Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 15 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα....

Τα μηνύματα σας ήταν πολλά, σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες για την στήριξη και την  αισιοδοξία.

Σήμερα είμαι πολύ πλούσια έχω τον θησαυρό μου στην κοιλίτσα μου, περίμενα 5 χρόνια αυτή την στιγμή. Το πρωί κάναμε εμβριομεταφορα πήγαν όλα καλά, υπέροχη στιγμή, ολα τα έμβρυα μας τα κατάφεραν και έγιναν άριστες βλαστοκυστες..... Τώρα αναμονή μέχρι τέλος του μήνα....

Όλες οι επιθυμίες σας ευχές μου, να έχουμε πολλά μωρά στην ομάδα καλή επιτυχία σε όλες...

Συγχαρητήρια κορίτσι μου όλα θα πάνε υπέροχα!! Θα περιμένουμε μαζί σου στο τέλος του μήνα να δούμε μια τεράστια χοριακη!! Να είσαι ήρεμη και χαλαρή και θα πάνε όλα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα....

Τα μηνύματα σας ήταν πολλά, σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες για την στήριξη και την  αισιοδοξία.

Σήμερα είμαι πολύ πλούσια έχω τον θησαυρό μου στην κοιλίτσα μου, περίμενα 5 χρόνια αυτή την στιγμή. Το πρωί κάναμε εμβριομεταφορα πήγαν όλα καλά, υπέροχη στιγμή, ολα τα έμβρυα μας τα κατάφεραν και έγιναν άριστες βλαστοκυστες..... Τώρα αναμονή μέχρι τέλος του μήνα....

Όλες οι επιθυμίες σας ευχές μου, να έχουμε πολλά μωρά στην ομάδα καλή επιτυχία σε όλες...

Μπραβο κοριτσι μου!!! Πολυ χαιρομαι που πήγαν ολα καλα και εισαι πιο αισιόδοξη!!! 
Να συνεχίσεις ετσι θετικα τωρα για να βοηθήσεις και το/τα εμβρυακια σου να φωλιάσουν!!! Με το καλο να συνεχίσεις!!! Ποτε θα πας για χοριακη;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα....

Τα μηνύματα σας ήταν πολλά, σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες για την στήριξη και την  αισιοδοξία.

Σήμερα είμαι πολύ πλούσια έχω τον θησαυρό μου στην κοιλίτσα μου, περίμενα 5 χρόνια αυτή την στιγμή. Το πρωί κάναμε εμβριομεταφορα πήγαν όλα καλά, υπέροχη στιγμή, ολα τα έμβρυα μας τα κατάφεραν και έγιναν άριστες βλαστοκυστες..... Τώρα αναμονή μέχρι τέλος του μήνα....

Όλες οι επιθυμίες σας ευχές μου, να έχουμε πολλά μωρά στην ομάδα καλή επιτυχία σε όλες...

Εύχομαι να ευχαριστηθείς το ταξίδι που μόλις ξεκίνησε μέσα σου. Να συναντήσεις "ήρεμα νερά" και "υπέροχες εικόνες" ως ότου ανταμώσεις το όνειρο στην αγκαλιά σου. Όλα θα πάνε υπέροχα.

😍🙏👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα....

Τα μηνύματα σας ήταν πολλά, σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες για την στήριξη και την  αισιοδοξία.

Σήμερα είμαι πολύ πλούσια έχω τον θησαυρό μου στην κοιλίτσα μου, περίμενα 5 χρόνια αυτή την στιγμή. Το πρωί κάναμε εμβριομεταφορα πήγαν όλα καλά, υπέροχη στιγμή, ολα τα έμβρυα μας τα κατάφεραν και έγιναν άριστες βλαστοκυστες..... Τώρα αναμονή μέχρι τέλος του μήνα....

Όλες οι επιθυμίες σας ευχές μου, να έχουμε πολλά μωρά στην ομάδα καλή επιτυχία σε όλες...

