Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofi1 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε; Πώς είστε; Ούτε εγώ έχω πιέσεις χαμηλά μόνο πέτρωμα κάπως έτσι μπορώ να το εξηγήσω... Όσο για την βαλίτσα δεν την έχω ετοιμάσει ακόμα ούτε εγώ αν και την πήρα και έχω στοχο μετά τις γιορτές να την έχω έτοιμη🙏🙏 ελπίζω😂😂 γιατί πολύ σιγά το πάω το πράγμα...Επίσης συμφωνώ απόλυτα πέρασε πολύ γρήγορα ο καιρός αν και δεν μπορώ να συνειδητοποιήσω ακόμα ότι σε ενάμιση μήνα σχεδόν θα έχουμε μωράκια...δεν ξέρω αν και σε σας συμβαίνει αυτό ή μόνο εγώ είμαι η τρελή 😂

Κι εγω αυτο σκεφτομουν ολη μερα!!! Δε το πιστευω οτι θα εχω ενα μωρακι εδω στο σπιτι σε κανα δίμηνο!!! 
Και αγχώνομαι πως θα ειναι μετα το μωρο και αν θα τα καταφέρω… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Είσαι σε καλό δρόμο να γίνεις πολύ καλή μανούλα ! 

Μην αγχώνεσαι για τίποτα

Τι γλυκιά που εισαιιιιι ❤️🥰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

😊 χαίρομαι που δεν τρελαίνομαι σιγά σιγά😊 η αλήθεια είναι και εγώ έχω ανχος για το πώς θα είναι η ζωή μας μετά...θα έχουμε άλλες ευθύνες πια δεν θα είναι σίγουρα η ζωή μας όπως ήταν πριν....ελπίζω κορίτσια να έχουμε ήσυχα μωράκια γιατί εμένα σίγουρα θα μου φανεί κάπως στην αρχή αν κλαίει και όλη μέρα😰 θα φρικαρω😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ εύχομαι να είμαι ψύχραιμη 😂

Εμένα το άγχος μου είναι στον ύπνο. Κοιμάμαι αρκετές ώρες είναι η αλήθεια και βαριά ! Φοβάμαι μη δεν την ακούω 😱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Sofi1 είπε:

😊 χαίρομαι που δεν τρελαίνομαι σιγά σιγά😊 η αλήθεια είναι και εγώ έχω ανχος για το πώς θα είναι η ζωή μας μετά...θα έχουμε άλλες ευθύνες πια δεν θα είναι σίγουρα η ζωή μας όπως ήταν πριν....ελπίζω κορίτσια να έχουμε ήσυχα μωράκια γιατί εμένα σίγουρα θα μου φανεί κάπως στην αρχή αν κλαίει και όλη μέρα😰 θα φρικαρω😂

Κι εγω το σκεφτομαι αυτο!!!! 

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Και εγώ εύχομαι να είμαι ψύχραιμη 😂

Εμένα το άγχος μου είναι στον ύπνο. Κοιμάμαι αρκετές ώρες είναι η αλήθεια και βαριά ! Φοβάμαι μη δεν την ακούω 😱

Κι εγω ειμαι πολυ του ύπνου!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ευτυχώς κοιμάμαι πολύ ελαφριά αλλά γενικά έχω πολύ ανχος για το πώς θα τα πάμε🤷🤷 με το λαχάνιασμα κορίτσια πώς τα πάτε; Εγώ ακόμα και στην ομιλία λαχανιαζω...όσο περνάνε οι μέρες πιο δύσκολα...απ' τη μια λέω άντε να γεννήσω απ' την άλλη 😬😬 φοβάμαι 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Και εγώ εύχομαι να είμαι ψύχραιμη 😂

Εμένα το άγχος μου είναι στον ύπνο. Κοιμάμαι αρκετές ώρες είναι η αλήθεια και βαριά ! Φοβάμαι μη δεν την ακούω 😱

Εσύ καημενουλα που κοιμάσαι και πολλές ώρες πώς θα την παλέψεις😂😂 κοιμήσου τώρα που μπορείς όσο περισσότερο γίνεται 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Sofi1 είπε:

Εγώ ευτυχώς κοιμάμαι πολύ ελαφριά αλλά γενικά έχω πολύ ανχος για το πώς θα τα πάμε🤷🤷 με το λαχάνιασμα κορίτσια πώς τα πάτε; Εγώ ακόμα και στην ομιλία λαχανιαζω...όσο περνάνε οι μέρες πιο δύσκολα...απ' τη μια λέω άντε να γεννήσω απ' την άλλη 😬😬 φοβάμαι 😂😂

