Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 14 ώρες, ο/η Avocando είπε:

Καλησπέρα!! Εμείς προχθές που ήμασταν στην 6η βδομάδα κ λίγες μέρες, είδαμε σακο κ εμβρυακι. Ηλπιζα και για καρδούλα αλλά μας είπε να ξαναπάμε σε δυο βδομάδες και αντε παλι αναμονή.. Να είσαι χαρούμενη κ συγκρατημένη, όλα θα πάνε καλά απλως αυτή η αναμονή είναι σκότωμα. 

Καλημέρα! Ποια φάρμακα παίρνεις και ποια συμπτώματα έχεις; Αν μετρούν καλά οι εφαρμογές, έχουμε μια εβδομάδα διαφορά. Πότε έκανες ετ; Από ό,τι κατάλαβα με εξωσωματική είσαι και εσύ ε; Άντε να περάσει ο καιρός (χελώνας βήματα κάνει) να ετοιμάσεις το θεματάκι: "Μανούλες Ιανουαρίου 2022". Να φέρεις γούρι για όλη αυτή τη χρονιά!!! 

Αυτά τα χρόνια μέσα στην πανδημία είχαν πρόσθετο άγχος και μόνο η ψυχούλα μας το ξέρει πώς καταφέραμε να κάνουμε τόσες εξετάσεις, επεμβάσεις κλπ κλπ. Ηρωίδες όλες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή 📅

@Litsadi--> 31/5

@N.Angel --> 14/6

@FAITH_--> 22/7

@Margitc--23/9

 

Ωοληψία ✌️

@Vasilique--> ?

@Ιωάννα28iwantababy-->2/6

@elena0212--> ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

 

--> Χοριακή

@Dimi1981 194 🥰

@geokou --> 2/6

@JNtina --> 2/6

@Nansi 940 🥰

 

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando

@carpe

@Dimi1981

@Nansi

 

Καλημέρα κορίτσια μου! Καλή εβδομάδα! Με υγεία! Τι μου κάνετε; Διάβασα τα νέα σας σήμερα γιατί τόσες ημέρες σας είχα χάσει! Είχα πάει μια mini εκδρομή ... Βρέθηκα κ στην Ιερά Μονή Προυσού και άναψα ένα κεράκι για όλες μας. Για όλες αυτές τις γυναίκες που προσπαθούν και κάποια στιγμή με τη βοήθεια του Θεού κ της Παναγίας θα καταφέρουν να κρατήσουν στην αγκαλιά τους το πολυπόθητο! Να έχουμε πίστη!

Στα άλλα τώρα, τα δικά μας!

@Dimi1981συγχαρητήρια κοριτσάκι μου! Καλούς διπλασιασμούς! Ξεκίνησες το ταξίδι το όμορφο πια ...🤰

@carpeΔεν θυμάμαι να πρόλαβα να σε καλωσορίσω, όμως σίγουρα δεν σου είπα συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου. Μην προβληματίζεσαι με τα νούμερα κ τις χοριακές. Όπως το είπες, είσαι έγκυος κ κοίτα να το νιώσεις στο έπακρο!

Να καλωσορίσω τα κορίτσια @geokou@Tvzκαι @emmy87και να τους ευχηθώ τα καλύτερα να μην αργήσουν να τα συναντήσουν!

 Με το καλό να δείτε μια τεράστια χοριακή @geokouκαι @elena0212 🥰

@geo2222κοριτσάκι μου οι βλαστοκύστες σου είναι έτοιμες κ σε περιμένουν!

@kaounmarΜε το καλό κοριτσάκι μου να μπεις πάλι στον αγώνα! Ενημέρωσέ μας!

@blueheartΚορίτσι! Πώς είσαι; Δεν θα σου πω να μην στενοχωριέσαι. Θα σου πω όμως πως δεν είναι το τέλος του κόσμου αλλά ούτε κ της προσπάθειάς σου. Μπορεί όλα να σου φαίνονται βουνό αλλά θα το ανέβεις κ πάλι! Κ όσες φορές χρειαστεί! Γλυκιά αγκαλιά! 💚

@ΧΑΡΜΑΌ,τι κ να μας πεις, εμείς είμαστε εδώ να το ακούσουμε. Κ να μην μας πεις, πάλι θα σε καταλάβουμε... Η μεγάλη σου αδερφή εδώ! Όβερ! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή 📅

@Litsadi--> 31/5

@N.Angel --> 14/6

@FAITH_--> 22/7

@Margitc--23/9

 

Ωοληψία ✌️

@Vasilique--> ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

 

--> Χοριακή

@Layla85 --> ?

