Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ανοσολογος Αναπαραγωγής


elephant

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!έχετε να μου προτείνετε ανοσολογο στην Αθήνα? Το πρόβλημα μου είναι οι αποβολές.Αν κάποια έχει και εμπειρία προσωπική από γιατρό ακόμα καλύτερα. Ευχαριστώ πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τσεκούρα στο Έλενα με κλειστά μάτια!!! Θα το επιβεβαιώσουν κι άλλες κοπέλες που έχουν πάει. Μακριά από Τσιλιβάκο και Δανιηλίδη! Και τα 2 strong recommendation! Αν γνωρίσεις την Τσεκούρα, θα καταλάβεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η troia είπε:

Τσεκούρα στο Έλενα με κλειστά μάτια!!! Θα το επιβεβαιώσουν κι άλλες κοπέλες που έχουν πάει. Μακριά από Τσιλιβάκο και Δανιηλίδη! Και τα 2 strong recommendation! Αν γνωρίσεις την Τσεκούρα, θα καταλάβεις!

Σε ευχαριστώ πολύ! Ναι ,εχω διαβασει πολλά για αυτήν αλλά τα ραντεβού στο Έλενα καθυστερούν πάρα πάρα πολύ. Έχει ιατρείο και έξω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η elephant είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Ναι ,εχω διαβασει πολλά για αυτήν αλλά τα ραντεβού στο Έλενα καθυστερούν πάρα πάρα πολύ. Έχει ιατρείο και έξω?

Δυστυχώς δεν κάνει ιατρείο ιδιωτικά. Δοκίμασε όμως την τύχη σου με την Λευκού. Είναι στη Θεσσαλονίκη, αλλά κάνεις τηλ. ρνβ μαζί της. Εάν δεν βιάζεσαι πολύ -γιατί η αλήθεια είναι πως το πιο πιθανό είναι να σου κλείσει για μετά από ένα μήνα- τότε στην συστήνω ανεπιφύλακτα. Εάν δεν σου κλείνουν ρνβ παρακάλεσέ τους ευγενικά κ πίεσέ τους κ είμαι σίγουρη πως θα τα καταφέρεις! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η elephant είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Ναι ,εχω διαβασει πολλά για αυτήν αλλά τα ραντεβού στο Έλενα καθυστερούν πάρα πάρα πολύ. Έχει ιατρείο και έξω?

Όχι, δεν έχει ιδιωτικό ιατρείο. Και η Λευκού είναι εξαιρετική, αλλά κι αυτή δύσκολη στα ραντεβού κάποιες φορές. Και στην Τσεκούρα μπορείς να πάρεις στο ιατρείο της και να πεις το πρόβλημα και ειδικά αν είσαι κοντά σε κάποια αποβολή, δεν αποκλείεται να σου πουν να πας έκτακτα ή τουλάχιστον να σου πάρουν αίμα και να εκκερμεί η λήψη ιστορικού. Κάνε μία προσπάθεια και στις 2 και όπου βρεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Δυστυχώς δεν κάνει ιατρείο ιδιωτικά. Δοκίμασε όμως την τύχη σου με την Λευκού. Είναι στη Θεσσαλονίκη, αλλά κάνεις τηλ. ρνβ μαζί της. Εάν δεν βιάζεσαι πολύ -γιατί η αλήθεια είναι πως το πιο πιθανό είναι να σου κλείσει για μετά από ένα μήνα- τότε στην συστήνω ανεπιφύλακτα. Εάν δεν σου κλείνουν ρνβ παρακάλεσέ τους ευγενικά κ πίεσέ τους κ είμαι σίγουρη πως θα τα καταφέρεις! 😉

Μπορώ να κάνω όντως τηλεφωνικό ραντεβού μαζί της και να με παρακολουθεί έτσι?? Δεν το γνώριζα.Σε ευχαριστώ πάρα πολύ ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η troia είπε:

Όχι, δεν έχει ιδιωτικό ιατρείο. Και η Λευκού είναι εξαιρετική, αλλά κι αυτή δύσκολη στα ραντεβού κάποιες φορές. Και στην Τσεκούρα μπορείς να πάρεις στο ιατρείο της και να πεις το πρόβλημα και ειδικά αν είσαι κοντά σε κάποια αποβολή, δεν αποκλείεται να σου πουν να πας έκτακτα ή τουλάχιστον να σου πάρουν αίμα και να εκκερμεί η λήψη ιστορικού. Κάνε μία προσπάθεια και στις 2 και όπου βρεις...

