Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με τον Μάη έρχονται "Μαγιατικα" μωράκια!!!


Recommended Posts

στις πριν 22 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου!!! Μην αγχώνεσαι όλα καλά να πάνε 

Ευχαριστώ πολύ! 

Θα σας πω τα αποτελέσματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια έχω φτάσει Ιασώ και περιμενω να μπω για σαλπιγγογραφια!!!! 

Δεν ξέρω πως να το περιγραψω αυτό που νοιώθω! Μάλλον φόβος! 🤨🥺😶😶😶

ολα καλα θα πανε!εχω ακουσει οτι δεν κραταει πολυ ωρα!καλα αποτελεσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

ολα καλα θα πανε!εχω ακουσει οτι δεν κραταει πολυ ωρα!καλα αποτελεσματα!

Έχω αρχίσει και νευριάζω!! Είχα ραντεβού στις 3 κ ακόμη. ... Ψάχνουν τον ακτινολογο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Έχω αρχίσει και νευριάζω!! Είχα ραντεβού στις 3 κ ακόμη. ... Ψάχνουν τον ακτινολογο!!! 

Κορίτσια μόλις βγήκα κ περιμενω τα αποτελέσματα.... Με έχει πιασει πανικός αυτά που μου είπε μέσα είναι πως"  εχω διαβατοτητα απλά κράτα λίγο δεξιά. Αλλά μου είπε πως η μητρα μου έχει οπίσθια θέση κ δεν μπορώ να τεκνοποιησω παραδοσιακά κ πως θα μου τα πει κ ο γυναικολόγος"... 

Είμαι σε σοκ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια μόλις βγήκα κ περιμενω τα αποτελέσματα.... Με έχει πιασει πανικός αυτά που μου είπε μέσα είναι πως"  εχω διαβατοτητα απλά κράτα λίγο δεξιά. Αλλά μου είπε πως η μητρα μου έχει οπίσθια θέση κ δεν μπορώ να τεκνοποιησω παραδοσιακά κ πως θα μου τα πει κ ο γυναικολόγος"... 

Είμαι σε σοκ. 

Άσε μας μωρε , πες της!!κι ένα οπίσθια θέση έχει , έχω πάει σε 3 γυναικολόγους όλοι μου είπαν δεν υπάρχει πρόβλημα!! Ένας μόνο μου είχε πει να προτιμώ στάση στα 4 ( συγνώμη βρε κορίτσια) . Πάντως μου κάνει εντύπωση γιατί κι εγώ έχω οπίσθια κλίση και δεν μου είπε τίποτα τέτοιο!! Μην αγχώνεσαι !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Heart είπε:

Άσε μας μωρε , πες της!!κι ένα οπίσθια θέση έχει , έχω πάει σε 3 γυναικολόγους όλοι μου είπαν δεν υπάρχει πρόβλημα!! Ένας μόνο μου είχε πει να προτιμώ στάση στα 4 ( συγνώμη βρε κορίτσια) . Πάντως μου κάνει εντύπωση γιατί κι εγώ έχω οπίσθια κλίση και δεν μου είπε τίποτα τέτοιο!! Μην αγχώνεσαι !! 

Κι εμένα οπίσθια κλίση έχει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Κι εμένα οπίσθια κλίση έχει 

Καλά έπαθα σοκ στην αρχή λέω τι λεει. Ήταν δυο γιατροί... Βασικά μάλλον ο ένας ήταν γιατρος ο άλλος δεννξεεωμμμ κ μου λέει ο ένας ξε αγχωσου μια χαρά είναι η εξέταση σου.... Φευγει αυτός κ μετα μου λέει ο αλλος όλα αυτά..... Μιλάμε έπαθα σοκ. Πήρα το γιατρό μου να περάσω μετα για να τα δει μιας κ είμαι Αθήνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Καλά έπαθα σοκ στην αρχή λέω τι λεει. Ήταν δυο γιατροί... Βασικά μάλλον ο ένας ήταν γιατρος ο άλλος δεννξεεωμμμ κ μου λέει ο ένας ξε αγχωσου μια χαρά είναι η εξέταση σου.... Φευγει αυτός κ μετα μου λέει ο αλλος όλα αυτά..... Μιλάμε έπαθα σοκ. Πήρα το γιατρό μου να περάσω μετα για να τα δει μιας κ είμαι Αθήνα. 

Μια χαρά θα είναι όλα! Να μας πεις , τι σου είπε ο γυναικολόγος !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Μια χαρά θα είναι όλα! Να μας πεις , τι σου είπε ο γυναικολόγος !!!!

