Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με τον Μάη έρχονται "Μαγιατικα" μωράκια!!!


Recommended Posts

στις πριν 18 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Αχ και εγώ τα είχα αυτά αναγούλες ζαλάδες αλλά μάλλον ήταν από τα χάπια.... Τι να πω κορίτσι μου... Όσο δεν βλέπεις αίμα ελπίζεις... Ευχομαι με το καλό να κρατήσουμε επιτέλους αυτό το πολυπόθητο θετικό τεστ εγκυμοσύνης στο χέρι!!!! Όλες όσες το θέλουμε τόσο πολύ τα περνάμε αύτα... Σίγουρα δεν είσαι η μόνη!!!! 

Εννοείται! Είμαστε πολλες αλλά θα το αντιμετωπίσουμε κορίτσια!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η manoula84 είπε:

Καλημερα σε ολες! Που εχουν χαθει καποια κοριτσια??? Ευχομαι να ειναι για καλο και να οταν γυρισουν να μας πουν ευχαριστα!!!! 

@Lacostaki περαστικα σου, εγω το ειχα μικρη αυτο το προβλημα σκεψου μικρη μου ανοιγε συνεχεια η μυτη, και ακομα περισσοτερο στον υπνο, μην την καυτηριασεις θα ειναι χειροτερα απλα δωσε χρονο ειναι καποιο αγγειο θελει το χρονο του, αποφυγε πιο πολυ εντονες διαφορες θερμοκρασιας πχ. τωρα που ειναι καλοκαιρι απο την ζεστη στο κρυο εννοω μην βαζεις δυνατα το αιρκοντισιον κια μετα βγαινεις αποτομα εξω , γενικα μου ανοιγε πιο ευκολα οταν εμπενα καλοκαιρι σε σουπερ που ειναι εντονη η διαφορα. Οταν ανοιγει να εισαι καθηστη οχι ανχος και πιεζεις ελαφρα αυτο που λεμε cupid bow στα χειλια. Εγω το ειχα αρκετα χρονια εννοειτε οχι συνεχεια αλλα κατα διαστηματα ειναι κατι που μαθαινεις να ζησεις με αυτο εμενα σταματησε τελειως στα 22 μου και το ειχα απο μικρη εννοω δημοτικο και το ξανα επαθα στην εγκυμοσυνη χαχα ειναι και συπτωμα εγκυμοσηνης. Παντως αληθεια δεν ειναι κατι να ανυσηχεις η μαμα μου για να μην τρομαζω οταν ημουν μικρη μου ελεγε φευγει το τρελο αιμα! Οποτε σου ευχομαι περαστικα!!

Εγω τελικα ειχα μια αποκολληση ( στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα αποκολληση απο 5 εβδομαδες μεχρι 8 μηνων) και με ειχε παρει απο κατω γιατι δεν μου αρεσει η ακινησια αλλα χθες που πηγα γιατρο ειχε φυγει!!!!

Στελνω μπεμπεδοσκονη σε ολα τα κοριστια και ευχομαι ολες συντομα να γινεται μανουλες!! περιμενω να διαβασω νεα απ ολες σας με ανηπομονισια!!!!!!

Σας σκεφτομαι πολυ παρολο που δεν καταφερνω να μπαινω καθε μερα!

Καλησπερα κοριτσι μου σε ευχαριστω για τις ευχες!!!! Εγω ειμαι τοσο αναποδος ανθρωπος που σαν παιδακι δεν ανοιξε ποτε η μυτη μου τωρα το θυμηθηκε που και αυτη τη φορα την αιμοραγια την εχω απο το στομα οχι απο την μυτη..Το εκνευριστικο ειναι οτι δεν μπορω να κανω τιποτα λιγο να σκυψω και αμεσως εχω αιμα. Ελπιζω με την θεραπεια που μου εδωσε ο γιατρος να περασει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ🤰❤️🍼🎂

Ελενακι12: ΓΈΝΝΗΣΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 29/06/20

🎂❤️

St3llina:Γέννησε αγορακι🍼💙

Frogel:Γέννησε κοριτσακι❤️🎂 

Princess28:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/09/20 🍼💙

Evie2:ΓΕΝΝΗΣΕ κοριτσακι13/10/20🎂🎂

Mt3508: ΓΈΝΝΗΣΕ:3/8/20αγορακι💙😙

💗🎂💗

Mariaira:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σαμανη:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Mt3508:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/08/20:αγορακι👶

Tzortzina123:ΓΕΝΝΗΣΕ:08/08)20ΑΓΟΡΑΚΙ🍼🦋💙

Whatever:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Xrita:ΘΕΤΙΚΟ👶 

LadyP:ΘΕΤΙΚΟ👶 

gorgona:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Fanioko: ΘΕΤΙΚΟ👶 

👶

Katerinaki_dm:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Marba:ΘΕΤΙΚΟ👶 

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Μάσα:ΓΕΝΝΗΣΕ 6/12/20 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ💗🎂🌺👶

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eiffel:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Hope19:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Kardoula1991:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Kallina:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ioannastr:ΘΕΤΙΚΟ👶 

BASOULA2:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σταυρι:ΓΈΝΝΗΣΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ🎂💖👶 

Μαρινα22:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Beatrice:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Lactaki:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΔΊΔΥΜΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ🎂🎂💖💖👶 

Prinssc1313:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Smurff88:ΘΕΤΙΚΟ👶 ΠΗΤ 11/06

Natasha24:ΘΕΤΙΚΟ👶 

DIAMANTW:ΘΕΤΙΚΟ👶 

ζουζούνα*: ΘΕΤΙΚΟ :ΠΗΤ 22/07👶

Clairy:ΘΕΤΙΚΟ👶 

billibas:ΘΕΤΙΚΟ 👶 

annie: ΓΈΝΝΗΣΕ:09/01/21:ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ💙🍼💗🎂👶

anna90:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Starrr:ΘΕΤΙΚΟ👶 ΠΗΤ:05/07/21

Αna1989: ΘΕΤΙΚΟ👶

Celine:ΘΕΤΙΚΟ👶

Manoula84: ΘΕΤΙΚΟ👶 

Μaroulli:ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrys_pa:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Μarakii: ΘΕΤΙΚΟ  👶

maimoudaki92: ΘΕΤΙΚΟ 👶

👶

mimimimi: ΘΕΤΙΚΟ👶

Zeta36:ΘΕΤΙΚΟ👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ❤️🍼🎂❤️

Maroulita? :06/06

diana8:?

Lacostaki:31/05

I want a baby:?

Pangipot:?

Sillia:?

Αννια27:?

Ευάγγελοςτ:30/04

misofeggaro:23/03

Mari84:?

Love13:?

Tzina819:?

PAPAEVA?

Elisa91:?

A&O:?

Αντρέα:?

Αννι:?

Nikol:?

Litsadi:18/06

Pixies:? 

 

Matilda94:? 

Ntinaki83:06/06

Marakii:23/02 

Mt3508:14/01 

geo2222:23/02

Dina970:?

Tonakiv:?

Elii:05/03

Daizy28:15/03

HopefulMama2Be:14/03

elissavet90:24/3

Mantiko:12/03

Evaki:21/03 

Alexiamama:18/04 

Μαργαρίτσ:18/04

marinamamanoulitsa:17/06

boysland:21/04 χοριακη

Επεξεργάστηκε από Lacostaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πήρα τα αποτελέσματα από την σαλπιγγογραφια!! Τα έστειλα στον γιατρό , δεν μου έχει απαντησει ακόμη. Αν ξέρετα κάτι για αυτά που γράφει καλοδεχούμενα είναι!! Μου φαίνονται καλές , τώρα βέβαια ο γιατρός θα μας πει πιο διεξοδικά γιατί κάτι γράφει για τη δεξιά σάλπιγγα!! Θα δούμε...

