Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Λοιπόν, ρώτησα παλι για να το επιβεβαιώσω και μου είπαν πάλι το ίδιο. 14 μέρες από την ωοληψία. Το γράφει και στις οδηγίες που μου έδωσαν. Χοριακή 8/10. Επειδή είναι στον ίδιο κύκλο.

15 αυγουλάκια πήραμε σήμερα 😊  Περιμένουμε με αγωνία την αυριανή ενημέρωση! Η μέθη με πείραξε πάντως, έκανα εμετό μόλις γύρισα σπίτι και ακόμα νιώθω λίγο αλλού. Και πόσα φάρμακα πρέπει να παίρνω! Έφτιαξα πινακάκι για να μη τα μπερδέψω.

@BlackCat @kk88 Συναγωνίστριες, περιμένω και τα δικά σας ευχάριστα νέα σύντομα 🍀

@blueocean Λυπάμαι πραγματικά για το αρνητικό αποτέλεσμα γλυκιά μου. Πάρε όσο χρόνο χρειάζεσαι και μετά μάζεψε δυνάμεις να ξαναπροσπαθήσεις. Ίσως θα ήταν καλή ιδέα να δεις και κάποιον άλλο γιατρό ή να κάνεις περαιτέρω εξετάσεις...

@Katerinaki83Προσωπική μου γνώμη, να αδιαφορήσεις πλήρως για τυχόν σχόλια. Αν είναι δυνατόν να ακούγονται τέτοια λόγια από τη γιαγιά για το μελλοντικό της εγγονάκι. Προτεραιότητα έχεις εσύ και το μωράκι σου! Πολύ θετικό ότι σταμάτησαν τα καφέ. 

Πολύ καλά τα πηγές με τα 15! Κι εγώ έχω ευαισθησία με τη μέθη. Ποσα φάρμακα σου έχει  δώσει ο γιατρός δηλαδή? Ξεκινάς και προετοιμασία για εμβρυομεταφορα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@angel35 good luck !!!! ερχεται η ωρα λιγο εμεινε!!!

@Katerinaki83 συγχαρητηρια κοριτσι μου!!!!! ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!

@Eva29 δεν αντεξες ευακιιιιιιιι αχαχαχχαχαχαχαχχαχα καλα εκανες κοριτσι μου!!!πηρες το πιο ομορφο αποτελεσμα στα χερια σου!!! ευχομαι μεσα απο την καρδια να πανε ολα τελεια !!!

μα ποσο χαιρομαι που κοπελες που ηταν συνοιδοποροι πανε καλα....αλλα και κοπελες που ειναι φρεσκιες χαραζουν μια τοσο ομορφη πορεια!!!!

@kk88 @BlackCat αααααααχ τι να πω!!! ευχομαι ολα να πανε καλα κοριτσια μου και να ακουσουμε κι αποεσας υπεροχα νεα με το καιρο!!❣️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η blueocean είπε:

Σας ευχαριστώ όλες για τη συμπαράσταση......ειμαι καλά προσπαθώ τουλάχιστον. Ο καλός μου δεν είναι καθόλου καλά αλλα το παλεύουμε και οι δυο, δεν μπορούμε να κανουμε διαφορετικά. 

@kk88  έχω δυο κυκλους εξωσωματικής και τρεις ετ. Ο πρώτος κυκλος ηταν το 2018, πρωτη ετ με δυο εμβρυα τριτης μερας αριστης ποιοτητας (βιοχημική κύηση) και μετά το καλοκαίρι του 2019 με δυο βλαστοκύστες η μια αριστης ποιότητας και η αλλη μετρια παλι χωρις επιτυχία.

δευτερος κυκλος το 2020 απο τα 6 ωάρια μονο ενα καταφερε να γίνει βλαστοκύστη το οποιο και μεταφεραμε χωρις ομως επιτυχια (το σημερινό αρνητικό αποτέλεσμα)

