Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η kk88 είπε:

 

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου θα κλείσω αμεσα για καρυότυπο ζεύγους και θα δω τι θα κάνω με την κυστική ίνωση γιατί μπαίνω να κλείσω ραντεβού και δείχνει να μην υπάρχει κάποιο διαθέσιμο μέχρι τον Δεκέμβριο... εκτός και αν πατάω κάτι λάθος που δεν νομίζω....η μήπως ανοίγουν για τον μήνα τα ραντεβού στις αρχές του μήνα και τα έχασα του Ιουλίου..... θυροειδη ρυθμισμένος, αυτοάνοσα ελεγμένα, θρομβοφιλια ελεγμένη....θα κάνω ΕΡΑ τέστ για να δω μήπως έχω μετατοπισμενο παράθυρο εμφύτευσης και μου μένει υστεροσκοπιση

Άκου, η κυστική ίνωση μην σε αγχώνει καθόλου, προγραμμάτισε να την κάνεις δωρεάν στο Λαικό όταν ανοίξουν ραντεβού. Είναι μια εξέταση που διαγιγνώσκει αν έχεις πιθανότητα να γεννήσεις παιδί με τη συγκεκριμένη κληρονομική νόσο (αν είστε φορείς εσύ και ο σύζυγος και αυτό μόνο με πιθανότητα 25%), αλλά στις γυναίκες δεν σχετίζεται με υπογονιμότητα, ούτε και έχει σχέση με τη διαδικασία της εξωσωματικής αυτή καθαυτή. Οι περισσότεροι γυναικολόγοι σου τη ζητάνε μόλις μείνεις έγκυος, βέβαια καλό είναι να την έχεις κάνει από πριν, αλλά δεδομένου του κόστους, το προγραμματίζεις και το κάνεις εν καιρώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Κορίτσι συγνώμη να σε ρωτήσω, κυστική ινωση έχεις ξανακάνει;;;; γτ εμένα μου την είχε γράψει η γυναικολόγος μου και την πρώτη φορά είναι δωρεάν, πήγα σε μικροβιολογικο της γειτονιάς. Τις επόμενες φορές λέει αν χρειαστείς να κάνεις είναι 50 ευρώ. 

Εκτός αν υπάρχουν διάφορα είδη κυστικής και απλά πέταξα μια κοτσάνα. 

Έκανες πακέτο με λίγες μεταλλάξεις και γι᾽αυτό ήταν δωρεάν. Συνήθως οι γυναικολόγοι ζητάνε περισσότερες μεταλλάξεις και αυτό είναι δωρεάν μόνο στο Λαικό, δεν ξέρω μήπως είναι και στο Παίδων Αγ. Σοφίας. Άλλος γυναικολόγος που μπορεί να πας, μπορεί να μην τον καλύπτει το πακέτο που έκανες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Την Πέμπτη και με έχει φάει τώρα ένα άγχος τι ήθελα και το έψαχνα!

Καλέ γιατί ψάχνεις!!!! 😂 Μα έχει υπερδιπλασιαστει!! Αυτό δε θέλουμε;;;;; μην ψάχνεις τίποτα και τρελαίνει το μυαλουδακι σου και το/τα μωρό /μωρά σου!!!! Πήγαινε για τον υπέρηχο σου κοριτσακι μου κι όλα καλά!!! 💕💕💕💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η troia είπε:

Περίμενε λίγες μέρες και θα σου πω. Μπορεί να προκύψει κάτι. Έχω κλείσει εγώ ένα ραντεβού για μία κοπέλα από το parents cafe αρχές Σεπτεμβρίου και η ίδια έκλεισε για τέλη του ίδιου μήνα. Όποιο από τα 2 δεν χρησιμοποιηθεί, θα κανονίσουμε να το πάρεις εσύ. 

Ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Η υστεροσκοπηση σε τι χρησιμεύει βρε κορίτσια; κ αν την έχεις κάνει ήδη μια φορά, πρέπει πριν από κάθε κύκλο ivf να ξανά κάνεις; 

Καλημέρα, η υστεροσκοπηση όπως τα έχω καταλαβει είναι ο μόνος τρόπος για να δει ο γιατρός την κοιλότητα της μήτρας. Κάποιοι γιατροί λένε ότι είναι πολύ βασική εξέταση άλλοι την αφήνουν να την κάνουν μετά από δυο-τρεις αποτυχίες. 
εγω πχ ήμουν τυχερή όπως αποδείχτηκε γιατί είχα ένα ινομυωμα που έπρεπε να αφαιρεθεί οποτε έκανα ύστεροσκοπηση μέσα Νοέμβρη πριν την 1η μου προσπάθεια και εκεί ο γιατρός ανακάλυψε ότι έχω τη γνωστή ενδομητριτιδα που έχουν αρκετές γυναίκες χωρίς να το ξέρουν οποτε μου έδωσε αντιβιωσεις για 2 μήνες και επανέλαβα την υστεροσκοπηση το Γενάρη για να επιβεβαιώσει ότι η φλεγμονή είναι σε ύφεση. 
φαντάσου ότι είχα αυτή τη μόλυνση και δεν ήξερα τίποτα γιατί δε δίνει κανενα σημαδι όπως φαγούρα κλπ. Οποτε ευτυχώς που τελικά είχα το ινομυωμα γιατί αλλιώς θα είχα ξεκινήσει εξωσωματική χωρίς υστεροσκοπηση με όλα τα μικρόβια που ενοχοποιούνται για αποβολές. Μετά από τότε δεν την έχω επαναλάβει ούτε μου το ζήτησε ο γιατρός παρότι ξεκίνησα και 2η διέγερση.
Δεν ξέρω αν και ποτε θα μου ξαναζητήσει να ξανακάνω. Φαντάζομαι θα τη ζητήσει σίγουρα αν στο μεταξύ από κανέναν υπέρηχο δει ότι έχω κανενα καινούριο ινουμωμα (ελπίζω όχι). Το μόνο κακό της υπόθεσης είναι ότι μας έχει απαγορεύσει τις προσπάθειες με φυσικό τρόπο για να μην ξανά γεμίσω μικρόβια και αυτό η αλήθεια είναι νιώθω ότι μας κόβει πολύ και τις πιθανότητες αν και ο γιατρός μας λέει ότι έτσι κι αλλιώς στην ηλικία μας οι πιθανότητες φυσικής σύλληψης είναι ελάχιστες. 

ελπίζω βοήθησα λίγο. Αν στην προτείνουν μη φοβηθείς, δεν καταλαβαίνεις τίποτα. Κι εγώ είχα φρικάρει όταν μου το είπε και είχα στενοχωρηθεί που θα καθυστερούσε η προσπάθεια όμως εκ των υστέρων θεωρώ ότι καλύτερα που έγινε έτσι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Η υστεροσκοπηση σε τι χρησιμεύει βρε κορίτσια; κ αν την έχεις κάνει ήδη μια φορά, πρέπει πριν από κάθε κύκλο ivf να ξανά κάνεις; 

Την υστεροσκοπηση την ζητάει συνήθως ο γιατρός όταν βλέπει στην σαλπιγγογραφια συμφισεις η κάτι που τον απασχολεί... Επίσης κάποιοι την ζητάνε μετά από δύο αποτυχημένες προσπάθειες...συνήθως βοηθάει γιατί βλέπουν καλύτερα το εσωτερικό και μπορει να υπάρχουν πολύποδες πχ που δεν φαίνονται καθαρά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Η υστεροσκοπηση σε τι χρησιμεύει βρε κορίτσια; κ αν την έχεις κάνει ήδη μια φορά, πρέπει πριν από κάθε κύκλο ivf να ξανά κάνεις; 

Η υστεροσκόπηση δείχνει αν υπάρχει φλεγμονή, συμφύσεις κλπ και γενικά την κατάσταση της μήτρας.

