Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η JNtina είπε:

Κοριτσι μου υπομονη σου έπεσαν ολα μαζι!!! Εχεις δικιο να αγχωνεσαι!! Το ειπα και χτες σε αλλη κοπελα, ειχα κι εγω αίμα στο σκούπισμα πριν μια βδομαδα και πηγα στο νοσοκομειο να κανω έναν έκτακτο υπέρηχο γιατι φανταζεσαι το αγχος μου!!! Ενα μικρό αιμάτωμα ηταν που αν δεν ειχα δει αίμα δε θα έδινε καθολου σημάδια μου ειπε η γιατρος που με είδε εκει! Κατσε να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις!!! Ολα καλα θα πανε!!! 

Σ'ευχαριστώ παρά πολύ κορίτσι μου!!!!!!Δόξα τον Θεό μπράβο αφού πήγαν καλά αυτό έχει σημασία !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Σ'ευχαριστώ παρά πολύ κορίτσι μου!!!!!!Δόξα τον Θεό μπράβο αφού πήγαν καλά αυτό έχει σημασία !!!!!

Ναι οντως!!! Και σε σενα ολα καλα θα πανε!!! Να δω ποτε θα μας αφησει αυτο το αγχος!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Ναι ήταν να πάω στις 29/07 για υπέρηχο αλλά μου το ακύρωσαν λόγω του covid. Τώρα μου είπαν από 31/07 και μετά θα κλείσουμε ραντεβού... Κανονικά τα υπόλοιπα τα παίρνω μόνο τις ivor μου έκοψε και την Παρασκευή θα μου πει μήπως ξανακάνω την lentogest ..άστα πολύ δύσκολη περίοδος ευτυχώς ο σύζυγος το περνάει πολύ ελαφρυα ..αναρωτιεμαι αν είναι καλή η χοριακη η όχι και στο κέντρο μου είπαν ότι στον υπέρηχο θα τα δούμε όλα και να μην ανησυχώ!!εσύ πως πας;;;

Να σου πω πως δεν αγωνιώ για τον υπέρηχο, ψέματα θα σου πω κ δεν θέλω! 😂

Κατά τα λοιπά όλα ελεγχόμενα… Πονοκέφαλο πού κ πού, πόνος στη μέση πού κ πού, πονάκια χαμηλά πού κ πού κ απίστευτο πρήξιμο στο στήθος! Αυτά! 🤪

Μίλησα κ με τον ενδοκρινολόγο μου κ μου έδωσε Τ4 καθόσον ο θυροειδής με την πρώτη θετική χοριακή κορίτσια πρέπει να ελέγχεται αφού έχει την τάση να εκτοξεύεται! Τέλη Αυγούστου κ εφόσον εξελιχθούν όλα ομαλά θα πάω να με δει κ από κοντά κ να κάνουμε εξετάσεις εκ νέου…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Να σου πω πως δεν αγωνιώ για τον υπέρηχο, ψέματα θα σου πω κ δεν θέλω! 😂

Κατά τα λοιπά όλα ελεγχόμενα… Πονοκέφαλο πού κ πού, πόνος στη μέση πού κ πού, πονάκια χαμηλά πού κ πού κ απίστευτο πρήξιμο στο στήθος! Αυτά! 🤪

Μίλησα κ με τον ενδοκρινολόγο μου κ μου έδωσε Τ4 καθόσον ο θυροειδής με την πρώτη θετική χοριακή κορίτσια πρέπει να ελέγχεται αφού έχει την τάση να εκτοξεύεται! Τέλη Αυγούστου κ εφόσον εξελιχθούν όλα ομαλά θα πάω να με δει κ από κοντά κ να κάνουμε εξετάσεις εκ νέου…

Από τι τιμή και πάνω δίνουν χάπι? Είχες θέμα γενικά ή τώρα παρουσιάστηκε? όντως εκτοξεύεται παντως..εγώ όταν έμεινα έγκυος τον είχα ελέγξει πολύ αρχή, κάπου την 5η εβδομάδα λίγο πριν τον υπέρηχο και είχε πάει 2,5 η tsh ενώ ποτέ στη ζωή μου δεν είχα πάνω από 1,5 και μου σύστησαν να το ελέγξω μετά από 2 εβδομάδες παλι για να δούμε αν συνεχίζει να ανεβαίνει ώστε να μου δώσουν χάπι γιατί το 2,5 είναι οριακό μου είπαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Από τι τιμή και πάνω δίνουν χάπι? Είχες θέμα γενικά ή τώρα παρουσιάστηκε? όντως εκτοξεύεται παντως..εγώ όταν έμεινα έγκυος τον είχα ελέγξει πολύ αρχή, κάπου την 5η εβδομάδα λίγο πριν τον υπέρηχο και είχε πάει 2,5 η tsh ενώ ποτέ στη ζωή μου δεν είχα πάνω από 1,5 και μου σύστησαν να το ελέγξω μετά από 2 εβδομάδες παλι για να δούμε αν συνεχίζει να ανεβαίνει ώστε να μου δώσουν χάπι γιατί το 2,5 είναι οριακό μου είπαν.

