Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Ιούνη τα μωράκια θα ‘ναι σαν καραμελάκια 🍭🍬🍭🍬...Ήλιος, θάλασσα, ποτό και μωράκια ένα σωρό!!! 👶


Recommended Posts

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Δυστυχως κορίτσι μου είναι αρκετοί τέτοιο επιστήμονες εκεί έξω! Όπως όλα τα κοριτσια θα σου πω να βρείτε έναν ειδικό σε τέτοια θέματα..Μπορεί ο ουρολόγος να είναι αριστος δε λέω αλλα κάποιος με εξειδίκευση θα σε κατευθύνει πιο σωστά!

Η δίκη μου γυναικολόγος μετα από τόσες επισκέψεις δεν μου είπε ότι η αριστερή μου ωοθήκη είναι ατροφική..έπρεπε να απευθυνθώ σε κέντρο, να με στείλει για μαγνητική για να το μάθω! Στο οποίο κέντρο πήγαμε λόγω σπέρματος…Τελικά το σπερμα δεν ειναι και τουρμπο, αλλα δεν ειναι και όπως μας τα παρουσίαζαν οι εδω γιατροι..να φανταστείς μετά απο 2 σπερμοδιαγραμματα σε μικροβιολογικό μας έβγαζαν φυσιολογικές μορφές 2% και μετά απο έναν χρόνο διατροφής, διακοπής καπνίσματος, βιταμινών έπεσε στο 1%!!! Χθες στο κέντρο οι φυσιολογικές μορφές ήταν στο 8% (χωρίς βιταμίνες και με τσιγάρο!!) αριθμός που ειναι χαμηλός αλλα οντως οριων..Επομένως ψαχτείτε και ενημερωθείτε σωστά απο ειδικούς!!! 
Ευχομαι όλα να πάνε καλά!!❤️

Ναι ότι να ναι με τις τιμές...

Κι εμείς βιταμίνες για τρεις μήνες και αντιβίωση και αυτό το σπερμοδιαγραμμα ήταν χειρότερο από τα προηγούμενα που δεν είχε πάρει τιποτα ο άντρας μου...ότι να ναι...θα τρελαθούμε στο τέλος...

Με την ίδια διατροφή και με τσιγάρο βέβαια...αλλα και παλι τιποτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η lavie είπε:

Σίγουρα θα ψάχνουμε περισσότερο...μιλησα με έναν γυναικολόγο εδω στην πόλη μου που είναι πολύ καλός και θα πάω εκεί για σαλπιγγογραφια εκει τον άλλο μήνα αλλα βρε κορίτσια μου είπε ότι όταν αδιαθετησω να πάρω από την 2η έως την 6η μέρα clomiphene citrate και να τον πάρω αμέσως να κλείσουμε ραντεβού για την σαλπιγγογραφια...Εγώ νόμιζα ότι αυτά τα χαπια θα βοηθήσουν στην σαλπιγγογραφια αλλά απλά διαβάζω εδώ μέσα...

Γιατί πιστεύετε μου είπε να τα παρω;;μηπως για να αυξήσω τις πιθανότητες να έχω πολλά ωαρια και μηπως μετά τη σαλπιγγογραφια μείνω πιο εύκολα εγκυος;;μπορεί να λέω και βλακείες αλλα δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο...

Κορίτσι μου πρώτη φορά το άκουω αυτό... Έκανα σαλπιγγογραφια στο ιασω κ ο γιατρός μου είναι εξειδικευμένος στην υπογονιμοτητα κ δεν το έχω ακούσει ποτέ! Για να  καταλάβεις με εξωσωματική έμεινα έγκυος (με μια εμβρυομεταφορά), θέλω να πω έχω ψαχτεί κ γω πολύ κ με γιατρό ειδικό στο πεδίο. Αυτά τα χάπια από όσο ξέρω τα παίρνεις για να κάνεις προσπάθεια κ δεν έχουν σχέση με την εξέταση... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας κάνω μια σημαντική ερώτηση - διαπίστωση;;;; 

