Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιανουαρίου 2022


Recommended Posts

στις On 29/10/2021 at 7:58 ΜΜ, ο/η Annast είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ κορίτσι μου όμορφο για το ενδιαφέρον σου ❤️❤️❤️ 

Έκανα πυρετό και πριν λίγο έπεσε μόνος του χωρίς ντεπον...

Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε να το παρακολουθήσουμε και σήμερα και θα δούμε αύριο για εισαγωγή αν και πιστεύει ότι θα είμαι καλύτερα ... Τώρα θα δείξει ... Εγώ έχω αγχωθει... Φοβάμαι μην με πιάσει πάλι όλο αυτό το βράδυ... Ήδη είμαι πολύ καταπονημένη... Με δυσκολία σηκώνομαι να πάω τουαλέτα ... 

Κορίτσι μου πως είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 451
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 11 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσι μου πως είσαι?

Καλησπέρα κορίτσι μου όμορφο ❤️ 

Είμαι πολύ καλύτερα! Έχω να κάνω πυρετό 2 μέρες !!! Γλύτωσα την νοσηλεία!

Τελικά είχα λοίμωξη του αναπνευστικού και αν το άφηνα λίγο ακόμα θα εξελισσόταν σε πνευμονία ! Πάλι καλά όμως πήγαν όλα καλά ! Θα συνεχίσω την αγωγή 2 μέρες ακόμα και μετά θα την σταματήσω και θα δούμε πως θα πάω αν και μου είπε ο γιατρός να μην αγχώνομαι και ότι θα πάνε όλα καλά ❤️ 

Εσυ τι κάνεις ; Πώς είσαι ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Annast είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου όμορφο ❤️ 

Είμαι πολύ καλύτερα! Έχω να κάνω πυρετό 2 μέρες !!! Γλύτωσα την νοσηλεία!

Τελικά είχα λοίμωξη του αναπνευστικού και αν το άφηνα λίγο ακόμα θα εξελισσόταν σε πνευμονία ! Πάλι καλά όμως πήγαν όλα καλά ! Θα συνεχίσω την αγωγή 2 μέρες ακόμα και μετά θα την σταματήσω και θα δούμε πως θα πάω αν και μου είπε ο γιατρός να μην αγχώνομαι και ότι θα πάνε όλα καλά ❤️ 

Εσυ τι κάνεις ; Πώς είσαι ; 

Χαίρομαι πάρα πολύ που είσαι καλύτερα κ το προλάβατε!!!! Εγώ καλά είμαι, έχω σήμερα γιατρό να δω τη μπουμπού μου... το μωράκι σου πως είναι? Λογικά μ'αυτά κ μ'εκείνα θα το έχεις δει αυτές τις μέρες 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Χαίρομαι πάρα πολύ που είσαι καλύτερα κ το προλάβατε!!!! Εγώ καλά είμαι, έχω σήμερα γιατρό να δω τη μπουμπού μου... το μωράκι σου πως είναι? Λογικά μ'αυτά κ μ'εκείνα θα το έχεις δει αυτές τις μέρες 😊

Καλημερααααα! Με το καλό να δεις το νινι σου ❤️

Όχι δεν έχουμε πάει ... Μας είπε ο γιατρός να μην ανησυχούμε και έχουμε ραντεβού την άλλη εβδομάδα! Αλλά γενικά είναι πολύ υπερκινητικός !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Annast είπε:

Καλημερααααα! Με το καλό να δεις το νινι σου ❤️

Όχι δεν έχουμε πάει ... Μας είπε ο γιατρός να μην ανησυχούμε και έχουμε ραντεβού την άλλη εβδομάδα! Αλλά γενικά είναι πολύ υπερκινητικός !! 

