Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Καλή επιτυχία, περιμένουμε τα νέα σου το μεσημέρι/απόγευμα!

Ευχαριστω πολύ! Πάω να φέρω τα παιδάκια μου σπίτι :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η FAITH_ είπε:

Ευχαριστω πολύ! 12:00 έχω ραντεβού και ήδη έχω φάει όλα τα νύχια μου.. Πάνω κάτω πηγαίνω Χιχιχι 

Τις ivor τις έκανα σε προηγούμενη προσπάθεια και ήταν το χειρότερο μου! Με ποναγε πολύ το υγρό, σε καταλαβαίνω.. Προς το παρόν δεν τις έχω στο menu της ημέρας, μόνο salospir παίρνω.. 

Μα τις άτιμες τι πόνο κάνουν....... είναι δυνατόν να έχω κάνει ένα σωρό ενέσεις και να υποφέρω από τις αντιπηκτικες.... Κάτσε σε μια μεριά να είσαι ξεκούραστη μην κάνεις τον Κεντέρη.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Anna0912 είπε:

Είμαι 36,έχω κόψει αλάτι κ ζάχαρη κ τρώω φουλ πρωτεΐνη!!!

Απ ότι μου είπε γύρω στα 12 βλέπει...το καλό μου είπε ότι μεγαλώνουν σιγά σιγά.

Και μου είπε για εμβρυομεταφορα τον επόμενη η μεθεπόμενο μήνα!!!

Ωραία παρά πολύ καλά τα πας!!!!! Προσέχεις και την διατροφή σου .. οπότε μην φοβάσαι καθόλου.....

 

Αν σου έρθει γρήγορα η περίοδος μετά την ωοληψια λογικά θα σε πάει στον επόμενο μήνα...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η FAITH_ είπε:

Ναι!! Δε κοιμάσαι? Μη μου πεις ότι ετοιμάζεσαι για δουλειά? 

Εφτασα ήδη δουλειά....🙄 Τι να κανω..!?! Εφαγα πρωινο, εκανα το χαλαρωτικό ντουζάκι μου και ξεκίνησα σιγα σιγα και χαλαρά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Μα τις άτιμες τι πόνο κάνουν....... είναι δυνατόν να έχω κάνει ένα σωρό ενέσεις και να υποφέρω από τις αντιπηκτικες.... Κάτσε σε μια μεριά να είσαι ξεκούραστη μην κάνεις τον Κεντέρη.....

 Χαχαχαχα.. Μόνο δεμένη μπορώ να καθησω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Μα τις άτιμες τι πόνο κάνουν....... είναι δυνατόν να έχω κάνει ένα σωρό ενέσεις και να υποφέρω από τις αντιπηκτικες.... Κάτσε σε μια μεριά να είσαι ξεκούραστη μην κάνεις τον Κεντέρη.....

Αυτό ακριβώς ελεγα και εγώ..τόσες ενέσεις αλλα οι αντιπηκτικές ειναι το κατι αλλο. Βέβαια βρήκα το κόλπο για μένα όπως έχω ξαναπει και δεν με ποναει πια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η FAITH_ είπε:

 Χαχαχαχα.. Μόνο δεμένη μπορώ να καθησω!! 

Που μένεις να πεταχτω να σε δέσω μια στιγμουλα πριν πάω για δουλειά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Εφτασα ήδη δουλειά....🙄 Τι να κανω..!?! Εφαγα πρωινο, εκανα το χαλαρωτικό ντουζάκι μου και ξεκίνησα σιγα σιγα και χαλαρά..

Καλη δουλίτσα λοιπόν.. Ότι κι αν συμβαίνει γύρω σου να μένεις απαθης!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η FAITH_ είπε:

Καλη δουλίτσα λοιπόν.. Ότι κι αν συμβαίνει γύρω σου να μένεις απαθης!! 

