Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Natassou85 είπε:

Γνωριζεις καποιον καλο ενδοκρινολογο που να ασχολειται με τα αναπαραγωγικα να μου συστησεις;; Σε ευχαριστω πολυ

Έχω πάει σε δυο, στη Δεμπεγιωτη (γυναίκα του Σφακ) και στον Μαστορακο. Η πρώτη μου φάνηκε ότι ασχολήθηκε πολύ περισσότερο αλλά δεν ξέρω αν την συστήνω επειδή είναι γυναίκα εξωσωματικού. Καλύτερα σε καποιον που είναι πιο έξω από τα κυκλώματα των κέντρων εξωσωματική. Νομίζω η @troia θα έχει σίγουρα κάτι να σου πει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η condios είπε:

Να μην τα τσεκάρω παράλληλα λες? Μόνο αφού δω θετική? Υπέρηχο έχω χρονια να κάνω είναι η αλήθεια. Και εφόσον οι τιμές είναι πάντα θεωρητικά καλές δεν πήγα για υπέρηχο. Τώρα τα υπολοιπα κορίτσια με εβαλαν σε σκέψεις και λεω,,,τόσα έχω δώσει,,,και ένας ενδοκρινολόγος παραπάνω καλό κάνει κακό δεν κάνει! Είσαι και εσύ εγκυκλοπαίδεια όμως ρε παιδάκι μου σε γνώσεις,,,Νεφέλη Υδρία ένα πράμα!!!! 😍

Αααα οπα οπα , αν εχεις να κανεις χρονια φυσικα κ χρειαζεται τσεκ !!! Αυτα  γραφονται κιολας , δεν θα πληρωσεις!!μονο το 50αρικο αν πας σε ιδιωτη ενδοκρινολογο αλλιως εφκα ραντεβου ... Θα τα δεις κ πριν την ετ κ μετά εννοειται.!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Natassou85 είπε:

Γνωριζεις καποιον καλο ενδοκρινολογο που να ασχολειται με τα αναπαραγωγικα να μου συστησεις;; Σε ευχαριστω πολυ

Εγω σου ειχα γραψει για τον δικο μου ενδο ,πηγες κ δε σου αρεσε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Θα πάω να κάνω τη χοριακη έτσι για την αλητεία! Μα δεν ξέρω καν το πρωτόκολλο.  Για να ξεκινήσω διέγερση,  πρέπει να την ξεκινήσω αύριο. Πότε θα προλάβω να πάω να πάρω τις ορμόνες, μάλλον menopur που είναι δυσευρετες?

Ασε που μου ήρθε ξαφνικό και δεν είμαι προετοιμασμένη ψυχολογικά.  Όπως είπες έχει ο Θεός σχέδια για όλες μας!

Φίλη θα κάνεις αυτό που νιώθεις σε συννενόηση με τον γιατρό σου βέβαια.

Εμε΄να ο φαρμακοποιός μου που με ξε΄ρει βέβαια μετά από τόσα χρόνια προσπα΄θειας μου βρήκε τις ενέσεις σε δυο μέρες. Μπορεί να έχει ένα κουτί για να ξεκινήσεις ή να μπορεί να στο βρει και να σου φέρει μετά τα υπόλοιπα.

Μίλα με τον γιατρό σου μήπως έχει και το κέντρο ξέρω γω ένα κουτί διαθέσιμο φαντάζομαι πολλά κορίτσια που τους περισσεύουν τα δίνουν στο κέντρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Μετά από ώριμη (#not) σκέψη έχω κα΄ποιες ερωτήσεις που μπορεί & να σε βοηθήσουν.