Η αλήθεια είναι ότι είχα δύο αποβολές σε 5 μήνες και η τελευταία τώρα τον Μάιο.Σε ποιο τηλ μπορώ να πάρω εκτός από 1535 για ραντεβού?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η elephant είπε:

Η αλήθεια είναι ότι είχα δύο αποβολές σε 5 μήνες και η τελευταία τώρα τον Μάιο.Σε ποιο τηλ μπορώ να πάρω εκτός από 1535 για ραντεβού?

Πάρε εδώ: 213-2051266 και πες τους το πρόβλημα. Άλλη κοπέλα που είχε την τελευταία της αποβολή τώρα πρόσφατα της είπαν να τους στείλει με email όλες τις εξετάσεις που έχει κάνει και θα την πάρει τηλ. η γιατρός να την κατευθύνει. Δεν αποκλείεται να πας για αιμοληψία για να είναι το δείγμα κοντά στην ημερομηνία της αποβολής. Αν πάρεις τώρα, το πιο πιθανό είναι η Τσεκούρα να είναι σε ραντεβού. Αν πάρεις προς το μεσημέρι, π.χ. 13:00 ή 14:00 θα έχει τελειώσει και ίσως να μπορέσεις να της μιλήσεις και προσωπικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η troia είπε:

Πάρε εδώ: 213-2051266 και πες τους το πρόβλημα. Άλλη κοπέλα που είχε την τελευταία της αποβολή τώρα πρόσφατα της είπαν να τους στείλει με email όλες τις εξετάσεις που έχει κάνει και θα την πάρει τηλ. η γιατρός να την κατευθύνει. Δεν αποκλείεται να πας για αιμοληψία για να είναι το δείγμα κοντά στην ημερομηνία της αποβολής. Αν πάρεις τώρα, το πιο πιθανό είναι η Τσεκούρα να είναι σε ραντεβού. Αν πάρεις προς το μεσημέρι, π.χ. 13:00 ή 14:00 θα έχει τελειώσει και ίσως να μπορέσεις να της μιλήσεις και προσωπικά.

Πραγματικά σε ευχαριστώ πολυ για τη βοήθεια σου ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η troia είπε:

Πάρε εδώ: 213-2051266 και πες τους το πρόβλημα. Άλλη κοπέλα που είχε την τελευταία της αποβολή τώρα πρόσφατα της είπαν να τους στείλει με email όλες τις εξετάσεις που έχει κάνει και θα την πάρει τηλ. η γιατρός να την κατευθύνει. Δεν αποκλείεται να πας για αιμοληψία για να είναι το δείγμα κοντά στην ημερομηνία της αποβολής. Αν πάρεις τώρα, το πιο πιθανό είναι η Τσεκούρα να είναι σε ραντεβού. Αν πάρεις προς το μεσημέρι, π.χ. 13:00 ή 14:00 θα έχει τελειώσει και ίσως να μπορέσεις να της μιλήσεις και προσωπικά.

Πήρα αμέσως όταν είδα το μήνυμα σου αλλά δυστυχώς μου είπαν να καλέσω κανονικά στο 1535, τους είπα και για την αποβολή την τελευταία αλλά δεν...Θα δοκιμάσω με τα ραντεβού και βλεπουμε. Και πάλι ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η elephant είπε:

Πήρα αμέσως όταν είδα το μήνυμα σου αλλά δυστυχώς μου είπαν να καλέσω κανονικά στο 1535, τους είπα και για την αποβολή την τελευταία αλλά δεν...Θα δοκιμάσω με τα ραντεβού και βλεπουμε. Και πάλι ευχαριστώ!

