Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Και εγώ χάνομαι μη ζητάς συγνώμη!!ναι ναι έχω κάνει εμβρυομεταφορα την τρίτη με δύο βλαστοκύστες 6ης μέρας λόγω βιοψίας και την Πέμπτη θα κάνω την β χοριακη!

τελεια!! άντε, μια τριψήφια χοριακή σου εύχομαι!! αισιοδοξία και όσο το δυνατόν λιγότερο άγχος!! 🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπημένες είστε φοβερές....ξεκινάω από αύριο εξετάσεις...καρυότυπο κυστική ίνωση, υστεροσκοπιση και ΕΡΑ τέστ και που θα μου πάει θα τα πιάσω τα άτιμα τα μωρουλια.....ορίστε είμαι ήδη πολύ καλύτερα εξαιτίας σας.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Αγαπημένες είστε φοβερές....ξεκινάω από αύριο εξετάσεις...καρυότυπο κυστική ίνωση, υστεροσκοπιση και ΕΡΑ τέστ και που θα μου πάει θα τα πιάσω τα άτομα τα μωρουλια.....ορίστε είμαι ήδη πολύ καλύτερα εξαιτίας σας.....

Την υστεροσκοπηση καλό είναι να την κανείς κοντά στην ΕΤ.

Εγω την είχα κάνει στον κύκλο του Αυγούστου κ στον επόμενο έκανα ΕΤ με κατεψυγμένο. 

Αλλοι γιατροί λένε ότι έχει διάρκεια ένα τρίμηνο άλλοι 6 μήνες.

Βεβαια μετά από ένα χρόνο έκανα πάλι ΕΤ χωρίς υστεροσκοπηση κ πάλι είχα εμφύτευση 😉
 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Την υστεροσκοπηση καλό είναι να την κανείς κοντά στην ΕΤ.

Εγω την είχα κάνει στον κύκλο του Αυγούστου κ στον επόμενο έκανα ΕΤ με κατεψυγμένο. 

Αλλοι γιατροί λένε ότι έχει διάρκεια ένα τρίμηνο άλλοι 6 μήνες.

Βεβαια μετά από ένα χρόνο έκανα πάλι ΕΤ χωρίς υστεροσκοπηση κ πάλι είχα εμφύτευση 😉
 

 

Μμμμμ πέφτει μέσα στον Αύγουστο, γιατί από Σεπτέμβρη μετά θα ξεκινήσω πάλι διέγερση και μεταφορά.....οπότε έλεγα να την κάνω τώρα........λες να το αφήσω για Σεπτέμβριο αλλά θα πάω μετά Οκτώβριο η διέγερση και η μεταφορά αυτό σκέφτομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kk88 είπε:

Μμμμμ πέφτει μέσα στον Αύγουστο, γιατί από Σεπτέμβρη μετά θα ξεκινήσω πάλι διέγερση και μεταφορά.....οπότε έλεγα να την κάνω τώρα........λες να το αφήσω για Σεπτέμβριο αλλά θα πάω μετά Οκτώβριο η διέγερση και η μεταφορά αυτό σκέφτομαι

Εγώ πρώτα έκανα διέγερση άφησα ένα κύκλο έκανα υστεροσκοπηση κ στον επόμενο κύκλο ΕΤ με τις τότε οδηγίες τοθ γιατρού μου

Στο σήμερα κ με νέο γιατρό έκανα πρώτα υστεροσκοπηση ,μετά θα κάνω διέγερση κ μετά ΕΤ

Θα μιλήσεις με τον γιατρό σου ότι σου πει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η mia2020 είπε:

τελεια!! άντε, μια τριψήφια χοριακή σου εύχομαι!! αισιοδοξία και όσο το δυνατόν λιγότερο άγχος!! 🤞🤞🤞

Μακάρι.... !!!!σε ευχαριστώ πάρα πολύ... εσύ σε τι φάση είσαι αν επιτρέπεται; Τα χανω και εγώ με τις συνομιλίες !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Κορίτσι συγνώμη να σε ρωτήσω, κυστική ινωση έχεις ξανακάνει;;;; γτ εμένα μου την είχε γράψει η γυναικολόγος μου και την πρώτη φορά είναι δωρεάν, πήγα σε μικροβιολογικο της γειτονιάς. Τις επόμενες φορές λέει αν χρειαστείς να κάνεις είναι 50 ευρώ. 

Εκτός αν υπάρχουν διάφορα είδη κυστικής και απλά πέταξα μια κοτσάνα. 