@Dimi1981 194 🥰

@ΧΑΡΜΑ-->28/5

@blueheart--31/5

@JNtina --> 2/6

@geokou--> 2/6

@elena0212-->2/6

@Nansi--> 5/6

 

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando

@carpe

@Dimi1981

 

Καλημέρα κορίτσια μου! Καλή εβδομάδα! Με υγεία! Τι μου κάνετε; Διάβασα τα νέα σας σήμερα γιατί τόσες ημέρες σας είχα χάσει! Είχα πάει μια mini εκδρομή ... Βρέθηκα κ στην Ιερά Μονή Προυσού και άναψα ένα κεράκι για όλες μας. Για όλες αυτές τις γυναίκες που προσπαθούν και κάποια στιγμή με τη βοήθεια του Θεού κ της Παναγίας θα καταφέρουν να κρατήσουν στην αγκαλιά τους το πολυπόθητο! Να έχουμε πίστη!

Στα άλλα τώρα, τα δικά μας!

@Dimi1981συγχαρητήρια κοριτσάκι μου! Καλούς διπλασιασμούς! Ξεκίνησες το ταξίδι το όμορφο πια ...🤰

@carpeΔεν θυμάμαι να πρόλαβα να σε καλωσορίσω, όμως σίγουρα δεν σου είπα συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου. Μην προβληματίζεσαι με τα νούμερα κ τις χοριακές. Όπως το είπες, είσαι έγκυος κ κοίτα να το νιώσεις στο έπακρο!

Να καλωσορίσω τα κορίτσια @geokou@Tvzκαι @emmy87και να τους ευχηθώ τα καλύτερα να μην αργήσουν να τα συναντήσουν!

 Με το καλό να δείτε μια τεράστια χοριακή @geokouκαι @elena0212 🥰

@geo2222κοριτσάκι μου οι βλαστοκύστες σου είναι έτοιμες κ σε περιμένουν!

@kaounmarΜε το καλό κοριτσάκι μου να μπεις πάλι στον αγώνα! Ενημέρωσέ μας!

@blueheartΚορίτσι! Πώς είσαι; Δεν θα σου πω να μην στενοχωριέσαι. Θα σου πω όμως πως δεν είναι το τέλος του κόσμου αλλά ούτε κ της προσπάθειάς σου. Μπορεί όλα να σου φαίνονται βουνό αλλά θα το ανέβεις κ πάλι! Κ όσες φορές χρειαστεί! Γλυκιά αγκαλιά! 💚

@ΧΑΡΜΑΌ,τι κ να μας πεις, εμείς είμαστε εδώ να το ακούσουμε. Κ να μην μας πεις, πάλι θα σε καταλάβουμε... Η μεγάλη σου αδερφή εδώ! Όβερ! 😘

Πολύ όμορφο πινακακι🥰🥰 αλλά δεν έχω χοριακη εγώ 02/06.. περιμένω να αδιαθετησω 16/06 για να ξεκινησω.βάλε με στην ωοληψια με ερωτηματικο.  Όποτε θα σας ενημερώσω 😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή 📅

@Litsadi--> 31/5

@N.Angel --> 14/6

@FAITH_--> 22/7

@Margitc--23/9

 

Ωοληψία ✌️

@Vasilique--> ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

 

--> Χοριακή

@Layla85 --> ?

@Dimi1981 194 🥰

@ΧΑΡΜΑ-->28/5

@blueheart--31/5

@JNtina --> 2/6

@geokou--> 2/6

@elena0212-->2/6

@Nansi--> 5/6

 

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando

@carpe

@Dimi1981

 

Καλημέρα κορίτσια μου! Καλή εβδομάδα! Με υγεία! Τι μου κάνετε; Διάβασα τα νέα σας σήμερα γιατί τόσες ημέρες σας είχα χάσει! Είχα πάει μια mini εκδρομή ... Βρέθηκα κ στην Ιερά Μονή Προυσού και άναψα ένα κεράκι για όλες μας. Για όλες αυτές τις γυναίκες που προσπαθούν και κάποια στιγμή με τη βοήθεια του Θεού κ της Παναγίας θα καταφέρουν να κρατήσουν στην αγκαλιά τους το πολυπόθητο! Να έχουμε πίστη!

Στα άλλα τώρα, τα δικά μας!

@Dimi1981συγχαρητήρια κοριτσάκι μου! Καλούς διπλασιασμούς! Ξεκίνησες το ταξίδι το όμορφο πια ...🤰

@carpeΔεν θυμάμαι να πρόλαβα να σε καλωσορίσω, όμως σίγουρα δεν σου είπα συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου. Μην προβληματίζεσαι με τα νούμερα κ τις χοριακές. Όπως το είπες, είσαι έγκυος κ κοίτα να το νιώσεις στο έπακρο!

Να καλωσορίσω τα κορίτσια @geokou@Tvzκαι @emmy87και να τους ευχηθώ τα καλύτερα να μην αργήσουν να τα συναντήσουν!

 Με το καλό να δείτε μια τεράστια χοριακή @geokouκαι @elena0212 🥰

@geo2222κοριτσάκι μου οι βλαστοκύστες σου είναι έτοιμες κ σε περιμένουν!

@kaounmarΜε το καλό κοριτσάκι μου να μπεις πάλι στον αγώνα! Ενημέρωσέ μας!