Αυτή είναι η εξέταση. Μόλις την άφησα στο γυναίκολογο μου κ οταν την δει θα με παρει τηλεφωνο. Έφυγα κορίτσια δεν μπορουσα άλλο εχω κ τόσο δρόμο... Δεν ήταν εκεί ο γιατρός και έφυγα... Εννοείται πως θα σας πω.... 

IMG_20210520_180830.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mimi26 είπε:

Αυτή είναι η εξέταση. Μόλις την άφησα στο γυναίκολογο μου κ οταν την δει θα με παρει τηλεφωνο. Έφυγα κορίτσια δεν μπορουσα άλλο εχω κ τόσο δρόμο... Δεν ήταν εκεί ο γιατρός και έφυγα... Εννοείται πως θα σας πω.... 

IMG_20210520_180830.jpg

Μου κάνει εντύπωση ότι εμένα μου έχουν πει οι γυναικολόγοι ότι έχω οπίσθια κλίση στη μήτρα και στη σάλπιγγογραφια δεν μου το έγραψαν... Ενώ σ εσένα το έγραψαν... Τι να πω;; Θα ρωτήσω τον γυναικολο μου πάλι!! Θα δούμε τι θα σου πει και εσένα ο δικός σου!! Όλα καλά φαίνονται πάντως!! Μια χαρά!! Πώς είσαι γενικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια μόλις βγήκα κ περιμενω τα αποτελέσματα.... Με έχει πιασει πανικός αυτά που μου είπε μέσα είναι πως"  εχω διαβατοτητα απλά κράτα λίγο δεξιά. Αλλά μου είπε πως η μητρα μου έχει οπίσθια θέση κ δεν μπορώ να τεκνοποιησω παραδοσιακά κ πως θα μου τα πει κ ο γυναικολόγος"... 

Είμαι σε σοκ. 

Κορίτσι εγώ με οπίσθια θέση έχω ήδη 2 παιδάκια με τον παραδοσιακό τρόπο πες τους!!! Μην τους ακούς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης αρνητική κορίτσια η χοριακη και πάλι.... Δεν είχα πολλές ελπίδες αλλά τελος πάντων... Πάμε για άλλα!!!!! Αυτό το 3ο μωρό πολύ μας παιδεύει!!! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Επίσης αρνητική κορίτσια η χοριακη και πάλι.... Δεν είχα πολλές ελπίδες αλλά τελος πάντων... Πάμε για άλλα!!!!! Αυτό το 3ο μωρό πολύ μας παιδεύει!!! 😂

Πλάκα μας κανεις εσυ ;;; 🤣 εδώ δεν έχουμε το 1ο εμείς 🤣🤣🤣🤣

Καλά αυτό ήθελα να τους πω !!! Τι εννοείται παραδοσιακα ;; ελα ντε ! Εγώ μια χαρά είμαι δεν κατάλαβα τίποτα και δεν αισθάνομαι τίποτα! Είμαι μια χαρά σωματικά! 

Θα περιμενω ωστόσο και το γιατρό μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Πλάκα μας κανεις εσυ ;;; 🤣 εδώ δεν έχουμε το 1ο εμείς 🤣🤣🤣🤣

Καλά αυτό ήθελα να τους πω !!! Τι εννοείται παραδοσιακα ;; ελα ντε ! Εγώ μια χαρά είμαι δεν κατάλαβα τίποτα και δεν αισθάνομαι τίποτα! Είμαι μια χαρά σωματικά! 

Θα περιμενω ωστόσο και το γιατρό μου! 

Δεν κατάλαβες τίποτα ρε θηρίο; Εγώ πέθανα αλλά δεν ήθελα να σας τω πω , να την κάνεις , μην σε αγχωσω!! Είδες η κάθε γυναίκα διαφορετικά!! Άντε ξεκουράσου τώρα!!Θα προσπαθήσεις σ αυτόν τον κύκλο; Εμένα και στο Ιασώ αλλά και ο γυναικολόγος μου είπε καλύτερα όχι! Και θα πάμε στον επόμενο κύκλο με κλομιφαινη( πουσαρισμα ωαρίων ) ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Heart είπε:

Δεν κατάλαβες τίποτα ρε θηρίο; Εγώ πέθανα αλλά δεν ήθελα να σας τω πω , να την κάνεις , μην σε αγχωσω!! Είδες η κάθε γυναίκα διαφορετικά!! Άντε ξεκουράσου τώρα!!Θα προσπαθήσεις σ αυτόν τον κύκλο; Εμένα και στο Ιασώ αλλά και ο γυναικολόγος μου είπε καλύτερα όχι! Και θα πάμε στον επόμενο κύκλο με κλομιφαινη( πουσαρισμα ωαρίων ) ...