Μπράβο κορίτσι μου,να περάσουν γρήγορα οι μέρες να δεις τη θετική χοριακη σου να γεμίσει ευτυχία η ψυχή σου!!! 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια...εχω μερες να γραψω κ σας παρακολουθω οσο μπορω...με το καλο σε ολα τα κοριτσια...σημερα βγηκε η αποφαση κ εγκριθηκε δυστυχως ομως πηγα για υπερηχο χθες λογω καποιων συμπτωματων κ εχω 2 μικρους πολυποδες οποτε θα αργησει για μενα η διαδικασια κ ειναξ ευκαιρια να δουμε κ στον συζυγο πιο πολλες εξετασεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!!!

Έχω καιρό να σας γράψω και είπα να σας πω τα νεακια μου!χθες έβαλα τις 2 κατεψυγμένες βλαστοκυστες μου αλλα δεν είμαι και πολύ αισιόδοξη...το ενδομήτριο δεν ηταν ιδιαιτερα παχυ αλλα και στον προηγούμενο κύκλο με σικλακουρ δεν είχε μεγαλώσει περισσοτερο.και οι βλαστοκυστες μου είναι μια καλή και μια μέτρια δυστυχώς δεν ειναι άριστες..έχω χοριακη 26 του μηνός και προς το παρόν ξεκουράζομαι..Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία!!!!

Πολλά γλυκά φιλάκια σε όλες σας!!@🥰😍🤩😀😃😄😁

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dimi1981 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!!

Έχω καιρό να σας γράψω και είπα να σας πω τα νεακια μου!χθες έβαλα τις 2 κατεψυγμένες βλαστοκυστες μου αλλα δεν είμαι και πολύ αισιόδοξη...το ενδομήτριο δεν ηταν ιδιαιτερα παχυ αλλα και στον προηγούμενο κύκλο με σικλακουρ δεν είχε μεγαλώσει περισσοτερο.και οι βλαστοκυστες μου είναι μια καλή και μια μέτρια δυστυχώς δεν ειναι άριστες..έχω χοριακη 26 του μηνός και προς το παρόν ξεκουράζομαι..Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία!!!!

Πολλά γλυκά φιλάκια σε όλες σας!!@🥰😍🤩😀😃😄😁

 

Σου ευχομαι να εχεις μια θετικη χοριακη!!!Με το καλοοο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!!

Έχω καιρό να σας γράψω και είπα να σας πω τα νεακια μου!χθες έβαλα τις 2 κατεψυγμένες βλαστοκυστες μου αλλα δεν είμαι και πολύ αισιόδοξη...το ενδομήτριο δεν ηταν ιδιαιτερα παχυ αλλα και στον προηγούμενο κύκλο με σικλακουρ δεν είχε μεγαλώσει περισσοτερο.και οι βλαστοκυστες μου είναι μια καλή και μια μέτρια δυστυχώς δεν ειναι άριστες..έχω χοριακη 26 του μηνός και προς το παρόν ξεκουράζομαι..Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία!!!!

Πολλά γλυκά φιλάκια σε όλες σας!!@🥰😍🤩😀😃😄😁

 

Καλησπερα κοριτσι μου!!!! 
Η ελπίδα οντως πεθαίνει τελευταία! Αλλα κορίτσια εδω με μέτριες βλαστοκυστες έχουν πετύχει εγκυμοσύνη οποτε μην προδικάζεις τιποτα!!!! 
Αααααααντε να ακούσουμε τα θετικά σου νεα!!! Με το καλο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!!

Έχω καιρό να σας γράψω και είπα να σας πω τα νεακια μου!χθες έβαλα τις 2 κατεψυγμένες βλαστοκυστες μου αλλα δεν είμαι και πολύ αισιόδοξη...το ενδομήτριο δεν ηταν ιδιαιτερα παχυ αλλα και στον προηγούμενο κύκλο με σικλακουρ δεν είχε μεγαλώσει περισσοτερο.και οι βλαστοκυστες μου είναι μια καλή και μια μέτρια δυστυχώς δεν ειναι άριστες..έχω χοριακη 26 του μηνός και προς το παρόν ξεκουράζομαι..Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία!!!!

