Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 13 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Καλησπέρα και από εμένα. Σας διαβάζω εδώ και αρκετές μέρες κι είπα να μοιραστώ κι εγώ την εμπειρία μου.

Έκανα πρώτη εξωσωματική τον περασμένο μήνα (με gonal). Πήραμε στην ωοληψία 13 ωάρια, γονιμοποιήθηκαν τα 8 και προχώρησαν σε βλαστοκύστες τα 4. Βάλαμε στην πρώτη ΕΤ 2 βλαστοκύστες 4ΑΒ και 4ΒΒ αλλά δυστυχώς η χοριακή έδειξε 0. Θα προχωρήσω σε νέα ΕΤ με τις άλλες 2 βλαστοκύστες 4ΒΒ και 2ΒΒ την Παρασκευή 21/5. Προβληματίζομαι αρκετά λόγω της ποιότητας των βλαστοκύστεων που έχουμε αλλά εύχομαι να έχουμε θετικό αποτέλεσμα αυτή τη φορά 🙂

εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες! 

 

 

 

Καλώς ήρθες. εύχομαι να σου πάνε ολα καλά. Και να είναι η δεύτερη ΕΤ η τυχερη σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Καλησπέρα και από εμένα. Σας διαβάζω εδώ και αρκετές μέρες κι είπα να μοιραστώ κι εγώ την εμπειρία μου.

Έκανα πρώτη εξωσωματική τον περασμένο μήνα (με gonal). Πήραμε στην ωοληψία 13 ωάρια, γονιμοποιήθηκαν τα 8 και προχώρησαν σε βλαστοκύστες τα 4. Βάλαμε στην πρώτη ΕΤ 2 βλαστοκύστες 4ΑΒ και 4ΒΒ αλλά δυστυχώς η χοριακή έδειξε 0. Θα προχωρήσω σε νέα ΕΤ με τις άλλες 2 βλαστοκύστες 4ΒΒ και 2ΒΒ την Παρασκευή 21/5. Προβληματίζομαι αρκετά λόγω της ποιότητας των βλαστοκύστεων που έχουμε αλλά εύχομαι να έχουμε θετικό αποτέλεσμα αυτή τη φορά 🙂

εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες! 

 

 

 

Καλημέρα κορίτσι μου και καλή επιτυχία !! Εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τελευταία και τυχερή και να έρθει στην αγκαλιά σου γρήγορα το μωράκι σου !! Και εγώ πάω για δεύτερη ετ τον Ιούνιο !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσιααα!!! Τι κάνετε;;; Εγώ χθες πήγα στον γιατρό κάναμε υπέρηχο , ήθελε να ελέγξει για τυχόν κύστες, ευτυχώς όλα καλά!! Μου είπε να συνεχίσω τα αντισυλληπτικά και 23 μέρα να κάνω ενέσεις ARVEKAP για 4-5 μέρες μέχρι να αδιαθετησω και μετά cyclacur!! Άρα κάπου στις 15 Ιουνίου θα πάμε για την έμβρυο μεταφορά!! Εσείς πώς είστε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/5/2021 at 11:58 ΠΜ, ο/η Αννια27 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου !! Δεν τα παρατάμε όμως, όσο μπορούμε και αντέχουμε θα πολεμάμε!! Εσύ σε τι φάση είσαι τώρα;

Αν και πολυ κουρασμενη κανω φυσικους ενα ακομα θελω να κανω ετ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η mamamaria είπε:

Αν και πολυ κουρασμενη κανω φυσικους ενα ακομα θελω να κανω ετ

Η κούραση είναι απολύτως φυσική, υπομονή και επιμονή όπως μου είπε και μια κοπέλα από εδώ !! Έχεις έμβρυακια ήδη στην κατάψυξη;; Εγώ πάω τον άλλο μήνα για έμβρυο μεταφορά και έχω ήδη ανχος μου πάρε και κατάλαβε!! Χαχαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Η κούραση είναι απολύτως φυσική, υπομονή και επιμονή όπως μου είπε και μια κοπέλα από εδώ !! Έχεις έμβρυακια ήδη στην κατάψυξη;; Εγώ πάω τον άλλο μήνα για έμβρυο μεταφορά και έχω ήδη ανχος μου πάρε και κατάλαβε!! Χαχαχαχα!!!