IMG_20210518_175325.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Heart είπε:

Κορίτσια πήρα τα αποτελέσματα από την σαλπιγγογραφια!! Τα έστειλα στον γιατρό , δεν μου έχει απαντησει ακόμη. Αν ξέρετα κάτι για αυτά που γράφει καλοδεχούμενα είναι!! Μου φαίνονται καλές , τώρα βέβαια ο γιατρός θα μας πει πιο διεξοδικά γιατί κάτι γράφει για τη δεξιά σάλπιγγα!! Θα δούμε...

IMG_20210518_175325.jpg

Αν ξέρετε*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Αν ξέρετε*

Κορίτσι μου λέει πως έχεις μια χαρά ευρος .... Λέει κάτι στην δεξιά δεν μου φαίνεται έντονης σημασίας. Είναι ηπιο. δεν έχεις αποφραξη παντως μην ανησυχείς!!!!!μου φαίνεται πολυ καλη εμένα βέβαια δεν είμαι γιατρός!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσι μου λέει πως έχεις μια χαρά ευρος .... Λέει κάτι στην δεξιά δεν μου φαίνεται έντονης σημασίας. Είναι ηπιο. δεν έχεις αποφραξη παντως μην ανησυχείς!!!!!μου φαίνεται πολυ καλη εμένα βέβαια δεν είμαι γιατρός!!!!!!! 

Διαβάζω διαφορά στο ίντερνετ και όσο περνάει η ώρα μου φαίνονται όλο και πιο μέτριες... Δεν με παίρνει και ο γιατρός ....Θα δούμε!!! Σ ευχαριστω για την υποστήριξη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Διαβάζω διαφορά στο ίντερνετ και όσο περνάει η ώρα μου φαίνονται όλο και πιο μέτριες... Δεν με παίρνει και ο γιατρός ....Θα δούμε!!! Σ ευχαριστω για την υποστήριξη! 

Κορίτσι μου κ εγώ θα πάω την Πέμπτη για σάλπιγγογραφια κ κλαίω ένα μήνα τώρα στην ιδέα πως μικρή κόλλησα χλαμύδια. Με μαυρο δακρυ κλαίω σου λέω δεν θέλω καν να πάω... Τόσο πολυ σκέφτομαι το χειροτερο κ όλο αυτό το έχω δημιουργήσει μόνη μου επειδή διαβάζω στο ίντερνετ. Μη το κάνεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσι μου κ εγώ θα πάω την Πέμπτη για σάλπιγγογραφια κ κλαίω ένα μήνα τώρα στην ιδέα πως μικρή κόλλησα χλαμύδια. Με μαυρο δακρυ κλαίω σου λέω δεν θέλω καν να πάω... Τόσο πολυ σκέφτομαι το χειροτερο κ όλο αυτό το έχω δημιουργήσει μόνη μου επειδή διαβάζω στο ίντερνετ. Μη το κάνεις! 

Όχι μην κλαίς!! Όλα καλά θα είναι!! Τίποτα δεν θα έχεις! Θα το δεις , μην αγχώνεσαι ούτε για την εξέταση ούτε για το αποτέλεσμα! Όλα λύνονται ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Όχι μην κλαίς!! Όλα καλά θα είναι!! Τίποτα δεν θα έχεις! Θα το δεις , μην αγχώνεσαι ούτε για την εξέταση ούτε για το αποτέλεσμα! Όλα λύνονται ....