  • Οι δότριες που έχεις χρησιμοποιήσει έχουν ξαναδώσει εγκυμοσύνη? Αν όχι μήπως να επιλέξεις νέα δότρια που να έχει ξαναδώσει εγκυμοσύνη και ας μην είναι πχ 20-25 ετών αλλά λίγο μεγαλύτερη?
  • Επίσης έχεις αναφέρει ένα DFI κοντά στο 20% (οκ δεν είναι απαγορευτικό σε καμια περίπτωση) αλλά το σπέρμα το κυκλώνετε? Βιταμίνες, αγωγή από ουρολόγο , διατροφή , τρόπο ζωής κλπ? Θέλω να πω πας με δωρεά για να ξεπεράσεις το σκόπελο των ωαρίων, όμως όσο καλό ωάριο να δώσει η δότρια παίζει ρόλο και το σπέρμα.
  • Έκανες διάφορες εξετάσεις για το ενδομήτριο και ήταν καλές. Η μήτρα γενικότερα είναι ξεψαχνισμένη?Η ενδομητρίωση δηλαδή εκτός από ωάρια επηρεάζει και ενδομήτριο / μήτρα?
  • Αν μέχρι τώρα έχεις μεταφέρει μόνο φρέσκα μήπως να δοκίμαζες με κατεψυγμένα?
  • Και τέλος ανέφερες αφαίρεση σαλπίγγων? Υπάρχει υδροσάλπιγγα? Επηρεάζει η ενδομητρίωση τις σάλπιγγες?

Μετά από την μίνι συνέντευξη που σου έκανα θέλω να δηλώσω ότι η αναφορά σου στον "κοντό" με πέθανε.

Αυτό είναι που λέμε "Περιμένοντας τον Γκοντο" 😂

 

Η ενδομητριωση επηρεαζει τις σαλπιγγες αν εχει φτασει μεχρι εκει. Το ενδομητριο κ η μητρα ΣΙΓΟΥΡΑ γιατι μετα τις ωοθηκες εκει απλωνεται ο ιστος αυτο ειναι στην ουσια η ενδομητριωση ενας ιστος σαν της αραχνης που καλυπτει τα οργανα. Εγω επαθα σοκ οταν ειδα το cd της λαπαροσκοπισης το πριν κ μετα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Margitc είπε:

Η ενδομητριωση επηρεαζει τις σαλπιγγες αν εχει φτασει μεχρι εκει. Το ενδομητριο κ η μητρα ΣΙΓΟΥΡΑ γιατι μετα τις ωοθηκες εκει απλωνεται ο ιστος αυτο ειναι στην ουσια η ενδομητριωση ενας ιστος σαν της αραχνης που καλυπτει τα οργανα. Εγω επαθα σοκ οταν ειδα το cd της λαπαροσκοπισης το πριν κ μετα 

Παω να με ανοιξω μόνη μου τωρα με αυτά που διαβάζω να με καθαρισω 😂🤣🤣 τo azax kloron Επιτρεπεται? το εχω μια λατρεια!!!😂

Και για να μην τρελαθω,,,θα φυγω ξανα ενα σκ και τωρα και το επομενο,,,θα περιμενω τα c,,,,ύκα μύκα,,,,και βλεπουμε,,,δεν πεθαίνω κιολας,,,ελπίζω,,,,

όλα καλα,,,έχω υγεία , έχω έναν σύζυγο μάλαμα,,,αν δεν και στα επομενα δυο χρονια κοριτσια παω για ιδιωτική υιοθεσία,,,,δε θα τρελαθώ εγώ,,,άι σιχτιρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Και εγώ σου λέω είμαι σίγουρη εσύ τώρα γτ δε με ακούς δεν ξέρω... θυμάσαι την  @kk88 ήμουν σίγουρη και να τα αποτελέσματα.  

 

Κοριτσια Με ειπε ζαβη;; εμένα ζαβη; μέσα έπεσες χαχαχχ όλη η τρελα εδω μέσα.  

Ευτυχως υπάρχουν νόμοι εκεί θα στοχευσω ώστε να μη χρειάζεται βανακι αψχαχαχαψα αλλά σοβαρά αν ήμουν στη θέση σου θα επερνα τώρα τον γιατρό και θα του έλεγα να έρθω αύριο ή το πολύ Δευτέρα να βάλουμε τα μωράκια. Ειδικά αύριο είναι το παράθυρο που λένε..  