Δεν την ζητάνε πριν από κάθε IVF ούτε καν πριν την πρώτη προσπάθεια.

Συνήθως γίνεται μετά από δυο αποτυχημένες ΕΤ ή αν έχουν υπάρξει αποξέσεις.

Στην δική μου περίπτωση τουλάχιστον για αυτό ζητήθηκε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η troia είπε:

Άκου, η κυστική ίνωση μην σε αγχώνει καθόλου, προγραμμάτισε να την κάνεις δωρεάν στο Λαικό όταν ανοίξουν ραντεβού. Είναι μια εξέταση που διαγιγνώσκει αν έχεις πιθανότητα να γεννήσεις παιδί με τη συγκεκριμένη κληρονομική νόσο (αν είστε φορείς εσύ και ο σύζυγος και αυτό μόνο με πιθανότητα 25%), αλλά στις γυναίκες δεν σχετίζεται με υπογονιμότητα, ούτε και έχει σχέση με τη διαδικασία της εξωσωματικής αυτή καθαυτή. Οι περισσότεροι γυναικολόγοι σου τη ζητάνε μόλις μείνεις έγκυος, βέβαια καλό είναι να την έχεις κάνει από πριν, αλλά δεδομένου του κόστους, το προγραμματίζεις και το κάνεις εν καιρώ. 

Σε ευχαριστώ πολύ! Ναι γι αυτό θέλω να το κάνω για να είμαι έτοιμη.....είπα μέχρι να ξεκινήσω νέα διέγερση τον Σεπτέμβρη να μπορέσω να κάνω όσες περισσότερες εξετάσεις μπορώ και είπα ας δρομολόγησω και αυτό γιατί αργούν τα ραντεβού και την κυστική ίνωση.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Η υστεροσκόπηση δείχνει αν υπάρχει φλεγμονή, συμφύσεις κλπ και γενικά την κατάσταση της μήτρας.

Δεν την ζητάνε πριν από κάθε IVF ούτε καν πριν την πρώτη προσπάθεια.

Συνήθως γίνεται μετά από δυο αποτυχημένες ΕΤ ή αν έχουν υπάρξει αποξέσεις.

Στην δική μου περίπτωση τουλάχιστον για αυτό ζητήθηκε.

Κ είναι διαφορετικό πράγμα η λαπαρασκοπηση από την υστεροσκοπηση; συγγνώμη βρε κορίτσια για τις πολλές ερωτήσεις αλλά εγώ έχω κάνει λαπαρασκοπηση τον προηγούμενο Σεπτέμβρη λόγω αφαίρεσης κάποιων μαζών γύρω από τις ωοθήκες κ ο γιατρός μου κοίταξε με την κάμερα όλα τα όργανα από ότι μου είχε πει οπότε νόμιζα ότι ήμουν καλυμμένη. Για αυτό τώρα αναρωτιέμαι διαβάζοντας τα λεγόμενα σας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tvz είπε:

Κ είναι διαφορετικό πράγμα η λαπαρασκοπηση από την υστεροσκοπηση; συγγνώμη βρε κορίτσια για τις πολλές ερωτήσεις αλλά εγώ έχω κάνει λαπαρασκοπηση τον προηγούμενο Σεπτέμβρη λόγω αφαίρεσης κάποιων μαζών γύρω από τις ωοθήκες κ ο γιατρός μου κοίταξε με την κάμερα όλα τα όργανα από ότι μου είχε πει οπότε νόμιζα ότι ήμουν καλυμμένη. Για αυτό τώρα αναρωτιέμαι διαβάζοντας τα λεγόμενα σας.. 

Η λαπαροσκόπηση είναι χειρουργείο με ολική νάρκωση και μεγαλύτερη χρονικά αποθεραπεία και γίνεται σε περιπτώσεις ευρυμάτων και ενδομητρίωσης.

Είσαι καλυμμένη μην ανησυχείς.

Αν δεν υπάρχουν ευρήματα που να την δικαιολογούν δεν προχωρούν σε λαπαροσκόπηση κατευθείαν οι γιατροί.