Έ΄χω ήδη ενα παιδάκι που ήρθε φυσιολογικά ,στην πορεια όμως ο συζυγος απέκτησε αποφρακτική αζωοσπερμία απο μια ασθένεια. Σε αζωοσπερμια αυτου του τυπου περνουν σπερμα με βιοψία το οποίο μας ειπαν οτι ηταν καλής ποιότητας. Εγω εχω κανει υστεροσαλπιγγογραφία, εξετασεις θυροειδή, δεν ειχα ποτέ οποιοδήποτε γυναικολογικό θέμα ειμαι πολύ σταθερη στους κύκλους μου και όλα. Το μόνο που έχω ειναι χαμηλή ΑΜΗ. Δεν ξέρω αν παίζει καποιο ρόλο. Ο γιατρός μου ειναι εξειδικευμένος στην εξωσωματική.....δεν μας είπε να κάνουμε οποιεσδήποτε αλλες εξετασεις εφοσον έχουμε ηδη ενα παιδι που ηρθε φυσιολογικά. Απλα τωρα εγω με τρεις αποτυχίες έχουν αρχίσει να μπαίνουν ψύλλοι στον κόρφο μου μηπως συμβαινει και κάτι άλλο και δεν το έχουμε βρει.

Στην παρούσα φάση δεν ξέρω αν θέλω να συνεχίσω, ψυχολογικά και σωματικά είμαι ράκος. Περισσότερο φοβάμαι να μην απογοητευτώ και πάλι.  Ι΄΄σως όταν νίωσω καλύτερα΄ και παρω παλι τα πανω μου.

πραγματικα λυπαμαι κοριτσι μου!! ευχομαι να σας χαριστει και δευτερο παιδακι!! ποτε δεν τελειωνει νομιζω το ταξιδι αν δεν φτασουμε στο στοχο μας!!οσο αντεχετε συνεχιστε!! μεσα απο την καρδια μου ευχομαι να παρετε τις πιο σωστες αποφασεις για εσας!!προς το παρον το κεφαλι ψηλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

κοριτσια μου καλησπερα!!! ευχομαι ολες να ειστε καλα!!!! δεν προλαβα να διαβασω τα μηνυματα ολων σας!!!

εγω ειχα μια περιπετεια...νοσηλευτηκα στο νοσοκομειο τη δευτερα και καθισα μεχρι και τεταρτη...πηγα με εμετους στομαχοπονους και κολικους εντερου...πολυ χαλια...δεν καταλαβαμε τελικα αν ηταν απο την εγκυμοσυνη αλλα οι πονοι που εζησα δε νομιζω να ηταν απο εγκυμοσυνη μαλλον ηταν να γινει


την τριτη ειχα αυχενικη την οποια εχασα!!!!με επιασε ενας καημος αλλα ευτυχως βρηκαμε ραντεβου σημερα!!! και ειδαμε ενα υγιεστατο μωρακι!!!!!!
ολα καλα και περιμενουμε την αιματολογικη να το επιβεβαιωσει φουλ αλλα ο γιατρος ειπε οτι ολα ειναι πολυ καλα μεχρι στιγμης!!
παω να διαβασω τα μηνυματα σας γιατι τοσες μερες θα εχετ πολλα σημαντικα πραγματα!!!
 

Κοριτσάκι μου τι πέρασες, ευτυχώς είναι όλα καλά τώρα !! Και τι ωραία που είδατε το μωράκι σας που είναι καλά ! Πρέπει να είναι μαγική στιγμή!! 

Τελικά δεν μάθατε από τι ήταν ? Έκανες υπερυχους άνω κάτω κοιλίας κλπ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

@angel35 good luck !!!! ερχεται η ωρα λιγο εμεινε!!!

@Katerinaki83 συγχαρητηρια κοριτσι μου!!!!! ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!

@Eva29 δεν αντεξες ευακιιιιιιιι αχαχαχχαχαχαχαχχαχα καλα εκανες κοριτσι μου!!!πηρες το πιο ομορφο αποτελεσμα στα χερια σου!!! ευχομαι μεσα απο την καρδια να πανε ολα τελεια !!!

μα ποσο χαιρομαι που κοπελες που ηταν συνοιδοποροι πανε καλα....αλλα και κοπελες που ειναι φρεσκιες χαραζουν μια τοσο ομορφη πορεια!!!!

@kk88 @BlackCat αααααααχ τι να πω!!! ευχομαι ολα να πανε καλα κοριτσια μου και να ακουσουμε κι αποεσας υπεροχα νεα με το καιρο!!❣️

 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ γλυκιά μου!! Με το καλό να έρθει το μωράκι σου 🥰♥️

Δεν άντεξα όντως χαχαχα να δω τι θα κάνω στην πορεία !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Κοριτσάκι μου τι πέρασες, ευτυχώς είναι όλα καλά τώρα !! Και τι ωραία που είδατε το μωράκι σας που είναι καλά ! Πρέπει να είναι μαγική στιγμή!! 