όσο έχω εσάς δεν μπορει να με ταράξει τίποτα!!! ❤️🧡💛💚💙💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kk88 είπε:

Που μένεις να πεταχτω να σε δέσω μια στιγμουλα πριν πάω για δουλειά!!!!

Σιγά μην σου ανοίξω...  Όλα under control.. Άσε, το χω.. Το χω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η FAITH_ είπε:

Σιγά μην σου ανοίξω...  Όλα under control.. Άσε, το χω.. Το χω.. 

Χαχαχαχχαχαχαχ!!!! Έλα καλή μου παλουκωσου.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

@BlackCat Μπράβο ρε συ! Ούτε διέγερση να έκανες! Για αναρχοαυτόνομες τις κόβω τις ωοθήκες σου χαχα 💪

@hope501 Καλοστέριωτα να είναι κορίτσι μου! Καλά θα κάνεις, να τους γράψεις όλους στη δουλειά και να λιώσεις στο netflix. Έγω είχα δει ότι εγκληματολογικό υπάρχει μέχρι τη χοριακή. 

@Apol Θα μεγαλώνει η μήτρα σου μάλλον. Πάρτο όσο πιο χαλαρά μπορείς και ξεκουράσου. Εχεις και διδυμάκια  να φροντίσεις! 💜

@ilianthi Λυπάμαι πολύ...και εγώ πριν λίγες μέρες πήρα το αρνητικό αποτέλεσμα της πρώτης μου προσπάθειας. Απαισιόδοξη επίσης, μαύρη κατάρα δηλαδή, αλλά προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά. Θα ταλαιπωρηθούμε αλλά στο τέλος θα τα καταφέρουμε! Με επιμονή και υπομονή θα έρθουν τα μπεμπάκια!

Να είσαι καλά @Luna777 ! Ευχαριστώ. Λιώνω όπου μπορώ, σπίτι, μετρό, χθες στην αναμονή στο ινστιτούτο 😂 Και ε΄γω κάτι τέτοια βλέπω, γιατι κάποια άλλα οπως πχ το "new amsterdam" με σταναχωρουν. Μηπως να κάνουμε μια λίστα με ταινίες/ σειρές για αναμονή.. χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσι μου ♥️♥️♥️

Ευακι λυπάμαι πολύ κάθε απώλεια είναι δύσκολη και μένα ο γιατρός με έχει προειδοποιήσει πως καμία φορά δεν τα καταφέρνει το δεύτερο .Αλλά μου είπε είσαι τυχερή σίγουρα θα γίνεις μαμα .Εμένα είναι και ο εξωσωματιστης όποτε ξέρεις τα λένε τα πράγματα όπως έχουν .Για πες για το μωράκι που είδες πως ήταν ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η sarah_k είπε:

  Λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη με το ένα μωράκι. Είναι, δυστυχώς, μια συχνή εξέλιξη στις δίδυμες κυήσεις. 

Εσύ προσπάθησε να παραμένεις δυνατή με ηρεμία, κουράγιο και αισιοδοξία για το άλλο σου παιδάκι. Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια και, όπως μου αρέσει να λέω πάντα, όλα θα πάνε καλά.❤️

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ♥️ να σου πάνε όλα κατεύχην με το καλό εύχομαι ! 

στις πριν 3 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Κοριτσάκι μου, πολύ κρίμα που σου συμβαίνουν αυτά. Κάνε όμως κουράγιο για το άλλο. Δυνατό και γερό να είναι!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ♥️ προσπαθώ να είμαι ήρεμη... 

στις πριν 2 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Αγάπη μου λυπάμαι πολύ για το μωρό που έχασες!!!! Δυστυχώς ξέρουμε ότι συμβαίνουν αυτά....σε παρακαλώ όμως σταμάτα να στεναχωριέσαι και επικρντρωσου στην ψυχούλα που μεγαλώνει μέσα σου και η οποία είναι μια χαρά!!!!