Όχι καλή μου δεν έχω ξανακάνει.....αλλά νομίζω δεν είναι δωρεάν στα ιδιωτικά.... Είσαι σίγουρη ότι έκανες κυστική ίνωση????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Αγαπημένες είστε φοβερές....ξεκινάω από αύριο εξετάσεις...καρυότυπο κυστική ίνωση, υστεροσκοπιση και ΕΡΑ τέστ και που θα μου πάει θα τα πιάσω τα άτομα τα μωρουλια.....ορίστε είμαι ήδη πολύ καλύτερα εξαιτίας σας.....

Έτσι μπράβο...πάμε γερά και δυνατά και θα τα καταφέρουμε !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Μακάρι.... !!!!σε ευχαριστώ πάρα πολύ... εσύ σε τι φάση είσαι αν επιτρέπεται; Τα χανω και εγώ με τις συνομιλίες !!!

εχω πηρα θετικό τεστ πριν 10 μέρες περίπου και τωρα αναμενω να κανω τον πρωτο υπερηχο μεθαυριο να δουμε ότι ολα ειναι καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα βγήκε η χοριακη μου αλλά να σας πω την αλήθεια ανησύχησα λίγο βγήκε 7399 η προηγούμενη ήταν 2100!ξερει κάποια να μου πει αν είναι φυσιολογικό τέτοια αύξηση;γιατί διαβάζω κάτι περίεργα και ανησυχώ λίγο!

Κορίτσι μου μήπως πας για διδυμακια?????μιλά με τον γιατρό σου και μην διαβάζεις διάφορα κ αγχώνεσαι!!!!!! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η mia2020 είπε:

εχω πηρα θετικό τεστ πριν 10 μέρες περίπου και τωρα αναμενω να κανω τον πρωτο υπερηχο μεθαυριο να δουμε ότι ολα ειναι καλα!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά από δω και πέρα...!!!♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kk88 είπε:

Αγαπημένες είστε φοβερές....ξεκινάω από αύριο εξετάσεις...καρυότυπο κυστική ίνωση, υστεροσκοπιση και ΕΡΑ τέστ και που θα μου πάει θα τα πιάσω τα άτομα τα μωρουλια.....ορίστε είμαι ήδη πολύ καλύτερα εξαιτίας σας.....

Μπράβο αγάπη μου! Στο είπα εγώ πως εσύ μόνο ξέρεις κ μπορείς! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα βγήκε η χοριακη μου αλλά να σας πω την αλήθεια ανησύχησα λίγο βγήκε 7399 η προηγούμενη ήταν 2100!ξερει κάποια να μου πει αν είναι φυσιολογικό τέτοια αύξηση;γιατί διαβάζω κάτι περίεργα και ανησυχώ λίγο!

Μια χαρά είναι... :-) δίδυμα είναι για αυτό.

Ποτε πας για υπερηχο ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μια χαρά είναι... :-) δίδυμα είναι για αυτό.

Ποτε πας για υπερηχο ;

Την Πέμπτη!αν και νομίζω είναι πολύ νωρίς αλλά λογικά κάτι θα δούμε Ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η geo2222 είπε:

Την Πέμπτη!αν και νομίζω είναι πολύ νωρίς αλλά λογικά κάτι θα δούμε Ε;

Ποσο εβδομάδων είσαι? Θα δείτε σίγουρα σάκο και εμβρυακα στοιχεία;-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ποσο εβδομάδων είσαι? Θα δείτε σίγουρα σάκο και εμβρυακα στοιχεία;-) 

Δεν ξέρω ποσό Είμαι δεν ξέρω πως το μετράς στην εξωσωματική🤨

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Δεν ξέρω ποσό Είμαι δεν ξέρω πως το μετράς στην εξωσωματική🤨

Το eleutheia.gr αν βάλεις εμβρυομεταφορα βλαστοκυστεων 3ης ή 5ης ημέρας σου δείχνει πόσο είσαι ακριβώς,,,άψογο εργαλείο😉😘😍😉😘😉😍,,,,,(ανακαλύψεις της τρελής 🤣😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα βγήκε η χοριακη μου αλλά να σας πω την αλήθεια ανησύχησα λίγο βγήκε 7399 η προηγούμενη ήταν 2100!ξερει κάποια να μου πει αν είναι φυσιολογικό τέτοια αύξηση;γιατί διαβάζω κάτι περίεργα και ανησυχώ λίγο!