Τελικά δεν μάθατε από τι ήταν ? Έκανες υπερυχους άνω κάτω κοιλίας κλπ?

 

Δεν μάθαμε από τι ήταν γιατί μου πέρασε....οπότε υποθέσαμε ότι ήταν κολικοί .... Δεν μου είπαν δηλαδή οι γιατροί ότι ήταν κάτι...αλλά ηρέμησα όταν είδα το μωρό ότι ήταν καλα...σήμερα ήταν πανέμορφα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eva29 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ γλυκιά μου!! Με το καλό να έρθει το μωράκι σου 🥰♥️

Δεν άντεξα όντως χαχαχα να δω τι θα κάνω στην πορεία !!! 

Χοριακη πότε έχεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

κοριτσια μου καλησπερα!!! ευχομαι ολες να ειστε καλα!!!! δεν προλαβα να διαβασω τα μηνυματα ολων σας!!!

εγω ειχα μια περιπετεια...νοσηλευτηκα στο νοσοκομειο τη δευτερα και καθισα μεχρι και τεταρτη...πηγα με εμετους στομαχοπονους και κολικους εντερου...πολυ χαλια...δεν καταλαβαμε τελικα αν ηταν απο την εγκυμοσυνη αλλα οι πονοι που εζησα δε νομιζω να ηταν απο εγκυμοσυνη μαλλον ηταν να γινει


την τριτη ειχα αυχενικη την οποια εχασα!!!!με επιασε ενας καημος αλλα ευτυχως βρηκαμε ραντεβου σημερα!!! και ειδαμε ενα υγιεστατο μωρακι!!!!!!
ολα καλα και περιμενουμε την αιματολογικη να το επιβεβαιωσει φουλ αλλα ο γιατρος ειπε οτι ολα ειναι πολυ καλα μεχρι στιγμης!!
παω να διαβασω τα μηνυματα σας γιατι τοσες μερες θα εχετ πολλα σημαντικα πραγματα!!!
 

Διονακι μου περαστικα. Φανταζομαι θα τρομαξες εκτος απο τον πονο. Ευχομαι να ειναι η τελευταια περιπετεια. Τουλαχιστον ξερεις οτι το μωρακι σου ειναι καλα κ γερο. Πολλες ευχες❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 💕

@ΔιόνηΠόσο συγκινητική στιγμή να βλέπεις το μωράκι σου και όλα να προχωρούν καλά!!! Το εύχομαι για όλες μας εδώ!

@Lucia79 Και τι δεν μου έδωσαν. Το άδειασα το φαρμακείο χαχαχα Utrogestan, Cyclacur, Vasclor, Salospir, Filicine, Solumag, Vibramycin και παυσίπονα αν χρειαστώ. Ναι, ετοιμάζομαι για ετ. Δευτέρα ή Τετάρτη αναλόγως τι θα πει το εμβρυολογικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katerinaki83 είπε:

Ναι θα κάτσω σε καρέκλα εννοείται .θα κάνω την ένεση το απόγευμα και είμαι όλο στον καναπέ δεν κάνω τίποτα .Σας ευχαριστώ για την υποστηριξει δεν έχω σε ποιον να τα πω και να με καταλάβει .

Ο δρόμος αυτός είναι μοναχικός και μόνο εσυ ο άντρας σου και όλες εμείς που παλεύουμε μπορούμε να σε νιώσουμε..

Αν έχεις τον άντρα σου σύμμαχο κατσε ξεκουράσου και μην πεις τίποτα.Να παρευρεθεί ο αντρας σου στην χαρά της αδερφης του και Πείτε ότι έχεις  μια γαστρεντεριτιδα ή δέκατα που είναι κ επίκαιρα λόγω COVID και ξεκουράσου.Είναι πολύ προσωπικό θέμα για να το μοιραστείς αν δεν το θέλεις ή αν δεν θα βρεις κατανόηση.