Συμμαθητρια στειλε τις παντοφλες αυτη εχει τρελαθει εκει στα ξενα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η condios είπε:

Παω να με ανοιξω μόνη μου τωρα με αυτά που διαβάζω να με καθαρισω 😂🤣🤣 τo azax kloron Επιτρεπεται? το εχω μια λατρεια!!!😂

Και για να μην τρελαθω,,,θα φυγω ξανα ενα σκ και τωρα και το επομενο,,,θα περιμενω τα c,,,,ύκα μύκα,,,,και βλεπουμε,,,δεν πεθαίνω κιολας,,,ελπίζω,,,,

όλα καλα,,,έχω υγεία , έχω έναν σύζυγο μάλαμα,,,αν δεν και στα επομενα δυο χρονια κοριτσια παω για ιδιωτική υιοθεσία,,,,δε θα τρελαθώ εγώ,,,άι σιχτιρ

Λοιπόν σε ανοίγω εγώ άμα μου κάνεις εσύ την ΕΤ την Δευτέρα που θέλει η Παρασκευαίδου 🤣🤣

Είναι απλά τα βήματα:

  • Φεύγεις ΣΚ - Σεξουλιάζεσαι 💟
  • Ξαναφέυγεις ΣΚ - Σεξουλιάζεσαι💟
  • Πας ενδοκρινολόγο για full service
  • Πας Πιστοφ. για διερεύνηση
  • Μιλα΄ς με τον Κοντό για επόμενα βήματα.

Σε φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η condios είπε:

Όσο για εξετάσεις έχουμε ήδη κάνει τα πάντα,,,,έχω κάνει και καμπύλη σακχάρου,άψογη βγήκε,,,, και καρυότυπο και κυστική ίνωση και θρομβοφιλιες όλες,,, και εγώ και ο σύζυγός μου. Antipto τι είναι??? Και η ft4 καλή είναι ,,, 1,14 βγήκε ,,, 

Τι να πω πια????? Έχει ο Θεός 🙏👶❤️👶❤️

Οταν κανεις τις ορμονικες για θυροειηδη παντα να κανεις anti tropo. Ειναι αντιθυροειδικη ορμονη αυτη αν εισαι στεναχωρημενη αγχωμενη επηρεαζεται κ δινει ψευδη αποτελεσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η condios είπε:

Παω να με ανοιξω μόνη μου τωρα με αυτά που διαβάζω να με καθαρισω 😂🤣🤣 τo azax kloron Επιτρεπεται? το εχω μια λατρεια!!!😂

Και για να μην τρελαθω,,,θα φυγω ξανα ενα σκ και τωρα και το επομενο,,,θα περιμενω τα c,,,,ύκα μύκα,,,,και βλεπουμε,,,δεν πεθαίνω κιολας,,,ελπίζω,,,,

όλα καλα,,,έχω υγεία , έχω έναν σύζυγο μάλαμα,,,αν δεν και στα επομενα δυο χρονια κοριτσια παω για ιδιωτική υιοθεσία,,,,δε θα τρελαθώ εγώ,,,άι σιχτιρ

Α ρε θεαρα σε θαυμαζω. Λοιπον να ξερεις πως στην υστεροσκοπιση δεν φαινεται η εκταση της ενδομητριωσης βλεπεις ομως αν εχεις.στην λαπαροσκοπιση ομως τα βλεπεις ολα. Τωρα στην εξωσωματικη οι σαλπιγγες δεν σου χρειαζονται αν στις κλεισουν ομως βρε αν εχεις συμφισεις μητρα πχ πως θα γινει εμφυτευση; Να σου πω μαναρι μου παρε τα βουνα το σκ να χαλαρωσεις κ θα τα δεις ολα απο Δευτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Α ρε θεαρα σε θαυμαζω. Λοιπον να ξερεις πως στην υστεροσκοπιση δεν φαινεται η εκταση της ενδομητριωσης βλεπεις ομως αν εχεις.στην λαπαροσκοπιση ομως τα βλεπεις ολα. Τωρα στην εξωσωματικη οι σαλπιγγες δεν σου χρειαζονται αν στις κλεισουν ομως βρε αν εχεις συμφισεις μητρα πχ πως θα γινει εμφυτευση; Να σου πω μαναρι μου παρε τα βουνα το σκ να χαλαρωσεις κ θα τα δεις ολα απο Δευτερα. 

