Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η Sylia είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πολύ χαίρομαι που μπαίνω στην παρέα σας. Θέλω να ευχηθώ σε όλες γρήγορα ένα μωράκι! Και σε όσες δεν έχουν αποδώσει οι προσπάθειες έως τώρα υπομονή και πίστη...Και προπάντων εμπιστοσύνη στο Γυναικολόγο. @Ριρίκα εύχομαι ολόψυχα η επόμενη να είναι και η τελευταία. Δεν μου περίσσεψε τίποτα από φάρμακα αλλά θα έχω το νου μου. Μην απογοητεύεσαι ♥️

Εγώ βρίσκομαι στην 1η προσπάθεια. Έκανα έμβρυομεταφορα το Σάββατο 1 άριστης βλαστοκυστης 5 ης μέρας. Μετά από ωοληψια 16 ωαρίων καταφέραμε να έχουμε 2 άριστες αλλά για αποφυγη δίδυμης κύησης καταψυξαμε τη μια. Έχω αγχωθει με αυτή την αναμονή. Αλλά έχω αγχωθει κ με το ενδεχόμενο υπερδιέγερσης. Είχα πολύ φούσκωμα μετά την ωοληψια κι έκανα ειδική διατροφή την οποία κ συνεχίζω κι έχω μείνει μιση. Δεν έχω κανένα φοβερό σύμπτωμα τώρα παρά κάτι πονάκια που κ που. Έχει κάποια σας αντίστοιχη εμπειρία? Ξέρω ότι μπορεί να εμφανιστεί κ αργοτερα από την ωοληψια.

Κορίτσι μου καλώς ήρθες με το καλό μια τεράστια χοριακη :-) ,αφού μέχρι τώρα δεν έχεις πρηστεί πολύ δεν νομίζω να πρηστεις στην πορεία!! Είμαι και εγώ σε αναμονή από δύο βλαστοκυστες 5 ημερών!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Αννια27 σ ευχαριστώ πολύ!! Μακάρι να έχουμε νέα ευχάριστα! Εσύ με 2 βλαστοκυστεις 5ης μέρας έχεις παρά πάρα πολυ καλές πιθανότητες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sylia είπε:

@Αννια27 σ ευχαριστώ πολύ!! Μακάρι να έχουμε νέα ευχάριστα! Εσύ με 2 βλαστοκυστεις 5ης μέρας έχεις παρά πάρα πολυ καλές πιθανότητες!

Μακάρι κορίτσι μου!! Δεν ξέρω εάν έχω περισσότερες πιθανότητες επειδή έβαλα δύο ,δεν μου είπε κάτι τέτοιο ο γιατρός απλά μας ρώτησε εάν θα είχαμε πρόβλημα εάν βγουν δίδυμα και είπαμε όχι , βέβαια μας είπε ότι η πιθανότητα για δίδυμα είναι 15% !εγώ το θεωρώ απίθανο, τουλάχιστον να πιαστεί το ένα!! Εσύ τι κάνεις αυτές τις μέρες;; Είσαι ξάπλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η peacock είπε:

Λυπάμαι πολύ κοριτσακι μου....

Ο προεμφυτευτικός ετσι κι αλλιως καλύτερα να γίνει σε φρεσκα εμβρυα. Πόσες μονάδες πάνω-κάτω θα χρειαστείς? Μόνο gonal? πχ bemfola που είναι το ιδιο άλλης εταιρείας? Θα προσπαθησω κι εγω να σου βρω φαρμακα.

