Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Ιούνη τα μωράκια θα ‘ναι σαν καραμελάκια 🍭🍬🍭🍬...Ήλιος, θάλασσα, ποτό και μωράκια ένα σωρό!!! 👶


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η lavie είπε:

Κάθε φορά κάνουμε και καλλιέργεια και είναι αρνητικές παντα χωρίς κανένα μικρόβιο και όλα μια χαρά...και όλες οι ορμονολογικες εξετάσεις μας είναι μια χαρα...εγω πίστευα ότι χρειάζονται αυτά τα χαπια για την σαλπιγγογραφια...θα πάρω κι άλλες γνώμες...αλλα έχω πάρει 100 διαφορετικές γνώμες για όλα αυτά και δεν ξέρω τι να κάνω επιτέλους....πραγματικά έχω ξενερώσει τοσο πολύ που δεν θέλω να κάνω τίποτα και λέω να το αφήσω στην τύχη του πια....δεν ξέρω τι άλλο να κάνω..  

Οπλισου με υπομονή γιατί αυτά εχει ο χώρος..... Δε τα παρατάμε, ενημερωνόμαστε και προχωραμε πιο δυνατές!!!!

Να κανεις τη σαλπιγγογραφία σου ετσι κι αλλιως για να δείτε τις σαλπιγγες.

Οι διαφορετικές γνωμες που εχεις πάρει σίγουρα δεν είναι από άλλους γυναικολόγους αναπαραγωγης... αδυνατώ να πιστεψω οτι κι αλλοι σου είπαν με τετοιες τιμές στο σπερμοδιάγραμμα να πατε σε σπερματεγχυνση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Οπλισου με υπομονή γιατί αυτά εχει ο χώρος..... Δε τα παρατάμε, ενημερωνόμαστε και προχωραμε πιο δυνατές!!!!

Να κανεις τη σαλπιγγογραφία σου ετσι κι αλλιως για να δείτε τις σαλπιγγες.

Οι διαφορετικές γνωμες που εχεις πάρει σίγουρα δεν είναι από άλλους γυναικολόγους αναπαραγωγης... αδυνατώ να πιστεψω οτι κι αλλοι σου είπαν με τετοιες τιμές στο σπερμοδιάγραμμα να πατε σε σπερματεγχυνση.

Οι περισσότεροι γιατροί μας έχουν πει ότι το σπέρμα είναι γόνιμο και ότι η κινητικότητα θα φτιάξει...τελοσπαντων...εννοείται ότι δεν τους πιστεύω γιατι δεν βλέπω αποτελέσματα...

Υπομονή κανουμε και εύχομαι να βρεθεί η λύση σύντομα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η lavie είπε:

Οι περισσότεροι γιατροί μας έχουν πει ότι το σπέρμα είναι γόνιμο και ότι η κινητικότητα θα φτιάξει...τελοσπαντων...εννοείται ότι δεν τους πιστεύω γιατι δεν βλέπω αποτελέσματα...

Υπομονή κανουμε και εύχομαι να βρεθεί η λύση σύντομα. 

Βρε κοριτσάκι μου μην απογοητευεσαι   .... Σε νοιώθω να ξέρεις ως ένα βαθμό βέβαια. Κ εγώ έχω αγωνία να δω τι γίνεται με την κινητικότητα κ γενικά το σπέρμα του συντρόφου μου. Θα σου πω κ εγώ αν είδαμε κάποια διαφορά με την προφερτιλ εν τέλει. Γιατί τώρα τις πινει 2 μήνες+.κλεισαμε 2μηνο από την επέμβαση. Αλλα σου λέω κ κάτι ακόμη: παίρνει κ κίτρινη κλομιφαινη μαζί 4 μήνες και μόνο τις 25 μέρες του μήνα κ 5 οχι.ειχε κινητικότητα από 5 στα 27%. Αυτά πριν την επέμβαση. Τώρα δυο μήνες μετά δεν ξέρω!!! 

Απλά ίσως πρεπει να παρει κάτι για κινητικότητα καθαρά!!!!!!! Κ εγώ περσσα αυτή τη φρίκη όταν είδα το 5%.σε νοιώθω στο 100%. 