@blueheartΚορίτσι! Πώς είσαι; Δεν θα σου πω να μην στενοχωριέσαι. Θα σου πω όμως πως δεν είναι το τέλος του κόσμου αλλά ούτε κ της προσπάθειάς σου. Μπορεί όλα να σου φαίνονται βουνό αλλά θα το ανέβεις κ πάλι! Κ όσες φορές χρειαστεί! Γλυκιά αγκαλιά! 💚

@ΧΑΡΜΑΌ,τι κ να μας πεις, εμείς είμαστε εδώ να το ακούσουμε. Κ να μην μας πεις, πάλι θα σε καταλάβουμε... Η μεγάλη σου αδερφή εδώ! Όβερ! 😘

Ευχαριστούμε πολύ γλυκό μας κορίτσι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Πολύ όμορφο πινακακι🥰🥰 αλλά δεν έχω χοριακη εγώ 02/06.. περιμένω να αδιαθετησω 16/06 για να ξεκινησω.βάλε με στην ωοληψια με ερωτηματικο.  Όποτε θα σας ενημερώσω 😘😘

Πώς μου ήρθε;;; Μην είναι προφητικό; Μην είναι για 2/7 και απλά έκανα λάθος τον μήνα;;; Χαχαχα! Για να δούμε! Με το καλό κορίτσι να πάρεις τα αβγουλάκια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή 📅

@Litsadi--> 31/5

@N.Angel --> 14/6

@FAITH_--> 22/7

@Margitc--23/9

 

Ωοληψία ✌️

@Vasilique--> ?

@elena0212--?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

 

--> Χοριακή

@Layla85 --> ?

@Dimi1981 194 🥰

@ΧΑΡΜΑ-->28/5

@blueheart--31/5

@JNtina --> 2/6

@geokou--> 2/6

@Nansi--> 5/6

 

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando

@carpe

@Dimi1981

 

Καλημέρα κορίτσια μου! Καλή εβδομάδα! Με υγεία! Τι μου κάνετε; Διάβασα τα νέα σας σήμερα γιατί τόσες ημέρες σας είχα χάσει! Είχα πάει μια mini εκδρομή ... Βρέθηκα κ στην Ιερά Μονή Προυσού και άναψα ένα κεράκι για όλες μας. Για όλες αυτές τις γυναίκες που προσπαθούν και κάποια στιγμή με τη βοήθεια του Θεού κ της Παναγίας θα καταφέρουν να κρατήσουν στην αγκαλιά τους το πολυπόθητο! Να έχουμε πίστη!

Στα άλλα τώρα, τα δικά μας!

@Dimi1981συγχαρητήρια κοριτσάκι μου! Καλούς διπλασιασμούς! Ξεκίνησες το ταξίδι το όμορφο πια ...🤰

@carpeΔεν θυμάμαι να πρόλαβα να σε καλωσορίσω, όμως σίγουρα δεν σου είπα συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου. Μην προβληματίζεσαι με τα νούμερα κ τις χοριακές. Όπως το είπες, είσαι έγκυος κ κοίτα να το νιώσεις στο έπακρο!

Να καλωσορίσω τα κορίτσια @geokou@Tvzκαι @emmy87και να τους ευχηθώ τα καλύτερα να μην αργήσουν να τα συναντήσουν!

 Με το καλό να δείτε μια τεράστια χοριακή @geokouκαι @elena0212 🥰

@geo2222κοριτσάκι μου οι βλαστοκύστες σου είναι έτοιμες κ σε περιμένουν!

@kaounmarΜε το καλό κοριτσάκι μου να μπεις πάλι στον αγώνα! Ενημέρωσέ μας!

@blueheartΚορίτσι! Πώς είσαι; Δεν θα σου πω να μην στενοχωριέσαι. Θα σου πω όμως πως δεν είναι το τέλος του κόσμου αλλά ούτε κ της προσπάθειάς σου. Μπορεί όλα να σου φαίνονται βουνό αλλά θα το ανέβεις κ πάλι! Κ όσες φορές χρειαστεί! Γλυκιά αγκαλιά! 💚

@ΧΑΡΜΑΌ,τι κ να μας πεις, εμείς είμαστε εδώ να το ακούσουμε. Κ να μην μας πεις, πάλι θα σε καταλάβουμε... Η μεγάλη σου αδερφή εδώ! Όβερ! 😘

Γλυκο κοριτσι μου ευχαριστω πολυ για το κεράκι σου!!! Το χρειάζομαι! 🥰🙂🙏  Να εισαι καλα και σύντομα να ακούσουμε τα δικα σου καλα νεα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η JNtina είπε:

Γλυκο κοριτσι μου ευχαριστω πολυ για το κεράκι σου!!! Το χρειάζομαι! 🥰🙂🙏  Να εισαι καλα και σύντομα να ακούσουμε τα δικα σου καλα νεα!!! 