Εγώ δεν πονεσα καθόλου μόνο πιεση ένοιωσα.... Πόνο όχι. Με πηρε ο γυναικολόγος κορίτσια. Όλα καλά!!!! Δεν το πιστεύω!!! 

Εχω τόση χαρά που εχω ξεμείνει με το αγόρι μου Αθήνα και τρώμε χαχα! 

Οχι κορίτσι μου αυτό το μήνα, θα περενω να δω αν θα μου έρθει περιοδος σε 35 μέρες αλλιώς αν δεν, θα παρω προγεστερονη. Κ τον άλλον παω με femara. Γιατί έχω με Κλομιφεν δεν εκανα τόσο καλή ωορρηξία... 

Αλλά αυτό το μήνα οχι προσπαθεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Εγώ δεν πονεσα καθόλου μόνο πιεση ένοιωσα.... Πόνο όχι. Με πηρε ο γυναικολόγος κορίτσια. Όλα καλά!!!! Δεν το πιστεύω!!! 

Εχω τόση χαρά που εχω ξεμείνει με το αγόρι μου Αθήνα και τρώμε χαχα! 

Οχι κορίτσι μου αυτό το μήνα, θα περενω να δω αν θα μου έρθει περιοδος σε 35 μέρες αλλιώς αν δεν, θα παρω προγεστερονη. Κ τον άλλον παω με femara. Γιατί έχω με Κλομιφεν δεν εκανα τόσο καλή ωορρηξία... 

Αλλά αυτό το μήνα οχι προσπαθεια! 

Να περάσετε ΣΟΥΠΕΡ!!!Άντε να ξεκινήσουν τα καλά τα νέα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Heart είπε:

Να περάσετε ΣΟΥΠΕΡ!!!Άντε να ξεκινήσουν τα καλά τα νέα!! 

Πάντως εγώ εχω Καταλαβει πως όλοι γιατροί το παιζουν ! Δεν το πιστευω δηλαδή πως γυρισε και μου είπε " Δεν μπορείτε να τεκνοποιησετε παραδοσιακά θα σας το πει κ ο γιατρός σας". Πάλι καλά δηλαδή που είδα μονη μου εκείνη την ώρα την εξέταση στην οθόνη κ δεν μου φαίνοταν να ίσχυε αυτό. Ότι θέλει λέει ο καθένας! 

Ναι τώρα ξεκινάμε όλες δυναμικά για μωράκι!!🥰

Εμείς πηγαμε κ στον χειρουργό κ μας είπε πως ο συντροφος μου τα παει τέλεια έφτιαξαν όλες οι φλέβες! 

Αντε να δουμε 😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Πάντως εγώ εχω Καταλαβει πως όλοι γιατροί το παιζουν ! Δεν το πιστευω δηλαδή πως γυρισε και μου είπε " Δεν μπορείτε να τεκνοποιησετε παραδοσιακά θα σας το πει κ ο γιατρός σας". Πάλι καλά δηλαδή που είδα μονη μου εκείνη την ώρα την εξέταση στην οθόνη κ δεν μου φαίνοταν να ίσχυε αυτό. Ότι θέλει λέει ο καθένας! 

Ναι τώρα ξεκινάμε όλες δυναμικά για μωράκι!!🥰

Εμείς πηγαμε κ στον χειρουργό κ μας είπε πως ο συντροφος μου τα παει τέλεια έφτιαξαν όλες οι φλέβες! 

Αντε να δουμε 😇

Όλα καλά θα πάνε!! Ας το πιστέψουμε μπας και γίνει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημερα κοριτσια!!! Εγω πηρα αδεια απο τη δουλεια γιατι με το παραμικρο εχω αιμοραγια και εχω εξαντληθει εντελως

Καλημέρα!! Να ξεκουραστείς και να ηρεμήσεις! Ίσως όλο αυτό προέρχεται και από το άγχος και την πίεση! Πρέπει να ηρεμήσουμε όλες κορίτσια , δεν θα έρθει αλλιώς!! Εμένα μου έκανε καλό το διαλειμμα των προσπαθειών λόγω σαλπιγγογραφιας! Είμαι πιο ήρεμη , ξεκουράζομαι και σκέφτομαι τα επόμενα βηματα με αισιοδοξία! Φτιάξε ένα καφεδάκι , διάβασε ένα βιβλίο , κάνε κάτι που έχεις καιρό να το κάνεις και σε χαλάρωνε,  βάλε λίγο μουσική , βγες στο μπαλκόνι πάρε μια βαθιά ανάσα! Να ηρεμήσει λίγο το μυαλό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημερα κοριτσια!!! Εγω πηρα αδεια απο τη δουλεια γιατι με το παραμικρο εχω αιμοραγια και εχω εξαντληθει εντελως

