Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Frid είπε:

Γεια σας κοριτσια ,χάθηκα λίγο 😌 ,είχαμε τρελούς σεισμούς εδώ αλλά έχουμε ηρεμίσει λιγάκι τώρα.Εμείς δυστυχώς δεν καταφέραμε εμφύτευση ,ευχομαι να τα καταφέρουμε την επόμενη φορά 🤗!Σας διάβασα λίγο βιαστικά γιατί ήταν πολλά ,τι ωραιες χοριακες είναι αυτές κοριτσια @Eva29 @Katerinaki83 @Massa συγχαρητήρια κοριτσαρες μου και με το καλο να ακούσετε καρδούλες , @blueocean Κορίτσι μην το βάλεις κάτω θα τα καταφέρουμε και εμείς και όλες 😊! @blackcat και @kk88 υπομονη έρχονται τα καλά νέα από τις βλαστοκυστες σας.. @Παρασκευαιδου κορίτσι μου λυπάμαι πολύ πάρε το χρόνο σου και μην το βάζεις κάτω ,εισαι δυνατή και φαίνεται!Δεν ξέρω αν ξέχασα καποια ,αν ναι συγνώμη και καλη επιτυχία και δύναμη σε όλες 😘😘

Σε ευχαριστούμε πολύ κορίτσι...! Σου εύχομαι τα δικά σου καλά νέα να ερθουν πολύ σύντομα! Να είσαι αισιόδοξη και θα έρθει!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλα τα κορίτσια.

Έχω μια τρελλή μέρα με κίνηση και άπειρη δουλειά, πήρα τηλέφωνο στις 11 στο εμβρυολογικό αλλά μου είπαν οτι είναι νωρίς, δεν έχουν ολοκληρωθει οι διαδικασίες και θα με καλέσουν αργότερα.

Εν ολίγοις δεν έχω ιδέα τι γίνεται..Είναι καλό αυτό, είναι κακό? Δεν ξέρω..

Δηλαδή πάμε για 6η μέρα σήμερα τι θα μου βάλουν στο τέλος αν ε΄χει προχωρήσει κανένα δηλαδή παιδί νηπιαγωγείου?

Το στομάχι μου είναι κόμπος..

 

Xaxa εισαι θεα ρε! Να σου πω δεν σε μπριζωνω αλλα εγω μεχρι το απογευμα θα ξανα τηλεφωνουσα🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

 

Σας ευχαριστώ ρε κορίτσια από το άγχος μου έχω βάλει την αδερφή μου να με παίρνει τηλέφωνα να δει αν χτυπάει το κινητό..

Δεν είμαι καθόλου καλα΄..χαχαχαα🤪

6ης μέρα έμβρυο δεν έχω βάλει ποτέ, εχω μεταφέρει 3 ημερών =κουλούρα , μορίδια = κουλούρα , μια early βλαστοκύστη και μια 5ΒΒ.

Οι δυο τελευταίες παλίνδρομες.

Ε τωρα ερχεται η καλη ρε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Xaxa εισαι θεα ρε! Να σου πω δεν σε μπριζωνω αλλα εγω μεχρι το απογευμα θα ξανα τηλεφωνουσα🤣

Καλά εννοείται θα ξαναπα΄ρω αν δεν με πάρουν μέχρι να σχολάσω..

Να με μπριζώσεις ??? ΧΑΧΑΧΑΧΑ

Έχω φάει νύχια χεριών πάω πόδια σε λιγο..

Αμα φάω και αυτά θα περάσω στα νύχια συζύγου τι να κάνω..😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Massa είπε:

Σε ευχαριστούμε πολύ κορίτσι...! Σου εύχομαι τα δικά σου καλά νέα να ερθουν πολύ σύντομα! Να είσαι αισιόδοξη και θα έρθει!❤

Σε ευχαριστω κορίτσι μου ,ευχομαι να εχεισ μια τελειομηνη και όμορφη εγκυμοσύνη 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Καλά εννοείται θα ξαναπα΄ρω αν δεν με πάρουν μέχρι να σχολάσω..

Να με μπριζώσεις ??? ΧΑΧΑΧΑΧΑ

Έχω φάει νύχια χεριών πάω πόδια σε λιγο..