Εχω κάνει 2 υστεροσκοπησεις και με χαρακτήριζαν πεντακαθαρη! τι να πω?! Αν ειναι να κανω λαπαροσκοπηση θα τα δουμε ολα οντως. οι συμφήσεις στη μήτρα πως φαίνονται πάλι? πφφφφφφφφφφ θα την πιω την χλωρινη αντι να με ανοιξω να ξες 🤣😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Λοιπόν σε ανοίγω εγώ άμα μου κάνεις εσύ την ΕΤ την Δευτέρα που θέλει η Παρασκευαίδου 🤣🤣

Είναι απλά τα βήματα:

  • Φεύγεις ΣΚ - Σεξουλιάζεσαι 💟
  • Ξαναφέυγεις ΣΚ - Σεξουλιάζεσαι💟
  • Πας ενδοκρινολόγο για full service
  • Πας Πιστοφ. για διερεύνηση
  • Μιλα΄ς με τον Κοντό για επόμενα βήματα.

Σε φιλώ!

μπορω να σου κάνω ετ και νοερα με τη σκέψη,,,εγώ και ο Γιούρι Γκέλερ που λύγιζε τα κουτάλια! 🤣🤣 

Η @Παρασκευαιδου τί πίνει και δε μας δίνει αλήθεια?

Ναι μωρέ όλα θα τα κάνω,,,όλα,,,hugs & promise !!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/11/2021 at 2:43 ΜΜ, ο/η BlackCat είπε:

Επιτροπή📅

 

Ωοληψία ✌️

@Margitc ?

@rouseva ?

@skorpina78 ?

@Anna0912?

@Lucia79?

@Libra81 ?

@TRigirl ?

@nikol88 ?

@BlackCat ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

 

 

@Χριστινα.17/11

@twinkletwinlkle19/11

@angel35 19/11

@Παρασκευαιδου 02/12

 

Ζάλισε με ,΄ζα΄λισε με.. γουστάρω

Καλημέρα τι κάνετε κοριτσάρες μου? Ελπίζω να είστε καλά σας διαβάζω καθημερινά.

Αν μπορείτε βάλτε με και εμένα στο πινάκακι.

Έκανα την τρίτη μου προσπάθεια έμβρυομεταφορά και έχω χοριακη να κάνω 27/11.

Ευχαριστώ🙂🙂🤗🤗🤗

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Αααα οπα οπα , αν εχεις να κανεις χρονια φυσικα κ χρειαζεται τσεκ !!! Αυτα  γραφονται κιολας , δεν θα πληρωσεις!!μονο το 50αρικο αν πας σε ιδιωτη ενδοκρινολογο αλλιως εφκα ραντεβου ... Θα τα δεις κ πριν την ετ κ μετά εννοειται.!!