Τέλεια!!!! 🥰🥰 Εμένα είναι πολύ ήσυχη η μικρούλα μου.... κάνει τόσο απαλές κινήσεις, καμία σχέση με τα αγόρια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Τέλεια!!!! 🥰🥰 Εμένα είναι πολύ ήσυχη η μικρούλα μου.... κάνει τόσο απαλές κινήσεις, καμία σχέση με τα αγόρια μου

Το γλυκάκι μωρέ !!! 

Εγώ σκέψου έχω περίπου ένα μήνα που τον αισθάνθηκα ... Γιατί έχω πρόσθιο πλακούντα... 

Αλλά κατά τα άλλα πλέον κινούμαστε πολύ !! 

Πόσο ήθελα και εγώ κοριτσάκι ❤️❤️❤️ 

Ελπίζω να τα καταφέρουμε στο επόμενο!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Annast είπε:

Το γλυκάκι μωρέ !!! 

Εγώ σκέψου έχω περίπου ένα μήνα που τον αισθάνθηκα ... Γιατί έχω πρόσθιο πλακούντα... 

Αλλά κατά τα άλλα πλέον κινούμαστε πολύ !! 

Πόσο ήθελα και εγώ κοριτσάκι ❤️❤️❤️ 

Ελπίζω να τα καταφέρουμε στο επόμενο!  

Στο εύχομαι αφού το θες τόσο πολύ 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Annast πως είσαι κορίτσι μου? Ανάρρωσες εντελώς?

Κορίτσια τι κάνετε οι υπόλοιπες????? Χαθήκατε.... Πώς είστε? Τα μπεμπάκια είναι όλα καλά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Froufro είπε:

@Annast πως είσαι κορίτσι μου? Ανάρρωσες εντελώς?

Κορίτσια τι κάνετε οι υπόλοιπες????? Χαθήκατε.... Πώς είστε? Τα μπεμπάκια είναι όλα καλά? 

Καλά είμαι κορίτσι μου όμορφο ❤️

Εσύ πως είσαι ; 

Οι υπόλοιπες τι κάνετε ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Annast είπε:

Καλά είμαι κορίτσι μου όμορφο ❤️

Εσύ πως είσαι ; 

Οι υπόλοιπες τι κάνετε ;

Καλημέρα!!!

Κ εμείς δώξα τω θεώ όλα καλά... Θα πάμε για doppler γύρω στις 10 Δεκεμβρίου. Εσείς κλείσατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα!!!

Κ εμείς δώξα τω θεώ όλα καλά... Θα πάμε για doppler γύρω στις 10 Δεκεμβρίου. Εσείς κλείσατε?

Εμας μας το κάνει ο γιατρός μας οπότε πριν δύο εβδομάδες που πήγαμε μας το έκανε και μας είπε ότι θα το κάνουμε κάθε φορά που θα πηγαίνω από εδώ και πέρα ... 

Σας είπε ο γιατρός σας να κανετε το εμβόλιο της γρίπης; Μου λένε όλοι ότι έπρεπε να μου πει να το κάνω και δεν μου έχει πει κάτι ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Annast είπε:

Εμας μας το κάνει ο γιατρός μας οπότε πριν δύο εβδομάδες που πήγαμε μας το έκανε και μας είπε ότι θα το κάνουμε κάθε φορά που θα πηγαίνω από εδώ και πέρα ... 

Σας είπε ο γιατρός σας να κανετε το εμβόλιο της γρίπης; Μου λένε όλοι ότι έπρεπε να μου πει να το κάνω και δεν μου έχει πει κάτι ... 

 

Τέλεια..... 

Εγώ δεν έχω συζητήσει κάτι πάνω στα θέματα των εμβολίων, γιατί για να σου πω την αλήθεια όσο έχω το μικρούλι μέσα μου δεν θέλω να παίρνω τίποτα.... δεν το λέω σαν παρότρυνση σε καμία, πιθανών να είναι λάθος η δική μου οπτική αλλά έτσι λειτουργώ πάνω στο θέμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Τέλεια..... 

