκαλιά το μωράκι σου !! 

Ξέρω οι τελευταίες εβδομάδες της εγκυμοσύνης ίσως είναι λίγο πιο κουραστικές και πιο μεγααααλες αλλά έμεινε πολύ λίγο !! 😁😁😁😁 

Εγώ είμαι βάση ΤΕΡ 32 νταν σήμερα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Annast είπε:

Εγώ είμαι 36+2 ! 

Έως επτά Γενάρη θα έχω γεννήσει .. 

Έχω αγχωθει λίγο να σας πω την αλήθεια ... 

😊😊😊 τι ωραία!!!!! Κοντεύεις κορίτσι μου. Λογικό να υπάρχει άγχος, αλλά θα φύγει όλο μόλις πάρεις αγκαλιά το πλασματάκι σου! Εμείς είμαστε για 18 Γενάρη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Πώς είστε?

Μια ερώτηση σας έχω, έχετε καθόλου θέμα με τις αιμοροιδες? Κ αν ναι τι σας βοηθάει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mariaki_k είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Πώς είστε?

Μια ερώτηση σας έχω, έχετε καθόλου θέμα με τις αιμοροιδες? Κ αν ναι τι σας βοηθάει?

Καλησπέρα , εγώ προσωπικά όχι , αυτό που σίγουρα βοηθάει είναι να μην περνάς πολύ ώρα στο μπάνιο. .

Τώρα τι να σου πω , ίσως υπάρχει κάποια κρέμα που βοηθάει, ο γυναικολόγος σου τι λέει ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mariaki_k είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Πώς είστε?

Μια ερώτηση σας έχω, έχετε καθόλου θέμα με τις αιμοροιδες? Κ αν ναι τι σας βοηθάει?

Καλησπέρα!!! Δυστυχώς έχω κ εγώ θέμα... δεν βάζω κάτι, το αντιμετωπίζω με κρύες πλύσεις. Ξέρω πως σίγουρα υπάρχουν αλοιφές κ κάνουν για εγκυμοσύνη, αλλά γενικά αποφεύγω ακόμα κ το Ντεπόν... αν ρωτήσεις στο φαρμακείο θα σου δώσουν σίγουρα κάτι που να επιτρέπεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ομορφιές μου 🥰

Προχθές το πρωί χωρίς κάποιο ζόρι απλά μάτωσαν. Πήρα τον γιατρό κ μου είπε καλές πλύσεις με νερό κ τον αφρό της phaasept που χρησιμοποιούσα. κ φίλη φαρμακοποιός μου έδωσε κ την αλοιφή της frezyderm, φυτική κατάλληλη για εγκυμοσύνη. Το απόγευμα έχουμε ραντεβού στον γιατρό κ θα το κοιτάξουμε κ αυτό. Σήμερα κ εμείς μπήκαμε στην τελική ευθεία,να δούμε τι θα μας πει ο γιατρός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mariaki_k είπε:

Καλημέρα ομορφιές μου 🥰

Προχθές το πρωί χωρίς κάποιο ζόρι απλά μάτωσαν. Πήρα τον γιατρό κ μου είπε καλές πλύσεις με νερό κ τον αφρό της phaasept που χρησιμοποιούσα. κ φίλη φαρμακοποιός μου έδωσε κ την αλοιφή της frezyderm, φυτική κατάλληλη για εγκυμοσύνη. Το απόγευμα έχουμε ραντεβού στον γιατρό κ θα το κοιτάξουμε κ αυτό. Σήμερα κ εμείς μπήκαμε στην τελική ευθεία,να δούμε τι θα μας πει ο γιατρός!

Να μας στείλεις τα νέα σας κορίτσι μου 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα πάνε καλά! Το σπορακι μας έξακολουθει να έχει κάτω το κεφαλάκι της αλλά ακόμα δεν είναι έτοιμη να βγει, έχει κ λίγο χώρο ακόμα κ γυρίζει διαγώνια. Θα ξαναπάμε μεταξύ 28-30/12 στο Μητέρα για επαναληπτικό ντομπλερ για να δούμε πως θα κινηθούμε. Από ότι φαίνεται θα μπούμε ευτυχώς στον Γενάρη. Έδωσε κ την άδεια ο γιατρός να αρχίσω να περπατάω σιγά σιγά. 

Εσείς πώς είστε κορίτσια μου, τα νέα σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Mariaki_k είπε:

Όλα πάνε καλά! Το σπορακι μας έξακολουθει να έχει κάτω το κεφαλάκι της αλλά ακόμα δεν είναι έτοιμη να βγει, έχει κ λίγο χώρο ακόμα κ γυρίζει διαγώνια. Θα ξαναπάμε μεταξύ 28-30/12 στο Μητέρα για επαναληπτικό ντομπλερ για να δούμε πως θα κινηθούμε. Από ότι φαίνεται θα μπούμε ευτυχώς στον Γενάρη. Έδωσε κ την άδεια ο γιατρός να αρχίσω να περπατάω σιγά σιγά. 

Εσείς πώς είστε κορίτσια μου, τα νέα σας?

Μπράβο γλυκιά μου όλα καλά να πάνε μέχρι το τέλος!!!! Κ εμένα έχει γυρίσει με το κεφαλάκι, δεν θέλω όμως να μου ετοιμάζεται ακόμα! Είμαι μακριά από τη γιατρό μου κ δεν θέλω απρόοπτα 😄😄 Κοντεύειιιιιιις!!!!!!!! ❤❤❤❤

@Annast εσύ πως είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...