Γίνεται υστεροσκόπηση (διαγνωστική ή επεμβατική) σαν πρώτο βήμα για να ελεγχθεί η μήτρα. Η υστεροσκόπηση γίνεται με μέθη και δεν διαρκεί πολύ ιδιαίτερα αν είναι διαγνωστική , δηλαδή διερευνητική.

Αν προκύψει κάποιο εύρυμα τότε γίνεται επί τόπου καθαρισμός επομένως γίνεται επεμβατική.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Η λαπαροσκόπηση είναι χειρουργείο με ολική νάρκωση και μεγαλύτερη χρονικά αποθεραπεία και γίνεται σε περιπτώσεις ευρυμάτων και ενδομητρίωσης.

Είσαι καλυμμένη μην ανησυχείς.

Αν δεν υπάρχουν ευρήματα που να την δικαιολογούν δεν προχωρούν σε λαπαροσκόπηση κατευθείαν οι γιατροί.

Γίνεται υστεροσκόπηση (διαγνωστική ή επεμβατική) σαν πρώτο βήμα για να ελεγχθεί η μήτρα. Η υστεροσκόπηση γίνεται με μέθη και δεν διαρκεί πολύ ιδιαίτερα αν είναι διαγνωστική , δηλαδή διερευνητική.

Αν προκύψει κάποιο εύρυμα τότε γίνεται επί τόπου καθαρισμός επομένως γίνεται επεμβατική.

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Κοριτσάρα μου σε ευχαριστώ παρα πολύ αλήθεια παρα πολύ με έχει εμψυχώσει παρα πολύ και εσυ και όλα τα κορίτσια εδώ!!!καπου βρηκα και εβαλα την μέρα την εμβρυομεταφορα και ότι 5ης μέρας και με έβγαλε ότι είμαι 4εβδομαδων και 6ημερων όποτε το θεωρώ παρα πολύ νωρίς την Πέμπτη να δούμε κάτι αλλά δεν ξέρω κιόλας ποτέ βλέπεις!

Θα δείτε σάκους :-* για καρδούλα είναι νωρίς οπότε λογικά θα σε πει και από εβδομάδα  😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Την υστεροσκοπηση την ζητάει συνήθως ο γιατρός όταν βλέπει στην σαλπιγγογραφια συμφισεις η κάτι που τον απασχολεί... Επίσης κάποιοι την ζητάνε μετά από δύο αποτυχημένες προσπάθειες...συνήθως βοηθάει γιατί βλέπουν καλύτερα το εσωτερικό και μπορει να υπάρχουν πολύποδες πχ που δεν φαίνονται καθαρά 

Και πάνω που θα ρωτουσα .

Να ρωτήσω τώρα η τρελή..   έχω κάνει σαλπιγγογραφια  και ήταν πεντακάθαρη δεν ένιωσα και τίποτα (μόνο κατουριωμουν) αρα να μην την έχω στο μυαλό.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Η υστεροσκοπηση σε τι χρησιμεύει βρε κορίτσια; κ αν την έχεις κάνει ήδη μια φορά, πρέπει πριν από κάθε κύκλο ivf να ξανά κάνεις; 

Δεν είναι απαραίτητο αλλά έχει πάντα μεγαλύτερη επιτυχία εύχομαι τα καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Η λαπαροσκόπηση είναι χειρουργείο με ολική νάρκωση και μεγαλύτερη χρονικά αποθεραπεία και γίνεται σε περιπτώσεις ευρυμάτων και ενδομητρίωσης.

Είσαι καλυμμένη μην ανησυχείς.

Αν δεν υπάρχουν ευρήματα που να την δικαιολογούν δεν προχωρούν σε λαπαροσκόπηση κατευθείαν οι γιατροί.

Γίνεται υστεροσκόπηση (διαγνωστική ή επεμβατική) σαν πρώτο βήμα για να ελεγχθεί η μήτρα. Η υστεροσκόπηση γίνεται με μέθη και δεν διαρκεί πολύ ιδιαίτερα αν είναι διαγνωστική , δηλαδή διερευνητική.