Αμα φάω και αυτά θα περάσω στα νύχια συζύγου τι να κάνω..😁

Ναι καλε αν εχω καταλαβει οι περισσοτερες τρωμε τα νυχια μας σιγα θα το κανουμε μοδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Εντάξει αν συμβεί αυτό θα έρθω να σου φέρω τόνους γλυκο!!

Και ας με κυνηγάει ο γιατρός σου!

Θα φέρω φορτηγό μερέντας ή οτι γουστάρεις να αδειάσει στην πόρτα σου!!!

🥰

Μην τάξεις σε Άγιο κερί κ σε παιδί κουλούρι λέει ο λαός αλλά κ σε έγκυο λιχουδιά θα προσθέσω εγώ! Το νου σου! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Vasilique είπε:

Μην τάξεις σε Άγιο κερί κ σε παιδί κουλούρι λέει ο λαός αλλά κ σε έγκυο λιχουδιά θα προσθέσω εγώ! Το νου σου! 😂

Ρε αμα βγεις αληθινη σου φέρνω και τον Παρλιάρο σπίτι σου να δίνεις οδηγίες τι γλυκό θελεις και να στο ετοιμάζει..

Εντάξει θα πουλήσω ένα νεφρό για να τον πληρώσω αλλά δεν βαριέσαι..😁😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Κορίτσι! Δεν ξέρεις πόσο χάρηκα! Είσαι από τις παλιές στο forum κ ακόμη μία περίπτωση που αποδεικνύει πως όταν κάτι το θέλουμε πάρα πολύ κάποια στιγμή θα καταφέρουμε να το αποκτήσουμε … Μπράβο! Εύχομαι μια όμορφη, ανέφελη κ τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Συγχαρητήρια! 💚

Σ ευχαριστώ πολυ πολυ κορίτσι μου!!! Η πιστη και η αλλαγή γιατρου με έφεραν στο θετικό αποτέλεσμα! Θυμάμαι πριν μήνες που είχαμε μαζί μια αποτυχημένη ετ. Τέλος καλό, όλα καλά! Όλα τα κορίτσια αργά ή γρήγορα θα φτάσουν στο στόχο τους! Και σε σενα με το καλοοοο! Καλη λευτερια!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Ρε αμα βγεις αληθινη σου φέρνω και τον Παρλιάρο σπίτι σου να δίνεις οδηγίες τι γλυκό θελεις και να στο ετοιμάζει..

Εντάξει θα πουλήσω ένα νεφρό για να τον πληρώσω αλλά δεν βαριέσαι..😁😂

Ρε συ θα σκάσω μαζί σου πες τους και δεν είμαι να σκάω τόσο αέριο που έχω ακόμα στην κοιλια απ την λαπαροσκοπηση 🤣🤣🤣 κάθε 5 λεπτά θα έπαιρνα τηλ🤣🤣🤣😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου και καλο μήνα.. Τελικά μέσα στον επόμενο μήνα θα κάνω 2 ραντεβού σε 2 διαφορετικούς γιατρούς.. Αυτό που μου κάνει εντύπωσή είναι περισσότερα κορίτσια γνωρίζουν τον γιατρό στο δημόσιο στα Γιάννενα!! 

Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν πριν την εξωσωματική πρέπει νσ κάνεις υστετοσκοπηση, ή αν ήταν καλό να γίνει!

Είδες ο γιατρουλης μας?????? 🤣🤣 

Από προσωπική εμπειρία θα σου πω πως ναι είναι καλό να έχεις κάνει για να δεις τι ακριβώς γίνεται στην μήτρα σου! Η επιτροπή ζητάει λαπαροσκοπική η σαλπιγγογραφια.... Αν δεν έχεις κάνει κάτι από τα δύο θα σου πουν και οι γιατροί ότι πρέπει να κάνεις!!!! Αλλά θεωρώ πως όπως κ να έχει αυτά θα στα πουν σίγουρα οι γιατροί σου!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Είδες ο γιατρουλης μας?????? 🤣🤣 