Εχω ηδη 2 !. Και εγω απο τωρα σκεφτομαι ετ αστα φιλεναδα με το καλο να σου γραψω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η mamamaria είπε:

Εχω ηδη 2 !. Και εγω απο τωρα σκεφτομαι ετ αστα φιλεναδα με το καλο να σου γραψω 

Αχχχ με το καλό για όλες μας!!! Μακάρι να ήρθε η στιγμή μας :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε;; μόλις με πήρε η εμβρυολογος, από τα 15 μείνανε πίσω μόνο 2!!!!Τα υπόλοιπα 13 πηγαίνουν πολύ καλά 3η μέρα σήμερα, μου είπε ότι τα 2 ίσως τα βγάλουν γιατί δε νομίζει να συνεχίσουν, τώρα θα με ενημερώσει ξανά την Τετάρτη για το τελικό αποτέλεσμα, θέλω να πιστεύω ότι θα  προχωρήσουν τα μισά έστω...ειχα πολλή αγωνία αλλά δόξα τω Θεώ όλα καλά!!! Θα μπούνε όλα κατάψυξη βέβαια και έμβρυομεταφορά θα κάνω τον Σεπτέμβρη (δική μου επιλογή) 

Καλημεραααα!! Μα τι ωραία νέα είναι αυτά!! Απόλαυσε το Καλοκαίρι, γέμισε μπαταρίες, φτιάξε τέλεια ψυχολογία κ ετοιμάσου το Σεπτέμβρη να υποδεχθείς τα τέλεια εμβρυακια σου! Όλα θα πάνε καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες τις προσεχώς μανούλες του 2022!! Έχω καλό feeling θα έχουμε μωράκια οοοολες!!! 💚💚. Η χθεσινή μου χοριακή 6.984, οπότε μου είπε 28/5 να πάω για υπέρηχο. Ελπίζω να μην έχω πεθάνει από άγχος μέχρι τότε βέβαια.. Στείλτε μου θετική ενέργεια και καλή επιτυχία σε όλες μας!! 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Avocando είπε:

Καλημέρα σε όλες τις προσεχώς μανούλες του 2022!! Έχω καλό feeling θα έχουμε μωράκια οοοολες!!! 💚💚. Η χθεσινή μου χοριακή 6.984, οπότε μου είπε 28/5 να πάω για υπέρηχο. Ελπίζω να μην έχω πεθάνει από άγχος μέχρι τότε βέβαια.. Στείλτε μου θετική ενέργεια και καλή επιτυχία σε όλες μας!! 🙏🙏🙏

Φιλενάδα μπράβο όλα πάνε περίφημα!!!! Μην πεθάνεις από το άγχος σου γιατί πλέον δεν είσαι μόνη!!!!!!! 🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Avocando είπε:

Καλημέρα σε όλες τις προσεχώς μανούλες του 2022!! Έχω καλό feeling θα έχουμε μωράκια οοοολες!!! 💚💚. Η χθεσινή μου χοριακή 6.984, οπότε μου είπε 28/5 να πάω για υπέρηχο. Ελπίζω να μην έχω πεθάνει από άγχος μέχρι τότε βέβαια.. Στείλτε μου θετική ενέργεια και καλή επιτυχία σε όλες μας!! 🙏🙏🙏

Αχχχ μπράβο ρε κορίτσι μου !!! Όλα θα κυλήσουν τελειαααααα!!! Εσύ να είσαι ήρεμη και να μας στείλεις μπεμπεδοσκονη :-) μπας και δούμε και εμείς το πολυπόθητο θετικό 😉 !!!! Ποσο ήταν η πρώτη σου χοριακη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αννια27 είπε:

