Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Να μπω και στο ψητό. 

Σπερμοδιαγραμμα :

Volumen :2.3 ml

Συγκέντρωση:13Mio/ml

Κινητικότητα: 0% γρήγορα

                         30% αργά 

                         25% γύρω απ την περιοχή

                         45% ακίνητα 

παθολογικές μορφές: 97% 

προοδευτικά κινητικό σπερμα 33% 

Ph κτλ γράφει νορμάλ 

Μην σε αγχώνει κορίτσι είναι εξωσωματική και μας έτσι ήταν πάνω κάτω και Κοιτα τώρα με δυο στην κοιλιτσα μου και έχω πετάει και 4 μήνες παρα μια εβδομάδα!!!!αισιοδοξια εγώ έλεγα τώρα είναι στο χέρι μου δεν θα γίνει με την πρώτη θα γίνει με την δεύτερη με την Τρίτη αλλά θα γίνει και τελικά έγινε με την πρώτη!!!!το χειρότερο για μένα ήταν όταν προσπαθούσαμε φυσιολογικά και δεν γινοτανε τίποτα και δεν ξέραμε και το γιατί αυτά σκεφτόμουν και τσουπ έγινε!!!!ολες θα τα καταφέρουμε κορίτσια όλες αυτό να σκεφτόμαστε!!!!!❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μου είπε ελαφριά γενικά όμως δεν πολύ αγαπώ τηγανητά κτλ ακομα και μουσακα να φανταστείς με βραστά το κάνω.  

Τελεια γιατι θελει καποια προσοχη τα κοριτσια που εχουν κανει ειναι πιο ειδικες στο θεμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Αχ, εσύ! Θα γίνεις μια τρυφερή μανούλα άλλο πράμα! 😘💚

Αμ εσύ;;;;;;;;;;; θα τα πηγαίνουμε μαζί στις κούνιες!!!!! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η geo2222 είπε:

Μην σε αγχώνει κορίτσι είναι εξωσωματική και μας έτσι ήταν πάνω κάτω και Κοιτα τώρα με δυο στην κοιλιτσα μου και έχω πετάει και 4 μήνες παρα μια εβδομάδα!!!!αισιοδοξια εγώ έλεγα τώρα είναι στο χέρι μου δεν θα γίνει με την πρώτη θα γίνει με την δεύτερη με την Τρίτη αλλά θα γίνει και τελικά έγινε με την πρώτη!!!!το χειρότερο για μένα ήταν όταν προσπαθούσαμε φυσιολογικά και δεν γινοτανε τίποτα και δεν ξέραμε και το γιατί αυτά σκεφτόμουν και τσουπ έγινε!!!!ολες θα τα καταφέρουμε κορίτσια όλες αυτό να σκεφτόμαστε!!!!!❤️❤️❤️❤️

Να σου πω  την αλήθεια στην σπερματενχυση ήταν πιο χάλια την είχα κάνει ενώ ηξερα ότι δεν αλλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.  

Τωρα εδω νιώθω πιο αισιοδοξία :-) γιατί τον παράγοντα αργά τον νικήσαμε 😉

Πωπω πάρα μια εβδομάδα 4 πως πέρασε ο καιρός... σαν χθες θυμάμαι που μας είχες πει την χοριακη (καλά ήμουν 100% σίγουρη ότι θα είναι θετικό!) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

:-) κορίτσια μόλις έμαθα ποσα ωαρια πήραμε 11 μου είπε όμως τα 10 υπολογίζουμε γιατί το ένα δεν ήταν καλό. 

Αυριο θα μάθω ποσα προχωράνε και ποτε θα κάνουμε την εμβρυομεταφορα.  

Νιωθω τσιμπήματα στην κοιλια. :-) αλλά είμαι οκ. Έριξα ένα ύπνο τελειοο. 