Από προσωπική εμπειρία θα σου πω πως ναι είναι καλό να έχεις κάνει για να δεις τι ακριβώς γίνεται στην μήτρα σου! Η επιτροπή ζητάει λαπαροσκοπική η σαλπιγγογραφια.... Αν δεν έχεις κάνει κάτι από τα δύο θα σου πουν και οι γιατροί ότι πρέπει να κάνεις!!!! Αλλά θεωρώ πως όπως κ να έχει αυτά θα στα πουν σίγουρα οι γιατροί σου!!!! 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου για την απάντηση.. Χαχαχα είδα είδα τον γιατρουλη σας 1 Νοεμβρίου θα τον δω και από κοντά 😉 σαλπιγγογραφια έχω. Ο γιατρός σου είπε να κάνεις την εξέταση? Η δικιά σου απόφαση ήταν? Που την έκανες τη υστεροσκοπηση? Εκεί στο νοσοκομείο?  Ο γιατρός μου, μου είπε οτι δεν εχω κάποια ένδειξη για να κάνω την εξέταση, μόνο θεραπεύτηκα θα μπορούσα να κάνω υστετοσκοπηση γτ ξύνουν την μήτρα ώστε να δημιουργηθεί καινούργιος ιστός..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν ήρθε η ώρα μου και μένα! Σήμερα 9η μέρα μέτρησε ο γιατρός 8 ωοθυλακια από 21 έως 16. Δευτέρα έχω ωοληψια. Επίσης μου μέτρησε το ενδομήτριο 10.4. Καλό είναι αυτό γιατί δεν έχω ιδέα? Οιστραδιολη είχα 1778, προγεστερονη 1.4 και lh 0.7. Ακόμα δεν έχουμε ξεκαθαρίσει εάν θα κάνουμε εμβρυομεταφορα τώρα. Την προηγούμενη φορά μου είχε πει ότι προτιμάει σε άλλο κύκλο λόγω υπερδιεγερσης, τώρα απ ότι κατάλαβα το σκέφτεται να γίνει με φρέσκα. Από τι εξαρτάται αλήθεια, ξέρετε, από ποια τιμή κυρίως.? Της οιστραδιολη ή κάποια άλλη?
οποτε @Vasilique ήρθε η ώρα να μου περάσεις ημερομηνία στο πινακακι, για 4 Οκτώβρη!
@kk88εχεις μάθει κανενα νέο ή είναι νωρίς ακόμα?
αφήνω για το τέλος την @BlackCatπου την έχουν τρελάνει σήμερα! Περιμένουμε όλες μας να ξέρεις!
@Παρασκευαιδουπολυ χαίρομαι που μας έγραψες τα νέα σου! Θα έρθει αυτό που θες, θα το δεις! Κι όπως φαίνεται θαρθει και με φυσικό τρόπο μάλλον. Άλλωστε είπαμε, εσυ που έχεις ήδη ένα παιδάκι, έχεις πλεονέκτημα εδώ. 
@Fridειχαμε ανησυχήσει νομίζω που δε μας έγραψες τίποτα. Είναι λογικό να χρειάζεσαι χρόνο να επεξεργαστείς τα γεγονότα αλλά είναι και σημαντικό να μην το βάζεις κάτω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν τα νέα είναι τα εξής:

Έχουμε μια βλαστοκύστη day 5AA που ήδη έχει καταψυχθεί απο΄ εχθές.

Τα υπόλοιπα 3 τα άφησαν έως σήμερα που ειναι η τελευταία μέρα που μπορούν να τα κρατήσουν αλλά δεν εξελίχθηκαν καλά και δεν καταψύχθηκαν εξ ου και η αργοπορία.

Τώρα θα μιλήσω με τον γιατρό γιατί το πλάνο ήταν οτι κάνω μια διέγερση (τελευταία ,γιατί δεν ήθελα να κάνω άλλη) και αν δεν καταφέρναμε να πάρουμε ικανοποιητικό αριθμό εμβρύων θα προχωρούσαμε σε φυσικούς κύκλους για να κάνουμε baby bank.

Επομένως ή προχωράμε με αυτή την μία ή συνεχίζω με φυσικους.

Εγώ κρατάω το ότι πετύχαμε ΑΑ (μορφολογικά κριτήρια είναι i know, δεν εξασφαλίζει τίποτα i know) αλλά δεν το έχουμε ξανα πετύχει. Και οτι έχω δυο εμφυτέυσεις με ένα μόνο έμβρυο οπότε δεν με φοβίζει αυτό.