Θα παω σε ιδιώτη που θα μου τα γρα΄ψει ομως ναι! εχει ο αντρας μου ρντβ στον δικο του 2/12, γιατί ο αντρας μου εχει θυρεοειδη και παιρνει Τ4 των 100,,,θα παω σφηνα μαζι του,,χεχε,,,αν δε μ'αρεσει ο δικος του, αν και παλιός και γάτα λίγο που τον άκουσα σε ερώτηση του άντρα μου τηλεφωνική "γιατί έχω tsh κάτω από τα όρια?" και είπε ο έμπειρος,,,"έχασες κιλά τωρα τελευταία?" και όντως έχει χάσει βάρος,,,ά΄ρα καλό τον λες ,,,θα τον ακουσω,,θα μου γραψει τις εξετασεις, θα παρω τα αποτελεσματα. Αν πάλι δε μου αρέσει θα παω σε μια γυναικα που ηρθε τωρα στη Λαρισα πολυ καλή λενε ολοι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/10/2021 at 11:39 ΠΜ, ο/η Vasilique είπε:

Στο εύχομαι ολόψυχα να έρθει σύντομα κ για σένα η στιγμή αυτή! 💚

Ευχαριστώ πολυ μακάρι ... Και σε όλα τα κορίτσια που αγωνιουν ευχομαι να πανε ολα καλα !!! Εγω θά κάνω εμβρυομεταφορά σε αυτόν τον κύκλο γυρω στις 10 Δεκέμβρη. Εχω 2 βλαστοκύστες στις οποιες εκανα βιοψια και περιμένω αποτελέσματα και 4 εμβυα τρίτης μέρας που κρίθηκαν ότι δεν θα προχωρούσαν σε βλαστοκύ΄στη ατσεκάριστα. Για να δούμε. Οπου να΄'ναι Θα αδιαθετήσω και θα ξεκινήσω τα cyclacur.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Karmeliet είπε:

@condios Γνώμη μου, ψάξε και βρες ποιοι είναι οι κορυφαίοι  γυναικολόγοι χειρουργοι για ενδομητριωση στην Ελλαδα, και κλείσε ραντεβού. Μην αποσυντονιστεις αν σου πουν πολλούς μήνες μετά, θα περιμένεις για να σε καθαρίσει σωστά κάποιος με πολύ μεγάλη εμπειρία. Εγώ - εξωτερικό βέβαια, αλλιώς θα σε εστελνα εκει χωρίς δεύτερη σκέψη, και ο γιατρός που μου είχε κάνει την πρωτη επέμβαση στην Ελλάδα έχει συνταξιοδοτηθεί- περίμενα ένα εξάμηνο για το πρώτο ραντεβού, και ήμουν σχεδόν 39. Όπως κι εσύ, τα όργανα όλα μέσα γεμάτα με αυμφυσεις, βρήκαν εστίες παντού, 4 ώρες χειρουργείο, ουρήθρα, επιφανειακά στο έντερο, μόνο οι σάλπιγγες ήταν κατά περίεργο τρόπο άθικτες. Όταν συζήτησα μετά με τη χειρουργο πόσο να ανησυχώ για τη ζημιά που έχει κάνει η ενδομητριωση στην ωοθήκη μου, μου είπε πως κάνει χρόνια τη δουλειά, με καθάρισε, κι ότι μόνο η ηλικία μου θα πρέπει να με ανησυχεί, και την εμπιστεύτηκα. Και είχε δίκιο, προφανώς έκανε πολύ καλή δουλειά, γιατί εμεινα έγκυος με φυσικό τρόπο, 9 μήνες μετά. Κάνε την επεμβαση, δώσε χρόνο μετά στο σώμα σου να επανελθει, προσεξε τη διατροφή και κόψε ότι γενικά δεν ενδείκνυται σε χρόνιες φλεγμονές( είχα χτίσει εργοστάσιο στον Τσακίρη από τα πατατάκια ρίγανη που έτρωγα 😅 αλλά τα έχω κόψει σχεδόν όλα πλεον, μακρυά από φυτικά έλαια κλπ) και μετά τσεκαρεις τις ορμόνες σου, και ανάλογα αποφασίζεις τι δρομο θα ακολουθήσεις.