Μπράβο, ξεκινάς με καλές προοπτικές! Περιμένουμε με αγωνία τι θα σου πουν αύριο! Θα πάτε για βλαστοκυστες έτσι δεν είναι; Οποτε για άλλες 6 μέρες θα αναμένουμε νούμερα όλες μαζί! Εύχομαι τα καλυτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucia79 είπε:

Μπράβο, ξεκινάς με καλές προοπτικές! Περιμένουμε με αγωνία τι θα σου πουν αύριο! Θα πάτε για βλαστοκυστες έτσι δεν είναι; Οποτε για άλλες 6 μέρες θα αναμένουμε νούμερα όλες μαζί! Εύχομαι τα καλυτερα!

Ναι θα πάμε για βλαστοκυστες οπότε την Δευτέρα η εμβρυομεταφορα μάλλον. 

Αυριο το πρωί σαν τον φαντάρο στη σκοπιά πάνω απ το τηλ θα είμαι αχχαχαχα 

Εσυ ποτε με το καλό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ναι θα πάμε για βλαστοκυστες οπότε την Δευτέρα η εμβρυομεταφορα μάλλον. 

Αυριο το πρωί σαν τον φαντάρο στη σκοπιά πάνω απ το τηλ θα είμαι αχχαχαχα 

Εσυ ποτε με το καλό?

Αύριο έχουμε ουρολογο και στην επόμενη περίοδο ξεκινάω ενέσεις. Καπου 24 Σεπτεμβρίου. Τώρα το μόνο που με αγχώνει είναι ότι βρέθηκε στον άντρα μου εντεροκοκκος στην καλλιέργεια σπέρματος και μάλλον χρειάζεται αντιβίωση. Δεν ξέρω αν αυτό επηρεάζει την ποιότητα του σπέρματος και θα μας δημιουργήσει πρόβλημα στην ημέρα της ωοληψιας.  Εγώ για μένα δεν ανησυχώ γιατί έχω κάνει θεραπεία με αντιβίωση και ο γιατρός μου το τελευταίο διάστημα μας άφηνε επαφές μόνο με προφύλαξη για να μην ξανά κολλήσω τίποτα, άρα ξέρω ότι δεν έχω κάτι.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Αύριο έχουμε ουρολογο και στην επόμενη περίοδο ξεκινάω ενέσεις. Καπου 24 Σεπτεμβρίου. Τώρα το μόνο που με αγχώνει είναι ότι βρέθηκε στον άντρα μου εντεροκοκκος στην καλλιέργεια σπέρματος και μάλλον χρειάζεται αντιβίωση. Δεν ξέρω αν αυτό επηρεάζει την ποιότητα του σπέρματος και θα μας δημιουργήσει πρόβλημα στην ημέρα της ωοληψιας.  Εγώ για μένα δεν ανησυχώ γιατί έχω κάνει θεραπεία με αντιβίωση και ο γιατρός μου το τελευταίο διάστημα μας άφηνε επαφές μόνο με προφύλαξη για να μην ξανά κολλήσω τίποτα, άρα ξέρω ότι δεν έχω κάτι.  

Καλημέρα , για πόσο διάστημα χρειάζεται να πάρει αντιβίωση; αν είναι πχ μόνο 1 εβδομάδα τοτε άνετα θα γίνει. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vasilique αυριο η εμβρυομεταφορα:-/ 

Από τα 10 τα 4 τελικά αντέδρασαν και είναι πολύ καλά , μου λέει αύριο στις 11:50 εμβρυομεταφορα ρώτησα για πιο λόγο και μου είπε επειδή είναι κάτω από 5 θα κάνουμε την 3 μέρα στην μήτρα είναι πιο φιλικά 😕 λέω μόνο 4 από 10 😞 αλλά η εμβρυολογος ήταν τόσο ευγενική και θετική που μου είπε να μην αγχώνομαι καθόλου και ότι είναι πολύ καλά. 