Μιλάω με ουρολόγο & εξωσωματιστή μέσα στη μέρα και θα επανέλθω.

Σας ευχαριστώ όλες που με ανέχεστε στα κουλά μου και με εμψυχώνετε!!

Καρδούλες ολούθε 🧡🧡🧡

@kk88 σε περιμένω με 4/4 😁🥰

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Λοιπόν ήρθε η ώρα μου και μένα! Σήμερα 9η μέρα μέτρησε ο γιατρός 8 ωοθυλακια από 21 έως 16. Δευτέρα έχω ωοληψια. Επίσης μου μέτρησε το ενδομήτριο 10.4. Καλό είναι αυτό γιατί δεν έχω ιδέα? Οιστραδιολη είχα 1778, προγεστερονη 1.4 και lh 0.7. Ακόμα δεν έχουμε ξεκαθαρίσει εάν θα κάνουμε εμβρυομεταφορα τώρα. Την προηγούμενη φορά μου είχε πει ότι προτιμάει σε άλλο κύκλο λόγω υπερδιεγερσης, τώρα απ ότι κατάλαβα το σκέφτεται να γίνει με φρέσκα. Από τι εξαρτάται αλήθεια, ξέρετε, από ποια τιμή κυρίως.? Της οιστραδιολη ή κάποια άλλη?
οποτε @Vasilique ήρθε η ώρα να μου περάσεις ημερομηνία στο πινακακι, για 4 Οκτώβρη!
@kk88εχεις μάθει κανενα νέο ή είναι νωρίς ακόμα?
αφήνω για το τέλος την @BlackCatπου την έχουν τρελάνει σήμερα! Περιμένουμε όλες μας να ξέρεις!
@Παρασκευαιδουπολυ χαίρομαι που μας έγραψες τα νέα σου! Θα έρθει αυτό που θες, θα το δεις! Κι όπως φαίνεται θαρθει και με φυσικό τρόπο μάλλον. Άλλωστε είπαμε, εσυ που έχεις ήδη ένα παιδάκι, έχεις πλεονέκτημα εδώ. 
@Fridειχαμε ανησυχήσει νομίζω που δε μας έγραψες τίποτα. Είναι λογικό να χρειάζεσαι χρόνο να επεξεργαστείς τα γεγονότα αλλά είναι και σημαντικό να μην το βάζεις κάτω!

Με το καλο κορίτσι μου για την ωοληψια σου και βήμα βήμα μετά να έχεις μόνο θετικα αποτελέσματα.Σε ευχαριστω για το ενδιαφέρον σου και εσενα και ολα τα κοριτσια ,δεν το βαζω κάτω με αυτα που διαβάζω εδώ παίρνω πολύ δύναμη 😁!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλα τα κορίτσια.

Έχω μια τρελλή μέρα με κίνηση και άπειρη δουλειά, πήρα τηλέφωνο στις 11 στο εμβρυολογικό αλλά μου είπαν οτι είναι νωρίς, δεν έχουν ολοκληρωθει οι διαδικασίες και θα με καλέσουν αργότερα.

Εν ολίγοις δεν έχω ιδέα τι γίνεται..Είναι καλό αυτό, είναι κακό? Δεν ξέρω..

Δηλαδή πάμε για 6η μέρα σήμερα τι θα μου βάλουν στο τέλος αν ε΄χει προχωρήσει κανένα δηλαδή παιδί νηπιαγωγείου?

Το στομάχι μου είναι κόμπος..

 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

@kk88καλημέρα κορίτσι μου ! Εσένα ποτέ θα σε ενημερώσουν για τα εμβρυακια σου ? Έχεις κανένα νέο ? 🤞🤞🤞😘😘😘

Ρε μαυρογατα συνήθως το μεσημέρι παίρνουν για τα αποτελέσματα.....αν δεν σε πάρουν πάρε τον γιατρό σου να σου πει που θα ξέρει σίγουρα...δεν θα μας αποτρελάνουν αυτοί.....εγω νέα αύριο το μεσημέρι θα έχω.....Ευάκι μου όλα αυτά που έγραψες το πρωί εμένα μόνο καλά μου ακούγονται...μεγαλώνει η μήτρα καλή μου γι αυτό πονάς.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Λοιπόν τα νέα είναι τα εξής:

Έχουμε μια βλαστοκύστη day 5AA που ήδη έχει καταψυχθεί απο΄ εχθές.