Τίποτα. Αλλά καλύτερα ξαναπάρε αύριο το πρωί και ζήτα να μιλήσεις με τη γιατρό. Η ίδια είναι πολύ εξυπηρετική. Σου στέλνω προσωπικό μήνυμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Κορίτσια μου, καλημέρα. Κάποια κοπέλα με επαναλαμβανόμενες αποβολές που να πήγε στη Τσεκούρα και να βρήκαν τελικά το αίτιο υπάρχει? Κ αν ναι, τι έφταιγε?

Σας ευχαριστώ πολύ ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η elephant είπε:

Κορίτσια μου, καλημέρα. Κάποια κοπέλα με επαναλαμβανόμενες αποβολές που να πήγε στη Τσεκούρα και να βρήκαν τελικά το αίτιο υπάρχει? Κ αν ναι, τι έφταιγε?

Σας ευχαριστώ πολύ ❣️

Μετά από δυο παλλινδρομες από εξωσωματική επισκέφτηκα την κ.Τσεκούρα στο Έλενα και έκανα όλες τις απαραίτητες εξετάσεις οι οποίες ήταν καθαρές. Καταλήξαμε λοιπόν οτι έφταιγαν τα έμβρυα και λέω καταλήξαμε γιατί δεν είχα κάνει βιοψία εμβρύου. Στην πρώτη με απέτρεψε ο γιατρός με την αιτιολογία του τυχαίου γεγονότος και στην δεύτερη ήταν πολύ αρχή κύησης και δεν υπήρχε επαρκές υλικό.

Ηλικία 38-39. Καρυότυπος ζεύγους καθαρός.

Η Τσεκούρα μου ξεκαθάρισε από την αρχή οτι το πιθανότερο και το ευτυχές σενάριο θα είναι να μην βρεθεί κάτι ανοσολογικό γιατί ανάλογα την βαρύτητά του μπορεί να μπούμε σε άλλα μονοπάτια.

Επίσης ενώ ο τότε εξωσωματιστής με έσπρωχνε στην υπαιτιότητα του ωαρίου (λόγω ηλικίας και χαμηλής ανταποκρισης στα φάρμακα) και στη δωρεά, εκείνη υποστήριξε οτι εφόσον υπάρχει και αντρικός παράγοντας (κακό σπέρμα) τότε δεν μπορούμε να ξέρουμε με βεβαιότητα τι φταίει. Είναι 50-50.

Παρόλο που δεν πήρα απάντηση συγκεκριμένη εγώ νιώθω πιο ήρεμη να συνεχίσω τις προσπάθείες μου. Ξέρω σίγουρα οτι δεν φταίει η μήτρα για τις αποβολές γιατί ελέχθηκα από την Σπαθή στο Έλενα, οι υστεροσκοπήσεις που έχω κάνει (2) είναι καθαρές και γιατί ο γιατρός που έχω σήμερα μου είπε οτι οταν η αποβολή συνοδέυεται με αίμα συνήθως ευθύνεται η μήτρα, ενώ όταν απλά σταματάει η ανάπτυξη του εμβρύου υπάρχει χρωμοσωμική ανωμαλία.

Επέμεινε πολύ στο οτι εφόσον η μήτρα είναι καθαρή να μην δεχτώ εγχύσεις κολπικές γιατί μπορεί να φτιάχνουν την φλεγμονή πχ αλλά χαλάνε τους γαλακτοβάκιλους που τους χρειαζόμαστε.

Στην ουσία η Τσεκούρα μου επιβεβαίωσε όσα σκεφτόμουν με την δική μου λογική απλά δεν είμαι γιατρός άρα είχα κάποιες αμφιβολίες. Εν ολίγοις μου έδωσε δύναμη να μην τα παρατήσω.

Σου εύχομαι καλή επιτυχία και όλα να πάνε καλά.

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η elephant είπε:

Κορίτσια μου, καλημέρα. Κάποια κοπέλα με επαναλαμβανόμενες αποβολές που να πήγε στη Τσεκούρα και να βρήκαν τελικά το αίτιο υπάρχει? Κ αν ναι, τι έφταιγε?