Ξεκουράσου και ηρέμησε!!! Σε κάνω τεράστια αγκαλιά και σου στέλνω όλη την αγάπη μου!!!!❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Γλυκούλα μου σε ευχαριστώ πολύ! Δεν στεναχωριέμαι τόσο για το μωρό μου που δεν τα κατάφερε (με στεναχωρει κι αυτό) αλλά κυρίως τώρα να μην πάθει κάτι και το άλλο... Αυτό φοβάμαι πολύ... Συν τη πίεση που ξαφνικά απέκτησα ! Δεν θέλω να ξαναπάρω ποτέ μου κορτιζόνη!

Σου στέλνω κι εγώ αγκαλιές και αγάπη ♥️😘

στις πριν 2 ώρες, ο/η Anna0912 είπε:

Είμαι 36,έχω κόψει αλάτι κ ζάχαρη κ τρώω φουλ πρωτεΐνη!!!

Απ ότι μου είπε γύρω στα 12 βλέπει...το καλό μου είπε ότι μεγαλώνουν σιγά σιγά.

Και μου είπε για εμβρυομεταφορα τον επόμενη η μεθεπόμενο μήνα!!!

Με το καλό κορίτσι μου να αποκτήσετε το/τα μωράκια σας ♥️ κι εγώ έχω πολυκιστικες και κατά τη διέγερση έκανα τη διατροφή που αναφέρεις καθώς και μετά την ωοληψια.... Κάναμε εμβρυομεταφορα σε επόμενο κύκλο για να ηρεμήσουν οι ωοθήκες..επίσης δεν έκανα οβιτρελ αλλά αβερκαπ για να προκαλέσουμε ωορρηξία και να μου τα πάρει τα ωάρια. όλα καλά θα πάνε να μην ανησυχείς καθόλου ο γιατρός ξέρει και σήμερα πλέον έχουμε μηδενίσει ατυχίες μου είχε πει εμένα ♥️

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Ευακι λυπάμαι πολύ κάθε απώλεια είναι δύσκολη και μένα ο γιατρός με έχει προειδοποιήσει πως καμία φορά δεν τα καταφέρνει το δεύτερο .Αλλά μου είπε είσαι τυχερή σίγουρα θα γίνεις μαμα .Εμένα είναι και ο εξωσωματιστης όποτε ξέρεις τα λένε τα πράγματα όπως έχουν .Για πες για το μωράκι που είδες πως ήταν ;

Κατερινάκι μου σε ευχαριστώ πολύ... Ναι κι εμένα μου το είχε πει όταν είχαμε δει τους δύο σάκους την πρώτη φορά και ήμουν προετοιμασμένη για αυτό το ενδεχόμενο αν και δεν το πίστευα ότι θα μου συμβεί και έκανα όνειρα για τα δίδυμα... Αλλά δεν έχω χώρο να στεναχωρηθω για αυτό. Ανησυχώ αν θα τα καταφέρει το αλλο μόνο αυτό σκέφτομαι... Θα πάμε πάλι τη Τετάρτη να το δούμε... Ο γιατρός είπε ότι είναι δυνατό το αλλο η καρδιά του είναι τέλεια, 163 η 165 παλμούς δεν θυμάμαι. Είναι 1.2 εκατοστά και ο υπέρυχος με έδειχνε 7 εβδ+3 ημερών ενώ ήμουν 7εβδ+2 ημερών. Οπότε ήταν και λίγο μεγαλύτερο... Ο γιατρός πιστεύει θα πάει καλά γιατί είναι γερό αλλά λίγο φοβάται το αιμάτωμα...

Το βράδυ με έπιασαν κρίσεις πανικού σχεδόν, νομίζα πως παθαίνω κάτι από την πίεση μόλις έκλεινα τα μάτια τιναγομουν... Δεν κοιμήθηκα σχεδόν... Ανησυχουσα μην πάθει κάτι το μωρό μου κι όλας... Θα τρελαθώ στο τέλος... 