Κορίτσι μου, το αισθάνθηκα πραγματικά κ το έκανα! Μόνο εμείς που ξέρουμε τι περνάει η καθεμιά μας σωματικά κ ψυχολογικά, καταλαβαίνουμε την αγωνία, τον πόνο κ την απογοήτευση. Εύχομαι σύντομα να περάσουμε όλες στην απέναντι όχθη κ να νιώσουμε την απόλυτη ευτυχία. Από εσένα περιμένω μόνο ευχάριστα πια! Έφτασες στην πηγή την προηγούμενη φορά αλλά δεν ήπιες! Τώρα ετοιμάσου να ξεδιψάσεις! Έρχεται! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή 📅

@Litsadi--> 31/5

@N.Angel --> 14/6

@FAITH_--> 22/7

@Margitc--23/9

 

Ωοληψία ✌️

@Vasilique--> ?

@elena0212--?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

 

--> Χοριακή

@Layla85 --> ?

@Dimi1981 194 🥰

@ΧΑΡΜΑ-->28/5

@blueheart--31/5

@JNtina --> 2/6

@geokou--> 2/6

@Nansi--> 5/6

 

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando

@carpe

@Dimi1981

 

Καλημέρα κορίτσια μου! Καλή εβδομάδα! Με υγεία! Τι μου κάνετε; Διάβασα τα νέα σας σήμερα γιατί τόσες ημέρες σας είχα χάσει! Είχα πάει μια mini εκδρομή ... Βρέθηκα κ στην Ιερά Μονή Προυσού και άναψα ένα κεράκι για όλες μας. Για όλες αυτές τις γυναίκες που προσπαθούν και κάποια στιγμή με τη βοήθεια του Θεού κ της Παναγίας θα καταφέρουν να κρατήσουν στην αγκαλιά τους το πολυπόθητο! Να έχουμε πίστη!

Στα άλλα τώρα, τα δικά μας!

@Dimi1981συγχαρητήρια κοριτσάκι μου! Καλούς διπλασιασμούς! Ξεκίνησες το ταξίδι το όμορφο πια ...🤰

@carpeΔεν θυμάμαι να πρόλαβα να σε καλωσορίσω, όμως σίγουρα δεν σου είπα συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου. Μην προβληματίζεσαι με τα νούμερα κ τις χοριακές. Όπως το είπες, είσαι έγκυος κ κοίτα να το νιώσεις στο έπακρο!

Να καλωσορίσω τα κορίτσια @geokou@Tvzκαι @emmy87και να τους ευχηθώ τα καλύτερα να μην αργήσουν να τα συναντήσουν!

 Με το καλό να δείτε μια τεράστια χοριακή @geokouκαι @elena0212 🥰

@geo2222κοριτσάκι μου οι βλαστοκύστες σου είναι έτοιμες κ σε περιμένουν!

@kaounmarΜε το καλό κοριτσάκι μου να μπεις πάλι στον αγώνα! Ενημέρωσέ μας!

@blueheartΚορίτσι! Πώς είσαι; Δεν θα σου πω να μην στενοχωριέσαι. Θα σου πω όμως πως δεν είναι το τέλος του κόσμου αλλά ούτε κ της προσπάθειάς σου. Μπορεί όλα να σου φαίνονται βουνό αλλά θα το ανέβεις κ πάλι! Κ όσες φορές χρειαστεί! Γλυκιά αγκαλιά! 💚

@ΧΑΡΜΑΌ,τι κ να μας πεις, εμείς είμαστε εδώ να το ακούσουμε. Κ να μην μας πεις, πάλι θα σε καταλάβουμε... Η μεγάλη σου αδερφή εδώ! Όβερ! 😘

Καλημέρα κορίτσι μου....καλή βδομάδα !!!!έχεις κάνει καταπληκτική δουλειά. .. 99% θα κάνω ωοληψια την Τετάρτη 02/06...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου....καλή βδομάδα !!!!έχεις κάνει καταπληκτική δουλειά. .. 99% θα κάνω ωοληψια την Τετάρτη 02/06...

Σ' ευχαριστώ κοριτσάκι μου! Εγώ σε περνάω στις 2/6 κ εύχομαι να πάρεις το καλύτερο! 😉✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η carpe είπε:

Καλημέρα! Ποια φάρμακα παίρνεις και ποια συμπτώματα έχεις; Αν μετρούν καλά οι εφαρμογές, έχουμε μια εβδομάδα διαφορά. Πότε έκανες ετ; Από ό,τι κατάλαβα με εξωσωματική είσαι και εσύ ε; Άντε να περάσει ο καιρός (χελώνας βήματα κάνει) να ετοιμάσεις το θεματάκι: "Μανούλες Ιανουαρίου 2022". Να φέρεις γούρι για όλη αυτή τη χρονιά!!! 

Αυτά τα χρόνια μέσα στην πανδημία είχαν πρόσθετο άγχος και μόνο η ψυχούλα μας το ξέρει πώς καταφέραμε να κάνουμε τόσες εξετάσεις, επεμβάσεις κλπ κλπ. Ηρωίδες όλες!!! 