Εγώ δεν έχω συζητήσει κάτι πάνω στα θέματα των εμβολίων, γιατί για να σου πω την αλήθεια όσο έχω το μικρούλι μέσα μου δεν θέλω να παίρνω τίποτα.... δεν το λέω σαν παρότρυνση σε καμία, πιθανών να είναι λάθος η δική μου οπτική αλλά έτσι λειτουργώ πάνω στο θέμα 

Να σου πω την αλήθεια και εγώ έτσι το βλέπω ... Η αλήθεια είναι βέβαια ότι δεν τα κατάφερα γιατί με όλα αυτά που πέρασα πήρα ένα σωρό αντιβιωσεις και φάρμακα ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Annast είπε:

Να σου πω την αλήθεια και εγώ έτσι το βλέπω ... Η αλήθεια είναι βέβαια ότι δεν τα κατάφερα γιατί με όλα αυτά που πέρασα πήρα ένα σωρό αντιβιωσεις και φάρμακα ... 

Καλά δεν το συζητώ.... όταν επιβάλλεται για θεραπεία!! Αλλά προληπτικά δεν κάνω κάτι, προτιμώ να προσέχω ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

(Εμφανίστηκα κι εγώ 😂

Τι κάνετε πως είστε ? 

Εμείς λογικά το ντοπλερ θα το κάνουμε από της 5/12 και μετά ανάλογα πότε θα κρίνει η γυναικολόγος απαρατήρητο. 

Κατά τ αλλά ηρεμία δεν έχω κάτι να πω . Πίνω 3 φορές μαγνήσιο εδώ και καιρό γιατί δουλεύω φουλ και όλα καλά! Ακόμα πάντως πρέπει να έχει αρκετό χώρο γιατί μια τον νιώθω πάρα πολύ χαμηλα μια να απλώνεται στα πλευρά μου και να παθαίνω ασφυξία... 

Υ.Γ. την εβδομάδα που μας έρχεται θα κάνω εξετάσεις αίματος και για μια γλυκοζαλισμενη (κάπως έτσι 😂😂😂) κάτι ... Και φυσικά πάλι σάκχαρο νηστείας 😂😂😅 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Γεια σας κορίτσια!

(Εμφανίστηκα κι εγώ 😂

Τι κάνετε πως είστε ? 

Εμείς λογικά το ντοπλερ θα το κάνουμε από της 5/12 και μετά ανάλογα πότε θα κρίνει η γυναικολόγος απαρατήρητο. 

Κατά τ αλλά ηρεμία δεν έχω κάτι να πω . Πίνω 3 φορές μαγνήσιο εδώ και καιρό γιατί δουλεύω φουλ και όλα καλά! Ακόμα πάντως πρέπει να έχει αρκετό χώρο γιατί μια τον νιώθω πάρα πολύ χαμηλα μια να απλώνεται στα πλευρά μου και να παθαίνω ασφυξία... 

Υ.Γ. την εβδομάδα που μας έρχεται θα κάνω εξετάσεις αίματος και για μια γλυκοζαλισμενη (κάπως έτσι 😂😂😂) κάτι ... Και φυσικά πάλι σάκχαρο νηστείας 😂😂😅 

Καλημέρα! Κ εγώ  θα την ξανακάνω μέσα στη βδομάδα.... υπομονή! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα! Κ εγώ  θα την ξανακάνω μέσα στη βδομάδα.... υπομονή! ❤

Ποια θα κάνεις εσύ ξανά ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Ποια θα κάνεις εσύ ξανά ?

Μπερδεύτηκα... ξαναείδα το μνμ σου... λες την Γλυκοζυλιωμένη εγώ λέω την καμπύλη σακχάρου! 🥴 θα την κάνω ξανά.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Μπερδεύτηκα... ξαναείδα το μνμ σου... λες την Γλυκοζυλιωμένη εγώ λέω την καμπύλη σακχάρου! 🥴 θα την κάνω ξανά.....

Ω πάλι ? Γιατί καλέ ? 