Το σποράκι σου παλεύει και πρέπει να παλέψεις και εσυ για αυτό. Είναι προτεραιότητα αυτή τη στιγμή ναι η ζωή δεν σταματάει αλλά αν έχει μια ευκαιρία γιατί να είσαι με το άγχος κ το στρες σε ένα περιβάλλον ειδικά που δεν έχει κατανόηση;

Ολα αυτά είναι προσωπικές μου σκέψεις, εσύ ξέρεις καλύτερα τι θα κάνει καλό κ πως λειτουργεί η ομάδα που έχετε χτίσει με τον άντρα σου ,αλλά ίσως σε ξεμπλοκάρουν κ σε κάνουν να δεις το αυριανό με άλλο μάτι..

Ότι κ να γίνει εσυ θα κανείς ότι σε κάνει να αισθάνεσαι καλύτερα και όλα θα πάνε κατ ευχήν!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

@angel35 good luck !!!! ερχεται η ωρα λιγο εμεινε!!!

@Katerinaki83 συγχαρητηρια κοριτσι μου!!!!! ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!

@Eva29 δεν αντεξες ευακιιιιιιιι αχαχαχχαχαχαχαχχαχα καλα εκανες κοριτσι μου!!!πηρες το πιο ομορφο αποτελεσμα στα χερια σου!!! ευχομαι μεσα απο την καρδια να πανε ολα τελεια !!!

μα ποσο χαιρομαι που κοπελες που ηταν συνοιδοποροι πανε καλα....αλλα και κοπελες που ειναι φρεσκιες χαραζουν μια τοσο ομορφη πορεια!!!!

@kk88 @BlackCat αααααααχ τι να πω!!! ευχομαι ολα να πανε καλα κοριτσια μου και να ακουσουμε κι αποεσας υπεροχα νεα με το καιρο!!❣️

 

Γλυκια μανούλα σε ευχαριστώ πολύ για την ευχή και την σκέψη! Περαστικά να είναι όσα πέρασες κ να είναι τα τελευταία!Εχεις ένα γερό μωρό με το καλό να το κρατήσεις αγκαλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucia79 είπε:

Κορίτσια μου, τελευταία και καταϊδρωμένη ξεκινάω κι εγώ.
Σήμερα 2η μέρα του κύκλου έχω fsh 8, οιστραδιολη 55 και προγεστερονη 0.5. Θα κάνω 300 μονάδες menopur και την Τετάρτη πάω για υπέρηχο. 
@Katerinaki83 συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! Εύχομαι μόνο χαρές από δω και πέρα. 
@blueoceanδεν υπάρχουν λόγια παρηγοριάς για αυτό που έγινε. Όμως αφού έχεις ήδη ένα παιδάκι έχεις αυξημένες πιθανότητες σε σχέση με όλες εμάς που προσπαθούμε για το πρώτο μας, οποτε πάρε το χρόνο σου και συζήτησε με το γιατρο σου τις εναλλακτικές σου και αν θα μπορούσε να γίνει κάτι διαφορετικο/καλύτερο την επόμενη φορά. Μόνο αγάπη από εμάς. Να φροντίσετε την οικογένεια σας τώρα και θα βρεις τη δύναμη να παρεις τις καλύτερες αποφάσεις. 
@BlackCat μαυρογατακι ήρθε η ώρα σου! Τα καλύτερα για αύριο. Να δεις που μέσα στα ωαριακια σου θα είναι και το/τα παιδιά σου.. 

νομιζω υπάρχει άλλη μια κοπέλα που πάει για ωοληψια αύριο αλλά δε θυμάμαι βρε κορίτσια, ήταν τόσες οι σελίδες με τα ευχάριστα νέα από τις θετικές χοριακες που έχω χάσει πολλά μηνύματα στο ενδιάμεσο. 
 

τωρα η θυμήθηκα @kk88 καλή επιτυχία κι εσυ για αύριο! Να είναι ποιοτικά και να γονιμοποιηθούν όλα τα ωαριακια σου.. συντομα να ακούσουμε ευχάριστα κι από σένα!

Καλή αρχή συναγωνίστρια!
Να πάνε όλα τέλεια με πολλά και ποιοτικά ωάρια που θα σου φέρουν τα μωρα σου!

❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Luna777 είπε:

Λοιπόν, ρώτησα παλι για να το επιβεβαιώσω και μου είπαν πάλι το ίδιο. 14 μέρες από την ωοληψία. Το γράφει και στις οδηγίες που μου έδωσαν. Χοριακή 8/10. Επειδή είναι στον ίδιο κύκλο.