εσύ ποτέ έχεις Ραντεβού να τα δεις κοριτσάκι μου ? Με το καλό να τα δεις γερά γερά 🤞🙏♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kk88 είπε:

Μα τις άτιμες τι πόνο κάνουν....... είναι δυνατόν να έχω κάνει ένα σωρό ενέσεις και να υποφέρω από τις αντιπηκτικες.... Κάτσε σε μια μεριά να είσαι ξεκούραστη μην κάνεις τον Κεντέρη.....

Κάνω εγώ αγάπη τις ivor και είναι οι χειρότερες... Αυτό είχα πει και την άλλη φορά.... Τσούζουν πολύ και μπαίνει δύσκολα η βελόνα... Και ο γιατρός μου είπε εχτές ότι αυτή θα τη κάνω όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης δεν θα κοπεί... Δυστυχώς... Αλλά ας είναι καλά το μωράκι μου και ας κάνω και 10 ιβορ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ♥️ να σου πάνε όλα κατεύχην με το καλό εύχομαι ! 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ♥️ προσπαθώ να είμαι ήρεμη... 

Γλυκούλα μου σε ευχαριστώ πολύ! Δεν στεναχωριέμαι τόσο για το μωρό μου που δεν τα κατάφερε (με στεναχωρει κι αυτό) αλλά κυρίως τώρα να μην πάθει κάτι και το άλλο... Αυτό φοβάμαι πολύ... Συν τη πίεση που ξαφνικά απέκτησα ! Δεν θέλω να ξαναπάρω ποτέ μου κορτιζόνη!

Σου στέλνω κι εγώ αγκαλιές και αγάπη ♥️😘

Με το καλό κορίτσι μου να αποκτήσετε το/τα μωράκια σας ♥️ κι εγώ έχω πολυκιστικες και κατά τη διέγερση έκανα τη διατροφή που αναφέρεις καθώς και μετά την ωοληψια.... Κάναμε εμβρυομεταφορα σε επόμενο κύκλο για να ηρεμήσουν οι ωοθήκες..επίσης δεν έκανα οβιτρελ αλλά αβερκαπ για να προκαλέσουμε ωορρηξία και να μου τα πάρει τα ωάρια. όλα καλά θα πάνε να μην ανησυχείς καθόλου ο γιατρός ξέρει και σήμερα πλέον έχουμε μηδενίσει ατυχίες μου είχε πει εμένα ♥️

Κατερινάκι μου σε ευχαριστώ πολύ... Ναι κι εμένα μου το είχε πει όταν είχαμε δει τους δύο σάκους την πρώτη φορά και ήμουν προετοιμασμένη για αυτό το ενδεχόμενο αν και δεν το πίστευα ότι θα μου συμβεί και έκανα όνειρα για τα δίδυμα... Αλλά δεν έχω χώρο να στεναχωρηθω για αυτό. Ανησυχώ αν θα τα καταφέρει το αλλο μόνο αυτό σκέφτομαι... Θα πάμε πάλι τη Τετάρτη να το δούμε... Ο γιατρός είπε ότι είναι δυνατό το αλλο η καρδιά του είναι τέλεια, 163 η 165 παλμούς δεν θυμάμαι. Είναι 1.2 εκατοστά και ο υπέρυχος με έδειχνε 7 εβδ+3 ημερών ενώ ήμουν 7εβδ+2 ημερών. Οπότε ήταν και λίγο μεγαλύτερο... Ο γιατρός πιστεύει θα πάει καλά γιατί είναι γερό αλλά λίγο φοβάται το αιμάτωμα...

Το βράδυ με έπιασαν κρίσεις πανικού σχεδόν, νομίζα πως παθαίνω κάτι από την πίεση μόλις έκλεινα τα μάτια τιναγομουν... Δεν κοιμήθηκα σχεδόν... Ανησυχουσα μην πάθει κάτι το μωρό μου κι όλας... Θα τρελαθώ στο τέλος... 

