Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ρε κορίτσια για δώστε μου τα φώτα σας. Έρχομαι αποψε Αθήνα από Κρήτη για να κάνω την ετ, αύριο Πέμπτη.  Έκλεισα να γυρίσω Παρασκευή απόγευμα.  Αλλά ο γιατρός μου εδώ μου είπε να γυρίσω καλύτερα την Κυριακή. Εσείς τι λέτε? Δεν είναι και το πιο εύκολο να μείνω μέχρι την Κυριακή 

εμενα μου εχουν πει οτι εινα προτιμοτερο να ταξιδεψω 1η μερα παρα 2η ή 3η...

με το καλο η εμβρυομεταφορα! ευχομαι να γατζωθουν γερα και να μεινουν εκει για 9 μηνες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zeta. είπε:

Την επόμενη Τετάρτη έχω χοριακή, αλλά νομίζω πως θα πεταχτώ να την ξανά τσεκάρω Παρασκευή με Σάββατο. Ευχαριστώ πολύ!

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zeta. είπε:

Την επόμενη Τετάρτη έχω χοριακή, αλλά νομίζω πως θα πεταχτώ να την ξανά τσεκάρω Παρασκευή με Σάββατο. Ευχαριστώ πολύ!

Κ μετά την θετική χοριακή θα συνεχίσεις να την τσεκάρεις μία φορά την εβδομάδα ε! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

 

Κ μετά την θετική χοριακή θα συνεχίσεις να την τσεκάρεις μία φορά την εβδομάδα ε! 😉

Ας πιάσω κ θα την τσεκάρω κάθε μέρα… εν το μεταξύ έχω στο ιστορικό μου τρεις φυσιολογικές εγκυμοσύνες κ θέμα με την προγεστερόνη δεν είχα. Τελείως διαφορετικά όλα με την εξωσωματική…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Ας πιάσω κ θα την τσεκάρω κάθε μέρα… εν το μεταξύ έχω στο ιστορικό μου τρεις φυσιολογικές εγκυμοσύνες κ θέμα με την προγεστερόνη δεν είχα. Τελείως διαφορετικά όλα με την εξωσωματική…

Εμ, δύσκολη πίστα αυτή! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Κορίτσια μου τα φώτα σας… Είμαι δεύτερη μέρα μετά την ετ (31/01) κ μου είπαν να ελέγξω την προγεστερόνη κ είναι 14,5. Δεν με έχει πάρει ακόμα ο γιατρός, αλλά μου φαίνεται υπερβολικά πολύ χαμηλή😕.

Ζετακι μ καλη επιτυχια με μια τεραστια χοριακη ..επειδη ειμαστε στο ιδιο κεντρο κ στον ιδιο γιατρο ηθελα να σε ρωτησω απο το κεντρο σ ειπαν δευτερη μερα να μετρησεις προγεστερονη ;; Γιατι περιμενω κ γω τη περιοδο του Φεβρουαριου για να ξεκινησω διαδικασια ετ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Ζετακι μ καλη επιτυχια με μια τεραστια χοριακη ..επειδη ειμαστε στο ιδιο κεντρο κ στον ιδιο γιατρο ηθελα να σε ρωτησω απο το κεντρο σ ειπαν δευτερη μερα να μετρησεις προγεστερονη ;; Γιατι περιμενω κ γω τη περιοδο του Φεβρουαριου για να ξεκινησω διαδικασια ετ

Ναι κορίτσι. Μου δώσανε οδηγίες εγγράφως πριν μπω για ετ κ μου τόνισε η μαία να κάνω σήμερα εξέταση προγεστερόνης γιατί μπορεί να χρειάζομαι περισσότερη, όπως κ έγινε. Να σου πάνε όλα καλά εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η tina21 είπε:

εμενα μου εχουν πει οτι εινα προτιμοτερο να ταξιδεψω 1η μερα παρα 2η ή 3η...

με το καλο η εμβρυομεταφορα! ευχομαι να γατζωθουν γερα και να μεινουν εκει για 9 μηνες!

Καλά ο καθένας λέει τα δικά του! Εμένα μου είχαν πει από Αθήνα ότι αν θέλω, να μείνω καλύτερα μια μέρα και να ταξιδέψω την επομένη.  Ο γιατρός μου εδώ μου είπε αν πρέπει οπωσδήποτε να φύγω αύριο, να γυρίσω με το πλοίο, όχι με αεροπλάνο.  Αλλιώς την Κυριακή. Έκλεισα τώρα το ξενοδοχείο μέχρι την Κυριακή και βλέπουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλά ο καθένας λέει τα δικά του! Εμένα μου είχαν πει από Αθήνα ότι αν θέλω, να μείνω καλύτερα μια μέρα και να ταξιδέψω την επομένη.  Ο γιατρός μου εδώ μου είπε αν πρέπει οπωσδήποτε να φύγω αύριο, να γυρίσω με το πλοίο, όχι με αεροπλάνο.  Αλλιώς την Κυριακή. Έκλεισα τώρα το ξενοδοχείο μέχρι την Κυριακή και βλέπουμε...