Τα υπόλοιπα 3 τα άφησαν έως σήμερα που ειναι η τελευταία μέρα που μπορούν να τα κρατήσουν αλλά δεν εξελίχθηκαν καλά και δεν καταψύχθηκαν εξ ου και η αργοπορία.

Τώρα θα μιλήσω με τον γιατρό γιατί το πλάνο ήταν οτι κάνω μια διέγερση (τελευταία ,γιατί δεν ήθελα να κάνω άλλη) και αν δεν καταφέρναμε να πάρουμε ικανοποιητικό αριθμό εμβρύων θα προχωρούσαμε σε φυσικούς κύκλους για να κάνουμε baby bank.

Επομένως ή προχωράμε με αυτή την μία ή συνεχίζω με φυσικους.

Εγώ κρατάω το ότι πετύχαμε ΑΑ (μορφολογικά κριτήρια είναι i know, δεν εξασφαλίζει τίποτα i know) αλλά δεν το έχουμε ξανα πετύχει. Και οτι έχω δυο εμφυτέυσεις με ένα μόνο έμβρυο οπότε δεν με φοβίζει αυτό.

Μιλάω με ουρολόγο & εξωσωματιστή μέσα στη μέρα και θα επανέλθω.

Σας ευχαριστώ όλες που με ανέχεστε στα κουλά μου και με εμψυχώνετε!!

Καρδούλες ολούθε 🧡🧡🧡

@kk88 σε περιμένω με 4/4 😁🥰

 

Μια και καλη θελουμε ,ευχομαι να είναι αυτή το μωράκι σου κορίτσι μου 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Λοιπόν τα νέα είναι τα εξής:

Έχουμε μια βλαστοκύστη day 5AA που ήδη έχει καταψυχθεί απο΄ εχθές.

Τα υπόλοιπα 3 τα άφησαν έως σήμερα που ειναι η τελευταία μέρα που μπορούν να τα κρατήσουν αλλά δεν εξελίχθηκαν καλά και δεν καταψύχθηκαν εξ ου και η αργοπορία.

Τώρα θα μιλήσω με τον γιατρό γιατί το πλάνο ήταν οτι κάνω μια διέγερση (τελευταία ,γιατί δεν ήθελα να κάνω άλλη) και αν δεν καταφέρναμε να πάρουμε ικανοποιητικό αριθμό εμβρύων θα προχωρούσαμε σε φυσικούς κύκλους για να κάνουμε baby bank.

Επομένως ή προχωράμε με αυτή την μία ή συνεχίζω με φυσικους.

Εγώ κρατάω το ότι πετύχαμε ΑΑ (μορφολογικά κριτήρια είναι i know, δεν εξασφαλίζει τίποτα i know) αλλά δεν το έχουμε ξανα πετύχει. Και οτι έχω δυο εμφυτέυσεις με ένα μόνο έμβρυο οπότε δεν με φοβίζει αυτό.

Μιλάω με ουρολόγο & εξωσωματιστή μέσα στη μέρα και θα επανέλθω.

Σας ευχαριστώ όλες που με ανέχεστε στα κουλά μου και με εμψυχώνετε!!

Καρδούλες ολούθε 🧡🧡🧡

@kk88 σε περιμένω με 4/4 😁🥰

 

ελα αγαπημένη έχεις βλαστοκύστη εκολαπτομενη τι καλύτερο από αυτό (το τερμάτισες)..... εχεις πετύχει εμφύτευση...θα γίνεις μάνα τέλος...............Ασε να δούμε και τα άλλα αργοπορημένα μεν αλλά μ πορεί να είναι μια χαρά.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Frid είπε:

Γεια σας κοριτσια ,χάθηκα λίγο 😌 ,είχαμε τρελούς σεισμούς εδώ αλλά έχουμε ηρεμίσει λιγάκι τώρα.Εμείς δυστυχώς δεν καταφέραμε εμφύτευση ,ευχομαι να τα καταφέρουμε την επόμενη φορά 🤗!Σας διάβασα λίγο βιαστικά γιατί ήταν πολλά ,τι ωραιες χοριακες είναι αυτές κοριτσια @Eva29 @Katerinaki83 @Massa συγχαρητήρια κοριτσαρες μου και με το καλο να ακούσετε καρδούλες , @blueocean Κορίτσι μην το βάλεις κάτω θα τα καταφέρουμε και εμείς και όλες 😊! @blackcat και @kk88 υπομονη έρχονται τα καλά νέα από τις βλαστοκυστες σας.. @Παρασκευαιδου κορίτσι μου λυπάμαι πολύ πάρε το χρόνο σου και μην το βάζεις κάτω ,εισαι δυνατή και φαίνεται!Δεν ξέρω αν ξέχασα καποια ,αν ναι συγνώμη και καλη επιτυχία και δύναμη σε όλες 😘😘

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου για το αποτέλεσμα...αλλά δεν το βάζουμε κάτω .....πάμε δυνατά για την επόμενη προσπάθεια....μεγάλη αγκαλιά από εμένα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου για την απάντηση.. Χαχαχα είδα είδα τον γιατρουλη σας 1 Νοεμβρίου θα τον δω και από κοντά 😉 σαλπιγγογραφια έχω. Ο γιατρός σου είπε να κάνεις την εξέταση? Η δικιά σου απόφαση ήταν? Που την έκανες τη υστεροσκοπηση? Εκεί στο νοσοκομείο?  Ο γιατρός μου, μου είπε οτι δεν εχω κάποια ένδειξη για να κάνω την εξέταση, μόνο θεραπεύτηκα θα μπορούσα να κάνω υστετοσκοπηση γτ ξύνουν την μήτρα ώστε να δημιουργηθεί καινούργιος ιστός..

Εγώ έχω κάνει λαπαροσκοπική.... Με τον γιατρο που είχα πριν τον Ζηκ.... Μου το πρότεινε και δέχτηκα!!!! Ο παλιός γιατρός μου είναι στην Αθήνα... Αλλά αποφάσισα να προχωρήσω με τον Ζηκ!!! Ωστόσο έχω κάνει και διαγνωστική υστεροσκοπηση με άλλον γιατρό... Μεγάλο όνομα εδώ στα Γιάννενα....και ήταν πολύ άσχημη εμπειρία!!!! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Λοιπόν ήρθε η ώρα μου και μένα! Σήμερα 9η μέρα μέτρησε ο γιατρός 8 ωοθυλακια από 21 έως 16. Δευτέρα έχω ωοληψια. Επίσης μου μέτρησε το ενδομήτριο 10.4. Καλό είναι αυτό γιατί δεν έχω ιδέα? Οιστραδιολη είχα 1778, προγεστερονη 1.4 και lh 0.7. Ακόμα δεν έχουμε ξεκαθαρίσει εάν θα κάνουμε εμβρυομεταφορα τώρα. Την προηγούμενη φορά μου είχε πει ότι προτιμάει σε άλλο κύκλο λόγω υπερδιεγερσης, τώρα απ ότι κατάλαβα το σκέφτεται να γίνει με φρέσκα. Από τι εξαρτάται αλήθεια, ξέρετε, από ποια τιμή κυρίως.? Της οιστραδιολη ή κάποια άλλη?
οποτε @Vasilique ήρθε η ώρα να μου περάσεις ημερομηνία στο πινακακι, για 4 Οκτώβρη!
@kk88εχεις μάθει κανενα νέο ή είναι νωρίς ακόμα?
αφήνω για το τέλος την @BlackCatπου την έχουν τρελάνει σήμερα! Περιμένουμε όλες μας να ξέρεις!
@Παρασκευαιδουπολυ χαίρομαι που μας έγραψες τα νέα σου! Θα έρθει αυτό που θες, θα το δεις! Κι όπως φαίνεται θαρθει και με φυσικό τρόπο μάλλον. Άλλωστε είπαμε, εσυ που έχεις ήδη ένα παιδάκι, έχεις πλεονέκτημα εδώ. 
@Fridειχαμε ανησυχήσει νομίζω που δε μας έγραψες τίποτα. Είναι λογικό να χρειάζεσαι χρόνο να επεξεργαστείς τα γεγονότα αλλά είναι και σημαντικό να μην το βάζεις κάτω!

