Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι! Οκ, άρα λες δεν χρειάζεται η σφραγίδα πλέον. Καλό αυτό αν και έχω πολλή δουλίτσα για να μαζέψω πρωτότυπα τα αποτελέσματα των εξετάσεων. Πλέον τα παίρναμε όλα με μεηλ οποτε εκτός απ την σαλπιγγογραφια όλα τα αλλα πρέπει να τα αναζητήσω. Αλλά χαλάλι…

κατα τα άλλα πως πας? Ανακατωσούρες, καούρες? Τέτοια περιμένουμε από σένα να μας λες 😘

Ναι είναι λίγο μανίκι αυτό με το πρωτότυπο των εξετάσεων... αλλά εντάξει αν τα βάλεις σε σειρά μια χαρουλα βγαίνει... εγώ κορίτσι μου αύριο πάω για υπέρηχο και ελπίζω να ακούσουμε καρδούλες......σε γενικές γραμμές έχει πάρει φωτιά το στομάχι 🔥🔥🔥, αλλά δοξασμένος ο θεός έχω μόνο αυτό και τίποτα άλλο..... οπότε την βγάζω με ανθρακούχο νερό, μαστίχα Χίου και τελικά βοηθάει και το γιαούρτι που μου είπε το μαυρογατο και στην αρχή δεν το μπορούσα καθόλου.....

Έχω δύο μέρες που έχω βέβαια ελάχιστα καφέ αλλά δεν αγχώνομαι γενικά...είμαι σπίτι και ξάπλα...ο γιατρός είπε ότι συνηθίζεται στην αρχή της εγκυμοσύνης και αφού δεν είναι αίμα κόκκινο να μην φοβάμαι.....αλλά την έχω βγάλει στο σπίτι και στο κρεβάτι γιατί έτσι νιώθω ασφάλεια...αύριο θα ξέρω και για αυτό......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Ναι είναι λίγο μανίκι αυτό με το πρωτότυπο των εξετάσεων... αλλά εντάξει αν τα βάλεις σε σειρά μια χαρουλα βγαίνει... εγώ κορίτσι μου αύριο πάω για υπέρηχο και ελπίζω να ακούσουμε καρδούλες......σε γενικές γραμμές έχει πάρει φωτιά το στομάχι 🔥🔥🔥, αλλά δοξασμένος ο θεός έχω μόνο αυτό και τίποτα άλλο..... οπότε την βγάζω με ανθρακούχο νερό, μαστίχα Χίου και τελικά βοηθάει και το γιαούρτι που μου είπε το μαυρογατο και στην αρχή δεν το μπορούσα καθόλου.....

Έχω δύο μέρες που έχω βέβαια ελάχιστα καφέ αλλά δεν αγχώνομαι γενικά...είμαι σπίτι και ξάπλα...ο γιατρός είπε ότι συνηθίζεται στην αρχή της εγκυμοσύνης και αφού δεν είναι αίμα κόκκινο να μην φοβάμαι.....αλλά την έχω βγάλει στο σπίτι και στο κρεβάτι γιατί έτσι νιώθω ασφάλεια...αύριο θα ξέρω και για αυτό......

Με το καλό αύριο να ακούσετε τους πιο υπερήχους ήχους της ζωής σας!!!! 🙏👶❤️👶❤️ Και πολύ καλά κάνεις και προσέχεις ,,, ότι χρειαστεί θα κάνεις , σωστά τα λες !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η condios είπε:

Με το καλό αύριο να ακούσετε τους πιο υπερήχους ήχους της ζωής σας!!!! 🙏👶❤️👶❤️ Και πολύ καλά κάνεις και προσέχεις ,,, ότι χρειαστεί θα κάνεις , σωστά τα λες !!!! 