Κι εγω λαχανιάζω πολυ! Και στην ομιλία, ιδίως αν μιλαω δυνατα πχ στο τηλ! 😱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Κι εγω λαχανιάζω πολυ! Και στην ομιλία, ιδίως αν μιλαω δυνατα πχ στο τηλ! 😱

🤦🤦🤦 Τι τραβάμε ρεεεεεε😰😰😰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Sofi1 είπε:

🤦🤦🤦 Τι τραβάμε ρεεεεεε😰😰😰

Αξιζει ομως!!! ❤️❤️❤️❤️❤️
Η επιβράβευση στο τελος θα αξιζει τον κόπο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαχανιαζω κι εγώ πλέον , όταν μιλάω περισσότερο! Όλα στο πρόγραμμα είναι !! 

Καταλαβαίνω το άγχος για το καινούργιο που νιώθετε. Κι εγώ το αισθάνομαι γιατί όσο να ναι είναι κάτι νέο άσχετα με το αν είναι δεύτερο παιδάκι. 

Πάντως και τους ρυθμούς μας θα βρούμε και τους κανόνες μας θα βάλουμε και όλα θα πάνε καλά ! 

Με το καλό 😁😁💕❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

Ααα εντάξει ... Πήρες τη γιατρό? 

Δεν πηρα οχι. Αν δω οτι χρειαστει θα την παρω. Προς το παρον ειναι σε φυσιολογικα πλαισια. 

Για τον υπνο που λετε παντως νομιζω η φυση ξερει.... Δηλαδη μια μαμα κοιμαται ελαφρια θελει δεν θελει.... Οπως και να κοιμαστε τωρα μετα θα αλλαξει αυτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανουλες 🥰❤️ 

Το σίγουρο είναι ότι με ξυπνάει κάθε πρωί στις 6.30 με τα τεντώματα της 🤣

Το καλύτερο μου ξύπνημα ομολογώ !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Δεν πηρα οχι. Αν δω οτι χρειαστει θα την παρω. Προς το παρον ειναι σε φυσιολογικα πλαισια. 

Για τον υπνο που λετε παντως νομιζω η φυση ξερει.... Δηλαδη μια μαμα κοιμαται ελαφρια θελει δεν θελει.... Οπως και να κοιμαστε τωρα μετα θα αλλαξει αυτο...

Καλημέρα κορίτσια!

Συμφωνώ απόλυτα!!! Δεν υπάρχει περίπτωση να μην ακούτε το κλάμα του μωρού σας μην αγχώνεστε! Ακόμα κ την ανάσα του θα νιώθετε, όσο βαριά κ αν κοιμάστε τώρα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια! Εγώ με το ύπνο έχω πολύ σοβαρό πρόβλημα. Με παίρνει ο ΄ύπνος στο καναπέ, μετρά ξυπνάω για τουαλέτα και δεν μπορώ να ξανά κοιμηθώ. Όταν αυτό γίνει τελικά έχουμε επανάληψη μετά μια από τα ίδια. τουαλέτα-αυπνία κ.τ.λ.   @Sofi1 και εγώ λαχανιάζω αρκετά ειδικά όταν μιλάω πολύ. Όσο για το αν είσαι τρελή ........και εγώ τα ίδια νοιώθω. Κοιτάζω την κοιλιά μου, την χαιδεύω όταν κλωτσάει και λέω πως δεν το πιστεύω ότι εκεί μέσα είναι ένα ανθρωπάκι που θα είναι δικό μου σε λίγο καιρό.......

Για βαλίτσα κορίτσια ούτε κουβέντα. Ούτε έχω φτιάξει και ούτε μια νυχτικιά δεν έχω αγοράσει για να βάλω μέσα. Συσπάσεις δεν ξέρω αν κάνω. Νιώθω κάτι τσιτώματα της κοιλίας αλλά δεν ξέρω αν είναι αυτό😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η fairydream είπε:

Καλημερα κορίτσια! Εγώ με το ύπνο έχω πολύ σοβαρό πρόβλημα. Με παίρνει ο ΄ύπνος στο καναπέ, μετρά ξυπνάω για τουαλέτα και δεν μπορώ να ξανά κοιμηθώ. Όταν αυτό γίνει τελικά έχουμε επανάληψη μετά μια από τα ίδια. τουαλέτα-αυπνία κ.τ.λ.   @Sofi1 και εγώ λαχανιάζω αρκετά ειδικά όταν μιλάω πολύ. Όσο για το αν είσαι τρελή ........και εγώ τα ίδια νοιώθω. Κοιτάζω την κοιλιά μου, την χαιδεύω όταν κλωτσάει και λέω πως δεν το πιστεύω ότι εκεί μέσα είναι ένα ανθρωπάκι που θα είναι δικό μου σε λίγο καιρό.......