εσύ ποτέ έχεις Ραντεβού να τα δεις κοριτσάκι μου ? Με το καλό να τα δεις γερά γερά 🤞🙏♥️

Να προσπαθήσεις να ξεκουραστείς και να μην σκέφτεσαι αρνητικά. Όλα θα πάνε καλά. Το είπε και ο γιατρός ότι είναι δυνατό μωράκι. Υπομονή και ηρεμία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ♥️ να σου πάνε όλα κατεύχην με το καλό εύχομαι ! 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ♥️ προσπαθώ να είμαι ήρεμη... 

Γλυκούλα μου σε ευχαριστώ πολύ! Δεν στεναχωριέμαι τόσο για το μωρό μου που δεν τα κατάφερε (με στεναχωρει κι αυτό) αλλά κυρίως τώρα να μην πάθει κάτι και το άλλο... Αυτό φοβάμαι πολύ... Συν τη πίεση που ξαφνικά απέκτησα ! Δεν θέλω να ξαναπάρω ποτέ μου κορτιζόνη!

Σου στέλνω κι εγώ αγκαλιές και αγάπη ♥️😘

Με το καλό κορίτσι μου να αποκτήσετε το/τα μωράκια σας ♥️ κι εγώ έχω πολυκιστικες και κατά τη διέγερση έκανα τη διατροφή που αναφέρεις καθώς και μετά την ωοληψια.... Κάναμε εμβρυομεταφορα σε επόμενο κύκλο για να ηρεμήσουν οι ωοθήκες..επίσης δεν έκανα οβιτρελ αλλά αβερκαπ για να προκαλέσουμε ωορρηξία και να μου τα πάρει τα ωάρια. όλα καλά θα πάνε να μην ανησυχείς καθόλου ο γιατρός ξέρει και σήμερα πλέον έχουμε μηδενίσει ατυχίες μου είχε πει εμένα ♥️

Κατερινάκι μου σε ευχαριστώ πολύ... Ναι κι εμένα μου το είχε πει όταν είχαμε δει τους δύο σάκους την πρώτη φορά και ήμουν προετοιμασμένη για αυτό το ενδεχόμενο αν και δεν το πίστευα ότι θα μου συμβεί και έκανα όνειρα για τα δίδυμα... Αλλά δεν έχω χώρο να στεναχωρηθω για αυτό. Ανησυχώ αν θα τα καταφέρει το αλλο μόνο αυτό σκέφτομαι... Θα πάμε πάλι τη Τετάρτη να το δούμε... Ο γιατρός είπε ότι είναι δυνατό το αλλο η καρδιά του είναι τέλεια, 163 η 165 παλμούς δεν θυμάμαι. Είναι 1.2 εκατοστά και ο υπέρυχος με έδειχνε 7 εβδ+3 ημερών ενώ ήμουν 7εβδ+2 ημερών. Οπότε ήταν και λίγο μεγαλύτερο... Ο γιατρός πιστεύει θα πάει καλά γιατί είναι γερό αλλά λίγο φοβάται το αιμάτωμα...

Το βράδυ με έπιασαν κρίσεις πανικού σχεδόν, νομίζα πως παθαίνω κάτι από την πίεση μόλις έκλεινα τα μάτια τιναγομουν... Δεν κοιμήθηκα σχεδόν... Ανησυχουσα μην πάθει κάτι το μωρό μου κι όλας... Θα τρελαθώ στο τέλος... 

εσύ ποτέ έχεις Ραντεβού να τα δεις κοριτσάκι μου ? Με το καλό να τα δεις γερά γερά 🤞🙏♥️

Έχω στις 27 την Τετάρτη .Τέλειο το μωράκι σου σίγουρα θα πάει καλά .Μαζί έχουμε ραντεβου άντε καλή μας επιτυχία .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Έχω στις 27 την Τετάρτη .Τέλειο το μωράκι σου σίγουρα θα πάει καλά .Μαζί έχουμε ραντεβου άντε καλή μας επιτυχία .