Ακριβώς τα ίδια κ εγώ! Δεν είχα ποτέ θέμα αλλά έκρινε να το ξεκινήσω από τώρα! Αυτό που λες μου το είπε κ η μαία πως πολλοί ενδοκρινολόγοι επιλέγουν να τον τσεκάρουν διπλά τον δείκτη κ μετά να ξεκινήσουν το Τ4 αλλά εμένα μου το είπε απευθείας… 🤷‍♀️

Τώρα πόσο είσαι; Πέρασαν οι δύο εβδομάδες θέλω να πω; Το τσέκαρες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Ακριβώς τα ίδια κ εγώ! Δεν είχα ποτέ θέμα αλλά έκρινε να το ξεκινήσω από τώρα! Αυτό που λες μου το είπε κ η μαία πως πολλοί ενδοκρινολόγοι επιλέγουν να τον τσεκάρουν διπλά τον δείκτη κ μετά να ξεκινήσουν το Τ4 αλλά εμένα μου το είπε απευθείας… 🤷‍♀️

Τώρα πόσο είσαι; Πέρασαν οι δύο εβδομάδες θέλω να πω; Το τσέκαρες;

Δεν πήγε καλά η εγκυμοσύνη ήταν παλινδρομη..θα ξαναπροσπαθήσω τώρα πάλι αν όλα πάνε καλά γιατί ήδη μου ακύρωσαν έναν κυκλο..αλλά ναι τον είχα τσεκαρει 2 εβδομάδες μετά, ήταν στα ίδια περίπου και μου είχαν πει ότι πρέπει να το παρακολουθουμε συχνά για να μου δώσουν χάπι αν χρειαζόταν..το 2,5 λένε το έχουν σαν όριο και για την εξωσωματική και μέσα στην εγκυμοσύνη..καλύτερα που σου έδωσαν χαπακι..τα θέλουμε όλα ρυθμισμένα εννοείται και ο θυρεοειδής είναι σημαντικός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η JNtina είπε:

Ναι οντως!!! Και σε σενα ολα καλα θα πανε!!! Να δω ποτε θα μας αφησει αυτο το αγχος!!!! 

Ποτεεεεεε το μόνο σίγουρο !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Να σου πω πως δεν αγωνιώ για τον υπέρηχο, ψέματα θα σου πω κ δεν θέλω! 😂

Κατά τα λοιπά όλα ελεγχόμενα… Πονοκέφαλο πού κ πού, πόνος στη μέση πού κ πού, πονάκια χαμηλά πού κ πού κ απίστευτο πρήξιμο στο στήθος! Αυτά! 🤪

Μίλησα κ με τον ενδοκρινολόγο μου κ μου έδωσε Τ4 καθόσον ο θυροειδής με την πρώτη θετική χοριακή κορίτσια πρέπει να ελέγχεται αφού έχει την τάση να εκτοξεύεται! Τέλη Αυγούστου κ εφόσον εξελιχθούν όλα ομαλά θα πάω να με δει κ από κοντά κ να κάνουμε εξετάσεις εκ νέου…

Αλήθεια λες;;; Και εγώ περιμένω να δω τον υπέρηχο και μετά να ενημέρωνα την ενδοκρινολόγο μου ... Πωπω θα πάρω το απόγευμα να ρωτήσω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Αλήθεια λες;;; Και εγώ περιμένω να δω τον υπέρηχο και μετά να ενημέρωνα την ενδοκρινολόγο μου ... Πωπω θα πάρω το απόγευμα να ρωτήσω!!!!!

Να πάρεις ναι! Άσε που σιγά σιγά κλείνουν κ τα ιατρεία κ πότε θα τους βρεις πάλι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Να πάρεις ναι! Άσε που σιγά σιγά κλείνουν κ τα ιατρεία κ πότε θα τους βρεις πάλι! 