Δεν έχω καταλάβει αν όντως τα χλαμύδια είναι τόσο επικίνδυνα εγώ είχα συμπτώματα κ είχα κανει θεραπεία.... Αλλα φοβαμαι παρα πολυ! Ειλικρινά.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Αχ και εγώ τα είχα αυτά αναγούλες ζαλάδες αλλά μάλλον ήταν από τα χάπια.... Τι να πω κορίτσι μου... Όσο δεν βλέπεις αίμα ελπίζεις... Ευχομαι με το καλό να κρατήσουμε επιτέλους αυτό το πολυπόθητο θετικό τεστ εγκυμοσύνης στο χέρι!!!! Όλες όσες το θέλουμε τόσο πολύ τα περνάμε αύτα... Σίγουρα δεν είσαι η μόνη!!!! 

Τι χάπια παίρνεις; εγώ μόνο τα  βασικά, medithyrox, folidex, και ένα μήνα περίπου συμπλήρωμα σιδήρου δεν νομίζω όμως να φταίει κάτι από αυτά. Όπως και να έχει θα περιμένω και εγώ, και βλέπουμε 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Δεν έχω καταλάβει αν όντως τα χλαμύδια είναι τόσο επικίνδυνα εγώ είχα συμπτώματα κ είχα κανει θεραπεία.... Αλλα φοβαμαι παρα πολυ! Ειλικρινά.... 

Όλα διορθώνονται! Πήγα από τον γιατρό μου γιατί είχα αγχωθει αλλά και γιατί αισθάνομαι ένα τσούξιμο και μια φαγούρα από την εξέταση...Μου είπε λοιπόν πως όλα διορθώνονται πια!! Μην ανησυχείς για τίποτα!! ( Τελικά έχω μια ήπια κολπιτιδα μάλλον από το σκιαγραφικό)...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Όλα διορθώνονται! Πήγα από τον γιατρό μου γιατί είχα αγχωθει αλλά και γιατί αισθάνομαι ένα τσούξιμο και μια φαγούρα από την εξέταση...Μου είπε λοιπόν πως όλα διορθώνονται πια!! Μην ανησυχείς για τίποτα!! ( Τελικά έχω μια ήπια κολπιτιδα μάλλον από το σκιαγραφικό)...

Δεν καταλαβα!!! Αρχικά τι σου ειπε για τις εξετάσεις σου ;; είναι εντάξει;; για ποιο πραγμα σου είπε ότι διορθώνεται;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Δεν καταλαβα!!! Αρχικά τι σου ειπε για τις εξετάσεις σου ;; είναι εντάξει;; για ποιο πραγμα σου είπε ότι διορθώνεται;;

Καλημέρα , κορίτσι μου , έτσι όπως τα έγραψα τι να καταλάβεις;;Λοιπόν πήγα στο γιατρό εχθές γιατί είχα ένα κάψιμο μια φαγούρα , και όντως το σκιαγραφικό μου έκανε ήπια κολπιτιδα. Γενικά στη συζήτηση μας , μου είπε ότι όλα διορθώνονται , ότι πλέον σπάνια η επιστήμη δεν λύνει τυχόν θέματα ή ακόμη και σε περιπτώσεις που δεν υπάρχουν προβλήματα βοηθάει!! Συγκεκριμένα για τις δικές μου εξετάσεις μου είπε ότι είναι καλές ... Είπαμε στον επόμενο κύκλο να κάνουμε κλομιφαινη , μου έγραψε ήδη τα χάπια και την ένεση γιατί είναι σε έλλειψη και θα καθυστερήσω να τα βρω! Αφού το σπέρμα είναι τέλειο , οι σάλπιγγες ανοιχτές ελπίζω να τα καταφέρουμε Μ αυτόν τον τρόπο!! Εσύ μην αγχώνεσαι , θα κάνεις κι αυτή την εξέταση που είναι σημαντική και όλα θα πάρουν το δρόμο τους!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια , συγνώμη αν καταχρωμαι το θέμα σας!! Έχω γεμίσει τόσες σελίδες για την σαλπιγγογραφια μου ! Δύο είναι οι λόγοι , σίγουρα το άγχος μου αλλά και γιατί είδα ότι σ αυτό το θέματακι πολλές είτε σκέφτονται αυτή την εξέταση είτε την έχουν προγραμματίσει!! Ευχαριστώ! καλή επιτυχία σε όλες μας βρε κορίτσια!! Για όλες μας θα έρθει αυτή η μοναδική στιγμή και θα τα ξεχάσουμε όλα αυτά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Heart είπε:

Καλημέρα , κορίτσι μου , έτσι όπως τα έγραψα τι να καταλάβεις;;Λοιπόν πήγα στο γιατρό εχθές γιατί είχα ένα κάψιμο μια φαγούρα , και όντως το σκιαγραφικό μου έκανε ήπια κολπιτιδα. Γενικά στη συζήτηση μας , μου είπε ότι όλα διορθώνονται , ότι πλέον σπάνια η επιστήμη δεν λύνει τυχόν θέματα ή ακόμη και σε περιπτώσεις που δεν υπάρχουν προβλήματα βοηθάει!! Συγκεκριμένα για τις δικές μου εξετάσεις μου είπε ότι είναι καλές ... Είπαμε στον επόμενο κύκλο να κάνουμε κλομιφαινη , μου έγραψε ήδη τα χάπια και την ένεση γιατί είναι σε έλλειψη και θα καθυστερήσω να τα βρω! Αφού το σπέρμα είναι τέλειο , οι σάλπιγγες ανοιχτές ελπίζω να τα καταφέρουμε Μ αυτόν τον τρόπο!! Εσύ μην αγχώνεσαι , θα κάνεις κι αυτή την εξέταση που είναι σημαντική και όλα θα πάρουν το δρόμο τους!!

Τέλεια κορίτσι μου. Μπράβο σου!!! Όλα θα πάνε καλά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Τέλεια κορίτσι μου. Μπράβο σου!!! Όλα θα πάνε καλά... 

Αχ βρε Σταρακι!! Σ ευχαριστω!! Μ ένα παιδάκι αγκαλιά και ακόμη ένα στη κοιλίτσα , εδώ μένεις να μας συμβουλεύεις και να μας δίνεις θάρρος!! Θυμάμαι αρχή ήταν στην προσπάθειά μας όταν διάβασα ότι έκανες προσπάθεια με κλομιφαινη!!!! Ελπίζω να βοηθήσει και εμάς!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα απο εμένα. Μπήκα μετά απο καιρό να δω τα νεα σας.
Έλπιζα ότι θα είστε πιο τυχερές απο εμένα και θα είχατε καλά νέα να χαρώ με την χαρά σας.
Εγω δεν έχω κάτι να σας πω.
Έκλεισα τα 40 και με έχει πάρει πάρα πολύ απο κάτω... .
Επαφές με τον αντρούλη μου δεν έχουμε, μας έχει προκύψει και ένα πρόβλημα στην στύση του και δεν ξέρω πως πρέπει να το αντιμετωπίσουμε.

Έχω απογοητευτεί.... Περιμένω περίοδο και έχω πονάκια και είμαι μέσα στη στεναχώρια.
Τέλος πάντων... ελπίζω να είστε όλες καλά και να ζήσετε το θαύμα σας όσο πιο σύντοαμ γίνεται... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλησπερα απο εμένα. Μπήκα μετά απο καιρό να δω τα νεα σας.
Έλπιζα ότι θα είστε πιο τυχερές απο εμένα και θα είχατε καλά νέα να χαρώ με την χαρά σας.
Εγω δεν έχω κάτι να σας πω.
Έκλεισα τα 40 και με έχει πάρει πάρα πολύ απο κάτω... .
Επαφές με τον αντρούλη μου δεν έχουμε, μας έχει προκύψει και ένα πρόβλημα στην στύση του και δεν ξέρω πως πρέπει να το αντιμετωπίσουμε.