Αλλά δες λίγο πως θα παει η σπερματεγχυση. Έχε λίγο υπομονή. Να δεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η peacock είπε:

Οι ορμόνες είναι αθώες μπροστά στη κλομιφαινη! 

Ενημερωθείτε σωστά κορίτσια πριν κάνετε οτιδήποτε! Μακάρι να μου τα έλεγε αυτά κάποιος στις αρχές μου. 

Και εμένα μου έδωσε κλομιφαινη είχα 5 ωραιότατα ωάρια και δεν έγινε τίποτα!!!! Και χωρια αυτο τελικά η ωορηξια πρέπει να έγινε άλλη ημέρα από αυτή που με είπε γιατί μου ήρθε 19 ημέρες μετά το σταμάτημα κλομιφαινης...που αυτό κανονικά ΔΕΝ γίνεται... Και έτσι κάτι μου βρωμουσε και λέω άστο δεν ασχολουμαι άλλο... Θα πάω σε άλλον γυναικολόγο να πάρω γνώμη.. Και μάλλον από ότι λες και εσύ καλά έκανα!!! Τώρα σε λίγες ημέρες θα πάω στον άλλον να πάρω και άλλη γνώμη... Εμεις έχουμε καλή κινητικότητα.. Ολα καλά μου λένε αλλά δεν ξέρω γιατί δεν γίνεται η συλληψη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Βρε κοριτσάκι μου μην απογοητευεσαι   .... Σε νοιώθω να ξέρεις ως ένα βαθμό βέβαια. Κ εγώ έχω αγωνία να δω τι γίνεται με την κινητικότητα κ γενικά το σπέρμα του συντρόφου μου. Θα σου πω κ εγώ αν είδαμε κάποια διαφορά με την προφερτιλ εν τέλει. Γιατί τώρα τις πινει 2 μήνες+.κλεισαμε 2μηνο από την επέμβαση. Αλλα σου λέω κ κάτι ακόμη: παίρνει κ κίτρινη κλομιφαινη μαζί 4 μήνες και μόνο τις 25 μέρες του μήνα κ 5 οχι.ειχε κινητικότητα από 5 στα 27%. Αυτά πριν την επέμβαση. Τώρα δυο μήνες μετά δεν ξέρω!!! 

Απλά ίσως πρεπει να παρει κάτι για κινητικότητα καθαρά!!!!!!! Κ εγώ περσσα αυτή τη φρίκη όταν είδα το 5%.σε νοιώθω στο 100%. 

Αλλά δες λίγο πως θα παει η σπερματεγχυση. Έχε λίγο υπομονή. Να δεις! 

Εμείς με πεντακάθαρο τριπλεξ και ένα μήνα αντιβίωση και 3μηνη profertil έχουμε τα ίδια αποτελέσματα...τι να πω κορίτσια μου..δεν ξέρω.. θα κάνω την σαλπιγγογραφια τον άλλο μήνα να εξάντλησω κι αυτό και μετά βλέπουμε.. ανάλογα την τσέπη μας και τις αντοχές μας!!!με πονάει πολύ που δεν φτιάχνει με τίποτα αυτή η κινητικότητα...και ήμουν τόσο σίγουρη ότι με τον άντρα μου επειδή είμαστε πάρα πολύ ερωτευμένοι ότι θα κάναμε τα παιδακια μας και θα είμασταν τέλεια....αλλα μάλλον δεν πρέπει να κάνουμε όνειρα γιατι το σύμπαν αλλιώς τα φέρνει...Δυστυχώς!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lavie είπε:

Εμείς με πεντακάθαρο τριπλεξ και ένα μήνα αντιβίωση και 3μηνη profertil έχουμε τα ίδια αποτελέσματα...τι να πω κορίτσια μου..δεν ξέρω.. θα κάνω την σαλπιγγογραφια τον άλλο μήνα να εξάντλησω κι αυτό και μετά βλέπουμε.. ανάλογα την τσέπη μας και τις αντοχές μας!!!με πονάει πολύ που δεν φτιάχνει με τίποτα αυτή η κινητικότητα...και ήμουν τόσο σίγουρη ότι με τον άντρα μου επειδή είμαστε πάρα πολύ ερωτευμένοι ότι θα κάναμε τα παιδακια μας και θα είμασταν τέλεια....αλλα μάλλον δεν πρέπει να κάνουμε όνειρα γιατι το σύμπαν αλλιώς τα φέρνει...Δυστυχώς!!!!