Σταμάτα να διαβάζεις περίεργα και απόλαυσε τα νούμερα σου και τα σπορακια σου αγαπημένη!!!! Όλα είναι τέλεια,,,,από γαντζωμα σίγουρα 😍🥰🙏👶❤️👶❤️,,,με το καλό να δείτε ότι έχει κανονίσει η Παναγίτσα μας να βρίσκεται στην κοιλίτσα σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η condios είπε:

Σταμάτα να διαβάζεις περίεργα και απόλαυσε τα νούμερα σου και τα σπορακια σου αγαπημένη!!!! Όλα είναι τέλεια,,,,από γαντζωμα σίγουρα 😍🥰🙏👶❤️👶❤️,,,με το καλό να δείτε ότι έχει κανονίσει η Παναγίτσα μας να βρίσκεται στην κοιλίτσα σου!!! 

Κοριτσάρα μου σε ευχαριστώ παρα πολύ αλήθεια παρα πολύ με έχει εμψυχώσει παρα πολύ και εσυ και όλα τα κορίτσια εδώ!!!καπου βρηκα και εβαλα την μέρα την εμβρυομεταφορα και ότι 5ης μέρας και με έβγαλε ότι είμαι 4εβδομαδων και 6ημερων όποτε το θεωρώ παρα πολύ νωρίς την Πέμπτη να δούμε κάτι αλλά δεν ξέρω κιόλας ποτέ βλέπεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Κοριτσάρα μου σε ευχαριστώ παρα πολύ αλήθεια παρα πολύ με έχει εμψυχώσει παρα πολύ και εσυ και όλα τα κορίτσια εδώ!!!καπου βρηκα και εβαλα την μέρα την εμβρυομεταφορα και ότι 5ης μέρας και με έβγαλε ότι είμαι 4εβδομαδων και 6ημερων όποτε το θεωρώ παρα πολύ νωρίς την Πέμπτη να δούμε κάτι αλλά δεν ξέρω κιόλας ποτέ βλέπεις!

Δεν είναι νωρίς τα έχει υπολογίσει ο γιατρός σου ξέρει αυτός..θα δείτε τους σάκους μια χαρά!!που να σε αφήσει για αργότερα σε βλέπω με τα μαλλιά όρθια 😄 (και εγώ έτσι ακριβώς ήμουν και με έβαλε νωρίς νωρίς για υπέρηχο, που να τα βγάλει πέρα ο άνθρωπος..) με το καλό ο υπέρηχος αγάπη μου..όλα θα πάνε καλά και μην διαβάζεις τίποτα 3 μερουλες έμειναν να δεις τα σπορακια σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Δεν είναι νωρίς τα έχει υπολογίσει ο γιατρός σου ξέρει αυτός..θα δείτε τους σάκους μια χαρά!!που να σε αφήσει για αργότερα σε βλέπω με τα μαλλιά όρθια 😄 (και εγώ έτσι ακριβώς ήμουν και με έβαλε νωρίς νωρίς για υπέρηχο, που να τα βγάλει πέρα ο άνθρωπος..) με το καλό ο υπέρηχος αγάπη μου..όλα θα πάνε καλά και μην διαβάζεις τίποτα 3 μερουλες έμειναν να δεις τα σπορακια σου!!

Σε ευχαριστώ παρα πολύ!!!οντως δεν υπάρχει λόγος που αγχώνομαι έτσι!!!!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η geo2222 είπε:

Σε ευχαριστώ παρα πολύ!!!οντως δεν υπάρχει λόγος που αγχώνομαι έτσι!!!!❤️❤️

Λογικό είναι μωρέ..όλες έτσι είμαστε αγχωμενες και ανυπομονες..θα λυθούν όμως οι απορίες με το γιατρό μεθαύριο και θα αρχίσεις να χαίρεσαι την εγκυμοσύνη σου..εμένα γι'αυτό μου είχε πει ότι στις εγκυμοσύνες από εξωσωματική βάζει υπέρηχο τόσο γρήγορα γιατι όλες τρελαινόμαστε από αγωνια μιας και το μαθαίνουμε τόσο νωρίς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Εγώ ενδιαφερόμουν σίγουρα. Μπήκα 1η του μήνα και δε βρήκα και νόμιζα ότι εξαντλήθηκαν αλλά και τώρα δε μου βγάζει διαθέσιμο. Μάλλον  ήταν πολύ λίγα και δεν τα πρόλαβα πάλι…ευχαριστώ πάντως που μας θυμήθηκες!