Σε ευχαριστώ καλό μου κορίτσι.....η ξεκούραση μόνο καλό κάνει...οπότε οριζοντιωθηκα και κλωσσαω.....τόσο κόπο έκανα δεν με πειράζει να είμαι ξάπλα στο κρεβάτι άλλωστε δεν σκάβω...🤪🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Λοιπόν μιας και είναι μέρα ερωτήσεων επιτροπής, κι επειδή ο καινούριος γιατρός με έβαλε στη διαδικασία να το κάνω (δεν είχαμε ασχοληθεί όχι επειδή είμαστε υπεράνω χρημάτων αλλά μου ειχαν πει ότι μπορεί και να μην περάσουμε οπότε το παράτησα). Έχω κλείσει ραντεβού για Παρασκευη 14 Ιανουαρίου και θέλω να ρωτήσω το εξής. Μέχρι τώρα έχω κάνει διεγέρσεις με μενοπουρ και έχω ένα κουτί περίσσευμα κιόλας στο ψυγείο. Αν μας δεχτεί η επιτροπή, τι φάρμακο θα μου δώσουν? Ότι θέλω (ότι πει ο γιατρός) ή δίνουν ένα στάνταρ σε όλες? Γιατί βασικά επειδή το μενοπουρ έχει δουλέψει μέχρι τώρα δεν ξέρω αν θα θελα να το αλλάξω….Επίσης οι εξετάσεις πρέπει να έχουν αυτή τη σφραγίδα ότι είναι συμβεβλημένοι με τον Εοπυ? Τέλος, δεν κατάλαβα τι είναι αυτό που  λένε μερικές κοπέλες, «στέλνω τα χαρτιά». Στέλνουμε κάτι νωρίτερα από το ραντεβού ή τη μέρα του ραντεβού τους τα πάμε εκεί?

Υπαρχει συγκεκριμένη λίστα με τα φάρμακα της επιτροπής κ αναλόγως το πρωτόκολλο που θα χρησιμοποιήσετε με το γιατρο. Οι εξετασεις εάν γίνονται σε ιδιωτικά διαγνωστικά θα πρέπει να έχουν όνομα ασθενή σφραγίδα υπογραφή γιατρού κ ημερομηνία γιατί υπάρχουν συγκεκριμένα χρονικά περιθώρια για να κατατεθούν.

Τα ραντεβού λόγω κοβιντ δεν γίνονται, στέλνεις χαρτιά με ταχυδρομείο περνάνε επιτροπή σε περνούν τηλέφωνο σε ενημερώνουν για το αποτέλεσμα κ αν πέρασες σ στέλνουν την απόφαση. 

https://www.eopyy.gov.gr/assistedreproduction

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Anna0912 είπε:

Τώρα που το λες Εγώ έστειλα την πρωτότυπη κ την κράτησαν...Δεν το σκέφτηκα...βέβαια εμένα νομίζω του χρόνου λήγει οπότε δε θα μπορούσα να ξαναπερασω Επιτροπή!!!

@Κατεριναπαπ μπορούν να σας την τυπωσουν ξανά από το διαγνωστικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Σε ευχαριστώ καλό μου κορίτσι.....η ξεκούραση μόνο καλό κάνει...οπότε οριζοντιωθηκα και κλωσσαω.....τόσο κόπο έκανα δεν με πειράζει να είμαι ξάπλα στο κρεβάτι άλλωστε δεν σκάβω...🤪🤪🤪

Τώρα δεν έχει πια ξύπνημα τα από τις 6.00 😂😂 Να μας πεις υπεροχα νέα σου αυριο. Και να μην σε αγχώνει το ξάπλα. Όταν είχα πει στην μαμα μου ότι δεν πέτυχε ούτε αυτή η ετ μιλάγαμε λιγακι και μου έλεγε πως όταν ήταν εγκυος σε μένα ήταν ξάπλα για μήνες. Να πω την αλήθεια της είπα μακάρι να ήμουν εγκυος και ας ήμουν ξάπλα. Τι θέλω να πω… απόλαυσε το σπίτι σου, το κρεβάτι σου, τις σειρές/ταινίες και μόλις ακούσεις τους υπέροχους ήχους θα ξεχάσεις και όλο αυτό το ξάπλα και τις καούρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Happypregnantgirl είπε:

@Κατεριναπαπ μπορούν να σας την τυπωσουν ξανά από το διαγνωστικό. 