Δεν ξέρω που την έκανες την πρώτη φορά θα σου πω όμως ότι στην πρώτη εγκυμοσύνη την είχα κάνει σε ένα μικροβιολογικό που μου έδωσαν ρόφημα 🤢 γλυκόζης ενώ στη δεύτερη (τώρα δλδ 😅 ) την έκανα σε άλλο και μου έδωσαν νερό με ζάχαρη. Απλά κατέβηκε αμέσως, πολύ πιο εύκολα , πολύ πιο γρήγορα. Αν έχεις το χρόνο και τις επιλογές κοίταξε μήπως βρεις κάποιο μικροβιολογικό που να το κάνουν έτσι . 

Κατά πάσα πιθανότητα θα ξανά κάνω κι εγώ καμπύλη, θα δούμε τι θα δείξει η γλυκοζαλισμενη 😋

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christine_ είπε:

Ω πάλι ? Γιατί καλέ ? 

Δεν ξέρω που την έκανες την πρώτη φορά θα σου πω όμως ότι στην πρώτη εγκυμοσύνη την είχα κάνει σε ένα μικροβιολογικό που μου έδωσαν ρόφημα 🤢 γλυκόζης ενώ στη δεύτερη (τώρα δλδ 😅 ) την έκανα σε άλλο και μου έδωσαν νερό με ζάχαρη. Απλά κατέβηκε αμέσως, πολύ πιο εύκολα , πολύ πιο γρήγορα. Αν έχεις το χρόνο και τις επιλογές κοίταξε μήπως βρεις κάποιο μικροβιολογικό που να το κάνουν έτσι . 

Κατά πάσα πιθανότητα θα ξανά κάνω κι εγώ καμπύλη, θα δούμε τι θα δείξει η γλυκοζαλισμενη 😋

 

Επειδή δεν είμαι κοντά με την γιατρό μου κ θα χρειαστεί να ταξιδέψω για την γέννα, θέλει να σιγουρευτεί ότι δεν έχουμε τίποτα απότομες αλλαγές με το σάκχαρο....

Εντάξει με το ρόφημα, δεν είναι κ το καλύτερο μου αλλά την παλεύω! Το κατεβάζω με μια αναπνοή για να μην το νιώθω 😋 απλά διψάω ελεεινά μέχρι να τελειώσει η διαδικασία της αιμοληψίας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Νερό επιτρέπεται απ' ότι ξέρω να πίνεις. Μόνο νερό όμως τίποτα άλλο 

Μπα όχι δυστυχώς..... Έχω ρωτήσει σε διαφορετικά μικροβιολογικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ??? Όχι ??? Γιατί ??? 

Εμένα και η γιατρός μου έχει πει ναι στο νερό και στα 2 που έχω κάνει ότι είναι οκ να πίνω νερό. Και στο ίντερνετ το ίδιο λέει. Τι να πω δε ξέρω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Christine_ είπε:

Τι ??? Όχι ??? Γιατί ??? 

Εμένα και η γιατρός μου έχει πει ναι στο νερό και στα 2 που έχω κάνει ότι είναι οκ να πίνω νερό. Και στο ίντερνετ το ίδιο λέει. Τι να πω δε ξέρω....

🤔 τι να σου πω... Είναι η πέμπτη φορά που την κάνω αυτή την εξέταση κ είναι κάθετοι όταν ρωτάω, συγκεκριμένα με αφήνουν να πιω μια γουλιά από νωρίς πριν πάω γιατί παίρνω χάπι για τον θυρεοειδή! Ο λόγος όπως μου λένε είναι ότι δεν πρέπει να αραιώσει ούτε στο ελάχιστο την γλυκόζη στο αίμα για να είναι οι ενδείξεις σωστές.... Κ άλλες κοπέλες που ρώτησα μου είπαν το ίδιο..... οι υπόλοιπες βρε κορίτσια, αν παρακολουθεί κάποια, τι σας έχουν πει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...