Ο κάθε γυναικολόγος από εμάς δίνει ΤΕΛΕΙΩΣ διαφορετικές οδηγίες για την ίδια θεραπεία... Όπως κλομιφαινη για παράδειγμα και διαχείριση της θεραπείας !!!! Καλά γιατί;;;;;; απίστευτο κάθε μία από εμας έχει άλλες οδηγίες 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσι μου πρώτη φορά το άκουω αυτό... Έκανα σαλπιγγογραφια στο ιασω κ ο γιατρός μου είναι εξειδικευμένος στην υπογονιμοτητα κ δεν το έχω ακούσει ποτέ! Για να  καταλάβεις με εξωσωματική έμεινα έγκυος (με μια εμβρυομεταφορά), θέλω να πω έχω ψαχτεί κ γω πολύ κ με γιατρό ειδικό στο πεδίο. Αυτά τα χάπια από όσο ξέρω τα παίρνεις για να κάνεις προσπάθεια κ δεν έχουν σχέση με την εξέταση... 

Καλημέρα κορίτσια μου...

Δεν ξέρω...τι να πω...πραγματικά έχω κουραστεί με τις τόσες διαφορετικές οδηγίες από γιατρό σε γιατρό...

Θα τον ξαναρωτησω όταν αδιαθετησω γιατι θελει να τα παρω...τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια καλό σκ να έχουμε!!! @Ευάγγελοςτ έχω πολλές μέρες να διαβάσω νέα σου!!! Έφτιαξε ο καιρός και δεν σε κρατάει το σπίτι;;; ούτε την καινούρια σου ημερομηνία δεν έχω!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια καλό σκ να έχουμε!!! @Ευάγγελοςτ έχω πολλές μέρες να διαβάσω νέα σου!!! Έφτιαξε ο καιρός και δεν σε κρατάει το σπίτι;;; ούτε την καινούρια σου ημερομηνία δεν έχω!!!! 

Αυτό με τις ημερομηνίες τι είναι;;;; 

Για να δώσω κ εγώ😛😛😛😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mimi26 είπε:

Αυτό με τις ημερομηνίες τι είναι;;;; 

Για να δώσω κ εγώ😛😛😛😛

Έχουμε πινακάκι με μελλοντικές εγκυουλες στο οποίο γράφουμε την ημερομηνία της αναμενόμενης περιόδου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Έχουμε πινακάκι με μελλοντικές εγκυουλες στο οποίο γράφουμε την ημερομηνία της αναμενόμενης περιόδου 

Α θα σου πω κ εγώ σε λίγες μέρες ημερομηνία 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η lavie είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ για τις συμβουλες σου...μετα τη σαλπιγγογραφια θα ανεβούμε Αθήνα και σιγουρα θα πάμε σε κάποιο κέντρο εξιδεικευμενο οπως του Λυμπεροπουλου η και στου Λυμπεροπουλου εννοείται...

Μακάρι να βρούμε τι φταει και να μπούμε σε μια σειρά επιτέλους...

Όλα θα πάνε καλά. Πίστη και υπομονή και βήμα βήμα θα φτάσετε στον στόχο σας. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η lavie είπε:

Ναι ότι να ναι με τις τιμές...

Κι εμείς βιταμίνες για τρεις μήνες και αντιβίωση και αυτό το σπερμοδιαγραμμα ήταν χειρότερο από τα προηγούμενα που δεν είχε πάρει τιποτα ο άντρας μου...ότι να ναι...θα τρελαθούμε στο τέλος...

Με την ίδια διατροφή και με τσιγάρο βέβαια...αλλα και παλι τιποτα!!!

Σου έχω και καλύτερο μετά από επέμβαση κυρσοκοίλης (η οποία ευθυνόταν για το σπέρμα) και βιταμίνες το σπερμοδιάγραμμα (Βιοιατρική) ήταν χειρότερο από πριν την επέμβαση. Κατόπιν εορτής μάθαμε ότι παίζει αυτό το σενάριο και πολλές φορές η επέμβαση φτιάχνει μεν την ποσότητα αλλά χαλάει την κινητικότητα!!!

Αστο μη το ψάχνεις..Δυστυχώς το ταξίδι αυτό θέλει υπομονή ,επιμονή και τύχη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η lavie είπε:

Ναι ότι να ναι με τις τιμές...