Σ'ευχαριστώ κοριτσάκι μου!! Μακάρι να καταφέρουμε να βρούμε γιατί πραγματικά έχω αγχωθεί πάρα πολύ και για το οικονομικό...και δυστυχώς δεν με παίρνει ο χρόνος για να σταματήσω τις προσπάθειες προσπαθώντας πρώτα να μαζέψω χρήματα...κάθε μήνας που παίρνει είναι εναντίον μου! Αυτό το μήνα και τον επόμενο θα οαω με φυσικούς μήπως πάρουμε κάποιο ωαριο...τον Αύγουστο το κέντρο κλείνει, οπότε θα ξανά κάνω διέγερση από Σεπτέμβρη! Οίστρος μου είπε ότι θα κάνω 150 μονάδες την ημέρα οπότε υπολογίζω ότι θα χρειαστώ περίπου 1200 μονάδες, ίσως και λιγο παραπανω! Δεν γνωρίζω αν το bemfola είναι το ίδιο...αν όντως είναι το ίδιο φαντάζομαι ότι θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω αλλά θα ρωτήσω και τον γιατρό μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Σ'ευχαριστώ κοριτσάκι μου!! Μακάρι να καταφέρουμε να βρούμε γιατί πραγματικά έχω αγχωθεί πάρα πολύ και για το οικονομικό...και δυστυχώς δεν με παίρνει ο χρόνος για να σταματήσω τις προσπάθειες προσπαθώντας πρώτα να μαζέψω χρήματα...κάθε μήνας που παίρνει είναι εναντίον μου! Αυτό το μήνα και τον επόμενο θα οαω με φυσικούς μήπως πάρουμε κάποιο ωαριο...τον Αύγουστο το κέντρο κλείνει, οπότε θα ξανά κάνω διέγερση από Σεπτέμβρη! Οίστρος μου είπε ότι θα κάνω 150 μονάδες την ημέρα οπότε υπολογίζω ότι θα χρειαστώ περίπου 1200 μονάδες, ίσως και λιγο παραπανω! Δεν γνωρίζω αν το bemfola είναι το ίδιο...αν όντως είναι το ίδιο φαντάζομαι ότι θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω αλλά θα ρωτήσω και τον γιατρό μου!

Κάνε μου μια χάρη σε παρακαλώ και ρωτά τον τι άλλο φάρμακο μπορείς να χρησιμοποιήσεις για να έχουμε επιλογές! Έχεις το λόγο μου ότι θα ψάξω να βρω φάρμακα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα και απο εμένα προσπάθησα να κάνω εγγραφη αλλά δεν μου έχει ερθει email επιβεβαίωσης !

Σας παρακολουθώ εδώ και μέρες ....η ιστορία μου έχει ως εξής :δεν εχω ιστορικό με αποβολές και εγκυμοσύνες ...... αποφασίσαμε να πάμε με δωρεα ωαρίων πολυ συνειδητά ...είμαι 46 δεν έχω καθόλου αποθήκες ωαρίων ...εκανα πριν λίγες μερες υστεροσκόπηση (αφαίρεση πολύποδα) και έλεγχο θρομβοφιλίας και λοιπές εξετάσεις (περιμένω τα αποτελέσματα)...το σπέρμα ειναι οκ...

έκανα avercap την Δευτέρα 14/6 περιμένω να αδιαθετήσω και πάμε βήμα βήμα....

ειλικρινά σας καμαρώνω  για το θάρρος σας.... ομολογω οτι θα ήθελα να πετύχω και μάλιστα με την πρώτη (και ποια δεν θα το ήθελε άλλωστε) .....υπάρχει άραγε καμιά που να έχει επιτυχία άμεση και σε τετοια ηλικία?!!!!!