Κοπέλα μου ότι μα ότι και αν γίνει θα τα καταφέρετε!!! Η επιστήμη έχει προχωρήσει τόσο πολύ.... Απλά θα κάνετε περισσότερη προσπάθεια... Όταν κάτι το θέλουμε πολύ όλα το σύμπαν συνομωτει για να το αποκτήσεις!!! Θυμήσου το αυτό!!!!Σήκωσε μανίκια βρες έναν καλό επιστήμονα!!! Πάρε πολλές γνώμες και αποφάσισε πως θα προχωρήσεις... Φυσικά μην ξεχνάς την προσευχή!!ένα πολύ δυνατό όπλο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lavie είπε:

Οι περισσότεροι γιατροί μας έχουν πει ότι το σπέρμα είναι γόνιμο και ότι η κινητικότητα θα φτιάξει...τελοσπαντων...εννοείται ότι δεν τους πιστεύω γιατι δεν βλέπω αποτελέσματα...

Υπομονή κανουμε και εύχομαι να βρεθεί η λύση σύντομα. 

Με αυτες τις τιμές το σπέρμα είναι γόνιμο με εξωσωματική. Ψαχτείτε για ουρολόγο με ειδίκευση στην αναπαραγωγή. Μην απογοητεύεσαι, ολα θα γινουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Και εμένα μου έδωσε κλομιφαινη είχα 5 ωραιότατα ωάρια και δεν έγινε τίποτα!!!! Και χωρια αυτο τελικά η ωορηξια πρέπει να έγινε άλλη ημέρα από αυτή που με είπε γιατί μου ήρθε 19 ημέρες μετά το σταμάτημα κλομιφαινης...που αυτό κανονικά ΔΕΝ γίνεται... Και έτσι κάτι μου βρωμουσε και λέω άστο δεν ασχολουμαι άλλο... Θα πάω σε άλλον γυναικολόγο να πάρω γνώμη.. Και μάλλον από ότι λες και εσύ καλά έκανα!!! Τώρα σε λίγες ημέρες θα πάω στον άλλον να πάρω και άλλη γνώμη... Εμεις έχουμε καλή κινητικότητα.. Ολα καλά μου λένε αλλά δεν ξέρω γιατί δεν γίνεται η συλληψη

Απλός γυναικόλογος ή γυναικολογος υποβοηθούμενης αναπαραγωγής? Μόνο οι δευτεροι είναι κατάλληλοι για χορήγηση κλομιφαίνης. Παρακολουθούσες ωορρηξία με υπέρηχο? 5 ωοθηλακια για παρακολούθηση ωορρηξίας ή σπερματεγχυνση είναι παρα πολλά και κανονικά δεν επιτρεπεται, σε τόσα ωοθηλακια κανουν ωοληψία... πήρες μεγαλύτερη δόση απ οτι χρειαζεσαι προφανως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Heart είπε:

Τζιφός η δουλίτσα!! Ήρθε αργά απ' τη δουλειά και καταλαβαίνεις... Φαι , καναπές και αποκοιμήθηκε εκεί!! Τον λυπήθηκα να τον ξυπνήσω κι έτσι πάει το χαμογελο...Σήμερα έκανα ξανά τεστ πάλι χαμόγελο έχει αλλά εγώ την ελπίδα την έχασα...

Τίποτα δεν έχει χαθεί ακόμα...Αλλά γιαυτό έχουμε τις επαφές μας άσχετα με τα τεστακια για να είμαστε καλυμμένες ασχέτως θετικού... Κι εγώ μην νομίζεις σπάνια έχω πετύχει επαφή τη μέρα του θετικού αλλά ευτυχώς έχω πριν και μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lavie είπε:

Κοπελα μου δεν έκανα σπερματεγχυνση.. μόλις αδιαθετησω τον επόμενο μήνα μου είπε ο γιατρός να πάρω τα χαπια και να πάω για σαλπιγγογραφια και μετά αν είναι όλα οκ τότε να κάνουμε σπερματεγχυνση...