Κι εμείς βιταμίνες για τρεις μήνες και αντιβίωση και αυτό το σπερμοδιαγραμμα ήταν χειρότερο από τα προηγούμενα που δεν είχε πάρει τιποτα ο άντρας μου...ότι να ναι...θα τρελαθούμε στο τέλος...

Με την ίδια διατροφή και με τσιγάρο βέβαια...αλλα και παλι τιποτα!!!

Κοριτσια μου θέλω να κάνω μια ερώτηση σε όλες... Αδιάθετησα μετά την σαλπιγγογραφια κ εχω κομμάτια καφέ δεν εχω καλή ροή κ ενόχληση στο κόλπο. Τι είναι αυτά ;;;;; 😫😫

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κοριτσια μου θέλω να κάνω μια ερώτηση σε όλες... Αδιάθετησα μετά την σαλπιγγογραφια κ εχω κομμάτια καφέ δεν εχω καλή ροή κ ενόχληση στο κόλπο. Τι είναι αυτά ;;;;; 😫😫

Δεν έχω εμπειρία από σαλπιγγογραφια για να σου πω.. Αλλά πάρε ένα τηλέφωνο τον γιατρό σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κοριτσια μου θέλω να κάνω μια ερώτηση σε όλες... Αδιάθετησα μετά την σαλπιγγογραφια κ εχω κομμάτια καφέ δεν εχω καλή ροή κ ενόχληση στο κόλπο. Τι είναι αυτά ;;;;; 😫😫

Κορίτσι μου μην ανησυχείς θα έχεις για λίγες μέρες αίμα!! Είναι φυσιολογικό,δεν είναι περίοδος αυτό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσι μου μην ανησυχείς θα έχεις για λίγες μέρες αίμα!! Είναι φυσιολογικό,δεν είναι περίοδος αυτό!!

Κορίτσια μιλησα με τον γιατρο μου που εχω στην Αθήνα που λόγω οικονομικών δεν είχαμε επαφή από κοντά αλλα σε κάθε μας βήμα τον ενημέρωνα και μου είπε ότι σε καμία περίπτωση να μην κάνω την σαλπιγγογραφια εδω στην πόλη μου στο ιατρείο ενός γυναικολόγου που ειχα βρει που σας είπα ότι μου είπε να πάρω τα clomiphene πριν τη σαλπιγγογραφια...

Τα clomiphene μου είπε τα παίρνουμε μόνο όταν μια γυναίκα έχει πολυκυστικες η δεν κάνει ωοορηξια η για κάποιο άλλο θέμα που εγώ δεν εχω τιποτα από όλα αυτά...

Έπεσε από τα συνεφφα που το είπα αυτό...

Μου είπε να μην παλεύω πέρα δώθε με τους γιατρόυς και να το πάρω απόφαση και να ανέβω σε αυτόν...το σπέρμα μου είπε ότι είναι πολύ καλό και γόνιμο και ότι αφού δεν βρίσκεται το πρόβλημα για την κινητικότητα μπορεί μα σημαίνει ότι το σπέρμα μπορεί να φτιάξει σε ένα μήνα η σε ένα χρόνο η σε πέντε χρόνια....Αφού δεν ειμσι στη φάση να περιμένω κάτι τέτοιο να πάω τον άλλο μήνα μετά την περίοδο να κάνουμε σπερματεγχυνση...

Να σας πω την αλήθεια δ2ν αντέχω να παλεύω πέρα δώθε με τα τόσο διαφορετικά που μου λένε και αποφασίσαμε με τον άντρα μου να ανέβω εκει και μα δοκιμάσουμε την σπερματεγχυνση...

Μου είπε οτι μπορουν να εμπλουτίσουν το σπέρμα στο τμήμα γονιμότητας που υπάρχει στο Ιασώ κι αν βγει καλό το σπέρμα μετά από την επεξεργασία θα κανουμε την σπερματεγχυση...αλλιώς θα δούμε το επόμενο βήμα τότε...

Το ξέρω ότι θα χαλάσουμε λεφτα που δεν έχουμε αυτή τη στιγμή αλλά κατι μέσα μου με έπεισε ότι επιτέλους πρέπει να το κάνουμε κι ας χρεώθουμε στο τελος....