Αν προκύψει κάποιο εύρυμα τότε γίνεται επί τόπου καθαρισμός επομένως γίνεται επεμβατική.

 

 

Να σε διορθώσω και η υστεροσκοπιση με ολική γίνεται έχω κάνει 3 φορές ως τώρα υστεροσκοπιση και είναι όλες με ολική και που ρώτησα αν γίνεται με μέθη μου είπαν οχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Να σε διορθώσω και η υστεροσκοπιση με ολική γίνεται έχω κάνει 3 φορές ως τώρα υστεροσκοπιση και είναι όλες με ολική και που ρώτησα αν γίνεται με μέθη μου είπαν οχι

Εγώ υστεροσκοπηση έκανα με μέθη και ήταν και επεμβατική μάλιστα..γιατί έτσι? Εμένα σαν την ωοληψια ήταν η υστεροσκοπηση τίποτα το ιδιαίτερο από θέμα νάρκωσης..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Η υστεροσκόπηση δείχνει αν υπάρχει φλεγμονή, συμφύσεις κλπ και γενικά την κατάσταση της μήτρας.

Δεν την ζητάνε πριν από κάθε IVF ούτε καν πριν την πρώτη προσπάθεια.

Συνήθως γίνεται μετά από δυο αποτυχημένες ΕΤ ή αν έχουν υπάρξει αποξέσεις.

Στην δική μου περίπτωση τουλάχιστον για αυτό ζητήθηκε.

Με κίνδυνο να ακούσω κάτι που δεν θα μου αρεσει (γιατί είμαι και γνωστή φοβιτσιαρα 🤣 🤣)θα σε ρωτήσω..όταν λες αν έχουν υπάρξει αποξεσεις τι εννοείς?πολλές αποξεσεις ή ακομα και μια? Τι πρόβλημα δημιουργούν αυτές πάλι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Καλημέρα, η υστεροσκοπηση όπως τα έχω καταλαβει είναι ο μόνος τρόπος για να δει ο γιατρός την κοιλότητα της μήτρας. Κάποιοι γιατροί λένε ότι είναι πολύ βασική εξέταση άλλοι την αφήνουν να την κάνουν μετά από δυο-τρεις αποτυχίες. 
εγω πχ ήμουν τυχερή όπως αποδείχτηκε γιατί είχα ένα ινομυωμα που έπρεπε να αφαιρεθεί οποτε έκανα ύστεροσκοπηση μέσα Νοέμβρη πριν την 1η μου προσπάθεια και εκεί ο γιατρός ανακάλυψε ότι έχω τη γνωστή ενδομητριτιδα που έχουν αρκετές γυναίκες χωρίς να το ξέρουν οποτε μου έδωσε αντιβιωσεις για 2 μήνες και επανέλαβα την υστεροσκοπηση το Γενάρη για να επιβεβαιώσει ότι η φλεγμονή είναι σε ύφεση. 
φαντάσου ότι είχα αυτή τη μόλυνση και δεν ήξερα τίποτα γιατί δε δίνει κανενα σημαδι όπως φαγούρα κλπ. Οποτε ευτυχώς που τελικά είχα το ινομυωμα γιατί αλλιώς θα είχα ξεκινήσει εξωσωματική χωρίς υστεροσκοπηση με όλα τα μικρόβια που ενοχοποιούνται για αποβολές. Μετά από τότε δεν την έχω επαναλάβει ούτε μου το ζήτησε ο γιατρός παρότι ξεκίνησα και 2η διέγερση.
Δεν ξέρω αν και ποτε θα μου ξαναζητήσει να ξανακάνω. Φαντάζομαι θα τη ζητήσει σίγουρα αν στο μεταξύ από κανέναν υπέρηχο δει ότι έχω κανενα καινούριο ινουμωμα (ελπίζω όχι). Το μόνο κακό της υπόθεσης είναι ότι μας έχει απαγορεύσει τις προσπάθειες με φυσικό τρόπο για να μην ξανά γεμίσω μικρόβια και αυτό η αλήθεια είναι νιώθω ότι μας κόβει πολύ και τις πιθανότητες αν και ο γιατρός μας λέει ότι έτσι κι αλλιώς στην ηλικία μας οι πιθανότητες φυσικής σύλληψης είναι ελάχιστες. 