Καλημέρα 🧡💚. Βάζω υποθετα Ultrogestan τρεις φορές τη μέρα, Cyclacur (2 πρωί, 2 βράδυ), ένεση Prolutex (προγεστερόνη) και ένεση Innohep (αντιπηκτικη). Η κοιλια μου είναι μπλε.. Αλλά δεν πειράζει. Από παρενέργειες μόνο ανακατωσουρες, ούτε πρησμένο στήθος ούτε κάτι άλλο. Έχω κάτι πονακια δλδ χαμηλά αλλά ίσως είναι κ απο τα φάρμακα. 29 Απρίλη είχαμε κάνει ΕΤ,) και ο γιατρός είπε ότι μετράμε σαν 1η μέρα περιόδου μείον 14 μέρες (+μέρες εμβρύου). Δηλαδή 11 Απρίλη. Οπότε αισίως 7 εβδομάδων, έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας.. Ελπίζω όλα να πάνε καλά για όλες μας και το 2022 να έχουμε αγκαλιά τα μωράκια μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου! Μόλις διάβασα την περιπέτειά σου κ έτσι να το δεις! Είναι μια περιπέτεια κ θα τελειώσει. Μίλησες με τον εξωσωματικό σου; Πώς ρε αγάπη δεν είχες κάνει νωρίτερα την εξέταση αυτή; Ούτε υστεροσκόπηση είχες κάνει; Προφανώς όχι γιατί όλα αυτά (εικόνα της μήτρας κ τυχόν πολύποδες κ συμφύσεις θα τα βλέπατε). Ψυχραιμία τώρα κ όλα θα φτιάξουν! Δεν χρειάζεται πανικός κ άγχος! Σίγουρα θα πας λιγάκι παραπίσω στη διαδικασία αλλά σκέψου πως μπορεί να ήταν κ η αιτία της παλίνδρομης. Ανασυγκρότηση δυνάμεων κ προχωράμε!

Καλημερα @Vasilique! Αχ δεν την εκανα δυατυχως πριν ξεκινησω την διαδικασια, οι υπερηχοι ηταν καλοι κ ποτε δεν ειχα ιδιαιτερο θεμα με τον κυκλο μου κ αφου δεν περασα απο επιτροπη μου ειπαν κ ειπα να μην την κανω..λαθος μου φυσικα..πρεπει να κανουμε οσα περισσοτερα μπορουμε κ ας πληρωσουμε κατι παραπανω για να εχουμε το κεφαλι μας ησυχο! 

Ο εξωσωματικος μου θεωρει πως δεν ειναι πολυποδας κ οτι μπορει να εγινε εκει η εμφυτευση κ να ειναι απο την αποβολη ολο αυτο κ οτι δεν χρειαζεται να κανω λαπαροσκ..

ο γυναικολογος παλι χωρις να μου δωσει εξηγηση λεει να κανω λαπαρο κ υστεροσκ μαζι. Οπως καταλαβαινεις αντικρουομενες αποψεις κ εγω στα χαμενα κ ειμαι κ φοβισμενη για το τι μπορει να ειναι... το μυαλο μου οργιαζει! 

Υστεροσκοπηση θα κανω οπως κ να εχει αλλα θελω κ μια ακομα γνωμη για τον αν πρεπει να μπω στην διαδικασια χειρουργειου η οχι, μην την κανω κ τζαμπα, γιατι μια εξωσωματικη κοστιζει κ αυτη...

επιτροπη παντως θα περασω κνελπιζω να μην εχω προβλημα με την εγκριση..

Σ ευχαριστουμε για το πινακακι το τελειο κ που μας σκεφτηκες!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η N.Angel είπε:

Καλημερα @Vasilique! Αχ δεν την εκανα δυατυχως πριν ξεκινησω την διαδικασια, οι υπερηχοι ηταν καλοι κ ποτε δεν ειχα ιδιαιτερο θεμα με τον κυκλο μου κ αφου δεν περασα απο επιτροπη μου ειπαν κ ειπα να μην την κανω..λαθος μου φυσικα..πρεπει να κανουμε οσα περισσοτερα μπορουμε κ ας πληρωσουμε κατι παραπανω για να εχουμε το κεφαλι μας ησυχο! 

Ο εξωσωματικος μου θεωρει πως δεν ειναι πολυποδας κ οτι μπορει να εγινε εκει η εμφυτευση κ να ειναι απο την αποβολη ολο αυτο κ οτι δεν χρειαζεται να κανω λαπαροσκ..

ο γυναικολογος παλι χωρις να μου δωσει εξηγηση λεει να κανω λαπαρο κ υστεροσκ μαζι. Οπως καταλαβαινεις αντικρουομενες αποψεις κ εγω στα χαμενα κ ειμαι κ φοβισμενη για το τι μπορει να ειναι... το μυαλο μου οργιαζει! 