Πολλά γλυκά φιλάκια σε όλες σας!!@🥰😍🤩😀😃😄😁

 

Κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε μην σκέφτεσαι απαισιόδοξα !! Μέτριες βλαστοκυστες έχω δώσει ζουμπουρλουδικα μωρά 😉 !! Πόσο ήταν το ενδομήτριο γλυκιά μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε μην σκέφτεσαι απαισιόδοξα !! Μέτριες βλαστοκυστες έχω δώσει ζουμπουρλουδικα μωρά 😉 !! Πόσο ήταν το ενδομήτριο γλυκιά μου;

Μακάρι το πιστεύω ότι είναι θέμα τύχης απλα εχω βεβαρυμένο παρελθόν και έχω λίγο απογοητευθεί γενικότερα..το ενδομητριο ηταν 7,7 κυρίως.σε σημεία έφτανε και το 9 αλλα το βασικό ηταν περίπου εκεί.στο 7,7

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!!

Έχω καιρό να σας γράψω και είπα να σας πω τα νεακια μου!χθες έβαλα τις 2 κατεψυγμένες βλαστοκυστες μου αλλα δεν είμαι και πολύ αισιόδοξη...το ενδομήτριο δεν ηταν ιδιαιτερα παχυ αλλα και στον προηγούμενο κύκλο με σικλακουρ δεν είχε μεγαλώσει περισσοτερο.και οι βλαστοκυστες μου είναι μια καλή και μια μέτρια δυστυχώς δεν ειναι άριστες..έχω χοριακη 26 του μηνός και προς το παρόν ξεκουράζομαι..Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία!!!!

Πολλά γλυκά φιλάκια σε όλες σας!!@🥰😍🤩😀😃😄😁

 

Να μην το σκεφτεσαι!άλλωστε το καλή,μέτρια κτλ ειναι μορφολογικά. όχι ποιοτικά (αν δεν κάνω λάθος). Πολλά κορίτσια εδώ άλλωστε έχουμε δει  μετρια έμβρυα να τα κάνουν μωράκια σε 9 μήνες! σου έυχομαι να είναι τα τυχερά σου!!! καλή επιτυχία από καρδιάς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η elena0212 είπε:

Να μην το σκεφτεσαι!άλλωστε το καλή,μέτρια κτλ ειναι μορφολογικά. όχι ποιοτικά (αν δεν κάνω λάθος). Πολλά κορίτσια εδώ άλλωστε έχουμε δει  μετρια έμβρυα να τα κάνουν μωράκια σε 9 μήνες! σου έυχομαι να είναι τα τυχερά σου!!! καλή επιτυχία από καρδιάς!

Αχ βρε κορίτσια μου!!πάντα με τον καλό λόγο..ευχαριστώ πολυ για τις ευχές!!το ξέρω ότι είναι από καρδιάς γιατι ολες μας παλεύουμε και καταλαβαίνουμε η μια την άλλη..το μόνο θετικό αντε για να βρω και κάτι ειναι οτι τα έχω ελέγξει με προεμφυτευτικο και ειναι φυσιολογικα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/5/2021 at 5:53 ΜΜ, ο/η blueheart είπε:

Καλησπέρα και από εμένα. Σας διαβάζω εδώ και αρκετές μέρες κι είπα να μοιραστώ κι εγώ την εμπειρία μου.

Έκανα πρώτη εξωσωματική τον περασμένο μήνα (με gonal). Πήραμε στην ωοληψία 13 ωάρια, γονιμοποιήθηκαν τα 8 και προχώρησαν σε βλαστοκύστες τα 4. Βάλαμε στην πρώτη ΕΤ 2 βλαστοκύστες 4ΑΒ και 4ΒΒ αλλά δυστυχώς η χοριακή έδειξε 0. Θα προχωρήσω σε νέα ΕΤ με τις άλλες 2 βλαστοκύστες 4ΒΒ και 2ΒΒ την Παρασκευή 21/5. Προβληματίζομαι αρκετά λόγω της ποιότητας των βλαστοκύστεων που έχουμε αλλά εύχομαι να έχουμε θετικό αποτέλεσμα αυτή τη φορά 🙂

εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες! 