Έχεις δίκιο και γενικά αυτή η ειδικότητα είναι περιζήτητη δεν βρίσκεις τον καλό καιρό τώρα θα βρεις;;;; Σ'ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Έχεις δίκιο και γενικά αυτή η ειδικότητα είναι περιζήτητη δεν βρίσκεις τον καλό καιρό τώρα θα βρεις;;;; Σ'ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου ♥️♥️

🤗💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μάλλον το όνειρο μου σταμάτησε!! Μόλις μπήκα στην 7η εβδομάδα και όλα πηγεναν καλά το μόνο που είχα ήταν λίγα πονάκια αλλά να σου πάλη αιμορραγία σήμερα τηλ στον ιατρό ενέσεις προγεστερονης και ανεβάζω τα ουτρογεσταν πλεων στα 9 χάπια την ημέρα μέχρι να με δει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Κορίτσια μάλλον το όνειρο μου σταμάτησε!! Μόλις μπήκα στην 7η εβδομάδα και όλα πηγεναν καλά το μόνο που είχα ήταν λίγα πονάκια αλλά να σου πάλη αιμορραγία σήμερα τηλ στον ιατρό εξετάσεις προγεστερονης και ανεβάζω τα ουτρογεσταν πλεων στα 9 χάπια την ημέρα μέχρι να με δει! 

Μην απογοητευεσαι. Γιατί λες ότι το όνειρο σου σταμάτησε? Τίποτα δεν έχει τελειώσει ακόμα εννοείται.  Από ο, τι έχω διαβάσει πολλά κορίτσια έχουν αιμορραγία και μετά πάνε ολα καλά. Ποτε θα δεις τον γιατρο σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Κορίτσια μάλλον το όνειρο μου σταμάτησε!! Μόλις μπήκα στην 7η εβδομάδα και όλα πηγεναν καλά το μόνο που είχα ήταν λίγα πονάκια αλλά να σου πάλη αιμορραγία σήμερα τηλ στον ιατρό εξετάσεις προγεστερονης και ανεβάζω τα ουτρογεσταν πλεων στα 9 χάπια την ημέρα μέχρι να με δει! 

Κοριτσι μου λυπαμαι πολυ, μηπως ομως να μην προδικαζεις μπορει κ να τα τα καταφερεις. Ποτε θα σε δει ο γιατρος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Κορίτσια μάλλον το όνειρο μου σταμάτησε!! Μόλις μπήκα στην 7η εβδομάδα και όλα πηγεναν καλά το μόνο που είχα ήταν λίγα πονάκια αλλά να σου πάλη αιμορραγία σήμερα τηλ στον ιατρό εξετάσεις προγεστερονης και ανεβάζω τα ουτρογεσταν πλεων στα 9 χάπια την ημέρα μέχρι να με δει! 

Κορίτσι μου μείνε ψύχραιμη για να βοηθήσεις τον εαυτό σου!
Να σκέφτεσαι ότι όλα θα πάνε καλά. Και σε άλλες κοπέλες έχουν συμβεί παρόμοιες καταστάσεις αλλά είναι κάτι παροδικό. Ξεκουράσου, άκου το γιατρό σου και κρατα ψηλά το ηθικό.

Μόνο θετική σκέψη!!!!!
να θυμάσαι ότι όλες είμαστε μαζί σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Κορίτσια μάλλον το όνειρο μου σταμάτησε!! Μόλις μπήκα στην 7η εβδομάδα και όλα πηγεναν καλά το μόνο που είχα ήταν λίγα πονάκια αλλά να σου πάλη αιμορραγία σήμερα τηλ στον ιατρό ενέσεις προγεστερονης και ανεβάζω τα ουτρογεσταν πλεων στα 9 χάπια την ημέρα μέχρι να με δει! 

Να μην προδικάζεις τιποτα κοριτσι μου! Κι εγω ειχα αίμα στο σκούπισμα, ανησυχησα, πηγα να το δω με έναν υπέρηχο και μου ειπαν οτι ηταν ενα αιμάτωμα… ποτε θα δεις το γιατρο σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.. καινούργια στο site..  καταρχήν όλα να πανε κατευχην σε όλες.Κορίτσια εγώ έκανα έμβρυομεταφορά και τη Δευτέρα 26/7 έχω χοριακη.. δε νιώθω τίποτα μόνο πολύ μικρές ενοχλήσεις που κ που και πολλά υγρά.. είναι φυσιολογικό;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μην απογοητευεσαι. Γιατί λες ότι το όνειρο σου σταμάτησε? Τίποτα δεν έχει τελειώσει ακόμα εννοείται.  Από ο, τι έχω διαβάσει πολλά κορίτσια έχουν αιμορραγία και μετά πάνε ολα καλά. Ποτε θα δεις τον γιατρο σου?