Μια χαρά είσαι κοπέλα μου...καλή ωοληψία να έχεις....εύχομαι να είναι όλα γεμάτα και ώριμα......εγώ νέα θα έχω αύριο......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Λοιπόν ήρθε η ώρα μου και μένα! Σήμερα 9η μέρα μέτρησε ο γιατρός 8 ωοθυλακια από 21 έως 16. Δευτέρα έχω ωοληψια. Επίσης μου μέτρησε το ενδομήτριο 10.4. Καλό είναι αυτό γιατί δεν έχω ιδέα? Οιστραδιολη είχα 1778, προγεστερονη 1.4 και lh 0.7. Ακόμα δεν έχουμε ξεκαθαρίσει εάν θα κάνουμε εμβρυομεταφορα τώρα. Την προηγούμενη φορά μου είχε πει ότι προτιμάει σε άλλο κύκλο λόγω υπερδιεγερσης, τώρα απ ότι κατάλαβα το σκέφτεται να γίνει με φρέσκα. Από τι εξαρτάται αλήθεια, ξέρετε, από ποια τιμή κυρίως.? Της οιστραδιολη ή κάποια άλλη?
οποτε @Vasilique ήρθε η ώρα να μου περάσεις ημερομηνία στο πινακακι, για 4 Οκτώβρη!
@kk88εχεις μάθει κανενα νέο ή είναι νωρίς ακόμα?
αφήνω για το τέλος την @BlackCatπου την έχουν τρελάνει σήμερα! Περιμένουμε όλες μας να ξέρεις!
@Παρασκευαιδουπολυ χαίρομαι που μας έγραψες τα νέα σου! Θα έρθει αυτό που θες, θα το δεις! Κι όπως φαίνεται θαρθει και με φυσικό τρόπο μάλλον. Άλλωστε είπαμε, εσυ που έχεις ήδη ένα παιδάκι, έχεις πλεονέκτημα εδώ. 
@Fridειχαμε ανησυχήσει νομίζω που δε μας έγραψες τίποτα. Είναι λογικό να χρειάζεσαι χρόνο να επεξεργαστείς τα γεγονότα αλλά είναι και σημαντικό να μην το βάζεις κάτω!

Με το καλό τη Δευτέρα να γίνει η ωοληψια κορίτσι μου ! Ήρθε επιτέλους η μέρα ! Και έχετε και πολλά αυγουλάκια ! Πάμε για πολλά και καλά ωάρια που θα γίνουν τα παιδάκια σου 🤞🥰

στις πριν 15 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Λοιπόν τα νέα είναι τα εξής:

Έχουμε μια βλαστοκύστη day 5AA που ήδη έχει καταψυχθεί απο΄ εχθές.

Τα υπόλοιπα 3 τα άφησαν έως σήμερα που ειναι η τελευταία μέρα που μπορούν να τα κρατήσουν αλλά δεν εξελίχθηκαν καλά και δεν καταψύχθηκαν εξ ου και η αργοπορία.

Τώρα θα μιλήσω με τον γιατρό γιατί το πλάνο ήταν οτι κάνω μια διέγερση (τελευταία ,γιατί δεν ήθελα να κάνω άλλη) και αν δεν καταφέρναμε να πάρουμε ικανοποιητικό αριθμό εμβρύων θα προχωρούσαμε σε φυσικούς κύκλους για να κάνουμε baby bank.

Επομένως ή προχωράμε με αυτή την μία ή συνεχίζω με φυσικους.

Εγώ κρατάω το ότι πετύχαμε ΑΑ (μορφολογικά κριτήρια είναι i know, δεν εξασφαλίζει τίποτα i know) αλλά δεν το έχουμε ξανα πετύχει. Και οτι έχω δυο εμφυτέυσεις με ένα μόνο έμβρυο οπότε δεν με φοβίζει αυτό.

Μιλάω με ουρολόγο & εξωσωματιστή μέσα στη μέρα και θα επανέλθω.