Αυτά κορίτσια μου τα τελευταία νέα μου και ελπίζω να περάσουν οι μέρες και να είμαστε ένα βήμα πιο κοντά στον στόχο μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η lavie είπε:

Κορίτσια μιλησα με τον γιατρο μου που εχω στην Αθήνα που λόγω οικονομικών δεν είχαμε επαφή από κοντά αλλα σε κάθε μας βήμα τον ενημέρωνα και μου είπε ότι σε καμία περίπτωση να μην κάνω την σαλπιγγογραφια εδω στην πόλη μου στο ιατρείο ενός γυναικολόγου που ειχα βρει που σας είπα ότι μου είπε να πάρω τα clomiphene πριν τη σαλπιγγογραφια...

Τα clomiphene μου είπε τα παίρνουμε μόνο όταν μια γυναίκα έχει πολυκυστικες η δεν κάνει ωοορηξια η για κάποιο άλλο θέμα που εγώ δεν εχω τιποτα από όλα αυτά...

Έπεσε από τα συνεφφα που το είπα αυτό...

Μου είπε να μην παλεύω πέρα δώθε με τους γιατρόυς και να το πάρω απόφαση και να ανέβω σε αυτόν...το σπέρμα μου είπε ότι είναι πολύ καλό και γόνιμο και ότι αφού δεν βρίσκεται το πρόβλημα για την κινητικότητα μπορεί μα σημαίνει ότι το σπέρμα μπορεί να φτιάξει σε ένα μήνα η σε ένα χρόνο η σε πέντε χρόνια....Αφού δεν ειμσι στη φάση να περιμένω κάτι τέτοιο να πάω τον άλλο μήνα μετά την περίοδο να κάνουμε σπερματεγχυνση...

Να σας πω την αλήθεια δ2ν αντέχω να παλεύω πέρα δώθε με τα τόσο διαφορετικά που μου λένε και αποφασίσαμε με τον άντρα μου να ανέβω εκει και μα δοκιμάσουμε την σπερματεγχυνση...

Μου είπε οτι μπορουν να εμπλουτίσουν το σπέρμα στο τμήμα γονιμότητας που υπάρχει στο Ιασώ κι αν βγει καλό το σπέρμα μετά από την επεξεργασία θα κανουμε την σπερματεγχυση...αλλιώς θα δούμε το επόμενο βήμα τότε...

Το ξέρω ότι θα χαλάσουμε λεφτα που δεν έχουμε αυτή τη στιγμή αλλά κατι μέσα μου με έπεισε ότι επιτέλους πρέπει να το κάνουμε κι ας χρεώθουμε στο τελος....

Αυτά κορίτσια μου τα τελευταία νέα μου και ελπίζω να περάσουν οι μέρες και να είμαστε ένα βήμα πιο κοντά στον στόχο μας!!!

Κορίτσι μου καλά θα κάνεις,πάρε την απόφαση και κάντο και θα δεις ότι θα λες γιατί δεν το έκανα νωρίτερα!! Να ανέβεις κορίτσι μου,έτσι κι αλλιώς εκεί με τόσα λεφτά που χαλάτε με διαφορετικους γιατρούς ,θα είναι η μία η άλλη με την Αθήνα νομίζω!! Σου εύχομαι καλή επιτυχία σε όλα 💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσι μου καλά θα κάνεις,πάρε την απόφαση και κάντο και θα δεις ότι θα λες γιατί δεν το έκανα νωρίτερα!! Να ανέβεις κορίτσι μου,έτσι κι αλλιώς εκεί με τόσα λεφτά που χαλάτε με διαφορετικους γιατρούς ,θα είναι η μία η άλλη με την Αθήνα νομίζω!! Σου εύχομαι καλή επιτυχία σε όλα 💓

Από την ώρα που μιλησα με τον γιατρο μου εχω πισμωσει τόσο πολύ και λέω τρένα η κοροϊδία τους για να μας τρώνε τα λεφτά...θα βρούμε τα λεφτά σιγά σιγά και θα το παλέψουμε...κι αν δεν έχουμε θετικό αποτέλεσμα δεν πειράζει...τουλάχιστον θα πούμε ότι προσπαθήσαμε σε νορμάλ καταστάσεις και πολύ σημαντικό με τον γιατρό μου που τον εμπιστεύομαι τρελα....ότι είναι να γίνει θα γίνει...