ελπίζω βοήθησα λίγο. Αν στην προτείνουν μη φοβηθείς, δεν καταλαβαίνεις τίποτα. Κι εγώ είχα φρικάρει όταν μου το είπε και είχα στενοχωρηθεί που θα καθυστερούσε η προσπάθεια όμως εκ των υστέρων θεωρώ ότι καλύτερα που έγινε έτσι. 

Καλησπερα, να ρωτησω κατι η ενδομητριωση δεν ειναι μικροβιο το ινομυωμα ειναι καποιο μικροβιο; Κ αν παρετε με το συζηγο καποια θεραπεια δεν μπορειτε να προσπαθησετε μονοι σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kaposetsi είπε:

Να σε διορθώσω και η υστεροσκοπιση με ολική γίνεται έχω κάνει 3 φορές ως τώρα υστεροσκοπιση και είναι όλες με ολική και που ρώτησα αν γίνεται με μέθη μου είπαν οχι

Γινεται και με μεθη στο λεω εγγυημενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου;;;καμια εμπειρια απο μεθη;;; εχω κανει ολικη αναισθησια και δεν φοβαμαι γενικοτερα!!!εγω δε θελω να ακουω αυτο με νοιαζει....στη μεθη πως νιωθεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sandyb είπε:

Εγώ υστεροσκοπηση έκανα με μέθη και ήταν και επεμβατική μάλιστα..γιατί έτσι? Εμένα σαν την ωοληψια ήταν η υστεροσκοπηση τίποτα το ιδιαίτερο από θέμα νάρκωσης..

Δεν ξέρω που την έκανες; Εγώ σε ρεα και μητέρα ολική 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Δεν ξέρω που την έκανες; Εγώ σε ρεα και μητέρα ολική 

Γένεσις Θεσσαλονίκη..είναι τόσο μικρή επεμβασουλα και η ολική νάρκωση έχει χάλια ανάνηψη μετά ενώ με τη μέθη είναι εύκολα τα πράγματα και ξυπνάς μια χαρα δεν ταλαιπωρήθηκες με την ολικη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

κοριτσια μου;;;καμια εμπειρια απο μεθη;;; εχω κανει ολικη αναισθησια και δεν φοβαμαι γενικοτερα!!!εγω δε θελω να ακουω αυτο με νοιαζει....στη μεθη πως νιωθεις;;;

Τέλεια η μέθη..κοιμάσαι λιγάκι δεν καταλαβαίνεις τίποτα εννοείται και μετά ξυπνάς ξεκούραστη σαν να έχεις κοιμηθεί 12 ώρες..και φαντάσου εγώ είμαι και φοβιτσιαρα γενικά αλλά πολύ γρηγορα σηκώθηκα ντύθηκα και έφυγα και τις 3 φορές..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sandyb είπε:

Τέλεια η μέθη..κοιμάσαι λιγάκι δεν καταλαβαίνεις τίποτα εννοείται και μετά ξυπνάς ξεκούραστη σαν να έχεις κοιμηθεί 12 ώρες..και φαντάσου εγώ είμαι και φοβιτσιαρα γενικά αλλά πολύ γρηγορα σηκώθηκα ντύθηκα και έφυγα και τις 3 φορές..

ααααχ τι καλα!!!αυτο θελω να κοιμηθω σαν πουλακι!!!!! χαχαχαχ
να σε ρωτησω κοριτσι μου...μπορει και να ειναι χαζο αυτο τωρα...στην ολικη επρεπε να μην εχω νυχιια βαμμενα ...στη μεθη ζητανε τιποτα τετοιο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...