Σας ευχαριστώ πολύ ❣️

Καλημέρα. Κάνατε τελικά ραντεβού με την Τσεκούρα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η troia είπε:

Καλημέρα. Κάνατε τελικά ραντεβού με την Τσεκούρα; 

Κορίτσι μου, καλημέρα.Ναι, επιτέλους! Μου πήρε ιστορικό, μου έδωσε λίγες αιματολογικές γιατί τα περισσότερα τα είχα κάνει και ειμαι σε αναμονή αποτελεσμάτων.Βλεποντας και κάνοντας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Μετά από δυο παλλινδρομες από εξωσωματική επισκέφτηκα την κ.Τσεκούρα στο Έλενα και έκανα όλες τις απαραίτητες εξετάσεις οι οποίες ήταν καθαρές. Καταλήξαμε λοιπόν οτι έφταιγαν τα έμβρυα και λέω καταλήξαμε γιατί δεν είχα κάνει βιοψία εμβρύου. Στην πρώτη με απέτρεψε ο γιατρός με την αιτιολογία του τυχαίου γεγονότος και στην δεύτερη ήταν πολύ αρχή κύησης και δεν υπήρχε επαρκές υλικό.

Ηλικία 38-39. Καρυότυπος ζεύγους καθαρός.

Η Τσεκούρα μου ξεκαθάρισε από την αρχή οτι το πιθανότερο και το ευτυχές σενάριο θα είναι να μην βρεθεί κάτι ανοσολογικό γιατί ανάλογα την βαρύτητά του μπορεί να μπούμε σε άλλα μονοπάτια.

Επίσης ενώ ο τότε εξωσωματιστής με έσπρωχνε στην υπαιτιότητα του ωαρίου (λόγω ηλικίας και χαμηλής ανταποκρισης στα φάρμακα) και στη δωρεά, εκείνη υποστήριξε οτι εφόσον υπάρχει και αντρικός παράγοντας (κακό σπέρμα) τότε δεν μπορούμε να ξέρουμε με βεβαιότητα τι φταίει. Είναι 50-50.

Παρόλο που δεν πήρα απάντηση συγκεκριμένη εγώ νιώθω πιο ήρεμη να συνεχίσω τις προσπάθείες μου. Ξέρω σίγουρα οτι δεν φταίει η μήτρα για τις αποβολές γιατί ελέχθηκα από την Σπαθή στο Έλενα, οι υστεροσκοπήσεις που έχω κάνει (2) είναι καθαρές και γιατί ο γιατρός που έχω σήμερα μου είπε οτι οταν η αποβολή συνοδέυεται με αίμα συνήθως ευθύνεται η μήτρα, ενώ όταν απλά σταματάει η ανάπτυξη του εμβρύου υπάρχει χρωμοσωμική ανωμαλία.

Επέμεινε πολύ στο οτι εφόσον η μήτρα είναι καθαρή να μην δεχτώ εγχύσεις κολπικές γιατί μπορεί να φτιάχνουν την φλεγμονή πχ αλλά χαλάνε τους γαλακτοβάκιλους που τους χρειαζόμαστε.

Στην ουσία η Τσεκούρα μου επιβεβαίωσε όσα σκεφτόμουν με την δική μου λογική απλά δεν είμαι γιατρός άρα είχα κάποιες αμφιβολίες. Εν ολίγοις μου έδωσε δύναμη να μην τα παρατήσω.

Σου εύχομαι καλή επιτυχία και όλα να πάνε καλά.

 

 

 

Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου, τώρα που ηρεμήσες  να γίνουν όλα τόσα απλά και γρήγορα να έχεις ένα θαύμα δίπλα σου!!

Στα ίδια ακριβώς και εγώ, δύο παλλινδρομες με εξωσωματική και χωρίς βιοψία εμβρύου, σταματούσε η ανάπτυξη στην 6η εβδομάδα. Τώρα είμαι για εξετάσεις στην κ.Τσεκουρα και αναμονή αποτελεσμάτων.Σας πρότειναν κ μοριακο καρυότυπο? Γιατί εγώ έχω κάνει μόνο τον απλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η elephant είπε:

Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου, τώρα που ηρεμήσες  να γίνουν όλα τόσα απλά και γρήγορα να έχεις ένα θαύμα δίπλα σου!!