Με είχαν τρελάνει όλοι με αερολογίες και κάνε εκείνο και κάνε και το άλλο και δεν ξέρω γιατί....άσε ρε...

Θα πάνε επάνω και ο Θεός να είναι μαζί μας...και μακαρι να πετύχουμε το ονειρο μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η lavie είπε:

Από την ώρα που μιλησα με τον γιατρο μου εχω πισμωσει τόσο πολύ και λέω τρένα η κοροϊδία τους για να μας τρώνε τα λεφτά...θα βρούμε τα λεφτά σιγά σιγά και θα το παλέψουμε...κι αν δεν έχουμε θετικό αποτέλεσμα δεν πειράζει...τουλάχιστον θα πούμε ότι προσπαθήσαμε σε νορμάλ καταστάσεις και πολύ σημαντικό με τον γιατρό μου που τον εμπιστεύομαι τρελα....ότι είναι να γίνει θα γίνει...

Με είχαν τρελάνει όλοι με αερολογίες και κάνε εκείνο και κάνε και το άλλο και δεν ξέρω γιατί....άσε ρε...

Θα πάνε επάνω και ο Θεός να είναι μαζί μας...και μακαρι να πετύχουμε το ονειρο μας!!!

Θα πετύχετε κορίτσακι μου είμαι σίγουρη και εγώ στο Ιασώ είμαι και σαν κέντρο είμαι πολύ ευχαριστημένη,εγώ κάνω εξωσωματικες βέβαια!! Και πίστεψέ με είμαστε πολλοί που δεν τα βγάζουμε οικονομικά αλλά σιγά σιγά και με πείσμα όλα γίνονται!! Εμείς σκέψου για την πρώτη με δανεικά λεφτά πήγαμε αλλά συνεχίζουμε μαζεύουμε και δίνουμε!! Αλλά ξέρουμε ότι γίνεται το καλύτερο δινατο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lavie είπε:

Κορίτσια μιλησα με τον γιατρο μου που εχω στην Αθήνα που λόγω οικονομικών δεν είχαμε επαφή από κοντά αλλα σε κάθε μας βήμα τον ενημέρωνα και μου είπε ότι σε καμία περίπτωση να μην κάνω την σαλπιγγογραφια εδω στην πόλη μου στο ιατρείο ενός γυναικολόγου που ειχα βρει που σας είπα ότι μου είπε να πάρω τα clomiphene πριν τη σαλπιγγογραφια...

Τα clomiphene μου είπε τα παίρνουμε μόνο όταν μια γυναίκα έχει πολυκυστικες η δεν κάνει ωοορηξια η για κάποιο άλλο θέμα που εγώ δεν εχω τιποτα από όλα αυτά...

Έπεσε από τα συνεφφα που το είπα αυτό...

Μου είπε να μην παλεύω πέρα δώθε με τους γιατρόυς και να το πάρω απόφαση και να ανέβω σε αυτόν...το σπέρμα μου είπε ότι είναι πολύ καλό και γόνιμο και ότι αφού δεν βρίσκεται το πρόβλημα για την κινητικότητα μπορεί μα σημαίνει ότι το σπέρμα μπορεί να φτιάξει σε ένα μήνα η σε ένα χρόνο η σε πέντε χρόνια....Αφού δεν ειμσι στη φάση να περιμένω κάτι τέτοιο να πάω τον άλλο μήνα μετά την περίοδο να κάνουμε σπερματεγχυνση...

Να σας πω την αλήθεια δ2ν αντέχω να παλεύω πέρα δώθε με τα τόσο διαφορετικά που μου λένε και αποφασίσαμε με τον άντρα μου να ανέβω εκει και μα δοκιμάσουμε την σπερματεγχυνση...