15 αυγουλάκια πήραμε σήμερα 😊  Περιμένουμε με αγωνία την αυριανή ενημέρωση! Η μέθη με πείραξε πάντως, έκανα εμετό μόλις γύρισα σπίτι και ακόμα νιώθω λίγο αλλού. Και πόσα φάρμακα πρέπει να παίρνω! Έφτιαξα πινακάκι για να μη τα μπερδέψω.

@BlackCat @kk88 Συναγωνίστριες, περιμένω και τα δικά σας ευχάριστα νέα σύντομα 🍀

@blueocean Λυπάμαι πραγματικά για το αρνητικό αποτέλεσμα γλυκιά μου. Πάρε όσο χρόνο χρειάζεσαι και μετά μάζεψε δυνάμεις να ξαναπροσπαθήσεις. Ίσως θα ήταν καλή ιδέα να δεις και κάποιον άλλο γιατρό ή να κάνεις περαιτέρω εξετάσεις...

@Katerinaki83Προσωπική μου γνώμη, να αδιαφορήσεις πλήρως για τυχόν σχόλια. Αν είναι δυνατόν να ακούγονται τέτοια λόγια από τη γιαγιά για το μελλοντικό της εγγονάκι. Προτεραιότητα έχεις εσύ και το μωράκι σου! Πολύ θετικό ότι σταμάτησαν τα καφέ. 

Τα πηγές άψογα!!

Καλες γονιμοποιησεις τώρα και με το καλό η ΕΤ σου!Ολα θα πάνε καλά!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

κοριτσια μου καλησπερα!!! ευχομαι ολες να ειστε καλα!!!! δεν προλαβα να διαβασω τα μηνυματα ολων σας!!!

εγω ειχα μια περιπετεια...νοσηλευτηκα στο νοσοκομειο τη δευτερα και καθισα μεχρι και τεταρτη...πηγα με εμετους στομαχοπονους και κολικους εντερου...πολυ χαλια...δεν καταλαβαμε τελικα αν ηταν απο την εγκυμοσυνη αλλα οι πονοι που εζησα δε νομιζω να ηταν απο εγκυμοσυνη μαλλον ηταν να γινει


την τριτη ειχα αυχενικη την οποια εχασα!!!!με επιασε ενας καημος αλλα ευτυχως βρηκαμε ραντεβου σημερα!!! και ειδαμε ενα υγιεστατο μωρακι!!!!!!
ολα καλα και περιμενουμε την αιματολογικη να το επιβεβαιωσει φουλ αλλα ο γιατρος ειπε οτι ολα ειναι πολυ καλα μεχρι στιγμης!!
παω να διαβασω τα μηνυματα σας γιατι τοσες μερες θα εχετ πολλα σημαντικα πραγματα!!!
 

Περαστικα κοριτσι μου!!!! Τελεια δεν ειναι στην αυχενική;;; Το βλεπεις περισσότερη ωρα το μικρουλακι σου και το χαιρεσαι!!!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η angel35 είπε:

μπραβο ρε παρασκευαιδουδακι!!!!!

Λεγε μπράβο σήμερα έκανα πάλι χαχαχχα 790 :-) 😀 ήρθα στο νοσοκομείο γτ είχα κάτι ενοχλήσεις ευτυχψς δεν έχω κάτι αλλά πολύ ξεκούραση  ... τουλάχιστον μαθαίνω την χοριακη  κάθε μέρα..  χαχαχαχ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Δεν μάθαμε από τι ήταν γιατί μου πέρασε....οπότε υποθέσαμε ότι ήταν κολικοί .... Δεν μου είπαν δηλαδή οι γιατροί ότι ήταν κάτι...αλλά ηρέμησα όταν είδα το μωρό ότι ήταν καλα...σήμερα ήταν πανέμορφα!!!!

Λογικά κολικοί ήταν, και η Χριστίνα Μπόμπα το είχε πάθει. 

Χοριακη έχω τη τρίτη!! Τη τρίτη είναι η 10η ημέρα από την εμβρυομεταφορα! Είναι πολλές οι μέρες ακόμα ! 🙄🤞λέτε να πάω τη Δευτέρα μήπως ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

κοριτσια μου καλησπερα!!! ευχομαι ολες να ειστε καλα!!!! δεν προλαβα να διαβασω τα μηνυματα ολων σας!!!