Στα ίδια ακριβώς και εγώ, δύο παλλινδρομες με εξωσωματική και χωρίς βιοψία εμβρύου, σταματούσε η ανάπτυξη στην 6η εβδομάδα. Τώρα είμαι για εξετάσεις στην κ.Τσεκουρα και αναμονή αποτελεσμάτων.Σας πρότειναν κ μοριακο καρυότυπο? Γιατί εγώ έχω κάνει μόνο τον απλο

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου το ίδιο εύχομαι και σε σένα.

Διάβασα λίγο το ιστορικό σου και έχουμε πολλά κοινά.

Δεν θυμάμαι αν έχουμε κάνει μοριακό καρυότυπο γιατί πάνε και χρόνια αλλά δεν μου ζήτησε η Τσεκούρα κάτι επιπλέον και εμένα γιατί είχα πλούσιο φάκελο.

Το διαφορετικό που έκανα σε αυτή την προσπάθεια που ξεκινάω είναι που παρακολουθεί τον σύζυγο εξειδικευμένος ουρολόγος.

Είχε πάει σε ουρολόγους λόγω επέμβασης κυρσοκοίλης αλλά δεν μας είχαν υπό στενή παρακολούθηση.

Η μόνη διαφορά που είδαμε εμείς μετά την επέμβαση ήταν στην ποσότητα και ελαφρώς στην κινητικότητα.

Οπότε τώρα εστιάσαμε να ρίξουμε την κατάτμηση & να ανεβάσουμε τις φυσιολογικές μορφές.

Επιπλέον τώρα θα κάνουμε γονιμοποιηση με την μέθοδο PICSI που την προτιμούν σε σπέρμα με υψηλή κατάτμηση. Και θα δοκιμάσω νέο φάρμακο διέγερσης (έχω ήδη κάνει με gonal, Menopur, femara)

Από Σεπτέμβρη ελπίζω να έχω νεότερα θα χαρώ να τα μοιραστώ.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου το ίδιο εύχομαι και σε σένα.

Διάβασα λίγο το ιστορικό σου και έχουμε πολλά κοινά.

Δεν θυμάμαι αν έχουμε κάνει μοριακό καρυότυπο γιατί πάνε και χρόνια αλλά δεν μου ζήτησε η Τσεκούρα κάτι επιπλέον και εμένα γιατί είχα πλούσιο φάκελο.

Το διαφορετικό που έκανα σε αυτή την προσπάθεια που ξεκινάω είναι που παρακολουθεί τον σύζυγο εξειδικευμένος ουρολόγος.

Είχε πάει σε ουρολόγους λόγω επέμβασης κυρσοκοίλης αλλά δεν μας είχαν υπό στενή παρακολούθηση.

Η μόνη διαφορά που είδαμε εμείς μετά την επέμβαση ήταν στην ποσότητα και ελαφρώς στην κινητικότητα.

Οπότε τώρα εστιάσαμε να ρίξουμε την κατάτμηση & να ανεβάσουμε τις φυσιολογικές μορφές.

Επιπλέον τώρα θα κάνουμε γονιμοποιηση με την μέθοδο PICSI που την προτιμούν σε σπέρμα με υψηλή κατάτμηση. Και θα δοκιμάσω νέο φάρμακο διέγερσης (έχω ήδη κάνει με gonal, Menopur, femara)

Από Σεπτέμβρη ελπίζω να έχω νεότερα θα χαρώ να τα μοιραστώ.

 

 

Πολλά κοινά..και εμείς κιρσοκήλη και επέμβαση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...
στις On 23/7/2021 at 9:35 ΠΜ, ο/η BlackCat είπε:

Μετά από δυο παλλινδρομες από εξωσωματική επισκέφτηκα την κ.Τσεκούρα στο Έλενα και έκανα όλες τις απαραίτητες εξετάσεις οι οποίες ήταν καθαρές. Καταλήξαμε λοιπόν οτι έφταιγαν τα έμβρυα και λέω καταλήξαμε γιατί δεν είχα κάνει βιοψία εμβρύου. Στην πρώτη με απέτρεψε ο γιατρός με την αιτιολογία του τυχαίου γεγονότος και στην δεύτερη ήταν πολύ αρχή κύησης και δεν υπήρχε επαρκές υλικό.