Κάνε ότι σε κάνει να νιώθεις ασφάλεια! Κ γω νομίζω καλύτερα αφού μεσολαβεί αεροπλάνο ή πλοίο καλύτερα να μείνεις! Αύριο πας για μεταφορά? Εγώ Παρασκευή... αν κ έχω ακόμη κάποιες μικροενοχλησεις από την ωοληψια κ φοβάμαι....θα δω όμως θα είμαι μέχρι αύριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

Κάνε ότι σε κάνει να νιώθεις ασφάλεια! Κ γω νομίζω καλύτερα αφού μεσολαβεί αεροπλάνο ή πλοίο καλύτερα να μείνεις! Αύριο πας για μεταφορά? Εγώ Παρασκευή... αν κ έχω ακόμη κάποιες μικροενοχλησεις από την ωοληψια κ φοβάμαι....θα δω όμως θα είμαι μέχρι αύριο 

Ναι θα το αποφασίσω αύριο. Και εγώ έχω κάτι μικρό ενοχλήσεις. Πήγα για υπέρηχο σήμερα και ο γιατρός μου είπε ότι το ενδομήτριο είναι πολύ καλό. Είναι βέβαια διογκωμενες οι ωοθήκες μου αλλά αυτό λέει δεν επηρεάζει καθολου. Εν τω μεταξύ είμαι ολοπρηστη,  σαν 4 μηνών. Ήδη η προγεστερονη μου έχει δημιουργήσει δυσκοιλιοτητα.  Δεν πειράζει,  τι να κάνουμε...

Μην σε ανησυχούν πάντως οι μικρό ενοχλήσεις, είναι φυσιολογικό.  Αν θυμάμαι καλά έβγαλες και κάμποσα ωάρια,  γύρω στα 15?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ναι θα το αποφασίσω αύριο. Και εγώ έχω κάτι μικρό ενοχλήσεις. Πήγα για υπέρηχο σήμερα και ο γιατρός μου είπε ότι το ενδομήτριο είναι πολύ καλό. Είναι βέβαια διογκωμενες οι ωοθήκες μου αλλά αυτό λέει δεν επηρεάζει καθολου. Εν τω μεταξύ είμαι ολοπρηστη,  σαν 4 μηνών. Ήδη η προγεστερονη μου έχει δημιουργήσει δυσκοιλιοτητα.  Δεν πειράζει,  τι να κάνουμε...

Μην σε ανησυχούν πάντως οι μικρό ενοχλήσεις, είναι φυσιολογικό.  Αν θυμάμαι καλά έβγαλες και κάμποσα ωάρια,  γύρω στα 15?

Παλι καλά π μ τ λες γτ φοβόμουν λιγάκι!

Εγώ δεν έχω πρήξιμο αλλά δυσκοιλιοτητα απέκτησα κ γω...

14...και έχουν προσχωρήσει τα 12 κ έχουν γίνει άριστα έμβρυα 3 ημερών...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

Παλι καλά π μ τ λες γτ φοβόμουν λιγάκι!

Εγώ δεν έχω πρήξιμο αλλά δυσκοιλιοτητα απέκτησα κ γω...

14...και έχουν προσχωρήσει τα 12 κ έχουν γίνει άριστα έμβρυα 3 ημερών...

Τέλεια τα πας! Μπράβο κοπέλα μου! Η επιτυχία έρχεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@BlackCat εύχομαι ότι καλύτερο για την επέτειο σας🤩!!!! Υγεία και αγάπη πάντα🥰🥰 ❤️

@twinkletwinlkle εύχομαι ότι καλύτερο! Να γαντζωθούν για τα καλά❤️ 

Κορίτσια να μας φωτίσει ο Άγιος Συμεών. Να προστατέψει όλες τις εγκυμονούσες, τα έμβρυα και τα αγέννητα μωρά. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@hope501

Να σαι καλά κοπελα μου! 

@BlackCat 

Χαρούμενη επέτειο! Να είστε πάντα καλά και αγαπημένοι και εύχομαι μέσα από την καρδιά μου οι δυσκολίες που περάσατε να είναι ότι τελευταίες σας! Του χρόνου θα το γιορταζετε τριπλοι!

Δεν μου λες μαυρογατουλα σήμερα δεν έχεις τον υπέρηχο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@hope501

Να σαι καλά κοπελα μου! 

@BlackCat 

Χαρούμενη επέτειο! Να είστε πάντα καλά και αγαπημένοι και εύχομαι μέσα από την καρδιά μου οι δυσκολίες που περάσατε να είναι ότι τελευταίες σας! Του χρόνου θα το γιορταζετε τριπλοι!