Ευχαριστώ Κορίτσι μου,  το σκέφτηκα και αυτο να σου πω την αλήθεια.. ελπιζω να μην χρειαστεί καμία κοπέλα να ξανα περάσει επιτροπή.. 

Τέλεταια φορά που ξανά ανοίγω τον φάκελο, θα βάλω το πρότυπο, εχω αλλάξει 10 γνώμες 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Τώρα δεν έχει πια ξύπνημα τα από τις 6.00 😂😂 Να μας πεις υπεροχα νέα σου αυριο. Και να μην σε αγχώνει το ξάπλα. Όταν είχα πει στην μαμα μου ότι δεν πέτυχε ούτε αυτή η ετ μιλάγαμε λιγακι και μου έλεγε πως όταν ήταν εγκυος σε μένα ήταν ξάπλα για μήνες. Να πω την αλήθεια της είπα μακάρι να ήμουν εγκυος και ας ήμουν ξάπλα. Τι θέλω να πω… απόλαυσε το σπίτι σου, το κρεβάτι σου, τις σειρές/ταινίες και μόλις ακούσεις τους υπέροχους ήχους θα ξεχάσεις και όλο αυτό το ξάπλα και τις καούρες. 

Φιλενάδα όχι δεν ξυπνάω....δεν έχω το κουράγιο πια 🤣🤣🤣Ακριβώς όπως τα λες είναι.... αυτό ακριβώς κάνω απολαμβάνω τις καούρες μου!!!! Γιατί για αυτή την στιγμή παρακαλούσα.... οπότε όλα είναι καλά....θα σας ενημερώσω αύριο... Είμαι εδώ και σας διαβάζω να ξέρετε 😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/11/2021 at 8:56 ΜΜ, ο/η hope501 είπε:

Λες να κλείσω και εγώ εκεί η να περιμένω να παω πρώτα στο αποβολών να μου πουν απο εκεί τι και πως? Δεν την ξέρω την σει΄ρα. Φαντάσου είχα σκοπο να παω σε εξωτερικό ενδοκρινολόγο..

Μπορείς να τα κάνεις παράλληλα για να κερδίσεις χρόνο. Στο τμ. αποβολών κάνουν και ορμονολογικό έλεγχο και σε παραπέμπουν σε ενδοκρινολόγο αν υπάρχει λόγος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/11/2021 at 1:19 ΠΜ, ο/η hope501 είπε:

Οι τρεις φιλες μου που περιμένουν παιδί, δεν σταμάτησαν να κάνουν. @Natassou85 ότι αγαπάει η καρδιά σου και σου πει ο γιατρός και η αισθητικός σου. Απόψεις υπάρχουν πολλές πλέον. 

Οι τρεις φίλες που δεν σταμάτησαν να κάνουν δεν ξέρουμε τι συνέπειες μπορεί να έχουν...Ειδικά το ημιμόνιμο είναι ό,τι χειρότερο! Περιέχει φθαλικές ενώσεις, είναι αυτό που σταθεροποιεί το χρώμα. Όμως οι φθαλικές ενώσεις είναι τοξικές. Εκτός από τα ημιμόνιμα βερνίκια περιέχονται και σε διάφορα άλλα καλυντικά και απορρυπαντικά. Συστήνω να διαβάσετε το βιβλίο it starts with the egg για να καταλάβετε περί τίνος πρόκειται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Και εμένα 4 ακτινογραφίες και ένα χαρτί το οποίο είναι η γνωμάτευση, δεν μου έδωσαν κάποιο CD και πιστεύω πως γενικά δεν δίνουν... τα φιλμ τα δίνουν σε υπεριχογραφικη σαλπογγογρφια, προχθές το συζητούσα με τον γιατρό μου αλλά ήθελα να ρωτήσω και δικιές σας εμπειρίες.... 

οχι καποια κεντρα δινουν κ cd εμενα στο Ιασω μου εδωσαν cd γνωματευση κ τις ακτινογραφιες. Δεν εκανα την υπερηχογραφικη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,κορίτσια!!!Ήθελα να ρωτήσω...όσες περάσατε Επιτροπή κ πήρατε από κει τις ενέσεις...Όταν άδειασαν τις πετάξετε???κάτι μου είχαν πει την ημέρα που τις πήρα αλλά δε θυμάμαι...😣😣😣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή📅

Ωοληψία ✌️

@Margitc ?