Λάθος μου, θα σε μπέρδεψα με άλλο κορίτσι… Όπως κ να έχει μην απογοητεύεσαι. Το πιο βασικό είναι η αγάπη σας με τον σύντροφό σου. Θα πρέπει να είστε μια γροθιά κ όλα θα γίνουν. Πάρε κ δεύτερη γνώμη κ θα κρίνετε εσείς πως θα προχωρήσετε. Τα καταφέρανε ζευγάρια με μεγαλύτερα προβλήματα, εννοείτε πως θα τα καταφέρετε κ εσείς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Και εμένα μου έδωσε κλομιφαινη είχα 5 ωραιότατα ωάρια και δεν έγινε τίποτα!!!! Και χωρια αυτο τελικά η ωορηξια πρέπει να έγινε άλλη ημέρα από αυτή που με είπε γιατί μου ήρθε 19 ημέρες μετά το σταμάτημα κλομιφαινης...που αυτό κανονικά ΔΕΝ γίνεται... Και έτσι κάτι μου βρωμουσε και λέω άστο δεν ασχολουμαι άλλο... Θα πάω σε άλλον γυναικολόγο να πάρω γνώμη.. Και μάλλον από ότι λες και εσύ καλά έκανα!!! Τώρα σε λίγες ημέρες θα πάω στον άλλον να πάρω και άλλη γνώμη... Εμεις έχουμε καλή κινητικότητα.. Ολα καλά μου λένε αλλά δεν ξέρω γιατί δεν γίνεται η συλληψη

Αν θυμάμαι καλά έχεις ήδη 2 παιδάκια; Είχαμε κάνει σε κοντινές ημερομηνίες τις ovitrelle. Εμένα δεν μου έδωσε κάτι να πάρω. Μόνο παρακολούθηση με υπέρηχο κ την ovitrelle για να είμαστε σίγουροι ότι θα είναι ώριμο το ωοθυλάκιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zeta. είπε:

Αν θυμάμαι καλά έχεις ήδη 2 παιδάκια; Είχαμε κάνει σε κοντινές ημερομηνίες τις ovitrelle. Εμένα δεν μου έδωσε κάτι να πάρω. Μόνο παρακολούθηση με υπέρηχο κ την ovitrelle για να είμαστε σίγουροι ότι θα είναι ώριμο το ωοθυλάκιο.

Ναι Zeta μου αυτά μόνο έκανα και εγω... Τώρα θα πάω σε άλλον δεν θέλω να χαπακωνομαι τζάμπα... Κάτι άλλο έγινε.. Δεν μπορεί.... Μετά την αποβολή δεν μπορώ να συλλάβω με τίποτα!!! Ενώ στα δύο μου παιδάκια αλλά και στην αποτυχημένη αποβολή πριν 1 χρόνο έπιασα με μια μόνο επαφή σε ολόκληρο τον μήνα.. Και μου φαίνεται περίεργο τώρα που δεν πιάνουμε ενώ όλα μας λένε είναι καλά... Ελπίζω να μην με έκανε κάτι τότε στην αποξεση... 

Εσύ κοπέλα μου; τα νέα σου; όλα καλά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Απλός γυναικόλογος ή γυναικολογος υποβοηθούμενης αναπαραγωγής? Μόνο οι δευτεροι είναι κατάλληλοι για χορήγηση κλομιφαίνης. Παρακολουθούσες ωορρηξία με υπέρηχο? 5 ωοθηλακια για παρακολούθηση ωορρηξίας ή σπερματεγχυνση είναι παρα πολλά και κανονικά δεν επιτρεπεται, σε τόσα ωοθηλακια κανουν ωοληψία... πήρες μεγαλύτερη δόση απ οτι χρειαζεσαι προφανως.

Πήρα κλομιφαινη πρωί βράδυ... Για 5 ημέρες.. Πήγα έκανα υπερηχο είχα 5 ωοθυλακια μου έκανε ovitrelle να σπάσουν... Ειχαμε δύο επαφες όπως μας τα είπε προγραμματισμένα αλλά τζίφος τίποτα... Και αν δεις στη Zeta επάνω έγραψα το ιστορικό μου!μου φάνηκε πολύ περίεργο που ήρθε περίοδος μετά από 19 ημέρες που έσπασαν τα ωοθυλακια... 

