Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλησπέρα , κορίτσια !! Μόλις γύρισα από τον γιατρό. Μου είπε να μην ανησυχω αν οι πόνοι δεν είναι έντονοι , αλλά το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνω , είναι να ξεκουράζομαι και καθόλου σεξουαλικές επαφές . Είπε ότι είναι κρίσιμες αυτές οι βδομάδες και μέχρι την 35η εβδομάδα πρέπει να προσέχω πολύ 

Ααααααα ευχαριστω για την απάντηση κοριτσι μου!!!! Ολες οι εβδομάδες κρίσιμες τις λενε οι γιατροί;;!! Ουφ!!! 
Το μπεμπεδακι σου τι κανει;; Σε χαιρέτισε; 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Ααααααα ευχαριστω για την απάντηση κοριτσι μου!!!! Ολες οι εβδομάδες κρίσιμες τις λενε οι γιατροί;;!! Ουφ!!! 
Το μπεμπεδακι σου τι κανει;; Σε χαιρέτισε; 
 

Ναι , γιατί πλέον υπάρχει ο φόβος πρόωρου τοκετού ... Ευτυχώς που τα είπε μπροστά στον άντρα μου και δεν με αφήνει να πιάσω πιάτο τώρα 😂

Καλα είναι η μικρούλα μου !!! Κουνιόταν όλη την ώρα !!! Τι κάνει η δικιά σου η ζουζούνα ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Ναι , γιατί πλέον υπάρχει ο φόβος πρόωρου τοκετού ... Ευτυχώς που τα είπε μπροστά στον άντρα μου και δεν με αφήνει να πιάσω πιάτο τώρα 😂

Καλα είναι η μικρούλα μου !!! Κουνιόταν όλη την ώρα !!! Τι κάνει η δικιά σου η ζουζούνα ?? 

Καλυτεεεεεεεερα!!! Άραξε οσο μπορεις!!! 
Μπραβο κοριτσι μου!!! να συνεχίσει να ειναι καλα και να χορεύει στην κοιλιτσα σου!! 
Κι η δικια μου μια χαρα! Σημερα παρατηρώ αυτο που ελεγες κι εσυ οτι κουνιέται ολο και πιο έντονα και κουνιέται οοοολη η κοιλια!!! 🙂🙂🙂

Εγω την Πέμπτη εχω γιατρο… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Καλυτεεεεεεεερα!!! Άραξε οσο μπορεις!!! 
Μπραβο κοριτσι μου!!! να συνεχίσει να ειναι καλα και να χορεύει στην κοιλιτσα σου!! 
Κι η δικια μου μια χαρα! Σημερα παρατηρώ αυτο που ελεγες κι εσυ οτι κουνιέται ολο και πιο έντονα και κουνιέται οοοολη η κοιλια!!! 🙂🙂🙂

Εγω την Πέμπτη εχω γιατρο… 

Άντε με το καλό ! Να πάνε όλα καλά με την μπουμπού σου !!! 

Μου έγραψε και την καμπύλη ζαχάρου για αρχές του μήνα και μετά μου είπε ραντεβού στις 28 βδομάδες . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Άντε με το καλό ! Να πάνε όλα καλά με την μπουμπού σου !!! 

Μου έγραψε και την καμπύλη ζαχάρου για αρχές του μήνα και μετά μου είπε ραντεβού στις 28 βδομάδες . 

Ευχαριστω!!! Κι εσυ καλη επιτυχια, να πανε οοοολα καλα με την καμπύλη! 
Καπου εκει κοντα στις 28 εβδομάδες ειναι και το ντοπλερ νομιζω… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε όλες τις μανουλες!! 

Είχαμε και εμείς γιατρό σήμερα είμαι 25+6 το αγοράκι μας είναι μια χαρά ! Κλείσαμε ραντεβού σε ενδοκρινολόγο γιατί ο θυρεοειδής μου είναι λίγο τσιμπιμενος. Ίσως χρειαστεί να πάρω κάποιο χάπι για να το ρυθμίσουμε. Αυτό που με προβλημάτισε είναι ότι θα μας ξαναδεί γύρω στις 10 Δεκεμβρίου μαζί με την εξέταση Doppler που θα κάνουμε! Θεωρώ πως είναι πολύ το χρονικό διάστημα και δεν ξέρω αν θα το αντέξω. Δεν σας φαίνεται και σας λίγο υπερβολικό ότι μου έκλεισε ραντεβού τόσο αργά ή εγώ το βλέπω έτσι???Βέβαια μου έγραψε μια γενική αίματος και ούρων αλλά τίποτε παραπάνω.