Για τον θυροειδή που ρώτησες, αν πιστεύεις πως κάτι δεν πάει καλά, ενδοκρινολόγο να σε εξετάσει, για τα πάντα, οπωσδήποτε και για αντισώματα, μήπως παίζει και αυτοαναοσο- οσες έχουμε ενδομητριωση δυστυχώς έχουμε αυξημένες πιθανότητες και για άλλα τέτοια νοσήματα. Να ψαχτεις για τα πάντα. Εμένα με έβγαζαν εμμονικη γιατί οι βασικές εξετάσεις θυροειδή έβγαιναν πάντα μέσα στα όρια, λίγο πριν μείνω έγκυος εξετάστηκα για αντισώματα, βγήκαν θετικά, Hashimoto μάλλον, και 3 μήνες μετά τη γέννα, για κερασάκι στην τούρτα, έγινε διάγνωση για καρκίνο του θυροειδη, ακόμα τρέχω. Στα λέω, όχι για να σε τρομάξω, αλλά για να σου πω πως πρέπει να ακούς το σώμα σου, και να επιμένεις αν πιστεύεις πως κάτι δεν πάει καλά. Και με όλα αυτά τα προβληματα, έμεινα έγκυος... ποτέ δεν ξέρεις 🙂 Σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά! 

@troia Να σου ζήσει το μωράκι, να είναι πάντα γερό και ευτυχισμένο! 

@Ριρίκα Σε τι φάση βρίσκεσαι; Μήπως μίλησες με κάποιον χειρούργο; Βρήκες άκρη; 

Καλησπέρα! Στην δική μου περίπτωση που δεν έχω κάποια κύστη σε ωοθηκη αυτή τη στιγμή δεν ενδείκνυται άλλο χειρουργείο...αντιθέτως όλοι οι γιατροί που έχω ρωτήσει μου έχουν πει ότι ένα δεύτερο χειρουργείο θα επηρεάζει ακόμη περισσότερο τη γονιμότητα,  αν επέμβουμε ξανά στις ωοθήκες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή📅

 

Sexουλιασμα 💟

@condios 20-21/11 & 27-28/11

 

Ωοληψία ✌️

@Margitc ?

@rouseva ?

@skorpina78 ?

@Lucia79?

@Libra81 ?

@TRigirl ?

@nikol88 ?

@BlackCat ?

@twinkletwinlkle ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Anna0912 ?

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

 

@angel3519/11

@renata1986 27/11

@Παρασκευαιδου 02/12

 

@renata1986 Καλή επιτυχία κορίτσι μου με μια τεράστια χοριακή 😍

@angel35 ε ψιτ καμουφλαρισμένη,  σε περιμένουμε 🤣

@twinkletwinlkle σε ανέβασα στην ωοληψία μόνο γιατί έγραψες οτι αδιαθέτησες. Μακάρι να μας στείλεις διάψευση 🧡

@condios κοίτα που σε έβαλα στο τυχερό πινακάκι..Και δεν θέλω αντιρρήσεις 🥰

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ριρίκα είπε:

Καλησπέρα! Στην δική μου περίπτωση που δεν έχω κάποια κύστη σε ωοθηκη αυτή τη στιγμή δεν ενδείκνυται άλλο χειρουργείο...αντιθέτως όλοι οι γιατροί που έχω ρωτήσει μου έχουν πει ότι ένα δεύτερο χειρουργείο θα επηρεάζει ακόμη περισσότερο τη γονιμότητα,  αν επέμβουμε ξανά στις ωοθήκες!

Αν δεν έχεις κύστη στην ωοθήκη και αν δεν επηρεάζεται η εμφυτευση καλά κανεις και δεν τις ξαναπειραζεις αν πας σε διεγερση με δικά σου ή με φυσιολογική προσπάθεια,,γιατί κακά τα ψέματα μια επέμβαση στις ωοθήκες όσο να πεις "τρώει και λίγο ωοθηκικό ιστό καλό"....άρα ότι σου πούνε καλώς το κάνεις ! Εύχομαι σύντομα τα ευχάριστά σου...δίνουν κουράγιο σε όλες μας τα θετικά μηνύματα που λαμβάνουμε! 🙏👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Επιτροπή📅

 

Sexουλιασμα 💟

@condios 20-21/11 & 27-28/11

 

Ωοληψία ✌️

@Margitc ?