Εσύ τι κάνεις; πως είσαι; από ποτέ μπορείς να ξαναπροσπαθησετε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zeta. είπε:

Λάθος μου, θα σε μπέρδεψα με άλλο κορίτσι… Όπως κ να έχει μην απογοητεύεσαι. Το πιο βασικό είναι η αγάπη σας με τον σύντροφό σου. Θα πρέπει να είστε μια γροθιά κ όλα θα γίνουν. Πάρε κ δεύτερη γνώμη κ θα κρίνετε εσείς πως θα προχωρήσετε. Τα καταφέρανε ζευγάρια με μεγαλύτερα προβλήματα, εννοείτε πως θα τα καταφέρετε 

Σας ευχαριστώ πολυ για την συμπαράσταση...ελπίζω να βρω κουράγιο να συνεχίσω και να πάρω κι άλλες γνώμες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ναι Zeta μου αυτά μόνο έκανα και εγω... Τώρα θα πάω σε άλλον δεν θέλω να χαπακωνομαι τζάμπα... Κάτι άλλο έγινε.. Δεν μπορεί.... Μετά την αποβολή δεν μπορώ να συλλάβω με τίποτα!!! Ενώ στα δύο μου παιδάκια αλλά και στην αποτυχημένη αποβολή πριν 1 χρόνο έπιασα με μια μόνο επαφή σε ολόκληρο τον μήνα.. Και μου φαίνεται περίεργο τώρα που δεν πιάνουμε ενώ όλα μας λένε είναι καλά... Ελπίζω να μην με έκανε κάτι τότε στην αποξεση... 

Εσύ κοπέλα μου; τα νέα σου; όλα καλά; 

Καλά, κοντεύουν οι μέρες για να κάνουμε την λήψη τροφοβλάστη, ώστε να δούμε αν είναι υγιή το μωρό ή όχι. Είμαι σε ανάμενα κάρβουνα αλλά επειδή έχω ζήσει κ τις δυο εκδοχές είμαι προετοιμασμένη για όλα… Κλομιφαίνη εμένα δε μου έδωσε. Γιατί να θέλει να κάνεις 5 ωοθυλάκια, τρίτο παιδί θέλεις να κάνεις κ όχι 7. Πάρε δεύτερη γνώμη εννοείτε. Κ εγώ πάντως μετά την απόξεση δεν έπιανα για ένα 6μηνο μέχρι να κάνω την ovitrelle. Πιστεύω ότι μπορεί να ευθύνονταν οι πολυκυστικές μου όμως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η lavie είπε:

Σας ευχαριστώ πολυ για την συμπαράσταση...ελπίζω να βρω κουράγιο να συνεχίσω και να πάρω κι άλλες γνώμες...

Βρε μη σε παίρνει από κάτω… Ούτε για εμένα ήταν εύκολο να γίνω μανούλα. Άλλες γυναίκες έχουν παλέψει απίστευτα μέχρι να τα καταφέρουν. Μπορεί να είναι πιο απλά τα πράγματα για εσένα, απλά ψαξτο για να επιβαρύνεις τον οργανισμό σου με όσα λιγότερα γίνεται. Το βασικό είναι να είσαι εσύ  για να έρθει κ το μωράκι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Καλά, κοντεύουν οι μέρες για να κάνουμε την λήψη τροφοβλάστη, ώστε να δούμε αν είναι υγιή το μωρό ή όχι. Είμαι σε ανάμενα κάρβουνα αλλά επειδή έχω ζήσει κ τις δυο εκδοχές είμαι προετοιμασμένη για όλα… Κλομιφαίνη εμένα δε μου έδωσε. Γιατί να θέλει να κάνεις 5 ωοθυλάκια, τρίτο παιδί θέλεις να κάνεις κ όχι 7. Πάρε δεύτερη γνώμη εννοείτε. Κ εγώ πάντως μετά την απόξεση δεν έπιανα για ένα 6μηνο μέχρι να κάνω την ovitrelle. Πιστεύω ότι μπορεί να ευθύνονταν οι πολυκυστικές μου όμως.