εύχομαι σε όλες τα καλύτερα ....και περιμένω συμβουλές !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Αννια27 Σίγουρα για τις πιθανότητες παίζουν ρόλο πολλά πράγματα όπως η ηλικία, το πάχος του ενδομητρίου, η ποιότητα της βλαστοκυστης και άλλα. Εμένα μου είπε ότι βάζοντας 2 άριστες θα είχα πιθανότητες 60-70% και όπως ακριβώς λες 15-20% πιθανότητα για δίδυμα. Με τη μια που βάλαμε 40-45%. Μακάρι να πετύχει και στις 2 μας!!!!!! Σήμερα είναι η πρώτη μέρα που χαλαρά βγήκα απ' το σπίτι και δούλεψα λιγακι- δεν κουράστηκα. Ούτε σκάλες, ούτε πολύ περπάτημα ουτε ορθοστασία. Εσύ?? Πότε θα κάνεις χοριακη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου ξέρω ότι θα με πείτε τρελή και θα έχετε και δίκιο αλλά εάν δεν το ρωτήσω σε εσάς θα σκάσω !! Πριν λίγο με έπιασαν δύο αρκετά δυνατή στιγμιαίοι πόνοι κάτω κέντρο δεξιά σαν νευροπονος και σκέφτομαι τώρα εάν ήταν νευροπονος υπάρχει περίπτωση να έκανε κακό στα έμβρυακια μου;;;; Ξέρω είναι χαζή ερώτηση συγχωρέστε με!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Αννια27 Σίγουρα για τις πιθανότητες παίζουν ρόλο πολλά πράγματα όπως η ηλικία, το πάχος του ενδομητρίου, η ποιότητα της βλαστοκυστης και άλλα. Εμένα μου είπε ότι βάζοντας 2 άριστες θα είχα πιθανότητες 60-70% και όπως ακριβώς λες 15-20% πιθανότητα για δίδυμα. Με τη μια που βάλαμε 40-45%. Μακάρι να πετύχει και στις 2 μας!!!!!! Σήμερα είναι η πρώτη μέρα που χαλαρά βγήκα απ' το σπίτι και δούλεψα λιγακι- δεν κουράστηκα. Ούτε σκάλες, ούτε πολύ περπάτημα ουτε ορθοστασία. Εσύ?? Πότε θα κάνεις χοριακη? Μην αγχώνεσαι με τους πόνους. Αν έχει γίνει η εμφύτευση που θα έχει γίνει είναι μια χαρά προστατευμένα τα εμβρυακια σου. Μπορεί να είναι πόνοι εντέρου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσια μου ξέρω ότι θα με πείτε τρελή και θα έχετε και δίκιο αλλά εάν δεν το ρωτήσω σε εσάς θα σκάσω !! Πριν λίγο με έπιασαν δύο αρκετά δυνατή στιγμιαίοι πόνοι κάτω κέντρο δεξιά σαν νευροπονος και σκέφτομαι τώρα εάν ήταν νευροπονος υπάρχει περίπτωση να έκανε κακό στα έμβρυακια μου;;;; Ξέρω είναι χαζή ερώτηση συγχωρέστε με!!

Κορίτσι μου μπορεί να ήταν από την εμφύτευση... Μπορεί να εμφυτεύονται για αυτό να ένιωσες κάτι τέτοιο... Έχω διαβάσει κάπου ότι εμφυτεύονται 2 μέρες μετά περίπου τα έμβρυα μόλις μπουν στην μήτρα οπότε να είσαι αισιόδοξη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσια μου ξέρω ότι θα με πείτε τρελή και θα έχετε και δίκιο αλλά εάν δεν το ρωτήσω σε εσάς θα σκάσω !! Πριν λίγο με έπιασαν δύο αρκετά δυνατή στιγμιαίοι πόνοι κάτω κέντρο δεξιά σαν νευροπονος και σκέφτομαι τώρα εάν ήταν νευροπονος υπάρχει περίπτωση να έκανε κακό στα έμβρυακια μου;;;; Ξέρω είναι χαζή ερώτηση συγχωρέστε με!!

Καμια ερώτηση δεν ειναι χαζη κοριτσι μου!! Και ειναι απολυτως λογικο να εχεις ανησυχίες! Αν σε ανησύχησε τοσο πολυ παρε ενα τηλ στο κέντρο σου να το πεις! Αλλιως οντως ηταν νευροπονος και δεν ηταν κατι! Εσυ οπως νιωθεις να πράξεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Καμια ερώτηση δεν ειναι χαζη κοριτσι μου!! Και ειναι απολυτως λογικο να εχεις ανησυχίες! Αν σε ανησύχησε τοσο πολυ παρε ενα τηλ στο κέντρο σου να το πεις! Αλλιως οντως ηταν νευροπονος και δεν ηταν κατι! Εσυ οπως νιωθεις να πράξεις! 

Μωρέ ξέρω ότι δεν ήταν κάτι και ότι μάλλον ήταν νευροπονος απλά φοβάμαι μήπως δεν έπρεπε να με πιάσει σε αυτό το σημείο νευροπονος και έκανε κακό!! Και δεν έκανε τίποτα,στον καναπέ ήμουν και άκουγα μουσική!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Μωρέ ξέρω ότι δεν ήταν κάτι και ότι μάλλον ήταν νευροπονος απλά φοβάμαι μήπως δεν έπρεπε να με πιάσει σε αυτό το σημείο νευροπονος και έκανε κακό!! Και δεν έκανε τίποτα,στον καναπέ ήμουν και άκουγα μουσική!!