@rouseva ?

@skorpina78 ?

@Lucia79?

@Libra81 ?

@TRigirl ?

@nikol88 ?

@BlackCat ?

@twinkletwinlkle ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Anna0912 ?

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

 

@angel3519/11

@renata1986 27/11

@Παρασκευαιδου 02/12

 

@renata1986 Καλή επιτυχία κορίτσι μου με μια τεράστια χοριακή 😍

@angel35 ε ψιτ καμουφλαρισμένη,  σε περιμένουμε 🤣

@twinkletwinlkle σε ανέβασα στην ωοληψία μόνο γιατί έγραψες οτι αδιαθέτησες. Μακάρι να μας στείλεις διάψευση 🧡

@condios κοίτα που σε έβαλα στο τυχερό πινακάκι..Και δεν θέλω αντιρρήσεις 🥰

 

βγάλε με απο τον πινακα σε παρακαλώ,,,,αυτά που κοροιδευω δε θελω να τα λουζομαι! θα σου πω εγω οταν ερθει η άγια ώρα ! και θα στο γράψω πως το αισθάνθηκα οταν το ειδα,,,,Ντόϊνγκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η condios είπε:

βγάλε με απο τον πινακα σε παρακαλώ,,,,αυτά που κοροιδευω δε θελω να τα λουζομαι! θα σου πω εγω οταν ερθει η άγια ώρα ! και θα στο γράψω πως το αισθάνθηκα οταν το ειδα,,,,Ντόϊνγκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκ 

Επιτροπή📅

Ωοληψία ✌️

@Margitc ?

@rouseva ?

@skorpina78 ?

@Lucia79?

@Libra81 ?

@TRigirl ?

@nikol88 ?

@BlackCat ?

@twinkletwinlkle ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Anna0912 ?

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

 

@angel3519/11

@renata1986 27/11

@Παρασκευαιδου 02/12

 

@condios Έφτασεεεεεε!!! Το έκανα για εμψύχωση, αν σε πείραξε ζητάω ταπεινά συγνω΄μη🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Επιτροπή📅

 

Sexουλιασμα 💟

@condios 20-21/11 & 27-28/11

 

Ωοληψία ✌️

@Margitc ?

@rouseva ?

@skorpina78 ?

@Lucia79?

@Libra81 ?

@TRigirl ?

@nikol88 ?

@BlackCat ?

@twinkletwinlkle ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Anna0912 ?

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

 

@angel3519/11

@renata1986 27/11

@Παρασκευαιδου 02/12

 

@renata1986 Καλή επιτυχία κορίτσι μου με μια τεράστια χοριακή 😍

@angel35 ε ψιτ καμουφλαρισμένη,  σε περιμένουμε 🤣

@twinkletwinlkle σε ανέβασα στην ωοληψία μόνο γιατί έγραψες οτι αδιαθέτησες. Μακάρι να μας στείλεις διάψευση 🧡

@condios κοίτα που σε έβαλα στο τυχερό πινακάκι..Και δεν θέλω αντιρρήσεις 🥰

 

😂😂😂😂😂😂 Αυτό το μήνυμα θα αυτοκαταστραφει σε 5, 4, 3, 2, 1.... 🌋🌋🌋🌋🌋🌋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Επιτροπή📅

 

Sexουλιασμα 💟

@condios 20-21/11 & 27-28/11

 

Ωοληψία ✌️

@Margitc ?

@rouseva ?

@skorpina78 ?

@Lucia79?

@Libra81 ?

@TRigirl ?

@nikol88 ?

@BlackCat ?

@twinkletwinlkle ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Anna0912 ?