Αντε με το καλό!!!! Όλα καλά να πάνε!!!!η Παναγία μαζί σου!!! Σε ποια εβδομάδα είσαι; 

Άλλο αυτό... Μου λέει εμένα ο γυναικολόγος έχεις κάτι ΣΑΝ πολυκυστικές όχι πολυκυστικές ακριβώς 🤣🤣🤣 ότι να ναι!!!

Έλα μου ντε κι εγώ έπαθα σοκ του λέω γιατρέ ένα ακόμα θέλω όχι ακόμα 2 ή 3 μωρά!!! 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Αντε με το καλό!!!! Όλα καλά να πάνε!!!!η Παναγία μαζί σου!!! Σε ποια εβδομάδα είσαι; 

Άλλο αυτό... Μου λέει εμένα ο γυναικολόγος έχεις κάτι ΣΑΝ πολυκυστικές όχι πολυκυστικές ακριβώς 🤣🤣🤣 ότι να ναι!!!

Έλα μου ντε κι εγώ έπαθα σοκ του λέω γιατρέ ένα ακόμα θέλω όχι ακόμα 2 ή 3 μωρά!!! 🤣

Στην 11η είμαι, περνάει  ο καιρός. Καλό είναι να ψαχνόμαστε όταν κάτι δεν μας αρέσει. Στην τελική μπορεί να δει κάτι ο δεύτερος γιατρός που δεν παρατηρούσε ο πρώτος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η peacock είπε:

Με αυτες τις τιμές το σπέρμα είναι γόνιμο με εξωσωματική. Ψαχτείτε για ουρολόγο με ειδίκευση στην αναπαραγωγή. Μην απογοητεύεσαι, ολα θα γινουν!

Συμφωνω απόλυτα με αυτό που λες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lavie είπε:

Εμείς με πεντακάθαρο τριπλεξ και ένα μήνα αντιβίωση και 3μηνη profertil έχουμε τα ίδια αποτελέσματα...τι να πω κορίτσια μου..δεν ξέρω.. θα κάνω την σαλπιγγογραφια τον άλλο μήνα να εξάντλησω κι αυτό και μετά βλέπουμε.. ανάλογα την τσέπη μας και τις αντοχές μας!!!με πονάει πολύ που δεν φτιάχνει με τίποτα αυτή η κινητικότητα...και ήμουν τόσο σίγουρη ότι με τον άντρα μου επειδή είμαστε πάρα πολύ ερωτευμένοι ότι θα κάναμε τα παιδακια μας και θα είμασταν τέλεια....αλλα μάλλον δεν πρέπει να κάνουμε όνειρα γιατι το σύμπαν αλλιώς τα φέρνει...Δυστυχώς!!!!

@lavie θα συμφωνήσω απόλυτα με @peacock. Έχετε πολυ δυνατό σπέρμα. Δεν ξέρω σύντομα γνωρίζεις αλλά σπέρμα μπορουν να παρουν κ από τον ορχι αν χρειαστεί.... Όπως κ να έχει δες εσυ να είσαι υγιης. Ειλικρινά σου μιλάω από την καρδιά μου εχω πολυκυστικες με το ζόρι μν έρχεται περίοδος κ ο συντροφος αδυναμο σχετικά σπέρμα θα έλεγα. Οχι τραγικά αδυναμο αλλά είναι. Δεν χάνουμε ελπίδες. Είπα "θα το παλέψουμε" Αρκεί να είμαστε εμείς οι γυναίκες υγιείς. Να έχουμε καλές σάλπιγγες καλά ωάριο κ ολα θα γίνουν! Μαζεψτε  όσο μπορείτε χρήματα. Κ εμεις μαζευουμε έχε πιστη σε όλο αυτό! Μπορεί και μόνο "μια" Εξωσωματική να σας δώσει αυτό το μωρό! Κ εγώ τα ίδια λέω στον εαυτό μου! Κ στο λέω μέσα από την καρδιά μου! Θέλει ψάξιμο! Έχεις απογοητευτεί το ξερω. 

Εγώ θα σου πω σε ποιον ουρολογο πηγαμε αν θελεις και δεν θέλω πραγματικα να κάνω διαφήμιση. 