 

 

 

Πολύ λυπάμαι κοπέλα μου αλλά σου εύχομαι αυτή την φορά να είσαι τυχερή και γρήγορα να γίνεις μανούλα!!

Σας είπε ο γιατρός σας τι πήγε στραβά την πρώτη φορά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Μακάρι το πιστεύω ότι είναι θέμα τύχης απλα εχω βεβαρυμένο παρελθόν και έχω λίγο απογοητευθεί γενικότερα..το ενδομητριο ηταν 7,7 κυρίως.σε σημεία έφτανε και το 9 αλλα το βασικό ηταν περίπου εκεί.στο 7,7

Εάν έφτανε και το 9 είσαι καλά!! Και εγώ πιστεύω ότι είναι τύχη και θα είναι με το μέρος σου 😉 καλή επιτυχία :-) , να μπαίνεις να μας λες τα νέα σου !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Εάν έφτανε και το 9 είσαι καλά!! Και εγώ πιστεύω ότι είναι τύχη και θα είναι με το μέρος σου 😉 καλή επιτυχία :-) , να μπαίνεις να μας λες τα νέα σου !!

Μακάρι τι να πω!!εννοείται ότι θα σας πω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/5/2021 at 5:28 ΜΜ, ο/η Διόνη είπε:

@Bonbon σου εύχομαι καλή επιτυχία!! Αντε να γεμίσει η κοιλίτσα!! 🙏🙏🙏😍😍 Εγώ δεν έχω ιδέα ακόμα από αυτά! Αλλα στέλνω τη θετική μου ενέργεια! Να μην αγχώνεσαι καθόλου! Χαλάρωσε και όλα θα πάνε τέλεια!! 

Σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου για τα καλα σου λογια!! Καλη επιτυχια κ στη δικη σου προσπαθεια ευχομαι κ να μην ταλαιπωρηθεις καθολου!!😊 για ο,τι χρειαστεις τα κοριτσια εδω θα δεις οτι ειμαστε μια πολυ καλη ομαδα που στηριζουμε η μια την αλλη! Εμενα τουλαχιστον με εχουν βοηθησει κ στηριξει αρκετες φορες κ το ιδιο κανουμε με ολες τις κοπελες που προσπαθουμε να γινουμε μανουλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα....

Τα μηνύματα σας ήταν πολλά, σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες για την στήριξη και την  αισιοδοξία.

Σήμερα είμαι πολύ πλούσια έχω τον θησαυρό μου στην κοιλίτσα μου, περίμενα 5 χρόνια αυτή την στιγμή. Το πρωί κάναμε εμβριομεταφορα πήγαν όλα καλά, υπέροχη στιγμή, ολα τα έμβρυα μας τα κατάφεραν και έγιναν άριστες βλαστοκυστες..... Τώρα αναμονή μέχρι τέλος του μήνα....

Όλες οι επιθυμίες σας ευχές μου, να έχουμε πολλά μωρά στην ομάδα καλή επιτυχία σε όλες...

Καλη επιτυχια κ μια τεραστια χοριακη σου ευχομαι! Ποσα βαλατε τελικα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η dep14 είπε:

Γεια σας κοριτσια...εχω μερες να γραψω κ σας παρακολουθω οσο μπορω...με το καλο σε ολα τα κοριτσια...σημερα βγηκε η αποφαση κ εγκριθηκε δυστυχως ομως πηγα για υπερηχο χθες λογω καποιων συμπτωματων κ εχω 2 μικρους πολυποδες οποτε θα αργησει για μενα η διαδικασια κ ειναξ ευκαιρια να δουμε κ στον συζυγο πιο πολλες εξετασεις

Καλημερα κοριτσι μου! Συγχαρητηρια για την αποφαση, τωρα σιγα σιγα θα μπειτε σε εναν δρομο πιο ευκολα. Εαν υπαρχει θεμα με πολυποδες παντως ειναι πιο δωστο να γινει υστεροσκοπηση πρωτα κ μετα να προχωρησετε. Αν δεν κανω λαθος θελει 1 μηνα σιγουρα για να ηρεμησει λιγο ο οργανισμος, αλλα καλυτερα ρωτα τον γιατρο σου. Καλη αρχη σου ευχομαι κ συντομα να μας πεις νεα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/5/2021 at 7:24 ΠΜ, ο/η elena0212 είπε:

Καλώς ήρθες. εύχομαι να σου πάνε ολα καλά. Και να είναι η δεύτερη ΕΤ η τυχερη σου. 