Για βαλίτσα κορίτσια ούτε κουβέντα. Ούτε έχω φτιάξει και ούτε μια νυχτικιά δεν έχω αγοράσει για να βάλω μέσα. Συσπάσεις δεν ξέρω αν κάνω. Νιώθω κάτι τσιτώματα της κοιλίας αλλά δεν ξέρω αν είναι αυτό😊

Αχ κ εμένα αυτό το μοτίβο μου συμβαίνει με τον ύπνο! Κ επίσης σε αυτή την εγκυμοσύνη έχω λαχάνιασμα από την αρχή όχι μόνο τώρα που βάρυνα... Έχω βάλει τα πιο βασικά στη βαλίτσα μου, νυχτικά, ρόμπες, πετσέτες, εσώρουχα, αύριο θέλω να την ολοκληρώσω αν γίνεται... 38 μέρες έμειναν!!!!!!

Όσο για τα ανθρωπάκια μας κορίτσια, ο μεγάλος είναι 7 χρονών κ ο μικρός 4, ακόμα τους κοιτάμε με τον άντρα μου κ λέμε "αυτούς τους ανθρώπους τους φτιάξαμε εσύ κ εγώ" κ μας φαίνεται απίστευτο!!!! Ειδικά τις πρώτες μέρες το κοιτάς κ δεν το πιστεύεις ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Froufro είπε:

Αχ κ εμένα αυτό το μοτίβο μου συμβαίνει με τον ύπνο! Κ επίσης σε αυτή την εγκυμοσύνη έχω λαχάνιασμα από την αρχή όχι μόνο τώρα που βάρυνα... Έχω βάλει τα πιο βασικά στη βαλίτσα μου, νυχτικά, ρόμπες, πετσέτες, εσώρουχα, αύριο θέλω να την ολοκληρώσω αν γίνεται... 38 μέρες έμειναν!!!!!!

Όσο για τα ανθρωπάκια μας κορίτσια, ο μεγάλος είναι 7 χρονών κ ο μικρός 4, ακόμα τους κοιτάμε με τον άντρα μου κ λέμε "αυτούς τους ανθρώπους τους φτιάξαμε εσύ κ εγώ" κ μας φαίνεται απίστευτο!!!! Ειδικά τις πρώτες μέρες το κοιτάς κ δεν το πιστεύεις ❤

Ξέχασα να πω ότι με ξυπνάνε και οι πόνοι στα χέρια. Ζήτησα από τον γιατρό να πάρω περισσότερο μαγνήσιο μήπως ηρεμήσω λίγο. 

Καλέ εσύ την έχεις έτοιμη και την βαλίτσα!!! Πάει αγχώθηκα τώρα πιό πολύ.😊.

Οσο για τα ανθρωπάκια σας...........Σας εύχομαι να είστε πάντα γεροί και δυνατοί με τον άντρα σου και να τα καμαρώνεται για μια ολόκληρη ζωή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Αχ κ εμένα αυτό το μοτίβο μου συμβαίνει με τον ύπνο! Κ επίσης σε αυτή την εγκυμοσύνη έχω λαχάνιασμα από την αρχή όχι μόνο τώρα που βάρυνα... Έχω βάλει τα πιο βασικά στη βαλίτσα μου, νυχτικά, ρόμπες, πετσέτες, εσώρουχα, αύριο θέλω να την ολοκληρώσω αν γίνεται... 38 μέρες έμειναν!!!!!!

Όσο για τα ανθρωπάκια μας κορίτσια, ο μεγάλος είναι 7 χρονών κ ο μικρός 4, ακόμα τους κοιτάμε με τον άντρα μου κ λέμε "αυτούς τους ανθρώπους τους φτιάξαμε εσύ κ εγώ" κ μας φαίνεται απίστευτο!!!! Ειδικά τις πρώτες μέρες το κοιτάς κ δεν το πιστεύεις ❤

Καλημερα κορίτσια!!! Κι εγω αυτο σκεφτομαι οτι θα βλεπω αυτο το ανθρωπάκι που ερχεται σιγα σιγα και δε θα το πιστευω και θα το καμαρώνω οπως εσυ με τον αντρουλη σου!! Να τα χαίρεστε κοριτσι μου!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; Καλέ τι παγωνιά είναι αυτή σήμερα 😬 