Μου είπε οτι μπορουν να εμπλουτίσουν το σπέρμα στο τμήμα γονιμότητας που υπάρχει στο Ιασώ κι αν βγει καλό το σπέρμα μετά από την επεξεργασία θα κανουμε την σπερματεγχυση...αλλιώς θα δούμε το επόμενο βήμα τότε...

Το ξέρω ότι θα χαλάσουμε λεφτα που δεν έχουμε αυτή τη στιγμή αλλά κατι μέσα μου με έπεισε ότι επιτέλους πρέπει να το κάνουμε κι ας χρεώθουμε στο τελος....

Αυτά κορίτσια μου τα τελευταία νέα μου και ελπίζω να περάσουν οι μέρες και να είμαστε ένα βήμα πιο κοντά στον στόχο μας!!!

Τέλεια με το καλό!!!!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια καλό σκ να έχουμε!!! @Ευάγγελοςτ έχω πολλές μέρες να διαβάσω νέα σου!!! Έφτιαξε ο καιρός και δεν σε κρατάει το σπίτι;;; ούτε την καινούρια σου ημερομηνία δεν έχω!!!! 

Γειά σου lacostaki μου!💗 Σας διαβάζω συνεχώς αλλά με την μετακόμιση έχω πραγματικά κουραστεί πολύ! Έχω σχεδόν δύο μήνες που πάω πρωί απόγευμα στο καινούργιο σπίτι και καθαρίζω, τακτοποιώ, πλένω κι άλλα χίλια δυο! Ευτυχώς όπως βλέπω θα μπούμε σύντομα κι έτσι θα επιστρέψω δριμύτερη και στο σάιτ αλλά και στις Κυριακάτικες εξορμήσεις μου!😄

Κατά τ' άλλα θα κάνω σαλπιγγογραφια αυτό το μήνα. Περιμένω περίοδο την Δευτέρα και μετά μόλις μου έρθει θα πάρω τον γιατρό μου να κλείσω ημερομηνία. Φυσικά ελπίζω να μην μου έρθει αλλά δυστυχώς άρχισαν ήδη τα πονακια. 

🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Κοριτσια μου θέλω να κάνω μια ερώτηση σε όλες... Αδιάθετησα μετά την σαλπιγγογραφια κ εχω κομμάτια καφέ δεν εχω καλή ροή κ ενόχληση στο κόλπο. Τι είναι αυτά ;;;;; 😫😫

Εγώ που είχα κάνει , είχα πολύ ωραίο κόκκινο ζωηρό χρώμα χωρίς πηγματα!! Όσο για την ενοχληση στον κόλπο , είχα λίγο την πρώτη μέρα ....όμως εγώ είχα ενόχληση και την επόμενη μέρα από την σαλπιγγογραφια και πήρα κάποια κολπικά υπόθετα γιατί με είδε ο γιατρός και μου είχε πει ότι το σκιαγραφικό μου έκανε ήπια κολπιτιδα ! Στην περίοδο όμως είχα λίγη ενόχληση την πρώτη μέρα μετά τίποτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lavie είπε:

Κορίτσια μιλησα με τον γιατρο μου που εχω στην Αθήνα που λόγω οικονομικών δεν είχαμε επαφή από κοντά αλλα σε κάθε μας βήμα τον ενημέρωνα και μου είπε ότι σε καμία περίπτωση να μην κάνω την σαλπιγγογραφια εδω στην πόλη μου στο ιατρείο ενός γυναικολόγου που ειχα βρει που σας είπα ότι μου είπε να πάρω τα clomiphene πριν τη σαλπιγγογραφια...

Τα clomiphene μου είπε τα παίρνουμε μόνο όταν μια γυναίκα έχει πολυκυστικες η δεν κάνει ωοορηξια η για κάποιο άλλο θέμα που εγώ δεν εχω τιποτα από όλα αυτά...

Έπεσε από τα συνεφφα που το είπα αυτό...

Μου είπε να μην παλεύω πέρα δώθε με τους γιατρόυς και να το πάρω απόφαση και να ανέβω σε αυτόν...το σπέρμα μου είπε ότι είναι πολύ καλό και γόνιμο και ότι αφού δεν βρίσκεται το πρόβλημα για την κινητικότητα μπορεί μα σημαίνει ότι το σπέρμα μπορεί να φτιάξει σε ένα μήνα η σε ένα χρόνο η σε πέντε χρόνια....Αφού δεν ειμσι στη φάση να περιμένω κάτι τέτοιο να πάω τον άλλο μήνα μετά την περίοδο να κάνουμε σπερματεγχυνση...