Καλημέρα κορίτσιααα!!! Τι κάνετε;;; Εγώ χθες πήγα στον γιατρό κάναμε υπέρηχο , ήθελε να ελέγξει για τυχόν κύστες, ευτυχώς όλα καλά!! Μου είπε να συνεχίσω τα αντισυλληπτικά και 23 μέρα να κάνω ενέσεις ARVEKAP για 4-5 μέρες μέχρι να αδιαθετησω και μετά cyclacur!! Άρα κάπου στις 15 Ιουνίου θα πάμε για την έμβρυο μεταφορά!! Εσείς πώς είστε;;

Καλημέρα!!!! Σε ποια μέρα ήσουν χθες που σε είδε; για να καταλάβω γιατί τι ίδιο θα ξεκινήσω Αύγουστο για να κάνω έμβρυομεταφορά Σεπτέμβρη, ξεκινάς με arvekap και σε 4-5 μέρες αδιαθετεις και μετά cyclacur μέχρι έμβρυομεταφορά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Apol είπε:

Καλημέρα!!!! Σε ποια μέρα ήσουν χθες που σε είδε; για να καταλάβω γιατί τι ίδιο θα ξεκινήσω Αύγουστο για να κάνω έμβρυομεταφορά Σεπτέμβρη, ξεκινάς με arvekap και σε 4-5 μέρες αδιαθετεις και μετά cyclacur μέχρι έμβρυομεταφορά; 

15η μέρα ήμουν κορίτσι μου !! Μόλις τελειώσουν τα αντισυλληπτικά δλδ 23ημερα ξεκινάω αρβεκαπ και όταν αδιαθετησω cyclacur (στο περίπου φυσικά και το 4-5 μέρες για να έρθει η περίοδος) ,τώρα εάν θα είναι μέχρι την έμβρυο μεταφορά τα cyclacur θα σε γελάσω γιατί μου είπε ότι θα ξανακάνουμε υπέρηχο μόλις μου τελειώσει η περίοδος!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Αχχχ μπράβο ρε κορίτσι μου !!! Όλα θα κυλήσουν τελειαααααα!!! Εσύ να είσαι ήρεμη και να μας στείλεις μπεμπεδοσκονη :-) μπας και δούμε και εμείς το πολυπόθητο θετικό 😉 !!!! Ποσο ήταν η πρώτη σου χοριακη;;

Η πρώτη ήταν 256, την 11 μέρα από την εμβρυομεταφορά, αλλά χθες ήταν η τέταρτη μέτρηση. Με έβαζε κάθε δύο μέρες να κάνω.. Μακαρι να πανε όλα καλά και θα σας στέλνω μπεμπεδοσκονη με το τσουβάλι!!!! 👶👶👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Avocando είπε:

Η πρώτη ήταν 256, την 11 μέρα από την εμβρυομεταφορά, αλλά χθες ήταν η τέταρτη μέτρηση. Με έβαζε κάθε δύο μέρες να κάνω.. Μακαρι να πανε όλα καλά και θα σας στέλνω μπεμπεδοσκονη με το τσουβάλι!!!! 👶👶👶

Θα πάνε θα πάνε!!! Τπτ αρνητικό δεν σκεφτόμαστε!! Θα περάσουν οι μέρες θα προχωρήσει τέλεια η εγκυμοσύνη και σε λίγους μήνες θα έχεις αγκαλιά το μωρό σου :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Avocando είπε:

Καλημέρα σε όλες τις προσεχώς μανούλες του 2022!! Έχω καλό feeling θα έχουμε μωράκια οοοολες!!! 💚💚. Η χθεσινή μου χοριακή 6.984, οπότε μου είπε 28/5 να πάω για υπέρηχο. Ελπίζω να μην έχω πεθάνει από άγχος μέχρι τότε βέβαια.. Στείλτε μου θετική ενέργεια και καλή επιτυχία σε όλες μας!! 🙏🙏🙏

Το ποσο μου φτιάχνουν τη διάθεση τα μηνύματά σου δε λέγονται. Πιστεύω κ σε ολα τα κορίτσια. Ανυπομονώ να μας πεις πως ήταν ο πρώτος υπέρηχος. 🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/5/2021 at 3:51 ΜΜ, ο/η Νικολίνι είπε:

δεν υπαρχει κανενα παρομοιο τα εχουν παρει ολα.Μονο καποια φαρμακεια που τα φτιαχνουν μονα τους θα σου πω γιατι κι εμενα μου ειπε θα μου πει ο γιατρουλης μου.