Έχω απογοητευτεί.... Περιμένω περίοδο και έχω πονάκια και είμαι μέσα στη στεναχώρια.
Τέλος πάντων... ελπίζω να είστε όλες καλά και να ζήσετε το θαύμα σας όσο πιο σύντοαμ γίνεται... 

Μα γιατι πια τόσα θεματάκια;;; κορίτσι μου σίγουρα παιζει ρόλο και η ηλικία αλλά το θέμα είναι η ίδια η "δυσκολία". Το πως το χειριζόμαστε το πως αισθάνομαστε το ποσο κουράγιο έχουμε ποση δυναμη.. Ποια είναι η αιτία τέλος πάντων.... Εγώ είμαι σχετικά καινουριο σε όλο αυτό το θέμα... Αλλά έχουμε κ εμεις τα θέματα μας κ ήδη έχω χάσει ελπίδες.. Κ έχω κ εγώ απογοητευτεί... Το θέμα είναι να βρίσκουμε την αιτία κ τον τρόπο αντιμετώπισης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλησπερα απο εμένα. Μπήκα μετά απο καιρό να δω τα νεα σας.
Έλπιζα ότι θα είστε πιο τυχερές απο εμένα και θα είχατε καλά νέα να χαρώ με την χαρά σας.
Εγω δεν έχω κάτι να σας πω.
Έκλεισα τα 40 και με έχει πάρει πάρα πολύ απο κάτω... .
Επαφές με τον αντρούλη μου δεν έχουμε, μας έχει προκύψει και ένα πρόβλημα στην στύση του και δεν ξέρω πως πρέπει να το αντιμετωπίσουμε.

Έχω απογοητευτεί.... Περιμένω περίοδο και έχω πονάκια και είμαι μέσα στη στεναχώρια.
Τέλος πάντων... ελπίζω να είστε όλες καλά και να ζήσετε το θαύμα σας όσο πιο σύντοαμ γίνεται... 

Κορίτσι μου γλυκό μην απογοήτευεσαι... Έχετε σκεφτεί καθόλου την εξωσωματική; Όπως έχω ξαναπεί εγώ έκανα στα 28 μου. Δεν είχα θετικό αποτέλεσμα, αλλά σαν διαδικασία δεν ήταν κάτι δύσκολο, αν εξαιρέσουμε φυσικά το ψυχολογικό της αναμονής. Το θέμα της στύσης μπορεί να οφείλεται κ στην πίεση των επαφών. Για εμάς είναι πιο εύκολο απ´ ότι στους άντρες μας καθώς αυτοί κάνουν την πιο πολύ δουλειά😁. Το πιο σημαντικό είναι να φτιάξει η ψυχολογία σου κ να είστε αγαπημένοι με τον καλό σου. Στο θέμα του μωρού αν δεν το βάλεις κάτω κάποια στιγμή θα τα καταφέρεις, με τον ένα ή τον άλλο τρόπο. Γι αυτό σήκωσε κεφάλι κ ψάξου!!! Θα χαρώ πολύ να διαβάσω ευχάριστα από εσένα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Κορίτσι μου γλυκό μην απογοήτευεσαι... Έχετε σκεφτεί καθόλου την εξωσωματική; Όπως έχω ξαναπεί εγώ έκανα στα 28 μου. Δεν είχα θετικό αποτέλεσμα, αλλά σαν διαδικασία δεν ήταν κάτι δύσκολο, αν εξαιρέσουμε φυσικά το ψυχολογικό της αναμονής. Το θέμα της στύσης μπορεί να οφείλεται κ στην πίεση των επαφών. Για εμάς είναι πιο εύκολο απ´ ότι στους άντρες μας καθώς αυτοί κάνουν την πιο πολύ δουλειά😁. Το πιο σημαντικό είναι να φτιάξει η ψυχολογία σου κ να είστε αγαπημένοι με τον καλό σου. Στο θέμα του μωρού αν δεν το βάλεις κάτω κάποια στιγμή θα τα καταφέρεις, με τον ένα ή τον άλλο τρόπο. Γι αυτό σήκωσε κεφάλι κ ψάξου!!! Θα χαρώ πολύ να διαβάσω ευχάριστα από εσένα!!