Υστεροσκοπηση θα κανω οπως κ να εχει αλλα θελω κ μια ακομα γνωμη για τον αν πρεπει να μπω στην διαδικασια χειρουργειου η οχι, μην την κανω κ τζαμπα, γιατι μια εξωσωματικη κοστιζει κ αυτη...

επιτροπη παντως θα περασω κνελπιζω να μην εχω προβλημα με την εγκριση..

Δεν φταις εσύ κοριτσάκι μου. Αυτά οφείλουν να μας τα λένε οι γιατροί μας. Εμείς θα τους λέμε τι να κάνουμε; Αν είναι δυνατόν! Γνώμη μου είναι να κάνεις οπωσδήποτε υστεροσκόπηση η οποία θα δείξει την ύπαρξη συμφύσεων ή ό,τι άλλο κ αν κάτι χρειαστεί να κάνουν θα το κάνουν επί τόπου. Ειδάλλως θα παραμείνει διαγνωστική κ όλα καλά. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ο γυναικολόγος σου σε βάζει στο τρυπάκι της λαπαροσκόπησης κατευθείαν, πολλώ δε μάλλον όταν δεν έχει κάποια βάσιμη υποψία για κάτι. Είναι λογικό να έχεις μπερδευτεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Avocando είπε:

Καλημέρα 🧡💚. Βάζω υποθετα Ultrogestan τρεις φορές τη μέρα, Cyclacur (2 πρωί, 2 βράδυ), ένεση Prolutex (προγεστερόνη) και ένεση Innohep (αντιπηκτικη). Η κοιλια μου είναι μπλε.. Αλλά δεν πειράζει. Από παρενέργειες μόνο ανακατωσουρες, ούτε πρησμένο στήθος ούτε κάτι άλλο. Έχω κάτι πονακια δλδ χαμηλά αλλά ίσως είναι κ απο τα φάρμακα. 29 Απρίλη είχαμε κάνει ΕΤ,) και ο γιατρός είπε ότι μετράμε σαν 1η μέρα περιόδου μείον 14 μέρες (+μέρες εμβρύου). Δηλαδή 11 Απρίλη. Οπότε αισίως 7 εβδομάδων, έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας.. Ελπίζω όλα να πάνε καλά για όλες μας και το 2022 να έχουμε αγκαλιά τα μωράκια μας. 

Στην εφαρμογή του eleftheia, νομίζω ότι για λίγες μέρες διαφορά, είναι ακριβής ο υπολογισμός. Αλλά σημασία έχει να το βλέπετε και να το ακούτε. Αναμένω να το δούμε και εμείς μήπως έστω λίγο ηρεμήσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Κορίτσι μου, το αισθάνθηκα πραγματικά κ το έκανα! Μόνο εμείς που ξέρουμε τι περνάει η καθεμιά μας σωματικά κ ψυχολογικά, καταλαβαίνουμε την αγωνία, τον πόνο κ την απογοήτευση. Εύχομαι σύντομα να περάσουμε όλες στην απέναντι όχθη κ να νιώσουμε την απόλυτη ευτυχία. Από εσένα περιμένω μόνο ευχάριστα πια! Έφτασες στην πηγή την προηγούμενη φορά αλλά δεν ήπιες! Τώρα ετοιμάσου να ξεδιψάσεις! Έρχεται! 💚

Το ξερω οτι το αισθάνθηκες και το εκανες και ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ευχαριστω!! 
Μακαρι αυτη να ειναι η τυχερη μου αν και δεν ειμαι και πολυ αισιόδοξη... δεν εχω ουτε πονάκια, ουτε πρησμένο στηθος σαν την προηγούμενη φορα... αυτες τις δυο μερες με εχει παρει απο κατω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Δεν φταις εσύ κοριτσάκι μου. Αυτά οφείλουν να μας τα λένε οι γιατροί μας. Εμείς θα τους λέμε τι να κάνουμε; Αν είναι δυνατόν! Γνώμη μου είναι να κάνεις οπωσδήποτε υστεροσκόπηση η οποία θα δείξει την ύπαρξη συμφύσεων ή ό,τι άλλο κ αν κάτι χρειαστεί να κάνουν θα το κάνουν επί τόπου. Ειδάλλως θα παραμείνει διαγνωστική κ όλα καλά. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ο γυναικολόγος σου σε βάζει στο τρυπάκι της λαπαροσκόπησης κατευθείαν, πολλώ δε μάλλον όταν δεν έχει κάποια βάσιμη υποψία για κάτι. Είναι λογικό να έχεις μπερδευτεί...

Αυτο σκεφτομαι κ εγω...βεβαια δεν καταφεραν να δουν κ τη δεξια σαλπιγγα κ δεν ξερω αν γι αυτο το λεει..θα δουμε..