Προσπαθησε να εισαι ήρεμη σε αυτήν την περίοδο της αναμονής! Ειναι δυσκολο κοριτσι μου, υπομονη! Και να ελπίζουμε να πανε ολα καλα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimitra1975 είπε:

καλησπέρα και απο εμένα προσπάθησα να κάνω εγγραφη αλλά δεν μου έχει ερθει email επιβεβαίωσης !

Σας παρακολουθώ εδώ και μέρες ....η ιστορία μου έχει ως εξής :δεν εχω ιστορικό με αποβολές και εγκυμοσύνες ...... αποφασίσαμε να πάμε με δωρεα ωαρίων πολυ συνειδητά ...είμαι 46 δεν έχω καθόλου αποθήκες ωαρίων ...εκανα πριν λίγες μερες υστεροσκόπηση (αφαίρεση πολύποδα) και έλεγχο θρομβοφιλίας και λοιπές εξετάσεις (περιμένω τα αποτελέσματα)...το σπέρμα ειναι οκ...

έκανα avercap την Δευτέρα 14/6 περιμένω να αδιαθετήσω και πάμε βήμα βήμα....

ειλικρινά σας καμαρώνω  για το θάρρος σας.... ομολογω οτι θα ήθελα να πετύχω και μάλιστα με την πρώτη (και ποια δεν θα το ήθελε άλλωστε) .....υπάρχει άραγε καμιά που να έχει επιτυχία άμεση και σε τετοια ηλικία?!!!!!

εύχομαι σε όλες τα καλύτερα ....και περιμένω συμβουλές !!!!

Γεια σου κοριτσι μου!!! Καλως ηρθες στην παρεα!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα και σύντομα και για σενα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Γεια σου κοριτσι μου!!! Καλως ηρθες στην παρεα!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα και σύντομα και για σενα!!! 

Καλώς σας βρήκα!!!!! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσι μου μπορεί να ήταν από την εμφύτευση... Μπορεί να εμφυτεύονται για αυτό να ένιωσες κάτι τέτοιο... Έχω διαβάσει κάπου ότι εμφυτεύονται 2 μέρες μετά περίπου τα έμβρυα μόλις μπουν στην μήτρα οπότε να είσαι αισιόδοξη...

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ για την απάντηση,η αλήθεια είναι ότι θεωρώ ότι είναι πολύ πολύ νωρίς για εμφύτευση και επίσης δεν ήταν σαν πόνος Περιόδου αλλα κανονικός νευροπονος γι'αυτό ανχωθηκα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Προσπαθησε να εισαι ήρεμη σε αυτήν την περίοδο της αναμονής! Ειναι δυσκολο κοριτσι μου, υπομονη! Και να ελπίζουμε να πανε ολα καλα!! 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου γλυκό :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sylia είπε:

@Αννια27 Σίγουρα για τις πιθανότητες παίζουν ρόλο πολλά πράγματα όπως η ηλικία, το πάχος του ενδομητρίου, η ποιότητα της βλαστοκυστης και άλλα. Εμένα μου είπε ότι βάζοντας 2 άριστες θα είχα πιθανότητες 60-70% και όπως ακριβώς λες 15-20% πιθανότητα για δίδυμα. Με τη μια που βάλαμε 40-45%. Μακάρι να πετύχει και στις 2 μας!!!!!! Σήμερα είναι η πρώτη μέρα που χαλαρά βγήκα απ' το σπίτι και δούλεψα λιγακι- δεν κουράστηκα. Ούτε σκάλες, ούτε πολύ περπάτημα ουτε ορθοστασία. Εσύ?? Πότε θα κάνεις χοριακη? Μην αγχώνεσαι με τους πόνους. Αν έχει γίνει η εμφύτευση που θα έχει γίνει είναι μια χαρά προστατευμένα τα εμβρυακια σου. Μπορεί να είναι πόνοι εντέρου 

Εγώ την Πέμπτη πάω για χοριακη κορίτσακι μου και εγώ δεν κουράζομαι κάνω τα βασικά αλλά τις σκάλες δεν μπορώ να τις γλιτώσω λόγω μεζονέτας απλά τις ανεβοκατεβαίνω μια άντε δύο φορές την μέρα!! Μακάρι να πάνε όλα καλά και για τις δύο μας κορίτσι μου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Εγώ την Πέμπτη πάω για χοριακη κορίτσακι μου και εγώ δεν κουράζομαι κάνω τα βασικά αλλά τις σκάλες δεν μπορώ να τις γλιτώσω λόγω μεζονέτας απλά τις ανεβοκατεβαίνω μια άντε δύο φορές την μέρα!! Μακάρι να πάνε όλα καλά και για τις δύο μας κορίτσι μου ❤️