Περαστικά σου!!!! Καλά έκανες κάτσε σπίτι να ηρεμήσεις... Να ξεκουραστείς... Να πας και βολτουλες τώρα που μας άνοιξαν.... Και εγώ χάλια αισθάνομαι... Ζαλίζομαι... Έχω ελάχιστο αίμα αλλά αρκετό πόνο σήμερα... Τα έχει παίξει μέχρι και η περίοδος μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Heart είπε:

Καλημέρα!! Να ξεκουραστείς και να ηρεμήσεις! Ίσως όλο αυτό προέρχεται και από το άγχος και την πίεση! Πρέπει να ηρεμήσουμε όλες κορίτσια , δεν θα έρθει αλλιώς!! Εμένα μου έκανε καλό το διαλειμμα των προσπαθειών λόγω σαλπιγγογραφιας! Είμαι πιο ήρεμη , ξεκουράζομαι και σκέφτομαι τα επόμενα βηματα με αισιοδοξία! Φτιάξε ένα καφεδάκι , διάβασε ένα βιβλίο , κάνε κάτι που έχεις καιρό να το κάνεις και σε χαλάρωνε,  βάλε λίγο μουσική , βγες στο μπαλκόνι πάρε μια βαθιά ανάσα! Να ηρεμήσει λίγο το μυαλό!!

Εγώ είμαι ακριβώς στην ίδια φάση με σένα ηρέμησα με τη σαλπιγγογραφια κ το διάλειμμα αυτό... Αλλά το θέμα είναι να μείνει η ηρεμία και να μην ξανά εμφανιστεί τον επόμενο μήνα που θα ξανά αρχίσουμε προσπαθειες.. 

Νομίζω πως το θέμα Ειναι καλη ψυχολογία κ ηρεμία... Δεν θα φέρει προφανως η ηρεμία το μωρό αλλά θα μας βοηθήσει να αντιμετωπίσουμε την κατασταση... Εμένα προσωπικα με βοηθα πολυ κ η συζήτηση μαζί σας εδώ κορίτσια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Heart είπε:

Καλημέρα!! Να ξεκουραστείς και να ηρεμήσεις! Ίσως όλο αυτό προέρχεται και από το άγχος και την πίεση! Πρέπει να ηρεμήσουμε όλες κορίτσια , δεν θα έρθει αλλιώς!! Εμένα μου έκανε καλό το διαλειμμα των προσπαθειών λόγω σαλπιγγογραφιας! Είμαι πιο ήρεμη , ξεκουράζομαι και σκέφτομαι τα επόμενα βηματα με αισιοδοξία! Φτιάξε ένα καφεδάκι , διάβασε ένα βιβλίο , κάνε κάτι που έχεις καιρό να το κάνεις και σε χαλάρωνε,  βάλε λίγο μουσική , βγες στο μπαλκόνι πάρε μια βαθιά ανάσα! Να ηρεμήσει λίγο το μυαλό!!

 

στις πριν 44 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Περαστικά σου!!!! Καλά έκανες κάτσε σπίτι να ηρεμήσεις... Να ξεκουραστείς... Να πας και βολτουλες τώρα που μας άνοιξαν.... Και εγώ χάλια αισθάνομαι... Ζαλίζομαι... Έχω ελάχιστο αίμα αλλά αρκετό πόνο σήμερα... Τα έχει παίξει μέχρι και η περίοδος μου...

Ταλαιπωρήθηκα κ εγώ πολυ αυτή τη φορά με πονους κ αδιαθεσία πριν την περιοδο πιστευω πιθανο απο τα φάρμακα που έπαιρνα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά...

Πριν λίγο μιλησα με τον γιατρό και Δευτέρα πρώτα ο Θεός πάω για σπερματεγχυση...Τετάρτη σταμάτησα τα femara, σήμερα είδαμε ένα αυγουλακι 18 εκ όποτε αύριο αργα το βράδυ κάνω ovitrelle και Δευτέρα πάμε στο κέντρο! 
Ανυπομονω!!!! ❤️ Send positive vibes!!!❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά...

Πριν λίγο μιλησα με τον γιατρό και Δευτέρα πρώτα ο Θεός πάω για σπερματεγχυση...Τετάρτη σταμάτησα τα femara, σήμερα είδαμε ένα αυγουλακι 18 εκ όποτε αύριο αργα το βράδυ κάνω ovitrelle και Δευτέρα πάμε στο κέντρο! 
Ανυπομονω!!!! ❤️ Send positive vibes!!!❤️ 

Σου στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια κ σου ευχομαι καλη επιτυχία!!!!! 

Κ εγώ με femara κάνω Οωρηξια! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...