Υστεροσκοπηση ποτε πρεπει να γινει; Σε ποιες μερες του κυκλου; Αν ειναι επεμβατικη μετα ποσος χρονος αναρρωσης χρειαζεται; Ξερεις εσυ η καποια κοπελα απο προσωπικη της εμπειρια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η JNtina είπε:

Το ξερω οτι το αισθάνθηκες και το εκανες και ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ευχαριστω!! 
Μακαρι αυτη να ειναι η τυχερη μου αν και δεν ειμαι και πολυ αισιόδοξη... δεν εχω ουτε πονάκια, ουτε πρησμένο στηθος σαν την προηγούμενη φορα... αυτες τις δυο μερες με εχει παρει απο κατω... 

Να μην σε παιρνει απο κατω!! Κ εγω σαν εσενα ειμαι ακριβως οποτε σε καταλαβαινω απολυτα...προσπαθησε να διωχνεις τις κακες σκεψεις! Ουτε εγω ειχα πρησμενο στηθος ουτε θα ελεγα οτι πονουσε κιολας..Κ ομως ημουν εγκυος!

Ευχομαι σε δυο μερουλες να εχουμε ευχαριστα νεα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η JNtina είπε:

Το ξερω οτι το αισθάνθηκες και το εκανες και ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ευχαριστω!! 
Μακαρι αυτη να ειναι η τυχερη μου αν και δεν ειμαι και πολυ αισιόδοξη... δεν εχω ουτε πονάκια, ουτε πρησμένο στηθος σαν την προηγούμενη φορα... αυτες τις δυο μερες με εχει παρει απο κατω... 

Το προσπερνώ κ κάνω πως δεν το διάβασα αυτό που είπες! Ένα θα σου πω, κ στις δύο μου ετ είχα κ πονάκια κ το στήθος ούτε που μπορούσα να το αγγίξω! Το αποτέλεσμα γνωστό ... Το είπαμε κ το ξαναλέμε πως δεν δίνουμε σημασία σε αυτά... Καταλαβαίνω πως η αγωνία σου χτυπάει κόκκινο τώρα που πλησιάζει η ημέρα ... Λιγάκι ακόμη υπομονή! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η N.Angel είπε:

Αυτο σκεφτομαι κ εγω...βεβαια δεν καταφεραν να δουν κ τη δεξια σαλπιγγα κ δεν ξερω αν γι αυτο το λεει..θα δουμε..

Υστεροσκοπηση ποτε πρεπει να γινει; Σε ποιες μερες του κυκλου; Αν ειναι επεμβατικη μετα ποσος χρονος αναρρωσης χρειαζεται; Ξερεις εσυ η καποια κοπελα απο προσωπικη της εμπειρια?

Αγάπη εγώ την είχα κάνει 12η ημέρα γιατί θα έκανα κ ωοληψία την ίδια ημέρα ... Ήταν διαγνωστική οπότε δεν γνωρίζω τι χρόνος χρειάζεται για να επανέλθεις. Φαντάζομαι πως εξαρτάται από το τι θα σου κάνουν εάν όντως κρίνουν πως πρέπει να γίνει επέμβαση ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Να μην σε παιρνει απο κατω!! Κ εγω σαν εσενα ειμαι ακριβως οποτε σε καταλαβαινω απολυτα...προσπαθησε να διωχνεις τις κακες σκεψεις! Ουτε εγω ειχα πρησμενο στηθος ουτε θα ελεγα οτι πονουσε κιολας..Κ ομως ημουν εγκυος!

Ευχομαι σε δυο μερουλες να εχουμε ευχαριστα νεα!!!

Προσπαθω να μη σκεφτομαι αρνητικά αλλα οι προηγούμενες αποτυχίες δε με αφήνουν!!! 
Μακαρι να εχουμε ευχαριστω κοριτσι μου! 
Καλη επιτυχια στις εξετασεις σου και παλι και σύντομα να μπεις στην προσπάθεια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Το προσπερνώ κ κάνω πως δεν το διάβασα αυτό που είπες! Ένα θα σου πω, κ στις δύο μου ετ είχα κ πονάκια κ το στήθος ούτε που μπορούσα να το αγγίξω! Το αποτέλεσμα γνωστό ... Το είπαμε κ το ξαναλέμε πως δεν δίνουμε σημασία σε αυτά... Καταλαβαίνω πως η αγωνία σου χτυπάει κόκκινο τώρα που πλησιάζει η ημέρα ... Λιγάκι ακόμη υπομονή! 🙏

Το κόκκινο το εχω ξεπεράσει!!!! Ασε σου λεω!!! Με ποναει το στομάχι μου απο το αγχος δυο μερες τωρα που κοντεύω για το αποτέλεσμα!!! Μακαρι να παει χαλάλι το αγχος!!! Σημερα ειδα στον υπνο μου την αρνητική χοριακη! Ασε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η JNtina είπε:

Το κόκκινο το εχω ξεπεράσει!!!! Ασε σου λεω!!! Με ποναει το στομάχι μου απο το αγχος δυο μερες τωρα που κοντεύω για το αποτέλεσμα!!! Μακαρι να παει χαλάλι το αγχος!!! Σημερα ειδα στον υπνο μου την αρνητική χοριακη! Ασε!!! 