Να σας πω την αλήθεια δ2ν αντέχω να παλεύω πέρα δώθε με τα τόσο διαφορετικά που μου λένε και αποφασίσαμε με τον άντρα μου να ανέβω εκει και μα δοκιμάσουμε την σπερματεγχυνση...

Μου είπε οτι μπορουν να εμπλουτίσουν το σπέρμα στο τμήμα γονιμότητας που υπάρχει στο Ιασώ κι αν βγει καλό το σπέρμα μετά από την επεξεργασία θα κανουμε την σπερματεγχυση...αλλιώς θα δούμε το επόμενο βήμα τότε...

Το ξέρω ότι θα χαλάσουμε λεφτα που δεν έχουμε αυτή τη στιγμή αλλά κατι μέσα μου με έπεισε ότι επιτέλους πρέπει να το κάνουμε κι ας χρεώθουμε στο τελος....

Αυτά κορίτσια μου τα τελευταία νέα μου και ελπίζω να περάσουν οι μέρες και να είμαστε ένα βήμα πιο κοντά στον στόχο μας!!!

Τέλεια , βέβαια να κάνεις σαλπιγγογραφια πριν την σπερματεγχυση! Στο Ιασώ την έκανα εγώ πολύ καλοί , είχα πληρώσει 165€! Βγαίνει την ίδια μέρα το αποτέλεσμα!! Να είστε σίγουροι ότι είναι ανοιχτές οι σάλπιγγες...εύχομαι ο,τι καλύτερο !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lavie είπε:

Κορίτσια μιλησα με τον γιατρο μου που εχω στην Αθήνα που λόγω οικονομικών δεν είχαμε επαφή από κοντά αλλα σε κάθε μας βήμα τον ενημέρωνα και μου είπε ότι σε καμία περίπτωση να μην κάνω την σαλπιγγογραφια εδω στην πόλη μου στο ιατρείο ενός γυναικολόγου που ειχα βρει που σας είπα ότι μου είπε να πάρω τα clomiphene πριν τη σαλπιγγογραφια...

Τα clomiphene μου είπε τα παίρνουμε μόνο όταν μια γυναίκα έχει πολυκυστικες η δεν κάνει ωοορηξια η για κάποιο άλλο θέμα που εγώ δεν εχω τιποτα από όλα αυτά...

Έπεσε από τα συνεφφα που το είπα αυτό...

Μου είπε να μην παλεύω πέρα δώθε με τους γιατρόυς και να το πάρω απόφαση και να ανέβω σε αυτόν...το σπέρμα μου είπε ότι είναι πολύ καλό και γόνιμο και ότι αφού δεν βρίσκεται το πρόβλημα για την κινητικότητα μπορεί μα σημαίνει ότι το σπέρμα μπορεί να φτιάξει σε ένα μήνα η σε ένα χρόνο η σε πέντε χρόνια....Αφού δεν ειμσι στη φάση να περιμένω κάτι τέτοιο να πάω τον άλλο μήνα μετά την περίοδο να κάνουμε σπερματεγχυνση...

Να σας πω την αλήθεια δ2ν αντέχω να παλεύω πέρα δώθε με τα τόσο διαφορετικά που μου λένε και αποφασίσαμε με τον άντρα μου να ανέβω εκει και μα δοκιμάσουμε την σπερματεγχυνση...

Μου είπε οτι μπορουν να εμπλουτίσουν το σπέρμα στο τμήμα γονιμότητας που υπάρχει στο Ιασώ κι αν βγει καλό το σπέρμα μετά από την επεξεργασία θα κανουμε την σπερματεγχυση...αλλιώς θα δούμε το επόμενο βήμα τότε...

Το ξέρω ότι θα χαλάσουμε λεφτα που δεν έχουμε αυτή τη στιγμή αλλά κατι μέσα μου με έπεισε ότι επιτέλους πρέπει να το κάνουμε κι ας χρεώθουμε στο τελος....