@rouseva ?

@skorpina78 ?

@Lucia79?

@Libra81 ?

@TRigirl ?

@nikol88 ?

@BlackCat ?

@twinkletwinlkle ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Anna0912 ?

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

 

@renata1986 27/11

@Παρασκευαιδου 02/12

 

Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε 💛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Ναι είναι λίγο μανίκι αυτό με το πρωτότυπο των εξετάσεων... αλλά εντάξει αν τα βάλεις σε σειρά μια χαρουλα βγαίνει... εγώ κορίτσι μου αύριο πάω για υπέρηχο και ελπίζω να ακούσουμε καρδούλες......σε γενικές γραμμές έχει πάρει φωτιά το στομάχι 🔥🔥🔥, αλλά δοξασμένος ο θεός έχω μόνο αυτό και τίποτα άλλο..... οπότε την βγάζω με ανθρακούχο νερό, μαστίχα Χίου και τελικά βοηθάει και το γιαούρτι που μου είπε το μαυρογατο και στην αρχή δεν το μπορούσα καθόλου.....

Έχω δύο μέρες που έχω βέβαια ελάχιστα καφέ αλλά δεν αγχώνομαι γενικά...είμαι σπίτι και ξάπλα...ο γιατρός είπε ότι συνηθίζεται στην αρχή της εγκυμοσύνης και αφού δεν είναι αίμα κόκκινο να μην φοβάμαι.....αλλά την έχω βγάλει στο σπίτι και στο κρεβάτι γιατί έτσι νιώθω ασφάλεια...αύριο θα ξέρω και για αυτό......

Μπραβο ρε συμμαθητρια αντε με το καλο να ακουσεις τους πιο ομορφους χτυπους ❤️🧿✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η troia είπε:

Οι τρεις φίλες που δεν σταμάτησαν να κάνουν δεν ξέρουμε τι συνέπειες μπορεί να έχουν...Ειδικά το ημιμόνιμο είναι ό,τι χειρότερο! Περιέχει φθαλικές ενώσεις, είναι αυτό που σταθεροποιεί το χρώμα. Όμως οι φθαλικές ενώσεις είναι τοξικές. Εκτός από τα ημιμόνιμα βερνίκια περιέχονται και σε διάφορα άλλα καλυντικά και απορρυπαντικά. Συστήνω να διαβάσετε το βιβλίο it starts with the egg για να καταλάβετε περί τίνος πρόκειται...

Δικαιο έχεις. Απορρυπαντικά χρησιμοποιώ με γάντια πάντα. Οσον αφορά τα καλλυντικά είναι το αιώνιο προβλημα μου. Δεν ξέρω τι κρέμες προσώπου να χρησιμοποιήσω, οδοντοκρεμα και κρέμα σώματος και αποσμητικό έχω ρωτήσει τόσους και πραγματικά ο καθε ένας λέει το δικό του. Έψαξα στο διαδίκτυο και τρελάθηκα να ψάχνω στα συστατικά την κάθε λεπτομέρεια. Δεν είμαι και φυσικός και δεν καταλαβαίνω. Δύσκολα όλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To τηλέφωνο ξανα χτύπησε και έχουμε άλλη μια βλαστοκύστη 5ΒΒ που μπήκε και αυτή κατάψυξη.

Έχουμε λοιπόν μια 5ΑΑ και μια 5ΒΒ.

Τώρα ενώ χάρηκα που προχώρησε έχω χεστεί και πάνω μου γιατί την 2η αποβολή την είχα με μια ίδια βλαστοκύστη, σε άλλο κέντρο βέβαια.

Τεσπα αυτά έχουμε με αυτά θα πορευτούμε, θα κάνω και την μαγνητική την Δευτέρα και βλέπουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

To τηλέφωνο ξανα χτύπησε και έχουμε άλλη μια βλαστοκύστη 5ΒΒ που μπήκε και αυτή κατάψυξη.