Πηγαμε ουρολογο στον Αθανάσιο Ρήγα που ασχολείται με σπέρμα κ συνεργάζεται με γιατρους εξωσωματικής. Πηγαμε σε ενδοκρινολογο "μαμαλη ς" Που είναι σχετικός με ορμόνες . Κ στον γυναικολόγο μου. Κ οι 3 πεσανε κατά πάνω μας. Δεν κάνω διαφήμιση δεν τους ήξερα πριν κ δεν έχω όφελος. Μην παρεξηγηθώ. Απλά άκουσα πως είναι σχετικοί κ πρςγματικα μας βοήθησαν. Τέλη του μήνα θα σου πω αν όντως ειχαμε εξέλιξη μετά την επαναληπτικη σπερμοδιαγραμματος. 

Αλλά μην πεφτεις! Υπάρχει λυση! 

Θα μαζέψετε λίγα λίγα χρήματα! Κ εμεις με δυο βάσικους μισθους είμαστε κ Ζοριζομαστε.κ ξέρω τι εννοείς κ με τα χρήματα. 

Θα βρεθει λυση να είσαι σίγουρη 😍🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Τίποτα δεν έχει χαθεί ακόμα...Αλλά γιαυτό έχουμε τις επαφές μας άσχετα με τα τεστακια για να είμαστε καλυμμένες ασχέτως θετικού... Κι εγώ μην νομίζεις σπάνια έχω πετύχει επαφή τη μέρα του θετικού αλλά ευτυχώς έχω πριν και μετα

Είχαμε επαφή προχθές αλλά χθες την πρώτη μέρα του θετικού όχι!! Σήμερα φαίνεται καλύτερη μέρα , ήπιαμε καφεδάκι θα μαγειρέψω κάτι καλό και ελπίζω να έρθει από μόνο του!!Να σου πω δεν θέλω να πιέζω την κατάσταση γιατί ήδη είμαστε πιεσμένοι και αγχωμενοι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Είχαμε επαφή προχθές αλλά χθες την πρώτη μέρα του θετικού όχι!! Σήμερα φαίνεται καλύτερη μέρα , ήπιαμε καφεδάκι θα μαγειρέψω κάτι καλό και ελπίζω να έρθει από μόνο του!!Να σου πω δεν θέλω να πιέζω την κατάσταση γιατί ήδη είμαστε πιεσμένοι και αγχωμενοι...

Και πολύ καλά κάνεις και δεν πιέζεις καταστάσεις γιατί συνήθως φέρνει το αντεθετο αποτέλεσμα... Η προχθεσινή επαφή είναι σούπερ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η lavie είπε:

Κορίτσια καλημέρα και σας ευχαριστώ όλες που μου λέτε τη γνώμη σας..

Όλοι οι γιατροί μας λένε ότι το σπέρμα του άνδρα μου είναι γόνιμο γιατί ανώμαλες μορφές υπάρχουν λίγες.. ποσότητα ανά ml έχει 25.000.000 και ολικό αριθμό 95.000.000 και πάνω....το μόνο που δεν ξέρουν που οφείλεται είναι η κινητικότητα....που είναι 0 Την πρώτη ώρα...

Ίσως επειδή υπάρχουν σπερματοζωάρια αρκετά να μου είπε για σπερματεγχυνση...τι να σας πω...πάντως έχω ψιλοξενερωσει με όλους γοατι κανένας δεν με βοηθάει πραγματικά...μετά από τόσες βιταμίνες τόσους μήνες και αντιβιωσεις μηπως υπήρχε κάποιο μικρόβιο στον προστατη το αποτέλεσμα παραμένει ίδιο...το τριπλεξ οσχεου βγήκε πεντακάθαρο..

Όσον αφορά για τα χαπια που μου είπε να πάρω όταν αδιαθετησω δεν είναι για να γίνει καλυτερα η σαλπιγγογραφια;;;εγω αυτό καταλαβα...αλλιώς αφου δεν εχω κάνει ακόμα γιατι μου είπε να πάρω αυτά τα χαπια για λίγες μέρες όταν θα είναι αδιαθετη...

Κοντεύω να τρελαθώ κοριτισα γιατι 15 μήνες τώρα δεν βλέπω βελτίωση και μόνο χρήματα χαλάνε που δεν έχουμε κιόλας...