Δεν μου λες μαυρογατουλα σήμερα δεν έχεις τον υπέρηχο? 

καλημερααααα!! σημερα δεν εχεις την εμβρυομεταφορα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

καλημερααααα!! σημερα δεν εχεις την εμβρυομεταφορα?

Καλημέρα! Ναι ! Τώρα θα ετοιμαστώ να πάω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλημέρα! Ναι ! Τώρα θα ετοιμαστώ να πάω. 

με το καλο κοριτσι μου!! να μεινουν μεσα σου για 9 μηνες!! ❤️❤️ γραψε μας μετα να μας πεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

με το καλο κοριτσι μου!! να μεινουν μεσα σου για 9 μηνες!! ❤️❤️ γραψε μας μετα να μας πεις! 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Εννοείται ότι θα σας ενημερώσω! Εσύ πας σε 2 μέρες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Εννοείται ότι θα σας ενημερώσω! Εσύ πας σε 2 μέρες?

αυριο παω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η hope501 είπε:

@BlackCat εύχομαι ότι καλύτερο για την επέτειο σας🤩!!!! Υγεία και αγάπη πάντα🥰🥰 ❤️

@twinkletwinlkle εύχομαι ότι καλύτερο! Να γαντζωθούν για τα καλά❤️ 

Κορίτσια να μας φωτίσει ο Άγιος Συμεών. Να προστατέψει όλες τις εγκυμονούσες, τα έμβρυα και τα αγέννητα μωρά. 

 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@hope501

Να σαι καλά κοπελα μου! 

@BlackCat 

Χαρούμενη επέτειο! Να είστε πάντα καλά και αγαπημένοι και εύχομαι μέσα από την καρδιά μου οι δυσκολίες που περάσατε να είναι ότι τελευταίες σας! Του χρόνου θα το γιορταζετε τριπλοι!

Δεν μου λες μαυρογατουλα σήμερα δεν έχεις τον υπέρηχο? 

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου για τις ευχές, να είστε καλά και σύντομα με τα μωρά μας αγκαλιά.🥰

Πήγα σήμερα για υπέρηχο 8η μέρα, έχουμε 4 στην δεξιά ωοθήκη 14-15 χιλιοστά και 1 στην αριστερή στα ίδια και αυτό. Θα κάνω άλλη μια Meriofert σήμερα 150 μονάδες και αύριο θα επαναλάβω υπέρηχο και αιματολογικές και θα μου πουν για ωοληψία (λογικά Δευτέρα).

Ενδομήτριο ήταν στο 7 αλλά δεν θα κάνω άμεσα ΕΤ οπότε απλά σαν πληροφορία το καταθέτω.

Και το αιμάτωμα που είχα στην αριστερή ωοθήκη τον Νοέμβριο που έτρεχα με μαγνητικές κλπ εξαφανίστηκε.

Προσωπικά με 2 γονιμοποιημένα θα είμαι υπερ ευχαριστημένη αλλά πραγματικά δεν έχω άγχος. Ας είναι και ένα. Το κανένα θα μου στοιχίσει αλλά έχει ο θεός..

@Lucia79περιμένουμε τα νέα σου από τον υπέρηχο🥰

@twinkletwinlkle σε έψαχνα το πρωί η αλήθεια είναι , έλεγα λες να είναι εκείνη, λες η άλλη και παραδόξως την ώρα που πήγα δεν είχε πολύ κόσμο. Πολύ πολύ καλή επιτυχία να έχεις με μια τεράστια χοριακή.😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή📅

Ωοληψία ✌️

@Margitc ?

@rouseva ?

@skorpina78 ?

@Lucia79?

@Libra81 ?

@TRigirl ?

@nikol88 ?

@BlackCat ?

@renata1986 ?

@Κατεριναπαπ ?

@Ditimama ?

@Παρασκευαιδου ?

@Luna777 ?

@Γιάννα 36?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Anna0912 ?

@Litsadi ?

@twinkletwinlkle 03/02

@tina21 04/02

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

@Mary.Ger 248 🥰

@blueheart128 🥰

@Zeta.  09/02 🥰

 

@tina21 Καλή επιτυχία για αύριο όλα με το καλό & μια τεράστια χοριακή🧡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η BlackCat είπε:

Επιτροπή📅

Ωοληψία ✌️

@Margitc ?

@rouseva ?

@skorpina78 ?

@Lucia79?

@Libra81 ?

@TRigirl ?

@nikol88 ?

@BlackCat ?

@renata1986 ?

@Κατεριναπαπ ?

@Ditimama ?

@Παρασκευαιδου ?

@Luna777 ?

@Γιάννα 36?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Anna0912 ?

@Litsadi ?