Έκανες εξωσωματική στα 28 σου ; εγώ είμαι 29. Αν Επιτρέπεται εσείς τι θέμα είχατε κ πηγές για εξωσωματική;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mimi26 είπε:

Έκανες εξωσωματική στα 28 σου ; εγώ είμαι 29. Αν Επιτρέπεται εσείς τι θέμα είχατε κ πηγές για εξωσωματική;;;

Έχουμε στίγμα μεσογειακής αναιμίας με τον σύζυγο κ για να αποφύγουμε μία πιθανή άμβλωση καθώς έχουμε πιθανότητες 25% να νοσεί το μωρό προχωρήσαμε σε εξωσωματική χωρίς να προσπαθήσουμε πότε φυσιολογικά. Δυστυχώς οι προσπάθεια μας δεν απέφερε καρπούς με αρνητικές χοριακές κ με μια βιοχημική κύηση. Μετά προσπαθώντας πλέον φυσιολογικά έκανα το γιο μου, αλλά κ μία άμβλωση τον περασμένο Οκτώβριο καθώς το μωράκι μου ήταν θετικό στη μεσογειακή. Τώρα βέβαια είμαι στην 7η εβδομάδα κ περιμένω σε 1,5 μήνα να μάθω αν θα κάνω αδερφάκι στο παιδάκι μου. Δυστυχώς για κάποιες από εμάς δεν είναι εύκολο να γίνουμε μανούλες, αλλά αν δεν το βάλουμε κάτω σίγουρα θα τα καταφέρουμε. Αν π.χ δεν είναι καλό το αποτέλεσμα αυτής της εγκυμοσύνης θα καναπροσπαθήσω με εξωσωματική. Το κόστος είναι μεγάλο γιατί μου προστίθεται το κόστος του προγεννητικού ελέγχου των εμβρύων, αλλά δεν θα ξανα αντέξω μα μπω στην διαδικασία της διακοπής κύησης. Το σκέφτομαι  κ καρδιοχτυπώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Έχουμε στίγμα μεσογειακής αναιμίας με τον σύζυγο κ για να αποφύγουμε μία πιθανή άμβλωση καθώς έχουμε πιθανότητες 25% να νοσεί το μωρό προχωρήσαμε σε εξωσωματική χωρίς να προσπαθήσουμε πότε φυσιολογικά. Δυστυχώς οι προσπάθεια μας δεν απέφερε καρπούς με αρνητικές χοριακές κ με μια βιοχημική κύηση. Μετά προσπαθώντας πλέον φυσιολογικά έκανα το γιο μου, αλλά κ μία άμβλωση τον περασμένο Οκτώβριο καθώς το μωράκι μου ήταν θετικό στη μεσογειακή. Τώρα βέβαια είμαι στην 7η εβδομάδα κ περιμένω σε 1,5 μήνα να μάθω αν θα κάνω αδερφάκι στο παιδάκι μου. Δυστυχώς για κάποιες από εμάς δεν είναι εύκολο να γίνουμε μανούλες, αλλά αν δεν το βάλουμε κάτω σίγουρα θα τα καταφέρουμε. Αν π.χ δεν είναι καλό το αποτέλεσμα αυτής της εγκυμοσύνης θα καναπροσπαθήσω με εξωσωματική. Το κόστος είναι μεγάλο γιατί μου προστίθεται το κόστος του προγεννητικού ελέγχου των εμβρύων, αλλά δεν θα ξανα αντέξω μα μπω στην διαδικασία της διακοπής κύησης. Το σκέφτομαι  κ καρδιοχτυπώ...

Σου ευχομαι ότι καλυτερο απο την καρδιά μου! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...