Μια απ' τα ίδια!♥️ Κατεβαίνω μια φορά το πρωί έτοιμη μπανιαρισμενη κ ξανανεβαινω το βράδυ. Πολύ σκαω που έχουμε σκάλες γιατί όταν με το καλό τα καταφέρουμε πάλι θέλει προσοχή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Sylia είπε:

Μια απ' τα ίδια!♥️ Κατεβαίνω μια φορά το πρωί έτοιμη μπανιαρισμενη κ ξανανεβαινω το βράδυ. Πολύ σκαω που έχουμε σκάλες γιατί όταν με το καλό τα καταφέρουμε πάλι θέλει προσοχή...

Αααα ωραιαααα τα ίδια ακριβώς δλδ , έτσι είναι κορίτσι μου αλλά ένα βήμα τη φορά ας τα καταφέρουμε τώρα και μετά θα την βρούμε την άκρη 😉 δεν μας φοβάμαι χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η dimitra1975 είπε:

καλησπέρα και απο εμένα προσπάθησα να κάνω εγγραφη αλλά δεν μου έχει ερθει email επιβεβαίωσης !

Σας παρακολουθώ εδώ και μέρες ....η ιστορία μου έχει ως εξής :δεν εχω ιστορικό με αποβολές και εγκυμοσύνες ...... αποφασίσαμε να πάμε με δωρεα ωαρίων πολυ συνειδητά ...είμαι 46 δεν έχω καθόλου αποθήκες ωαρίων ...εκανα πριν λίγες μερες υστεροσκόπηση (αφαίρεση πολύποδα) και έλεγχο θρομβοφιλίας και λοιπές εξετάσεις (περιμένω τα αποτελέσματα)...το σπέρμα ειναι οκ...

έκανα avercap την Δευτέρα 14/6 περιμένω να αδιαθετήσω και πάμε βήμα βήμα....

ειλικρινά σας καμαρώνω  για το θάρρος σας.... ομολογω οτι θα ήθελα να πετύχω και μάλιστα με την πρώτη (και ποια δεν θα το ήθελε άλλωστε) .....υπάρχει άραγε καμιά που να έχει επιτυχία άμεση και σε τετοια ηλικία?!!!!!

εύχομαι σε όλες τα καλύτερα ....και περιμένω συμβουλές !!!!

Κορίτσι μου εγώ δεν είχα με την πρώτη επιτυχία αλλά εύχομαι να είσαι υπέρ τυχερή και από η πρώτη να είναι η τελευταία και τυχερή 😉 :-) καλως ήρθες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Ριρίκα είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Προσπαθώ να κρατηθώ όρθια...πόσο όμως μετά από τόση ταλαιπωρία και απογοήτευση; Να είσαι καλά γλυκιά μου και να προσέχεις! Αν καταφέρω να βρω τα φάρμακα θα βοηθηθώ πολύ! 💔💘💋💋

Και στο parents cafe κάποια κοπέλα χαρίζει gonal, αλλά νομίζω λήγουν αυτό το μήνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσι μου εγώ δεν είχα με την πρώτη επιτυχία αλλά εύχομαι να είσαι υπέρ τυχερή και από η πρώτη να είναι η τελευταία και τυχερή 😉 :-) καλως ήρθες

σε ευχαριστω γλυκιά μου ...ομολογω οτι διαβαζω τις ιστοριες σας και παρακολουθώ την πορεία σας γεμάτη αγωνία ....ελπίζω να γεμίσει ο κόσμος μπεμπεδόσκονη για όλες φέτος και το πινακάκι να έχει μόνο καλές ενημερώσεις ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η peacock είπε:

Κάνε μου μια χάρη σε παρακαλώ και ρωτά τον τι άλλο φάρμακο μπορείς να χρησιμοποιήσεις για να έχουμε επιλογές! Έχεις το λόγο μου ότι θα ψάξω να βρω φάρμακα!