Τα άλλα 2 θα τα δούμε πως πάνε και θα τα αφήσουμε για 5 ημερών  και μετά κρύο συντήρηση αν φτάσουν 5ημερα 

Δεν ξερω θα έπρεπε να χαίρομαι αλλά στεναχωρηθηκα μόνο 4 😕 και 3 ημερών:-( 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

@Vasilique αυριο η εμβρυομεταφορα:-/ 

Από τα 10 τα 4 τελικά αντέδρασαν και είναι πολύ καλά , μου λέει αύριο στις 11:50 εμβρυομεταφορα ρώτησα για πιο λόγο και μου είπε επειδή είναι κάτω από 5 θα κάνουμε την 3 μέρα στην μήτρα είναι πιο φιλικά 😕 λέω μόνο 4 από 10 😞 αλλά η εμβρυολογος ήταν τόσο ευγενική και θετική που μου είπε να μην αγχώνομαι καθόλου και ότι είναι πολύ καλά. 

Τα άλλα 2 θα τα δούμε πως πάνε και θα τα αφήσουμε για 5 ημερών  και μετά κρύο συντήρηση αν φτάσουν 5ημερα 

Δεν ξερω θα έπρεπε να χαίρομαι αλλά στεναχωρηθηκα μόνο 4 😕 και 3 ημερών:-( 

Δώσε τη θετική σου ενέργεια σε αυτά τα 4 εμβρυακια που έχετε και μην στενοχωριεσαι.. προσπάθησε να είσαι αισιόδοξη αφού σου είπε η εμβρυολογος ότι είναι πολύ καλά... Και μένα μου είχαν πει ότι δεν τα αφήνουν πάντα για βλαστοκυστες για να δώσουν μια ευκαιρία στο φυσικό περιβάλλον της μήτρας αν δεν είναι πολλά τα εμβρυα.. με το καλό η έμβρυομεταφορά αυριο.. να πας χαμογελαστή να πάρεις τα μωράκια σου και εύχομαι να έχεις θετικό αποτέλεσμα.. 🙏 ένα καλό και υγιές εμβρυακι θέλουμε!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια.

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πετύχετε όλες και να φουσκώσετε ώστε να κρατήσετε το 2022 στην αγκαλιά σας μωράκια.

Εγώ είχα μια βιοχημική αποβολή. Θετικές οι δυο πρώτες β χοριακές. Αλλά στον υπέρηχο βδομάδες μετά δεν είχα σάκους. Και η τρίτη χοριακή 0.

Να σας ρωτήσω σε ποια κέντρα εξωσωματικής πηγαίνετε? Ξεκίνησαν παλι οι αμφιβολίες μου για όλα ☹️☹️☹️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

@Vasilique αυριο η εμβρυομεταφορα:-/ 

Από τα 10 τα 4 τελικά αντέδρασαν και είναι πολύ καλά , μου λέει αύριο στις 11:50 εμβρυομεταφορα ρώτησα για πιο λόγο και μου είπε επειδή είναι κάτω από 5 θα κάνουμε την 3 μέρα στην μήτρα είναι πιο φιλικά 😕 λέω μόνο 4 από 10 😞 αλλά η εμβρυολογος ήταν τόσο ευγενική και θετική που μου είπε να μην αγχώνομαι καθόλου και ότι είναι πολύ καλά. 

Τα άλλα 2 θα τα δούμε πως πάνε και θα τα αφήσουμε για 5 ημερών  και μετά κρύο συντήρηση αν φτάσουν 5ημερα 

Δεν ξερω θα έπρεπε να χαίρομαι αλλά στεναχωρηθηκα μόνο 4 😕 και 3 ημερών:-( 

Να μη στενοχωριεσαι καθολου κοριτσι μου!!! Να σκεφτεσαι οτι ενα θελουμε για να επιτευχθεί εγκυμοσύνη!!! Με το καλο αυριο η εμβρυομεταφορα σου!!! Να πας θετική γιατι ολα πανε καλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sandyb είπε:

Δώσε τη θετική σου ενέργεια σε αυτά τα 4 εμβρυακια που έχετε και μην στενοχωριεσαι.. προσπάθησε να είσαι αισιόδοξη αφού σου είπε η εμβρυολογος ότι είναι πολύ καλά... Και μένα μου είχαν πει ότι δεν τα αφήνουν πάντα για βλαστοκυστες για να δώσουν μια ευκαιρία στο φυσικό περιβάλλον της μήτρας αν δεν είναι πολλά τα εμβρυα.. με το καλό η έμβρυομεταφορά αυριο.. να πας χαμογελαστή να πάρεις τα μωράκια σου και εύχομαι να έχεις θετικό αποτέλεσμα.. 🙏 ένα καλό και υγιές εμβρυακι θέλουμε!! ❤️

Καλημερα, να μην στεναχωριεσαι και να μην απελπιζεσαι. Εχουν επιτευχθει εγκυμοσυνες με μοριδια 3 ημερων. Σου ευχομαι απο καρδιας αυριο μια τελεια εμφυτευση που να κρατησει 9 μηνες. Πηγενε δυνατα και με το καλυτερο χαμογελο σου αυριο να υποδεχτεις το μωρακι σου🍀❤️🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η vi_el είπε:

Γεια σας κορίτσια.

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πετύχετε όλες και να φουσκώσετε ώστε να κρατήσετε το 2022 στην αγκαλιά σας μωράκια.

Εγώ είχα μια βιοχημική αποβολή. Θετικές οι δυο πρώτες β χοριακές. Αλλά στον υπέρηχο βδομάδες μετά δεν είχα σάκους. Και η τρίτη χοριακή 0.

Να σας ρωτήσω σε ποια κέντρα εξωσωματικής πηγαίνετε? Ξεκίνησαν παλι οι αμφιβολίες μου για όλα ☹️☹️☹️

κορίτσι μου λυπάμαι πολύ!!!! αλλά θα τα καταφέρεις να εισαι σίγουρη! να μην το βάζεις κάτω!!!!! εγώ ξεκινάω από βδομάδα στο Ρέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

@Vasilique αυριο η εμβρυομεταφορα:-/ 

Από τα 10 τα 4 τελικά αντέδρασαν και είναι πολύ καλά , μου λέει αύριο στις 11:50 εμβρυομεταφορα ρώτησα για πιο λόγο και μου είπε επειδή είναι κάτω από 5 θα κάνουμε την 3 μέρα στην μήτρα είναι πιο φιλικά 😕 λέω μόνο 4 από 10 😞 αλλά η εμβρυολογος ήταν τόσο ευγενική και θετική που μου είπε να μην αγχώνομαι καθόλου και ότι είναι πολύ καλά. 

Τα άλλα 2 θα τα δούμε πως πάνε και θα τα αφήσουμε για 5 ημερών  και μετά κρύο συντήρηση αν φτάσουν 5ημερα 

Δεν ξερω θα έπρεπε να χαίρομαι αλλά στεναχωρηθηκα μόνο 4 😕 και 3 ημερών:-( 

να εμπιστευεσαι τον γιατρό σου και να ξέρεις πως η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική!!!!! όλα θα πανε καλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Αύριο έχουμε ουρολογο και στην επόμενη περίοδο ξεκινάω ενέσεις. Καπου 24 Σεπτεμβρίου. Τώρα το μόνο που με αγχώνει είναι ότι βρέθηκε στον άντρα μου εντεροκοκκος στην καλλιέργεια σπέρματος και μάλλον χρειάζεται αντιβίωση. Δεν ξέρω αν αυτό επηρεάζει την ποιότητα του σπέρματος και θα μας δημιουργήσει πρόβλημα στην ημέρα της ωοληψιας.  Εγώ για μένα δεν ανησυχώ γιατί έχω κάνει θεραπεία με αντιβίωση και ο γιατρός μου το τελευταίο διάστημα μας άφηνε επαφές μόνο με προφύλαξη για να μην ξανά κολλήσω τίποτα, άρα ξέρω ότι δεν έχω κάτι.  