Επειδή και εγώ ψάχνω για Cyclacur, Divina κλπ. μπορείτε να μας πείτε ποια φαρμακεία είναι που φτιάχνουν; Έχετε μήπως υπόψη κάτι για Λάρισα ή Θεσσαλία γενικά; Ευχαριστώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Πόσο όμορφα νέα! Σύντομα για όλες τεράστιες χοριακές. 
Παρακολουθεί κάποια κοπέλα ομοιοπαθητικός; Σας έχει συστήσει το calc. Fluor.? Διάβασα ότι βοηθά στην εμφύτευση μεταξύ άλλων όπως οι d,c,e βιταμίνες η ζεστασιά σώματος και ποδιών και η ξεκούραση. Όσα μπορούμε να κάνουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Avocando είπε:

Καλημέρα σε όλες τις προσεχώς μανούλες του 2022!! Έχω καλό feeling θα έχουμε μωράκια οοοολες!!! 💚💚. Η χθεσινή μου χοριακή 6.984, οπότε μου είπε 28/5 να πάω για υπέρηχο. Ελπίζω να μην έχω πεθάνει από άγχος μέχρι τότε βέβαια.. Στείλτε μου θετική ενέργεια και καλή επιτυχία σε όλες μας!! 🙏🙏🙏

Μπραβο ρε κοριτσακι μου!!! Τελεια χοριακη!!! Δε θα εχεις πεθάνει μεχρι την αλλη εβδομάδα γιατι ετοιμάζεσαι για τα καλυτερα, δηλαδη πας για υπέρηχο!!!! Οοολη τη θετική μου ενέργεια σου στελνω!!!! 🥰🙏🙂🍀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Καλησπέρα και από εμένα. Σας διαβάζω εδώ και αρκετές μέρες κι είπα να μοιραστώ κι εγώ την εμπειρία μου.

Έκανα πρώτη εξωσωματική τον περασμένο μήνα (με gonal). Πήραμε στην ωοληψία 13 ωάρια, γονιμοποιήθηκαν τα 8 και προχώρησαν σε βλαστοκύστες τα 4. Βάλαμε στην πρώτη ΕΤ 2 βλαστοκύστες 4ΑΒ και 4ΒΒ αλλά δυστυχώς η χοριακή έδειξε 0. Θα προχωρήσω σε νέα ΕΤ με τις άλλες 2 βλαστοκύστες 4ΒΒ και 2ΒΒ την Παρασκευή 21/5. Προβληματίζομαι αρκετά λόγω της ποιότητας των βλαστοκύστεων που έχουμε αλλά εύχομαι να έχουμε θετικό αποτέλεσμα αυτή τη φορά 🙂

εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες! 

 

 

 

Γεια σου κοριτσι μου!! Καλως ηρθες κι εσυ στην παρεα!!! Με το καλο για την Παρασκευή και σου ευχομαι αυτη τη φορα να ειναι και η τυχερη σου!!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Avocando είπε:

Η πρώτη ήταν 256, την 11 μέρα από την εμβρυομεταφορά, αλλά χθες ήταν η τέταρτη μέτρηση. Με έβαζε κάθε δύο μέρες να κάνω.. Μακαρι να πανε όλα καλά και θα σας στέλνω μπεμπεδοσκονη με το τσουβάλι!!!! 👶👶👶

Να μην λες μακάρι.  Θα πάνε όλα καλά,  είμαι σίγουρη! Έχω feeling και συνήθως επιβεβαιωνομαι! Πίστεψέ το, ήρθε η σειρά σου!