Ηλικία 38-39. Καρυότυπος ζεύγους καθαρός.

Η Τσεκούρα μου ξεκαθάρισε από την αρχή οτι το πιθανότερο και το ευτυχές σενάριο θα είναι να μην βρεθεί κάτι ανοσολογικό γιατί ανάλογα την βαρύτητά του μπορεί να μπούμε σε άλλα μονοπάτια.

Επίσης ενώ ο τότε εξωσωματιστής με έσπρωχνε στην υπαιτιότητα του ωαρίου (λόγω ηλικίας και χαμηλής ανταποκρισης στα φάρμακα) και στη δωρεά, εκείνη υποστήριξε οτι εφόσον υπάρχει και αντρικός παράγοντας (κακό σπέρμα) τότε δεν μπορούμε να ξέρουμε με βεβαιότητα τι φταίει. Είναι 50-50.

Παρόλο που δεν πήρα απάντηση συγκεκριμένη εγώ νιώθω πιο ήρεμη να συνεχίσω τις προσπάθείες μου. Ξέρω σίγουρα οτι δεν φταίει η μήτρα για τις αποβολές γιατί ελέχθηκα από την Σπαθή στο Έλενα, οι υστεροσκοπήσεις που έχω κάνει (2) είναι καθαρές και γιατί ο γιατρός που έχω σήμερα μου είπε οτι οταν η αποβολή συνοδέυεται με αίμα συνήθως ευθύνεται η μήτρα, ενώ όταν απλά σταματάει η ανάπτυξη του εμβρύου υπάρχει χρωμοσωμική ανωμαλία.

Επέμεινε πολύ στο οτι εφόσον η μήτρα είναι καθαρή να μην δεχτώ εγχύσεις κολπικές γιατί μπορεί να φτιάχνουν την φλεγμονή πχ αλλά χαλάνε τους γαλακτοβάκιλους που τους χρειαζόμαστε.

Στην ουσία η Τσεκούρα μου επιβεβαίωσε όσα σκεφτόμουν με την δική μου λογική απλά δεν είμαι γιατρός άρα είχα κάποιες αμφιβολίες. Εν ολίγοις μου έδωσε δύναμη να μην τα παρατήσω.

Σου εύχομαι καλή επιτυχία και όλα να πάνε καλά.

 

 

 

Καλησπέρα. Έχω ακριβώς το ίδιο θέμα μαζί σου. Ήθελα να σε ρωτήσω εάν τελικά είχες κάποια επιτυχή έκβαση και αν κατέληξες σε κάποιον να σε βοηθήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες. Θα ήθελα αν μπορεί να με βοηθήσει κάποια κοπέλα για ανοσολογο αναπαραγωγής στην Αθήνα. Θα προτιμούσα κάποιον ιδιώτη καθώς μένω επαρχία και είναι δύσκολο να συντονισω κάποιο δημόσιο νοσοκομείο. Καλεσα στο Έλενα αλλά τα ραντεβού είναι από το νέο έτος και δεν έχουν βγει ακόμη. Σας ευχαριστώ πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/11/2022 at 5:04 ΜΜ, ο/η ifi_ifi είπε:

Καλησπέρα σε όλες. Θα ήθελα αν μπορεί να με βοηθήσει κάποια κοπέλα για ανοσολογο αναπαραγωγής στην Αθήνα. Θα προτιμούσα κάποιον ιδιώτη καθώς μένω επαρχία και είναι δύσκολο να συντονισω κάποιο δημόσιο νοσοκομείο. Καλεσα στο Έλενα αλλά τα ραντεβού είναι από το νέο έτος και δεν έχουν βγει ακόμη. Σας ευχαριστώ πολύ. 

Σίγουρα στο Έλενα!!!!!! Και μακριά από Τσιλιβάκο! Για να είμαι ειλικρινής έχοντας περάσει και από τους 2, δεν θα έθετα καν θέμα. Απλώς θα περίμενα να ανοίξουν τα ραντεβού του Έλενα...Αξίζει 1000 φορές!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...
  • 5 months later...
στις On 2/3/2023 at 11:22 ΠΜ, ο/η Βιβή Ηλιαδου είπε:

Κορίτσια κάποιον καλό ανοσολογο στην Θεσσαλονίκη???