@twinkletwinlkle 03/02

@tina21 04/02

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

@Mary.Ger 248 🥰

@blueheart128 🥰

@Zeta.  09/02 🥰

 

@tina21 Καλή επιτυχία για αύριο όλα με το καλό & μια τεράστια χοριακή🧡

αχχχ ευχαριστω πολυ! μακαρι να ειναι τυχερος μηνας για ολες μας! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

 

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου για τις ευχές, να είστε καλά και σύντομα με τα μωρά μας αγκαλιά.🥰

Πήγα σήμερα για υπέρηχο 8η μέρα, έχουμε 4 στην δεξιά ωοθήκη 14-15 χιλιοστά και 1 στην αριστερή στα ίδια και αυτό. Θα κάνω άλλη μια Meriofert σήμερα 150 μονάδες και αύριο θα επαναλάβω υπέρηχο και αιματολογικές και θα μου πουν για ωοληψία (λογικά Δευτέρα).

Ενδομήτριο ήταν στο 7 αλλά δεν θα κάνω άμεσα ΕΤ οπότε απλά σαν πληροφορία το καταθέτω.

Και το αιμάτωμα που είχα στην αριστερή ωοθήκη τον Νοέμβριο που έτρεχα με μαγνητικές κλπ εξαφανίστηκε.

Προσωπικά με 2 γονιμοποιημένα θα είμαι υπερ ευχαριστημένη αλλά πραγματικά δεν έχω άγχος. Ας είναι και ένα. Το κανένα θα μου στοιχίσει αλλά έχει ο θεός..

@Lucia79περιμένουμε τα νέα σου από τον υπέρηχο🥰

@twinkletwinlkle σε έψαχνα το πρωί η αλήθεια είναι , έλεγα λες να είναι εκείνη, λες η άλλη και παραδόξως την ώρα που πήγα δεν είχε πολύ κόσμο. Πολύ πολύ καλή επιτυχία να έχεις με μια τεράστια χοριακή.😍

Μια χαρά τα πήγες! Άψογα θα έλεγα γιατί όπως λες είσαι φτωχή ανταποκριτρια.  Όλα θα πάνε τέλεια και θα έχεις μίνιμουμ 2 καταπληκτικά εμβρυακια. Εγω εδώ... κλασικά στην αναμονή. 

@tina21

Όλα θα πάνε τέλεια αύριο! Είμαι σίγουρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας γράφω από το κρεβάτι της ετ. Και τα 6 προχώρησαν και είναι λέει πολύ καλά. Έχουν πολλές διαιρέσεις.  Κάποια 10- 12, κάποια 8. Δεν μας είπαν και αναλυτικά,  αλλά ο γιατρός είναι πολύ ευχαριστημένος. Βάλαμε τα 3 και τα άλλα 3 μπήκαν στην κατάψυξη. Αχ είναι η πρώτη φορά που βάζω στην κατάψυξη. Τις άλλες φορές δεν απέμενε κανένα. Και είναι και η πρώτη φορά που έρχομαι με χαρά και αισιοδοξία να κάνω την ετ και ο, τι γίνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κορίτσια μου σας γράφω από το κρεβάτι της ετ. Και τα 6 προχώρησαν και είναι λέει πολύ καλά. Έχουν πολλές διαιρέσεις.  Κάποια 10- 12, κάποια 8. Δεν μας είπαν και αναλυτικά,  αλλά ο γιατρός είναι πολύ ευχαριστημένος. Βάλαμε τα 3 και τα άλλα 3 μπήκαν στην κατάψυξη. Αχ είναι η πρώτη φορά που βάζω στην κατάψυξη. Τις άλλες φορές δεν απέμενε κανένα. Και είναι και η πρώτη φορά που έρχομαι με χαρά και αισιοδοξία να κάνω την ετ και ο, τι γίνει!

μπραβο βρε κοριτσι μου!! ειδες? ολα τελεια!! ποτε πας για χωριακη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κορίτσια μου σας γράφω από το κρεβάτι της ετ. Και τα 6 προχώρησαν και είναι λέει πολύ καλά. Έχουν πολλές διαιρέσεις.  Κάποια 10- 12, κάποια 8. Δεν μας είπαν και αναλυτικά,  αλλά ο γιατρός είναι πολύ ευχαριστημένος. Βάλαμε τα 3 και τα άλλα 3 μπήκαν στην κατάψυξη. Αχ είναι η πρώτη φορά που βάζω στην κατάψυξη. Τις άλλες φορές δεν απέμενε κανένα. Και είναι και η πρώτη φορά που έρχομαι με χαρά και αισιοδοξία να κάνω την ετ και ο, τι γίνει!

Τέλεια!!! Με το καλό να έχεις μια τεράστια χοριακή εύχομαι! Και να σου μείνουν και τα παγωτινάκια για αδερφάκι! 💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...