Δεν ξέρω γιατί αλλά η εξωσωματική δεν έχει μπει στο τραπέζι ακόμη για εμάς γιατι με αυτά που μας λένε πιστεύαμε ότι έχουμε κάποιες ελπίδες και με την σπερματεγχυνση....

Σας παρακαλώ πείτε μου τι άλλο να κάνω γιατί θα κάνω στο τέλος... 

Καλησπέρα κορίτσι μου, να σε ρωτήσω κάτι? Γιατί και εμείς μεγάλο θέμα με το σπέρμα έχουμε..όσες φορές έχετε κάνει σπερμοδιαγραμμα η κινητικότητα είναι πάντα 0?γιατί εμενα ο άντρας μου έχει δώσει άπειρα δείγματα και όλο και κάτι διαφορετικό έβγαινε. Η εμβρυολογος μας είχε πει ότι το σπέρμα έχει πάρα πολλές διακυμάνσεις και είναι φυσιολογικό αυτό. Δεν βρήκατε σε καμία εξέταση τι φταίει?συγνώμη αν το έχεις αναφέρει και δεν το έχω διαβάσει.έχετε τέλειο αριθμό και φυσιολογικές μορφές και φυσικά αυτό που σας λένε ότι το σπέρμα είναι γόνιμο ισχύει. το θέμα είναι να βρουν με ΠΟΙΟΝ τρόπο θα γονιμοποιήσει...γιατί και εμάς το χάλια σπέρμα γονιμοποίησε μια χαρά και πανεύκολα αλλά με εξωσωματική..τώρα στην σπερματεγχηση δεν ξέρω πως το επεξεργάζονται δεν μπήκα καν στη διαδικασία να χαλάσω χρήματα για αυτή τη μέθοδο. Εγώ καταλαβαίνω να μη σκέφτεσαι θετικά την εξωσωματική ( γιατί ούτε και ο άντρας μου την ήθελε) οπότε προσπάθησε το και βρες κάποιους γιατρούς να εμπιστευτείς εμείς 3 ουρολόγους αλλάξαμε γιατί μας έλεγαν ότι να ναι είναι περιεργη ειδικότητα αυτή..σου εύχομαι να σου πάνε όλα καλα και μην αγχώνεσαι θα βρείτε τον τρόπο. ΟΛΑ γίνονται με σωστή καθοδήγηση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/6/2021 at 9:26 ΜΜ, ο/η Lacostaki είπε:

@Σαμανη @BASOULA2 @Eiffel @Mt3508 @mimimimi @Maimoudaki92  @Kardoula1991 @anna90 @maraki @marouli @whatever @LadyP @Xrita @Xrys_Pa  και τα υπόλοιπα κορίτσια από το πινακάκι καιρό έχω να διαβάσω νέα σας και δεν ξέρω ποιες έχουν γεννήσει να τις βάλω στο καινούργιο πινακάκι αν βέβαια το θελουν

Καλησπέρα ,έχω να μπω μέρες πρώτα ο Θεός Οκτώβρη είμαι εγω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Πήρα κλομιφαινη πρωί βράδυ... Για 5 ημέρες.. Πήγα έκανα υπερηχο είχα 5 ωοθυλακια μου έκανε ovitrelle να σπάσουν... Ειχαμε δύο επαφες όπως μας τα είπε προγραμματισμένα αλλά τζίφος τίποτα... Και αν δεις στη Zeta επάνω έγραψα το ιστορικό μου!μου φάνηκε πολύ περίεργο που ήρθε περίοδος μετά από 19 ημέρες που έσπασαν τα ωοθυλακια... 

Εσύ τι κάνεις; πως είσαι; από ποτέ μπορείς να ξαναπροσπαθησετε; 

Κορίτσι μου με 5 ωοθηλακια είναι απαγορευτικο να προχωρήσεις σε επαφές ή σπερματεγχυνση εκτός κι αν κάνεις ωοληψια!

Καλά είμαι, έχω έμβρυα κατάψυξη και αναμένω για το οκ για εμβρυομεταφορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια και καλή Παρασκευούλα.Ξεκιναω σήμερα το φαρμακευτικό μου πρωτόκολλο.Πρωτος υπέρηχος 8 Μαϊου.Ευχομαι η δεύτερη ετ να είναι η τυχερή ♥️🙏♥️
    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...