Δευτέρα θα μάλλον έχω δει παντος σάκο και εμβρυακα στοιχεία 

στις πριν 15 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Να μην προδικάζεις τιποτα κοριτσι μου! Κι εγω ειχα αίμα στο σκούπισμα, ανησυχησα, πηγα να το δω με έναν υπέρηχο και μου ειπαν οτι ηταν ενα αιμάτωμα… ποτε θα δεις το γιατρο σου; 

Αν ήταν μόνο στο σκούπισμα καλά θα ήταν αλλά δεν είναι σκέψου έβαλα σερβετα μεγάλη και μέχρι στιγμής έχω αλλάξει δυο 

 

σας ευχαριστώ πολύ όλες σας για την υποστήριξη!!! Εύχομαι όλα μα όλα να πάνε καλά κορίτσια μου σε εσες και να έχετε υπέροχα νέα όλες σας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Δευτέρα θα μάλλον έχω δει παντος σάκο και εμβρυακα στοιχεία 

Αν ήταν μόνο στο σκούπισμα καλά θα ήταν αλλά δεν είναι σκέψου έβαλα σερβετα μεγάλη και μέχρι στιγμής έχω αλλάξει δυο 

 

σας ευχαριστώ πολύ όλες σας για την υποστήριξη!!! Εύχομαι όλα μα όλα να πάνε καλά κορίτσια μου σε εσες και να έχετε υπέροχα νέα όλες σας!! 

Κι εσυ μαζι μας να εχεις υπεροχα νεα κοριτσι μου και να σου πανε και σενα ολα μα ολα καλα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Ranim είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. καινούργια στο site..  καταρχήν όλα να πανε κατευχην σε όλες.Κορίτσια εγώ έκανα έμβρυομεταφορά και τη Δευτέρα 26/7 έχω χοριακη.. δε νιώθω τίποτα μόνο πολύ μικρές ενοχλήσεις που κ που και πολλά υγρά.. είναι φυσιολογικό;;

Είναι φυσιολογικό κοπέλα μου μην ανησυχείς  και καλός ήρθες στην παρέα μας να πάνε όλα μα όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Δευτέρα θα μάλλον έχω δει παντος σάκο και εμβρυακα στοιχεία 

Αν ήταν μόνο στο σκούπισμα καλά θα ήταν αλλά δεν είναι σκέψου έβαλα σερβετα μεγάλη και μέχρι στιγμής έχω αλλάξει δυο 

 

σας ευχαριστώ πολύ όλες σας για την υποστήριξη!!! Εύχομαι όλα μα όλα να πάνε καλά κορίτσια μου σε εσες και να έχετε υπέροχα νέα όλες σας!! 

Βρε κοριτσι μου οχι μην σκεφτεσαι μονο τα αρνητικα μπορει να ειναι μια αποκόλληση μηπως να πηγαινες νωριτερα στο γιατρο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Βρε κοριτσι μου οχι μην σκεφτεσαι μονο τα αρνητικα μπορει να ειναι μια αποκόλληση μηπως να πηγαινες νωριτερα στο γιατρο;

Θα μιλήσω αύριο και θα μου πει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kaposetsi είπε:

Κορίτσια μάλλον το όνειρο μου σταμάτησε!! Μόλις μπήκα στην 7η εβδομάδα και όλα πηγεναν καλά το μόνο που είχα ήταν λίγα πονάκια αλλά να σου πάλη αιμορραγία σήμερα τηλ στον ιατρό ενέσεις προγεστερονης και ανεβάζω τα ουτρογεσταν πλεων στα 9 χάπια την ημέρα μέχρι να με δει! 

Όχι μην το λες! Ηρέμησε! Σκέψου θετικά! Είδατε λες σάκο κ έμβρυο! Αποκόλληση θα είναι κ θα πάνε όλα καλά! Πόσα έπαιρνες πριν στα αυξήσει; Είχες μετρήσει καθόλου Ε2 και prg;

Να παίρνεις τα φάρμακά σου κ να ξαπλώσεις. Μην σηκώνεσαι καθόλου! Μίλα με τον γιατρό να πας νωρίτερα να σου φύγει η έννοια. Μέχρι την Δευτέρα θα πεθάνεις από την αγωνία κορίτσι μου! Έχεις την θετική σκέψη κ τις ευχές όλων μας! 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ranim είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. καινούργια στο site..  καταρχήν όλα να πανε κατευχην σε όλες.Κορίτσια εγώ έκανα έμβρυομεταφορά και τη Δευτέρα 26/7 έχω χοριακη.. δε νιώθω τίποτα μόνο πολύ μικρές ενοχλήσεις που κ που και πολλά υγρά.. είναι φυσιολογικό;;

Όλα φυσιολογικά κορίτσι μου! Εύχομαι να δεις μεγάλη χοριακή! Πόσα έβαλες; Βλαστοκύστες; Είναι η πρώτη σου ετ;

Με το καλό κ καλώς μας ήρθες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...