Αυτά κορίτσια μου τα τελευταία νέα μου και ελπίζω να περάσουν οι μέρες και να είμαστε ένα βήμα πιο κοντά στον στόχο μας!!!

Καλησπέρα κορίτσι, καλά έκανες και μίλησες με το γιατρό που εμπιστεύεσαι και βλέπω ότι σε χαλάρωσε και μπαίνεις δυναμικά σε προσπάθεια..βέβαια εμένα μου γεννήθηκε μια απορία. Σου είπε να μην κάνεις τη σαλπιγγογραφια στον συγκεκριμένο γυναικολόγο ή ότι δεν χρειάζεται να κάνεις καθόλου αυτήν την εξέταση? Όπως και να έχει εφόσον σε ξέρει καλά ξέρει και τι χρειάζεται για να σε καθοδηγήσει..σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια να σου πάνε όλα όπως τα θελεις από τη στιγμή που πήρατε την απόφαση είστε ήδη ένα βήμα πιο κοντά στο στοχο..πότε περιμένεις περίοδο για να ξεκινήσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Εγώ που είχα κάνει , είχα πολύ ωραίο κόκκινο ζωηρό χρώμα χωρίς πηγματα!! Όσο για την ενοχληση στον κόλπο , είχα λίγο την πρώτη μέρα ....όμως εγώ είχα ενόχληση και την επόμενη μέρα από την σαλπιγγογραφια και πήρα κάποια κολπικά υπόθετα γιατί με είδε ο γιατρός και μου είχε πει ότι το σκιαγραφικό μου έκανε ήπια κολπιτιδα ! Στην περίοδο όμως είχα λίγη ενόχληση την πρώτη μέρα μετά τίποτα!!

Εγώ είμαι στην δεύτερη μέρα περιοδου αλλά δεν έχω καθόλου ροή κ εχω καφέ πηγματα αλλά με ενοχλεί ο κόλπος μου... Τώρα που αδιάθετησα. Εγώ μετά τη σαλπιγγογραφια δεν είχα ενόχληση .... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Εγώ είμαι στην δεύτερη μέρα περιοδου αλλά δεν έχω καθόλου ροή κ εχω καφέ πηγματα αλλά με ενοχλεί ο κόλπος μου... Τώρα που αδιάθετησα. Εγώ μετά τη σαλπιγγογραφια δεν είχα ενόχληση .... 

Δεν κάνεις κανένα τεστ; Νομίζω είχες επαφές στον κύκλο , και δεν υπολογίζεις εύκολα ωορρηξία γιατι κανείς μεγάλους κύκλους!! Ποτέ δεν ξέρεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά σου lacostaki μου!💗 Σας διαβάζω συνεχώς αλλά με την μετακόμιση έχω πραγματικά κουραστεί πολύ! Έχω σχεδόν δύο μήνες που πάω πρωί απόγευμα στο καινούργιο σπίτι και καθαρίζω, τακτοποιώ, πλένω κι άλλα χίλια δυο! Ευτυχώς όπως βλέπω θα μπούμε σύντομα κι έτσι θα επιστρέψω δριμύτερη και στο σάιτ αλλά και στις Κυριακάτικες εξορμήσεις μου!😄

Κατά τ' άλλα θα κάνω σαλπιγγογραφια αυτό το μήνα. Περιμένω περίοδο την Δευτέρα και μετά μόλις μου έρθει θα πάρω τον γιατρό μου να κλείσω ημερομηνία. Φυσικά ελπίζω να μην μου έρθει αλλά δυστυχώς άρχισαν ήδη τα πονακια. 

🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

Εύχομαι να μην έρθει και να μην χρειαστεί να κάνεις τη σαλπιγγογραφια αν όμως έρθει θα περιμένω την καινούργια ημερομηνία.... Εγώ προς το παρών την εχω αφήσει στην άκρη την σαλπιγγογραφια περιμένω να δω αν θα έρθει την Τρίτη για να κλείσω πρώτα ραντεβού για κάτι αξονικες να πάμε τις διακοπές μας και μετά θα το κανονίσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...