Περίμενε λίγες μέρες και θα σου πω. Μπορεί να προκύψει κάτι. Έχω κλείσει εγώ ένα ραντεβού για μία κοπέλα από το parents cafe αρχές Σεπτεμβρίου και η ίδια έκλεισε για τέλη του ίδιου μήνα. Όποιο από τα 2 δεν χρησιμοποιηθεί, θα κανονίσουμε να το πάρεις εσύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Όχι καλή μου δεν έχω ξανακάνει.....αλλά νομίζω δεν είναι δωρεάν στα ιδιωτικά.... Είσαι σίγουρη ότι έκανες κυστική ίνωση????

Θα πρέπει να έκανε πακέτο με λίγες μεταλλάξεις του γονιδίου η κοπέλα για να το έκανε δωρεάν σε ιδιωτικό. Θα έκανε μόνο για τη μετάλλαξη που γράφεται μέσω ΕΟΠΥΥ. Απλώς οι γυναικολόγοι συνήθως ζητάνε πακέτα με περισσότερες μεταλλάξεις. Ο δικός μου ζητάει το 75% των μεταλλάξεων. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εμένα τελικά δεν την έκανε καθόλου ο άντρας μου κ ούτε το ζήτησαν οι γιατροί. Φαντάζομαι πως για να μην το ζήτησαν οι δυο γιατροί, ακόμη κ αυτή η εξέταση αρκεί, αλλά δες τι θα σου πει κ ο γιατρός σου. Εγώ τώρα μόλις είδα ποια έκανα, στην βάζω φωτό. 
    • Εγώ το έκλεισα ηλεκτρονικά ! Θα το κάνω όμως για σιγουρια ! Για να μη τρέχω τελευταία στιγμή!
    • Κορίτσια μου αγαπημένα!!!!!❤️❤️❤️ Κάναμε χτες τη χοριακή και ακόμα δεν πιστεύω ότι τα καταφέραμε!!!! 💪Πετάμε στα σύννεφα ακόμα, νομίζω ότι ζω ένα όνειρο!!! Θα κάνουμε αύριο επαναληπτική, νιώθω όμως μέσα μου ότι όλα θα πάνε καλά από εδώ και πέρα🙏!!! Εύχομαι σε όλες τις φίλες που προσπαθούν ή περιμένουν το αποτέλεσμα να πάρουν τη χαρά αυτή! Έχουμε περάσει όλες τόσο πολύ δύσκολα, που μας αξίζει επιτέλους να χαρούμε κι εμείς!!🌈👶 Έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας, αλλά με κάποιον τρόπο νιώθω ότι το πιο δύσκολο για μένα πέρασε κορίτσια μου. Σας στέλνω όλη μου την αγάπη❤️🌷 και σας ευχαριστώ για όλα όσα έχουμε πει όλους αυτούς τους μήνες🥰
    • Απαπαπα βρε κορίτσι μου τι περιπέτεια πέρασες λογικό να σε πιάσει άγχος ευτυχώς πήγαν όλα καλά και έκαναν λαθος οι γιατροί  να περάσεις με ηρεμία τις γιορτές και όμορφα 😊
    • Καλημέρα σε όλες.. Χρόνια πολλά και καλό Πάσχα να έχουμε..με το καλό να ερθουν τα μωρακια μας! εγω είχα περιπέτειες χθες πάλι... πήγα στο νοσοκομείο γιατι είχα πόνο απο την Πέμπτη απο την αριστερή πλευρά απο το κεφάλι μεχρι τα πλευρά και φοβηθηκα μήπως είναι κάτι... πάω και μου λένε μολις μ κάνανε υπέρηχο στους πνεύμονες οτι έχω θρόμβο στην αρτηρία του αριστερού πνεύμονα..και κινδυνεύει η ζωη μου..ΣΟΚ😱 μου κανανε εισαγωγή για να μ κανουν αντιπηκτικες σε μεγάλες δόσεις..εν τέλει μου είπαν αν θελω να κάνω αξονική( που ειναι λίγο βλαβερό για το μωρό) για να είμαστε σίγουροι τι είναι και σε τι ποσότητα πρέπει να γίνουν οι αντιπηκτικες.την καναμε...και εδιξε οτι δεν υπάρχει κανένας θρόμβος..και μ ειπαν οτι ίσως είναι καποια αρχόμενη λοίμωξη...ΜΕ ΠΕΘΑΝΑΝ..στην κυριολεξία...μ ειχαν συνέχεια με οξυγόνο...μ έλεγαν οτι και να γίνει προτεραιότητα μας είσαι εσύ...θα κανουμε τα αδύνατα δυνατά... εγώ εκεί κλάμα και κακό...ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ,ΟΛΑ ΚΑΛΑ...   ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ...ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ...❤️❤️❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...