Ναι κορίτσι μου θα τον ρωτήσω! Δεν έχω λόγια να σε ευχαριστήσω...όπως και τα υπόλοιπα κορίτσια που προσπαθούν να με βοηθήσουν!!! Εύχομαι τα καλύτερα να έρθουν για όλες μας και με όσο το δυνατόν λιγότερη ταλαιπωρία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η troia είπε:

Και στο parents cafe κάποια κοπέλα χαρίζει gonal, αλλά νομίζω λήγουν αυτό το μήνα. 

Σ'ευχαριστώ κοπέλα μου για την πληροφορία...αλλά θα τα χρειαστώ τα φάρμακα από Σεπτέμβρη...μέχρι τότε θα πάω με φυσικούς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μας βλέπω όλο για φαγητά να λέμε 😄😄 Να πάνε όλα καλά να τρώω μετά του σκασμού! Αυτό λέω στον άντρα μου, θέλω μια φορά να φάω έτσι να σκάσω από το φαγητό 😄😄 Άσχετο, πήγαμε σήμερα να δούμε για κούνια και συρταριέρα γτ δεν έχουμε κάποιον να μας δώσει δυστυχώς.. Μας άρεσαν δύο κούνιες αλλά η μία διπλάσια τιμή από την άλλη..Η ακριβή μας είπε ότι ήταν από ξύλο οξιάς και η οικονομική από mdf. Η αλήθεια είναι ότι η οικονομική πέραν από την τιμή της μας άρεσε  πιο πολύ και σαν σχέδιο, πειράζει λέτε που είναι από mdf? Θα εκπέμπει βλαβερές ουσίες κτλ;
    • Γειά σου κορίτσι μου, φυσικά κ επιτρέπεται..έχω μια πρόωρη γήρανση ωοθηκών.🥺🥺🥺 Είμαι 38 χρόνων και το ξέρω αυτό απ τα 34, που ήταν και η 1η φορά που κάναμε κουβέντα με τον γιατρό μου για το εάν θέλω να αποκτήσω παιδί. Εκείνη την περίοδο δεν ήμουν σε τέτοια φάση και η αλήθεια είναι ότι όταν το έμαθα μου κόπηκαν λίγο τα πόδια..😟☹️ Τέλος πάντων μην στα πολυλογώ.. Η μία μου ωοθήκη δείχνει αρκετά γερασμένη και δεν κάνει αυγουλακια ενώ η άλλη κάνει αλλά μάλλον όχι και πολύ καλά (τουλάχιστον αυτό επιβεβαίωσαν κ οι ορμονολογικες που έκανα). Γιαυτό λέω ότι δεν ξέρω τι ελπίδες έχω, αλλά σίγουρα θέλω να κάνω τις απαραίτητες ενέργειες για να βοηθήσω όσο μπορώ την κατάσταση. Επίσης πόσο πολύ χάρηκα που μοιράστηκες μαζί μας την δική σου εμπειρία με την σπερματεγχυση γιατί είναι κ αυτό στα άμεσα πλάνα μου. 
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️και σε εσενα εύχομαι πολύ συντομα μα έρθει το μωρακι σου🙏❤️ η αλήθεια είναι πως  είναι πολύ θετικο που κάνω συλληψη έστω και με σπερματεγχυνση 🙏 μέσα στο καλοκαιρι θα κάνω πάλι σπερματεγχυνση καθώς μου έδωσε το οκ ο γιατρός ! Θα του πω αν είναι να την κάνω τον Ιούνιο πρώτα ο θεος🙏
    • Εντάξει μπορείς να φας λίγο πιστεύω εμένα με αφηνε η Ενδοκρινολογος να φάω μου είχε πει ποσότητα αλλά δεν θυμάμαι ποσο μου είχε πει 🤔  αλλά εγω να πω την αλήθεια το παγωτο λαχταρουσα πιο πολύ το καλοκαίρι  😂
    • Ναι θυμάμαι κορίτσι μου την περίπτωση σου ... πραγματικά λυπάμαι πολύ 😥είμαι σίγουρη όμως ότι θα καταφέρεις σύντομα να πιάσεις στα χέρια σου ένα γερό και δυνατό μωρό όπως εσύ!! 🙏🙏 Στο εύχομαι από την καρδιά μου 🫶🏼🫶🏼 μέσα σε όλο αυτό υπάρχει κ ένα καλό ότι τουλάχιστον με την σπερματεγχυση είχες αποτέλεσμα! Άντε να περάσει ο καιρός να πας να δούμε πως θα κινηθείτε!! ❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...