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

 

@angel3519/11

@renata1986 27/11

@Παρασκευαιδου 02/12

 

@renata1986 Καλή επιτυχία κορίτσι μου με μια τεράστια χοριακή 😍

@angel35 ε ψιτ καμουφλαρισμένη,  σε περιμένουμε 🤣

@twinkletwinlkle σε ανέβασα στην ωοληψία μόνο γιατί έγραψες οτι αδιαθέτησες. Μακάρι να μας στείλεις διάψευση 🧡

@condios κοίτα που σε έβαλα στο τυχερό πινακάκι..Και δεν θέλω αντιρρήσεις 🥰

 

Για @angel35 εχω βαλει στοιχιμα >600

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η BlackCat είπε:

Επιτροπή📅

Ωοληψία ✌️

@Margitc ?

@rouseva ?

@skorpina78 ?

@Lucia79?

@Libra81 ?

@TRigirl ?

@nikol88 ?

@BlackCat ?

@twinkletwinlkle ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Anna0912 ?

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

 

@angel3519/11

@renata1986 27/11

@Παρασκευαιδου 02/12

 

@condios Έφτασεεεεεε!!! Το έκανα για εμψύχωση, αν σε πείραξε ζητάω ταπεινά συγνω΄μη🙄

Το ξέρω λουλούδι μου άσπρο και γατένιο αλλά δε θέλω,,,ποτέ δε μπήκα ,, ,πόσο μάλλον επειδη κάνουμε και πλάκα. Η εμψύχωση σε μένα έρχεται μόνο με καινουργια παπούτσια και ρούχα 💖 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Επιτροπή📅

 

Sexουλιασμα 💟

@condios 20-21/11 & 27-28/11

 

Ωοληψία ✌️

@Margitc ?

@rouseva ?

@skorpina78 ?

@Lucia79?

@Libra81 ?

@TRigirl ?

@nikol88 ?

@BlackCat ?

@twinkletwinlkle ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Anna0912 ?

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

 

@angel3519/11

@renata1986 27/11

@Παρασκευαιδου 02/12

 

@renata1986 Καλή επιτυχία κορίτσι μου με μια τεράστια χοριακή 😍

@angel35 ε ψιτ καμουφλαρισμένη,  σε περιμένουμε 🤣

@twinkletwinlkle σε ανέβασα στην ωοληψία μόνο γιατί έγραψες οτι αδιαθέτησες. Μακάρι να μας στείλεις διάψευση 🧡

@condios κοίτα που σε έβαλα στο τυχερό πινακάκι..Και δεν θέλω αντιρρήσεις 🥰

 

Αχ βρε μαυρογατουλα μου! Να σαι καλά! Βαρέθηκα να πάω να κάνω χοριακη. Τι να κοροιδευομαστε μεταξύ μας?

Τωρα έστειλα μήνυμα στον γιατρό και περιμένω τηλέφωνο να δω τι θα κάνουμε. Είμαι σε κατάσταση αφασίας προς το παρόν. Δεν με νοιάζει τίποτα.  Ή που θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά για κανένα 2μηνο (παρεμβαλλονται και οι γιορτες) και τέλος Γενάρη πάμε για εξωσωματικη Ή που θα ξεκινήσω τώρα ενέσεις, βάζω κατάψυξη και από τη νέα χρονιά πάμε για ετ. Προς το παρόν τείνω προς την πρώτη επιλογή.  Θα μιλήσω και με τον γιατρό και θα αποφασίσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η condios είπε:

Εχω κάνει 2 υστεροσκοπησεις και με χαρακτήριζαν πεντακαθαρη! τι να πω?! Αν ειναι να κανω λαπαροσκοπηση θα τα δουμε ολα οντως. οι συμφήσεις στη μήτρα πως φαίνονται πάλι? πφφφφφφφφφφ θα την πιω την χλωρινη αντι να με ανοιξω να ξες 🤣😂

Φαινονται μικρο μου. 
Συμφωνω ομως για το σκ με μαυρογατο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...