Καλησπέρα!! Να μην ανησυχείς, εμας βρέθηκε ουρεοπλασμα στην καλλιέργεια του σπέρματος λίγες εβδομάδες πριν ξεκινήσουμε διέγερση. Πήραμε και οι δύο αντιβίωση και δεν είχαμε επαφές ώστε στην ωοληψια να είμαστε σούπερ. Όλα πάνε καλά ως τώρα ! Σου εύχομαι τα καλύτερα! ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

κορίτσι μου λυπάμαι πολύ!!!! αλλά θα τα καταφέρεις να εισαι σίγουρη! να μην το βάζεις κάτω!!!!! εγώ ξεκινάω από βδομάδα στο Ρέα!

Πως πέρασε ο καιρός ! Με το καλό κορίτσι μου! Καλή αρχή και όλα να πάνε υπέροχα που θα πάνε !! ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, 

Ήθελα να ενημερώσω ότι μόλις είδα ότι άνοιξαν τα ραντεβού στο τμ. αποβολών του Έλενα για τον Οκτώβριο για όποια ενδιαφέρεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Πως πέρασε ο καιρός ! Με το καλό κορίτσι μου! Καλή αρχή και όλα να πάνε υπέροχα που θα πάνε !! ♥️

αστο χαχαχαχαχα ουτε που το εχω καταλαβει!!!!!! εγιναν ολα πολυ γρηγορα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vi_el είπε:

Γεια σας κορίτσια.

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πετύχετε όλες και να φουσκώσετε ώστε να κρατήσετε το 2022 στην αγκαλιά σας μωράκια.

Εγώ είχα μια βιοχημική αποβολή. Θετικές οι δυο πρώτες β χοριακές. Αλλά στον υπέρηχο βδομάδες μετά δεν είχα σάκους. Και η τρίτη χοριακή 0.

Να σας ρωτήσω σε ποια κέντρα εξωσωματικής πηγαίνετε? Ξεκίνησαν παλι οι αμφιβολίες μου για όλα ☹️☹️☹️

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου! Εύχομαι σύντομα να γίνει το πολυπόθητο, η επόμενη προσπάθεια να είναι η τυχερή σας ! εγώ είμαι στο μητέρα και είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένη ! Αν θες να σου πω τον γιατρό μου στείλε μου μήνυμα... ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

@Vasilique αυριο η εμβρυομεταφορα:-/ 

Από τα 10 τα 4 τελικά αντέδρασαν και είναι πολύ καλά , μου λέει αύριο στις 11:50 εμβρυομεταφορα ρώτησα για πιο λόγο και μου είπε επειδή είναι κάτω από 5 θα κάνουμε την 3 μέρα στην μήτρα είναι πιο φιλικά 😕 λέω μόνο 4 από 10 😞 αλλά η εμβρυολογος ήταν τόσο ευγενική και θετική που μου είπε να μην αγχώνομαι καθόλου και ότι είναι πολύ καλά. 

Τα άλλα 2 θα τα δούμε πως πάνε και θα τα αφήσουμε για 5 ημερών  και μετά κρύο συντήρηση αν φτάσουν 5ημερα 

Δεν ξερω θα έπρεπε να χαίρομαι αλλά στεναχωρηθηκα μόνο 4 😕 και 3 ημερών:-( 

Κορίτσι μου να μη στεναχωριέσαι καλέ! Γιατί να στεναχωρηθεις όλα καλά πάνε και θα πάνε ! Δώσε την ευκαιρία στα μωράκια σας και πήγαινε αύριο με χαμόγελο και θετική ψυχολογία! Εμείς εδώ θα σου στείλουμε όλη μας τη θετική ενέργεια! Όλα καλά θα πάνε ! Μην αγχώνεσαι! ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

@Vasilique αυριο η εμβρυομεταφορα:-/ 

Από τα 10 τα 4 τελικά αντέδρασαν και είναι πολύ καλά , μου λέει αύριο στις 11:50 εμβρυομεταφορα ρώτησα για πιο λόγο και μου είπε επειδή είναι κάτω από 5 θα κάνουμε την 3 μέρα στην μήτρα είναι πιο φιλικά 😕 λέω μόνο 4 από 10 😞 αλλά η εμβρυολογος ήταν τόσο ευγενική και θετική που μου είπε να μην αγχώνομαι καθόλου και ότι είναι πολύ καλά. 