Σας ευχαριστώ όλες που με ανέχεστε στα κουλά μου και με εμψυχώνετε!!

Καρδούλες ολούθε 🧡🧡🧡

@kk88 σε περιμένω με 4/4 😁🥰

 

Κορίτσι μου 5ΑΑ ?? Νομίζω έχεις καταλάβει ότι είναι 100% πάμε για ένα παιδάκι!!  Εσύ που με βλαστοκυστες πάντα πετυχαίνει εμφύτευση! Τώρα με ΑΑ κι όλας ?? Ουαου ! Ετοιμάσου να γίνεις εγκυουλα !! 🤞🙏🥰

στις πριν 13 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

 

Ρε μαυρογατα συνήθως το μεσημέρι παίρνουν για τα αποτελέσματα.....αν δεν σε πάρουν πάρε τον γιατρό σου να σου πει που θα ξέρει σίγουρα...δεν θα μας αποτρελάνουν αυτοί.....εγω νέα αύριο το μεσημέρι θα έχω.....Ευάκι μου όλα αυτά που έγραψες το πρωί εμένα μόνο καλά μου ακούγονται...μεγαλώνει η μήτρα καλή μου γι αυτό πονάς.....

Κορίτσι μου με το καλό να μάθουμε τα νέα αύριο !!! 🤞🙏♥️ Κάτι μου λέει θα έχεις πολύ πολύ καλά νέα !! 

Σε ευχαριστώ πολύ μακάρι να είναι από αυτό τα πονακια ! Σε περιμένω!! ♥️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Λοιπόν τα νέα είναι τα εξής:

Έχουμε μια βλαστοκύστη day 5AA που ήδη έχει καταψυχθεί απο΄ εχθές.

Τα υπόλοιπα 3 τα άφησαν έως σήμερα που ειναι η τελευταία μέρα που μπορούν να τα κρατήσουν αλλά δεν εξελίχθηκαν καλά και δεν καταψύχθηκαν εξ ου και η αργοπορία.

Τώρα θα μιλήσω με τον γιατρό γιατί το πλάνο ήταν οτι κάνω μια διέγερση (τελευταία ,γιατί δεν ήθελα να κάνω άλλη) και αν δεν καταφέρναμε να πάρουμε ικανοποιητικό αριθμό εμβρύων θα προχωρούσαμε σε φυσικούς κύκλους για να κάνουμε baby bank.

Επομένως ή προχωράμε με αυτή την μία ή συνεχίζω με φυσικους.

Εγώ κρατάω το ότι πετύχαμε ΑΑ (μορφολογικά κριτήρια είναι i know, δεν εξασφαλίζει τίποτα i know) αλλά δεν το έχουμε ξανα πετύχει. Και οτι έχω δυο εμφυτέυσεις με ένα μόνο έμβρυο οπότε δεν με φοβίζει αυτό.

Μιλάω με ουρολόγο & εξωσωματιστή μέσα στη μέρα και θα επανέλθω.

Σας ευχαριστώ όλες που με ανέχεστε στα κουλά μου και με εμψυχώνετε!!

Καρδούλες ολούθε 🧡🧡🧡

@kk88 σε περιμένω με 4/4 😁🥰

 

Δεν ξέρω αν θυμάσαι τι σου είχα πει. Ένα και καλό θέλουμε. Δεν ξέρω γιατί, αλλά αυτό το αποτέλεσμα περίμενα, αλλά δεν στο είπα για να μη σε απογοητεύσω.  Είμαι σίγουρη πλέον ότι αυτό είναι το μωρό σου! Να σκέφτεσαι θετικά, να πιστέψεις σε αυτό το ένα και σε λίγους μήνες θα μας λες τα νέα σου που πας για την αυχενική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου για το αποτέλεσμα...αλλά δεν το βάζουμε κάτω .....πάμε δυνατά για την επόμενη προσπάθεια....μεγάλη αγκαλιά από εμένα....

Ευχαριστω κορίτσι μου και καλά αποτελέσματα σε ολα σου τα βήματα από εδώ και πέρα ,επειδή μου αρέσουν πολύ οι αγκαλιές μια μεγάλη αγκαλιά και από εμενα σε ολα τα κοριτσια 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...