εγω ειχα μια περιπετεια...νοσηλευτηκα στο νοσοκομειο τη δευτερα και καθισα μεχρι και τεταρτη...πηγα με εμετους στομαχοπονους και κολικους εντερου...πολυ χαλια...δεν καταλαβαμε τελικα αν ηταν απο την εγκυμοσυνη αλλα οι πονοι που εζησα δε νομιζω να ηταν απο εγκυμοσυνη μαλλον ηταν να γινει


την τριτη ειχα αυχενικη την οποια εχασα!!!!με επιασε ενας καημος αλλα ευτυχως βρηκαμε ραντεβου σημερα!!! και ειδαμε ενα υγιεστατο μωρακι!!!!!!
ολα καλα και περιμενουμε την αιματολογικη να το επιβεβαιωσει φουλ αλλα ο γιατρος ειπε οτι ολα ειναι πολυ καλα μεχρι στιγμης!!
παω να διαβασω τα μηνυματα σας γιατι τοσες μερες θα εχετ πολλα σημαντικα πραγματα!!!
 

Κοριτσάκι μου χαίρομαι πολύ που ολα είναι καλά και το παιδάκι σου που είναι καλά..  από εδώ και πέρα μόνο χαρές και να ευχαριστηθείς την εγκυμοσύνη σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Λογικά κολικοί ήταν, και η Χριστίνα Μπόμπα το είχε πάθει. 

Χοριακη έχω τη τρίτη!! Τη τρίτη είναι η 10η ημέρα από την εμβρυομεταφορα! Είναι πολλές οι μέρες ακόμα ! 🙄🤞λέτε να πάω τη Δευτέρα μήπως ? 

Ότι κάνω κάνεις χαχαχαχ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ότι κάνω κάνεις χαχαχαχ 

Χαχαχαχ δεν το κάνω επίτηδες !! Εσύ κορίτσι μου τι έπαθες τι ενοχλήσεις είχες ?? Είσαι οκ τώρα φύγανε ? Η χοριακη σου είναι σούπερ !!! Να το χαρείς τώρα !! 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Ο δρόμος αυτός είναι μοναχικός και μόνο εσυ ο άντρας σου και όλες εμείς που παλεύουμε μπορούμε να σε νιώσουμε..

Αν έχεις τον άντρα σου σύμμαχο κατσε ξεκουράσου και μην πεις τίποτα.Να παρευρεθεί ο αντρας σου στην χαρά της αδερφης του και Πείτε ότι έχεις  μια γαστρεντεριτιδα ή δέκατα που είναι κ επίκαιρα λόγω COVID και ξεκουράσου.Είναι πολύ προσωπικό θέμα για να το μοιραστείς αν δεν το θέλεις ή αν δεν θα βρεις κατανόηση.

Το σποράκι σου παλεύει και πρέπει να παλέψεις και εσυ για αυτό. Είναι προτεραιότητα αυτή τη στιγμή ναι η ζωή δεν σταματάει αλλά αν έχει μια ευκαιρία γιατί να είσαι με το άγχος κ το στρες σε ένα περιβάλλον ειδικά που δεν έχει κατανόηση;

Ολα αυτά είναι προσωπικές μου σκέψεις, εσύ ξέρεις καλύτερα τι θα κάνει καλό κ πως λειτουργεί η ομάδα που έχετε χτίσει με τον άντρα σου ,αλλά ίσως σε ξεμπλοκάρουν κ σε κάνουν να δεις το αυριανό με άλλο μάτι..

Ότι κ να γίνει εσυ θα κανείς ότι σε κάνει να αισθάνεσαι καλύτερα και όλα θα πάνε κατ ευχήν!❤️

@BlackCat ευτυχώς με τον άντρα μου έχουμε τέλεια σχέση και βλέπει ποσό στεναχωριέμαι και μου έχει πει ότι μπορεί να ζήσει και χωρίς παιδί και ότι τσάμπα περνάω τόσα .Εγώ όμως θέλω να κάνω ότι περνάει από το Χέρι μου αν δεν τα καταφερω με τα δικά μου ωάρια θα πάω και με δανεικά   δεν με πειράζει πάλι δικό μου θα είναι. 

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Λογικά κολικοί ήταν, και η Χριστίνα Μπόμπα το είχε πάθει. 