Εγώ στον Δανιηλίδη. Έχω διαβάσει διαφορά υπέρ και αρκετά κατά. Εμείς δόξα το θεό με την πρώτη έχουμε την μικρή μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Μας βλέπω όλο για φαγητά να λέμε 😄😄 Να πάνε όλα καλά να τρώω μετά του σκασμού! Αυτό λέω στον άντρα μου, θέλω μια φορά να φάω έτσι να σκάσω από το φαγητό 😄😄 Άσχετο, πήγαμε σήμερα να δούμε για κούνια και συρταριέρα γτ δεν έχουμε κάποιον να μας δώσει δυστυχώς.. Μας άρεσαν δύο κούνιες αλλά η μία διπλάσια τιμή από την άλλη..Η ακριβή μας είπε ότι ήταν από ξύλο οξιάς και η οικονομική από mdf. Η αλήθεια είναι ότι η οικονομική πέραν από την τιμή της μας άρεσε  πιο πολύ και σαν σχέδιο, πειράζει λέτε που είναι από mdf? Θα εκπέμπει βλαβερές ουσίες κτλ;
    • Γειά σου κορίτσι μου, φυσικά κ επιτρέπεται..έχω μια πρόωρη γήρανση ωοθηκών.🥺🥺🥺 Είμαι 38 χρόνων και το ξέρω αυτό απ τα 34, που ήταν και η 1η φορά που κάναμε κουβέντα με τον γιατρό μου για το εάν θέλω να αποκτήσω παιδί. Εκείνη την περίοδο δεν ήμουν σε τέτοια φάση και η αλήθεια είναι ότι όταν το έμαθα μου κόπηκαν λίγο τα πόδια..😟☹️ Τέλος πάντων μην στα πολυλογώ.. Η μία μου ωοθήκη δείχνει αρκετά γερασμένη και δεν κάνει αυγουλακια ενώ η άλλη κάνει αλλά μάλλον όχι και πολύ καλά (τουλάχιστον αυτό επιβεβαίωσαν κ οι ορμονολογικες που έκανα). Γιαυτό λέω ότι δεν ξέρω τι ελπίδες έχω, αλλά σίγουρα θέλω να κάνω τις απαραίτητες ενέργειες για να βοηθήσω όσο μπορώ την κατάσταση. Επίσης πόσο πολύ χάρηκα που μοιράστηκες μαζί μας την δική σου εμπειρία με την σπερματεγχυση γιατί είναι κ αυτό στα άμεσα πλάνα μου. 
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️και σε εσενα εύχομαι πολύ συντομα μα έρθει το μωρακι σου🙏❤️ η αλήθεια είναι πως  είναι πολύ θετικο που κάνω συλληψη έστω και με σπερματεγχυνση 🙏 μέσα στο καλοκαιρι θα κάνω πάλι σπερματεγχυνση καθώς μου έδωσε το οκ ο γιατρός ! Θα του πω αν είναι να την κάνω τον Ιούνιο πρώτα ο θεος🙏
    • Εντάξει μπορείς να φας λίγο πιστεύω εμένα με αφηνε η Ενδοκρινολογος να φάω μου είχε πει ποσότητα αλλά δεν θυμάμαι ποσο μου είχε πει 🤔  αλλά εγω να πω την αλήθεια το παγωτο λαχταρουσα πιο πολύ το καλοκαίρι  😂
    • Ναι θυμάμαι κορίτσι μου την περίπτωση σου ... πραγματικά λυπάμαι πολύ 😥είμαι σίγουρη όμως ότι θα καταφέρεις σύντομα να πιάσεις στα χέρια σου ένα γερό και δυνατό μωρό όπως εσύ!! 🙏🙏 Στο εύχομαι από την καρδιά μου 🫶🏼🫶🏼 μέσα σε όλο αυτό υπάρχει κ ένα καλό ότι τουλάχιστον με την σπερματεγχυση είχες αποτέλεσμα! Άντε να περάσει ο καιρός να πας να δούμε πως θα κινηθείτε!! ❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...