Πάντως χαίρομαι που υπάρχουν κι άλλες εκεί έξω που ζουν τα ίδια με μένα πάνω κάτω όλες τα ίδια συμπτώματα έχουμε😂 @Froufro αυτό με τις μέρες τι το ήθελες τώρα να μας ανχωσεις κι άλλο 😂😂 δεν μπαίνω πλέον στην εφαρμογή να μην της βλέπω και μου ανεβαίνει η πίεση 😂😂 

Κορίτσια στο μαιευτήριο τι πιτζάμες θα πάρετε χειμωνιάτικες; Έχω πήρα μια νυχτικια κοντομανικη και μια πιτζάμα όχι πολύ χοντρή μήπως θα κανει κρύο να πάρω καμιά Φλις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Sofi1 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; Καλέ τι παγωνιά είναι αυτή σήμερα 😬 

Πάντως χαίρομαι που υπάρχουν κι άλλες εκεί έξω που ζουν τα ίδια με μένα πάνω κάτω όλες τα ίδια συμπτώματα έχουμε😂 @Froufro αυτό με τις μέρες τι το ήθελες τώρα να μας ανχωσεις κι άλλο 😂😂 δεν μπαίνω πλέον στην εφαρμογή να μην της βλέπω και μου ανεβαίνει η πίεση 😂😂 

Κορίτσια στο μαιευτήριο τι πιτζάμες θα πάρετε χειμωνιάτικες; Έχω πήρα μια νυχτικια κοντομανικη και μια πιτζάμα όχι πολύ χοντρή μήπως θα κανει κρύο να πάρω καμιά Φλις;

Φαντάζομαι θα έχει καλή θερμοκρασία μέσα !! Σκέψου εσύ αν κρυώνεις ή ζεσταίνεσαι εύκολα και πάρε αναλόγως ... 

Εγω την έχω έτοιμη τη λίστα μου , αλλά μου λείπουν σουτιέν θηλασμού και δεν ξέρω αν χρειάζομαι κάτι άλλο σχετικά με τον θηλασμό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Φαντάζομαι θα έχει καλή θερμοκρασία μέσα !! Σκέψου εσύ αν κρυώνεις ή ζεσταίνεσαι εύκολα και πάρε αναλόγως ... 

Εγω την έχω έτοιμη τη λίστα μου , αλλά μου λείπουν σουτιέν θηλασμού και δεν ξέρω αν χρειάζομαι κάτι άλλο σχετικά με τον θηλασμό

Εγώ να σου πω την αλήθεια σουτιέν θηλασμού φόρεσα αφού βγήκα από το μαιευτήριο, δεν μπορούσα εκεί τίποτα... 

Τώρα έχω ξεκινήσει να φοράω από τον 5 μήνα 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Εγώ να σου πω την αλήθεια σουτιέν θηλασμού φόρεσα αφού βγήκα από το μαιευτήριο, δεν μπορούσα εκεί τίποτα... 

Τώρα έχω ξεκινήσει να φοράω από τον 5 μήνα 😂😂😂

Δεν φορούσες τίποτα ? 

Κ εγώ δεν έχω πάρει ακόμα !! Είπα να πάρω τελευταία στιγμή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τα έχω τα σουτιέν θηλασμού αλλά γενικά δεν μπορώ να βάλω σουτιέν απ' την αρχή της εγκυμοσύνης με ενοχλούν...έχω τα φανελάκια θηλασμού που με έχουν βολεψει πολύ αλλιώς μπουστακια όταν βγαίνω έξω....εμένα μου λείπουν ακόμα τα επιθέματα στήθους και αυτή η κρέμα για τις θηλές και σκέφτομαι μήπως πάρω και καμία ψευτοθηλη να υπάρχει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω εχω παρει και πιτζάμα σετ και κοντομάνικα μπλουζάκια! Μεσα στα μαιευτήρια γενικα εχει ζεστη!!! Εχω παρει και σουτιέν θηλασμού κατι μαλακα που με βολεύουν ηδη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η fairydream είπε:

Ξέχασα να πω ότι με ξυπνάνε και οι πόνοι στα χέρια. Ζήτησα από τον γιατρό να πάρω περισσότερο μαγνήσιο μήπως ηρεμήσω λίγο. 

Καλέ εσύ την έχεις έτοιμη και την βαλίτσα!!! Πάει αγχώθηκα τώρα πιό πολύ.😊.

Οσο για τα ανθρωπάκια σας...........Σας εύχομαι να είστε πάντα γεροί και δυνατοί με τον άντρα σου και να τα καμαρώνεται για μια ολόκληρη ζωή!!!

Μας το είπε κ άλλη μια κοπέλα στην ομάδα Ιανουαρίου, για τα χέρια  ότι πονάει 🥺

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για τις ευχές σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...