Αχ, πόσο σε νιώθω καλή μου! Είναι φοβερή η ψυχολογική πίεση που νιώθουμε! Η ανταμοιβή όμως, μεγάλη! Τεράστια! Αργά ή γρήγορα θα την πάρουμε όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Αχ, πόσο σε νιώθω καλή μου! Είναι φοβερή η ψυχολογική πίεση που νιώθουμε! Η ανταμοιβή όμως, μεγάλη! Τεράστια! Αργά ή γρήγορα θα την πάρουμε όλες μας!

Μακαρι κοριτσι μου να ερθει για ολα τα κορίτσια αυτο που λαχταρούμε!! Για ολες γιατι το αξίζουμε μετα απο ολο αυτόν τον αγώνα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή 📅

@Litsadi--> 31/5

@N.Angel --> 14/6

@FAITH_--> 22/7

@Margitc--23/9

 

Ωοληψία ✌️

@Vasilique--> ?

@Ιωάννα28iwantababy-->2/6

@elena0212--> ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

 

--> Χοριακή

@Layla85 --> ?

@Dimi1981 194 🥰

@ΧΑΡΜΑ-->28/5

@blueheart--31/5

@JNtina --> 2/6

@geokou--> 2/6

@Nansi--> 5/6

 

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando

@carpe

@Dimi1981

 

Καλημέρα κορίτσια μου! Καλή εβδομάδα! Με υγεία! Τι μου κάνετε; Διάβασα τα νέα σας σήμερα γιατί τόσες ημέρες σας είχα χάσει! Είχα πάει μια mini εκδρομή ... Βρέθηκα κ στην Ιερά Μονή Προυσού και άναψα ένα κεράκι για όλες μας. Για όλες αυτές τις γυναίκες που προσπαθούν και κάποια στιγμή με τη βοήθεια του Θεού κ της Παναγίας θα καταφέρουν να κρατήσουν στην αγκαλιά τους το πολυπόθητο! Να έχουμε πίστη!

Στα άλλα τώρα, τα δικά μας!

@Dimi1981συγχαρητήρια κοριτσάκι μου! Καλούς διπλασιασμούς! Ξεκίνησες το ταξίδι το όμορφο πια ...🤰

@carpeΔεν θυμάμαι να πρόλαβα να σε καλωσορίσω, όμως σίγουρα δεν σου είπα συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου. Μην προβληματίζεσαι με τα νούμερα κ τις χοριακές. Όπως το είπες, είσαι έγκυος κ κοίτα να το νιώσεις στο έπακρο!

Να καλωσορίσω τα κορίτσια @geokou@Tvzκαι @emmy87και να τους ευχηθώ τα καλύτερα να μην αργήσουν να τα συναντήσουν!

 Με το καλό να δείτε μια τεράστια χοριακή @geokouκαι @elena0212 🥰

@geo2222κοριτσάκι μου οι βλαστοκύστες σου είναι έτοιμες κ σε περιμένουν!

@kaounmarΜε το καλό κοριτσάκι μου να μπεις πάλι στον αγώνα! Ενημέρωσέ μας!

@blueheartΚορίτσι! Πώς είσαι; Δεν θα σου πω να μην στενοχωριέσαι. Θα σου πω όμως πως δεν είναι το τέλος του κόσμου αλλά ούτε κ της προσπάθειάς σου. Μπορεί όλα να σου φαίνονται βουνό αλλά θα το ανέβεις κ πάλι! Κ όσες φορές χρειαστεί! Γλυκιά αγκαλιά! 💚

@ΧΑΡΜΑΌ,τι κ να μας πεις, εμείς είμαστε εδώ να το ακούσουμε. Κ να μην μας πεις, πάλι θα σε καταλάβουμε... Η μεγάλη σου αδερφή εδώ! Όβερ! 😘

Ευχαριστούμε πάρα πολύ για το κεράκι!

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου...Οι μέρες πλησιάζουν! έκλεισα ραντεβού για τη χοριακή...θα πάω Τετάρτη 8:15π.μ. και ότι θέλει ο Θεός.

Ότι ήταν ανθρωπίνως δυνατό το έχουμε κάνει κορίτσια... τώρα δεν υπάρχει κάτι άλλο, ότι θέλει ο Θεός και η Παναγίτσα μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η JNtina είπε:

Το κόκκινο το εχω ξεπεράσει!!!! Ασε σου λεω!!! Με ποναει το στομάχι μου απο το αγχος δυο μερες τωρα που κοντεύω για το αποτέλεσμα!!! Μακαρι να παει χαλάλι το αγχος!!! Σημερα ειδα στον υπνο μου την αρνητική χοριακη! Ασε!!! 

Πόσο σε καταλαβαίνω...

Να θυμάσαι πως ότι και να γίνει εμείς κάναμε ότι μπορούσαμε...💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...