Α να σε ρωτήσω πάλι ενδοκολπικο θα κάνουν δεν τον θέλω καθόλου μετά νιώθω σαν να έχω κράμπες .Από ποτέ ξεκινούν κοιλιακό ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katerinaki83 είπε:

Α να σε ρωτήσω πάλι ενδοκολπικο θα κάνουν δεν τον θέλω καθόλου μετά νιώθω σαν να έχω κράμπες .Από ποτέ ξεκινούν κοιλιακό ;

Ναι ενδοκολπικο έκανα στις 7 εβδομάδες. Αλλά στις 8 που θα είμαστε την άλλη εβδομάδα δεν ξέρω νομίζω πάλι ενδοκολπικο θα κάνουμε... Δεν ξέρω πότε ξεκινάμε κοιλιακό... Και εμένα εχτές με έπιασαν πονακια μπροστά στη μήτρα μετά τον υπέρηχο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Έχω στις 27 την Τετάρτη .Τέλειο το μωράκι σου σίγουρα θα πάει καλά .Μαζί έχουμε ραντεβου άντε καλή μας επιτυχία .

Καλή μας επιτυχία ♥️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Κάνω εγώ αγάπη τις ivor και είναι οι χειρότερες... Αυτό είχα πει και την άλλη φορά.... Τσούζουν πολύ και μπαίνει δύσκολα η βελόνα... Και ο γιατρός μου είπε εχτές ότι αυτή θα τη κάνω όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης δεν θα κοπεί... Δυστυχώς... Αλλά ας είναι καλά το μωράκι μου και ας κάνω και 10 ιβορ... 

Στενοχωρηθηκα @Eva29 μου για το μωράκι που έφυγε.. Από ότι κατάλαβα ο γιατρός σου θα σε βλέπει κάθε εβδομάδα οπότε προσπάθησε μαζί με την ξεκούραση φυσικά να κάνεις όμορφες σκέψεις για το μωράκι που έχεις στην κοιλίτσα σου.. Είναι δυνατό κ έχει κ εσένα που το υποστηρίζεις με την αγάπη σου.. Όλα να πάνε καλά σου εύχομαι από δω κ πέρα κ κάθε εβδομάδα που θα περνάει κ θα είναι καλά τα πράγματα θα παίρνεις όλο κ περισσότερο θάρρος. Αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Μην αφήνεις το άγχος να σε καταβάλλει όσο δύσκολο κ αν είναι, καμία φορά κανει κ αυτό κακό.. Όσο για την πίεση, μου φαίνεται απίθανο να μην έχεις με όλα αυτά που φυσιολογικά σκέφτεσαι. Προχθές που πήγα κ εγώ στο γιατρό, στη μέτρηση μου βρήκε πίεση, κ την επόμενη μέρα παραλιγο να λιποθύμησω μέσα στο αυτοκίνητο γιατί μάλλον μου έπεσε η πίεση απότομα.. Κόβοντας την κορτιζόνη θα πέσει κ η πίεση, μην ανησυχείς.. Σου στέλνω μια αγκαλιά κ πως όλα θα πάνε καλά, αυτό να σκέφτεσαι μόνο.. ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Ναι ενδοκολπικο έκανα στις 7 εβδομάδες. Αλλά στις 8 που θα είμαστε την άλλη εβδομάδα δεν ξέρω νομίζω πάλι ενδοκολπικο θα κάνουμε... Δεν ξέρω πότε ξεκινάμε κοιλιακό... Και εμένα εχτές με έπιασαν πονακια μπροστά στη μήτρα μετά τον υπέρηχο....

Εγώ στην 9η που είχα πάει έκανα κοιλιακο αλλά επειδή το δεύτερο δεν το έπιανε καλά με τον υπέρηχο έκανα κ διακολπικο. Στην αυχενική κ μετά κάνω κοιλιακο πια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσι μου συγχαρητήρια!!! Με το καλό το μωράκι σας 🥰 

Να μη στεναχωριέσαι καθόλου, ο στόχος μας είναι ένα μωρό εξάλλου ένα και γερό ! Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας! 