Εγω βεβαια ξαναλέω, υπάρχει περίπτωση να είναι διδυμακια? Τι σου είπε ο γιατρός για τις τιμές της χοριακής?

Αντε σύντομα να ακουσουμε νέα και από τις υπόλοιπες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Avocando είπε:

Καλημέρα σε όλες τις προσεχώς μανούλες του 2022!! Έχω καλό feeling θα έχουμε μωράκια οοοολες!!! 💚💚. Η χθεσινή μου χοριακή 6.984, οπότε μου είπε 28/5 να πάω για υπέρηχο. Ελπίζω να μην έχω πεθάνει από άγχος μέχρι τότε βέβαια.. Στείλτε μου θετική ενέργεια και καλή επιτυχία σε όλες μας!! 🙏🙏🙏

Τέλειο νούμερο,,,μπράβο,,,μας στέλνεις ήδη μπεμπεδόσκονη με το τσουβάλι....φρόντισε να το αποδεχτείς και να χαρείς,,,όλα θα πάνε υπέροχα!!!!!!!!!! 😍🙏👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η carpe είπε:

Καλημέρα! Πόσο όμορφα νέα! Σύντομα για όλες τεράστιες χοριακές. 
Παρακολουθεί κάποια κοπέλα ομοιοπαθητικός; Σας έχει συστήσει το calc. Fluor.? Διάβασα ότι βοηθά στην εμφύτευση μεταξύ άλλων όπως οι d,c,e βιταμίνες η ζεστασιά σώματος και ποδιών και η ξεκούραση. Όσα μπορούμε να κάνουμε...

Η αλήθεια είναι ότι και εμένα με ενδιαφέρουν αυτά αλλά ο γιατρός μου πέρα από φολικό οξύ δεν μου δίνει τπτ άλλο σε βιταμίνες και σκέφτομαι μήπως έπρεπε!! Όπως επίσης είναι της άποψης ότι δεν χρειάζεται να κάνουμε κάτι κανονική ζωή και εάν είναι να πιάστει θα πιαστεί!! Αλλά εγώ πιστεύω επειδή όλα είναι τεχνητά σε αυτές τις διαδικασίες το σώμα μας πρέπει να είναι ξεκούραστο, βέβαια αυτό είναι καθαρά προσωπική μου άποψη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα....

Τα μηνύματα σας ήταν πολλά, σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες για την στήριξη και την  αισιοδοξία.

Σήμερα είμαι πολύ πλούσια έχω τον θησαυρό μου στην κοιλίτσα μου, περίμενα 5 χρόνια αυτή την στιγμή. Το πρωί κάναμε εμβριομεταφορα πήγαν όλα καλά, υπέροχη στιγμή, ολα τα έμβρυα μας τα κατάφεραν και έγιναν άριστες βλαστοκυστες..... Τώρα αναμονή μέχρι τέλος του μήνα....

Όλες οι επιθυμίες σας ευχές μου, να έχουμε πολλά μωρά στην ομάδα καλή επιτυχία σε όλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα....

Τα μηνύματα σας ήταν πολλά, σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες για την στήριξη και την  αισιοδοξία.

Σήμερα είμαι πολύ πλούσια έχω τον θησαυρό μου στην κοιλίτσα μου, περίμενα 5 χρόνια αυτή την στιγμή. Το πρωί κάναμε εμβριομεταφορα πήγαν όλα καλά, υπέροχη στιγμή, ολα τα έμβρυα μας τα κατάφεραν και έγιναν άριστες βλαστοκυστες..... Τώρα αναμονή μέχρι τέλος του μήνα....

Όλες οι επιθυμίες σας ευχές μου, να έχουμε πολλά μωρά στην ομάδα καλή επιτυχία σε όλες...

Μια τεραααααστια χοριακη σου ευχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...