Καλημέρα σας. Σας βρήκα από χθες κ διαβάζω τα μνμ σας κ εύχομαι σε όλες σας σύντομα με ένα μωράκι ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ θα τα καταφέρετε πίστη κ δύναμη. 

Να σας πω πως έπιασα το πρώτο μου παιδάκι. Έχω θέμα με τις πολυκυστικες, περίοδο κάθε 45 με 50 μέρες μπορεί κ παραπάνω κ πλέον μετά την γέννα η περίοδος μπορεί να κάνει κ 2,5 μήνες δυστυχώς. Σπέρμα μέτριο του συζύγου. Είχα 2 χρόνια επαφές αλλά τπτ. Ξεκίνησα να κάνω σπερματεχγυση 3 φορές με χάπια σερπαφαρ κ την ένεση ovitrelle κ cyclacur αλλά τπτ πάλι αρνητικές χοριακες κ πλέον είχα χάσει κάθε ελπίδα κ την 4 φορά κάναμε σπερματεχγυση ξεκίνησα σερπαφαρ μου έδωσε να κάνω την πιο μικρή δόση gonal για 3 μέρες η 4 δν θυμάμαι κ ovitrelle. Έπαθα υπερδιεγερση ωοθηκών μου είπε ότι μάλλον θα έχουμε θετικη χοριακη, υπέφερα 2 εβδομάδες γιατί έκανα συλλογή υγρού στη κοιλιά πήγα νοσοκομείο γιατί φοβήθηκα κ εν τέλη είχα μείνει έγκυος. 

Τώρα 2 χρόνια μετά τη γέννα πάλι δν μπορώ να μείνω έγκυος κ σκέφτομαι να μπω στη ίδια διαδικασία αλλά φοβάμαι μην πάθω τα ίδια κ δουλεύω πλέον κ δν μπορώ να καθησω λίγες μέρες. 

Έχει πάθει κάποια κοπέλα υπερδιεγερση κ πως το περασε? Υπόψην γράφω εδώ γιατί γνωρίζω ότι η gonal είναι ένεση εξωσωματικής απλά δν γνωρίζω την διαδικασία εξωσωματικής κ θα ήθελα να μου την πείτε. Σας ευχαριστώ πολύ. 

Καλό υπόλοιπο ημέρας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Dimi1981 είπε:

Αχ βρε κορίτσια μου!!πάντα με τον καλό λόγο..ευχαριστώ πολυ για τις ευχές!!το ξέρω ότι είναι από καρδιάς γιατι ολες μας παλεύουμε και καταλαβαίνουμε η μια την άλλη..το μόνο θετικό αντε για να βρω και κάτι ειναι οτι τα έχω ελέγξει με προεμφυτευτικο και ειναι φυσιολογικα..

Όλα καλά θα πάνε . Εφόσον έκανες προεμφυτευτικό μη φοβάσαι τίποτα . Εγώ στην προηγούμενη μεταφορά έβαλα βλαστοκύστη 5ΑΑ η οποία έπιασε αλλά παλινδρόμησε λόγω χρωμοσωμικής ανωμαλίας .Όταν ρώρησα τον γιατρό πως γίνεται αυτό αφού ήταν άριστη μου απάντησε ότι σα να βλέπεις ένα διαμάντι ..Εξωτερικά φαίνεται τέλειο αλλά το σύσταση του δε ξέρεις αν συνάδει με την εμφάνιση . Με λίγα λόγια ότι λάμπει δεν έιναι χρυσός .. Γι αυτό κι εγώ θα πάω με προεμφυτευτικό την επόμενη φορά . Οπότε μην αγχώνεσαι ,όλα καλά θα πάνε !  Πόσο σου κόστισε ο προεμφυτευτικός και πόσο χρόνο χρειάστηκε για να γίνει ? Γίνεται η μεταφορά να γίνει στον ίδιο κύκλο με την ωοληψία ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η dep14 είπε:

κοριτσια μηπως ξερετε ποσο κοστιζει ιδιωτικα η επεμβατικη υστεροσκοπηση;κ μετα απο ποσο καιρο μπορω να ξεκινησω εξωσωματικη;

1500€ πληρωσα αλλα με ιδ ασφαλεια οποτε σιγουρα προσθεσε παρακανω ο γιατρος.ετσι κανουν σε περιπτωση που βλεπουν ασφαλεια..σε 2 κυκλους αν θυμαμαι καλα...εχεις πολυποδες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η FAITH_ είπε:

Όλα καλά θα πάνε . Εφόσον έκανες προεμφυτευτικό μη φοβάσαι τίποτα . Εγώ στην προηγούμενη μεταφορά έβαλα βλαστοκύστη 5ΑΑ η οποία έπιασε αλλά παλινδρόμησε λόγω χρωμοσωμικής ανωμαλίας .Όταν ρώρησα τον γιατρό πως γίνεται αυτό αφού ήταν άριστη μου απάντησε ότι σα να βλέπεις ένα διαμάντι ..Εξωτερικά φαίνεται τέλειο αλλά το σύσταση του δε ξέρεις αν συνάδει με την εμφάνιση . Με λίγα λόγια ότι λάμπει δεν έιναι χρυσός .. Γι αυτό κι εγώ θα πάω με προεμφυτευτικό την επόμενη φορά . Οπότε μην αγχώνεσαι ,όλα καλά θα πάνε !  Πόσο σου κόστισε ο προεμφυτευτικός και πόσο χρόνο χρειάστηκε για να γίνει ? Γίνεται η μεταφορά να γίνει στον ίδιο κύκλο με την ωοληψία ?

Μακαρι τι να πω...η αλήθεια είναι ότι μου στοιχισε 2200 ευρω το εργαστήριο  (είχα 10 βλαστοκυστες ,220 η μια)και 1000 ευρω η βιοψια απο το κέντρο εξωσωματικής...αρκετα δηλαδή... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dimi1981 είπε:

Μακαρι τι να πω...η αλήθεια είναι ότι μου στοιχισε 2200 ευρω το εργαστήριο  (είχα 10 βλαστοκυστες ,220 η μια)και 1000 ευρω η βιοψια απο το κέντρο εξωσωματικής...αρκετα δηλαδή... 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η FAITH_ είπε:

Όλα καλά θα πάνε . Εφόσον έκανες προεμφυτευτικό μη φοβάσαι τίποτα . Εγώ στην προηγούμενη μεταφορά έβαλα βλαστοκύστη 5ΑΑ η οποία έπιασε αλλά παλινδρόμησε λόγω χρωμοσωμικής ανωμαλίας .Όταν ρώρησα τον γιατρό πως γίνεται αυτό αφού ήταν άριστη μου απάντησε ότι σα να βλέπεις ένα διαμάντι ..Εξωτερικά φαίνεται τέλειο αλλά το σύσταση του δε ξέρεις αν συνάδει με την εμφάνιση . Με λίγα λόγια ότι λάμπει δεν έιναι χρυσός .. Γι αυτό κι εγώ θα πάω με προεμφυτευτικό την επόμενη φορά . Οπότε μην αγχώνεσαι ,όλα καλά θα πάνε !  Πόσο σου κόστισε ο προεμφυτευτικός και πόσο χρόνο χρειάστηκε για να γίνει ? Γίνεται η μεταφορά να γίνει στον ίδιο κύκλο με την ωοληψία ?

Δεν μπορείς στον ίδιο κύκλο γιατι εκανα βιοψια σε βλαστοκυστεις.θελει γύρω στις 15 εργάσιμες για τα αποτελέσματα. Εκτος αν κανεις σε 3 ημερών έμβρυα οποτε οποτε μπορείς στον ίδιο κύκλο αλλα πλέον αυτό δεν ενδείκνυται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...