Επίσης ένα τιπ που μου είπε για τις θηλές είναι να τις βρέχω με οινόπνευμα  σε βαμβάκι και να το αφήνω πάνω για να σκληρύνουν. Το έχει ξανακουσει κάποια αυτό ή το έχει δοκιμάσει να μας πει αν έχει λειτουργήσει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η JNtina είπε:

Ευχαριστω!!! Κι εσυ καλη επιτυχια, να πανε οοοολα καλα με την καμπύλη! 
Καπου εκει κοντα στις 28 εβδομάδες ειναι και το ντοπλερ νομιζω… 

@JNtina νομίζω η εξέταση ντοπλερ γίνεται μεταξύ 30ης και 34ης εβδομάδας! Ας μας πει όποια μανούλα το έχει κάνει να το σιγουρέψουμε!! Εμένα που είπε ο γιατρός αρχές Δεκέμβρη πρέπει να την κάνουμε δηλ. θα είμαι περίπου 32 εβδομάδων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Ευχαριστω!!! Κι εσυ καλη επιτυχια, να πανε οοοολα καλα με την καμπύλη! 
Καπου εκει κοντα στις 28 εβδομάδες ειναι και το ντοπλερ νομιζω… 

Μου είπε ΄ότι μετά την καμπύλη θα πάω να με δει , για να παμε για το ντοπλερ .Μου φαίνονται απίστευτα όταν τα λέω γιατί νομίζω ότι είναι ακόμα πολύ μακρινά... αλλά όχι ! Έχουμε περάσει το μισό δρόμο.... 😮

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

@Kallia.Geo ξεκουρασου και ολα θα πανε τελεια!!!! Για προωρο τοκετο τι ειδε και το λεει ο γιατρος? Μονο τα πονακια? 

 

Ναι, για τα πονάκια το είπε. Αλλά για να μου εξηγήσει ότι δεν παίζουμε με την κούραση ...

Δεν ανησύχησε όμως όταν του είπα ότι έχω λίγα πονάκια. Απλά αγγίζει πάντα την υπερβολή , για να μην το περνάω έτσι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kallia.Geo είπε:

Μου είπε ΄ότι μετά την καμπύλη θα πάω να με δει , για να παμε για το ντοπλερ .Μου φαίνονται απίστευτα όταν τα λέω γιατί νομίζω ότι είναι ακόμα πολύ μακρινά... αλλά όχι ! Έχουμε περάσει το μισό δρόμο.... 😮

Ναι κοριτσι μου οντως!!! Προχωράμε βήμα βήμα!!! 🙂🙂🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Καλημερα!!! Τι κανεις; Πως εισαι; Το μπεμπεδακι σου;; 🥰

Καλά είμαστε κορίτσι μου! Τρέχω με κάτι δουλίτσες αυτές τις μέρες κ νιώθω ενοχές που το ταλαιπωρώ... αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να το αποφύγω. Κάνω υπομονή να το δω την Δευτέρα να ανέβει πάλι η ψυχολογία 😊

Εσυ πως είσαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Καλά είμαστε κορίτσι μου! Τρέχω με κάτι δουλίτσες αυτές τις μέρες κ νιώθω ενοχές που το ταλαιπωρώ... αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να το αποφύγω. Κάνω υπομονή να το δω την Δευτέρα να ανέβει πάλι η ψυχολογία 😊

Εσυ πως είσαι? 

Μπραβο κοριτσι μου που ειστε καλα!! Αυτο ειναι οταν τρέχουμε μας πιάνουν τύψεις μετα αλλα υπάρχουν και πραγματα που πρεπει να γίνουν! Με το καλο για τη Δευτερα!!! Οοοολα καλα! 
Κι εγω καλα! Θα παω την Πέμπτη κι εγω να την δω την ζουζουνα μου!!! Να του πω κι εγω για αυτα τα πονάκια!! 
Λεω να τον ρωτησω και για το εμβόλιο της γρίπης… θα το κανετε κορίτσια; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Μπραβο κοριτσι μου που ειστε καλα!! Αυτο ειναι οταν τρέχουμε μας πιάνουν τύψεις μετα αλλα υπάρχουν και πραγματα που πρεπει να γίνουν! Με το καλο για τη Δευτερα!!! Οοοολα καλα! 
Κι εγω καλα! Θα παω την Πέμπτη κι εγω να την δω την ζουζουνα μου!!! Να του πω κι εγω για αυτα τα πονάκια!! 
Λεω να τον ρωτησω και για το εμβόλιο της γρίπης… θα το κανετε κορίτσια; 

Μπα... Η αλήθεια είναι ότι όσο έχω το μικρούλι μέσα μου δεν θέλω να κάνω ΤΊΠΟΤΑ, αλλά όντως θα ήθελα να μάθω κ απόψεις των γιατρών. Να μας πεις τι θα σου πει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Μπα... Η αλήθεια είναι ότι όσο έχω το μικρούλι μέσα μου δεν θέλω να κάνω ΤΊΠΟΤΑ, αλλά όντως θα ήθελα να μάθω κ απόψεις των γιατρών. Να μας πεις τι θα σου πει...