Χοριακη έχω τη τρίτη!! Τη τρίτη είναι η 10η ημέρα από την εμβρυομεταφορα! Είναι πολλές οι μέρες ακόμα ! 🙄🤞λέτε να πάω τη Δευτέρα μήπως ? 

Έμενα Δευτέρα μου έβαλαν να είναι τεράστια η χοριακη σου !!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Κορίτσια μου, τελευταία και καταϊδρωμένη ξεκινάω κι εγώ.
Σήμερα 2η μέρα του κύκλου έχω fsh 8, οιστραδιολη 55 και προγεστερονη 0.5. Θα κάνω 300 μονάδες menopur και την Τετάρτη πάω για υπέρηχο. 
@Katerinaki83 συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! Εύχομαι μόνο χαρές από δω και πέρα. 
@blueoceanδεν υπάρχουν λόγια παρηγοριάς για αυτό που έγινε. Όμως αφού έχεις ήδη ένα παιδάκι έχεις αυξημένες πιθανότητες σε σχέση με όλες εμάς που προσπαθούμε για το πρώτο μας, οποτε πάρε το χρόνο σου και συζήτησε με το γιατρο σου τις εναλλακτικές σου και αν θα μπορούσε να γίνει κάτι διαφορετικο/καλύτερο την επόμενη φορά. Μόνο αγάπη από εμάς. Να φροντίσετε την οικογένεια σας τώρα και θα βρεις τη δύναμη να παρεις τις καλύτερες αποφάσεις. 
@BlackCat μαυρογατακι ήρθε η ώρα σου! Τα καλύτερα για αύριο. Να δεις που μέσα στα ωαριακια σου θα είναι και το/τα παιδιά σου.. 

νομιζω υπάρχει άλλη μια κοπέλα που πάει για ωοληψια αύριο αλλά δε θυμάμαι βρε κορίτσια, ήταν τόσες οι σελίδες με τα ευχάριστα νέα από τις θετικές χοριακες που έχω χάσει πολλά μηνύματα στο ενδιάμεσο. 
 

τωρα η θυμήθηκα @kk88 καλή επιτυχία κι εσυ για αύριο! Να είναι ποιοτικά και να γονιμοποιηθούν όλα τα ωαριακια σου.. συντομα να ακούσουμε ευχάριστα κι από σένα!

Σε ευχαριστώ πολύ καλή μου!!!! Τελικά πάω Δευτέρα εγώ!!!! Καλή αρχή σου εύχομαι!!!! Καλή αυγουλοπαραγωγη!!!!!✌️✌️✌️✌️✌️✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eva29 είπε:

Χαχαχαχ δεν το κάνω επίτηδες !! Εσύ κορίτσι μου τι έπαθες τι ενοχλήσεις είχες ?? Είσαι οκ τώρα φύγανε ? Η χοριακη σου είναι σούπερ !!! Να το χαρείς τώρα !! 🥰🥰🥰

Κάτι πονους στις ωοθηκες και ήρθα να το παρακολουθούμε.  Αυριοσ ευελπιστώ να μη χρειαστεί να καθίσω άλλον . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ καλή μου!!!! Τελικά πάω Δευτέρα εγώ!!!! Καλή αρχή σου εύχομαι!!!! Καλή αυγουλοπαραγωγη!!!!!✌️✌️✌️✌️✌️✌️

Βάστα ΓΕΡΑΑΑΑ ... 🥰🥰😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Βάστα ΓΕΡΑΑΑΑ ... 🥰🥰😘😘😘

Βασταω μπορώ να κάνω και αλλιώς... άλλωστε δεν έμεινε τίποτα.........μετά με βλέπω μαζί με την @angel35...μάλλον θα πέσουν μαζί οι ετ μας αφού και εγώ πάω σε επόμενο κύκλο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Τελικά κοριτσάκι μου :-) αχ αυτοί οι υπρηχοι :-)

Άστα να πάνε με τους υπερηχους.. κάνουμε υπομονή.. εγώ είπα του γιατρού πόσο κάνει αυτό το μηχάνημα που έχει να το αγοράσω για το σπίτι να κάνω τη δουλειά μου ρε παιδί μου και πάλι τρελή με είπε 🤣🤣 εσύ ποτε έχεις τώρα επόμενο? Κάτι είδα οτι ξανά πηγες στη κλινική.. όλα καλά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...