Πότε έχεις ραντεβού για να ακούσετε καρδιά? ♥️

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ ♥️♥️♥️ 

Κι εσένα όλα να πηγαίνουν κατευχην! 

 

Έχω ραντεβού 11/11 σε τρεις βδομαδες !!! Ανυπομονώ !!!🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ♥️ να σου πάνε όλα κατεύχην με το καλό εύχομαι ! 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ♥️ προσπαθώ να είμαι ήρεμη... 

Γλυκούλα μου σε ευχαριστώ πολύ! Δεν στεναχωριέμαι τόσο για το μωρό μου που δεν τα κατάφερε (με στεναχωρει κι αυτό) αλλά κυρίως τώρα να μην πάθει κάτι και το άλλο... Αυτό φοβάμαι πολύ... Συν τη πίεση που ξαφνικά απέκτησα ! Δεν θέλω να ξαναπάρω ποτέ μου κορτιζόνη!

Σου στέλνω κι εγώ αγκαλιές και αγάπη ♥️😘

Με το καλό κορίτσι μου να αποκτήσετε το/τα μωράκια σας ♥️ κι εγώ έχω πολυκιστικες και κατά τη διέγερση έκανα τη διατροφή που αναφέρεις καθώς και μετά την ωοληψια.... Κάναμε εμβρυομεταφορα σε επόμενο κύκλο για να ηρεμήσουν οι ωοθήκες..επίσης δεν έκανα οβιτρελ αλλά αβερκαπ για να προκαλέσουμε ωορρηξία και να μου τα πάρει τα ωάρια. όλα καλά θα πάνε να μην ανησυχείς καθόλου ο γιατρός ξέρει και σήμερα πλέον έχουμε μηδενίσει ατυχίες μου είχε πει εμένα ♥️

Κατερινάκι μου σε ευχαριστώ πολύ... Ναι κι εμένα μου το είχε πει όταν είχαμε δει τους δύο σάκους την πρώτη φορά και ήμουν προετοιμασμένη για αυτό το ενδεχόμενο αν και δεν το πίστευα ότι θα μου συμβεί και έκανα όνειρα για τα δίδυμα... Αλλά δεν έχω χώρο να στεναχωρηθω για αυτό. Ανησυχώ αν θα τα καταφέρει το αλλο μόνο αυτό σκέφτομαι... Θα πάμε πάλι τη Τετάρτη να το δούμε... Ο γιατρός είπε ότι είναι δυνατό το αλλο η καρδιά του είναι τέλεια, 163 η 165 παλμούς δεν θυμάμαι. Είναι 1.2 εκατοστά και ο υπέρυχος με έδειχνε 7 εβδ+3 ημερών ενώ ήμουν 7εβδ+2 ημερών. Οπότε ήταν και λίγο μεγαλύτερο... Ο γιατρός πιστεύει θα πάει καλά γιατί είναι γερό αλλά λίγο φοβάται το αιμάτωμα...

Το βράδυ με έπιασαν κρίσεις πανικού σχεδόν, νομίζα πως παθαίνω κάτι από την πίεση μόλις έκλεινα τα μάτια τιναγομουν... Δεν κοιμήθηκα σχεδόν... Ανησυχουσα μην πάθει κάτι το μωρό μου κι όλας... Θα τρελαθώ στο τέλος... 

εσύ ποτέ έχεις Ραντεβού να τα δεις κοριτσάκι μου ? Με το καλό να τα δεις γερά γερά 🤞🙏♥️

Ευάκι, με κάποιον δικό σου τρόπο  προσπαθησε να ηρεμείς τον εαυτο σου. Όταν σε πιανει πανικός να βγαίνεις στο μπαλκόνι ό,τι ωρα και να είναι. Να βγαίνεις να πάρεις αέρα. Το λέω για να μην σου γυρίσει και πάθεις στα καλά καθούμενα και κρίσεις πανικού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...