Εγω το κανω κάθε χρονο γιατι δουλεύω με παιδια… απλα για φέτος αναρωτιέμαι και προβληματίζομαι λόγω εγκυμοσύνης… 

Αν τον θυμηθώ να τον ρωτησω θα σας πω… ολόκληρη λίστα εχω κάθε φορα να τον ρωταω και μετα τον ρωταω τα μισά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Μπραβο κοριτσι μου που ειστε καλα!! Αυτο ειναι οταν τρέχουμε μας πιάνουν τύψεις μετα αλλα υπάρχουν και πραγματα που πρεπει να γίνουν! Με το καλο για τη Δευτερα!!! Οοοολα καλα! 
Κι εγω καλα! Θα παω την Πέμπτη κι εγω να την δω την ζουζουνα μου!!! Να του πω κι εγω για αυτα τα πονάκια!! 
Λεω να τον ρωτησω και για το εμβόλιο της γρίπης… θα το κανετε κορίτσια; 

Να τον ρωτήσεις να μας πεις !!

Εμένα δεν μου έχει πει κάτι και το έχω αφήσει έτσι. Εσύ πώς το σκέφτεσαι ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Να τον ρωτήσεις να μας πεις !!

Εμένα δεν μου έχει πει κάτι και το έχω αφήσει έτσι. Εσύ πώς το σκέφτεσαι ;

Φέτος εχω αφησει τα φροντιστηριο που εκει βλεπω πιο πολλα παιδια μαζεμένα οποτε δεν με αγχώνει και τοοοοσο πολυ για γρίπη κτλ… και πι γυρω μου σιγα σιγα το κάνουν, δλδ οι γονείς μου και ο αντρας μου θα το κανει ώστε να μην κολλήσουν κι αυτοί κατι και το αρπάξω κατευθείαν λόγω εγκυμοσύνης… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Φέτος εχω αφησει τα φροντιστηριο που εκει βλεπω πιο πολλα παιδια μαζεμένα οποτε δεν με αγχώνει και τοοοοσο πολυ για γρίπη κτλ… και πι γυρω μου σιγα σιγα το κάνουν, δλδ οι γονείς μου και ο αντρας μου θα το κανει ώστε να μην κολλήσουν κι αυτοί κατι και το αρπάξω κατευθείαν λόγω εγκυμοσύνης… 

Εμένα κανένας από τον περίγυρό μου δεν το σκέφτεται και δεν φτάνει που φιλοξενώ την πεθερά μου, έπειτα από νοσηλεία , έχω και συχνές επισκέψεις στο σπίτι... 

Χαίρομαι πάρα πολύ που οι δικοί σου άνθρωποι είναι πιο λογικοί !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Εμένα κανένας από τον περίγυρό μου δεν το σκέφτεται και δεν φτάνει που φιλοξενώ την πεθερά μου, έπειτα από νοσηλεία , έχω και συχνές επισκέψεις στο σπίτι... 

Χαίρομαι πάρα πολύ που οι δικοί σου άνθρωποι είναι πιο λογικοί !!

Ωωωωω καλα!!! Ολοι προσέχουν εμενα!!
Πω και με την πεθερά σου μετα απο νοσηλεία, σε νοσοκομεία κτλ στην κατάσταση σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Ωωωωω καλα!!! Ολοι προσέχουν εμενα!!
Πω και με την πεθερά σου μετα απο νοσηλεία, σε νοσοκομεία κτλ στην κατάσταση σου!!! 

Πολ΄ύ χαίρομαι κορίτσι μου !!!! Καλά κάνουν !!!

Όλη η οικογένεια του άντρα μου κάνει τα στραβά μάτια και δυστυχώς-ευτυχώς, εμείς δεν είμαστε από αυτούς που τα κάνουν σε θέματα υγείας !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kallia.Geo είπε:

Εμένα κανένας από τον περίγυρό μου δεν το σκέφτεται και δεν φτάνει που φιλοξενώ την πεθερά μου, έπειτα από νοσηλεία , έχω και συχνές επισκέψεις στο σπίτι... 

Χαίρομαι πάρα πολύ που οι δικοί σου άνθρωποι είναι πιο λογικοί !!

Δύσκολη κατάσταση....!!! Κουράγιο 

Εγώ δεν μπορώ να πω ότι με επιβαρύνουν ιδιαίτερα, αλλά όχι ότι χαίρω κ κάποιας ιδιαίτερης προσοχής... σαν να μην τρέχει τίποτα 🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Δύσκολη κατάσταση....!!! Κουράγιο 

Εγώ δεν μπορώ να πω ότι με επιβαρύνουν ιδιαίτερα, αλλά όχι ότι χαίρω κ κάποιας ιδιαίτερης προσοχής... σαν να μην τρέχει τίποτα 🤭

Κι εμενα ετσι ειναι! Παίρνουν ενα τηλ τυπικό και μια χαρα!! Καλυτερα για να μη με πρήζουν!!! 😱😱😱
Ευτυχως εχω τους δικους μου και δε θελω τιποτα αλλο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...