Τα άλλα 2 θα τα δούμε πως πάνε και θα τα αφήσουμε για 5 ημερών  και μετά κρύο συντήρηση αν φτάσουν 5ημερα 

Δεν ξερω θα έπρεπε να χαίρομαι αλλά στεναχωρηθηκα μόνο 4 😕 και 3 ημερών:-( 

Ααααα δεν θέλω τέτοια μόνο χαμόγελο.....τα πήγες τέλεια καλέ......μην αγχώνεσαι για τα 3 ημερών καθόλου πολλοί γιατροί το κάνουν... άλλωστε καλύτερος επωαστης από την μήτρα σου δεν υπάρχει....θα αφήσετε και τα άλλα και θα τα βάλετε μετά ψυγείο....η ψυχολογία είναι το παν, οπότε άλλαξε διάθεση please......

Στα δικά μου νέα κορίτσια μου...επέστρεψα σπίτι μετά από υστεροσκοπηση.....όλα είναι πεντακάθαρα... καμία έστω υποψία φλεγμονής.....κάναμε και σκτατσινγκ και 19 Σεπτεμβρίου ξεκινάω νέα διέγερση.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

αστο χαχαχαχαχα ουτε που το εχω καταλαβει!!!!!! εγιναν ολα πολυ γρηγορα!!!!!!

Πωπ  όντως..  ξεκινάς ... με το καλοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

@Vasilique αυριο η εμβρυομεταφορα:-/ 

Από τα 10 τα 4 τελικά αντέδρασαν και είναι πολύ καλά , μου λέει αύριο στις 11:50 εμβρυομεταφορα ρώτησα για πιο λόγο και μου είπε επειδή είναι κάτω από 5 θα κάνουμε την 3 μέρα στην μήτρα είναι πιο φιλικά 😕 λέω μόνο 4 από 10 😞 αλλά η εμβρυολογος ήταν τόσο ευγενική και θετική που μου είπε να μην αγχώνομαι καθόλου και ότι είναι πολύ καλά. 

Τα άλλα 2 θα τα δούμε πως πάνε και θα τα αφήσουμε για 5 ημερών  και μετά κρύο συντήρηση αν φτάσουν 5ημερα 

Δεν ξερω θα έπρεπε να χαίρομαι αλλά στεναχωρηθηκα μόνο 4 😕 και 3 ημερών:-( 

Μία χαρά είναι.. Θα συναντήσεις τα μωράκια σου νωρίτερα, δε σημαίνει ότι επειδή δε τα αφήνουν να πάνε 5 ημερών πριν στα βάλουν ότι δεν έχουν κ δυνατότητα να πάνε, απλώς δε θέλουν να πάρουν το ρίσκο.. Είμαι σίγουρη πως θα προχωρήσουν κ τα υπόλοιπα σε βλαστοκυστες κ θα έχεις κ για κρυοσυντηρηση!! Αν θέλεις να κάνεις κ 3ο παιδί ή 4ο βρε παιδί μου κάποια στιγμή!!! Με το καλό να τα υποδεχτείς, κάνε ότι δουλειές σου έχουν απομείνει γιατί από αύριο ξαπλααααα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα μου λέει έλα αύριο α..λέω για υπερηχο; όχι εμβρυομεταφορα παθαίνω σοκ λέω οκ γτ τόσο νωρίς λίγα δεν γονιμοποίηθηκαν με 10 που είχα; και μου λέει το παν είναι να γονιμοποίηθουν έχει 4 πολύ καλά και στην φιλόξενη μήτρα σου (δόξα το θεό είναι πολύ καλή) θα είναι ακομα καλύτερα.

Ήθελα 5 ημερών για περισσότερες πιθανότητες αλλα απ το να τα χάσω καλύτερα να τα έχω εγώ να τα φροντίσω  :-)

Η μαμακα τους θα τα φροντίσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...