Έχουμε λοιπόν μια 5ΑΑ και μια 5ΒΒ.

Τώρα ενώ χάρηκα που προχώρησε έχω χεστεί και πάνω μου γιατί την 2η αποβολή την είχα με μια ίδια βλαστοκύστη, σε άλλο κέντρο βέβαια.

Τεσπα αυτά έχουμε με αυτά θα πορευτούμε, θα κάνω και την μαγνητική την Δευτέρα και βλέπουμε.

Εγω με 2 βλαστοκυστες 3ΒΒ και 4ΒΑ εχω ελπιδες ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

To τηλέφωνο ξανα χτύπησε και έχουμε άλλη μια βλαστοκύστη 5ΒΒ που μπήκε και αυτή κατάψυξη.

Έχουμε λοιπόν μια 5ΑΑ και μια 5ΒΒ.

Τώρα ενώ χάρηκα που προχώρησε έχω χεστεί και πάνω μου γιατί την 2η αποβολή την είχα με μια ίδια βλαστοκύστη, σε άλλο κέντρο βέβαια.

Τεσπα αυτά έχουμε με αυτά θα πορευτούμε, θα κάνω και την μαγνητική την Δευτέρα και βλέπουμε.

Έλα μωρη τρελααααα πάμε........ εσύ κάτω από εκκολαπτομενες δεν πέφτεις ε???? Τώρα άσε τα χαζά που σκέφτεσαι δεν έχει καμία λογική......κάθε έμβρυο έχει την δική του δυναμική, το ξέρεις καλά!!!! 

Παμε δυνατά για την μεταφορά σου!!!! Αυτή θα είναι η τυχερή 🤞🤞🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

To τηλέφωνο ξανα χτύπησε και έχουμε άλλη μια βλαστοκύστη 5ΒΒ που μπήκε και αυτή κατάψυξη.

Έχουμε λοιπόν μια 5ΑΑ και μια 5ΒΒ.

Τώρα ενώ χάρηκα που προχώρησε έχω χεστεί και πάνω μου γιατί την 2η αποβολή την είχα με μια ίδια βλαστοκύστη, σε άλλο κέντρο βέβαια.

Τεσπα αυτά έχουμε με αυτά θα πορευτούμε, θα κάνω και την μαγνητική την Δευτέρα και βλέπουμε.

Μπράβο κοριτσάρα,,,μη σκέφτεσαι τα παλιά που πέρασαν...πίσω κοιτάμε μόνο για να παρκάρουμε ,,, πάμε δυνατά. Άμα λέω εγώ Χριστουγεννιάτικη!!!!!! 🙏👶❤️👶❤️ Με το καλό όλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Έλα μωρη τρελααααα πάμε........ εσύ κάτω από εκκολαπτομενες δεν πέφτεις ε???? Τώρα άσε τα χαζά που σκέφτεσαι δεν έχει καμία λογική......κάθε έμβρυο έχει την δική του δυναμική, το ξέρεις καλά!!!! 

Παμε δυνατά για την μεταφορά σου!!!! Αυτή θα είναι η τυχερή 🤞🤞🙏🙏

Είσαι On fire ε 💥💥 ??????? χαχαχαχαχαχα 🥰

Τι ώρα έχεις υπέρηχο, να ξέρω τι ώρα θα σε αναζητήξω 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η condios είπε:

Μπράβο κοριτσάρα,,,μη σκέφτεσαι τα παλιά που πέρασαν...πίσω κοιτάμε μόνο για να παρκάρουμε ,,, πάμε δυνατά. Άμα λέω εγώ Χριστουγεννιάτικη!!!!!! 🙏👶❤️👶❤️ Με το καλό όλα!!! 

Μακάρι φιλή μου μακάρι για όλα τα κορίτσια που παλεύουν!!

Πες μου οτι ευχαριστηθήκες το ΣΚ σου και ας κάηκε ο απορροφητήρας.

Αυτά ας είναι όλα μας τα εμπόδια και οι δυσκολίες 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Δικαιο έχεις. Απορρυπαντικά χρησιμοποιώ με γάντια πάντα. Οσον αφορά τα καλλυντικά είναι το αιώνιο προβλημα μου. Δεν ξέρω τι κρέμες προσώπου να χρησιμοποιήσω, οδοντοκρεμα και κρέμα σώματος και αποσμητικό έχω ρωτήσει τόσους και πραγματικά ο καθε ένας λέει το δικό του. Έψαξα στο διαδίκτυο και τρελάθηκα να ψάχνω στα συστατικά την κάθε λεπτομέρεια. Δεν είμαι και φυσικός και δεν καταλαβαίνω. Δύσκολα όλα.

Για τα απορρυπαντικά πάντως κλπ, να προσθέσω πως δεν είναι μόνο τα δερματικά προβλήματα που προκαλούν, αλλά το τι εισπνέεις. Έχε σαν κανόνα, ο,τιδηποτε με αρώματα δεν είναι καλό για το σώμα (ειδικά για το ενδοκρινικό σύστημα) Για αρχή σταματά το μαλακτικό στα ρούχα, αν δε το έχεις κάνει. Έχω δουλεψει στα εργαστήρια γνωστής εταιρείας απορρυπαντικών,και τα μαλακτικά ειδικά έχουν απειρα χημικά συστατικά, εγώ έχω σταματήσει να χρησιμοποιώ εδώ και χρονια. Ξύδι και σοδα για καθάρισμα, και τα χημικά καθαριστικά για μια στο τόσο, για πιο βαθύ καθάρισμα αν θες.

Γενικά, όσο περισσότερα συστατικά σε ένα προϊόν, τόσο χειρότερα, είτε πρόκειται για καλλυντικά, είτε για απορρυπαντικά, φαγητά κοκ. Κάνε μια λίστα με τις ουσίες που σίγουρα δεν πρεπει να περιέχονται πχ στα καλλυντικά σου και κάνε τις αγορές σου ανάλογα. Πολύ προσοχή και στα αντηλιακα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Εγω με 2 βλαστοκυστες 3ΒΒ και 4ΒΑ εχω ελπιδες ;;

Γιατί καλέ να μην έχεις ελπίδες?

Φυσικά και έχεις ελπίδες. Πολλές εγκυμοσύνες προ΄χωρησαν με έμβρυα τέτοιας αξιολόγησης και πολλές άλλες όχι με έμβρυα ΑΑ.

Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και τα ΑΑ και ΑΒ και τα ΒΒ, ΒΑ κλπ καλά έμβρυα είναι.

Απο εκεί και πέρα δεν είναι στο χέρι μας. Κάποιος άλλος αποφασίζει, έχει πίστη και προχώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Μακάρι φιλή μου μακάρι για όλα τα κορίτσια που παλεύουν!!

Πες μου οτι ευχαριστηθήκες το ΣΚ σου και ας κάηκε ο απορροφητήρας.

Αυτά ας είναι όλα μας τα εμπόδια και οι δυσκολίες 🥰

Ολα στην ώρα τους,,ότι είναι γραμμένο για την καθεμία θα έρθει,,αρκεί να είναι με υγεία !!!! 

Αλλαχθηκε ο απορροφητήρας,,αυτά που γίνονται???? Ήταν τέλειο σκ ,,, ξαναζώ καψούρα με τον άντρα μου ,,, είναι πολύ βασικό να μη χάνεται το ζευγάρι μέσα σε όλη αυτή την "πιεστική" και "δύσκολη" πορεία,,,,όλα καλά!!! Έχει ο Θεός!!! Το λέω και το πιστεύω με όλη τη δύναμη της ψυχής μου 🙏👶❤️👶❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Είσαι On fire ε 💥💥 ??????? χαχαχαχαχαχα 🥰

Τι ώρα έχεις υπέρηχο, να ξέρω τι ώρα θα σε αναζητήξω 😁

Προφανώς εδώ είμαι στις επάλξεις σας περιμένω στη γωνία να σας παντοφλιασω να συνέλθετε.....στις 4 θα πάω καλή μου.....😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...